Laudrup besluit carrière bij Ajax N[ Zweedse club beschuldigt Feyenoord Sport onk en McCarthy in ïlectie Zuid-Afrika Erik Breukink geroemd als voorbeeldig sporter Kucera meedogenloos voor 'oude' Muster iR[ ;DAG9MEI 1998 isnian haalt diploma Alle zestien deelnemers aan de cursus Coach Betaald jal, waaronder Rijnsburgse Boystrainer Henk Wisman, zijn iagd. Met dit diploma kunnen de zestien als hoofdtrainer He slag in het betaald voetbal. Onder de andere cursisten ïppiicat. >n Metgod (assistent-trainer bij Feyenoord) en Jan Freeianc iters (trainer van het tweede van Ajax). De lijst met geslaag- ng met wan de cursus Coach Betaald Voetbal: Frans Adelaar, Toon hikt ove! »r, Stanley Brard, Jan van Dijk, Wim Dusseldorp, Henk Duut, i goede Eisen, Gert Kruys, Henny Lee, Dwight Lodeweges, John ft de kan >od, Jan Olde Riekerink, Edo Ophof, Henk Wisman, Jan ngeise t ters en Arie van der Zouwen. ling ent ïiel Maase uit de roulatie Kamiel Maase is voor minimaal drie weken uitgescha- De atleet van Leiden Atletiek heeft een stressfractuur in het terscheenbeen. Dat bleek op foto's die gisterochtend wer- jemaakt in het Utrechtse Academische Ziekenhuis (AZU). ;e had al maanden klachten en werd vorige week zaterdag bondsarts Els Stolk van de atletiekunie doorverwezen naar :u. De gevolgen kunnen voor Maase beperkt blijven, om- Nfi|iij zich begin april al kwalificeerde voor de Europese kam- 1 nschappen in Boedapest. Maase moet in ieder geval het ga- Kerkrade (24 mei) en waarschijnlijk ook de Europa Cup in iö (begin juni) aan zich voorbij laten gaan. 1 HH. rde zege handbalsters De Fin Mika Hakkinen heeft de snelste tijd neerge- de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Spanje. 2 68 Mrcuit in Barcelona kwam hij in zijn McLaren Mercedes tot kijd van 1.22,147. Hakkinen eindigde hiermee voor zijn ptse ploeggenoot David Coulthard (1.22,965) en de Frans- optaf,eanAlesi d.24,257). foto epa o, dez,Leiboom terug bij Oranje de wef^ERDAMMarten Eikelboom is teruggekeerd als achttiende De voctinde nationale hockeyselectie, die zich voorbereidt op het time vor Utrecht. De aanvoerder van Amsterdam werd drie weken nJ^tjden door bondscoach Roelant Oltmans gepasseerd voor zijn n neem#enkoppige eindselectie, waarna hij weigerde om als reserve Ide groep mee te trainen. De 48-voudig international is in- 2 68, pels op deze beslissing teruggekomen. Het WK hockey be- jop 20 mei. De Nederlandse handbalsters hebben bij het vijflanden- looi in de Turkse plaats Sile hun derde overwinning ge- t. De geprofessionaliseerde ploeg van Bert Bouwer versloeg arije gisteren overtuigend met 28-16. De ruime marge kreeg n de tweede helft gestalte, toen Oranje met goed en agres- 1 definitief afstand nam van de Bulgaarsen. Bij rust stond met 14-9 voor. Het duel was van aanmerkelijk beter dat tegen Turkmenistan. Het nationale team besluit in het weekeinde met wedstrijden tegen Turkije de oudste jeugd van het gastland. shockeyer De Angeiis positief !M|h. De Italiaanse ijshockeyer Michael de Angeiis, die bij het ^^^loor A-landen in Zwitserland is betrapt op doping, is uit het een 710°' 8ezet en voor een Jaar geschorst. De controleurs heb- in zijn urine sporen van het verboden stimulerende middel Irine gevonden. De Angeiis onderging dinsdag een doping- owel psjna afloop van de verloren wedstrijd in de voorronde tegen 1 u ko,Tjada. Ook bij de contra-expertise werd het gebruik van het ^'"Htwegverwijdende preparaat aangetoond. ,er"4kkinen snelste in vrije training CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -53564(0 asshoppers Zwitsers kampioen i/E» In de Zwitserse competitie heeft Grashoppers gister- ïd de landstitel overgenomen van FC Sion. De ploeg won de )y tegen FC Zürich in het eigen stadion met 2-1. Met nog wedstrijden te gaan heeft Grasshoppers een onoverbrugba- jorsprong van tien punten op Servette. Grasshoppers werd de 25e keer kampioen van Zwisterland. De voormalige club Leo Beenhakker en Ron Willems nam tegen Zürich voor n 30 toeschouwers een 2-0 voorsprong via de Zwitserse inter- inals Türkyilmaz en Vogel. Yekini scoorde nog wel tegen, r Grasshoppers verdedigde met succes de 2-1. rse beloning voor Schotse titel jQw. De spelers van Celtic krijgen maandag 60.000 gulden «'schreven op hun bankrekening als zij dit weekeinde kam- I..Ü n worden. Celtic moet in eigen huis St. Johnstone verslaan, oncurrent Rangers geen misstap maakt bij Dundee United. ig lub van Wim Jansen staat op de laatste speeldag één punt op Rangers, de nieuwe club van Dick Advocaat. In Schot- gaat alleen de kampioen door naar de Champions League, ummer twee speelt in het toernooi om de UEFA Cup. ndt'- NNESBURG RTR Vonk en Benni Mc- iy zijn opgenomen in de lopige selectie van Zuid voor het WK in Frank- De doelman van Heeren en de aanvaller van Ajax ten deel uit van de groep 28 die bondscoach Philip- froussier vrijdag bekend ste. Voor de wereldtitel- 1 moet de coach de selec- ïrugbrengen tot 22. b voorlopige selectie: Doel: idse (Fulham), Baloyi (Kai- -hiefs), Evans (Supersport ed), Vonk (Heerenveen), dediging: Fish (Bolton derers), Issa (Marseille), son (Orlando Pirates), 'Het voetbal heeft mij gebracht wat ik wilde SCOREBORD Mnguni (Mamelodi Sun downs), Nyathi (St Gallen), Ra- debe (Leeds United), Raphal- ela (Orlado Pirates). Middenveld: Arnold (Hertha BSC), Buckley (VfL Bochum), Fortune (AÜetico Madrid), Khumalo (Kaizer Chiefs), Mkhalele (Kayerispor), Moeti (Orlando Pirates), Mokoena (Manning Rangers), Moshoeu (Fenerbahce), Phiri (Vanspor), Tinkler (Barhsley). Aanval: Augustine (LASK Linz), Bartlett (Cape Town Spurs), Masinga (Bari), Benni McCarthy (Ajax), Morula (Vanspor), Niemach (Mamelo di Sundowns) en Sikhosana (Orlando Pirates). AMSTERDAM GPD/ANP Ajax wilde hem als dertienjarige al contracteren maar Mi chael Laudrup kwam pas toen hij 33 was. Na een jaar bij de Amsterdamse landskampioen houdt de Deen het voor gezien. De mogelijkheid om nog een jaar bij Ajax te blij ven voetballen heeft hij afgewezen. Michael Laudrup stopt. Naar zijn eigen zeggen op het hoogtepunt van zijn carrière met nog een bekerfinale tegen PSV en het WK in Frankrijk in het vooruitzicht. men. Die stap zet hij ondanks het feit dat hij Nederland niet als 'buitenland' ziet en het in Amsterdam erg naar zijn zin zegt te hebben. Het voetbal bij Ajax noemt hij 'puur'. ,,De bal doet het werk. Mijn ploeggenoten begrijpen mij en de coach (Morten Olsen) vraagt niet te veel van me. Dit seizoen was één van de mooiste uit mijn loopbaan. We hebben een ontzettend leuke en goede groep spelers, met wie we elke week spectaculair voetbal heb ben gespeeld. De landstitel geeft mij heel veel voldoening." Alhoewel Michael Laudrup zegt zich niet echt moe te voelen er kent hij wel dat hij per wedstrijd geen 25 sprints meer de open ruimte in kan trekken. ,,Op mijn leeftijd moet je meer met de hersenen spelen dan met je li chaam." In dit verband vraagt hij zich ook openlijk af of hij het WK lichamelijk nog wel aankan. Over zijn besluit om nu te stoppen merkt hij op: ..Ik wil vermijden dat ik een slecht jaar doormaak. Dat zou echt tegen het patroon ingaan. Ik zal ook op enig niveau blijven spelen, tot de dag dat ik niet meer kan lopen." „Het voetbal heeft mij gebracht wat ik wilde, ook het laatste jaar bij Ajax", zo liet de linksbuiten gisteren in een toelichting op zijn besluit weten. „Ik kan mijn loopbaan afsluiten bij een fan tastische club en in een fantas tisch elftal." Laudrup zegt dit seizoen genoten te hebben van Ajax' spel en de manier waarop de titel is gepakt. Ajax betreurt het vertrek van de Deense vedette. „Zo'n speler van internationale allure is niet te vervangen", zei bestuurslid technische zaken Hennie Hen- richs. Maar de landskampioen was niet verrast dat de linker spits liet weten geen gebruik te willen maken van de optie voor het komende seizoen. Coach Morten Olsen, die Laudrup afgelopen zomer naar Amsterdam haalde, sloot zich bij de woorden van Henrichs aan. „Zeker in de Champions League hadden we Michael met zijn ervaring goed kunnen ge bruiken. Hij had nog best een paar jaar kunnen doorgaan. Maar het is nu eenmaal niet an ders. Als een speler niet meer wil, moet hij stoppen. Hoe we zijn positie gaan opvullen, moe ten we nog maar zien. We heb ben inderdaad een aantal spe lers voor de linkerkant, maar er komen zeker nog spelers bij." „Het is voor Ajax en zeker voor het publiek jammer dat hij stopt. Hij oogt nog zo fit, hij doet dingen met de bal waarvan je denkt: dit kan niet", sprak Danny Blind, die zijn actieve loopbaan wellicht ook beëin- digt. „Ik heb altijd voor het team gespeeld", zegt Laudrup deze week in World Soccer. „Een prachtige breedtepass geeft mij meer voldoening dan een ge makkelijke goal." In het blad meldt Laudrup ook dat hij terugkeert naar De nemarken. Buiten Kopenhagen laat hij een huis bouwen. Na vijftien jaar huurwoningen wil hij nu eens zijn 'eigen' onderko- Michael Laudrup speelde achtereenvolgens voor Brond- by, FC Kopenhagen, Lazio Ro ma, Juventus, Barcelona, Real Madrid en Vissel Kobe (Japan). Hij speelde daarnaast 96 inter lands voor Denemarken waarin hij 36 goals scoorde. Met Juventus werd hij in 1986 Italiaans kampioen. Bij Barcelo na haalde hij vier titels (1991 - 1994). Met Real Madrid werd hij in 1995 kampioen. De Spaans beker werd in 1992 met Bar celona gewonnen net als de Eu ropa Cup 1 en de Europese su percup. Met Juventus won hij in 1985 de Wereldbeker. Laudrup wil in Nederland worden herinnerd als een goede voetballer. Hij was een sieraad aan de bal. „Ik ben klaar", zei hij. „Ik wilde altijd op mijn hoogtepunt stoppen en niet als prijsvragen Lucky Ten. Trekking van vrijdag 8 mei: 1 2 - 8 - 21 - 23 - 24 - 26 - 30 - 31 32 - 40 - 43 - 46 - 54 - 56 - 58 - 59 - 67 69 - 71 (onder voorbehoud) bowlen Netanya (Isr). European Gold Cup. Voorron de vrouwen, na 12 van 18 games: 1 Hoog land (Ned) 2311, 2. Hotsley (Eng) 2305. 3. Georgiou (Gri) 2258, 3. Kitte (Den) 2242, 5. Manor (Isr) 2214 Voorronde mannen, na 12 van 18 games: 1 Sallai (Hon) 2406, 2 Streton (Eng) 2336, 3. Zlayet (Bel) 2319, 4 Bar (Isr) 2281, 5. Stuivenberg (Ned) 2280. GOLF Santa Ponsa. Turespana Masters. Stand na tweede ronde: 1 Luna (Spa) en Jimenez (Spa) 137. 3 Martin (Spa) en Rivero (Spa) 139. 5 Reale (Ita) en Cabrera (Arg) 140, 7 Tomori (Jap) 141; 65. o.a. Derksen 148. uitgeschakeld. Lafeber (Ned) 149 Duluth. Atlanta Classic, stand na eerste ronde: 1 Calcavecchia (VSt) 65, 2 Flesch (VSt), Toledo (Mex) 66. 3. Duval (VSt). Ver plank (Vst), Hnatiuk (Can), Lickliter (VSt), Blake (VSt), Cink (VSt), Sutton (VSt) 67. handbal paardensport La Baule (Fra). CSIO. Grote Prijs, na barra ge: 1 Lansink (Ned)Cartago Z 0-41.81. 2. Bonnet (Fra) Apache 0-45.34, 3 Bourdy (Fra) Helios 0-47,38. 4 Markus Fuchs (Zwi) Tinka's Boy 0-48.04, 5 Tops (Ned) Operette la Silla 0-50.48. zonder barrage: 8 Hendrix (Ned) RBG Finesse 4-87.95. schaken Breda. Tweekamp. Tweede partij: 1 imman - Van Wely 0-1. Stand: 1/2- 1 1/2 tennis Hamburg. Mannen, 4,8 miljoen gulden. Kwartfinale: Kucera (Slw/6) - Muster (Oos) 6-3 6-2, Albert Costa (Spa) - Santoro (Fra) 6-3 6-4, Corretja (Spa/4) - Kuerten (Bra/5) 4-6 7-6 6-4 Mantilla (Spa/9) Ivanisevic (Kro/16) 6-0 2-0 opgave Halve finales: Mantilla - Corretja, Kucera - Albert Costa. Coral Springs. Mannen. 540.000 gulden Tweede ronde: Grosiean (Fra) - Van Schep pingen (Ned) 6-1 7-6. Van Herck (Bel) Campbell (VSt/6) 7-5 6-0. Gimelstob (VSt) - Wayne Black (Zim/4) 6-1 6-2. Malisse (Bel) - Tillstróm (Zwe/5) 6-4 5-7, I lie (Aus) - Agenor (Hai) 3-6 6-4 6-1 Rome. Vrouwen, 1.8 miljoen gulden. Kwartfinales: Venus Williams (VSt/9) Se rena Williams (VSt) 6-4 6-2, Sanchez Vica- rio (Spa/5) - Raymond (VSt/15) 6-7 6-1 6- 2, Hingis (Zwi/1) - Koernikova (Rus/14) 6- 2 6-4. Lucic (Kro) - Testud (Fra/12) 7-5 opgave Halve finales: Hingis - Lucic, Ve nus Williams - Sanchez Vicario. turnen Michael Laudrup met de kampioensschaal: 'Dit seizoen was één van de mooiste uit mijn loopbaan', foto ap een geblesseerde speler of als heeft niets maken met zijn be- „Denemarken is geen echte reserve. Ik heb alles meege- sluit. kanshebber, maar misschien maakt. Ik heb geen motivatie „Ik heb puur naar mijn eigen kunnen we voor een verrassing mezelf op te laden voor nog een situatie gekeken." zorgen", mijmert hij. „Maar ik seizoen." Dat zijn broer Brian Zijn afscheidstoernee eindigt ben al heel tevreden over alles Chelsea verkoos boven Ajax, tijdens het WK in Frankrijk, wat ik heb bereikt." Jeugdspelers 'mysterieus verdwenennaar Rotterdam ROTTERDAM GPD De Zweedse voetbalclub Oster heeft de Zweedse en Neder landse voetbalbond gevraagd een onderzoek in te stellen naar de manier waarop Feyenoord twee jonge, talentvolle spelers van die club naar Rotterdam heeft gehaald. Sinds vorige week trainen bij Feyenoord Athaji Sesay (15) en Paul Kpaka (16) mee. Beide voetballers ko men uit Sierra Leone en waren door Feyenoords scout en con tactman in Scandinavië Bo Nils- son onder de aandacht ge bracht. De leiding van Oster is er pas sinds twee dagen achter dat de voetballers bij Feyenoord aan de slag zijn. De club had zich eerder verbaasd over de plotse linge verdwijning van twee voetballers, voor wie een ver blijfsvergunning was aange vraagd en voor wie ook goede contracten klaar lagen. Om de zaak kracht bij te zetten heeft de club de Zweedse media inge schakeld en heeft de stage van de beide Afrikanen flinke beroe ring veroorzaakt. De Zweedse televisie sprak gisteravond over de 'mysterieu ze verdwijning' van Sesay en Kpaka. Voorzitter Goran Borg van Oster zei het een schande te vinden dat Feyenoord zijn spe lers heeft weggekaapt. Feye noord is de voorbije 48 uur door Zweedse journalisten bestookt met vragen. Na het weekeinde komen camera-ploegen en re- dakteuren van Zweedse kranten naar Nederland om reportages van de 'ontvoering' te maken. De leiding van de Rotterdam se club zegt zich niet van enig kwaad bewust te zijn. Rob Baan, bestuurslid technische zaken, vindt het een 'opgeklopt ver haal'. Baan: „Feyenoord heeft overal contacten. In Zweden zijn we door Bo Nilsson attent gemaakt op deze jongens. Nils son is een goede scout, die bei de voetballers heel goed kent. Hij maakte zich zorgen om die jongens, omdat er onzekerheid over hun verblijfsvergunning bestond. Ze stonden op het punt om terug te gaan naar hun eigen land, maar in Sierra Leo ne lopen ze grote risico's. Van Feyenoord mogen ze hier een tijdje stage lopen. Ze hebben meegetraind en een paar oefen partijtjes gespeeld. Dat is het hele verhaal." De Zweedse media maken er een hele toestand van, maar zo lang de club geen contact op neemt met Feyenoord voelt Baan zich niet geroepen te rea geren. „Mocht er een probleem zijn, dan hoor ik dat graag. Maar dan wel van die club. Dan kunnen we erover praten." Voorzitter Borg van Oster: „Feyenoord moet met ons con tact opnemen. De club heeft onze spelers ingepikt." Omdat Kpaka en Sesay in middels behoorlijk indruk heb ben gemaakt, zal komende week worden bekeken of ze ook zullen aantreden op het inter nationale jeugdtoernooi van Feyenoord. Sevilla. WK ritmische sport gymnastiek. Ploegenwedstrijd, stand na eerste onder deel: 1 Wit Rusland 19,60, 2 Rusland 19,599, 3. Oekraïne en Griekenland 19.433, 5 Bulgarije 19.408. 6. Italië 19.399. wielrennen Veysonnaz. Ronde van Romandië. Derde etappe. Montreux - Veysonnaz. 1 Dufaux (Zwi) 151,1 km in 4.27.12 (33,929 km/uur), 2. Francesco Casagrande (Ita) 0. 10, 3. Rebellin (Ita) 0.22, 4. Gotti (Ita). 5. Santiago Botero (Col) 0.23, 6. Lebianc (Fra) 0.43, 7 Tonkov (Rus) 1.00, 8. Zulle (Zwi) I (Zwi) I m. ]n delli (Ita) 2.03. Algemeen klassement: 1. Dufaux 13 23.14, 2. Francesco Casagrande 0.46, 3. Rebellin 0.49, 4. Santiago Botero 0.59, 5. Gotti 1 11, 6 Lebianc 1 23, 7. Zulle 1.29. 8. Meier 1.36, 9. Tonkov 1.46, 10. Savoldelli 2.29. Loon-Plage. Vierdaagse van Duinkerken Vijfde etappe, Gravelines - Loon-Plage 1 Martmello (Ita) 182.3 km in 4.12.22. 2 Baffi (Ita). 3. O'Grady (Aus), 4 Svorada (Slw), 5. Zanotti (Ita). 6. Loda (Ita), 7 Barthe (Fra). 8 Vierhouten (Ned), 9. Ca- pelle(Fra), 10. Morelle (Fra) Algemeen klassement: 1Vinokoerov (Kaz) 16.07.36, 2. Kasputis (Lit) 0.34, 3. Ber zin (Rus) 0 52, 4. Vierhouten (Ned) 1 42. 5. Ekimov (Rus) 1.53, 6. Backstedt (Zwe) 2.11, 7. Thibout (Fra) 2.23, 8. Piziks (Let) 2.47, 9. Sivakov (Rus) 3.13, 10. O'Grady 3.21. Poznan. Vredeskoers. Eerste etappe, Po- znan - Poznan: 1Rumsas (Lit) 130 km in 2 49 20. 2 Rodrigues (VSt) 0.22, 3. Hon do (Dui), 4. Zaradny (Pol). 5. Mickiewicz (Pol). 6 Van Haecke (Bel). 7. Poitschke (Dui), 8 Tsjar.ndoelin (Rus). 9. Tsjalilov (Oek). 10. Chavagnis(lta). Algemeen klassement: 1 Rumsas 2.49.20. 2 Rodrigues 0 34, 3 Chojnacki (Pol) 0.35. 4. Hondo 0 36, 5. Muller (Oos) 0.38. ijshockey Zürich. WK A-landen, degradatiegroep Verenigde Staten - Duitsland 1-1 (0-0 0-0 1-1), Italië - Letland 1-1 (0-0 1-0 0-1). zeilen Southampton. Whitbread Race. Achtste etappe Annapolis (VSt) - La Rochelle (Fra), 3390 zeemijlen, posities vrijdag 20.00 uur: 1. Merit Cup (Mon) X)alton nog 2114.5 mijlen te gaan, 2. Toshiba (VSt) Standbridge 4.6, 3 Innovation Kvaerner (Noo) Frostad 26.6. 4. EF Education (Zwe) Guillou 29, 5. BrunelSunergy (Ned) Heiner 35.4, 6 EF Language (Zwe) Cayard 36.6, 7 Swedish Match (Zwe) Krantz 46,4, 8 Silk Cut (GBr) Smith 78. 9. Chessie Racing (VSt) Kostecki 89. ook al de sterkste in de proloog en de eerste rit, verstevigde door zijn succesvolle solo zijn leidende positie in het alge meen klassement. Zijn voor sprong, twee dagen voor het einde, bedraagt 45 seconden op de Italiaan Francesco Casagran de. In de Alpen-etappe van gis teren, over 151 kilometer van Montreux naar Veysonnaz, ging Dufaux tijdens de laatste be klimming richting finishplaats in de aanval. Francesco Casa grande eindigde op negen se conden als tweede. Alex Zülle verspeelde ruim een minuut op zijn winnende ploeggenoot en moest de tweede plaats in de rangschikking afstaan. Vandaag rijden de coureurs een individu-- ele tijdrit over ruim 17 kilome ter. Niels van der Steen heeft de tweede etappe van de Essor Breton, een rittenkoers in Bretagne, gewonnen. De renner uit de Tegeltoko-ploeg, die don derdag als tweede eindigde, heeft nu ook de leiding in het algemeen klassement. Vandaag staat een ploegentijdrit op het programma over 110 kilometer. Venus Williams te sterk voor zusje Serena Erik Breukink heeft gisteren in Soest de NSP-prijs voor 1997 gekregen. De Nederlandse sportpers (NSP) huldigde hem daarmee voor zijn immer posi tieve opstelling tegenover de media tijdens zijn sportieve car rière. De coureur, het laatst rij dend voor de Rabobankploeg, werd geroemd als een voorbeel dig sportman die zowel op heuglijke als dramatische mo menten bereid was verslagge vers te woord te staan. In dat laatste verband valt bijvoor beeld te denken aan de beruch te Intralipid-affaire in 1991, toen een groot deel van de PDM-formatie ziek werd na een infuus met een bedorven voe dingssupplement en gedwon gen was de Tour te verlaten. De NSP heeft de prijs, kristallen sculptuur, in 1996 voor het eerst toegekend aan Joop Alberda, coach van de volleybalploeg. Laurent Dufaux verkeert in blakende vorm. De Zwitser uit de wielerploeg Festina won gis teren de derde etappe in de Ronde van Romandië. Dufaux, HAMBURG SID Thomas Muster had nog wel zulke goede hoop op het be reiken van de halve eindstrijd bij het hoog aangeschreven tennistoernooi van Hamburg. De werkelijkheid was, zoals vaker, anders. Karol Kucera ramde de Oostenrijkse opti mist gisteren van de baan. De ontluistering van de 'oude' Muster kwam even snel als onverwacht. De Slowaak won in een dik uur met 6-3 6-2. In de halve finale staat Ku cera morgen tegenover Albert Costa. De Spanjaard, een gravelspecialist en dus thuis 'am Rothenbaum', rekende, eveneens in hoog tempo, af met de Fransman Fabrice San toro, de bedwinger van Ri chard Krajicek. Costa, dit jaar nog bij geen enkel toernooi zover gekomen, wachtte ook nauwelijks een uur op zijn eer ste matchpoint: 6-3 6-4. In Rome wees de Ameri kaanse Venus Williams (17) haar zusje Serena (16) nog even haar plaats. Via 6-4 6-2 drong 'seniora' op Foro Italic o door tot de halve finale. De eerste ontmoeting tussen de twee dit jaar, bij de Australian Open, kende hetzelfde onder scheid. Ook in de Italiaanse hoofdstad irriteerde dat Sere na zichtbaar. Maar er was ver schil. „In Melbourne speelde ik nog duidelijk tegen mijn zusje, nu tegen een willekeuri ge tegenstandster", beschreef de jongste haar gevoelens. Martina Hingis, als eerste geplaatst, had weinig moeite met een andere tiener, de Rus sin Anna Koernikova. De Zwit serse won zoals ze wilde maar gebruikte iets meer kansen op de beslissing dan haar lief was. Pas bij het zesde wedstrijd- punt was het raak. Dennis van Scheppingen redde het in Co- ral Springs niet tegen de- Fransman Grosjean. De Ne derlander verloor in twee sets: 6-17-6. Thomas Muster werd gisteren ontluisterd door de Slowaak Karol Kuce ra: 6-3 6-2.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 37