Wolkbreuk Leiden Regio iÏHRUVENDE LEZERS Sf voor zwembad De Vliet lasten die niet betalen zijn Noordwijk niet gewenst Artikel over parkeeronderzoek niet objectief en niet volledig Oogkleppen van gereformeerden worden strakker aangetrokken ADSGEZICHT Zeven veroordelingen in benzinefraudezaak Optreden Purper was een hoogtepunt (2) Optreden Purper was een hoogtepunt (1) £)AG 9 MEI1998 CHEF )AN PREENEN. 071-5356414. PLV -CHEF HERMAN JOUSTRA, 071-5356430 nenv; D-enqui ntaan e top vajj invoer^ was het weer zover: den altijfcwembad De Vliet ging log een Ondanks de kou namen n, maaih nog veel mensen een n het water. Omstreeks, blijft uiuur 's morgens - een uur ;proces,ining - waren er al vijftig heers de kassa gepasseerd. van diter was heel warm en êr moet nu ook drie warme dou- bielzt zijn. Deze worden in de de Sist nog beter afgewerkt, kan ook niet tegelijk, nden eraouder Pechtold heeft enkwesiarme dagen ook langere /oor deigstijden toegezegd. Ie- l gaat he itief, zo dereen krijgt dus de heid om heerlijk te zwemmen. Er wordt hard gewerkt om het iedereen naar de zin te maken. De medewerkers van het zwem bad zijn terug met nog meer leuke ideeën voor de toekomst. Ik wil de heren Caron, Pechtold en de medewerk(st)ers bedan ken voor hun inzet en het vele werk dat ze hebben gedaan hebben. Tot slot een oproep: komt allen naar zwembad De Vliet. L. Koemans, Leiden. Igiilpidsch Dagblad van 29 dracht de mededeling dat longewenste Chinezen in wijk op straat worden ge- Dit past kennelijk in ons rplan. Niet-betalende gas- telefa!11 in onze Bloemenbad- niet gewenst. Onze ac- odatie is immers inge- )p het betere soort volk; ït een mime beurs. kan de Chinezen mis- vanl tot troost zijn, dat de ge- iiFKAnur11 8et08en Noord wijkers riidagvan^0uelcomst °ok een PlekJe i hun dorp moeten zoe- BONNEMElok dat zal afhangen van |in9: inkomensplaatje. Denk 'n'et ^at men U met °Pen armen in ons dorp heeft ont vangen. Dit is slechts geschied onder druk van de landelijke overheid. Mijn 'bewondering' gaat uit naar ons college van burge meester en wethouders. Slogans als: 'Samenleven doe je niet al leen' en termen als 'naastenlief de' en meer van dat fraais, ho ren in Noordwijk op de rom melzolder thuis. Hier regeert het kapitaal. Zo is het en zo blijft het. Het schijnt de trieste balans van bijna 2000 jaar chris tendom te zijn. P. van der Zalm, Noordwijk. iGBLADOPtj moeilijk la zijn (of eer Noodweer. Met bakken viel het water uit de hemel, jmenvattin; idsch Dagbla In de meubelfabriek werd ondertussen hard doorgewerkt. esproken La Totdat het water met dak en al naar beneden kwam. Fabriek plat; voorraad beschadigd. Wie is aansprakelijk? Huurder, verhuurder, onderhoudsbedrijf of verzekeringsmaatschappij? Teekens Advocaten helpt u overeind! TEEKENS ADVOCATEN Zeker, in zaken jwspon International, een associatie van advocaten in de EU Leiden, Kanaalpark 144 Tel 071 - 579 17 00 I Katwijk, Nijverheidstraat 6 Tel 071 - 408 05 94 In het artikel 'Dorpen vinden parkeerproblemen Leids pro bleem' - in het Leidsch Dagblad van 22 april - wordt het door Research voor Beleid uitgevoer de onderzoek 'Sturend parkeer beleid Leidse Regio' besproken en becommentarieerd door en kele regionale wethouders. He laas zijn er in het artikel enkele onjuistheden geslopen. Zo zijn de uitgangspunten van het on derzoek onjuist beschreven en enkele conclusies in een ver keerd daglicht geplaatst, waar mee de objectiviteit en de volle digheid van het artikel ons in ziens onder druk komen te staan. Het gaat hierbij om de vol gende punten: Niet de gemeente Leiden maar de Leidse regio (Leiden, Voorschoten, Alkemade, Zoeter- woude, Leiderdorp, en Oegst- geest) heeft Research voor Be leid opdracht gegeven de moge lijkheden te komen tot een stu rend parkeerbeleid uit te wer ken. De gezamenlijke gemeen ten hebben zich geconformeerd aan de ontwikkeling van een dergelijk beleid. Verder zijn ook in het Regionaal Verkeers- en Vervoersplan Rijn- en Bollen streek afspraken gemaakt over het opzetten van een gezamen lijk parkeerbeleid. Het artikel haalt de begrippen 'sturend parkeerbeleid' en 'be taald parkeren' door elkaar. Stu rend parkeerbeleid kan de be reikbaarheid en leefbaarheid van gebieden verbeteren. De in voering van betaald parkeren is in dat kader een mogelijke maatregel. Andere maatregelen - zoals het verbeteren van het openbaar vervoer, aanleg van fietsvoorzieningen, duurbeper- kingen, voorlichting, terugdrin gen van het aantal parkeer plaatsen en het bewust toedelen van parkeerplaatsen aan bedrij ven en dergelijke - zijn uitvoerig belicht. Helaas komt dit in het artikel niet naar voren. Uitgangspunt voor de ge meenten rond Leiden was dat zij niet mogen worden bena deeld om een - naar hun gevoel - Leids probleem op te lossen. Dit laat onverlet dat er ook in de omliggende gemeenten be schikbaarheids- en leefbaar heidsproblemen optreden. In sommige gevallen hebben ge meenten reeds parkeerbeleid voor deze probleemlocaties ontwikkeld. Het probleem is dus breder dan alleen de Leidse binnenstad. Zeker omdat de Leidse regio te maken heeft met een sterke mobiliteitsgroei waardoor de leefbaarheid en de bereikbaarheid op het gebied (op termijn) onder druk komen te staan. Beleidsmaatregelen, waaronder een sturend parkeer beleid zijn daarom noodzake lijk. Als randvoorwaarde is daar bij gehanteerd dat in vergelijk bare gebieden een vergelijkbaar beleid dient te worden gevoerd. Dat het voeren van een par keerbeleid de middenstand ern stig zou benadelen, wordt niet door feiten achterhaald. Uit ver schillende onderzoeken blijkt niet dat starend parkeerbeleid negatieve gevolgen heeft voor de omzet van middenstanders. Op basis van de inbreng van de gemeenten en belangheb benden is een breed, samen hangend maatregelenpakket voorgesteld. Het verminderen van een deel van de parkeer plaatsen (tezamen met het tref fen van flankerende maatrege len) is een onderdeel hiervan. Het uitlichten van één maatre gel doet geen recht aan de on derzoeksuitkomsten. Tot slot nog het volgende. Alle gemeenten (zowel ambtenaren als portefeuillehouders) zijn uit voerig bij het onderzoek betrok ken. Dit geldt eveneens voor een aantal belanghebbenden. Dat verschillende partijen zich van de uitkomsten van het on derzoek distantiëren lijkt daar om ingegeven vanuit politieke overwegingen. André Oostdijk, Research voor Beleid, Leiden. De oogkleppen van gerefor meerden worden door het Con fessioneel Gereformeerd Beraad nog iets dichter getrokken nu er zelfs in eigen kring hier en daar vraagtekens worden gezet bij de verzoeningsleer. Het gaat dan om zaken die nergens in het Nieuwe Testament zijn terug te vinden, zegt hoogleraar C.J. den Heyer terecht. Het zal de komende tijd nog heel moeilijk worden voor de confessioneel gereformeerden, nu na de vondsten van Nag Hammadi (een plaats in Egypte waar oude geschriften zijn ge vonden) er een heel nieuw in zicht is komen gekomen in de zogenaamde zuivere leer. Ik raad de confessionelen dan ook aan maar een blinddoek om te doen en die stevig aan te trekken, want er zal de komen de tijd nog veel meer aan het licht komen. Waren er maar meer voor trekkers zoals Den Heyer die, net als Jezus destijds, het voor touw durven te nemen en ons op de ware kennis van de geest durven te wijzen. Al meer dan 50 jaar hoor ik nu de meest on geloofwaardige verhalen. Ge lukkig heb ik nog een sprankje moed kunnen ontdekken bij een man als Den Heyer. Hij durft tenminste iets aan de orde te stellen. Geloven is immers niet alleen maar geloven en daarmee uit. Even een uurtje in een beklaag denbankje aanhoren wat een zondaar je bent, een paar lied jes zingen en de Heer is niet boos meer en je zonden zijn vergeven. Nee, ik denk niet dat we dat kunnen volhouden. Dankzij Den Heyer zijn we weer even wakker geworden, althans sommigen. Want de meesten zijn inmiddels zo in slaap ge sukkeld dat ze dromen dat ze al voor in de rij bij Petrus staan. Laat ze maar slapen, die con fessionelen. Tenslotte is de ware boodschap niet voor velen weg gelegd, zoals te lezen is in het Thomas-evangelie, waar men ook kan lezen dat men niet in zonde ontvangen en geboren is, maar in onwetendheid. Hansjungerius, Oegstgeest. Ook vier Leidenaars vrijgesproken De Haagse politierechter heeft na een marathonzitting zeven mannen uit Leiden en omge ving veroordeeld wegens op lichting. Allen waren betrokken bij een uitgebreide oplichtings zaak waarbij met gestolen ben zinetankpasjes en een credit card voor zo'n 67.000 gulden werd gefraudeerd. De fraude werd gepleegd in 1996. De mannen, tussen de 22 en 60 jaar oud, kregen straffen variërend van een boete van duizend gul den, tot een gevangenisstraf van een half jaar waarvan twee maanden voorwaardelijk. Vier andere verdachten uit Leiden werden vrijgesproken. Alle elf de verdachten werden één voor één in verband ge bracht met een netwerk van op lichters dat met de gestolen pasjes benzine of diesel tankte of sigaretten bij benzinestations kocht. De twee hoofdverdach ten in deze oplichtingszaak, die met alle andere verdachten in contact stonden, werden vorig jaar al door de Haagse recht bank veroordeeld tot een jaar cel, waarvan de helft voorwaar delijk. Alle onvoorwaardelijke celstraffen in deze oplichtings zaak zijn overigens omgezet in werkstraffen. Het oplichten begon allemaal met een soldaat uit Rijswijk die tijdens zijn werk een pasje van Defensie achteroverdrukte waarmee hij gratis kon tanken. De man - die door politierech ter werd veroordeeld tot een maand cel plus vijfhonderd gul den boete - maakte op kleine schaal misbruik van de pas, voordat die uiteindelijk in han den kwam van de twee hoofd daders. Die twee maakten wel op gro te schaal misbruik van het de fensiepasje. Maar blijkbaar wil den ze meer. Ze wisten namelijk een andere Leidenaar die als verdachte op de zitting moest verschijnen over te halen om nog zo'n pasje te stelen waar gratis mee getankt kan worden, maar dan één van Shell. Die Leidenaar, een beroep- schaffeur die zich door het op- lichterssduo liet overhalen, werd zelf financieel nauwelijks beter van zijn diefstal, maar werd door de politierechter wel veroordeeld tot een boete van duizend gulden en een voor waardelijke celstraf. De zwaarste straf die tijdens de marathonzitting werd uitge deeld, was voor een Hagenaar, die niet alleen gebruik had ge maakt van de 'gratis' brandstof, maar die daarnaast zelf een cre ditcard had gestolen waarmee hij voor zo'n vijfduizend gulden boodschappen had gedaan. Ook deze creditcard kwam uit eindelijk bij de eerder verood- eelde hoofdverdachten terecht. Naast de veroordelingen volg den tijdens de urenlange zitting ook vier vrijspraken voor han delaren in 'tweedehands brand stof. Politierechter B. Korten- horst oordeelde dat niet bewe zen kon worden dat de mannen schuldig waren aan heling. Ze hadden dan wel alle vier gesto len brandstof van de twee hoofdverdachten verkocht, maar op basis van prijs en hoe veelheid hadden ze niet kunnen vermoeden dat het om illegaal materiaal ging. De mannen kochten namelijk regelmatig le gaal grote partijen tweedehans brandstof op die van sloopau to's of scheepswerven afkomstig waren. De officier van justitie had tegen de vier boetes - van vijfhonderd tot vijftienhonderd gulden - en voorwaardelijke celstraffen geëist. Of de gedupeerde partijen hun geld van de daders terug zullen krijgen, is nog onduide lijk. De financiële kant van de zaak was te gecompliceerd om tijdens de zitting te worden af gehandeld, maar de benadeel den kunnen nog naar de civiele rechter stappen om hun geld te vorderen. Als ik een verhaal wil horen, dan ga ik wel naar een voorleesuurtje in de bibliotheek. Als ik diep gang wil, dan ga ik wel een politiek debat bijwo nen... (alhoewel?). Als ik een avond wil genieten en de sores van alle dag even naast mij wil laten liggen, dan ga ik naar Purper. Dat is voor mij ontspannen zitten, lachen en soms ook ontroeren, zoals bij het liedje over ver sterving en de manier waarop Perry Dossett het lied over de grachtenpanden zong. Uit de reacties vanuit de zaal heb ik het idee dat velen er net zo over dachten. Uitzonderingen daar gelaten, zoals recensente Susanne Lammers. Het is maar net hoe je naar zo'n avond gaat: ga je voor een gezellig avondje uit, wat naar mijn idee toch de bedoeling is, of ga je er heen om kritiek te leveren? En als je er heen gaat om kritiek te leveren doe het dan tenminste goed. Het was niet Eric Corton die het nummer zong over de dansles-assistente, maar Hugo Hae- nen. Rosemary van den Berg, Leiden. FOTO JAN SCHEERDER Verrassend anders. Met een ste vige sound. Van kwartet naar sextet. Dit zijn de kenmerken van Purper nieuwe stijl: Six- pack. Met mooie, ontroerende, stralende en ernstige liedjes. Vooral het nummer 'Grachten panden', werd door Perry Dos sett op een mooie en integere manier gezongen. Het gevoel kwam, mede door zijn stem, goed over op het publiek. Ook het liedje 'Versterving' heeft bij mij een koude rilling veroor zaakt. Hierin worden de laatste jaren van een dementerende vrouw bezongen. Zo persoon lijk, waarbij de emotie bij het publiek duidelijk aanwezig was. Naast deze ernstige teksten zaten in de voorstelling natuur lijk ook heel wat leuke, lachwek kende, pijn-in-je-buik-krijgende liedjes en sketchjes. Ik kan het allemaal wel gaan beschrijven, maar daar had u gewoon bij moeten zijn. In ieder geval was het beslist niet zwak, flauw, matig, plat, cli ché, onaardig, vals, eenzijdig en hadden ze zeker geen last van een dieptepunt, zoals Susanne Lammers in haar recensie schrijft. Nee, we kunnen hier beter spreken van een hoogte punt. Van mij mogen de leden van Purper zo door blijven gaan. Want zeg nu eerlijk: waar om ga je anders naar cabaret? Dus Susanne Lammers, als je de volgende keer weer met je kritische pen gaat schrijven, kom dan even langs op de des betreffende avond. Dan had je ook gelijk geweten wie wél en wie niet in het stuk meespeel den. Eric Corton werd namelijk vervangen door Hugo Haenen. J. van der Hoogt, Leiden. df iesisvo •- et herk< Hen zijn i jmtedi or. The< ander gre te kui wordt i i kun je on- ivraagd. b ik niet jeter moe te erving, dienstMHMMHMÉÉHM alles de He jdaigegn Centraal. dat we wat het lum ovel Purper. Derde van rechts staat Eric Corton, die bij het optreden in Leiden werd vervangen door Hugo Haenen. FOTO PIEK

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 15