Leidenaar wil herstel goede naam Omleiding Warmondse eend 'kaalgeplukt' Leiden Regio delingen Rijnland ekenhuis weer open Omleiding^ Leeuwen Leiderdorp laks met bezwaarschriften Tussen Burgerveen en Leiden. -^AG11 ME11998 CHEF ERNA STRAATSMA, 071 -5356437.PLV.-CHEF JUDY NIHOF, 071-5356416 •elef" ee nfietser met drugs aangehouden gT. Een 17-jarige bromfietser uit Leiden is zaterdagmor- m hefoehouden op de Rijnsburgerweg in Oegstgeest omdat hij rï 199felm droeg. Tijdens de controle vond de politie weed en ns °Wen. De drugs zijn door de politie in beslag genomen. Te- (i eidenaar is proces-verbaal opgemaakt. ledej (minVijding door alcoholmisbruik rWi Een 30-jarige Voorhouter veroorzaakte in de nacht e k riftdaê °P zondag een aanrijding op de Vinkenweg in p lest. Terwijl hij vanaf de richting Postviaduct linksaf sloeg 1de 1^44 richting Den Haag te nemen, zag hij een andere weg- uirn fer over het hoofd. Na controle bleek de man bleek meer Je keer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed te [i De politie heeft zijn rijbewijs ingenomen, t 1,11 nunerdieven Wassenaar opgepakt De Wassenaarse politie heeft gistermiddag twee p van 14 en 16 jaar betrapt op het 'strippen' van een ge- hrommer. Ze hadden de brommer kort tevoren gepikt op Ojterweg in Wassenaar. frpdstichters ingerekend \r# Het stoken van een vuur met gestolen planken op id is vier Wassenaarse jongens in de leeftijd van 17 tot isterochtend duur komen te staan. Het groepje sloeg Tadat een van hen zijn hand had verbrand. Toen behalve jibulance, ook een politiewagen op het strand arriveerde, ji de gewonde jongen en zijn vrienden direct worden inge- vooij. Ze gaven toe dat ze voor hun kampvuur delen van een de Wassenaarse Slag hadden gedemonteerd. In de De Kempenaerstraat in Oegstgeest kun je met een beetje positief denken best je auto kwijt en Leiderdorp doet het Romein se tijdperk nog eens dunnetjes over. Het monster van Loch Ness bestaat, de Grote Piramide is gebouwd door buitenaardse wezens en in de De Kempenaerstraat in Oegst geest kun je gewoon je auto kwijt. Het is allemaal wetenschappelijk bewezen. Wat? U piept dat u uw auto niet kwijt kan? Onzin, alle maal verbeelding. Natuurlijk, een beetje positief denken komt er wel bij kijken. Maar dat heeft het onderzoeksbu reau dat het mythische 'parkeer probleem' van de De Kempenaer straat heeft ontzenuwd dan ook gedaan. Dat gaat als volgt: 1. Wacht tot het sportseizoen is afgelopen. Van al die extra auto's die voetbalclub ASC aantrekt gaan alleen maar negatieve vibraties uit. 2. Wacht tot de zon schijnt. Bij mooi weer nemen weliswaar min der mensen de auto, maar de we reld ziet er wel een stuk zonniger en positiever uit. 3. Ga een week lang autootjes tel len. En parkeerkommen, natuur lijk. Trek u niks aan van dat nega tieve 'eigen terrein'-bord dat bij de parkeerplaats van De Beuken hof hangt. Gewoon meetellen, die parkeerplaatsen. 4. Ziet u in de De Kempenaer straat nogal weinig parkeerplaat sen? Kijk dan gewoon een paar straten verderop. Als je maar posi tief genoeg denkt, is 'parkeren in de De Kempenaerstraat' een ruim begrip. En bovendien is het heel gezond om beladen met bood schappen een paar blokjes om te lopen. Na vrijspraak in rechtszaak over ontucht in Voorschoten De 32-jarige Leidenaar die drie weken geleden is vrijge sproken van ontucht met vier Voorschotense minderjari ge meisjes, wil herstel van zijn 'goede naam'. De man overweegt nu een klacht in te dienen tegen de aangevers van de ontuchtzaak en het openbaar ministerie. jeugdwerker zit nu overspannen en werkloos thuis, ergens in Lei den. Sinds hij is aangehouden op 31 maart vorig jaar, is hij niet meer teruggeweest in zijn voor malige woonplaats, uit angst voor de ouders van de meisjes. Na zijn aanhouding mocht hij op last van de politie een jaar lang niet terug naar zijn huis in Voorschoten. Maar nu hij is vrijgesproken durft hij niet meer terug. „Hij kan nog niet naar Voorschoten en wil dat eigenlijk ook niet meer", zegt zijn advocate. „En hij wordt nog steeds nagewe- voorschoten dimitri walbeek „Mijn cliënt is voor de rest van zijn leven beschadigd. Wij wil len dan ook een fors bedrag vra gen", zegt de advocate van de Leidenaar, S. Mieras uit Rijns burg. De man, een voormalig me dewerker van jongerencentrum Underworld, beweerde tijdens de rechtszaak dat de meisjes (in de leeftijd van 11 tot en met 15 jaar) het verhaal over ontucht verzonnen hebben. Dit uit wraak, omdat ze niet meer bij hem thuis mochten komen. De zen. Toen mijn cliënt een aan klacht wegens smaad wilde in dienen, heeft een rechercheur van jeugd- en zedendelicten hem verteld dat hij nog steeds als schuldig wordt gezien. Dat soort uitspraken zijn uiterst kwalijk. Dat maakt het leven moeilijk voor mijn cliënt." De jeugdwerker kreeg bij de politie geen voet aan de grond toen hij aanklopte met de aan klacht. „Zijn kansen om zo'n zaak succesvol af te ronden zijn gering", legt een politiewoord voerder uit waarom de politie geen werk heeft gemaakt van de aanklacht. „Dat weten we uit ervaring. We hebben hem met zijn klacht doorverwezen naar de officier van justitie, want wij zien er geen heil in. Hij rakelt de hele zaak weer op, terwijl de of ficier de vrijspraak kan uitleg gen als dat zijn schuld niet be wezen kon worden." De advo cate van de man vindt dat de politie de klacht alsnog in be handeling moet nemen. De rechter heeft de man vrij gesproken, omdat er onvol doende bewijsmateriaal tegen hem was. Haar cliënt wil nu vol ledige rehabilitatie. Mieras: „Er zaten tegenstrijdigheden in de verklaringen van de meisjes. Dus is hij vrijgesproken. En ie mand is pas schuldig als het be wezen is, zo werkt dat in Neder land." De meisjes in de Voorscho tense buurt kwamen vaak bij de 32-jarige over de stoep omdat hij een leguaan en een slang in terrarium hield. Zij mochten de dieren geregeld vasthouden en ingen van het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp zijn weer j duidelijk is dat de gevreesde MRSA-bacterie zich niet •spreid. De in totaal 2000 kweekjes, die zijn gemaakt van i en verpleegkundigen, blijken schoon te zijn. Toch leunt huis nu niet achterover. Om elk risico uit te sluiten, wor- e komende tijd nog kweekjes afgenomen. Het ziekenhuis d april drastische maatregelen, toen bleek dat een patiënt VIRSA-bactene twee anderen had besmet. Drie afdelingen gesloten voor nieuwe patiënten. warmond heino van benthum Wie zaterdagmiddag toevallig het pleintje bij het oude raad huis in Warmond passeert, kijkt vreemd op. Acht gretige man nenhanden die in korte tijd een Citroën 2CV deskundig beroven van zijn grijze 'jasje'. En de ei- genaressse van het lijdend voor werp, Clara Sikking van galerie De Pomp, die zich in de 'kaalge plukte' automobiel triomfante lijk door de Dorpsstraat laat rij den. Sikking opent hiermee op lu dieke wijze een tentoonstelling over de lelijke eend. Daarmee viert zij op geheel eigen wijze het 50-jarig bestaan van de Ci troën 2CV. „Het idee voor deze actie is twee jaar geleden ont staan in een opwelling. Als je een galerie hebt en je rijdt zelf in een eend, dan vind ik dat jè daar ook wat mee moet doen", verklaart Sikking. In de galeries De Pomp en Het Oude Raad huis is gedurende deze maand werk te zien van kunstenaars die zich lieten inspireren door de legendarische eend. Ook zijn er diverse miniatuurverzame lingen en andere 'eendenprojecten' te bekijken. De Leidse beeldend kunste nares Yanja Osinski probeert met haar 'avantgardistische' mini-eendje van gebruikte ma terialen tegelijkertijd de lelijk heid en de charme van de klas sieke wagen te verbeelden. 'Hoe een koe een eend vangt' is de ti tel van het object. „Nederland staat eigenlijk voor de heilige koe. Nederlanders zijn veel zui niger op hun auto dan bijvoor beeld de Fransen. Die gebrui ken een autobumper ook echt om ermee te botsen. Zet dan een koe op een eend en het is geen eend meer", licht Osinski toe. Veel aanwezige liefnebbers van de 2CV vertroetelen op spreekwoordelijke wijze de eend. „Het is net mijn huis dier", zegt L. Manssen uit Voor schoten. „Vanaf 1962 rijd ik al in een eend. Ik doe alles met die auto. Het is een eindeloze wa gen. Toen de kinderen nog klein waren ging het dak open en met vakantie crosten we met z'n al len door België en Frankrijk." Crossen in Warmond kunnen Een onderzoeker van bureau Ratelband en Co legt uit waarom er geen parkeerprobleem is in de De Kempenaer straat. 4. Verwerk het resultaat van uw telling in een aantal mooie tabel len. En voila: het parkeerpro bleem van de De Kempenaer straat is opgelost. De enige zinnige aanbeveling waar onderzoeksbureau Ratel band en Co mee op de proppen kwam, betrof het personeel van de winkels in de De Kempenaer straat. Die moesten hun auto's in ieder geval een straatje verderop parkeren, op het betaald parke- ren-terrein van ASC. Maar ja, dat wist het winkelpersoneel zelf ei genlijk ook al. Kortom: de bewoners moeten niet zeuren, het winkelend publiek ook niet, en de winkeliers moeten dokken voor hun parkeerplek bij het voetbalveld. Je aura zou er bij na van kleur door verschieten. Maar wacht eens... was er niet zo'n 'blauwe zone' in de De Kem penaerstraat, waar je alleen maar kort mag parkeren? Kan oom agent niet gewoon wat vaker con troleren of mensen zich daaraan houden? Nee, dat kan niet. Oom agent heeft het namelijk altijd veel te druk met 'spoedeisende zaken'. Zoals bekend is Oegstgeest een broeinest van rovers, moorde naars en terroristen. Dat valt on getwijfeld wetenschappelijk te be wijzen. Natuurlijk kan de gemeente Oegstgeest de politie opdracht ge ven meer uren te besteden aan FOTO LOEK ZUYDERDUIN parkeercontrole. En de gemeente zou dat ongetwijfeld ook doen. Ware het niet, dat het parkeerpro bleem van de De Kempenaer straat helemaal niet bestaat. Dat hebben ze nu net wetenschappe lijk bewezen. Tsjakkaa! De Romeinen hadden het toch maar goed. Terwijl wij Hollanders nog piepkleine hutjes kneedden uit gedroogde modder en dood gras, hadden ze in Rome al flats met statige voorgevels, onder steund door machtige pilaren. Ongeverfde pWaien welteverstaan, zoals de Leiderdorpse bewoners vereniging Leyhof deze week ont dekte. Een groep gezinnen dacht een huis 'in prachtige Grieks-Romein se stijl' in de nieuwbouwwijk Leyhof te kopen. Maar wat bleek? De droomhuizen worden gewoon uitgevoerd in kaal beton en onge verfde stenen. Het gevolg: gesteg gel over de artist impression waar wel verf te zien is, een architect die de nurkse reacties weliswaar heel goed begrijpt, maar de pot met verf stevig dicht houdt. Hoe dan ook: de kopers laten het hoofd hangen, de gevels blijven ongeverfd. Of ze daar verstandig aan hebben gedaan? De tijd zal het leren. Met een beetje fantasie kun je je voorstellen dat de archi tect nog een paar verrassingen voor de bewoners in petto heeft: „Elektriciteitsleidingen? Nee me vrouwtje, die hebben we niet aan gelegd. Hadden de Romeinen tenslotte ook niet. En u had het ook best kunnen weten: als u goed naar onze artist impression kijkt, ziet u heel duidelijk dat het in de woningen nogal donker is." Loden waterleidingen, raamkozij nen zonder glas, stukken rots in plaats van stoeptegels op straat - het behoort ineens allemaal tot de mogelijkheden. De kopers had den natuurlijk nooit overstag moeten gaan. Ze hadden de ar chitect een koekje van eigen deeg moeten geven: „We eisen dat u onze gevel in marmer uitvoert. Dat deden de Romeinen tenslotte ook, en als u nu eens héél goed kijkt naar die artist impression..." En als de architect dan nog niet wil luisteren, wordt het tijd voor een andere goede gewoonte van de oudste beschaving van West- Europa: de leeuwen. Waarom an ders zou de Leyhof zijn voorzien van een bouwsel dat 'Arena' heet? maarten keulemans verzorgen. Tijdens die bezoek jes zou hij zich aan de meisjes hebben vergrepen, luidde de aanklacht. „Toen hij werd gear resteerd, moesten de dieren el ders ondergebracht worden. Maar een slang en een leguaan kunnen niet tegen verhuizen. Ze zijn dan ook doodgegaan. Dat zijn redenen waarom hij genoegdoening wil. Het openbaar ministerie zou volgens Mieras een schadever goeding moeten betalen voor de drie dagen die de Leidenaar heeft vastgezeten. Overigens voelde de verdachte zich toen zo onveilig dat hij op eigen ver zoek dat lange weekeinde in maart in de cel heeft gezeten. Mieras zegt haar cliënt inmid dels een schadevergoeding heeft gekregen van zijn voorma lige werkgever, de stichting WeerWerk. Deze stichting had de man als banenpooler te werk gesteld in jongerencentrum Un derworld, maar ontsloeg hem nadat de geruchten over de on tucht de. ronde deden. Twee weken voordat de jeugdwerker werd gearresteerd, mocht hij niet meer naar zijn werk te ko men. Mieras: „De stichting WeerWerk heeft voor de kan tonrechter toegegeven te voor barig te hebben gereageerd met de ontslagaanvraag. Hoeveel de Leidenaar heeft gekregen wil de raadsvrouwe niet zeggen. Volgens Mieras is het overeengekomen bedrag 'naar volle tevredenheid' van haar cliënt. De stichting Weer werk wil geen commentaar ge ven. De 'lelijke eend' van Cla ra Sikking wordt 'kaalge plukt' bij gale rie De Pomp. FOTO ENGEL LAMEIJER de eendjes op zondag 17 mei. Dan staat een eendenrally op het programma. „Daar ga ik ze ker aan meedoen", zegt Paul Heerkens uit Voorschoten, die trots zijn 'geleasde' gele promo tie-eend showt met daarop af beeldingen van het bekende swingende Radio 3-kuikentje. .Afgelopen vrijdag was ik in het Radio 3-programma De Steen- en Beenshow van van Jack Spij kerman. Een vriendin van mij had een wens ingezonden. Ik ben namelijk gek op oude au to's en wilde wel eens in een 2CV rijden. En nu is die gele eend een week lang van mij", verklaart Heerkens. Volgende week hoopt Clara Sikking hem te kunnen vergezellen in haar opnieuw 'aangeklede' grijze eendje. Vorige week hielden de Lei derdorpse fractievoorzitters het nog op een 'onverenig baarheid van karakters'. Ze konden gewoon niet zo met elkaar opschieten, burge meester Michiel Zonnevylle en voorzitter Ben Olivier van de commissie voor beroep en bezwaarschriften. Van daar de langdurige onmin tussen het college van B en W en zijn adviescommissie, die eindigde in de aftocht van de laatste. De boodschap van de raads leden was duidelijk: nu de ene helft van het 'slechte hu welijk' was opgestapt, kon er eindelijk een streep worden gezet onder het verleden en een nieuwe start worden ge maakt met een nieuwe com missie. Bang voor herhaling toonden in ieder geval de collegepartijen zich niet. Zelfs de klacht die Olivier als treurige climax van de affaire tegen Zonnevylle indient, zette de politici niet aan het denken. Zo'n klacht was maar overdreven, vond men. De inhoud van die klacht - het college nam adviezen van de commissie niet over zonder erbij te zeggen waar om niet, Zonnevylle was niet eerlijk geweest over de reden waarom hij de herbenoe mingvan een commissielid had tegengehouden - werd teruggebracht tot de onscha delijke proportie van twee kibbelende kwajongens. Maar nu blijkt dat de burge meester wel wat meer op zijn kerfstok heeft dan zijn antipathie voor Olivier. De voorzitter van het hoogste bestuursorgaan van Leider dorp neemt 't niet zo nauw met de regeltjes. Tot twee maal toe heeft hij een be zwaarschrift niet doorge stuurd naar de commissie beroep en bezwaar. Wat hij wel verplicht is te doen. Vergoelijkende geluiden zijn zelfs nu nog te horen. Het gaat namelijk om bezwaar schriften van Leiderdorpers die wel heel vaak aan de bel trekken. En dat is lastig en kost geld. Dat doet echter niets af aan de ernst van het feit. Het gaat hier om bur gers die gebruik maken van een recht, en een burge meester zou dat recht moe ten beschermen, in plaats van erop te beknibbelen. Uit dit alles blijkt dat de ge meenteraad in deze kwestie de burgemeester veel te lang de hand boven het hoofd heeft gehouden. Door hem niet eerder ter verantwoor ding te roepen over zijn slechte verhouding met de commissie beroep- en be zwaarschriften. heeft Zonne vylle het idee gekregen dat hij zijn gang wel kon gaan. Het is te hopen dat de ge meenteraad de houding van de burgemeester alsnog zeer kritisch gaat bekijken. Al is het alleen maar om herha ling te voorkomen. Anders is niet alleen de geloofwaardig heid van Zonnevylle, maar ook die van de raad in het geding. afke van der toolen* Mogen we u even afleiden voor echt belangrijk nieuws. Tussen Burgerveen en Leiden wordt namelijk het wegdek voorzien van een nieuwe ZOAB-asfaltlaag. Daarom zal het verkeer richting Den Haag/Rotterdam worden omgeleid via de A44, N44 en de A12. Bovendien zijn de op- en afritten Roelofarendsveen en Hoogmade richting Den Haag de gehele week afgesloten. Richting Amsterdam is de afrit Roelofarendsveen en de oprit Rijpwetering van 11/12 mei afgesloten en van 12/13 en 13/14 mei de op- en afrit Hoogmade. Dus ook hier zult u worden omgeleid. Dit was het nieuws. Tot volgende week. De werktijden, ma. t/m vr. van 20.30 tot 05.30 uur. Vr. tot zon. van 20.30 tot 09.00 uur. Op deze dagen worden de toeritten tussen 19.45 en 20.30 uur afgesloten. Voor informatie kunt u tijdens kantooruren bellen met (071) 579 79 79. De Q] is volop in beweging.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 11