Celtic zit Rangers eindelijk dwars Alleen de herrie houdt het racepubliek nog wakker Costa krijgt tennist in de schoot geworj Golfer Jimenez wint na vier jaar weer eens hamburg dpa/rtr Voor de Spanjaard Albert Costa was de overwinning in het ten nistoernooi van Hamburg waar schijnlijk de gemakkelijkste in zijn carrière. Opponent en land genoot Alex Corretja sloeg giste ren in de finale amper een bal over het net en gaf op bij de stand 6-2 6-0 1-0. Een dag eer der in de halve eindstrijd hield Costa's tegenstander Karol Ku- cera het al bij een 3-0 achter standvoor gezien. De 24-jarige Corretja had in zijn halve finale tegen de Span jaard Mantilla zo veel krachten gebruikt dat hij uitgeput op de baan stapte. „Ik weet niet hoe ik heb gewonnen, maar ik heb me nog nooit zo moe gevoeld", zei Corretja na de partij van ruim twee uur (6-2 3-6 6-3). Costa (22) liet hem in de finale uiter aard lopen. „Ik kon lekker re laxen", meldde hij na afloop. De als vierde geplaatste Corretja wilde zich niet laten kennen, maar hield de ongelijke strijd niet vol. De trainer van Corretja greep in de derde set in, waarna de tennisser opgaf. „Het ging echt \0C niet", verontschuldigd Waarschijnlijk kampi jaard met een griepvii hij komende week zi Rome niet verdedig! won zijn zevende to verdiende zeven ton. terug in de top-twintig Martina Hingis (li Rome het vrouwei haar tweede achterec zege op Europees gr finale klopte de Zwiti mer één van de werel rikaanse Venus Willi? 6 6-3. De oudste vai ams-zusjes geldt als i kanshebster om de I van Hingis te door! Amerikaanse won laatste confrontaties, cayne en Sydney, hardcourtbanen. Di Hingis de sterkste, op In het tennispark f in Rome moest H werken voor de acht van haar loopbaan kon op de trage ba? niet domineren, m? zich in de rally's de g gis was alleen bij de I punten net iets beter. Don Diego Poeder wil reva Bokser Don Diego Poeder, vorige week in een gevecht reldtitel in het cruisergewicht (IBO-versie) zwaar knock-fl tegen de Amerikaan Robert Daniels, heeft zijn manager man gevraagd een revanchepartij te arrangeren. De Rotti denkt begin 1999 weer toe te zijn aan een dergelijke kracl Poeder, zaterdag bij terugkeer op Schiphol verwelkom! der anderen Regilio Tuur. voelt zich niet de mindere va „Integendeel, ik ben de betere bokser. Ik heb me alleen rassen door één stoot. Dat is boksen, dat kan altijd gebeui fman zal alles in het werk stellen om Daniels tot een 'fl* bewegen. Voor het zover is, wil hij Poeder eerst nog ééncf mebackpartijen laten afwerken, de eerste begin augustusÉ Eén ding is nu zeker voor de Spaanse golfer Miguel Angel Ji- ménez: hij kan ook buiten de Benelux een overwinning beha len. De 34-jarige speler won op Mallorca de met 1,1 miljoen gulden gedoteerde Turespana Masters met een totaal van 279 slagen (negen onder par), twee minder dan zijn landgenoot Martin. Het was de derde overwin ning voor Jiménez op de Eu ropese Tour. In 1992 won hij het Belgisch Open en vier jaar geleden was hij in Hilversum de sterkste in het Dutch Open. Ji ménez en Martin vochten tot het laatst een verbeten strijd uit op de par-72 baan van Golfclub Santa Ponsa. Veel bogeys en birdies zorg den voor een wisselend spel- beeld. Jiménez stelde de over winning veilig op de zeventien de hole, met zijn vierde birdie van de dag. Robert Jan Derksen zakte door een matige 77 naar de ge deelde 54ste plaats. Derksen kwam uit op een totaal van 297 slagen (+9). Het was voor de eerste maal dat de Nijmegenaar zich kwalificeerde voor de fina leronden. Maarten Lafeber mis te die op een slag. Aston Villa - Arsenal 1-0, E Chester United 0-2. Chelsti Crystal Palace - Sheffield V. Derby - Liverpool 1-0, Evertc 1, Leeds - Wimbledon 1-1 1 Southampton 1-1, West Har j seiï 3. Blackburn - Newcastle 1 Eindstand: )6n Arsenal 38-78 Cov?- Man.United 38-77 Soutt Liverpool 38-65 Newc ifh Chelsea 38-63 Totte 1 x Leeds 38-59 Wimt iTta ti Blackburn 38-58 Shell Aston Vil. 38-57 Evert: West Ham 38-56 Bolter ANP Derby 38-55 Bami Leicester 38-53 Crysta .is SG 2-1, Le Havre -Mara-» r Lyon 1-0, Monaco - Bordeau - Toulouse 1-0, Strasbourg- DSChi 0. Stand aan Kop: Lens 34-68 Borfl; W°cl Metz 34-68 Lyon yde 1 SpitS tilde afer Ban - Inter 2-1, Brescia - K in d poll - Vicenza 3-2, Juventus Lazio - Fiorentina 1-4, AC Mi 1Piacenza - Roma 3-3, Sa linw e 1-1, Udinese- Atalanta 1 n Stand: Juventus 33-73 AC M Inter 33-66 Empo de Udinese 33-61 Ban ijpfc, Parma 33-57 Vicer. "r1.. Lazio 33-56 Piace |T D1J Roma 33-56 Bre Fiorentina 33-54 Atala* Sampdoria 33-48 Leca 1 33-45 NapoljOO tC liep 3-0.1 Yiilk Academica - Farense 1-0, C i se - Guimaraes 2-3, Leca - w Porto - Salgueiros 7-2, Rio A rekkr Varzim - Maritimo 0-4, Setut zjjn Stand a Porto 33-77 Boavii j niei Benfica 32-65 Man! w Guimaraes 33-56 AmaC l- Sporting 33-56 Salgm mid d de Euro] Celtic - Saint Johnstone 2-0. Rangers 1-2, Hearts - Dtr 1 w' Kilmarnock - Hibernian 1-1 Aberdeen 1-2. Stand aan kop: Celtic 36-74 Johns', Rangers 36-72 Aberdi Hearts 36-67 Dunde Kilmarnock 36-50 Dunfe Atletico Madrid - Barcelona 5 Real Madrid 1-0, Deportivo 2-6, Mérida - Bilbao 0-0, E 0-2. Oviedo - Celta 3-1, Soct fe 1-1, Zaragoza - Valladolidl ca - Mallorca 1-1, Valencia 0SZ* Stand aan kop: jjd N Barcelona 37-74 Mallo Bilbao 37-62 Betis Sociedad 37-60 Atl.r.':H)l) d R.Madrid 37-60 Celta Montecatini (Ita). Mexico-Es Marek Saganowski zwaargewond Rotterdam Marek Saganowski, ex-spits van Feyenoord, ver blijft in Polen zwaargewond in een ziekenhuis. De jonge Pool ligt in de kreukels nadat hij met zijn motor bij een snelheid van 150 kilometer per uur op een Mercedes was geklapt. Saganowski, die tientallen meters door de lucht vloog voordat hij op het asfalt klapte, brak zijn bovenbeen, zijn knie en zijn onderbeen. De aanvaller dacht juist weer op de goede weg te zijn, nadat zijn avontuur bij Feyenoord was mislukt. Saganowski was met 12 doelpunten topscorer bij het Poolse LKS Lodz en was door de bondscoach geselecteerd voor het Poolse nationale elftal. Door zijn motorongeluk vrezen de artsen voor een voortgang van zijn carrière. Vanuit Polen heeft de speler contact op laten nemen met de Belgische chirurg Marc Martens in de hoop dat de arts een rol bij het herstel kan spelen. Wullems ontvlucht Indonesië jakarta Als laatste Nederlandse voetbaltrainer verlaat Henk Wullems binnenkort Indonesië. Rob Jacobs en Ab Fafié gingen hem dit jaar voor. „Ook in mijn geval is de monetaire crisis de oorzaak. Onze salarissen in guldens zijn door de val van de ru- piah te duur geworden", aldus 'bondscoach' Wullems, die onder het voetbalgekke Indonesische publiek zeer populair is. Zijn contract loopt nog tot eind dit jaar. Momenteel onderhandelt hij over een afkoopsom. „Zodra we het eens zijn, kan de verhuizer komen." Wullems leidde Bandung Raya in 1996 naar het lands kampioenschap. Daarna trainde hij Pelita in Jakarta en het na tionale team. Al die tijd stond hij op de loonlijst van staatsbedrijf Mastrans. Het was de bedoeling dat Mastrans volgend seizoen de club Gelora Dewata op Bali zou gaan sponsoren. Wullems zou er coach worden, maar Mastrans stopt volgens Wullems met de sponsoring. Juventus viert zilveren titel barcelona ivo op den camp gpd-verslaggever Bernie Ecclestone begint zich grote zorgen te maken. De goe roe van de Formule 1, de man die alles bepaalt en de sport over de hele wereld razend po pulair maakte, ziet zijn speeltje verworden tot saai theaterstuk, zo voorspelbaar als weersver wachtingen in de woestijn. In halen is taboe in de Formule 1; slaapverwekkende optochten van fleurige, op auto's lijkende reclamezuilen zijn aan de orde van de dag. De McLaren-rijders zal de huidige situatie een zorg zijn. Mika Hakkinen en David Coult- hard zijn zo superieur dat ze niets te vrezen hebben. Bij de Grand Prix van Spanje op het circuit bij Barcelona reed het duo gisteren de concurrentie helemaal zoek. De Fin boekte al zijn derde zege in vijf races en gaat in de tussenstand om de wereldtitel zijn teammaat uit Schotland met zeven punten voor (36-29). Zo er nog sprake is van tegenstand, dan komt deze van Michael Schumacher. De Duitser haalt bijna altijd opti maal rendement uit verre van ideale omstandigheden. De der de plaats in Barcelona was daar een voorbeeld van. Er zijn niet veel mensen die Hakkinen en Coulthard het suc ces misgunnen. Met name de WK-leider heeft heel wat jaren moeten investeren. Pech was meer dan eens zijn deel. De sympathieke Firi leek geboren voor het ongeluk. Pas in zijn 96ste Grand Prix, amper een half jaar geleden, stond hij voor het eerst op de hoogste trede van het erepodium. Dat hij nu de belangrijkste kandidaat is voor de wereldtitel, is verdiend. Bernie Ecclestone heeft wat meer moeite met de suprematie Mika Hakkinen schreef de vijfde Formule l-race van dit seizoen, de Grote Prijs van Spanje, op zijn naam. De Fin leidt in de WK-stand met 36 pun ten, ruim voor zijn teamgenoot David Coulthard en Michael Schumacher. foto epa van de McLaren-rijders. De kijkcijfers, die astronomische waarden bereikten de laatste ja ren, staan onder druk. Op een zomerse zondagmiddag hebben alleen echte fans er twee uur voor over om een voorspelbaar scenario te aanschouwen. For mule 1 is echter afhankelijk van hoge kijkcijfers. Multinationals zijn alleen te vermurwen tien tallen miljoenen te investeren als daar hoge kijkcijfers tegen over staan. Formule 1 moet dus specta culairder worden. De discussie wordt al enige tijd gevoerd en de conclusie is eensluidend: er wordt te weinig ingehaald. Jaar lijks komt de autosportbond (FIA) met maatregelen, maar het effect is nihil. „Probleem is dat in de For mule 1 heel veel rijders aan el kaar gewaagd zijn", zegt Harvey Postlethwaite. De Engelsman loopt al dertig jaar rond in de Formule 1, is van beroep ont werper, en kent derhalve alle technische details. „Om in te halen is het nodig dat iemand pen fout maakt. Die kans is te genwoordig erg klein in de For mule 1 en daar is de techniek schuldig aan." Postlethwaite is een voorstan der van het terugdringen van de techniek. „Ik doe zelf even hard mee aan het ontwikkelen van steeds meer vernuft", zegt de technisch directeur van Tyrrell. „Ik moet wel meedoen, maar de techniek maakt het rijden van de huidige Formule 1-auto's te gemakkelijk." Zonder meteen terug te keren naar de technische prehistorie, ziet Postlethwaite wel degelijk mogelijkheden het inhalen te bevorderen. „Je moet iets aan de auto's doen en de circuits moeten aangepast worden. Ie dereen weet dat er aan het ein de van een recht stuk een haar speldbocht moet komen om ie mand de kans te geven in te ha len. Alleen moet je die bocht dan wel breed genoeg maken, zodat er twee auto's door de bocht kunnen. Daar schort het aan op de circuits." In Barcelona was het zo dra matisch gesteld met inhalen dat een dreigend handgemeen naast de baan tussen Giancarlo Fisichella en Eddie Irvine een hoogtepunt vormde. De Italiaan probeerde aan het einde van het rechte stuk - in een duel om de vierde plaats - de Ier voorbij te steken, maar de Ferrari-rijder week niet van zijn lijn af. Het gevolg was dat beide rijders in de grindbak belandden. Fi sichella greep Irvine zowat bij de keel om duidelijk te maken wat hij vond van diens manoeu vre, maar kreeg lik op stuk. De FIA oordeelde in zijn nadeel en beboette Fisichella met 7500 dollar, terwijl Irvine vrijgespro ken werd. Nigeriaanse doelman mist WK Celtic heeft de Schotse voetbaltitel veroverd en daarmee een einde ge maakt aan de heerschappij van stadgenoot Glasgow Rangers. De ploeg van trai ner Wim Jansen en de oud- Feyenoorders Regi Blinker en Henke Larsson won op de laatste speeldag met 2-0 van St. Johnstone. De doel punten kwamen op naam van de Zweed Larsson, al na twee minuten, en de Noor Brattbakk, ver in de tweede helft. glasgow rtr Rangers had met twee punten achterstand nog goede hoop op de tiende titel op rij en de 47ste in totaal. Er was een helikopter gehuurd zodat de ploeg na af loop van het duel tegen Dundee United direct naar huis kon vliegen voor het feestje. De nieuwe club van Dick Advocaat won met 2-1 door treffers van de Deen Brian Laudrup en de Duitser Jörg Albert, maar bleef tweede. Het kampioenschap van Cel tic, het 36ste in de geschiedenis, was het laatste in de oude op zet. Volgend seizoen maakt de Premier Division plaats voor een Premier League. Het is sterk de vraag of Wim Jansen dat zal meemaken. Heel Celtic en een groot deel van Schotland vreest dat de Nederlandse trainer, die vindt dat er meer geld voor in vesteringen moet komen, vol gende week zijn afscheid, al na één seizoen, bekendmaakt. Als hij inderdaad vertrekt, gaat Jansen met een record. Hij is de eerste trainer die in Schot land de landstitel veroverde na het seizoen te zijn gestart met twee nederlagen. Dat was deze eeuw nog niet vertoond. Overi gens werd er onder Jansen voor bijna veertig miljoen gulden in nieuwe spelers geïnvesteerd. Engeland Bolton Wanderers is de derde club die uit de Engelse Premier League degradeert. Barnsley en Crystal Palace waren al eerder zeker van afdaling naar de eer ste divisie. De drie speelden slechts één seizoen in de hoog ste klasse. Het doek voor Bolton viel na de nederlaag van 2-0 bij Chelsea en het gelijkspel van Everton in eigen huis tegen Co ventry City (1-1). Daardoor kwamen beide clubs uit op veertig punten in 38 duels. Het doelsaldo van Everton was beter dan dat van Bolton Wanderers. Blackburn Rovers stelde op de slotdag deelneming aan het toernooi om de UEFA-Cup vei lig door een overwinning van 1- 0 thuis tegen Newcastle United. Landskampioen Arsenal sloot de competitie af met verlies van 1-0 tegen Aston Villa. Aston Vil- Oud-Feyenoorder Henrik Larsson viert zijn snelle doelpunt voor Celtic in de wedstrijd tegen St Johnstone. De ploeg van de Zweedse spits en de Nederlandse trainer Wim Jansen moest winnen om kampioen van Schotland te worden. foto reuters BUITENLANDSVOETBAL la mag ook Europa in als Chel sea woensdag tegen VfB Stuttg art de finale van de strijd om de Europese beker voor bekerwin naars wint. De onttroonde kampioen Manchester United sloot het seizoen af met 2-0 winst bij Barnsley. Andy Cole en Teddy Sheringham vloerden het team van Arjan de Zeeuw. Jerrel Has- selbaink speelde met zijn club Leeds United 1-1 tegen Wim bledon. De Oranje-klant scoor de niet, maar was dit seizoen goed voor zestien competitie treffers. Italië De scudetto is opnieuw voor Ju ventus. Dat was geen verras sing. De club van Edgar Davids werd gisteren op eigen kracht onbereikbaar door Bologna met 3-2 te verslaan. Filippo Inzaghi maakte alle Turijnse doelpun ten. De 'Oude Dame' vierde daarmee, tot groot geluk van de 60.000 getrouwen, haar zilveren jubileum, de 25ste titel. Davids, die weer eens geel kreeg, werd een kwartier voor tijd uit takti- sche overwegingen gewisseld. Juventus was ook kampioen geworden met een nederlaag. Inter zag het laatste glimpje hoop gedoofd door bij Bari met 2-1 te verliezen. Dat gebeurde overigens pas in de slotfase. Ventola en Masinga bogen in de laatste twee minuten de achter stand - door wie anders dan Ro- naldo - om. AC Milan, nog altijd zonder de geblesseerde Patrick Klui- vert, speelde in de voorlaatste wedstrijd gelijk, 1-1 tegen Par ma. De Milan-watchers zijn er nog altijd van overtuigd dat Kluivert vertrekt. Nu zou ook Manchester United zich hebben gemeld voor de Nederlandse spits. Fiorentina verzekerde zich, na Roma, Udinese en Par ma, van UEFA-Cupvoetbal door Lazio in Rome met 4-1 de baas te blijven. Spanje Het begint er naar uit te zien dat Real Madrid de 'beker met de grote oren' toch echt ten koste van Juventus in Amster dam moet gaan ophalen om volgend seizoen verzekerd te zijn van deelname in de Cham pions League. De kans op kwali ficatie als de nummer twee van de Spaanse competitie, achter kampioen Barcelona, is heel klein geworden. Espanyol ver sloeg de Koninklijke uit Madrid zaterdagavond met 1-0. In de strijd om de tweede plaats in Spanje is Athletic de Bilbao nu de grote favoriet. De ploeg, 100 procent Baskisch, stelde met 0- 0 in en tegen Merida overigens teleur. Kampioen Barcelona verloor met 5-2 bij Atletico Ma drid. Duitsland Karlsruher SC en FC Köln zijn uit de Bundesliga gedegradeerd. Eerder was Arminia Bielefeld al uit de hoogste klasse van de Duitse voetbalcompetitie gekel derd. Karlsruher SC verloor za terdag de uitwedstrijd tegen Hansa Rostock met 4-2, FC Köln speelde op de laatste speeldag op eigen veld gelijk (2- 2) tegen Leverkusen. Na Leverkusen plaatsten ook VfB Stuttgart en Schalke 04 zich voor het UEFA-bekertoemooi 1998/99. Indien Stuttgart woensdag in Stockholm in de fi nale van het Europacuptoer nooi voor bekerwinnaars wint van Chelsea, dan mag ook Han sa Rostock zich voor de UEFA Cup inschrijven. Schalke was zaterdag Marco van Hoogdalem dankbaar, die door twee straf schoppen te benutten voor de overwinning (2-1) op Arminia Bielefeld zorgde. Kampioen FC Kaiserslautern en Bayern München plaatsten zich voor de Champions Lea gue. MSV Duisburg, op 16 mei tegenstander van Bayem in de Duitse bekerfinale, speelt vol gend seizoen in het Europese toernooi voor bekerwinnaars. België Met een doelpunt in blessure tijd heeft Gaston Taument gis teren zijn club Anderlecht in het uitduel met Beveren (0-1) aan Europees voetbal geholpen. Al thans, indien het international sporttribunaal (TAS) in Lausan ne dat goed vindt. De Brusselse club hangt namelijk nog altijd een schorsing voor Europees voetbal boven het hoofd. Indien het besluit voor Anderlecht na delig uitvalt, gaat Harelbeke Eu ropa in. Die ploeg eindigde on danks de zege (2-1) op Een dracht Aalst op de vijfde plaats, op twee punten van Anderlecht. De Nederlandse middenvelder Hans Visser maakte het eerste Harelbeekse doelpunt. Ook Edwin van Ankeren was succesvol, voor Germinal Eke- ren in de met 3-2 verloren uit wedstrijd bij het gedegradeerde FC Antwerp. Behalve kampioen Club Brugge en wellicht An derlecht zijn Racing Genk (nummer 2 en dus kans op Champions League) en Germi nal Ekeren (nummer 3) zeker van Europees voetbal. zurich» De Nigeriaanse doelman Ike Shorounmu mist komen de zomer het WK voetbal in Frankrijk. De international brak vrij dagavond in het Zwitserse competitieduel FC Zürich - Grasshoppers een onderarm. De 31-jarige sluitpost van FC Zü rich werd vrijdagnacht nog geopereerd. Het WK voetbal begint op 10 juni. Nigeria speelt de eerste WK-wedstrijd op zaterdag 13 juni tegen Spanje. Volgens een woordvoerder van FC Zürich is Shorounmu niet op tijd hersteld. Tegen Duitsland speelde de doelman op 22 april in Keulen zijn zesde interland. In de rust van dat duel werd hij vervangen. foto ap

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 18