Titel brengt ARC in extase jV Lisse ontspoort Rijnsburgse Boys iRMder alleen a Katwijk niet itelrace houden Ter Leede ontloopt directe degradatie Amateurvoetbal Veer succes voor lacing na 42 jaar 511 MEI 199S CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 5356463 (0-2). 3, 82. M BoalwILLEM SPIERDIJK airier Ai) Ridder kwam de ;e week |uit, z'n gezicht nog jwenhiiweer- Zonder °P of iet besten meteen op weg Lindt ijersbus. De linker- ane"4 -o|>ebLiffeldgeknokt, 16-0,51 een strafschop ver- K°k z_2het was niet genoeg. (GrSilde met 2-2 gelijk se varjfcen Boys en zag de ik 1-2 ij terecht komen. De -1 De op papier het sterkste l50r<Ge'naaSt '16t 'camPioen" inAardlwas De Ridder za- :rs 700 je enige die knokte lans loed resultaat voor (atwijk aar hij was wel een ^DenSH gen eC^lt Uit" starrel laatste kans op de ten: Dejs te willen grijpen. Van Zelfe het ooit van vecht- i Ruud angeest moest heb- wijk) li vveinig spelers die ™,»te Wilden gaan. or M) ïpptomatisch voor de :e!sior ifcoenshelft die de 3tw?jknR|ainer Bob Kootwijk rken Botoor de winterstop Ve"n3n°8 k°PloPar. maar 'het een imposante 5 18 ih weg. ,.Er is teveel 5 16 Kerst", analyseert 5 j3 cidder. De linkerspits 5 13 iiee op het al of niet 5 g '[van spelers (Zwaan, 5 io -:;n de discussie over 5 sen van de trainer, 5 8 li belangrijke spelers 5 3 fcn' 5 i o Ridder wijst ook op j die in een aantal ontbrak. Punt van nS3H-o s°i ^et elftal was vaak i.zwadi Björn Raven, beju- jms weergaloze ac- 4d om z'n soms ma- 5 13 elng- In het kam- 5 12 fR'311 enkele j01"60 ge- 5 n ;l op die plaats Kees s ió «I, een beperkte tech- 5 8 [[wel iemand die zich 5 8 ?hr werkte. 5 [t vindt het een aar- 5 2pking. „Raven is als 5 2 5!wee of drie keer zo Hflyenoord, ik vind het den 2;fir. Maar qua menta- DOS Ka liteit is Kees wel 15 keer zo goed. En daarom heb je meer aan Krayenoord." Behalve aan teamgeest ont brak het Katwijk - met Peter van Duyn na een loiieblessure weer terug in de basis - zaterdag ook aan koelbloedigheid in de af werking. Na een vroege tegen treffer van John Verbaan (de topscorer die z'n laatste wed strijd speelde) was de ploeg nog voor rust op 1-2 gekomen. Eerst mocht Marco de Ridder niet klagen toen hij na een duikel- partij een penalty mee kreeg (Zwaan: 1-1), daarna kopte De Ridder fraai 1-2 in de verre hoek uit een vrije trap van Remco van der Kooij. Maar na rust verzuimde Kat wijk het duel te beslissen. De ploeg liet zich door Kozakken Boys op eigen helft vastzetten, maar kreeg juist in de counter kansen. Twee keer mocht Mar co van der Plas alleen op doel man Van Zwieteren afgaan, twee keer verzuimde hij de bal breed te leggen op een ploegge noot en ging hij voor eigen suc ces. Daarnaast liet Katwijk nogal wat kansen op een goede aanval liggen door in de buiten- spelval van de Werkendammers te trappen. Het leek wachten op het mo ment dat de Werkendamse geestdrift een keer wel succes zou hebben. Dat was zo in de 89ste minuut. Patrick Leytens brak op rechts door en bedien de Gerard den Haan die vanaf een meter of zes hard de boven hoek trof: 2-2. Doelman Hugo van Duyn stelde na afloop vast dat beide schoten van Kozakken Boys die op doel waren gericht, ook raak waren. „Het heeft ons de laatste weken ook niet meegezeten. Maar als je zoveel punten hebt verspeeld als wij de laatste we ken, dan verdien je het gewoon niet." Katwijk: Hugo van Duyn; Robbers, Van Zeist, Van der Meer, Jansen; Van der Kooy (61. Oudshoorn), Peter van Duyn (71. De Haas), van der Plas: Ra ven (90. Hoogerdijk). Zwaan. De Rid- Willem Berckenkamp gaat op de schouders bij de spelers van ARC. Toen na een half uur ARC geen kind meer aan Hoek had (het stond 2-0) verplaatste de aandacht zich van Zeeland naar Werkendam, waar Katwijk twee punten moest ver spelen aan Kozakken Boys om de Alphenaren aan de titel te helpen. Bij gebrek aan een radio, was de draagbare te lefoon een uitkomst. Heel wat Alphenaren hadden hun vrouw opdracht gegeven thuis te blijven om belangrijk nieuws onmiddellijk door te geven. 42 jaar op succes achten. In het sei- 1956 behaalde Ra- van de derde klas- jd was dat de hoog- yJin het zaterdagama- 1 Drie jaar later volgde er een grote deceptie, want ARC degradeerde uit die derde klasse. Dieptepunt in het 71-jarig bestaan van de club was degradatie naar de vierde klasse in 1971. Veertien jaar later keerde ARC weer te rug op het hoogste niveau, toentertijd de eerste klasse. HOEK ROB ONDERWATER Maar het nieuws kwam niet. Er werd wat afgebeld op sportpark Denoek. 'Staat het nog 2-1 voor Katwijk? VerdorieDe ietwat bedrukte sfeer sloeg echter om op het moment dat de Kozak ken hadden gelijkgemaakt. Na dat de Racing Hoek met 4-1 had teruggewezen, volgde er op sportpark Denoek een aantal spannende minuten. Als een ware volksmenner verzamelde voorzitter Cees Boot spelers en supporters rond de middencir- kel. Boot telefoneerde en de rest moet zich koest houden. Spits Bos weigerde gelukwensen te accepteren. Hij wilde het nog niet geloven. Supporters hiel den hun handen voor het ge zicht, ze trilden van spanning. Het laatste fluitje in Werken dam bracht heel ARC in extase: de titel was binnen! Roodzwart kraaide victorie. De lach en de traan vochten om voorrang. Bejaarde aanhangers die ARC nog in de vierde klasse hadden zien spelen, zochten el kaar op en jankten om de be haalde titel. Anderen sneden pollen Zeeuws gras uit het veld als bewijs 'dat hij bezitter was van het gras waarop ARC de ti tel van 1998 behaalde'. Voorma lig elftalleider Leen Westmaas liet zich op het veld kaalscheren door... Johan Boer, de vorige week weggestuurde routinier. Preses Boot, de man die met ARC een nieuwe, succesvolle weg insloeg, kon van ontroering weinig meer zeggen dan: 'Mooi he, wat is dit mooi'. Inderdaad, het was mooi. ARC werd zaterdag de verdien de kampioen van de Serie A. Simpelweg vanwege het feit dat de belagers Katwijk en FC Lisse het dit jaar lieten afweten. Kat wijk speelde voor de winterstop soms prachtig voetbal en na de winterstop zette FC Lisse met 11 overwinningen een mooie serie neer. Maar beide ploegen waren dit seizoen niet constant genoeg. ARC was dat wel, ook al heeft de club niet de beschikking over kwikzilverachtige spelers als Jer- rel Linger en Peter van Duyn. De Alphenaren compenseerden de mindere kwaliteit met team geest en werklust. De ingrediën ten die vorig seizoen zo vaak ontbraken. „En dan blijkt dat we veel kunnen", oordeelde Maurice Balkhoven. De Capel- lenaar is een van de spelers die ARC dit seizoen de weg heeft gewezen. Waar hij vorig jaar nauwelijks opviel, manifesteer de hij zich dit seizoen als een van de vormgevers. „Als ieder een voor elkaar werkt, dan ko men de kwaliteiten van de bete re jongens naar voren. Het zit gewoon goed in elkaar. Dit is geen trap na naar de vorige trai ner Frans Koenen, maar Berc kenkamp heeft er een eenheid van gemaakt. Hij zette de pop petjes op de juiste plaats en zorgde voor discipline. Ik ben hier pas twee jaar, maar ik heb begrepen dat het bij ARC wat dat betreft een zooitje is ge weest." De man van het succes, Wil lem Berckenkamp, begon pas in de titel te geloven toen ARC na een 'dipje' won bij belager Kat wijk (die zes punten aan de Ra cing moest inleveren). „Op zo n moment mag je er aan den ken." Zijn ploeg stelde hem nauwelijks meer teleur, of schoon de uitglijder bij FC Lisse vorige week pijn deed. „Ik heb deze week simpel de dingen herhaald, waarin we zo sterk zijn. ARC heeft een sterk collec tief, dat kan spelen uit een goe de organisatie. Bij Lisse viel een aantal radertjes weg, tegen Hoek was iedereen er weer met zijn hoofd bij." De verwachting dat Hoek nog voor gekke dingen kon zorgen, bleef uit. Tot de 0-1 van Ruud Bos voldeed de thuisploeg nog wel aan zijn sportieve plicht, maar daarna vond Hoek het wel best. Via Ard Blok (mooie voor zet van Marc Meijering, die bo ven Remco Blok was verkozen) werd het 0-2, waarna Ruud Bos de 0-3 scoorde. Via Dimitri Mbuyu deden de Zeeuwen wat terug, maar dat intereseerde niemand meer, net als de 1-4 van Bos geen aandacht kreeg. Met de titel van ARC werden de plannen van Willem Berc kenkamp wel heel snel realiteit. De trainer wilde pas volgend seizoen aan het linkerrijtje van de ranglijst denken. „De toe komst moet nu uitwijzen of dit kampioenschap geen toevallig heid was." De toeschouwers wilden zo ver niet denken. Zij torsten een kilootje of wat Zeeuws gras mee de bus in. De politie, opgetrom meld omdat Hoekse en Alphen- se supporters een tikkeltje aan gebrand waren, stak daar eerst een stokje voor, maar kneep la ter een oogje dicht. De ARC'ers koesterden hun 'heilige' gras. ARC: Admiraal; Van Orssagen, Lange- maat, Balkhoven, Koster (73. Van Meg- gelen); Ard Blok, Westenberg, Jansen; Gelderblom (73 Braam), Bos, Meij ering (46. Remco Blok) Eindelijk zege voor Noordwijk HENDRIK IDO AMBACHT» RONNO BROEKHOF Noordwijk won zaterdag met 1-2 van ASWH en boekte daar mee haar tweede zege na de winterstop. Dat betekende, mede door de 7-3 zege van Ter Leede op Groote Lindt, recht streekse degradatie voor de ploeg uit Hendrik Ido Am bacht. Tot afgelopen weekend vochten ASWH en Ter Leede een strijd op leven en dood uit om maar vooral geen dertien de te worden. De twaalfde plaats, die recht geeft op het spelen van promotie/degrada tie wedstrijden, was voor beide clubs het hoogst haalbare. Noordwijk vervulde haar sportieve plicht en had aan een minimale krachtsinspan ning na de thee voldoende om de winst te pakken. Voor de rust kwam ASWH nog op voor sprong. Een zacht stuiterend schot net buiten het straf schopgebied van Mark van der Velden hobbelde olijk over de handen van Edmund Claus het doel binnen, 1-0. Het zal ASWH, dat vorig sei zoen nog trots als vierde ein digde, voor de rust verbaasd hebben dat het in Noordwijk geen collega trof in de strijd te gen degradatie. Mat en gezapig bewoog de ploeg van trainer Ruud Bröring, die na volgende week vijf spelers ziet vertrek ken, zich over het veld. Ook de warmte speelde de Noordwij- kers parten. ASWH had geen tijd om zich aan de tempera tuur te storen. Het moest win nen en liet in de eerste helft een aantal kansen daartoe on benut. Met Marco van't Woud en Jos Smits voor Jeffrey de Jong en Ivo Karremans schakelde Noordwijk na de rust een tandje hoger. Daarmee ver kreeg Noordwijk een veldover- wicht dat al snel kansen ople verde. Zo kwam Fred Bloem een teen te kort om een om haal van Kees Smit binnen te tikken. Een kwartier later was het toch raak. Een voorzet van Bloem nam Pitti in een keer op zijn pantoffel. Goalie Ba- rendrecht wist het schot in eer ste instantie te keren. Op de rebound van de naar Telstar vertrekkende André de Ridder moest de ASWH-keeper echter het antwoord schuldig blijven, 1-1. Toen bleek dat Ter Leede in de rust met 3-0 leidde tegen Groote Lindt, keerde de pene trante lijklucht boven sport park Schildman in alle hevig heid terug. Niels Karremans kopte acht minuten voortijd na een slim passje van Pitti ASWH definitief naar de eerste klasse. Noordwijk: Claus, de long (45. Van'i Woud) Reinders, Smit, Pel, De Ridder, Azier, I. Karremans (45. Smits) Van de Gronde (72. N. Karre mans) Bloem, Pitti. 8 9 iERTJAN VAN GEEN 2. SW| TWl HMSH| tann won het weer eens van Tonny ls de Duitse schaatsenrijdster haar Israces opbouwt door ontzettend te gaan en te zien waar het schip le Nederlandse pas in het tweede deel ,t om nog erg dichtbij te komen, zo IC het kampioenschap in de hoofd- kwam FC Lisse tekort. De inhaalrace ïlhouder was imponerend, maar in ivam een eind aan de elf wedstrijden jereeks. FC Lisse speelde niet als een ig een minieme kans op de titel in de had en Rijnsburg maakte daar dank- van. Steve Faber werd matchWinner itte penalty dertien minuten voor tijd mee FC Lisse definitief terug, ie FC Lisse heette ontspoorde na een :eeks overwinningen. Elf stations pas- rein van Ted Immers met goed gevolg Iging op kampioen ARC. Nadat Rijns- het verschil voor FC Lisse door de 2- le Zegersloot terugbracht tot zes pun- ilauvv zelf door een identieke score te kens weer uitzicht op prolongatie van nschap had, lag een twaalfde zege echter minder waar. Rijnsburgse zijn sportieve plicht en trok op De aan de noodrem. En dat terwijl geel- izoen in eigen huis tot slechts een kwam. De tweede kwam als een ian in het Lisse-kamp. laai opgekomen publiek in Rijnsburg een puike pot voetbal. Met ideale idigheden zouden Lisse en Rijnsburg tribunes wel even verwennen was de maar daar kwam niets van terecht, (en straalden geen enkele overtuiging 'teerde in een plichtmatige saaie ne en. slappe inzet van de bezoekers viel ioest winnen om ARC in het vizier te iar speelde te afwachtend. De enige in de eerste helft was voor Maarten [Een vrije trap van Leon van der Zwet 'tephan Spruyt voor de voeten van de spits gekopt, maar zijn inzet was dusdanig zwak dat Alphons de Kort de geklopte doelman Len- nert Hegie op de lijn assistentie kon verlenen. Dezelfde Smakman kreeg in de tweede rond gang een nog grotere kans om de bezoekers op voorsprong te brengen. Jerrel Linger was aan de bewaking van de voortreffelijk spelende Michel Roest ontsnapt en werd binnen het strafschopge bied onregelementair gestuit door Norbert van Lochem. Het buitenkansje van elf meter leverde echter een slap rollertje op, dat simpel door He gie met de benen gekeerd werd. Even later was het voor de thuisclub wel raak. Steve Faber dolde aan de rechterkant Said Elma- hdadi en de Lissese rechtsback kon niets anders doen Faber van achter te haken. De Rijnsburgse aanvoerder klaarde de klus dertien minuten voor tijd zelf: 1-0. Lisse-trainer Ted Immers kon zich niet echt drukmaken om het opvallende verlies en de ge miste kans op de titel. „Dit moest een keer ge beuren. De druk werd steeds groter omdat we dichter in de buurt kwamen. Er waren twee bepa lende momenten. De kans voor Smakman in de eerste helft en de penalty in de tweede helft", al dus de succestrainer. De scheidende oefenmeester zwaaide ARC alle lof toe voor het behaalde kampioenschap. „Dat ze twee keer kansloos war en tegen ons (Lisse won met 4-0 en 2-0 van de Alphenaren red.) zegt niets. Ze hebben meer punten gehaald dan wij vorig seizoen. Wij hebben het in het begin laten liggen. We hadden een spannende en lange competitie gehad en kregen wedstrijden om de Amstel Cup, de LD-cup en de supercup tegen Scheveningen. Daarbij hebben we in het begin een paar keer on gelukkig verloren of gelijkgespeeld. Daardoor hadden we bij de winterstop punten tekort, maar ik ben trots op mijn spelers dat ze vanuit de mid denmoot omhoog geklommen zijn en nog een kans op het kampioenschap maakten. Ik heb an derhalf jaar met heel goede spelers gewerkt en heel veel plezier gehad." Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest (84 Cadel). De Kort. Klaas- sen, Van Lochem; Aalbersberg. Slingerland (70. Campfens). Den Haan; Faber, Tiberkanine. Hermes. FC Lisse: Mokveld; Polman, Spruyt. Van oei Zwet. FJmahda- di; Groeneweg. Boke (74. Sandel), Ras.yan Bemmel. Smak man (68. Dubbeldeman). Linger. SASSENHEIM CHRIS HARTMAN Remco van Bemmel bespringt Erwin Hermes. FOTO KEES VAN HOOGDALEM MEDEWERKER Het was zaterdag een beetje feest bij Ter Leede. Het eerste doel, het niet meer prijs geven van de twaalfde plaats, was immers - mede door een 7-3 overwinning op Groote Lindt- bereikt. Het echte feest hoopt de club uit Sassenheim echter te vieren op 30 mei, de dag waarop het elftal van Arie La gendijk het opneemt tegen een van de vijf klasseperiodekampioenen uit de eerste klasse. Dat Ter Leede die wedstrijd serieus neemt blijkt wel uit het feit dat zaterdag vijf spionnen in touw waren om de verrichtin gen van de eventuele tegenstanders te be kijken. Lagendijk: „Als wij ons dit seizoen handhaven hebben we het goed gedaan. We hebben in ons eerste jaar in de hoofd klasse veel moeten incasseren. Daarom ben ik ook heel blij dat ASWH ons niet meer kan inhalen. Dit is een heerlijke dag. Maar echt tevreden ben ik natuurlijk pas als we de be slissingswedstrijd tot een goed einde heb ben gebracht." Ter Leede-Groote Lindt was een merk waardige wedstrijd, waarin veel te zien was. De toeschouwers werden getracteerd op maar liefst tien goals, een scheidsrechter die geblesseerd afhaakte en een invaller- scheidsrechter die er een potje van maakte. De eerste treffer viel al na acht minuten. Dit zeer tot genoegen van Lagendijk. De trai ner: „De opdracht was zo snel mogelijk een goal te maken om het verzet van Groote Lindt te breken. Hoe langer zo'n doelpunt uitblijft hoe moeilijker het wordt." Floor Immink, als centrumspits gestart voor de niet fitte Ed Borst, nam de ope ningstreffer voor zijn rekening. Hij kopte raak nadat Mohammed Benfekrane de bal voor het Zwijndrechtse doel had gebracht. In plaats van door te gaan liet Ter Leede zich vervolgens in slaap sussen door het slappe weerwerk van de hekkensluiter. De Sassenheimers kregen van Groote Lindt alle gelegenheid de bal rond te spelen, maar de den dat weinig overtuigend. Pas in de laatste tien minuten van het eerste speldeel kwam er weer wat vuur in het spel van Ter Leede. Illustrerend voor de zwakte van Groote Lindt was dat het offensiefje van de thuis club direct drie goals opleverde. Op aange ven van Floor van Duyn mocht Immink zijn tweede doelpunt maken en na een assist van Lloyd de Meza tekende Van Duyn voor 3-0. Op slag van rust profiteerde ook Benfe krane van de wanorde in de Zwijndrechtse defensie: 4-0. Na de doelwisseling ging Ter Leede in eerste instantie rustig door met scoren. De tweede helft was net een minuut oud toen Benfekrane een voorzet van Van Duyn omzette in 5-0. Een afgang dreigde voor Groote Lindt, dat niet veel later tegen een 6-0 achterstand aankeek. Ditmaal kwam de voorzet van Benfekrane en de afwerking van Van Duyn. Een onverwachte tegengoal van Rick Pijper -Jan Blankespoor werd verrast door een af standsschot vanaf de vleugel- ging vooraf aan een onderbreking van tien minuten. Scheidsrechter Paeshuyse kon door een kuitblessure niet verder en dirigeerde de ploegen naar de kleedkamers. Toen iedereen weer op het veld stond, bleek grensrechter Van Rijswijk de fluit van Paeshuyse te hebben overgenomen. Toe schouwer Van der Nat had zich in het grensrechterspak gehesen. Al snel werd dui delijk dat niet elke verandering een verbete ring is. De nieuwe arbiter bleek een pietlut. De twee gele kaarten die hij trok pasten bij voorbeeld absoluut niet in de sfeer van de wedstrijd. Een ook de penalty die hij Groote Lindt cadeau deed wegens een handsbal sloeg nergens op. In de periode dat Van Rijswijk aan de macht was scoorde Ter Leede nog eenmaal: Immink passeerde doelman Willem Jan Pons met een houdbare kopbal. In de reste rende 35 minuten was aan Sassenheimse kant de concentratie weg, hetgeen zich uit te in tal van slordigheden. Dat Marco Bley en Jos van Eek (penalty) in die periode de score een voor Groote Lindt wat draaglijker aanzien gaven deed Lagendijk geen pijn. „Wat hadden de overwinning allang op zak, al was ik er natuurlijk niet blij mee. Laten we het houden op schoonheidsfoutjes, waar ik niet te lang bij stil wil staan." Ter Leede: Blankespoor: De Jong. Gijsman. Bloem- heuvel, Wajer; ('Ami, Stolk, Van Duyn; Benfekrane. Immink (57. Borst). De Meza (69. Scheltus).

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21