Heister en Keen dichter bij elkaar Patrick Kluivert wil naar een 'echte topclub' Sport Twente beklaagt zich bij PSV IDAC2MEI 1998 m mist afscheid voor eigen publiek wen» Jaap Stam ontbreekt morgen bij de laatste thuis- :rijd van PSV in de competitie, tegen FC Groningen. De diger kampt met vocht in de linkerlies. PSV wil Stam spa- jor de bekerfinale op 17 mei. De voetballer kan daardoor p eigen veld afscheid nemen van het publiek. Onzeker is of de Bilde, Boudewijn Zenden en Luc Nilis tegen Groningen pelen. De Bilde hoorde na medisch onderzoek dat zijn een te laag gehalte aan ijzer bevat. De voetballer klaagde ge tijd over vermoeidheid. Van de arts kreeg De Bilde mid- om zijn conditie op peil te brengen. Nilis ondervindt last ijn enkel. Zenden kampt met een oude hamstringblessure, p Cocu is geschorst. Bruin op de vlucht Michelle de Bruin-Smith is gisteren bij zwemwedstrijden rijs op de vlucht geslagen voor een legertje cameramensen, r een SLfen en journalisten. De drievoudig olympisch kampioene, meer eze week ervan werd beschuldigd te hebben gemanipu- erhoudITiet een urinemonster, weigerde commentaar te leveren. rse, die is getrouwd met de Nederlandse oud-atleet Erik de s voorzj( won in de Parijse voorstad Sarcelles een wedstrijd na- haar Franse club Melun Dammarie. Ze legde de 100 meter SA/?ia8 af i° 57,64 seconden. Na de series liet ze de finale RIJN, ;meense turnsters zegevieren Ersburg» De Roemeense turnsters hebben in St. Peters- foor de derde maal op rij de Europese titel veroverd. Ook )4 en 1996 won een Roemeens vijftal. Rusland veroverde Iver, Oekraïne het brons. De Nederlandse ploeg eindigde 'aalfde. De Nijmeegse Fieke Willems turnde zich als num- n4 in de meerkampfinale die zaterdag plaatsheeft. Teamge- 'atricia Timmer wist zich als 25ste net niet meer te kwalifi- Hedwig van der Sluis (Heerenveen) en Kirsten van de Eijk I ©legen) turnden elk slechts twee onderdelen. sman niet naar Telstar I» Henk Wisman, trainer van Rijnsburgse Boys, is afgeval- i de race om het hoofdtrainerschap van Telstar. Het bestuur ie Velsense club verkoos Henny Lee boven de Amsterdam- ?n met de eerstedivisionist. Lee, voormalig assistent-coach 'C/£_^iarlem, werd vanochtend aan de pers voorgesteld. Telstar gisteravond in Rotterdam met 2-1 van Excelsior door goals jénar en Jones. itse rallyrijder verongelukt irf» De Duitse rallyrijder Olaf Süss is gisteren bij een on- tijdens de Europese kampioenschappen in het Oostenrijk- jchdorf om het leven gekomen. Süss was bijrijder van zijn Rüdiger in een Fiat Cinquecento. De chauffeur is met zwa- -wondingen naar een ziekenhuis vervoerd. De auto raakte is de eerste klassementsproef van de weg en botste in volle tegen een muur. De wedstrijd werd afgelast, vandaag gaat ampioenschap verder. -Idato wint Henninger Turm - "furt Fabio Baldato heeft gisteren de wielerwedstrijd I urn den Henninger Turm gewonnen. De Italiaan won in kfurt na een rit over 206 kilometer de eindsprint van een 1[roep, voor de Deen Nicolay-Bo Larsen. Baldato's landge- Stefano Garzelli eindigde als derde, Michael Boogerd als le. Jan Ullrich stelde zijn vele supporters wederom teleur, finnaar van de Tour finishte in het peloton, anoniem op de plaats. foto rtr derlecht wil eigen Arena ;el« Anderlecht wil een veel groter stadion laten bouwen, 'erkgever van de Nederlandse trainer Arie Haan en speler on Taument is daarvoor bereid de wijk Anderlecht of zelfs ad Brussel te verlaten. Dat zei'voorzitter Roger Vandenstock Belgische krant Het Volk. „De Amsterdam Aren is mijn rnstadion", stelde Vandenstock. „Daarmee vergeleken heb- i wij in België twintig jaar achterstand.Vandenstock heeft er i problemen mee om de wijk Anderlecht te verlaten.Wij I niet gebonden. We krijgen geen steun van de gemeente of igio. Als het wijkbestuur wil dat we ons elders vestigen, dan t men dat zeggen. Er zijn genoeg gemeenten die ons met i armen ontvangen." est 3 heeft de beste jeugd I-leur» De jeugd van de afdeling West 3 (Leiden, Den Haag heeft zich de afgelopen twee dagen op het zogeheten Dr. 'onc-toernooi de beste van Nederland getoond. Voor zowel ingens (onder 13 en onder 14) als de meisjes (onder 14) wa- inaleplaatsen weggelegd waardoor West 3 in het totaalklas- ^nt eerste werd. Uit de regio kwamen Jan Groen (w Kat- Mark van der Vlugt (Teylingen), Danny Kooimans (UVS), jWitteman (UDO), Karin Legemate (Alkmania) en Esther (FC Lisse) in actie. ■"■jchtüjst bij CHIO Rotterdam het e|rdam» De organisatie van het CHIO in Rotterdam heeft verkoel het paardensportevenement een wachtlijst moeten instel- enaam bN ^et sPr'ngen- De belangstelling voor het concours hippi- 11 van 27 tot en met 30 augustus is te groot. De wedstrijd geldt uit vastlatste serieuze test voor de Wereldruiterspelen in oktober in btwle. Gezien de grote toeloop bij de dressuur heeft de organi- H besloten de programmering geheel af te stemmen op de Er worden twee gelijkwaardige tour-series uitgeschreven een Grand Prix, Grand Prix Special en Kür op Muziek. De RACf tour (Prix St. Georges en Intermediaire I) wordt geschrapt. 96 an 52-54 6-28 !9-31 kampioenschap 3e Klasse A aanvang 14.00 uur lop naar Terrein Wilhelmus, Westvlietweg te Leidschendam DOCOS - D.W.O. beslissingswedstrijd ii ran ilder Poel verzekeringen bv Spits riclit zich volledig op WK in Frankrijk milaan gpd Kluivert (en Costacurta) na een van zijn spaarzame doelpunten. archieffoto ap Patrick Kluivert heeft woensdagavond zijn laatste wed strijd voor AC Milan gespeeld. De aanvaller raakte in de bekerfinale tegen Lazio Roma niet alleen geblesseerd, maar heeft de voorbije dagen ook besloten op zoek te gaan naar een andere club. De voormalige Ajacied ziet een langer verblijf bij AC Milan niet zitten. „Ik wil volgend seizoen bij een echte topclub spelen", liet hij gistermiddag op het trainings centrum Milanello weten. Talrijke clubs hebben zich inmiddels al voor de veel besproken spits bij AC Milan gemeld. Met name vanuit Engeland bestaat er grote belangstelling; onder meer Arsenal en Chelsea willen Kluivert graag contracteren. In Italië hebben Parma, AS Roma en Juventus hun be langstelling kenbaar gemaakt. Toch lijkt Barcelona de beste kaarten te hebben. De Catalaanse club bood in maart al een bedrag van 35 miljoen gulden, maar toen blokkeerde het bestuur van AC Milan een transfer. Inmiddels lijkt het bestuur zijn standpunt te hebben gewijzigd. Komende zomer zal de club namelijk op nieuw een 'grote schoonmaak' houden. Veel spelers zullen de club moeten verlaten. Kluivert wil het echter zo ver niet laten komen. Zijn eerste seizoen bij AC Milan is tevens zijn laatste geweest. Kluivert speelde bij AC Milan 26 duels, waarin hij slechts 6 doelpunten maakte. Met name in februari heeft hij bij zijn club gro te problemen gehad. De supporters van AC Milan flo ten hem wekenlang uit. Na een korte opleving, waarin hij zijn club onder meer met twee doelpunten in de be kerfinale bracht, vielen AC Milan én Kluivert terug naar een bedenkelijk niveau. Toch is het voor Kluivert geen verloren jaar geweest. „Zeker niet. Ik heb de afgelopen twaalf maanden heel veel geleerd, persoonlijk, maar ook in teamverband. Te leurstellend was het allemaal wel. maar verspilde moei te zeker niet. Ik ga hier sterker weg dan ik hier gekomen ben". Kluivert zal de resterende drie competitiewed strijden vanwege een verrekking in zijn hamstrings langs de kant blijven. De spits zal zich volledig op de deelname in het Oranje-team aan het WK in Frankrijk richten. „Dat is nu het voornaamste doel waar ik naar toe werk. Het WK zal fysiek geen enkel probleem ople veren, want ik ben op tijd hersteld". Trinko Keen en Danny He ister zijn op de EK tafelten nis weer een stukje dichter bij elkaar en de finale geko men. Een eerdere ontmoe ting tussen de twee maatjes dan in de eindstrijd is uitgesloten. Het aantal gegadigden voor de titel bij de mannen slonk gisteren tot zestien. Keen, die won van de Rus Smirnov, en Heister, die zich de baas toonde over de Hongaar Batorfi, hoor den niet bij de afvallers. Nog nooit eerder plaatsten twee Nederlanders zich te gelijk voor de achtste fina les van een EK. eindhoven edwin alblas gpd-verslaggever Heisters beste resultaat op een EK dateert van 1994 (Birming ham). Daar schopte hij het ook tot de achtste finales, waarin hij eerbiedig het hoofd boog voor de Engelse Chinees Chen Xin hua. „Ik had me bij voorbaat al neergelegd bij een nederlaag, maar ik kreeg toen enorm veel kansen om te winnen. Toch ver loor ik. Vanaf dat moment nam ik me voor dat me dat niet meer zou gebeuren." Alsof het zo heeft moeten zijn moet Heister weer een Chinees uit de weg ruimen om de laatste acht op een EK te kunnen berei ken, met dit verschil dat He Zhi Wen een Spaans paspoort op zak heeft. De Aziaat won giste ren van de pas 17-jarige Duitser Timo Boll, die vrijdagavond nog wereld- en Europees kampioen Jan-Ove Waldner uit het toer nooi verdreef. In het tafeltennis is weinig voorspelbaar. Daarom hoeft de köek nog niet op te zijn, voedde bonds coach Paul Haldan, zelf twee keer kwartfinalist op een EK, het optimisme. Volgens hem heeft Heister, die tegen de Hongaar Zoltan Batorfi slechts drie ga mes nodig had, vandaag goede kansen tegen He Zhi Wen. „We moeten alleen de videoband van zijn partij tegen Boll nog Danny Heister kende weinig problemen met de Hongaar Batorfi. even op de kop zien te tikken", zei Haldan, zich verheugend op het huiswerk. Als Danny Heister de och tendpartij wint, komt hij in de kwartfinale waarschijnlijk oog in oog te staan met Jean-Philip- pe Gatien. Die moet nog wel eerst langs de Zweed Ffëdrik Hakansson. Ook de vijfde ronde wordt vandaag nog afgewerkt. Heister: „Maar daar wil ik nog niet aan denken. Eerst die Chi nees." Ook Trinko Keen moet nog een ronde kunnen overleven. De Rus Alexei Smirnov kon hem gisteren niet afstoppen, waar door Keen op dit EK al dertien wedstrijden achtereen ongesla gen is. Ook Chila is geen on neembare horde. Keen won in het landentoernooi al van de Fransman. „Maar Chila is daar na wel beter gaan spelen", waarschuwde Haldan ook. Voor Keen is Chila ook maar een mens. „Ik ben voor iedereen een vervelende tegenstander, ik kan wedstrijden omdraaien. Dat is het knapste wat er is." Winnen van Chila is ook geen alledaags werk. Daarna doemt óf de Zweed Peter Karlsson óf de Italiaanse Chinees Yang Min voor hem op. Maar wie voor niemand bang is, ligt ook daar niet wakker van. Voor Gerdie Keen houdt na de uitschakeling op de EK tafel tennis de wereld niet op te be staan. Dat Jie Schöpp haar de weg zou versperren naar de laatste acht, had ze vooraf zelf ook kunnen bedenken. Ze voor spelde het nota bene. Het ver driet dateerde van de och tendsessie, toen brons voor het oprapen lag, maar ze er met haar dubbelspelpartner Adriana Simion-Nastase over struikelde. Bitter gestemd was ze over het feit dat ze met de Roemeen se niet van het Zweedse duo Asa Svensson/Pettersson had kunnen winnen. „Daar hebben we een kans laten liggen." Het was een gevecht, beslist door een schlemielige kantbal. „Maar we lieten het er al eerder bij zit ten". bekende Keen. Tegen Schöpp betrof het een verplichting, een marteling zelfs. „Europese verdedigsters hebben nog zwakke plekken, Schöpp niet." Ze had samen met coach Frits Kantebeen een strategie bedacht. Snel slaan als Schöpp de noppenkant van haar batje gebruikte. Maar vaak zag Keen niet eens waar de Duitse Chinese mee sloeg. „Te gen haar is het gewoon een gok. Je moet accepteren dat je die fouten maakt, maar het valt niet mee", verzuchtte ze. Schöpp is nog de belangrijk ste Duitse troef in het toernooi, maar liever zien de Duitsers Ni cole Struse winnen, want dat is een geboren Duitse. Schöpp is een 'aangetrouwd' exemplaar, net als Jing Tian-Zörner. Die werd door de Duitse bond bui ten de ploeg gehouden omdat de DTB geen twee Chinese speelsters in de EK-ploeg duld de. enschede gpd/anp Het bestuur van FC Twente gaat zich schriftelijk beklagen bij PSV over de behandeling van de eigen supporters woensdagavond voor en na af loop van de halve bekerfinale in Eindhoven tegen PSV. Pas een uur na de wedstrijd mochten de Twente-fans het stadionvak verlaten en gingen zij onder politiebegeleiding naar het station. De trein kwam daardoor pas om half drie 's nachts in Enschede aan. Voor zitter Anker noemt het schan dalig hoe de supporters in Eindhoven zijn behandeld. „Voor dé wedstrijd werd ieder een gefouilleerd en moesten kinderen zelfs hun pakje brood nog inleveren. Zo ga je niet om met goedwillende supporters." De 'kleine bekerfinale' is de finitief vastgesteld op donder dag 14 mei en wordt vrijwel ze ker gespeeld in het stadion van PEC Zwolle. Dat duel wordt al leen gespeeld als Heerenveen volgende week donderdag in de tweede halve finale verliest van Ajax. In dat geval maken Twen te en Heerenveen in een onder ling duel uit wie volgend sei zoen mag deelnemen aan het Europa Cup-toernooi voor be kerwinnaars. Sparta Praag heeft gister avond de landstitel van Tsje chië geprolongeerd. De ploeg van trainer Scasny won met 2-0 van Hradec Królové. Daarmee kwam het puntentotaal op 64. Met nog vijf wedstrijden te spe len kan stadgenoot Slavia Praag, met 48 punten, de grote achterstand niet meer inhalen. Giovanni Trapattoni keert te rug naar Italië. Voor de Itali aanse televisie heeft de trainer bevestigd dat hij komend sei zoen aan de slag gaat bij Fio- rentina. Op 16 mei tekent hij een contract bij de club in Flo rence. „Ik verheug mij erop naar huis terug te keren. Fio- rentina is een nieuwe uitda ging. Het ging goed bij Bayern München, maar het Italiaanse voetbal is mijn wereld", zei Trapattoni. De trainer maakte in april bekend Bayern Mün chen aan het einde van dit sei zoen te verlaten. Hij is twee jaar werkzaam geweest bij de Duitse club. Bayern heeft in middels Ottmar Hitzfeld als op volger aangesteld. Een record aantal mensen heeft woensdag via de televisie gekeken naar beslissende straf- schoppenserie in de finale van de Spaanse beker tussen Bar celona en Real Mallorca. Ruim dertien miljoen Spanjaarden hebben volgens de krant Marca afgestemd op de wedstrijd. Doelman Ruud Hesp bezorgde Barcelona de beker door de zestiende strafschop van de avond te stoppen. Penalties moesten een beslissing bren gen nadat de ploegen elkaar na de verleninging in evenwicht hielden (1-1). Het oude record stond sinds 1993 op naam van de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Spanje en Denemarken. In totaal 11,9 miljoen mensen keken naar dit duel. Een rechtbank in Lissabon heeft gisteren alle bankrekenin gen van het noodlijdende Ben- fica geblokkeerd. Dat is ge beurd op verzoek van de plaat selijke bank Finibanco. De Por tugese topclub heeft al geruime tijd niets meer afgelost op een lening van vier miljoen gulden. Benfica, in 1961 en 1962 win naar van de Europa Cup voor landskampioenen, kampt met een totale schuldenlast van ruim vijftig miljoen gulden. De rechtbank heft het beslag op als de vereiste termijnen aan de bank zijn voldaan. Het bestuur heeft nog tot 5 mei de tijd om ispelers en trainers de salarissen over maart en april uit te beta len. Indien de club in gebreke blijft, beschouwen de getroffen werknemers hun contract niet meer als rechtsgeldig. Zij den ken dan transfervrij naar een andere club te kunnen vertrek ken. De Zwitserse voetbalbond (SFV) heeft besloten af te zien van een kandidatuur voor de organisatie van het EK in 2004. Het SFV heeft dit na overleg met de UEFA besloten. Belang rijkste reden voor de afmelding is de geringe capaciteit van de stadions. Zelfs als de bond over zes jaren over alle voor het EK geplande complexen zou be schikken, is de ruimte bij 22 van de 31 wedstrijden onvol doende. Ajax wenst Reuser terug amsterdam gpd Martijn Reuser gaat de ko mende weken 'eens rustig nadenken' over zijn toe komst. De Ajacied, uitge leend aan Vitesse, sprak gis termiddag met Ajax-trainer Morten Olsen. Reuser krijgt voorlopig de tijd om alle za ken op een rijtje te zetten. De 23-jarige aanvaller Reu ser staat onder contract bij Ajax, dus hij moet aan het einde van dit seizoen weg bij Vitesse en terug naar Amster dam. Olsen wil Reuser ook graag in zijn selectie voor volgend seizoen opnemen, maar ook Vitesse wil hem graag houden. „Ik heb er een positief gevoel aan overge houden", zei Reuser na het gesprek met Olsen. De aanvaller vindt dat hij rijp is voor de top. „Ik ben nu net zo goed als de aanvallers van twee, drie jaar geleden", zegt hij. Een echte kans kreeg hij niet, vindt hij. En waar om, wilde hij van Ajax weten, krijgt hij die kans nu wél? Wat gaat Michael Laudrup doen, stoppen of toch nog een jaartje doorgaan? Komt Kinkladze op zijn plaats? Reuser: „Ik hoef van Olsen niet direct te beslissen. Die tijd neem ik dan ook." Laud rup en Blind, die vóór 1 mei zouden beslissen of ze nog een seizoen blijven, zijn over het 'ultimatum' gegaan. Vol gens bestuurslid Hennie Henrichs volgen er nog enke le gesprekken. Solleveld gaat alleen aan kop Maarten Solleveld gaat na giste ren alleen aan kop bij de EWR Nederlandse Jeugdkampioen schappen Schaken. Hij won van Lucien van Beek terwijl concur rent Martijn Dambacher verloor van titelhouder Ruud Janssen die nu tweede staat. De Leide- naars Jeroen Willemze en Al- dert-Jan Keessen gingen beiden ten onder. Het evenement wordt afwisselend gehouden in Op Eigen Wieken in de Meren- wijk en De Waag in de binnen stad. In de B-groep gaf Leidenaar Thomas Willemze zijn voor sprong uit handen door van Moosa Azadmanesh te verlie zen. Daardoor kwam Jelmer Jens op gelijke hoogte met Wil lemze maar. hij moet het op de slotdag tegen Azadmanesh op nemen. De laatste speelronde moet ook de beslissing brengen in de C-categorie waar de Fries Jan Weerle en Leidenaar Jan Smeets samen bovenaan staan met 6,5 punten. In de hoogste categorie bij de meisjes versloeg Desiree Hame link Kim Friesen waardoor Ha melink aan de leiding gaat. Bij de meisjes tot en met 16 jaar had Meike Wortel uit Delft bij winst de titel kunnen grijpen. Ze verloor echter waardoor Renske Hania tot op een half punt kon terugkomen. Vier schaaksters maken nog kans op het kampioenschap tot en met 14 jaar. SCOREBORD Lucky 10. vrijdag 1 mei: 1 - 10 - 15-21 - 23 - 31 - 35 - 38 - 42 - 47 - 48 - 52 - 53 - 56-68-69 - 71 - 74 - 77-80. (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN Bruijstens (Ned/2) - Lothar (Oos) 15-8 15- 1, Weistra (Ned/3/4) - Hochgatterer (Oos) 15-4 2-15 15-8, Van Soerland (Ned/5/8) - Kreulitsch (Oos) 15-7 15-4 Vrouwen, eer ste ronde: Glebbeek (Ned) - Timofte (Roe) 11-0 11-0; tweede ronde: Glebbeek - Dolsak (Oos) 11-011-2. VOETBAL Eerste divisie: Excelsior - Telstar 1-2 (1-1). 11 Henar 0-1. 39 Jones 1-1. 88. Stuy 1- 2 Stand onderin: 13 Telstar 33-37, 14 Haarlem 32-31. 15. Excelsior 33-30. 16. Heracles 32-29, 17. Dordrecht '90 32-27. 18. RBC 32-21. Oefenwedstrijd: AS Cannes - Saudi-Arabiè 0-0 BILJARTEN Aubagne (Fra). EK driebanden, eerste ron de: Forton (Bel) - Havermans (Ned) 3-0. Habraken (Ned) - Christophe (Fra) 3-1, Efler (Oos) - Uytdewillegen (Ned) 3-2, Lep- pens (Bel) - De Backer (B'el) 3-2, Carlsen (Den) - Kostistansky (Oos) 3-0. Forthomme (Bel) - Galla (Dui) 3-2. Alp (Tur) - Theriaga (Por) 3-0. Horn (Dui) - Grethen (Lux) 3-1. GEWICHTHEFFEN Sankt Pölten. Open Oostenrijkse titelstrijd, mannen, eerste ronde: Bouwman (Ned) - Sotirov (Bul) 11-5 15-12 15-10. tweede ronde: Koch (Oos) - Bouwman 15-3 15-1. Riesa (Dui). EK. Mannen. Tot 77 kg: 1. Va- nev (Bul) 360 kg Vrouwen. Tot 75 kg: 1 Riesterer (Dui) 225 kg. TAFELTENNIS Eindhoven. EK individueel. Mannen, en kelspel. derde ronde: Keen (Ned) - Smirnov (Rus) 21-17 22-20 19-21 21-10. Heister (Ned) - Batorfi (Hon) 21-9 21-14 21-14 Dubbelspel, halve finales: Krenga Lupules- ku (Gn/Joe) - Waldner/Persson (Zwe) 13- 21 22-20 21-13, Samsonov/Rosskopf (WRu/Dui) - Schlager/Jmdrak (Oos) 17-21 21-1421-14. Vrouwen, enkelspel, derde ronde: Keen (Ned) - Pavlovitsj (WRu) 21-15 23-21 24- 26 17-21 21-13. Vriesekoop (Ned) - Popo- va (Slw) 15-21 11-21 21-18 24-22 21- 18 Vierde ronde: Schöpp (Dui) - Keen 21- 6 21-8 21-13. Vriesekoop - Dobesova (Tsj) 21-15 21-14 21-15. Dubbelspel, kwartfi nales: Pettersson/Asa Svensson (Zv/e) - Keen/Simion-Nastase (Ned/Roe) 19-21 22-10 21-19. Struse/Scha.ll (Dui) - Popo- va/Poliatskova (Slw) 17-21 22-20 21-6. Boros/Steff (Kro/Roe) - Bogdanic/Poljak (Joe) 21-17 13-21 21-18. Mane Svens- son/Badescu (Zwe/Roe) Batorfi/Toth (Hon) 21-17 14-21 21-16 Halve finales: Struse/Schall - Pettersson/Asa Svensson 21-14 21-5, Marie Svensson/Badescu - Boros/Steff 11-21 21-1823-21. Gemengddubbel. kwartfinales: Lind- h/Svensson (Zwe) - Smyrov/Melnik (Rus) 21-14 21-13. Min/Ar.si (Ita) - Smirnov/E- del (Rus) 18-21 21-18 21-19. Tstjeten.- ne/Kostromina (WRu) - Chatelain/Boileau (Fra) 21-15 21-17, Lupulesku/Badescu (Roe) - Eloi/Gounn (Fra) 21-14 17-21 21- 14. Halve finales: Lmdh/Marie Svensson - Mm/Arisi 21-18 21-18, Lupulesku/Bades cu - Tsjtenine/Kostromina 21-17 21-19. TENNIS Atlanta. Mannen, 630.000 gulden, tweede ronde: Pavel (Roe/6) - Van Lottum (Ned) 6- 1 6-2. Sampras (VSt/1) - Sanguinetti (Ita) 6-3 5-7 7-5, Stoltenberg (Aus/2) - Was hington (VSt) 6-2 6-4, Reneberg (VSt) - Wayne 8lack (Zim/8) 5-7 6-2 6-1. München. Mannen, 1,05 miljoen gulden Kwartfinale: Gustafsson (Zwe) - Escude (Fra) 6-3 6-1. Enqvist (Zwe/7) - Gross (Dui) 6-3 6-3. Agassi (VSt/8) - Björkman (Zwe/2) 6-2 6-2. Blanco (Spa) - Nydahl (Zwe) 7-5 5-7 7-6. Halve finales: Blanco - Agassi. Gustafsson. Enqvist. Praag. Mannen. 730.000 gulden. Kwartfi nales: Meligeni (Brai - Tsiesnokov (Rus) 6- 3 6-1. Dosedel (Tsj) - Diaz (Spa) 6-1 6-4. Pescanu (Roe) - Javier Sanchez (Spa) 6-7 6-3 6-3. Hamburg. Vrouwen. 900 000 gulden. Kwartfinales: Hingis (Zwi/1i Capnati (VSt) 6-1 6-3. Novotna (Tsi'2) - Abè (Dui) 6-1 6- 3. Schnyder (Zwi/5) - Sanchez V:cario (Spa/3) 6-3 6-0. Schett (Oos) - Ruano Pas- cua' (Spa) 6-0 6-0. Halve finales: Hingis - Schett, Schnyder Novotna Bol (Kro). Vrouwen, 215 000 gulden. Kwartfinales: Kruger (ZAf/1) Sandu (Roe) 4-6 6-3 6-2, Lucic (Kro/4) - Diaz Oliva (Arg) 6-2 6-3, Morariu (VSt/5) - Cecehini (Ita) 6-3 6-1. Talaja (Kro) - Ghirardi Rubbi (Fra) 7-5 6-2 Halve finales: Kruger - Lucic. Talaia - Mo St Petersburg. EK. vrouwen. Eindstand teams: 1 Roemenie 115.939 punten, 2. Rusland 112,720. 3 Oekraïne 112,632, 4. Frankr.ik 1 12,277. 5. Spanie 110.782. 6. Italië 110.765. 12. Nederland 105,209 Individueel: 1. Amanar (Roe) 38.823. 2 Presecan (Roe) 38.312, 3 Tsiorkiria (Rus) 38,074, 24. Willems 35.599. uitgeschakeld voor finale meer kamp. 25. Timmer 35,505. IJSHOCKEY Basel/Zürich. WK, voorronden Groep A: Tsjecfve - Japan 8-2 (2 0 3-0 3-2). Wit- Rusland - Duitsland 4-2 (1-0 1-2 2-0) Groep B: Canada - Oostenrijk 5-1 (2-0 0 0 3-1). Slowakije - Italië 2-1 (2-1 0-0 0-0).

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 29