PORT Hasselbaink verrassende nieuwkomer Kinkladze herenigd met Arveladze Alphen ligt aan de voeten van de kampioenen van ARC •ess wel! ré de Ridder kiest voor Telstar André de Ridder gaat volgend seizoen bij Telstar be- :tbal spelen. De middenvelder van Noordwijk was dit ook in beeld bij FC Utrecht. De Ridder (24): „Dit is mijn t op een hoger niveau te proberen. Ik krijg een basis- zie wel waar het schip strandt." ina Pacers vergroot voorsprong defïniKï Indiana Pacers heeft gisteren de vierde wedstrijd in ■offs tegen de New York Knicks gewonnen. In New York basketbalploeg van de Nederlander Rik Smits na verlen- >t 118-107. In de 'best of seven-serie' in de halve finales Eastern Conference leiden de Pacers met 3-1 r Bosz een jaar naar NAC Peter Bosz speelt volgend seizoen bij NAC. De midden- ekende gisteren een contract voor één jaar bij de club uit Josz (34) komt van de Duitse club Hansa Rostock en (eerder onder meer voor Feyenoord, Toulon en Vitesse. ch team niet naar DKOD i Het plan van de nationale korfbalselectie van België saai overschrijving aan te vragen naar DKOD gaat niet jt bestuur van de Gelderse korfbalclub achtte een grote [van Belgen niet wenselijk. Het idee om in Nederland te ®len was ontstaan na afloop van de finale van het EK. led toen een verpletterende nederlaag tegen Oranje en bmenlijk in de Nederlandse competitie uit te komen, [de Belgische korfballers de hoop iets van hun achter- d te maken. r rekent op zeker duizend i bij duel tegen Feyenoord iRIM IDRISSI lukte het LFC niet om wedstrijd tegen Feye- regelen, maar uitein- it het er dit seizoen van. Op zaterdag 23 :n de Rotterdammers ioshuizerkade, om te jgen een team van LF- een aantal spelers van Leidse verenigingen, ent op minimaal dui- ichouwers. pen zomer kwam Shef- ilnesday uit de Engelse League op bezoek aan irtzerkade, om te spelen p team van spelers uit p regio. Het is de be- om tegen Feyenoord itgelijks te doen, met dien verstande dat er ditmaal meer LFC'ers zullen participe ren. Rijsbergen: „Wij denken aan zes spelers van LFC en zo'n twaalf spelers uit de regio. Dins dag is er een vergadering met alle Leidse verenigingen waarin we overleggen over welke spe lers we kunnen uitnodigen. Waarschijnlijk wordt donderdag bekendgemaakt hoe de 'Leidse' selectie er uitziet." Ook over de financiering van dit project bestaat nog de on duidelijkheid. Het evenement kost 'de kanaries' 25 duizend gulden, een bedrag dat de voor zitter denkt binnen te halen door sponsoring en de recette. De Leidse club overweegt een tientje voor een kaartje te vra gen. te Chi in igen erne, art sluit eur voor tappen dat Jos Verstappen termijn bij het For- ■team van Stewart is klein. Paul Ste rnen met zijn vader irecteur van de ren- ft de onderhandelin- Verstappen stopge- eisen die Verstappen manager stellen, zijn feekbaar", aldus Ste- erstappens manager jatter beweert dat het n van de onderhan- niets met geld heeft li. „Het gaat om heel zaken. Bovendien wij andere ijzers in Dat speelt ook een tewait vindt de wijze lerhandelen vreemd, mand die zoekt naar nkelS eltje bi de Formule 1 t ik een andere hou- dit moment is voor deur dicht." Rothen- it niet echt in zijn de situatie. „Het is 2HEFS üj^nd spelletje van on- MAALTIJ leien. Als beide par- met mndrt idelijk water bij de ilik1200jjen, kan het in mijn •t tot een overeen- omen." eden waarom Ver- niet op het eerste de afw pd van Stewart is in- is het feit dat de |er ook met Benetton MjJJlfag is. „Wij proberen ■"■"■Hide relatie met Benet- TJ/ Êlj te bouwen," zegt Ro- S'i/VItter. „En dat lukt aar- S laten Jos niet voor mende week vier da- ïn in Jerez." inetton, een van de earns in de Formule Verstappen op dit geen kans races te olgend jaar liggen de vellicht heel anders, er Wurz wordt na- jk in verband ge- Mj tgn met Ferrari. Zijn ver- i voor Verstappen de nen naar een rentree eam waar hij in 1994 mule 1-loopbaan be nam contact op j Verstappen omdat i onder druk is ko- taan. Ford, dat Ste- jclusief voorziet van motoren, wil resulta- Tenminste twee nieuwe spelers heeft Ajax al voor volgend sei zoen vastgelegd. Twee buiten landers opnieuw: een Deen (Gronkjaer) en een Georgiër (Kinkladze). Een aantal aanko pen zal naar verluidt nog vol gen, maar nieuwe gezichten met een Nederlands paspoort zijn in de selectie van trainer Olsen, voorlopig althans, niet te verwachten. Als het vandaag of morgen onverhoopt nog tot een trans fer van de broers De Boer naar het buitenland komt, telt de Amsterdamse spelersgroep vol gend seizoen voornamelijk vreemdelingen. Maar zover is het nog niet. De belangstelling voor de beroemdste Neder landse tweeling is van de zijde van de Europese topclubs aan merkelijk geringer dan gedacht. De leeftijd van het tweetal, 28, blijkt een geducht obstakel, de onduidelijkheid over de door Ajax verlangde afkoopsom draagt evenmin bij aan een vlotte verkoop. Georgi Kinkladze wordt in ju li de tweede Georgiër in de Am sterdamse selectie. Gistermid dag tekende hij in Amsterdam een vijfjarig contract. Ajax zou voor de middenvelder een af koopsom van vijftien miljoen gulden aan Manchester City hebben betaald. De Amerikaan John O'Brien tekende bij Ajax een contract voor drie jaar. In het eerste van drie seizoenen zal de linksback worden ver huurd aan FC Utrecht Kinkladze komt naar Ajax, mede op voorspraak van z'n grote vriend Shota Arveladze, met wie hij ooit in Tblisi op groeide. Beiden zijn even oud (24) en samen voetbalden ze voor de Georgische topclub Di- namo. Arveladze week met zijn tweelingbroer Archil ten tijde van de burgeroorlog uit naar Trabzonspor, Kinkladze kwam via Saarbrücken terecht in Manchester. De algelopen drie seizoenen voetbalde Kinkladze met wisse lend succes voor de tweede club van Manchester, die re cent degradeerde naar de En gelse Second Division. Hij speelde respectievelijk 37, 39 en 28 wedstrijden en maakte daarin vier, twaalf en drie doel punten. In 1992, op achttienja rige leeftijd, maakte hij zijn de buut in het nationale elftal van Georgië. Rentree Davids in selectie Oranje Jerrel Hasselbaink is de enige debutant die door bonds coach Guus Hiddink is opgenomen in de selectie van Oranje voor het WK in Frankrijk. De aanvaller van Leeds United is de vervanger van Utrecht-spits Michael Mols. Ferdy Vierklau en Edgar Davids zijn door Hiddink terug gehaald. Jerrel Hasselbaink (25) begon zijn grillige loopbaan bij AZ. De Alkmaarse club bevond hem te licht, waarna hij zijn geluk ging beproeven bij het Portugese Campomaiorense. Vervolgens maakte hij furore bij Boavista en afgelopen zomer trok Leeds United hem aan. In de Premier League was Hasselbaink dit sei zoen één van de revelaties, met zestien doelpunten. Hiddink testte Michael Mols in maart tij dens de oefentrip in Miami en vond hem kennelijk niet goed genoeg. De rentree van Davids in Oranje hing al een tijdje in de lucht. Na zijn vertrek bij AC Milan is de linkermiddenvelder bij Juventus uitgegroeid tot een dragende speler. Mede dankzij de inbreng van Davids verover de Juve gisteren de Italiaanse ti tel. Dat zei althans zijn coach Lippi. Davids had onlangs een ver- zoeningsgesprek met Hiddink. De bondscoach stuurde Davids tijdens het EK '96 na de wed strijd tegen Zwitserland naar huis, na de legendarische uit spraak: „De bondscoach moet ermee ophouden zijn arm in de reet van een aantal spelers te steken." ALPHEN AAN DEN RUN GERTJAN VAN GEEN Het duurt zaterdagavond tot een uur of half negen voordat de spelersbus uit Hoek in zicht komt. ARC-doelman Fred Ad miraal stapt als eerste speler naar buiten en neemt het oor verdovende gejuich in ont vangst, gevolgd door de kaalge schoren Ruud Bos. De topscorer ging kortgeleden een wedden schap aan, waarvan hij de inzet toen niet kende. Inmiddels kent hij 'm wel. Niet veel later komt elftalbegeleider Wim Dijkman dampend van het zweet de trap af. 'Dikke Dijk' gaat als eerste op de schouders bij de spelers en ondergaat het 'Wimpie be dankt' dankbaar. Als de open wagen met hos sende menigte zich eenmaal in beweging heeft gezet, brengt dweilorkest 'Tussendoortje' de sfeer er pas echt goed in. De tocht door het dorp brengt langs de straten niet veel men sen op de been, maar vanaf de balkons wordt ARC flink toege juicht. Achter de wagen gaat de ARC-jeugd te voet, terwijl de politie ervoor zorgt dat de kruis punten zonder problemen kun nen worden overgestoken. Arthur van Orssagen weet bij na niet wat hem overkomt. De rechterverdediger kwam vorig jaar over van UVS waar hij der tien seizoenen in de hoofd macht stond. „Ik ben drie keer kampioen geworden met UVS maar nog nooit in de hoofdklas se. Het is toch wel goed dat ik deze overstap heb gemaakt als 32-jarige", zegt Van Orssagen licht sarcastisch. Om eraan toe te voegen: „Maar toch blijf ik al tijd een UVS'er." Als de stoet het gemeentehuis nadert, blijkt pas hoe veel dit kampioenschap in Alphen heeft losgemaakt. Wat Alphense Boys in zijn hoofdklasseperiode op zondag niet voor elkaar kreeg, is ARC wel gelukt. ARC rijdt een zwartrode gloed tegemoet en als de wagen de bocht maakt om het plein voor het 'paleis' van burgemeester Schoof in be zit te nemen, blijkt 'vak A' een mooie verrassing te hebben. De harde supporterskern van de Alphenaren hebben een lint van vuurwerk neergelegd en hebben voor de verandering niet eens extra ver hoeven te reizen om de Chinese miljoenenklappers op de kop te tikken. Hoek ligt immers vlak bij de Belgische grens en het illegale spul was zo ARC-voorzitter Cees Boot bespuit de menigte bij het stadhuis met champagne. wel erg dicht in de buurt. Als de rook van het minuten durende geknal is opgetrokken, heeft ARC zich op de trappen van het gemeentehuis ver schanst. Sinds de overwinning van Henk Angenent in de Elfste dentocht van januari 1997 heeft Alphen niet meer zo'n aanloop van feestvierders gehad. Trainer Willem Berckenkamp blijkt, eenmaal kampioen, niet meer de koele persoon te zijn die hij het hele jaar is geweest. De Gouwenaar danst en springt en blijkt helemaal vergeten te zijn dat ARC mede door zijn koele en nuchtere voorkomen aan dit succes gekomen is. Berckenkamp wil in eerste in stantie het feesten wel overlaten aan zijn spelers, maar ontkomt niet aan zijn eigen publieke op treden. Hij is door het dolle heen en dat blijkt ook uit zijn imitatie van Louis van Gaal. „Wij zijn de beste", gilt hij door de microfoon. Hij herinnert het publiek er aan dat het allemaal nog niet is afgelopen. De strijd om het algehele zaterdagkam pioenschap komt er nog en, vooruitlopend op de zaken, het amateurkampioenschap van Nederland. Als speler werd hij met de jeugd en het C-team van ADO Den Haag Nederlands kam pioen, maar dit is zijn eerste kampioenschap als trainer. In het verleden promoveerde hij met Jodan Boys, maar dat was steeds via de nacompetitie. „En op het veld van ARC", herinnert Berckenkamp zich. „En ook toen werd het 4-1 tegen Voor schoten. Dat is toch een leuk detail." foto engel lameijer Fred Admiraal wilde zaterdag van geen wijken weten. De doelman was licht geblesseerd, maar weigerde zijn kooi door een ander te laten verdedigen. Admiraal lag vrijdagavond nog op de behandeltafel en speelde met pijnstillers het duel tegen Hoek. „Dat we juist vandaag al kampioen zijn geworden, is ty perend voor het hele seizoen, omdat het toch onverwacht is. Elke week deden we ons stin kende best en na afloop heerste een stemming van: Hé we heb ben gewonnen'. Nu was het: 'Hé, we zijn kampioen'. In het clubhuis van ARC heeft men vast een voorschot geno men op het feest, als de selectie om elf uur binnenkomt. De tro pische temperaturen ten spijt, puilt de kantine uit. Het 'Moe dig voorwaarts ARC' wordt meerdere keren aangeheven. Mark Jansen bekijkt het tafereel vanachter de DJ-tafel. De verde diger die alle wedstrijden in de basis begon, begint zich net te realiseren dat hij kampioen is. „Op het veld wist ik het nog niet en in de bus eigenlijk ook niet. Pas bij de burgemeester begon het te dagen en nu weet ik het zeker." Henk Langemaat - voor de gelegenheid omgedoopt tot Henk Langenent - probeert zich, zoals het een routinier be taamt, rustig te houden maar 'gaat los' als de selectie een hul de brengt aan vak A, dat zich op de vertrouwde plek op de tribu ne heeft verschanst. De 37-jari- ge aanvoerder, die drie kam pioenschappen vierde met Kat wijk en vorig jaar de overstap naar ARC maakte, neemt af scheid met alweer een kam pioenschap. Hij weet dat dit soort feesten nooit 'went'. „Dit is een ontlading na een hoop spanning", aldus Langemaat. „Ik heb veel meegmaakt, maar Vcikkie A is echt uniek. De groep wordt steeds groter natuurlijk door het succes, maar de liede ren die ze maken zijn echt origi neel. Op elke speler hebben ze iets verzonnen." Hoewel Langemaat weet dat er nog meer aankomt en zijn ambities rijken tot een nieuwe algehele amateurtitel, blijft de Leidse politieagent voorzichtig. „Ze zeggen dat de hoofdklasse A de sterkste competitie is, dus die titel moeten we kunnen pakken. Maar het is allemaal nieuw voor de club en dit is toch al prachtig. Er is geen en kele druk vanuit de vereniging en als je ziet hoe dit team is ge groeid dit jaar, dat is ongeloof lijk." Dat het zijn afscheid er eentje met een gouden randje maakt, is alleen maar mooi. Lange maat: „Normaal gesproken had ik dit seizoen 26 wedstrijden ge speeld en was het afgelopen. Nu worden het een paar meer." Pag 21: Titel brengt ARC in ex- Jerrel Hasselbaink (links) in actie voor zijn club Leeds United in de wedstrijd tegen Manchester United, eerder dit seizoen. Hasselbaink is de enige debutant in de WK-selectie van Guus Hiddink. foto reuters Ruud Hesp gaat als derde doelman mee naar het WK. Dat is voor de 31-jarige een bekro ning op zijn uitstekende seizoen bij Barcelona. Hiddink selec teerde hem in februari '95 al eens voor een oefenduel met Portugal. Bovendien keepte Hesp tijdens de voorbereiding op het EK in Engeland een aan tal wedstrijden. In Engeland zat hij als derde doelman op de tri bune. Hiddink wilde gisteren geen commentaar geven op de selec tie, want pas vandaag maakt hij officieel de selectie van 22 spe lers bekend. Maar het staat vast dat Vierklau (25) meegaat naar Frankrijk. De verdediger zal de geblesseerde PSV'er Ernst Faber vervangen. De bondscoach in formeerde tijdens FC Twente - PSV bij Vierklau's zaakwaarne mer naar zijn telefoonnummer. Dat Vierklau meegaat, is een verrassing. Hij heeft in Spanje een matig seizoen achter de rug bij Tenerife, dat tegen degrada tie vecht. Vierklau begon zijn carrière bij FC Utrecht, waarna hij vorig seizoen voor Vitesse uitkwam. Vervolgens verkaste hij naar de Primera Division. Hij is tot nu toe acht keer geselecteerd voor Oranje, waarvan hij twee keer als invaller in actie kwam. De laatste keer was op 10 oktober 1996, tijdens de WK-kwalifica- tiewedstrijd Wales - Nederland (1-3) in Cardiff. De WK-selectie is: Doel: Van der Sar (Ajax), De Goey (Chelsea) en Hesp (Bar celona). Verdediging: Frank de Boer (Ajax), Bogarde (Barcelo na), N uman (PSV), Reiziger (Barcelona), Stam (PSV) en Vierklau (Tenerife). Midden veld: Ronald de Boer (Ajax), Van Bronckhorst (Feyenoord), Cocu (PSV), Jonk (PSV). Seedorf (Real Madrid), Winter (Inter), Davids (Juventus). Aanval: Van Hooijdonk (Nottingham Fo rest), Kluivert (AC Milan), Over- mars (Arsenal), Hasselbaink (Leeds United), Zenden (PSV) en Bergkamp (Arsenal).

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17