DIOK betaalt piT voor te veel prat Uitstekend optreden AAV'36 Ongeïnspireerd MSV onderuit tegen Groningers Alex Zülle op tijd in vorm voor Giro »p Leidse atletes gooien hoge 0 in eerste divis Saturnus wint terrein zonder in actie te komen Sport Oranjerugbysters laten voorsprong glippen Tamminga hoog met po Ei MAANDAG 11 ME11998 Senioren en junioren van Blitz promoveren basketbal joris zandbergen medewerker De basketballers van MSV heb ben hun seizoen op een teleur stellende manier afgesloten. De Noordwijkers gingen in Gronin gen onderuit tegen de reserves van Donar: 89-65. Vooral in de eerste helft ver zuimde MSV de jonge Groning se ploeg onder druk te zetten. In plaats van snel de bal rond te la ten gaan en gebruik te maken van de fysieke kracht speelden de bezoekers ongeïnspireerd en was het de thuisploeg die slim mer bleek en de grootste spier ballen liet zien. Donar verdedig de goed, daarbij geholpen door het arbitrale duo dat het trek en duwwerk van de Groningers gewoon toeliet. Hierdoor vielen voor rust (51-24) al drie spelers geblesseerd uit. Jeroen Koot raakte geblesseerd aan zijn rug toen hij bij een actie naar de basket van achter getorpedeerd wejd en Bart Koek moest naar het ziekenhuis om een wond aan zijn elleboog te laten dich ten. De veroorzaker van de wond mocht gelijk met hem mee, omdat hij bij de actie zijn voortand had verloren. Nadat Jan Koek in de rust gevraagd had of de scheidsrechters stren ger wilden gaan fluiten nam het harde spel enigszins af. Tevens herstelde MSV zich van de slechte eerste helft, en liet het zien waarom zij in de heenwed strijd makkelijk had gewonnen. Twee spelers kondigden na af loop hun vertrek aan bij MSV. Jeroen Koot gaat op een lager niveau spelen, en Niek Bransz, halverwege het seizoen overge komen van Voorburg, keert weer terug naar de eredivisie. Blitz kende een uitstekend weekend. De senioren werden door een overwinning op SBU kampioen in de eerste klasse rayon en spelen volgend jaar in de eerste divisie. In de beslis singswedstrijd voor het kam pioenschap in de rayon-junio ren klasse wonnen de junioren van Blitz met 92-84 van Red Stars, waardoor de ploeg van coach Sid Bruinsma volgend seizoen in de eredivisie voor ju nioren uitkomt. Domper op de feestvreugde van de club uit Voorschoten is het afscheid van junior Bait Westgeest die naar een school in de Verenigde Staten vertrekt. Westgeest was in de wedstrijd van het eerste goed voor 28 punten, en was een dag later bij de junioren ook topscorer met 29. Bruinsma liet weten op zoek te zijn naar meer versterkingen, aangezien de basis van Blitz te smal is voor de topsportliga. Ook wordt het na de promotie van de junioren naar landelijk niveau voor hen niet altijd meer mogelijk om ook bij het eerste team mee te doen. handbal frank bonteOase ging echter onzorgvuldig medewerker om met de kansen en dat lever de nog een pittige tweede helft In de regionale tweede klasse op. Ventura had begrepen dat van de veldhandbalcompetitie de 3-2-1 dekking van Oase al- kwamen de mannen van Satur- leen kon worden geslecht met nus zonder te spelen op de afmakers op de opbouwplaat- tweede plaats van de ranglijst, sen, alleen de lirikeropbouwster omdat tegenstander Velo in bleek van afstand van wanten te plaats van in Leiden in Ridder- weten en die kreeg uiteraard kerk bij Saturnus '72 opdook. weinig mogelijkheden. Dat Dat leverde de Wateringers werd anders toen Ventura over- twee verliespunten op waardoor schakelde op een aanval met Saturnus een plaats opschoof, twee cirkelspeelsters. De vrouwen van Oase moesten Oase moest terug naar een 6- wél werken voor de punten, 0 defensie en dat bood moge maar deden dat zonder manke- lijkheden voor de linkerop ren met een 19-16 (rust 12-8) bouw. Die maakte van die ge- winst op Ventura. Tegenstander boden vrijheid dankbaar ge- Ventura miste van meet af aan bruik en bracht Ventura terug in de schutters om de Oase-defen- de wedstrijd met vier treffers op sie onder druk te zetten. Oase rij, 14-13. Oase zette de linker had wel afmakers in de gelede- opbouwster vast met een per- ren zoals Diana van Rooden, die soonlijke dekking van Jannie zevenmaal raak schoot, Angeli- Jansen en dat betekende het que Schonk en Jannie Jansen, einde voor Ventura, 16-13 en die beiden viermaal doeltroffen. 19-16. rltswuk» anp Alex Zülle lijkt klaar voor de Ronde van Italië, die zaterdag met de proloog in Nice begint. De Zwitser werkte aan zijn vorm in de Ronde van Roman- dië, reed een goede tijdrit en gunde zijn land- en ploegge noot Laurent Dufaux de zege in het eindklassement. In de Vier daagse van Duinkerken was de overwinning voor een voorheen onbekende wielrenner uit Ka- zachstan, Aleksander Vinokoer- ov. Zülle maakte zaterdag aan de boorden van het meer van Ge- nève een gretige indruk. De tijd rit over 18 kilometer werkte hij af in een gemiddelde van 45,799 kilometer per uur. In de Festi- na-ploeg bestond de afgelopen dagen een duidelijke slagorde, eerst Dufaux, dan Zülle. Dufaux won op woensdag en vrijdag een etappe, Zülle was zaterdag in zijn element. Hij werkte in ei gen land voor Dufaux, collegiaal en hard. De Italiaan Christophe Agnolutto, na zijn zege in de Ronde van Zwitserland 1997 op vertrouwd terrein, won gisteren de laatste etappe. De leidende positie van Dufaux kwam niet in gevaar. De 29-jarige renner is de eerste Zwitser sinds Toni Ro- minger in 1995 die de eindzege behaalde. Aleksandr Vinokoerov was tot donderdag een onbekende grootheid, lid van een sterke formatie (Casino), dat wel. Hij is ploeggenoot van onder anderen Rolf Jarmann, laatst winnaar van de Amstel Goldrace. De 24- jarige renner uit Kazachstan trad in de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinkerken uit de anonimiteit. Zijn tweede plaats in de tijdrit in Boulogne- sur-Mer leverde hem de lei derstrui op. Gisteren droeg hij het tricot over de eindstreep. Aart Vierhouten schonk de Rabobankploeg de vierde plaats in het totaalklassement. In de pelotonsprints van het weekein de moest hij tweemaal zijn meerdere erkennen in de Itali aan Guidi. Die won gisteren ook de laatste etappe, voor O'Grady en Baffi. De sprinters staan, met de Ronde van Italië in het voor uitzicht, op scherp. Gouden oogst voor taekwondoka's fredericia anp De Nederlandse taekwondoselectie heeft bij de open Deense kam pioenschappen in Frederica voor een gouden regen gezorgd. Liefst acht afgevaardigden van de TBN wonnen hun gewichtsklasse. Bij de vrouwen stonden vijf Nederlandsen op de hoogste trede van het erepodium. Dat waren Tefka Huliselan (Den Bosch, -55 kg), Virgi nia Lourens (Tilburg, -59 kg), Charmie Sobers (Rotterdam. -63 kg), Mirjam Muskens (Nijmegen, -67 kg) en Annemiek Buyst (Almelo. - 72 kg). Bij de mannen zegevierden de Tilburgers Dennis (-58 kg) en Tommy Mollet (-67 kg) en David Buter (-78 kg). Het eclatante suc ces stemde bondscoach Henk Meijer uiteraard zeer tevreden maar het maakt zijn werk tegelijk ook moeilijker. Hij moet namelijk de deelnemers aanwijzen voor de EK in oktober in Eindhoven. Per ca tegorie mag de TBN slechts één taekwondoka inschrijven. chef willem spierdijk. 071-5356464. plv.-chef rob ondery HRC verslaat landskampioen ook in tweede wedstMB Joost van Rappard (DIOK), ondersteund door Yves Kummer, komt bij de line-out een armlengte te kort. Ar thur Calland (links) opende de Haagse score. foto marklamers Met de hoofden naar beneden verlieten de DIOK-spelers na afloop het veld. De Leidenaars waren er niet in ge slaagd om in snoeihitte van Den Haag de tweede finale wedstrijd om de Euro Rugby Cup van HRC te winnen, want dat moest na de vorige week opgelopen 13-10 ne derlaag. Maar in plaats van de grootste beker voor de winnaar van de prijzentafel in ontvangst te nemen, moest DIOK-captain Thomas Suring genoegen nemen met een zilveren bord ter herinnering aan de finale. Ook de Amsterdammer had het er moeilijk mee, want hij had gerekend op betere tijden en een Europese titel. enigen die het goed gedaan hebben zijn onze reserves, die ons telkens water kwamen brengen", grapt hij cynisch. Voor HRC was de Euro Rugby Cup de enige prijs die het nog kon winnen, want de afgelopen jaren viste de club telkens ach ter het net als het om het verde len van hoofdprijzen ging. „Den Haag was super gemotiveerd", wist Caceres. „En had veel meer discipline om het spel te ma ken, terwijl wij te veel individu ele klasse toonden op de mo menten dat het meer om team- spel ging." Binnen luttele minuten na het startsignaal wist DIOK waar het aan toe was. Een Haagse bliksemaanval leverde de thuis club een snelle 7-0 voorsprong op. Het enige antwoord dat DIOK kon opbrengen was een penaltykick van Karl Heinz Hellmann. De Zuid-Afrikaan speelde voor het eerst weer na zijn enkelblessure, maar had beter nog een paar weken kun nen wachten. Een gebrek aan wedstrijdritme maakte het voor den haag pieter van der vliet medewerker Aan de zijkant van het veld stonden Rick Caceres en Peter Vanovertveld in de schaduw de feestende Hagenaars gade te slaan. Hoofdschuddend zette Vanovertveld de fles water aan de lippen. „Te veel praten", probeerde Caceres. „Er is te veel energie gaan zitten in het ouwe hoeren. Overal over, de tegen standers, onder elkaar, de refe ree, de linesmen, notabene het publiek, tegen iedereen." De Amerikaan had het niet naar z'n zin net als zijn Belgisch/Oostenrijkse collega Vanovertveld. „In de tweede helft hebben we minstens vier penalty's tegen gekregen we gens praten en dat zorgde voor onnodig veel onrust." Caceres, die zijn laatste wedstrijd voor DIOK speelde om volgend jaar in Florida de rugbydraad weer op te pakken, was teleurgesteld. „We hebben na het behalen van het kampioenschap veel te wei nig laten zien. Vandaag ook. De Hellmann niet a in de wedstrijd stroopte de moi op en drukte DI( jg|i, gen helft. Een sn spelhervatting bi bij de driekwarte delijk Obbe Win K:f drulcken. Ook de tweei voor DIOK een de Leidenaars c de acties verzar oppositie of praten door de Bernd Gabei bes bleef de kicks o) sen, terwijl Hein HRC de stand schroefde. Een p Paul Huibregtsejoordwi de ontluisterendjNieuwl medewerker De Nederlandse vrouwen heb ben tijdens het WK-vrouwen- rugby in Amsterdam een ern stige uitglijder gemaakt. In het treffen met Ierland werd in de laatste vijf minuten een com fortabele 18-8 voorsprong uit handen gegeven. Een gebrekki ge instelling in de slotfase werd door een fel jagend Ierland af gestraft. Vlak voor tijd drukte Den Haag over df de Euro Rugby Landen beslist. DIOK-preses Ben schrijft zijn club twee jaar kun je hoe de vlag er bi Van Veen Daar ANNE WERKER sterken om in de competiüe goed komen. Ze zijn ei dat er aan de de International! n gtot (IRB) alleen ma: geen vinger uit v.l rend, maar voor c e om de witte Jean O'Gorman het ovaal over de trylijn, waarna Realtine Shrieves met de conversie Ne derland op een 21-18 nederlaag tracteerde. Door dit resultaat speelt Oranje om de dertiende plaats tegen Rusland, dat met 51 -7 van Italië verloor. De Verenigde Staten hadden in de derde speelronde meer moeite met Schotland dan van tevoren werd verwacht. De Eagles moesten op de toppen van hun kunnen spelen en na men pas laat in de wedstrijd definitief afstand. Met 25-10 plaatsten zij zich voor de halve finale. Het zwakke Zweden was met 47-5 een eenvoudige prooi voor Kazakhstan, terwijl Cana da in blessuretijd met een pe naltykick Frankrijk met 9-7 klopte en uit de halve eindstrijd hield. Titelverdediger Engeland speelde tegen Australië vrijuit, maar zag captain Gill Burns met een blessure uitvallen. Door de 30-13 winst plaatste ook Engeland zich voor de laatste vier, waarin het zal uit komen tegen favoriet Nieuw- Zeeland dat Spanje met 46-3 afserveerde. De All Blacks had den gekozen voor een tweede garnituur met het oog op de confrontatie met laat in de wedstriji 5. speelster Louisa bracht, terwijl Palmer aan de Wales had ten sic moeite met het Duitsland en won Morgen speelt Ne 13:15 uur tegen Ru- na zijn de halve nada tegen de Vereii^ en Engeland tegen land aan de beurt. euvvkc 'o; lui tin; binnc trap SJC Ie ee in, vic kant. leiden wilmar kortleever marc van derjagt Tamelijk onverwacht gooit Lei den Atletiek zeer hoge ogen in de eerste divisie van de vereni gingscompetitie. Niet alleen wonnen de atletes gisteren met ruime voorsprong de wedstrijd op de thuisbaan, landelijk bezet de nog gehavende ploeg al de zesde plaats die recht geeft op een plaats in de promotiefinale. Daags voor de competitie had ploegleidster Anja Vermond nog vier lege plekken in de opstel ling, dus Leiden Atletiek hield gisteren op de eigen baan even het hart vast. De wedstrijd be gon echter voortvarend met het duo Donna DeWitt en Iris Wul- lems als tweede en derde op de 800 meter. Met de Spartaan-at lete Nicole van Grieken (2.11,05) waren de atletes ver heugd over de scherpe tijden van 2.11,43 en 2.12,02, maar achteraf werden ze er door clubgenoot en mede-slachtoffer Joost la Lau op gewezen dat alle 800-meterlopers met voordeel achter de verkeerde startstreep waren vertrokken. De Leidse atletes bleven ech ter ereplaatsen aaneenrijgen met bijvoorbeeld de opvallend goede sprint van Iris Nagtegaal (12,85 en 26,53 op de 100 en 200 meter met harde tegen wind) en de sterke werpdubbel van debutante Yvette Blommes- tijn (11,10 meter kogelstoten en 31,80 meter discuswerpen). Aansprekende optredens waren die van Bianca Vermond (400 en 4x400 meter) en Erika van de Bilt (winst op de 1500 meter). Beide atletes zijn net hersteld van een stressfractuur in de voet en toonden karakter door voor de club op het harde tartan voor het eerst weer voluit te ;ns oc mee 1 In dc de gil een m ieuwk de I lor De tkapel .eidse Over zes weken goed uit voor de in de tweede voc op vrijwel alle or nog winst wordei bleven Trix van d Mirka Macel lang! maal gesproken 1 hun optreden df op nummer ééi Drachten goedma Voor De Spar ,7^ plaats in de prol 'wor hoog gegrepen, m |UBk letes van ploegle le der Zwet prestee. j horen. Naast 1 n maakte de jonge J Kraan een goede j een persoonlijk re gen (5,16 meter), termeijer pakte i punten met de spr n j ter). „Ook over de n b we heel tevreden s der Zwet. wiens haal| Tessy Lenting een ke rentree maaklt En trainingscoörc Lenting: „Het kan we bijvoorbeeld t tes kunnen belas onderdelen.' De vrouwen var ken neer in Amen eerste klasse regio ^fclt tie. Dit keer was di )vajj( onderdelen presei n litatieve hoogstai ers uit. Zo verbruikte j veld 2.17,2 voor hi et race. Weliswaar d maar één die ver kunnen ligt. De Al lt meter estafettepli !n' een verdienstelijk aarc den. Mede daaré ,t y, Alphense afvaard derde plaats in de Hollandia (Hooi (Grootebroek), Chris Tamminga is in het nog jonge seizoen aanvoerd ub. I derlandse ranglijst polsstokhoogspringen. De Alpher m g ningsstage in Amerika en sprong bij wedstrijden in Te Dat was de aanvangshoogte van de Haag Aüetieker. te korte voorbereidingstijd zat 5,50 er niet in. boo zicht rscoi g bi; en v.' wilmar kortleever De Alphense atleten van AAV'36 moesten er voor naar Assen, maar in de eerste divisie van de atletiekcompetitie houden ze na de wedstrijd van gisteren uit zicht op een plaats in de pro motiefinale. In poule 3 werd de équipe van Dick van Beest der de, landelijk goed voor een achtste klassering. De Spartaan hield zich in Leiden uitstekend staande. De Lisser atleten wa ren onder meer ruim beter dan Leiden Atletiek. De thuisploeg bivakkeert mede door eigen toedoen, in de degradatiezone. De keuze voor de baan van AAC'61 als bestemming voor het Zuid-Hollandse AAV'36 wekte alom verbazing. Niet in het minst bij ploegleider Van Beest: „Nu moeten we twee keer twee uur rijden, terwijl er vijftien minuten verderop in de zelfde divisie een wedstrijd plaatsvindt." De trip naar het zonovergoten Drentse land de motiveerde de Alphenaren geenszins. Zo bleek al tijdens het eerste onderdeel, de 4x100 meter estafette. Het jonge kwar tet (Martijn van de Boom, Mar- tijn Ungerer, Mark van Kints en Wouter-Jan Spreij) scherpte het clubrecord aan tot 42,91, de beste tijd van de acht deelne mende ploegen. Opvallende prestaties aan de kant van AAV'36 werden onder meer geleverd door neo-senio- ren en junioren. Sprinter Unge rer zette 11,02 en 22,70 op de klokken over respectievelijk 100 en 200 meter. De meervoudig juniorenkampioen, pas korte tijd hersteld van blessureleed, toonde zich daarmee ontevre den. De 49,3 seconden die Spreij verbruikte voor 400 meter betekenden een ruime verbete ring van zijn persoonlijk record, dat tot gisteren stond op 50,52. Leeftijdsgenoot Mark van Kints sprong weer ver (6,67). Punten- pakkers op de looponderdelen waren verder Leon van der Meijden (800 meter in 1.56,80), Hans Wubben (1500 meter in 4.01,2) en Ruud van Maurik (110 meter horden in 14,94). De eerste speerworp van Bob Don- gelmans over 56 meter en 10 centimeter was de beste van de dag en kogelstoter Paul Boere was als altijd waardevol (14,09). Van Beest: „De ploeg heeft mijn prognose gehaald. Dit is een goed uitgangspunt voor de vol gende keer, wanneer we een nog sterkere ploeg kunnen op stellen." In de Leidse poule; waren de uitschieters voor Leiden Atle tiek, maar in de breedte toonde De Spartaan zich een veel bete re competitieploeg. Ramses Bekkenk stal de show met een indrukwekkende solo op de 3000 meter steeple chase. De Haagse student lichamelijke op voeding snelde naar 8.56,94, drie tellen boven zijn persoon lijk record. Dat is in de eerste steeple chase van 1998 sterk, omdat de hitte het de afstands lopers nog lastig maakte. Bek kenk wil dit seizoen de sprong naar 8.45 maken. Zijn trainer Bram Wassenaar: „Hij moet proberen het gat naar de broers Vroemen te dichten." Casper Vroemen liep gisteren in Eind hoven 8.43. Leiden Atletiek pak te verder veel punten op de 800 meter (Joost La Lau 1.51,99) en de 1500 meter (Stefan Hulisz 3.57,92). Daar stond echter een aantal zeer zwakke nummers tegenover. Geheel overbodig was de '0' op het discuswerpen. De aangewezen atleet kwam niet opdagen, wat door de Leid se ploegleiding pas ruim na het onderdeel werd opgemerkt. „Waarschijnlijk een communi catiestoornis", aldus bestuurslid Roel Hendriksen. „Maar geluk kig is de achterstand te over bruggen." De Spartaan staat na de eer ste ronde elfde, tien plaatsen hoger dan de Leidse collega's. De Lisser aüeten kunnen vooral de technische onderdelen veel beter bezetten. De traditionele overwinning was voor veteraan- kogelslingeraar Peter van Noort, die in tegenstelling tot vorige week tijdens de Ter Specke Bo kaal zijn Leidse collega Schelto Scheltens op vreemd terrein voorbleef (56,85 om 55,05 me ter). Opvallend was verder de 15,56 van Marco van Stijn op de 110 meter horden en het goede optreden van een aantal nieu welingen in de ploeg: sprinter Vincent van Blitterswijk, 400 meter-loper Arie Barnhoorn en verspringer Roel Boon (6,26 me ter). In tegenstelling tot vorig jaar moet De Spartaan dus ook na de tweede ronde op 21 juni buiten degradatiegevaar kun nen blijven, een positie waar Leiden Atletiek hard voor zal moeten werken. In de eerste divisie neemt KAV Holland na één ronde de koppositie in met ruime voor sprong op de tweede ploeg van landskampioen AAC uit Amster dam. In de ploeg van deze Haarlemse vereniging was Chri$toph Kempen uit Oegst- geest gisteren één van de voor naamste atleten. Kempen liep de tweede tijd op de 100 meter, had een voorname rol in de es tafettewinst 4x100 meter maar baarde vooral opzien met zijn toptijd van 2\{7\ op de 200 me ter. Ramses Bek kenk in de hit te, mét open shirt, op weg naar een toptijd op de 3000 meter steeple chase (8.56,84). foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22