ouwen Alecto staan op valreep gelijkmaker toe Sport Leython gaat slordig om met promotiekansen idelijk ereplaats ®r Van Smoorenburg ix bezwijkt onder druk Zwitsers dé verrassing van WK ijshockey Roomburg degradeert ondanks knieval KNHB Leidse Studenten veilig na moeizame remise: 3-3 Zwemmers talrijker op het strand dan in het zwembad Belganou bereikt B-finale Nederland te klein voor Alphians -ÖAG 11 MEI 1998 \wijkse hockeysters moeten in nacompetitie degradatie voorkomen Oe Kegel Smash 4nnenc p tion Base's eysters van Noordwijk t als die van Catwijck weekeinde in toernooi den strijden tegen de- iit de derde klasse. De Icse formatie verloor dag met 13-1 van VW t daardoor op de tien- Li? thoven besloot over- isser Alecto de competi- ;en 3-3 gelijkspel tegen Alecto counterde zich vijftien minuten naar voorsprong, waarna ifiteerde van een dek- voor de 2-1. Antoinet- verzilverde vervol- strafbal voor 3-1, maar van rust herstelde ie, ook van zeven me- narge. Na de hervatting e betere kansen voor tonne Bakker en Esther it hadden mogelijkhe- open doel, maar het E 'feC dat vlak voor het ein- jchoot: 3-3. pakte Forescate winst tegen Breda: 3-2. e natie van vertrekkend iwald Vorderman had elijk het initiatief en 1-0 via Lorraine van gasten maakten ech- ïblikkelijk gelijk, maar de doelwisseling ver- Dominique Lingeman afbal voor de 2-1 rust- de pauze zat Breda de wedstrijd en had het delijk meer balbezit. De Javamen dan ook ver- p 2-2, maar Lingeman e Forescate alsnog de •2. Aan de Hofbroucker- end'K e Mor. e Roomburg is gepromoveerd naar de eerste klasse, maar moest gisteren eerst de degens nog kruisen met Reigers. I laan zegevierde LOHC met 7-3 over degradant Leusden. De ploeg van Erik Koning kréég al snel de rekening gepresenteerd voor een slap begin (0-1), maar boog die achterstand via Karien Fikkert (2x) en Marije Fokker om in een 3-1 voorsprong met Het naar de eerstg klasse ge- de rust. Na de hervatting scoor- promoveerde Roomburg won de Leusden nog tweemaal te- met 2-1 van Reigers. De Hoofd - gen, maar stelde LOHC de winst dorpse degradant kwam bij tijd veilig door goals van Fikkert en wijle sterk voor de dag, maar (2x), Anne-Kathy Exalto en het was Ellen van der Zalm die Ivanna Esser: 7-3. namens Roomburg de score opende. Vijf minuten voor de rust maakte Reigers gelijk tij dens een onoverzichtelijke situ atie in de Leidse cirkel. In het tweede part werd Van der Zalm matchwinnaar na een fraaie in terceptie aan de rand van de VO maakt achterstand goed LEIDEN CHRIS HARTMAN Roombu-jAlCHRIS HARTMANN latste bekertoernooi van riet Zuid-Holland zege- de vrouwen van NOVO Na,ia^Me verrassend over oegstgees rst/VSTS, de kampioen promotieklasse. NOVO, ternauwernood hand- in de promotieklasse, eerste en tweede set tsloos (5-15, 8-15). De Brederod* e ePis0^eS waren echter Zee Duf 't het team van Sieme 15-9, 16-14 en 17-15. Bij nen ging de beker voor VOuddocp- Ouddorp antpoort -TIODl-Sfi de derde 'achtereenvolgende keer naar Orion. In de finale wonnen de Hazerswoudenaren met 3-1 van Zovoc. Dat het ge handicapte Orion de partij toch naar zijn hand kon zetten, dankte het voor een groot deel aan Ruud Schaft, die zich op ve le fronten onderscheidde. Zo voc, tweede in de promotieklas se achter kampioen Orion, kon alleen in de tweede reeks de winst pakken (14-16). De overi ge sets gingen naar Orion: 15- 12, 15-3 en 15-11. Met de beker winst sloot Orion een uiterst succesvol seizoen af. MEDEWERKER Het zit er dik in dat de volley ballers van Leython het ko mend seizoen wederom in de derde divisie spelen. De ploeg uit Leiderdorp verloor zaterdag de eerste promotie/degradatie wedstrijd met 3-1 van Rijn mond 2. Vanavond duelleert Leython in sportzaal Op Dreef met de tweede tegenstander in de poule, Atak '55. Omdat Rijn mond meer kwaliteiten worden toegedicht dan Atak, ligt het voor de hand dat de ploeg uit Schiedam de enige te vergeven plaats in de tweede divisie in- pikt. De beslissing daaromtrent valt op 16 mei als Rijnmond en Atak tegen elkaar uitkomen. Leython-coach John Groen: ,,Voor deze gelegenheid had Rijnmond het derde team afge vaardigd. Dat speelde in het voorbije seizoen net als het tweede in de tweede divisie, maar is veel hoger geëindigd." Omdat Paul Jacques Verhoeven en Bas Donkers niet beschik baar waren, voegde Groen Re- né Leeflang en Florus van der Giessen aan het team toe. Ley thon werd in de eerste set over donderd (15-6), maar vocht in de tweede reeks knap terug (16-17). De derde set ging weer met ruim verschil verloren (15- 7). In het vierde speldeel kon den de Leiderdorpers lang ge lijke tred houden (10-10). Drie aanvalsfouten op rij manoeu- Nw. Sloot flEN.MARC VAN DERJAGT Roombuigi ZATERDAi TE AN"" :l§( h' oordef Jaap e meert jfelijk Robl Wesa •d, Idus aan a van w) i veten de Woï vlooy ;edeeld .sse van tie lijkt dist)' Mi e kansl cor Bol ;er N. De iefden van ran Smoorenburg moest jd toezien hoe anderen vrouwenpeloton het ere- beklommen. Gisteren 27-jarige Langeraarse (weer eens zelfde bloe handen. De renster van Tempo Soest-ploeg r wiel in het afwach- terium van de Omloop npen als derde over de rwege de koers sprong ertal weg uit de grote Vlet Leontien Zijlaard- orsel van Team Opsta- het The Geenery-duo Beltman/Martine Bras voor medevluchtster noorenburg op papier leilijke opgave. Het ver- Pt verloop van de wedstrijd r< kilometer ontspon zich s nlopen voor het einde. Moorsel demar- ;ets lanjpP niet te pareren wijze, probeerden Beltman mij natuurlijk te los- Van Smoorenburg. van de landelijke TEA#se'ectie van ploegleider ee Lagerweij slaagde ge- jnkantefljk De ervaren Lange- verd van de tweede stek afgehouden, maar had nog vol doende krachten over om Belt man voor te blijven. André van Reek kwam sterk voor de dag tijdens de klassieke Ronde van het Zuidenveld. De Lissenaar finishte na 176 kilo meter als achtste. Slechts 45 van de 150 starters arriveerde in Nieuw-Amsterdam/Veenoord. Onder hen ook verrassend Lei derdorper Vincent van der Kooij, wiens ploeggenoot bij de Rabo-amateurselectie Ronald Mutsaers tweede werd. De ex- Merenwijker sprak met team manager Nico Verhoeven af dat hij zo kort na zijn rentree slechts 120 kilometer hoefde te volbrengen. Gerben van de Reep heeft zijn status als regerend nationaal ju niorenkampioen nog eens on derstreept tijdens de Heuvel land Tweedaagse, die dit jaar behoort tot de reeks wereldbe kerwedstrijden. De Hillegom- mer ontsnapte tijdens de derde etappe met drie renners uit de greep van het peloton, waarin onder meer de nationale selec ties van Duitsland, Zwitserland en België koersten. Van de Reep kwam met een kleine minuut achterstand op de Belg Ton Boonen als de tweede over de finishlijn. p keiers van Ajax hebben jt i in de tweede competi- te Enjd een teleurstellend geleden tegen Bijlmer bezoekers uit Amster- ;l achten 135 all out op het 'ax antwoordde met 128 De Oegstgeester ploeg ge tijd de wedstrijd in te hebben. De openers ler mochten 81 runs in ;n brengen, maar daar- vooral Rick Verhaar zijn heupen. Hij pakte elkaar de eerste zeven en gaf slechts 33 runs t van de Polder ruimde te drie man op. begonnen de proble- ir n hf11 men. Net als vorige week ver loor Ajax vier vroege wickets. Maar ook nu vocht de ploeg te rug, opnieuw onder leiding van Adam Westman, die samen met Anton Jacobs het totaal naar de honderd tilde. Westman over schatte op die score zijn eigen snelheid en ging met 34 runs achter zijn naam run out. Dat bleek het breekpunt. Zeker toen ook Jacobs even later de tuin stoelen weer op moest zoeken. De Ajacieden werden intussen steeds nerveuzer en capituleer den één na de ander onder de druk. Het einde kwam toen de stumps achter Rutger Slagter al le kanten op vlogen, zodat Ajax ten slotte zeven runs tekort- kwam. Zwitserland is de verrassing in de halve finales van het wereldkampioenschap ijshockey. Het gastland speelt daarin tegen Zweden. De andere halve finale gaat tussen Tsjechië en Finland. De landen spelen zowel morgen als donderdag tegen elkaar. De eerdere zege van de Zwitsers in de tussenronde op Rusland (4-2) was doorslaggevend. Zwitserland eindigde in hun groep samen met de Russen op drie punten, maar het onderlin ge resultaat besliste. Olympisch kampioen Tsjechië won de groep. In de andere groep was Zweden oppermachtig. Canada ging zondag met 7-1 onderuit. Renberg en Forsberg velden met ieder twee treffers het vonnis. Finland eindigde door een zege van 5-2 op Wit-Rusland op de tweede plaats. Op de foto valt Ray Whitney namens Canada op de Zweed Jonas Bergqvist. foto reuters chef willem spierdijk, 071-5356464. plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 cirkel: 2-1. Op het Gorlaeus- sportcomplex behaalde Leidse Studenten een 5-2 overwinning op HDS. De studentes, die ver leden seizoen nog uitkwamen in de tweede klasse, eindigen daarmee op een derde stek. Thuisploeg Catwijck pakte de volle winst (2-1) tegen Capelle. De Katwijkse vrouwen waren veel beter, creëerden een over maat aan kansen, maar kwa men in het eerste deel niet ver der dan de 1-0 van Sabrina van der Werf. Na de hervatting schoot Capelle zich al snel terug in de wedstrijd (1-1), maar was het opnieuw Van der Werf die namens Catwijck raak schoot: 2-1. Aan de Nieuwe Zeeweg dolf Noordwijk met 1-13 het onder spit tegen VW. De kustbewoon- sters hielden de schade in het eerste part nog beperkt tot 0-2, maar waren na de doelwisseling niet meer opgewassen tegen de scoringsdrift van de Amster damse vrouwen. Angela Pasma redde in de laatste minuut nog de eer voor Noordwijk. Op eigen terrein behaalde Al phen een 3-1 overwinning op Woerden. Hesther Struben opende na tien minuten de sco re voor Alphen. Ruim vijf minu ten later schoot ook Elise Kuyt raak, die op de goede plaats stond bij het vervolg van een strafcorner. Na de hervatting kwam Woerden terug tot 2-1, maar stelde Struben de Alphen- se zege veilig vanuit een straf corner: 3-1 In de vierde klasse A ging Voorhout met 0-8 ten onder te gen bezoeker Waddinxveen. Voorhout eindigt daardoor als derde van onderen. vreerden Leython evenwel in verloren positie: 15-11. In een extra competitie strij den de vrouwenploegen van DAC, Waterlanders 2, Kalinko en Kalinko 2 om twee plaatsen in de promotieklasse. DAC is die nacompetitie goed begon nen door met 3-0 van Water landers 2 te winnen. In Nieuw koop verschenen de volgende setstanden op de borden: 10- 15, 11-15 en 11-15. In de eerste en tweede reeks zette het Al- phense team zijn tegenstander direct op een grote achterstand (3-11 en 2-9). In het derde be drijf veranderde DAC een 11-10 score in 11-15. De mannen van hockeyvereni- ging Roomburg hebben afge lopen week de twee punten te ruggekregen, die ze aanvanke lijk door de bond in mindering werden gebracht. De hockey- bond komt hiermee terug op een eerdere beslissing omtrent het laten meespelen van een geschorste Roomburger. Een dit seizoen ingestelde regel stelt dat een derde gele kaart automatisch resulteert in een schorsing. De Leidenaars wa ren hiervan evenwel niet op de hoogte en stelden de betref fende Roomburger gewoon op. Het eind van het liedje is dat Roomburg ondanks de knieval van de bond toch naar de tweede klasse afzakt. De Leidse equipe verloor gister middag namelijk met 3-2 van Gooische, terwijl concurrent Bennebroek met 3-1 won bij HBS. De Leidenaars eindigen daardoor één plaats verwij derd van een veilige stek. HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De hockeyers van Leidse Stu denten zijn er gistermiddag in geslaagd om zich te handhaven in de tweede klasse. De studen ten speelden met 3-3 gelijk bij Nieuwegein, wat voldoende was om concurrent Haaskamp er onder te houden. Kampioen Forescate speelde met 4-4 gelijk tegen nummer twee Hudito. De Voorschote naars kwamen aanvankelijk met 1-0 achter, maar maakten kort daarna gelijk via Jan Geert Vink. Vervolgens gaf Forescate veel ruimte aan Hudito, dat halver wege met 4-1 voor stond. Een donderspeech van invallend coach Hans Streeder resulteer de in een scherper Forescate in het tweede part. Erik Kruysmul- der, Olivier Kist en Derk Jaap Engelen trokken de stand gelijk: 4-4. Op De Bloemerd won Alecto met 4-2 van Ring Pass. De Lei derdorpers begonnen voortva rend met een vroege treffer van Winand Hacker. Martijn van der Laar vergrootte de voorsprong tot 2-0, waarna Ring Pass nog voor de pauze terug kwam tot 2-1. Na de hervatting kwamen de Delftenaars uit een strafcor ner langszij, maar Alex Hagen en Werner Dickmann schoten Alecto alsnog naar de volle winst: 4-2. Het thuisduel van LOHC met Dopie eindigde onbeslist: 4-4. De Oegstgeestenaars hadden van meet af aan een veldover- wicht, maar stonden deson danks met 4-2 achter bij de rust. Beide Oegstgeester goals kwa men op naam van Tom Brug- gink. Na de hervatting troffen Sjoerd Taekema en Jan Willem Briët doel voor de 4-4 eind stand. In Hoofddorp overtuigde Noordwijk met een 6-3 over winning op Reigers. De Noord- wijkers stonden bij de doelwis seling al met 4-1 voor dankzij Robin Dobson (2x), Thomas Schoonhoven en Dirk Jan Oom- ens. In het tweede part ver grootte Erik Verdoorn de marge tot 5-1, leek Reigers nog even op te bloeien met 5-2 en 5-3, maar was Noordwijker Dobson schoot raak voor de 6-3 eind stand. In en tegen Nieuwegein speelde Leidse Studenten met moeite gelijk: 3-3. De gasten waren in het eerste deel beter, maar keken desondanks tegen een 1-0 achterstand aan bij de rust. Na de hervatting maakte Nieuwegein al snel 2-0, waarna Wouter de Vreeze en Sander Noordhof (2x) de Leidse achter stand ombogen in een 3-2 voor sprong. In de laatste minuut bracht Nieuwegein de eind stand nog op 3-3. Bezoeker Al phen verloor met 5-4 van Via- nen, dat zich hierdoor hand haaft in de tweede klasse. De Alphenaars keken bij de rust al tegen een 3-1 achterstand aan, waarbij de enige Alphense tref fer op naam kwam van Mark Duffhues. Na de hervatting zorgde Pim Boonekamp voor de aansluitingstreffer, maar kort daarna herstelde Vianen de marge: 4-2. Nadat EIroy van Nunen en Boonekamp de stand gelijk hadden getrokken, hield Vianen de winst in de laatste minuut alsnog in eigen huis: 5- ZWEMMEN JACCO SCHAAP MEDEWERKER Afgelopen weekeinde stond voor zwemmend Leiden en om streken in het teken van de Kring-kampioenschappen. Vele zwemmers waren echter liever op het nabijgelegen strand, dan in het Katwijkse zwembad. On danks dat kwam een aantal zwemmers tot goede resultaten. Louis Vein Schaarenburg zwom gisteren zijn tweede goede 1500 meter (17.59,4) in korte tijd. Ook zijn 2.24.3 op de 200 wissel getuigde van goede vorm. Ruim achter Van Schaarenburg voch ten Robert Chaudron en Bart van Zwicht (beiden LZ) om de derde en vierde plaats. Uitein delijk was het Van Zwicht die een-tiende sneller aantikte. Van Zwicht dook net onder de NK- limiet op de 1500 meter, met 17.29.7 werd hij derde. Jefferey Tameling (Katwijk) hoefde zich niet in te spannen om de over winning op de 200 wissel (onder 13 jr) te pakken. Met 2.33.5 bleef hij ruim zes seconden bo ven zijn pr. Op zijn minst favo riete slag (de school), pakte hij het brons. Ook de jonge LZ-zwemster, Dieuwertje Vermeulen, was op dreef. Met vier limieten voor de NK, twee eerste en drie tweede plaatsen kon zij terugkijken op een goed weekeinde. Zij boekte overwinningen op de 100 vlin der en de 400 wissel, tweede werd zij op de 200 rug, 200 school en 50 rug. Broer Bart ver grootte het familie-succes met een overwinning op de 100 school. De estafette-ploegen van LZ waren goed voor twee NK-li- inieten. De combinatie Van Zwicht, Wendt, Van Schaik en Van Schaarenburg zwom zon dag onder de richttijd op de 4x200 vrij. Ook de dames lieten zich van hun beste kant zien, de ploeg met daarin Heemskerk, Vermeulen, Van Vuuren en Nij- gh zwom een nette 4.33.7 op de 4x100 vrij. De Leidse bokser Feisal Belganou heeft de finale bereikt in de strijd om de Nederlandse bokstitel. In de halve eindstrijd tot 60 kilo ver sloeg de Leidenaar Jong-Oranjeklant Nelson de La Cruz. In de B-fi- nale komt Belganou uit tegen Jeroen van Veen. Belganou heeft nu vooruitzichten op een plek in Jong Oranje. De gebroeders Lantrok kwamen zover niet. Mark Lantrok won in de kwartfinales van de C- klasse van Eindhovenaar Richard Wouters. In de halve finales moest Lantrok tegen Engelbert Matos het onderspit delven. Broer Bas moest in de klasse tot 67 kilo in de kwartfinale aantreden tegen Michael Aygeman. De 18-jarige Leidenaar verloor op punten. Vol gende week worden in Hilversum de finales gebokst. SOFTBAL PIETER VAN DER VLIET MEDEWERKER Vol zelfvertrouwen reisden de softbalsters van Alphians naar Haarlem voor de duels met Kinheim. De lijstaanvoerder van de eerste klasse B kreeg vervolgens geen enkele tegen stand van betekenis. Het zwak ke Kinheim had geen antwoord op het werpen van Celeste Rooswinkel (2-0-7-7), ondanks een teveel aan veldfouten van de Alphensen. Was het in de tweede inning nog 2-0 voor Al- phians, in het vervolg werd alle hoop van Kinheim letterlijk aan barrels geslagen. Vooral de driehonkslagen van Michela Blom (1.000) lieten bij 12-0 die pe sporen na, ook toen Jennifer Kok (.750) zich aan slag liet zien. Uiteindelijk stopte de tel ler bij 16-2. Ook in de tweede ontmoe ting werd Kinheim onder de voet gelopen. Rooswinkel (0-0- 3-3) bleef de verdediging aan voeren, terwijl Ischa Everts (1.000) en Barbara Lodder (1.000) aanvallend goed de vaart erin hielden. De thuis ploeg moest met lede ogen toe zien hoe Alphians met 14-3 ze gevierde. De mannen van Alphians moesten dit weekeinde vier keer aan de bak. In Kijkduin had de ploeg van Stanley Bou- tisma geen kind aan Stork. In twee eenzijdige wedstrijden werd het 23-1 en 8-4. Gisteren stond het dubbele inhaaltreffen tegen Domstad Dodgers op het programma. Van tevoren werd de Utrechtse formatie als geduchte tegen stander gezien, maar met 11-1 en 41-1 werd die illusie gelo genstraft. Manager Stanley Bentura: „Tot aan de laatste speeldag zullen we laten zien dat wij terecht landskampioen zijn. Motiveren hoef je die jon gens niet, want ze weten wat ze willen." Eigenlijk is er voor Al phians geen ruimte meer in Nederland. De ploeg van Bou- tisma steekt met kop en schou ders boven de rest uit en ziet nu al reikhalzend uit naar het Europese avontuur, waarin de Alphenaren de titel moeten verdedigen. Kortekaas wint Triatleet Royce Kortekaas heeft in Assendelft een wedstrijd over de olympische afstand gewon nen. De jonge Usserbroeker (21) had na één kilometer zwemmen, 42 kilometer fietsen en tien kilometer lopen meer dan vier minuten voorsprong op Edward Kardinaal uit Heer- hugowaard. Kortekaas gaat eind mei met een nationale topselec- tie op hoogtestage in Zuid- Frankrijk.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25