Shorttracker Janssen stapt uit kernploeg Johan Boer keert niet meer terug bij ARC rjPrÊÊÊÈBÊÊÊÊÊÈ&mÉÊÊ Jaap Stam krijgt koude rillingen op Old Trafford Sport Memerink mvroeg tiaar huis Solleveld en Janssen leiders Roomser dan de Paus 1INSDAG 5 ME11998 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv.-chef rob onderwater. 071-5356 Sacchi opvolger Antic bij Atletico fi/iADRiD» Atletico Madrid heeft Ariggo Sacchi aangetrokken als trainer. Hij volgt Radomir Antic op wiens aflopende contract bij nestkatte Spaanse club niet meer wordt verlengd. Antic heeft driejaar rt boerdegewerkt bij Atletico. De coach zorgde eindelijk voor een stabiele situatie bij een club waar in het verleden om de paar maanden F de trainer werd ontslagen. Nooroi Bn(l00"Vier spelers Vitesse in Jong Oranje oor w'i^Eisï Bondscoach Hans Dorjee heeft twintig spelers opgeroe- j pen voor jong Oranje dat vanaf 23 mei in Roemenië zal deelne- entoon,men aan ^et voetbal onder 21 jaar. Hofleverancier is Vitesse ESTEP1^ vier spelers. De selectie van Jong Oranje bestaat uit: doel: Van Fes- (Willem II). Postma (FC Utrecht), veldspelers: Boateng (Coventry). Mel- 3 fxhiot (Ajax), Dirkx. Paauvve, Van Bommel (Fortuna S). Van der Hoeven. Reu- r*eri willems. Korsten (Vitesse). Klompe, Van Nistelrooy (Heerenveen). Ricksen (AZ), Oude Kamphuis (FC Twente). Fuchs (De Graafschap). Bruggink (PSV). Musampa (Bordeaux). VVooter (Real Zaragoza), Makaay (Tenerite). Keuke ^"^Ontslaggolf in eerste divisie In de eerste divisie van het betaalde voetbal dreigt een 'sse' groot aantal profvoetballers werkloos te raken. Arend Steunen berg, bestuurslid van de spelersvakbond WCS, liet gisteravond weten dat „zeker tientallen spelers na dit seizoen hun baan zul- mmerm!en ver^ezen Hij sluit niet uit dat het óm grotere aantallen 'mmermgaat. Door het Bosman-arrest (waardoor profvoetballers aan het ïinde van hun contract gratis kunnen overstappen naar een an- jere club) en het verdwijnen van Sport7, hebben vooral de clubs LeidJiit de eerste divisie grote financiële problemen. Het wegvallen e' e'/an de sportzender bleek catastrofaal. Vergeleken met vorig sei- IELIN'0011 ze één miljoen gulden minder aan tv-inkomsten. :he wari B cwBrunelSunergy na start laatste Het Amerikaanse zeiljacht Chessie Racing heeft de wan6iding genomen in de achtste etappe van de Whitbread race om le wereld. De boot van schipper Kostecki vertrok als eerste uit Burchtïe Chesapeake Bay bij Baltimore voor een tocht van 3390 zee pijlen naar het Franse La Rochelle. Het Nederlandse jacht Bru- W|mielSunergy ligt achtste en laatste. De achterstand van schipper 5°y Heiner en zijn bemanning op de koploper is klein: 8,5 mijl. Dekker en Van Nes sterk in Keulen Bolshil toeienFemke Dekker en Eeke van Nes (Die Leythe) zijn met 2, Denken g0Uden medaille uit Keulen teruggekomen. Dekker won op laterdag in de skiff het vrouwen senior B-veld. Ze lag bij de fi- ïish twee lengtes voor op nummer twee, de sterke Duitse Joer- lis Gramowski. Eeke van Nes won zondag in de dubbeltwee met fan Dishoeck. Dekker trof op zondag in het senior A-veld in een lirecte finale Hansen. Brandin, Maike van Driel, Nelleke Pen- r>nx en een Zwitserse skiffeuse. Dekker wist tot 300 meter voor 1 an 'ele finish een derde positie te behouden. Daarna werd zij verrast loor de krachtige eindsprint van Penninx en werd vierde, 1( Franker wint zaak tegen tennisbond 10-17 iMSTerdam Stanley Franker heeft de rechtszaak tegen de ten- 1 lisbond gewonnen. De bond moet het salaris van Franker door- rta^en tot P^us een schadevergoeding van 495.000 gulden. en c-ot die uitspraak kwam de rechtbank in Amsterdam gisteren, isme. (laar het oordeel van de rechter heeft dë tennisbond te weinig 'Actie fedaan een passende werkkring binnen de bond voor Franker te Mun-inden. De Amsterdammer nam in april 1997 na de Daviscup- l6euïedstrijd tegen de Verenigde Staten in Newport Beach na elf feestd®31" afscheid als bondscoach. Met de bond had hij de afspraak lat er een marketing- en promotiefunctie voor hem in het ver- lag. Tot overeenstemming met de bond over de nieuwe Spiggins wereldkampioen snooker yaEFF'EL"John Higgins is in Sheffield wereldkampioen snooker T/m pvorden. De Schot nam de titel over van de Ier Ken Doherty EUM |ie hij in de finale met 18-12 versloeg. Higgins verdiende met ijn zege 650.000 gulden. Voor de verliezer was 400.000 gulden ir zonie^>e^e^'Het was eerste wereldtitel voor Higgins. De 22-ja- id ma f8e Schot werd ook de nieuwe nummer één van de wereld, na Cht jaar leiderschap van de Brit Stephen Hendry. leiden rob onderwater Johan Boer is gisteravond met onmid dellijke ingang uit de selectie van ARC gezet. Aanleiding is het feit dat de voet baller afgelopen zaterdag na de wed strijd tegen FC Lisse op eigen gelegen heid afreisde. „Maar ik heb nog meer kritiek op hem", verklaart trainer Berc- kenkamp zijn beslissing, „Boer stond dit seizoen niet in de basis. Ik denk dat hij daarmee niet zo goed kon omgaan." Boer is het niet met de beslissing van de trainer eens. „Ik denk dat Bercken- kamp met deze maatregel de selectie verzwakt. Ik had voor de laatste twee wedstrijden nog van waarde kunnen zijn. Juist nu ARC in een dipje zit had ik de sleutel tot het succes kunnen zijn. Eerlijk, ik hoop dat ze zaterdag kam pioen worden, maar Berckenkamp ziet mij als een lastige jongen en hij wil al leen maar werken met voetballers die geen vragen stellen. Ik krijg een beetje het gevoel dat Berckenkamp de mindere periode van ARC op mij afwentelt. Dat is niet terecht. Ik heb me altijd voor de ploeg ingezet. Diep in mijn hart had ik acht weken geleden al willen stoppen, maar dat wilde ik die gasten niet aan doen." Boer bestrijdt dat hij zaterdag zonder medeweten van de trainer op eigen gele genheid is weggegaan. „Tijdens de teambespreking heb ik het gemeld. Ik had met Remco Tuinenburg (de ex-ARC keeper, nu onder de lat bij Haarlem, red) afgesproken dat ik met hem zou mee gaan. Maar Berckenkamp schonk er geen aandacht aan, dus vond hij het kennelijk niet van belang. Tussen Willem Berckenkamp en Jo han Boer heeft het dit seizoen niet gebo terd. De 33-jarige routinier, hij speelde dertien seizoenen in ARC 1, raakte aan het begin van het seizoen geblesseerd en in die periode haalde ARC veel punten. Boer: „Dan is het natuurlijk logisch dat je op de bank terecht komt. Maar op de bank heeft Berckenkamp mij nooit be handeld als een volwaardig lid van de selectie. Als het minder gaat met de ba sis, dan moet je een beroep doen op an dere jongens met kwaliteiten. Maar Berckenkamp zag mij nooit staan, hij gebruikte me voor hooguit tien mi nuutjes. Dat vond ik hoogst frustre rend." Boer uitte zijn ongenoegen in woord en gebaar. In het ARC-clubblad kondig de hij aan dat hij zou vertrekken als de situatie zou voortduren. In de kleedka mer smeet Boer wel eens met een deur of schoenen als hij buiten de basis werd gelaten. Boer: „Dat vond Berckenkamp niet leuk. Maar van Fred Admiraal en Fabian Gelderblom accepteerde hij dat wel. Hun teleurstelling was begrijpelijk, die van mij niet. Van meet af aan zag hij het niet zitten in mij, dat weet ik zeker. Hij ontnam mij direct de aanvoerders band." Johan Boer beseft dat hij de reputatie heeft van een 'lastige' jongen. „Ik ben niet lastig, ik ben kritisch. Ik ben geen ja knikker. Daardoor had ik met sommige supporters een moeizame relatie. Ik ging de discussie wel eens aan. Maar trainers moeten met lastige jongens kunnen werken. Berckenkamp is een echte schoolmeester. Die kan niet overweg met lastige jongetjes, dat is zijn zwakte. Maar hij levert prestaties en dan heb ik natuurlijk weinig te zeggen. Maar we zien volgend seizoen wel wie er gelijk heeft. Dan is de verrassing weg." Waar Boer volgend seizoen speelt is nog niet duidelijk. Hij wil het liefst naar een goede zaterdagclub. Zijn naam werd in verband gebracht met UVS, omdat Boer nog steeds banden heeft met trai ner Wim van Zwam. Boer: „Juist omdat ik Wim nog wel eens zie, zou ik niet naar UVS gaan. Maar ik heb nog niemand ge sproken, dus er is nog niets concreets." Willem Berckenkamp wil verder niet te veel over het conflict kwijt. „Ik moet het groepsbelang dienen. Ziet Johan mij als een schoolmeester? Dat ervaar ik als een groot compliment. Een schoolmees ter heeft namelijk met alle leerlingen het beste voor." foto arch Harold Janssen stelt zich niet meer beschikbaar voor de nationale shorttrackkernploeg. De pas 20-jarige Leide- naar heeft problemen met de persoonlijke aanpak van bondscoach Willy O'Reilly. Ook Nagano-gangers Joost Smit - in Japan trainingsmaat van Lissenaar Dave Ver steeg - en Anke Jannie Landman hebben de Noordwijker laten weten dat ze voor de eer bedanken. Janssen, die sinds het seizoen 1994/95 van het keurkorps deel uit maakte, kwam dit seizoen door een hardnekkige rugbles sure nauwelijks aan wedstrijden toe. leiden/noordwijk. marc van derjagt „Ik was het niet eens met Willy; op welk vlak dan ook. Ik had meestal ruzie met 'm. Hij luis tert helemaal niet naar je", al dus Janssen. De Leidse short-; tracker, drievoudig nationaal ju niorenkampioen, sprak eerst langdurig met vrienden over zijn problemen met de bonds coach. Drie weken geleden nam hij zijn opmerkelijke besluit. „Maar ik heb het niet naar bui ten toe lopen roepen. Dat zou voor mezelf ook niet goed zijn. Ik heb nu werk; eerst drie maanden via een uitzendbu reau en als het bij beide kanten bevalt, volgt een contract." Janssen verwijdt O'Reilly dat hij te weinig belangstelling voor hem heeft getoond tijdens de langdurige periode dat hij last had van zijn onderrug. „Op een gegeven moment hoorde ik niets meer van Willy. Op 16 maart heb ik me ook nog laten opereren aan mijn neus om tij dens wedstrijden meer lucht te krijgen. Ik heb nooit wat van 'm vernomen. We hebben het er wel eens over gehad; dat de communicatie tussen ons beter moest worden. Maar hij was ge woon niet menselijk bezig bin nen de groep. Hij grauwde en snauwde veel tegen ons. Daar moet je maar net tegen kun nen." „Als er iets fout gaat, dan zegt hij niet: dit en dat, en volgende keer beter. Nee, één persoon krijgt het dan te horen. In het geven van trainingen, technisch dus, is hij heel goed. Daar zul je me nooit iets negatiefs over ho ren zeggen. Maar het gaat om de persoonlijke aanpak. Joost is dit jaar een paar keer aan de kant gezet en nu ook gestopt. Hij heeft een baan en net als ik geen zin meer om te trainen. Anke Jannie zag het ook niet meer zitten. Ik ga in de zomer nog wel wat voor mezelf doen, want ik word anders zo stijf als een plank. Ik voel 't al in mijn beenspieren. Die worden slap per. Ik werk in ploegendienst, maar als ik vrij heb, dan doe ik wel voor de club aan wedstrij den mee." Janssen, die lid is van de In- door Hardrij Club Leiden (IH- CL), liet zijn ongenoegen over O'Reilly vroeg in het seizoen al doorschemeren tijdens een ge sprek met de voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond. „Ik heb er met Wim Schenk over ge sproken en hij was het toen ei genlijk met mij eens. Maar na Nagano stond hij weer helemaal achter O'Reilly, dus ik denk dat 'ie goed reclame heeft lopen maken tijdens de Olympische Spelen. Ik heb het evaluatiefor mulier van de bond ingevuld en daar alles ingezet. Ook het ad vies om een andere trainer aan te stellen, want zolang Willy aanwezig is, stel ik me niet meer beschikbaar. Met het sec- tiebestuur heb ik daarna nog te lefonisch contact gehad. Willy had zelf ook een vragenlijst op gesteld. Toen hij die kwam brengen, informeerde hij ner gens naar. Ik dacht: die vul ik dus niet meer in." O'Reilly kreeg van alle andere kernploegleden zijn evaluatie formulier ingevuld retour. Hij hield naar aanleiding daarvan individuele gesprekken. Het laatste vindt aanstaande zater dag plaats met Daniëlle Molen- Harold Janssen. dijk van Jong Oranje, die in Brugge woont. „Ik heb van Anke Jannie en Joost een brief gekre gen", aldus O'Reilly. „Joost gaat samenwonen met zijn vriendin en geeft voorrang aan zijn maatschappelijke carrière. Hij heeft tijdens het evaluatiege sprek gezegd, dat hij het afgelo pen jaar waanzinnig vond. Anke Jannie heeft sinds een kleine foto archief maand werk en wil zich richten op studeren aan de universiteit. Harold heeft zijn besluit offi cieel bij het sectiebestuur laten weten, maar ik heb hem nog niet persoonlijk gesproken. Ik ben in de week na het WK voor landen bij Harold langs geweest en heb 'm gevraagd mijn evalu atieformulier in te vullen en te rug te sturen. Dat is toch profes sioneel, een klein beetje eigi verantwoordelijkheid. Ik mo 'm nog steeds ontvangen." O'Reilly, tweevoudig Olyn pisch kampioen van Calgar kwalificeert zichzelf als een pe fectionistische trainer. Eén d een harde aanpak vindt hort bij topsport. De Engclsmo stelt. „Ik ben persoonlijk ni< makkelijk om mee de bocht i te gaan. Maar ik probeer t wensen van de atleten binne bepaalde lijnen uit te werkei Sommige atleten zijn daarov» niet tevreden. That's life. Harol is bijna het heje jaar geblesseer geweest. Af en toe ging In goed, maar hij kon niet vol tra nen. Ik ben in een bepaalde pi riode in totaal acht weken wej geweest, waaronder drie weke in Japan met daarvoor een tra ningskamp van twee weken. 1 kunt niet van mij vcrwachtei dat ik elke dag aan de lijn han van: hoe gaat 'l jongen. Harol was ook niet de enige die thui- bleef en hij wist waar de ijsbaa in Zoetermeer ligt." Volgens de Noordwijks bondscoach steekt de KNS veel geld in het shorttrack. Daa moet een topsportbenaderin tegenover staan. „Met alle res peet, maar ik vraag me af c Harold een echte topsporter ii Je kunt veel definities van eei topsporter geven. Mijn definiti is waarschijnlijk anders dan di van Harold." Markenaar onder de indruk van Manchester United AMBURG SIP/ANP za 14-1, ka peil'. 0325 |e Nederlandse tennissers ebben wisselend gepres- ierd in de eerste ronde Weteran het toernooi in Ham- urg. Jan Siemerink verloor ijn openingspartij van de .tig antuid-Afrikaan Wayne Fer- ïira met 6-4 6-2. Sjeng chalken wist zich wel te laatsen voor de tweede ïnde. Zijn Zwitserse te enstander Mare Rosset gaf 7 uuryenals vorige week in iünchen bij een stand van jgJ-2 1-0 geblesseerd op. moet het in zijn d speeVeede wedstrijd opnemen Richard Krajicek. De igenaar had in de eerste jjinde een bye. Hij maakt ''Jur l Hamburg met een wild- ard zijn rentree nadat hij ich voor München met eert sch°uderblessure had Op gravel lijkt jkerhept een open Nederlands Bderonsje te worden, jvee jaar geleden versloeg lO-lff Hmburger Krajicek op V|jf~tlg£ze ondergrond bij het lemooi in Monte Carlo. Ternon Wibier bereikte -16 u|et zijp. partner Alberto erasategui de tweede ron- 30 uufin Let dubbel. Het twee- [1 versloeg de Duitse com- inatie Tommy Haas en 'icolas Kiefer in twee sets QBJ,6-3- *^'De als eerste geplaatste manchester gpd De walm van gebakken vis en vette hamburgers was door drenkt van tranen. Diepe treur nis in Manchester, één dag na het verlies van de landstitel aan Arsenal. Maar voor Jaap Stam was het een feestdag. De voor malige PSV-verdediger maakte gisteren voor de eerste keer in zijn leven kennis met de werk plek van zijn droom: stadion Old Trafford. de thuisbasis van zijn nieuwe werkgever Man chester United. Met het kippen vel op de armen was de interna tional als toeschouwer getuige van de derby tussen Manches ter en Leeds United (3-0). Jaap Stam reisde gisteren sa men met echtgenote Ellis en zijn zaakwaarnemers Ton van Dalen en Henk van Ginkel naar Manchester. Big Boss Alex Fer guson haalde het Nederlandse gezelschap persoonlijk af van het vliegveld. Duidelijker bewijs was er niet dat Ferguson dolblij is met de komst van de duurste verdediger ter wereld. En na tuurlijk moest Jaap Stam direct zijn eerste handtekeningen op Engelse bodem zetten. Later op de avond zouden er nog vele krabbels in het stadion volgen. Het kostte de fans van Man chester geen moeite om Stam te herkennen. Veel meer dan kennismaken met de club en de stad Man chester deed Jaap Stam gisteren niet. „We hebben de omgeving nog een beetje verkend. Inder daad, op zoek naar geschikte woonruimte. Dat moet immers ookgebeurën." Stam en Manchester gaan vandaag echt zaken doen. Na de medische keuring wordt er onderhandeld over de persoon lijke eisen van de verdediger. Als het aan Stam ligt, rolt er een langdurige verbintenis uit de bus. „Ik sta er niet afwijzend te genover om hier voor zes of ze ven jaar te tekenen. Zo'n lang contract durf ik hier wel aan. Ik voel me nu al thuis bij deze club." Zaakwaarnemer Ton van Da len gaat er ook van uit dat de onderhandelingen soepel zullen verlopen. Hij ziet in ieder geval geen beren op de weg. „Jaap Stam is erg gecharmeerd van Manchester United en die liefde is wederzijds. Dan mag je er van uitgaan dat alles wel in orde zal komen." Dat Manchester Uni ted er alles aan gelegen is Stam zo snel mogelijk in de armen te sluiten blijkt wel uit het feit dat de ex-PSV'er vanmiddag al offi cieel wordt voorgesteld aan de Engelse pers. De Kampenaar moet één van de steunpilaren van het nieuwe Manchester United worden. Want het zit manager Alex Fer guson erg hoog dat Arsenal het afgelopen weekeinde met de Engelse titel aan de haal is ge gaan. „Het is erg pijnlijk wat er dit seizoen allemaal is gebeurd. Ik kan me heel goed voorstellen wat de supporters nu doorma ken. Voor de spelers geldt het zelfde. Dit zijn trieste dagen. Het is heel erg dat je nu opeens met lege handen staat na een seizoen dat zo hoopvol begon. Daar zijn geen woorden voor." Het aantrekken van Jaap Stam is volgens Ferguson ook een gebaar in de richting van de zo bitter teleurgestelde suppor ters van Manchester United. „Met Jaap Stam in het shirt van Manchester moeten we er in slagen om van het nieuwe sei zoen weer een succes te maken. Daar geloof ik heilig in. De fans hoeven echt niet te wanhopen." Manchester United sloot gis teravond de laatste thuiswed strijd van het seizoen succesvol af met een afgetekende 3-0 Jaap Stam genoot gisteren van de ambiance op Old Trafford. foto ap overwinning op Leeds United. Ryan Giggs, Denis Irwin en Da vid Beckham waren verant woordelijk voor de doelpunten van de onttroonde kampioen. En Jaap Stam zag dat het goed was. Hij genoot vooral van de entourage op Old Trafford. „Op televisie hoor je de fans ook wel zingen, maar in het echt is dat nog een stuk indrukwekkender. Hier doe je het als voetballer al lemaal voor. Een prachtig sta dion, een prachtige club en een prachtig publiek. Ik heb niet meer te wensen. Manchester United is de club van mijn dro men." larcelo Rios keert in Ham- SCOREBORD urg terug op de baan. Hij schaken joris zandbergen teert —o uucm. hij na dagelijkse behande- ng (vier uur) op de Bollet- eri Acadeipy in Florida ersteld van een peesont- eking in de linkerelleboog ie hij in de Davis Cup- Qtmoeting tegen Argenti- l5Jë had opgelopen. Door 5t missen van de toer- vP°'en in Estoril, Barcelona igbla:} Monte Carlo verspeelde de ndj zijn eerste plaats op de issingfereldranglijst. In de eerste inde heeft de Zuid-Ameri- jan een bye. medewerker Na de zevende ronde van het EWR Schaaktoernooi gaan Maarten Solleveld en titelhouder Ruud Janssen aan de leiding. Solleveld bleef aan kop door een snelle remise tegen nummer drie Merijn van Delft, terwijl Janssen op gelijke hoogte kwam door een makke lijke zege tegen Dennis Kerstens. De nummers vier en vijf, Martijn Dambacher en Sipke Ernst, die zich plaatste voor deelname aan het senioren-NK, speelden tegen elkaar remise. Lissenaar Dennis de Vreugt naderde de lijstaanvoerders tot op een punt door een over winning op Mariska de Mie. Een makkelijke zege op rode laan- taarndrager Roel Backhuis betekende eindelijk weer eens een zege voor Leidenaar Jeroen Willemze, die nog steeds tweeenhalve punt achterstaat op de leiders. Bij de A-meisjes kwam Rosanne Bakels alleen bovenaan door een overwinning met zwart op Pamela Inostroza. PRIJSVRAGEN Lucky Ten, maandag 4 mei. 8-15-19-21 -33-41-43-48-49- 54 - 55 - 56 - 57 - 65 - 66 - 69 - 71 - 73 - 77 - 79 Lotto 18. Eerste prijs: 3 winnaars, elk bruto f. 566.666,60, tweede prijs 4 winnaars, elk bruto 25.000,00; derde prijs: 105 win naars, elk f. 1000,00; vierde prijs: 348 winnaars, elk f. 250.00, vijfde prijs: 4903 winnaars, elk f 25.00; zesde prijs 6670 winnaars, elk f. 10.00; zevende prijs 61 910 winaars, elk f. 5.00. Cijferspel. Zes cijfers goed: 1 winnaar, vijf cijfers goed: 3 winnaars, vier cijfers goed: 26 win naars, drie cijfers goed 291 winnaars, twee cijfers goed. 2724 winnaars. BUITENLANDS VOETBAL New York. NBA, playoff, halve finale. Western Conference; Seattle Supersonic LA Lakers 106-92 (stand best-of-seven. TENNIS Hamburg. Mannen, 4.4 miljoen gulden. Eerste ronde: Ferreira (ZAf) - Siemerink (Ned) 6-4 6-2, Schalken (Ned) - Rosset (Zwi) 6-2 1-0 opgave Rosset, Muster (Oos) - Portas (Spa) 6-2 6-0, Bruguera (Spa/13) - Diaz (Spa) 6-2 6-1, Escude (Fra) - Alonso (Spa) 6-4 7-6, Chang (VSt/11) - Prinosil (Dui) 6-3 3-6 6-1, Henman (GBr/12) - Apell (Zwe)"6-3 6-2, Fromberg (Aus) - Fi- lippini (Uru) 6-3 6-7 6-4. Arazi (Mar) - Gaudenzi (Ita) 7-5 7-5, Alvarez (Spa) - Martelli (Ita) 6-1 7-5, Santoro (Fra) - Car los Costa (Spa) 6-3 6-3, Mantilla (Spa/9) - Raoux (Fra) 6-4 opgave Raoux Dubbel, eerste ronde: Wibier/Berasategui (Ned/Spa) - Kiefer/Haas (Dui) 6-1 6-3 Ranglijst Mannen: 1. Sampras (VSt) 3775, 2. Korda (Tsj) 3499. 3. Rios (Chl) 3200, 4. Rafter (Aus) 3190, 5. Rusedski (Eng) 3094, 6 Kafelnikov (Rus) 3027, 7. Björkman (Zwe) 2683, 8. Kuerten (Bra) 2291 (9). 9 Corre tja (Spa) 2202 (8). 10. Kucera (Slv) 2141. (20). 28. Siemerink 1261 (29). 61. Schal ken 779, 77 Haarhuis 618 (72), 104. Van Lottum 466 (107), 120 Van Scheppingen 407(119), 195. Wessels215(198). ZEILEN Southampton. Whitbread Race. Achtste etappe Baltimore-La Rochelle .3390 zeemijl. Stand maandag 08 00 uur: 1. Chessie Racing (VSt) svhipper Kostecki nog af te leggen 3318,2 mijl, 2. Innova tion Kvaerner (Noo) schipper Frostad op 0,5 mijl, 3. EF Language (Zwe) Cayard 1,0, 4. Merit Cup (Mon) Dalton 1,6, 5. Toshiba (VSt) Standbridge 2,0, 6. Swedish Match (Zwe) Krantz 2.3. 7 Silk Cut (GBr) Smith 3.3, 8. EF Education (Zwe) Guillou 4,3. 8. BrunelSunergy (Ned) Heiner 8.5. 1D egelmatig kunt in de pers I\ lezen op wat voor niveau het Leidse voetbal wordt weg geschreven ten gunste van het zaterdagvoetbal. Verenigingen die het in Leiden op dit mo ment sportief niet goed doen, krijgen de volle laag'. Was getekend, Phil Verstraat- en, voorzitter van Lugdunum. In het clubblad van de zonda geersteklasser klaagt de preses zijn nood. Ik vind Phil een aardige man en een kundig verenigingsbe stuurder, maar ik ben het ab soluut niet met hem eens. Zon dag was ik bij Docos-DWO én ik heb stiekem mee staan jui chen met de kampioenen van DeMorsch. Leuk voor Leiden, toch? En schrijven over een winnaar is overigens veel leu ker dan het kritiseren van een verliezer. Bovendien is de schijnwerper gericht op de kampioen, de verliezer telt niet mee. Verstraaten is blij dat hij voor zitter is van een echte ama teurclub, zonder betalingen. Dat is een mooi uitgangspunt, maar de realiteit In de ama teurvoetballerij is dat je dan niet meedoet om de hoofdprij zen. Erger, de rijke clubs uit de Bollenstreek proberen tol over maat van ramp dat opgeleide talentje weg te lokken. Is dit een pleidooi voor het be talen van spelers? Welnee, maar wie anno bijna-2000 zijn beste spelers niet in de watten legt, moet daarvan de conse quenties dragen. Dat een speler voor de top en het geld kiest. Dat is niet de schuld van de pers, maar van de KNVB die het verstrekken van ruime ver goedingen toestaat. De clubs uit de Bollenstreek (plus ARC) varen er wel bij. Ze groeien en bloeien. Maar is dit succes komen aanwaaien?Het is een combinatie van sponsor werving, opleiden, scouting en het aantrekken van vakkundi ge trainers. Een vereniging als Katwijk, vergelijkbaar met Lugdunum, is daardoor uitge groeid tot een nationale ama teurtopper. En iedereen, dus ook sponsors, wil meegenieten van liet succes. Verstraaten zegt dat in het za terdagvoetbal andere normen en waarden gelden. Ik bestrijd dat. Veel Leidse clubs zouden precies hetzelfde willen (voorzover ze het niet gedaan hebben), ze kunnen het alleen niet. Waarom niet? Waarom kan Ter Leede, debutant in de hoofdklasse, wel een sponsor- groep bijeenbrengen van Jach tig deelnemers d 2500 gulden per jaar en UVS niet? Mag ik op deze plaats stellen dat men in Sassenheim een beter mar- keting-beleid voert dan in De Kikkerpolder? Ik proef een klein tikkeltje ja loezie in de woorden van Pliil. Hij gaat er prat op dat er bij zijn club niets wordt vergoed, terwijl een aantal spelers van Lugdunum in de zaal een aar dig centje bijverdient, liet is ze overigens van harte gegund. Ik zou niets liever willen dan schrijven over de florerende voetbalstad Leiden, maar als Lugdunum roomser wil zijn dan de Paus, wordt de afstand tussen 'Leidenéh de Bollen streek alleen maar groter. ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19