Willem II: a 35 jaar uropa in Twee winnende coaches in De Geusselt Helegenheidselftal Ajax kan de kansen maar niet benutten Betaald voetbal Laatste ticket nacompetitie voor Zwolle ter Bosz naar NAC )AG11 MEI 1998 I iet kroon op aantrekkelijk duel driaanse het nou leuk vindt of niet, Willem II gaat seizoen Europa in. Dat is voor het eerst sinds >en de Tilburgers in het Europa Cup Il-toernooi van Manchester United. Gisteren plaatste de wimt rta te winnen. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 EREDIVISIE ALKMAAR ANP Eén prijs had de eerste divisie op de slotdag van de reguliere competitie nog te vergeven. Het zesde ticket voor de na- competitie belandde zaterdag avond in handen van FC Zwol le, dat kampioen AZ in Alkmaar op 1-1 hield. Concurrent TO- P/Oss verspeelde de laatste kans op deelname aan het toetje door in Venlo onnodig van VW te verliezen. TOP/Oss zal nog lang naden ken over de nederlaag tegen VW. De Brabanders, die met een punt minder dan Zwolle aan de laatste wedstrijd begon nen, speelden de Limburgers zaterdag een helft van de mat. TOP/Oss kreeg legio kansen, waarvan er maar één door Tai- huttu werd benut. ADO Den Haag op tijd in vorm De topscorer bij de Braban ders had zijn ploeggenoten een groot plezier kunnen doen door na zijn 24ste competitietreffer ook de 25ste voor zijn rekening te nemen. De spits liet enkele flinke kansen liggen. Zelfs al leen voor doelman Kooiman lukte het niet het doel nog eens te vinden. VW, dat vijf basisspelers miste door blessures en schor singen, kreeg daardoor de kans op herstel. Liefden maakte vlak voor rust een gelukkige treffer en in de grimmige tweede helft besliste Corneille over het lot van Top/Oss. Scheidsrechter Reygwart, die zijn laatste wed strijd in het betaald voetbal floot, had na de tweede treffer van VW alle moeite de spelers in de hand te houden. In Alkmaar begon Zwolle goed aan het belangrijke duel tegen het al gepromoveerde AZ. Bruin, volgend seizoen met Volendam opnieuw in de eerste divisie actief, bracht de bezoe kers na een kwartier met zijn achttiende competitietreffer op voorsprong. Zes minuten voor het einde zorgde Van Gaaien voor de gelijkmaker. Daarna voorkwam doelman Timmer een nederlaag door een inzet van Dove te keren. Langerak schoot vervolgens op de paal. Bij AZ nam Jan Nederburgh (40) tijdens de tweede helft de plaats in van doelman Moens. Nederburgh stopt met betaald voetbal. Omdat TOP/Oss zo vriende lijk was in Venlo te verliezen, mag Zwolle toch met de num mer zeventien van de eredivi sie, Cambuur, en met FC Den Bosch gaan strijden om een plek in de eredivisie. In de andere groep van de nacompetitie komen de num mer zestien van de eredivisie, ADO Den Haag, Emmen en Eindhoven tegen elkaar uit. Den Haag lijkt op tijd de vorm te pakken te hebben. De ploeg won zaterdag met 6-0 van Haarlem. De Bruijn en Boussa- boun scoorden elk twee keer. Ook Dijkhuizen van Cambuur was twee'keer succesvol. De Friezen wonnen, zonder de nog steeds geblesseerde topscorer van de eerste divisie Harry van der Laan, met 2-1 van RBC. Cambuur eindigde als tweede op de ranglijst. Emmen werd derde na de ze ge van 3-0 op Heracles. FC Den Bosch kwam tegen Helmond Sport ondanks een numerieke meerderheid gedurende een uur niet verder dan 1-1. De Helmonders namen na twintig minuten een voorsprong via Kreekels en zagen de doelpun tenmaker korte tijd later met rood van het veld verdwijnen. De Hongaar Kiprich redde in i de tweede helft het punt voor de Bosschenaren. CrWi e plaats in de competi- r ons het hoogste haal- belde technisch mana- -3. cü in van Geel. „Daarom Mde^ we vieren als een nschap." Het was na an ook groot feest in BordE irkochte Willem II-sta- Lyon |ide Wijnhard was het Pa"" jnt Vafl festivitei- spits scoorde twee keer ndde hij een mooie solo af en vervolgens kopte in de kruising) en leg- nee de basis voor de i-3, Sï üng. antal n moeilijk begin nam I tegen Sparta het ini- Empo i de eerste helft kreeg liefst zeven echte kan- Piace ir bij de rust stond het 1-0. Mede gedragen diabolische sfeer waar NapoilOO toeschouwers voor liepen de Tilburgers -0. Het lobje waarmee Valk de derde treffer was de bekroning op RioA» rekkelijke wedstrijd. zijn geen woorden amelde spits Wijnhard. niemand verwacht, ik Boavü Amaö t. We begonnen dit s Saigu middenmoter, met als ld de achtste plaats te juropees voetbal hield eigenlijk voor moge- D^fer we hebben het dik verdiend. Vooral na de winter stop hebben we bij vlagen fan tastisch gespeeld en waren we ook beter dein Feyenoord." Adriaanse is een realistische coach. Daarom stelde hij: „Dit succes komt te vroeg. Ik was dit seizoen liever als tiende geëin digd om vervolgens de ploeg langzaam beter te maken. Maar in het voetbal kun je niets plan nen. Wij hebben Europees voet bal verdiend en van deze pres tatie gaan we dan ook volop ge nieten." De Amsterdammer vindt dat zijn ploeg 'helemaal niets te zoeken heeft in Europa'. Immers, Joonas Kolkka en Hen ry van der Vegt vertrekken transfervrij en de club heeft vol gens Van Geel geen cent om zich te versterken. Dat het stadion vol zat, deed Adriaanse nog het meest deugd. „Want dat is nog niemand ge lukt. Men is hier heel afwach tend. Maar wij brengen elke week show, spanning en spek takel. En nu komt het publiek dus wel. Ik heb de club met mijn heldere visie een eigen identiteit bezorgd. Willem II: Van Fessem; Prommayon, Schenning en Hyypia; Konterman. Valk. Galasek (88. Szeker) en Arts: Loeffen, Wijnhard (64. Sanou) en Kolk ka (86. Ceesay). Sparta: Jansen; Jaliens, Noorlander, G. de Nooijer en Van der Meer; Jalink (72. Simons), Van der Laan, Nieuwenburg en Krijgsman (76. Den Dunnen): D. de Nooijer en Aandewiel (57. Kayis). RKC-verdediger Adrie Bogers kopt te laag, Dennis van der Pennen staat te ver weg maar de kopbal van Ruud van Nistelrooy verdwijnt niet in het doel: keeper Rob van Dijk redt foto G pd MAASTRICHT ANP Dortivo -O.Be ANP 1, Soo adolidL i osz heeft gisteren na de jd NAC-Volendam een t voor één jaar AtLMj lij de club uit Breda. 4) komt van de Duitse 0£flansa Rostock en speel- r der onder meer voor 1 \rd, Toulon, RKC en 'itter Jan de Wit van is zaterdagavond na af- an het duel Telstar - en overleden aan de n van een hartaanval. 68 jaar geworden. De r had onmiddellijk na het eindsignaal op het veld af scheid genomen van de voet ballers Purrel Frankel (hij gaat naar De Graafschap) en Jan Gerver (FC Zwolle). Ook zwaaide hij trainer Harry van den Ham uit. Vervolgens begaf het gezelschap zich richting de kleedkamers. De Wit zakte in de spelerstunnel ineen. Nadat clubarts Ron Peters eerste hulp had geboden, werd de voorzitter naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk ver voerd, waar hij rond midder nacht is overleden. De Wit, oud-scheidsrechter in het amateurvoetbal, was sinds 1995 voorzitter van Telstar. Na MW-Vitesse (1-3) zaten gisteren toch twee winnen de coaches achter de tafel in de bloedhete persruimte van MW. De thuisploeg blijft verschoond van nacom petitie danzij 'de hulp van boven' (trainer Körver) en die van Heerenveen, dat RKC in de laatste minuut met 3-2 versloeg. De Limburgse supporters scandeerden de naam van de scheidende trainer Frans Körver, die volgens collega Henk ten Cate van Vitesse in de Limburgse hoofdstad een wereldprestatie had geleverd. De 60-jarige Limbur ger, die na afloop zei nog lang niet te willen stoppen, wuifde de complimenten weg. „Soms lopen de dingen in het leven zoals ze moeten lopen", zei Amsterdammer Ten Cate. „Ik kwam hier met gemengde gevoelens naar toe. Ik gunde Körver en MW het behoud van het eredivisieschap. Aan de ande re kant moesten wij ook onze sportieve plicht vervul len." Daar leek het in de eerste helft geenszins op. Vitesse deed niets extra's en na vijftien tellen - de Arnhemmers leken met hun gedachten op een zonovergoten terras te zitten - lag de bal al achter Westerveld. Emerson kop te een voorzet van Taiwo van tien meter keurig in doel: 1-0. Vitesse wekte zeker in de eerste helft niet de indruk zich bovenmatig te willen inspannen. Dat bleek schijn. Want na de hervatting bevestigde de Gelderse ploeg de goede vorm van de laatste maanden. Binnen drie minuten - tussen de 75ste en 78ste mi nuut - boog Vitesse de achterstand om in een voor sprong van 2-1. Puur op individuele klasse. Sjoekov en Trustfull scoorden van afstand. Vijf minuten voor tijd bepaalde Perovic de eindstand: 1-3. Maastricht treurde, maar niet lang. De mededeling dat RKC op achterstand was gekomen, veranderde de rouwende Geusselt in een jubelende massa. Of MW komend seizoen perspectief heeft in de hoogste voetbalklasse? Körver wilde er amper iets over zeggen. „Mijn mening doet niet ter zake", hield de 60- jarige hoofdtrainer de boot af. „De prestaties worden niet op het veld, maar achter de groene tafel geleverd", voegde de flamboyante trainer cryptisch toe. „Dit is een hoogtepunt uit mijn loopbaan. Het klinkt raar, maar het is wel waar. Zo voel ik het." Vervolgens liep hij voorop in de polonaise. „Winnen is fijn, verliezen min der fijn, maar dit voelt als een overwinning." Heerenveen - RKC De Friezen kunnen voorlopig de grens nog niet over. Aanstaande donderdag rest een laatste kans. Winst in de troostfinale van de KNVB-beker, tegen FC Twente, levert alsnog een internationaal debuut op. De spelers van RKC vochten gisteren in het Abe Len- 'oord levert belabberd sluitstuk op mislukt seizoen AMSTERDAM ANP Een kampioen onwaardig heeft Ajax gis teren het seizoen afgesloten. In de wed strijd waarin het thuispubliek afscheid nam van Michael Laudrup, verloor de formatie van Morten Olsen met 2-1 van FC Utrecht. Bovendien moest Mario Melchiot in de 66ste minuut voor de tweede keer deze jaargang met een rode kaart van het veld. Olsen wond zich na afloop meer op over het gedrag van de supporters van Utrecht, dan over de derde nederlaag deze competitie, na verlies tegen PSV en Vitesse. Het legioen verstoorde de ere- ronde van Laudrup, die na het WK zijn carrière beëindigt en voor het laatst in de ArenA was. Met de bekerfinale in het achterhoofd speelde Ajax de laatste competitiewed strijd met een gelegenheidselftal. Fred Grim nam in het doel de plaats in van Van der Sar. Frank de Boer en Danny Blind, die binnenkort zijn toekomstplan nen onthult, bleven aan de kant om een gele kaart en dus een schorsing te ontlo pen. Olsen spaarde ook Laudrup die daardoor zijn laatste competitieduel op de bank doorbracht. Bovendien ontbra ken Babangida (achillespees) en Oliseh (rug) wegens blessures. Ajax paste zeker in de eerste helft het tempo aan de zomerse temperatuur aan. De spelers misten scherpte en bele ving. Het gemotiveerde FC Utrecht kon hier al na negen minuten van profiteren. Een van richting veranderde vrije trap van John de Jong belandde achter Grim. De thuisploeg kreeg kansen op de gelijk maker, maar Benni, Dani en Litmanen waren onzorgvuldig. In de 30ste minuut waren de Utrech ters opnieuw trefzeker. Mols, die wegens een pijnlijke knie eigenlijk uit veld moest, zorgde voor 2-0. Na de komst van Arveladze ging in de tweede helft het tempo bij Ajax omhoog. Vooral Ben ni kreeg mogelijkheden, maar de Zuid- Afrikaan slaagde er niet in de uitblinken de doelman Postma te passeren. De aanvaller was wel betrokken bij het laatste competitiedoelpunt van Ajax dit seizoen. Na een goede actie van Benni maakte Arveladze zijn 25ste treffer van deze competitie. Met het doelpunt bracht de Geogiër Ajax' doelsaldo op plus negentig, een record. Roda JC - De Graafschap Bij Roda JC - De Graafschap was het gis teren bij de stand 1-1 wachten op het winnende Limburgse doelpunt. De spe lers van de thuisploeg stuitten echter steevast op de doelman van de Doetin- chemmers. Drie minuten in blessuretijd maakte invaller Hendriks aan de andere kant het winnende doelpunt: 1-2. De zege van De Graafschap was onte recht, gezien h^t spelbeeld na rust. Maar voor wie alleen de eerste helft aan schouwde was het eindresultaat bevre digend. Fuchs scoorde voor De Graaf schap na twintig minuten fraai, hij nam op zo'n 35 meter van het doel de bal in eens op de slof: 0-1. Een fel Roda maakte twintig minuten na rust de verdiende gelijkmaker: Obdam kopte de bal in het doel. Ofschoon De Graafschap door een rode kaart van Lindenbergh (in de eerste helft) lange tijd tegen een overmacht streed, sloeg het team van trainer Kor- bach toch nog - haast geniepig - toe. Na 93 minuten spelen haalde invaller Hen driks van de rand van het strafschopge bied ineens uit: 1-2. NAC - Volendam De selectie van NAC sluit deze week het seizoen af met een vakantie op de Cana- rische Eilanden. Meer krijgen de spelers voorlopig nog niet te zien van Europa, want sportief gezien liep het eerste sei zoen onder trainer Neumann in he honderd. De Bredase ploeg greep naas alle prijzen. Ondanks de 4-1 overwin ning op Volendam ging ook een herkan sing via de intertotocompetitie aan de Bredase neus voorbij. Maar goed ook, want NAC heeft gezien het spel van de laatste tijd over de grens nog niets te zoeken. Groningen - Fortuna Sittard Voor de thuisploeg stond FC Groningen - Fortuna Sittard (1-0) gisteren al in het teken van de nacompetitie. Trainer Jan van Dijk gaf zijn basisspelers Huizingh en Beerens rust en ook de licht gebles seerden, Magno, Rorije en Schoenma kers speelden niet. Atteveld was ge schorst. Hierdoor kregen jongeren als Matthijs, Schilder, Ommel en Koen een kans. De overwinning op Fortuna was de eerste voor Van Dijk, sinds hij zeven wedstrijden voor het einde de leiding overnam van de ontslagen trainer Wim Rijsbergen. De eerste zes duels leverden slechts twee punten op. Rosén was acht minuten voor tijd matchwinnaar. De snelle Zweed pikte op het middenveld de bal op en spurtte stra-stadion alsof hun leven ervan af hing. In de eerste helft was de ploeg zelfs beter, maar benutte de kansen niet. Op slag van rust gaf de thuisclub het goede voor beeld. Van Nistelrooij kopte vanuit de rebound raak: 1 - 0. In de tweede helft zette RKC de achtervolging op fraaie wijze in. Petrov scoorde in de 47ste minuut 1-1 en Rommedahl zorgde drie minuten later voor 1-2. RKC leek de nacompetitie te ontlopen. Ook toen Heerenveen in de 58ste minuut op 2-2 kwam door Constantinovici. Op dat moment moest MW naar de play-offs. Anderhalve minuut voor het eindsignaal liep het voor RKC op tragische wijze toch nog verkeerd. Van Nistelrooij liet van zeventien meter doelman Van Dijk kansloos. RKC-trainer Boeve was na afloop teneergeslagen. „Ik wil eerst een minuutje stilte. Het is natuurlijk een ge weldige kater zo te verliezen. Temeer omdat wij beter waren. Ik zal deze week alles uit de kast moeten trekken om de ploeg weer op scherp te krijgen. Iedereen is ver slagen." Heerenveen-trainer De Haan kon zich dat wel voor stellen. De bank van RKC verweet hem zelfs dat de thuisploeg alsnog voor winst ging. „Daar had ik geen boodschap aan. In voetbal moet je geen medelijden hebben. Wij hebben vandaag ook geen hoofdprijs bin nengesleept. Tegen Twente hebben we nog een kans." STATISTIEK Vergelijking seizoen 1996-1997 en 1997- 1998 Toeschouwers: 306 duels. 3.931 000. ge middeld 12.846 Vorig seizoen: 306 duels, 3.770.000, gemiddeld 12.320. Meeste toeschouwers: Ajax, gemiddeld 48.706. Vorig seizoen: A|ax, gemiddeld 48.764 Minste toeschouwers: Volendam, gemid deld 3976 Vorig seizoen: RKC, gemiddeld 4029 Aantal doelpunten: 1002 Vorig seizoen; 864. Meeste treffers: Ajax, 34 duels, 112 doel punten Vorig seizoen: PSV, 34 duels, 90 doelpunten. Minste treffers: Volendam, 34 duels, 33 doelpunten. Vorig seizoen: AZ, 34 duels, 27 doelpunten. Grootste zege: PSV-Volendam 10-0. Vorig seizoen: PSV-Roda JC 8-0 Gele kaarten: 947 (record). Vorig seizoen: 937 (oude record) Meeste gele kaarten: Volendam. 70. Vorig seizoen: FC Groningen, 80 Minste gele kaarten: Ajax, 31 Vorig sei zoen: Ajax, 27 Scheidsrechter met meeste kaarten: Van Dijk, 26 duels-102 gele kaarten (record). Vorig seizoen: Luinge, 26 duels-97 gele kaarten (oude record). Meeste kaarten tijdens een duel: Van Dijk (Vitesse-FC Groningen 10 x geel, 1 x rood, 2 spelers 2 x geel) Vorig seizoen: Van Vliet (Feyenoord-NAC 9 x geel. 1 x rood). kaarten: 79 (record) Vorig seizoen: 63 (oude record) Club meeste rood: FC Groningen, 10. Vorig FC Groningen, 7 iste rood: FC Twente, 1Vorig sei- i: Heerenveen, 1. Strafschoppen: <H, waarvan 73 benut Vo rig seizoen: 84, waarvan 64 benut Topscorer: Machlas (Vitesse) 34. Vorig sei zoen.- Nilis (PSV) 21 Meeste assists: Jonk (PSV) en Trustfull (Vi tesse) 12. Vorig seizoen: Jonk (PSV) 19. LAATSTE SPEELDAG Feyenoord-NEC 0-2 (0-1). 9 Pothuizen 0- 1, 86 Sainovski 0-2 Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 23141 Gele kaart: Verhoeven (NEC). Willem ll-Sparta 3-0 (1-0). 39. Wijnhard 1-0, 63. Wijnhard 2-0, 82. Valk 3-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschou wers: 13.800. Gele kaart: Prommayon, Hyypia, Konterman (Willem II), Krijgsman (Sparta). MW-Vitesse 1-3 (1-0). 0.15 Emerson 1-0, 75 Sjoekov 1-1. 78 Trustfull 1-2.85 Perovic 1-3 Scheidsrechter: Wegereef Toeschouwers: 8000. NAC-FC Volendam 4-1 (3-1). 7. Scheepers 1-0, 10. Bond 1-1, 18 Bogdanovic 2-1 20. Feskens 3-1, 58 Arveladze 4-1. Scheidsrechter: Braamhaar Toeschou wers: 10.000. Gele kaart: Van de Looi (NAC), Matthaei (Volendam) Ajax-FC Utrecht 1-2 (0-2). 9. John de Jong 0-1, 30. Mols 0-2, 69. Arveladze 1-2. Scheidsrechter: Luyten Toeschouwers: 50.400. Rode kaart: 66. Melchiot (Ajax, 2x geel) Gele kaart: Witschge (Ajax), Her nandez, Asmus, Scharrenburg (FC Utrecht). FC Twente-PSV 3-0 (2-0). 14 De Witte 1 0, 45. Van Halst 2-0 (strafschop), 81 Ab benhues 3-0. Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers: 1 3.500. Bijzonderheid: Co- cu mist in 26e minuut strafschop voor Heerenveen-RKC 3-2 (1-0). 45 Van Nis telrooij 1-0, 47 Petrov 1-1, 50 Romme dahl 1-2, 58 Constantinovici 2-2, 89. Van Nistelrooy 3-2 Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 12.700 Gele kaart: Talan (Heerenveen), Leemans. Rommedahl (RKC). Roda JC-Graafschap 1-2 (0-1). 20. Fuchs 0-1, 65. Obdam 11, 90. Hendriks 1-2 Scheidsrechter: Van Beek Toeschouwers: 6200. Rode kaart: 32. Lindenbergh (Graafschap). Gele kaart: Torma, Lawal, Trost (Roda JC), Victoria, Fuchs, Redeker (Graafschap). FC Groningen-Fortuna Sittard 1-0 (0-0). 83 Rosén 1-0 Scheidsrechter: Jol Toe schouwers: 10.200. Topscorers, eindstand: 1 Machlas (Vites se) 34, 2 Arveladze (Ajax) 25, 3. Ham ming (Fortuna) 20, 4 Curovic (Vitesse) 17, 5. Litmanen (Ajax), Mols (FC Utrecht) 16, 7. Viscaal (De Graafschap), Cruz (Feye noord) 15, 9. Perovic (Vitesse), Wijnhard (Willem II) 14, 11. De Bilde (PSV), Baban gida (Ajax), Van Eijkeren (NEC), Nilis (PSV), Dennis de Nooiier (Sparta), Van Nis telrooy (Heerenveen) 13. Vitesse Willem II Heerenv. Fortuna 34 29 34 21 34 21 34 18 34 17 3 89 112- 22 4 72 95- 44 6 70 85- 48 9 61 62- 39 13 55 66- 58 34 16 7 11 55 56- 59 34 14 6 14 48 51- 53 34 14 2 18 44 39- 57 Twente 34 11 10 13 43 41- 42 Utrecht 34 13 4 17 43 56- 64 Graafsch. 34 11 9 14 42 45- 49 NAC 34 12 6 16 42 41- 49 Sparta 34 10 11 13 41 50- 59 Roda JC 34 10 8 16 38 44- 45 MW 34 9 5 20 32 35- 75 RKC 34 8 7 19 31 48- 71 Groning. 34 7 10 17 31 42- 65 Volend. 34 5 6 23 21 33-102 Ajax kampioen, Volendam gedegradeerd Groningen en RKC naar nacompetitie EERSTE DIVISIE tot ieders verrassing tussen diverse ver dedigers door op doelman Van Zwam af. Deze was kansloos op de beheerste schuiver. Voor en na de goal viel er wei nig te beleven in het matig bezette Oos terpark. Feyenoord - NEC Een belabberd sluitstuk op een mislukt seizoen. Feyenoord leverde in de laatste competitiewedstrijd voor eigen publiek tegen NEC een wanprestatie en verloor terecht met 2-0. Trainer Leo Beenhakker had zich met 23.000 andere toeschou wers kapot geërgerd. Het ergste vond hij dat 'Feyenoord geen arbeid leverde'. Pas in de 57ste minuut kreeg Feyenoord de eerste kans, uit een standaardsituatie. Van Bronckhorst schoot een vrije trap rakelings naast. Pas toen het 0-2 stond, volgden kans nummer twee en drie, maar ook Cruz en Van Gastel konden Feyenoords ellende niet verminderen. Alleen een paar acties van Bonaventu- ra Kalou gaven de Rotterdamse toe schouwers wat afleiding. De rechterspits snelde zijn bewaker Maes met gemak voorbij, maar leverde geen bruikbare voorzetten af. NEC bleef simpel over eind en was voetballend de betere ploeg. In de negende minuut kwamen de Nijmegenaren ongehinderd op voor sprong. Verdediger Pothuizen mocht de bal uit een comer van Latuheru op de borst aannemen en rustig in de rechter hoek schieten: 0-1. Invaller Oleg Sainovski besliste vijf minuten voor tijd de wedstrijd: 0-2. Het Feyenoordpubliek liep morrend weg, maar niet voorgoed: voor volgend seizoen heeft de Rotter damse club alweer 16.500 seizoenskaar ten verkocht. WV-T0P Oss 2-1 (1-1). 28 Taihuttu0-1, 44 Liefden 11, 55. Corneille 2-1 Scheidsrechter: Reygwart Toeschouwers: 2347 Gele kaart: Taihuttu (TOP) Bijzon derheid: laatste wedstrijd Reygwart ADO Den Haag-Haarlem 6-0 (4-0). 15. De Bruijn 1-0, 32 Boussabon 2-0, 40 Wit- zenhausen 3-0 (e.d.), 42. De Bruijn 4-0, 82. Boussabon 5-0, 84. Heesen 6-0 (straf schop) Scheidsrechter: Van Huiten Toe schouwers: 2570 Gele kaart: Van de Broek (Haarlem). Dordrecht'90-Excelsior 3-1 (2-1). 5 Jones 0-140. Derksen 1-1,45. Derksen 2-1 65 Hoogendorp 3 1 Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 1400. Telstar-Eindhoven 2-1 (1-1). 28. van Es 1 0, 43 Schuman 1 1, 48. Gerver 2-1 Scheidsrechter: Van der Plas. Toeschou wers: 731 AZ-Zwolle 1-1 (0-1). 15. Bruin 0-1, 83 Van Galen 1 1 Scheidsrechter: Vink. Toe schouwers: 5000. Gele kaart: Huiberts (AZ), Wijnands, Bosschaart, Van den Belt (Zwolle) Go Ahead Eagles-Veendam 2-1 (1-0). 19 Muhlack 1-0, 56. Stegeman 2-0, 65. Blaauw 2-1 Scheidsrechter: Schaap Toe schouwers: 3250. Emmen-Heracles 3-0 (2-0). 16. Elzinga 1 0, 20. Nurmela 2-0, 62 Van Oostrum 3-0. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers 5020. Rode kaart: Durmusoglu (Heracles, 2x geel) Gele kaart: Barmentloo (Emmen), Kolmschot, Burns, Holster (Heracles) RBC-Cambuur Leeuwarden 1-2 (0-0). 51 Di|khuizen0-1, 74. Dijkhuizen 0-2, 74. Penders 1-2 Scheidsrechter: Westerink Toeschouwers: 1200 Gele kaart: Vanerdr Heiden (Cambuur) Den Bosch-Helmond Sport 1-1 (0-1). 19 Kreekels 0-1, 68. Kiprich 1-1 Scheids rechter: Koopman Toeschouwers: 2356. Rode kaart: 28. Kreekels (Helmond Sp.). Gele kaart: Streppel, Vergoossen (Helmond Sp.). Topscorers: 1 Van der Laan (Cambuur) 29, 2. Taihuttu (TOP Oss) 24, 3. Langerak (AZ), Bruin (FC Zwolle), Van Oostrum (Em men) 18. 6 Tammer (GA Eagles) 17. 7 Zuurman (Veendam), lliohan (AD0 Den Haag), Graef (WV) 16. 10 Huiberts (AZ). Van der Weert (AZ). Henar (Telstar) 15, 13 Waterink (Den Bosch) 14 AZ Cambuur L. Emmen Den Bosch DenHaag FC Zwolle TOP Eindhoven GA Eagles Helmond Sp WV Veendam Telstar Heracles Haarlem Excelsior Dordr. '90 RBC 34 21 9 4 34 20 5 9 34 18 7 9 34 17 9 8 34 17 7 10 34 14 12 8 34 16 4 14 34 16 3 15 34 15 4 15 34 12 11 11 34 12 11 11 34 11 12 11 34 11 7 16 34 8 8 18 34 8 7 19 34 8 6 20 34 6 12 16 34 4 10 20 en Den Haag, Ei riodekampioen 72 81-31 65 66-43 61 64-45 60 60-42 58 69-43 54 58-42 52 59-50 51 50-52 49 70-55 47 46-45 47 45-46 45 51-55 40 43-60 32 51-77 31 43-85 30 39-64 30 37-64 22 33-66 ndhoven en

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19