Leden WBL willen snel van schuld af n Celstraffen geëist tegen Leidse bende dealers Een futuristische wagen zonder wielen Leiden Regio B reestraat 'Wilde beurs' allesbehalve wild *en TE KOOP BIJ INSCHRIJVING tweede thuisTl ons Neem een proefabonnement, BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 37,50 ATERDAG N JOUSTRA.071-5 Werkzaamheden /erkzaamheden Breestraat ofn» In het kader van de herinichting van de Breestraat wordt ^Komende week op dezelfde plekken gewerkt als afgelopen week: ^■tussen de Diefsteeg en de Mooijapiksteeg en tussen de Plaat- Jsteeg en de Ketelboetersteeg. De werkzaamheden hebben de af- [gelopen week als gevolg van vrije dagen enige vertraging opgelo- ïxpositie over Leidse bevrijding leiden Verzorgingscentrum Roomburgh houdt op dit moment ieen foto-expositie over de bevrijding van Leiden. Er is onder meer aandacht voor de voedseldroppings van mei 1945. Behalve [foto's zijn er ook documenten te zien uit die tijd. Al het materi- il is beschikbaar gesteld door de werkgroep Bevrijdingsbal, met edewerking van het 5 Mei Comité Leiden. De expositie in iRoomburgh, in het Hof van Roomburgh in de wijk Meerburg, is tot en met 6 mei overdag geopend en is voor iedereen toeganke lijk. nou 1. M ol geb folkba niet Deire d Tweemaster vraagt hulp leiden Basisschool De Tweemaster aan het Regenboogpad heeft de werkgroep sociale vernieuwing Slaaghwijk om een fi nanciële bijdrage gevraagd om de omgeving van de school aan trekkelijker te maken. Voor uitvoering van alle plannen (onder meer het plaatsen van hekken, fietsenrekken en bankjes, en het opnieuw betegelen van de speelpleinen) is een bedrag van ruim 26.000 gulden nodig. De school noemt de huidige toestand van de speelplaatsen 'diep treurig'. Ook is de hele speelomgeving in een 'rap tempo aan het verpauperen'. Dit nodigt jongeren alleen maar uit tot meer vandalisme, vindt de school. at, ter ek m rit-po iten Leidenaar ontdekt melkwegstelsel leiden Een team van Italiaanse en Nederlandse astronomen heeft een ver verwijderd, optisch vrijwel onzichtbaar melkweg stelsel ontdekt waarin jaarlijks zo'n duizend nieuwe sterren wor den gevormd. Eén van de vier astronomen is Huub Röttgering de Sterrewacht in Leiden. Het melkwegstelsel, HR 10 ge noemd, heeft zo'n zwakke lichtsterkte, dat men deze alleen met izeer lange belichtingstijden en met de grootste telescopen ter wereld kan waarnemen. Het stelsel is ontdekt met de 15 meter grote James Clerk Maxwell telescoop op Hawaii. De ontdekking is belangrijk, omdat deze meer inzicht kan geven in het ontstaan van melkwegstelsels. leiden» Aan de kassa van de Wild-style en tatoeagebeurs in de Groenoordhallen wordt een kor ting van vijf gulden op de en treeprijs van een geeltje gegeven. „Enkele standhouders zijn nog niet gearriveerd", zo luidt de ver klaring. „Maar als u uw kaartje bewaart, mag u er vanavond nog een keer in. Dan zal iedereen er wel zo'n beetje zijn." Het is vrijdagmiddag. Uit de lege plekken blijkt dat ongeveer de helft van de standhouders deze middag nog niet aangekomen is. Bij de twee lingeriekramen, drie piercingstudio's en een plek waar men een tatoe kan laten zetten is even niemand. Het aanwezige pu bliek, ongeveer 50 man, staat op eerbiedwaardige afstand van het podium te kijken naar de 'freak show'. Op de tonen van snoeihar de house-muziek hangt de artiest een gewicht van 20 kilo aan het ringetje door zijn tong. Na afloop van de show versprei den de bezoekers zich over de kraampjes. Een dappere die een slang op zijn al rijk versierde li chaam laat zetten, trekt het mees te bekijks. Diegenen die gekomen zijn voor de volgens de poster be loofde wilde hairstyle kunnen on- verrichterzake naar huis. En dat is niet het enige. Op de uit nodigingen en posters van de Wildstyle Tatoeage-beurs stond dat het spektakel vrijdagmiddag om 13.00 uur zou beginnen. Maar rond die tijd waren de deuren van de Van der Werfhal van de Groen oordhallen nog potdicht. Er hing alleen een briefje op de deur: 'Wegens technische problemen gaan wij om 17.00 uur open'. Na vraag bij organisator Claus leerde dat 'er problemen waren met de geluidsinstallatie'. Die problemen waren 's morgens aan het licht gekomen. „Ik begrijp dit niet hele maal: dit is niet mijn opvatting van werken", zei hij geïrriteerd. Maar nu blijken dus ook een paar standhouders niet te zijn geko men. Een standhouder verzucht dan ook dat het erg rustig is. De lak- en leershow trekt nog zo'n veertig man. De vele wilde kreten van de presentatrice, de rookwolken en de muziek kunnen niet verhullen dat Leiden niet echt extreem gaat. Een bezoekster vindt het allemaal een beetje tegenvallen. „Wat denk je ervan?", vraagt ze haar zoon. Die mompelt wat terug. Sa men sloffen ze naar de uitgang. De beurs is ook vandaag en mor gen nog in de Groenoordhallen. FOTO HIELCO KUIPERS weg m haag/ leiden brie Leidenaars hebben giste er njen bij de Haagse rechtbank emfijftien, dertig en dertig maan- ijd kojen celstraf horen eisen omdat, brode deel uitmaakten van een njleine drugsbende. De mannen [ouden cocaïne en heroïne jiebben verkocht, eerst in een op djjand aan de Maresingel, en ebuufi ird ij vanaf september vorig jaar vanuit een drugspand in de Marnixstraat in Leiden. De meeste verdachten beken den op de zitting slechts gedeel telijk. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij een reeks wo ning- en bedrijfspandinbraken. Officier van justitie mr. E. Vis ser, had de verdachten behalve het dealen zelf ook het verbo den lidmaatschap van een cri minele organisatie te laste ge legd, omdat het volgens hem om 'niet verslaafde mannen' ging die het 'puur om geldelijk gewin' te doen was geweest. Hoewel een vierde verdachte (19) uit Voorschoten ook als dealer werd gezien, werd hem geen deelname aan de crimine le organisatie verweten. Wel zou deze man betrokken zijn ge weest bij een vechtpartij op de markt, waarbij twee slachtoffers door een groep Marokkanen van hun gouden kettingen zou den zijn beroofd, toen ze een maal in elkaargeslagen op straat lagen. De Voorschotenaar ont kende dat. Er was echter een aantal getuigen dat anders ver klaarde bij de politie. De Voor schotenaar ontkende ook het dealen, tegen een reeks belas tende verklaringen van derden Tegen de Voorschotenaar werd drie jaar cel geeist. Een vijfde Leidenaar (17) die deel uitmaakte van de bende heeft vorige week achter geslo ten deuren bij de kinderrechter terechtgestaan. Een plaatje in de krant. Breed ijnzend vanonder zijn snor Jan Laurier tegen een ga vafTachtwagen. De verschoten spijkerbroek veronderstelt dat StrfviJ hier met een vuilnisman van iberifoen hebben. Het zomerse col- lan-c(Pert)e is daarmee weer in tegen- isfPraa^- Naast hem staat direc- liger. feur Ped™ Peters van de Gevul- ïmenf°lijkte kijken naar iets wat es daPu'ten de foto gebeurt, en vaFet tafereeltje is gekiekt in Iser- driedJ°hn- een stadje achter Dort- iteertPund- Daar is, meldt het ver- eld zijf133^6 bij de foto, de eerste rlichtirmluisvvagen Van het type dat ne. or11 de Leidse regio gaat rijden van de lopende band gerold. Weah£en 'futuristisch ogende' vuil- 2 beviiiswagen, die over enkele kse hpaanden 'niet meer is weg te ;ef eiilenken' uit het Leidse straat- lat dePeeld' n heepn bet moet gezegd, de nieuwe de wuilniswagen oogt futuristisch, oFen klein, frisgroen karretje siaagf onder voorbumper. En wat atsenpg opvallender is: er zitten vooriÉ>een wielen onder. Zelfs geen an dffierkante. Het geval staat op ijn geP11 stel pallets en balken. (Mis- ecialePcbien is dat wat Peters ziet ge- tjjdenPeuren en waar hij zo vrolijk jd aaiVan wordt: ginds rollen zes me- d flewerkers van deze Duitse fir ma de wielen aan. Jammer dat op€r no8 geen assen onder de wa- Mirkgen zitten, anders was het werk het0 gedaan aan<Pe nieuwe, ultra-moderne vuil niswagen is ook anderszins ge handicapt. De zwenk-arm die de vuilnisbakken optilt en leegt in de container zwenkt alleen naar rechts. En dat betekent, legt voorlichter Fons Delemarre van de Gevulei uit, dat de men sen hun container aan de rech terkant van de weg aan de stoep moeten zetten. Wat dat is, de rechterkant van de weg, vertelt Delemarre er niet bij. Dat ligt er TEKENING MAARTEN W maar helemaal aan van welke kant je aankomt. Wordt dus nog een heel gepuzzel. Maar de grootste puzzel is mis schien nog wel, waarom al die Leidenaars - twee bussen vol gingen er op weg - helemaal naar Iseriohn gingen om die wagen zonder wielen te bewon deren. Want dat futuristische geval hadden zij, met wielen en al, op nog geen 35 kilometer van Leiden ook kunnen zien. Ii Sassenheim. Want daar rijdt diezelfde vuilniswagen al een paar jaar rond. Daar is de toe komst al begonnen. Kanjers Ziezo. U hebt uw beurt gehad. Liefst 171 Leidenaars hebben zich ertoe laten verleiden die mallotige enquête over de ge wenste eigenschappen van de nieuwe burgemeester in te vul len. Nog eens 148 werden afge lopen zaterdag door een straat artieste in de Waag naar binnen gelokt om een formuliertje in te vullen. De burgers hebben in vloed gehad op de profielschets, zei wethouder Tjeerd van Rij. Van die burgers vonden er 137 dat de opvolger van Cees Goe- koop een sociaal bewogen mens moet zijn. En 120 zetten een kruisje om duidelijk te ma ken, dat een nieuwe burgerva der 'oog en oor moet hebben voor gewone mensen'. Dat schijnt iets anders te zijn. Of de nieuwe Goekoop dol is op hutspot, haring en wittebrood vond bijna niemand belangrijk. Gevoel voor humor scoorde ook niet erg hoog. En of hij of zij een potje bier moet lusten en een goeie klant van de Leidse hore ca moet zijn, werd niet eens ge- De stichting Tot bevordering van een Adequate Opvolging van de Burgemeester (STAOB) had geen enquête nodig om haar verlanglijstje op tafel te leggen. Die heeft helemaal zelf bedacht dat de nieuwe eerste burger vijf talen moet spreken - maar geen Turks of Arabisch - en zich goed met Japanners moet kunnen verstaan. De STAOB heeft een prachtige profielschets gemaakt, vol inge wikkelde formuleringen. „Er heerst dezerzijds twijfel of de bestuurlijke ervaring beslist aan publieke bestuursorganen moet zijn onüeend, omdat hierdoor de keuzemogelijkheid a priori tot voorheen politieke functio narissen wordt beperkt." En: „Dezerzijds zal sprake zijn van teleurstelling indien de voor be noeming verantwoordelijke in stanties bij beschouwing van de kandidaten zich bij voorbaat beperkingen opleggen ten aan zien van criteria zoals herkomst van de bestuurservaring, poli tieke kleur ofsexe." Dezerzijds wordt dat gezien als een wel erg omslachtige manier om te zeggen dat je staatssecre taris Erica Terpstra niet geschikt vindt om Goekoop op te volgen. Want het enige wat die in vijf talen kan zeggen is: „Jullie zijn ab-so-lu-te kanjers!" 'Nu komen we onszelf tegen De Algemene Ledenvergadering van Woningbouwvereni ging Leiden (WBL) is verslagen en woedend, maar ook opgelucht nu duidelijk is dat de vereniging een tekort heeft van zo'n zeventig miljoen gulden. „We hebben al heel vaak gesignaleerd dat er meer aan de hand was dan ons werd gezegd", zegt technisch expert J. Meerpoel. „En nu de cijfers op tafel liggen, schrik ik er niet echt meer van. Het is goed dat we weten waar we aan toe zijn." directeur Snoeks dat de achter stand zo snel mogelijk moe worden ingelopen. „We moet een prioriteitenlijst opstellen dan neel snel een aantal won gen verkopen om het geld dal we nodig hebben bij elkaar te krijgen", zegt Meerpoel. Voor zitter J. Schipper van de huur ders-belangenvereniging van WBL is het daarmee eens. „Geen noodreparaties meer, maar grondig aanpakken. Dét moet het motto worden. Al moeten we ons natuurlijk wel goed realiseren dat niet alles in één ronde kan worden wegge werkt." Welke woningen precies in de verkoop moeten, is een vraag waarover de AV-leden minder eensgezind zijn. Sommige huurders-vertegenwoordigers vinden dat de slechte woningen het eerst over de toonbank moeten. Anderen pleiten juist voor de verkoop van dure, goed onderhouden complexen als de Condor- en de Arendshorst. leiden maarten Meerpoel is een van de AV-le den die al meermalen bij het verenigingsbestuur heeft ge vraagd om duidelijkheid over de achterstanden. „Maar er werd ons altijd verteld dat er hele maal geen achterstallig onder houd was", herinnert financieel expert W. Plasmeijer zich. „De vorige besturen hebben de kwestie op zijn beloop gelaten. Ik ben ervan overtuigd dat de bestuurders zelf niet wisten hoe erg het was. Maar ik verwijt het ze wel dat ze nooit orde op za ken hebben willen stellen." Diverse AV-leden vinden dan ook dat vooral het werkappa raat van WBL blaam treft. „We zijn er niet op uit om mensen een hak te zetten, maar helaas komen we tot de conclusie dat er te weinig toezicht en te wei nig kundigheid op de werkvloer was", zegt Meerpoel. „Nu ko men we onszelf tegen." De AV-leden vinden net als Circa 3 ha prima bloembollengrond gelegen in het Langeveld gemeente Noordwijk Informatie: (023) 5162222 Haarlem Makelaardij' DIENSTE VAN VERSTANDELIJK EN MEERVOUDIG I STICHTING TEN GEHANDICAPTEN IN AMSTELLAND EN DE MEERI.ANDEN Aan de Uweg in Hoofddorp is een nieuwe woonvorm voor verstandelijk gehandicapten in gebruik genomen. Deze woonvorm biedt huisvesting aan vijf ernstig verstandelijk gehandicapte kinderen met een matig tot ernstig gedragsprobleem, vijf jong volwassen ernstig verstandelijk gehandicapten met een matig tot ernstig gedragsprobleem, vier ernstig tot matig verstandelijk gehandicapte kinderen met een extra aandachtvragend gedrag en zeven volwassen licht verstandelijk gehandicapten die in een appartement individueel wonen, Er wordt gewerkt met accent-teams. Voor deze nieuwe woonvorm zoeken wij zo spoedig mogelijk een: a. BEGELEIDER 80% m/v Verder zoeken wij per zo spoedig mogelijk voor Wooncentrum De Ring in Hoofddorp: b. BEGELEIDERS 80% m/v Wooncentrum "De Ring" te Hoofddorp is een kleine voorziening waar 67 verstandelijk gehandicapte mensen wonen van alle leeftijden. Het wooncentrum maakt onderdeel uit van een woonwijk in Hoofddorp. Acht woningen, ondergebracht in drie woongebouwen, bieden elk huisvesting aan negen of tien bewoners. Per woongebouw wordt geprobeerd zo veel als mogelijk een eigen huishouding te voeren. De ontstane vacature is op een woning waar kinderen wonen die ernstig verstandelijk gehandicapt zijn. Naast de verstandelijke handicap is er soms ook sprake van een lichamelijke beperking. Naast het begeleidende aspect speelt verzorging van de bewoners een grote rol in het werk. Voor deze vacatures vragen wij mensen die: ervaring hebben in de omgang met en de zorg aan verstandelijk gehandicapte mensen; creatief zijn in het begeleiden van mensen waarbij het gedrag problematisch is; zeer uiteenlopende zorg/begeleidingsvragen weten om te zetten in adequaat handelen; een bijdrage kunnen leveren aan de ontwikkeling van de individuele begeleidingsplannen van de bewoners; deelnemen aan interne besprekingen. Voor begeleiders geldt naast het opstellen van individuele begeleidingsplannen ook de coördinatie met betrekking tot de begeleidingsprogramma's. Functie-eisen: een op de functie gerichte opleiding: Z-verpleegkundq, MDGO-SPW, HBO-V, HBO-SPH. Voor alle functies geldt dat de werkzaamheden worden verricht in onregelmatige dienst. Op bovengenoemde functies is de CAO voor Dagverblijven en Tehuizen voor Gehandicapten van toepassing. De aanstelling is in eerste instantie voor de duur van een half jaar. Na gebleken geschiktheid wordt deze omgezet in een vast dienstverband. Het bruto maandsalaris t bij een fulltime dienstverband voor functie A/B min. f 2.610,- en max. f 4050,- Voor meer informatie (over functie A) kunt u bellen naar mevrouw M. Klijn, locatiehoofd, tel. 023-5553258 en (voor functie B) bij de heer G.J. van der Wal, of de heer C.A. Malipaard, clustermanager, tel. 023-5682300. Schriftelijke sollicitaties kunt u binnen 14 dagen sturen naar: SoH.öe Woonvoorziening Uweg, Kaj Munkweg 52,2131 RW Hoofddorp o.v.v. functieletter.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19