Paauw Nieuwe Lincoln luxe alternatief voor Ford Weg en wiel Autotron even Motortron pel praat met Daewoo en Ford wil meer Kia Auto Marestad WIJ PUITEN MILIEU OOIE KKEN Doek valt voor Scoipio 'Aangeklede" Mini te koop Bouw zelf UW sportwagen Peugeot onthult 206 Lelystad in teken van de ligfiets Geheim van mini-ruimtewagen Honda Capa is dubbele bodem REDACTIE PETER LODEWIJKS Automobielbedrijf ofweg 29 - 2253 AJ Voorschoten (co. Kamsteeg) Beurten v.a. 125.- Verkoop Inkoop Apk ƒ50.- (bi| grote beurt gratis) Reparatie' - onderhoud Gratis haal en breng service (6) Autoglasservice jwroom 071 - 576 22 20 Werkplaats 071 - 576 88 90 weekeinde staat het apark Autotron in het te- van de gemotoriseerde twieler. Erg veel motoren scooters zijn er te zien, tar ook andere zaken als iski's, big wheels, quads en ossmotoren komen in actie •kerheid tvvee<^aagse evenement Rosmalen. Bezoekers die SBON en motorrijbewijs hebben. 1 aar wel geïnteresseerd zijn het berijden van een motor, inen in het Autotron onder 15.95 t. 17. 25.95 27.95! 25. 10.95 18.95 9.950 begeleiding van een instruc teur hun eerste meters afleg gen. En ook is er een speciaal scooterparcours waar dit zeer populaire vervoermiddel uit geprobeerd kan worden. Voor de nodige aankleding is er een motormarkt waar allerlei za ken te koop worden aangebo den. Motortron '98 is op beide dagen geopend van 10 tot 17 uur. Een kaartje kost 19,50, voor kinderen van 4 tot 12 jaar 17,50. 8.95 18.95 18.95 t. 20.95 23 nn Izou zijn belang in de Ko- inse automobielfabriek Kia 25-95! ;n uitbreiden van 17,9 pro- naar 50 procent. De on- als voorzitter van de Raad 'Bestuur van de Kia Groep stelde Chongyul Yoo heeft ezer dagen in de open- 25.95! rheid gebracht. Yoo verwees ichten als zouden Daewoo Hyundai hun concurrent Kia 3en willen overnemen naar ijk der fabelen. Hun schul- 12.95' 'ast 's gewoonweg veel te I om zo 'n overname te len overwegen, deelde Yoo die het een 'onzinnig ver noemde. rommelt nog steeds in de p.. «n eaanse economie. Daewoo fihet bericht in de wereld racht dat General Motors 14.45 belang van 35 procent wil ïevvoo. Zoals bekend heeft voo een lange reeks van ja- onder de eigen merknaam ils geproduceerd, die onder [j] r in Nederland bekend zijn irden als Daewoo Nexia. In 'is dit een Kadett-kloon met kosmetische wijzigingen, ipronkelijk produceerde ivoo uitsluitend voor de Ko- ;nse markt, maar ging begin negentig met absolute bo- iprijzen de internationale kt op. Dit tot grote ergernis RSB.U van General Motors. Overigens hult deze Amerikaanse autogi gant zich vooralsnog in stilzwij gen. Men wil alleen kwijt dat er besprekingen gaande zijn. Daewoo heeft inmiddels een reeks van nieuwe modellen uit gebracht, waarmee het Opel- tijdperk wordt afgesloten. Ook Kia heeft veel nieuws in petto. Op de autosalon van Ge- nève in maart presenteerde Kia liefst zeven verschillende nieu we auto's. Dat modellenoffen- sief zal stellig het beeld hebben moeten benadrukken dat Kia springlevend is en tot grote din gen in staat. ,,Als Ford inderdaad zijn belang in Kia naar vijftig procent wil brengen, dan is dat voor ons natuurlijk fantastisch nieuws", zegt directeur B. Plesman van Kia Motors Nederland BV in Vianen. „Op dit moment gaat het goed met Kia in Nederland. We zitten al weer op hetzelfde aantal kentekenregistraties als vorig jaar om deze tijd. Dat geldt zowel voor de gele als de grijze kentekens. We hebben nu een prachtige, goed verkopende luxueuze bedrijfswagen in het programma, de Kia Pregio. De Kia Besta is inmiddels uit het gamma gehaald." Auto Marestad uw Peugeot dealer Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 18.00 uur zaterdag van 8.30 - 17.00 uur alirdag magazijn en werkplaats geopend van 9.00 13.00 uur vrijdag koopavond tot 21.00 ui zorgen 'Meest vooruitstrevende auto ooit' Ford stopt in Europa met de productie van de Scorpio. De auto zal voorlopig niet worden vervangen. Als reden voor het staken van de productie geeft Ford het sterk teruglopende marktsegment op. Sinds de bizarre facelift van de Scorpio, bijna vier jaar geleden, is de inte resse in dit topmodel zo'n beetje tot het nulpunt gedaald. Op termijn wil Ford wel terugkeren in het luxe segment, maar de Scorpio zal ze ker niet direct een opvolger krijgen. Om de concurrentiepositie in het luxe-segment op de Europese markt te behouden heeft Ford een aantal opties in overweging, waaronder de Lincoln LS. De Amerikaanse fabrikant Lincoln (van Ford) heeft kort geleden op de New York Auto Show een nieuw model gepresenteerd, ge naamd LS. De luxueuze, sportief (LS) getinte sedan is ontwikkeld om wereld wijd te worden verkocht en komt begin volgend jaar dus ook in Nederland op de markt. AMSTERDAM Het is de bedoeling dat de auto gaat fungeren als een soort top model in het Ford-programma. Na het schrappen van de Ford Scorpio komt er ruimte voor de Lincoln LS. Met de introductie van de LS gaat Lincoln buiten de traditio nele grenzen opereren voor wat betreft design, geografie en psy chologie, zo zei Jac Nasser, pre sident van Ford Automotive Operations bij de onthulling van de auto in New York. De geografische grenzen worden overschreden door de auto in meer dan dertig landen in Euro pa, Noord-Amerika en Azië te verkopen. Er komen uitvoerin gen met links en rechts stuur. In technisch opzicht is de LS de meest vooruitstrevende auto die het merk ooit bouwde. Rondom heeft hij onafhankelijke wielop hanging, waarvan verschillende componenten uitlichtmetaal zijn gemaakt. De auto wordt op de achterwielen aangedreven Simca's bijeen in Nederland Dit jaar zijn de Simca Au tomobiel Club Nederland en de Simca Matra Sports Club aan de beurt om de tweejaarlijkse inter nationale Simca-Matra- Talbot-Sunbeam meeting te organiseren. Tot en met 24 mei is er derhalve rond deze mer ken van alles te zien en te doen in Nuenen bij Eind hoven. Er is onder meer een autoshow, onderde- lenverkoop en morgen ook een toertocht door het Brabantse land. Het eve nement vindt plaats op het terrein bij restaurant 'de Boschhoeve' aan de zuid kant van Nuenen. Meer informatie is te ver krijgen bij genoemde clubs: tel. 023 5356 587 of 071 5896 145. door een nieuwe lichtmetalen 3.0 liter V6-nïotor of een 3.9 liter V8. Beide motoren hebben vier kleppen per cilinder. De Lincoln LS is leverbaar met een elektronisch gestuurde vijf- traps automaat of een SelectS- hift-transmissie, die de keuze biedt uit automatisch schakelen of handbediening. Voor de ver sie met V6-motor is ook een handgeschakeldevijfversnel- lingbak leverbaar. De Lincoln LS heeft een zeer stijve carrosseriestructuur, die de auto deelt met de nieuwe Ja guar (ook onderdeel van Ford) die eind dit jaar op de markt komt. De auto krijgt bovendien een geavanceerd anti-blokkeer remsysteem (ABS) met elektro nische remkrachtverdeling en een stabiliteitssysteem. Het vei ligheidsniveau van de nieuwe Lincoln wordt verder verhoogd door toepassing van airbags voor de bestuurder en passagier en zij-airbags, die ook het hoofd beschermen. Over prijzen en start van de le vering is nog niets definitiefs bekend. Na bijna veertig jaar is de Mini nog altijd springlevend. Dat be wijst een speciaal model, dat Rover in samenwerking met het Nederlandse kledingmerk La- pagayo ontwikkelde. De Mini Lapagayo is gebaseerd op de Cooper en wordt alleen gele verd in de kleur Tahiti Blue. In het interieur zijn de stoelen en de achterbank bekleed met blauw leer en gele alcantara. De Mini heeft ook een elek trisch bedienbaar zonnedak over de hele lengte van het dak en witte 12 inch lichtmetalen wielen. Verder is het interieur aangekleed met een notenhou ten dashboard en een houten pookknop. De Mini Lapagayo wordt alleen verkocht bij de im porteur, Rover Nederland in Vianen, en kost 27.990 gulden. PEUGEOT Weversbaan 9 (Autoboulevard), 2352 BZ Leiderdorp Tel.: 071-5411110 Seventh Auto's Holland geeft sinds kort een cursus 'bouw uw eigen sportauto'. Eerder lieten het blad Autovisie en het tv-pro- gramma Veronica Auto zien hoe het zelf bouwen van een sport wagen in zijn werk gaat. Als gevolg van de vele reacties op deze reportages is het bedrijf nu begonnen met een cursus. Zestien weken lang, een dag in de week wordt er aandacht be steed aan alle hoofdonderdelen van de auto, zoals het chassis, de elektrische systemen, rem men, motor en versnellingsbak. Tijdens de cursus krijgt men eerst theorie die later op de dag in praktijk wordt gebracht. Dit alles moet uiteindelijk leiden tot de bouw van een Caterham Su per Seven, zo'n superlage Britse tweezitter. De cursus is niet bepaald goed koop. Afhankelijk van de uitvoe ring die men kiest, begint het bij 40.000 gulden en dit is nog zon der BTW. Voor meer informatie: Seventh Auto's Holland, tel. 024 6424 024. Nieuwe diesel voor Mazda 626 Vanaf medio juni is in de Mazda 626-reeks een nieuwe, direct in gespoten turbodieselmotor le verbaar. Het gaat om een exem plaar met 2.0 liter inhoud en vier cilinders en zestien klep pen, die 100 pk levert. De motor blinkt uit door trekkracht, want tussen 1.800 en 3.000 toeren is er steeds 220 Nm beschikbaar. Met deze diesel kunnen de 626 Sedan en Hatchback in 11,5 se conden van 0 naar 100 km/u accelereren en een maximale snelheid van 185 km/u halen. Het gemiddelde verbruik be draagt volgens Mazda 5,2 liter per 100 kilometer. De nieuwe dieselversie, 2.0 DiTD genaamd, is er vanaf 43.095 gulden. FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij Een onlangs in Genève getoond experimenteel model genaamd 'twee nul hartje' (vingt coeur of wel vainqueur overwinnaar) toonde al een deel van het uiterlijk van de nieuwe kleine Peugeot die eraan komt (tegen september). De fabrikant heeft nu de eerste officiële foto verspreid van het defi nitieve uiterlijk van de nieuweling, die 206 gaat heten. De 206 is in feite de echte (logische) opvol ger van de 205, die enkele jaren geleden al ver dween, maar die vorig jaar nog steeds te koop was. Toen Peugeot de 106 op de markt bracht, werd er flink gehakt in het 205-gamma, maar het 'succesnummer' bleef wel beschikbaar. Hetzelfde lijkt nu te gebeuren met de komst van de 206. Kort geleden besloot het Franse merk alvast het leveringsgamma van de 106 een beetje te beper ken. Er zijn voortaan minder uitvoeringen lever baar, maar ze zijn wel completer en scherper ge prijsd. In het najaar heeft Peugeot dan eindelijk een mooi oplopende reeks auto's met de 106, 206, 306,406 en 806. Nu nog een 605-opvolger die 506 of 606 heet. Lelystad staat het weekeinde van 6 en 7 juni in het teken van de ligfiets. De Nederlandse Ver eniging voor Human Powered Vehicles (NVHPV) houdt daar voor de tweede keer Cycle Vi sion, een internationaal treffen voor liefhebbers van ligfietsen. Dat gebeurt in samenwerking met ligfietsfabriek Flevobike in Dronten. Er zijn races en een tentoonstelling te zien en er is een beurs te bezoeken. Plaats van handeling is de test baan van de Rijksdienst voor het Wegverkeer vlakbij het vliegveld van Lelystad. Hoogte punt is zaterdag om 12 uur een tijdrit van zes uur. Voor de deel nemer die de meeste kilometers aflegt ligt aan de finish 10.000 gulden te wachten. De vorige keer legde de winnaar 320 kilo meter af, een gemiddelde van iets meer van 53 km/u. De orga nisatoren verwachten dat dit re cord gebroken wordt, gezien de deelnemers uit binnen- en bui tenland, die met zeer snelle lig fietsen aan de start komen. Het wereld-uurrecord per ligfiets staat op 78km/u. Zondag om 15 uur is er een spectaculaire afvalrace voor alle deelnemers. Op een overdekte beurs stallen de belangrijkste fabrikanten van ligfietsen hun producten uit. Ook zelfbouwers zijn present. Uitproberen van diverse modellen is toegestaan. Op een beurs worden tweede hands ligfietsen en onderdelen verhandeld. Cycle Vision is in het leven ge roepen om de ontwikkeling van comfortabele, snelle, mensaan- gedreven voertuigen te bevor deren. Het is de bedoeling dit evenement jaarlijks in het eerste weekeinde van juni te houden. Rond het evenement wordt een speciaal ligfietsarrangement ge presenteerd om het publiek kennis te laten maken met zo wel de ligfiets als de provincie Flevoland. Er wordt twee dagen op een ligfiets door Flevoland getoerd, inclusief twee over nachtingen in Lelystad-Haven in een hotel-pension of een trekkershut op de camping. Dit arrangement is ook later in het jaar te boeken. Meer informatie via tel.. 032 0232 323. De entree voor Cycle Vision '98 bedraagt vijf gulden. Per auto of fiets richting vliegveld Lelystad volgen, per openbaar vervoer bus 107 (Lelystad-Harderwijk). Vanaf de halte vliegveld rijdt een ligfietstaxi naar de testbaan RDW. Meer informatie over het wedstrijdprogramma geeft Fle vobike via tel. 032 1312 027. BUK IN HET VERLEDEN Dezer dagen introduceert Hon da in Japan een kleine MPV (Multi Purpose Vehicle ofwel ruimteauto) genaamd Capa. De zogenoemde 'multiwagon' is praktisch gelijk aan het J-MV prototype dat Honda vorig jaar op de Tokyo Motor Show pre senteerde. Naast een 1.5 liter 16-kleppen VTEC motor (98 pk), ABS en twee airbags, heeft de Capa een computergestuurde continu va riabele transmissie (zoals het vroegere 'pientere pookje' van Daf). De achterbank kah in de lengterichting worden verscho ven, de rugleuning van die bank kan in twaalf standen worden versteld en in twee gelijke delen worden neergeklapt, hetgeen een heleboel mogelijkheden voor belading biedt. Om de ruimte in zo'n kleine au to zo goed mogelijk te kunnen benutten heeft Honda gekozen voor het zogenoemde dual deck-concept, waarbij de interi eurruimte is gescheiden van de techniek middels een dubbele bodemconstructie. De Capa is vooralsnog niet be doeld voor de Europese markt, maar de praktijk leert dat dat snel kan veranderen. Mocht de Japanse multiwagon te zijner tijd wel onze kant opkomen dan zal dat mogelijk problemen ge ven met de Italiaanse fabrikant Lancia, die de Kappa (k) in de gelederen heeft. De Historische Auto Ren Club (HARC) organiseert dit week einde voor de 22ste keer internationale races op het circuit van Zandvoort. Als thema voor het eve- nement geldt dit jaar de viering van 50 jaar Porsche. Dus naast de vele klassieke toer en racewagens die de, komende twee dagen over het circuit razen in trainingen en races, zullen er extra veel Porsches te zien zijn. Onder meer di verse Porsche-clubs zijn aanwezig met hun mooiste auto's. Ferry Porsche, de zoon van Volkswagen Kever-ontwerper Ferdinand Porsche, had al vroeg zijn hart verpand aan sportauto's. Vlak na de Tweede Wereldoorlog bouwde hij uit Kever-onderdelen zijn eerste sportwagen. Deze Porsche 356 was dus eigenlijk een sportuitvoering van de Volkswagen Kever. Doordat de productiewagens van Porsche vrijwel vanaf de start internatio naal goed werden verkocht, kon het bedrijf veel geld in de auto sport steken. De naam Porsche is dan ook vanaf het begin onver brekelijk verbonden geweest met de racerij. De Porsche 356, waar van Ferry Porsche aanvankelijk slechts enkele exemplaren wilde produceren, was in 1965 een van 's werelds meest geliefde sport wagens. Stonden de jaren vijftig en zestig jaren nog in het teken van positieverwerving en het ver krijgen van naamsbekendheid binnen de racerij, waarbij de klei ne Porsche 356 (foto) het als Da vid opnam tegen Goliaths als Ferrari, Maserati, Aston Martin en Ford, zo ontwikkelde Porsche zich later (met de 911van un derdog tot favoriet. ARCHIEFFOTO

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 13