Passantenhaven in Zegersloot m ieventiende-eeuws buitenverblijf De Hoom blootgelegd Alphen praat met winkeliers over coffeeshops Rijn Veenstreek Ballonnen ter ere van vijftien jaar Spinnewiel Celstraffen geëist tegen drugsdealers Woubrugge blikt nog één dag terug over Alphense milieu-agenda I 'achttiju jno%r5|atis overtocht voor genodigden i t. In tegenstelling tot wat de organisatie 'Vaarplanner en "Hlcipenplan milieuservice Groene Hart' eerder meldde, zet de HEELp|paas van ^ont naarKaa8edand n'et iedereen die het \OC ^invoor(^ Groene Hart kent gratis over. Hij doet dat alleen bij )Ub-8|odigden voor de informatie-ochtend, komende woensdag in J'pd (1 feünint Het Kompas in Kaagdorp. Itekst pi )litie int achterstallige boetes «maan den rijn» De politie heeft gisteren in Alphen aan den ■'Kï U |van een 40-jarige Leidenaar en een 26-jarige man uit Den IVertèachterstallige boetes willen innen. Agenten hielden de Ha- Tar aan op de Leidse Schouw. Omdat hij de nog openstaan- 3l6t0ljoetes niet betaalde is hij opgesloten in het districtsbureau. ~514}^itlse vrachtwagenchauffeur, langs de kant gezet op de )rn, voldeed wel aan zijn verplichtingen. Nadat de man 2.000 F3X jen had neergeteld, mocht hij verder rijden. -5323 jimte-ontwerpen in Space Expo College van Alphen onderzoekt mogelijkheden ERDAC 9 MEI 1998 4022 meisiel tngeen;' 4022915 Meertaxi vervangt buslijn massaéjiDEN» De NZH schrapt vanaf 24 mei enkele ritten van lijn 93 party'slpï traject Nieuw Vennep-Leimuiden. 's Avonds vanaf 21.00 117 oo-izaterda8 vanaf19 00 uur en zondag de hele dag rijdt de bus -4meer. Als alternatief zet de NZH de nieuwe Meertaxi in. De- grviCfxi bjdt al enige tijd in de Haarlemmermeer en is een goed r Uw gejrnatief voor de streekbus. Passagiers die de Meertaxi willen 00 uur hiiken, kunnen hem telefonisch bestellen. De taxi rijdt van 53 jr tot deur of van halte tot halte. Hiervoor gelden verschillen- irieven. Verder vervallen op zaterdagochtend de eerste twee Tj van lijn 112 tussen Leiden en Leimuiden. De nachtritten v.a^'i0 vallen vanaf die datum onder de 212, de zogenoem- 3669 Dfiteliner. Irdwijk» 'Geef je idee de ruimte' is de titel van een ontwerp- ïstrijd die op 16 mei in Noordwijk Space Expo zijn finale be- I. Ruim 2000 scholieren uit het voortgezet onderwijs hebben jchooljaar een ruimtestad of een ruimte-survivalkit ontwor- ^ËBiljarten-zonder-zwaartekracht, elektronische huisdieren, }en vloeren en magnetische schoenen. Met dat soort ideeën fleen de scholieren het leven in de ruimte te veraangenamen, dertig beste inzendingen komen volgende week naar Noord- len worden door hun bedenkers aan jury en publiek gepre- |eerd. De wedstrijd is onderdeel van een project, georgani- d door Stichting De Jonge Onderzoekers Nederland en Kiting Wetenschap en Techniek Nederland. Er zijn geen deel- t de regio. alphen aan den run De Alphense basisschool Het Spinnewiel bestaat vijftien jaar. Om dit te vieren stuurden de 300 leerlingen van de rooms-katholieke school ieder een ballon de lucht in. De eigenaar van de ballon die de verste bestemming bereikt, kan rekenen op een mooie prijs. De ballonnenwedstrijd is georganiseerd door de overblijf- moeders van Het Spinnewiel. De school opende net als de protes tants-christelijke basisschool Het Baken vijftien jaar geleden haar deu ren in de kinderrijke ambachtenbuurt. foto engel lameijer katwü k/den haag vervolg van voorpagina Een 20-jarige Katwijker die bij de Rijnsburgse drugsdealer cocaïne en XTC- pillen ingekocht zou hebben, hoorde gisteren bij de rechtbank een celstraf van dertig maanden tegen zich eisen. De Katwijker verkocht het spul zelf weer door, en zou daarmee een kleine dertigduizend gulden ver diend hebben. Deze verdachte bekende cocaine verhandeld te hebben, maar de XTC-pillen schaf te hij alleen maar aan voor eigen gebruik. Een derde verdachte, een 19-jarige jongeman uit Katwijk, zou volgens de officier van justitie twee jaar de cel in moeten. Hij haalde zijn drugs bij de tweede verdachte en verkocht die ook weer door. De rechtbank doet over twee weken uit spraak. In recreatiegebied Zegersloot in Alphen aan den Rijn komt, als het aan burgemeester en wethouders ligt, vol gend jaar een passantenhaven. Het college stelt voor om een haalbaarheidsonderzoek te doen naar de aanleg van de haven. Tegelijk kan dan ook een camping aan de re creatiepias worden ingericht. alphen aan den rijn robbert minkhorst B en W schatten de kansen op een passantenhaven hoog in. In hun voorstel aan de commissie uitvoeringszaken schrijzen ze dat Alphen op een strategische plek ligt, tussen de Hollandse en Nieuwkoopse Plassen. Als wordt besloten tot de aanleg van de haven speelt de gemeente meteen in op de toegenomen belangstelling voor toervaart in Nederland, aldus B en W. De gemeente rekent voor de financiering van de plannen op een subsidie van de stuurgroep Blauwe Netwerken van 150.000 gulden. De stuurgroep consta teerde eerder dat er in het Groe ne Hart een tekort is aan lig plaatsen. Verder hoopt Alphen op bijdragen van de Kwaliteits impuls Groene Hart en van de provincie Zuid-Holland. En de ontwikkeling van het Zeger- slootgebied als 'recreatieknoop punt' zal de kansen op subsidie van de provincie vergroten, denkt het college. De camping of passantenha ven kunnen het vertrekpunt zijn voor fiets- en wandelroutes. Ook denkt de gemeente aan de verhuur van kano's. De passan tenhaven maakt de bouw van een beweegbare brug tussen het Aarkanaal en de plas noodzake lijk. Bij de aanleg van de haven moet de gemeente rekening houden met het feit dat de Ze- gerplas 'niet vrij bevaren mag worden'. De ontwikkeling van de plannen moet verder in sa menhang zijn met andere ini tiatieven, zoals de bouw van het pannenkoekenrestaurant van belegger Krol en de aanleg van een teleskibaan. Aan de problemen rond de aanlegplaatsen in het Aarkanaal moet volgens B en W nu ook een eind komen. Zij zien als op lossing oeverbeheer, wat in houdt dat de gemeente of de provincie liggeld mag innen. Woubrugggenaren hebben deze week wat langer stilgestaan bij de Tweede Wereldoorlog evrijding.*De expositie over Woubrugge en Hoogmade in de oorlog trok heel wat belangstellenden voor het laatst de kans om een kijkje te nemen in het voormali- aadhuisstraat. foto henk bouwman avond 11-mei in De Bron een bijeenkomst. Een panel discussieert over de thema's milieu en de wijk, verkeer en vervoer en duurzaam bouwen. Discussieleider is Hans van der Vlist, oud- milieugedeputeerde van de provincie Zuid-Hol land en dijkgraaf in Edam. De panelleden zijn Aad Groenendijk, voorzitter van de Stichting Stadspromotie, Jan Mossink van de Alphense af deling van WN, Tineke Janzen van de Stichting Lokale Agenda 21 en Olaf Piekhaar, waarnemend directeur van de Alphense woningbouwvereni ging WVA. Van der Vlist verzorgt ook een inleiding. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Het gebouw De Bron staat aan de Troubadourweg. Stichting Lokale Agenda 21 ijvert milieubeleid dat verder gaat dan de ge- De plannen voor dat milieubeleid ko- uit initiatieven van en gesprekken met Het begrip lokale agenda is bedacht op ^:~nale milieuconferentie van de Vere- in 1992 in Rio de Janeiro. De 178 landen aan die conferentie conclu- met organisaties op de terreinen en ontwikkelingssamenwerking dat met een nieuw milieubeleid slechts moge- is dat op lokaal niveau volledig wordt ge- De Alphense stichting houdt maandag- 19 MARIETA KROFT.C Kaag-Dorp ZEILWEDSTRIJDEN Waterscouts uit de regio's Leiden, Bollenstreek en Den Haag strijden op vrijdag 22 en zaterdag 23 mei om de Scou ting Kaagcup. Zij doen dit in lelievletten, geschikt om mee te zeilen, te roeien en te wrikken, of in iets grotere schouwen. De scouts kamperen op het Boterhuiseiland en in de Kopjespolder in de buurt van Kaageiland. Oude Wetering OMLEIDING Het verkeer moet vanaf 2 juni tijdelijk omrijden op de Alkemadelaan. Ter hoogte van de Meerkreuk en de brug over de Ringvaart beginnen op 2 juni de reconstructiewerkzaamheden op de Alkemdelaan. Het werk wordt in gedeelten uitgevoerd en duurt maximaal zeven weken. Borden geven de omleidingsroute aan voor het verkeer. Rijpwetering RESTAURATIE KERK IJsclub Rijpwetering geeft geld aan het comité dat zich ontfermt over de restauratie van de Ripse kerk. De schaat sers staan 14 juni alle bij elkaar gefietste premies af aan de kerk. De Rabobank organiseert in het kader van haar 100-jarig bestaan die dag een toertocht. Deelnemers die de 30-kilometerroute rijden, kunnen 7,50 toekennen aan een vereniging of club van hun voor keur. De 50 kilometer levert 15,00 op en de 75 kilometer 25,00. De ijsclub sluist het geld door naar de restauratiekas. Alphen a/d Rijn HONDENDAG De Alphense Honden Club houdt zondag 17 mei haar jaarlijke hondendag. Naast de clubmatch, waarbij honden worden getest op hun goede gedrag, kunnen jonge bezoekers zich vermaken op een springkussen. De Alphense kinderboerderij is met een stand met dieren aanwezig en ook de dierenbescherming, een dierenartsenpraktijk en een dierenfysiotherapeute melden zich. De club geeft tevens adviezen over training en aanschaf van een hond. De hondendag is aan de Eikenlaan 255. STROOPWAFELACTIE De Alphense speeltuinvereniging Vreugde oord houdt op dinsdag 12 en woensdag 13 mei een stroopwafelac tie. Medewerkers van de vereniging gaan in de buurt huis aan huis rond met pakjes wafels. Met de opbrengst wil Vreugdeoord nieuwe activiteiten organiseren. STARTSCHOT Burgemeester Schoof lost op zaterdag 16 mei het startschot voor de roeiwedstrijden van de zeeverkeennersgroep De Hollandsche Nachtegalen op het Aarkanaal. De wedstrijden duren van 15.00 tot 18.30 uur. ROMMELMARKT Lekker neuzen tussen oude spullen kan in het Al phense activiteitencentrum Driehoorne op zaterdag 30 mei. Dan houdt Stichting Wegwijs een rommel- en hobbymarkt in het pand aan de Sterrenlaan 112. Als zij een kleed meebrengen, kunnen kin deren aan een vrijmarkt meedoen. Reserveren van een tafel kan via 0172-445807. ALZHEIMER De Alzheimer Vereniging Zuid-Holland Noord houdt in samenwerking met de Stichting Actieve Gezondheidszorg Alphen aan den Rijn twee voorlichtingsavonden over de ziekte van Alzhei mer. Beide avonden zijn in De Bron aan de Troubadourweg 2 en beginnen om 20.00 uur. Onder de titel 'Wat is dementie?' geeft ge riater J. Snijders aanstaande maandag een lezing en een videopre sentatie. Maatschappelijk werkster N. Dronkert geeft op maandag 18 mei uitleg over hoe de omgeving het beste kan omgaan met de menterenden. Hazerswoude-Dorp BEDRIJVENBEURS De bedrijvenbeurs Ondernemen in Midden-Hol land en Rijnland heeft als thema 'Proef het succes van zaken doen'. De beurs is op 28 en 29 oktober in het Plantariumgebouw op de grens van Hazerswoude en Boskoop. In het begeleidende program ma komen de euro en het millennium uitgebreid aan de orde. In lichtingen bij Ben Wichmann en Pul Feijen: 0343-414262. Naan den run marun k p van de Archeologische feroep Nederland (AWN) pn aan De Hoorn in Al- aan den Rijn een zeven- l-eeuws buitenverblijf proffen. Na ruim drie we- graven, zijn de contouren pet mime huis duidelijk L het weiland tussen angenis de Geniepoort en g Nil. WN kwam het buitenver- spoor na bestude- an oude kaarten. Daarop n op verschillende plaat- gs de Rijn huizen gete- Ook ontdekten de leden htfoto's een verhoging in iland waarop de komen- n bedrijven worden ge- Door een sleuf te gra- uitten ze uiteindelijk op tenverblijf. put waarin de resten van ;gen, is ongeveer tien meter groot en één Daarin zijn de bui de binnenmuren van 5 blootgelegd. Ook is er metselde leiding gevon- or die diende, weet van de AWN niet. Mak- leiding staat een kleine iglo. „Dit was de water de keuken. Binnenkort e die nog verder uitgra ven. Soms vind je op de bodem van de put nog mooie dingen. Kannen bijvoorbeeld die er des tijds in zijn gevallen." Een beerput is 'helaas' gevonden. „Dat zijn voor ar cheologen echte schatkamers. Vroeger werd alles daar in weg gegooid. Ook kun je uit de voedselresten aflezen wat de mensen aten. Dat zegt veel over de bewoners en het gebied waarin ze leefden. Zoals wat voor voedsel er voorhanden was en of de bewoners arm of rijk waren." Misschien komt de AWN daar alsnog achter als zij het grachtje dat om het huis lag heeft opgegraven. Deze sloten dienden in de zeventiende eeuw ook als vuilnisstortplaat sen. De komende weken hoopt de ploeg archeologen de gracht bloot te leggen. Het huis is volgens Kram be gin 1800 gesloopt. De sporen daarvan zijn duidelijk zichtbaar in één van de buitenmuren. Daar gaat het keurige metselpa troon plotseling over in hopen puin. De bewoners van het bui tenverblijf waren welgesteld, denkt Kram. „We hebben scher ven gevonden van duur aarde werk Dus vermoedelijk waren ze van goede huizen. Niet ieder een kon in die tijd Duits aarde werk importeren. IM f WË .f» i?»m -_J5 Het fundament van het zeventiende-eeuwse buitenverblijf aan de Hoom, dat vermoedelijk toebehoorde a robbert minkhorst Burgemeester N. Schoof van Alphen aan den Rijn nodigt de winkeliersvereniging Hooft- straat/Koopstraat uit voor een gesprek over de coffeeshops Dutch Gold en Pitstop in de winkelstraat. Aanleiding is de brief van de vereniging over de in haar ogen toegenomen overlast rond de coffeeshops. Volgens ondernemers in de omgeving van Dutch Gold en Pitstop is de overlast de laatste tijd toegenomen. Ze zien vaker jongeren rondhangen en an deren rijden met hun brom mers en scooters over de stoep. Ze menen dat die over last voortvloeit uit de aanwe zigheid van de coffeeshops. De detaillisten meldden hun erva ringen bij de winkeliersvereni ging Hooftstraat/Koopstraat, die uiteindelijk na overleg met een tweede vereniging - City Promenade - een brief schreef aan het college van burge meester en wethouders. De bewering van Hooft straat/Koopstraat dat Dutch Gold en Pitstop voor meer overlast zorgen in het centrum van Alphen leidde ertoe dat zowel de eigenaar van één van de verkooppunten voor soft drugs als de politie over de winkeliers heen vielen. Beiden zijn het niet eens met de on dernemers. Ook burgemeester Schoof ziet vooralsnog geen aanlei ding om het verhaal van de ondernemers te geloven. „Ik ben verrast", zegt hij, „omdat ook bij mij niets daarvan be kend is. Ik heb geen enkel sig naal gehoord." Niettemin wil Schoof de ervaringen van de winkeliers graag aanhoren. „Het is goed om te weten wat ze op hun lever hebben. Het kan zijn dat de winkeliers al lerlei dingen zien en die niet melden." De burgemeester gaat nog niet in op het verzoek van de winkeliers om om meer toezicht van de politie en de stadswachten op de cof feeshops. „Ik sluit extra toe zicht ook niet uit. Maar daar voor wil ik eerst de winkeliers horen." Strik voorzitter kinderboerderijen alphen aan den run» foto engel lameijer De Stichting Alphense Kinderboerderijen heeft e ter. Onlangs is Stef Strik benoemd tot preses. Natuurliefhebber Strik zat tot aan de verkiezingen namens D66 in de gemeenteraad. Hij raakte zijn plek kwijt omdat zijn partij twee zetels moest inleve ren. Oud-voorzitter Jaap Breek blijft bestuurslid.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19