Ook batterij Heister raakt een keertje op van der Sar wil aangifte doen Sport Occulte hobby's Hoddle geven opschudding 'La Vriesekoop' wint laatste interland Groen licht Van der Kooij sterk begin Leidse schakers Edwin, afwassen! NSDAG 28 APRIL 1 ,evensgevaar Sunderland geweken fNT De Australische wielrenner Scott Sunderland verkeert niet levensgevaar. De coureur van de Belgische Palmans-for- ïatie heeft zondagavond een neurochirurgische ingreep in het niversiteitsziekenhuis van Gent goed doorstaan. Waarschijnlijk ïag hij binnen enkele dagen de afdeling intensieve zorg verla- ;n. Sunderland werd zaterdag tijdens de Amstel Gold Race ge- iakt door de auto van Cees Priem, ploegleider van TVM. Bij on- erzoek werd een bloedprop tussen schedel en huid boven een og aangetroffen. Een operatie van vier uur was noodzakelijk m erger te voorkomen. /ijf clubs hebben nog geen licentie •ist Vijf professionele voetbalclubs hebben van de KNVB nog een licentie gekregen om volgend seizoen in ere- dan wel eer divisie te mogen uitkomen. Ze hebben tot 1 juni de tijd als- l aan de gestelde voorwaarden te voldoen. Om welke clubs et gaat, wilde penningmeester Gerard Bouwer van de bond gis- niet zeggen. 10.000 kaartjes extra in omloop arus Voor het WK voetbal zijn nog 65.000 kaartjes te koop. )at zijn de 25.000 van de 110.000 die na vijf dagen telefonisch log niet gereserveerd zijn, plus een extra 40.000. Het gaat onder ndere om toegangsbewijzen voor de wedstrijden van Neder- and tegen Mexico en Zuid-Korea. lelghanou pakt bokstitel jeuwegein Bokser Faissal Belganou heeft dit weekeinde beslag plegd op het kampioenschap van Zuid-Holland. De 20-jarige chtgewicht (lichter dan 60 kg) versloeg Rotterdammer De Veth ipt op punten. Belghanou, getraind door Chris Lantrok, start drie weken in de race naar het Nederlands kampioenschap. Ter Leede wint met dubbele cijfers assenheim In het kader van de LD-cup heeft zaterdaghoofd- Jasser Ter Leede de zaterdagtak van Lugdunum vernederd. Het /erd 10-0, onder meer door drie doelpunten van Mohammed lenfrekane. Ed Borst scoorde tweemaal. De volgende opponent in de Sassenheimers is Alphense Boys. Dat duel vindt morgen Alphen aan den Rijn op Sportpark De Bijlen plaats. Aanvang IO.OO uur. Vanavond worden de andere kwartfinales Lugdunum- C Lisse (za), KRV-Katwijk en UVS-Quick Boys gespeeld. foordwijk speelt finale bij Vitesse D. rdwuk Voetbalvereniging Noord wijk speelt op Koninginne- de finale om de districtsbeker West III tegen Tonegido. Het luel wordt verspeeld op het veld van Vitesse Delft. De aanvang londerdag is 17.00. Van der Lugt naar FC Lisse felsen Stormvogels-verdediger Erwin van der Lugt verdedigt olgend seizoen de kleuren van zaterdaghoofdklasser FC Lisse. )e 21-jarige linksback kwam in het verleden drie seizoenen uit oor Telstar. Toffik Matoug, Youssef Elakbi en Kee Hoei Tan, A-junioren bij C Lisse, spelen vanavond een proefwedstrijd voor FC Utrecht, let duel vindt plaats om 19.00 uur op het KNVB-sportcomplex Zeist. Venker in softbalselectie run» De 14-jarige Ellen Venker is opgenomen in Ie softbalselectie van Jong Oranje, dat in augustus het Europees kampioenschap afwerkt in Praag. De speelster van Alphians i; i'erreweg de jongste in het team. Voorlopig zijn er twintig mei geselecteerd. Drie daarvan vallen af. Crystal Palace gedegradeerd .onden Crystal Palace is gedegradeerd naar de First Division. Londense ploeg verloor gisteren met 3^0 van Manchester United, dat de achterstand op koploper Arsenal tot één punt 'erkleinde. Arsenal heeft wel twee wedstrijden minder gespeeld. Scholes en Butt scoorden voor United in de zesde en 22ste mi- Andy Cole maakte zes minuten voor tijd de derde voor de nieuwe club van Jaap Stam. Op de foto redt Peter Schmeichel inzet van Palace-speler Shipperley. foto reuters jax-doelman Edwin van der ar wil aangifte doen van mis- andeling door een Vitesse- inhanger. Van der Sar werd «dag tijdens de wedstrijd Vi- -Ajax in het Arnhemse Gel- dome aan het hoofd geraakt n batterij. De aangifte is )dig om de dader strafrechter- k te kunnen vervolgen. Van Sar wil de aangifte vandaag de Amsterdamse politie doen. De Arnhemse politie is intussen nog steeds niet achter de identiteit van de batterijgooi- er. Sinds zondag probeert de politie daar op verschillende manieren achter te komen. Er wordt gekeken naar de video beelden die tijdens de wedstrijd zijn gemaakt van het publiek en er wordt gesproken met de sup portersbegeleiders van de Vites se. Daarnaast benadert de poli tie leden van de harde kern van de Vitesse-aanhang. rob onderwater. 0 De WK-voorbereiding van het Engelse team verloopt plotse ling volgens een beproefd Ne derlands scenario: opwinding, persrellen en andere onrust. De schuldigen zijn in de Engelse variant niet rebellerende spe lers, maar heilig geloof in occul te machten van de grote baas zelf, bondscoach Glenn Hoddle. De Engelse sportwereld en supporters verbazen zich al ge ruime tijd over Hoddle's relatie met de 56-jarige gebedsgeneze res Eileen Drewery. De 'wonderdoenster' werd name lijk ruim een week geleden door Hoddle officieel bij de voorbe reiding van de nationale selectie betrokken. Tot 9 juni, als wordt afgereisd naar Frankrijk, zal zij in het spelershotel de selectie met raad en daad bijstaan. Hoddle vond dat heel ge woon. Per slot van rekening kende hij Drewery al sinds zijn zeventiende. Keer op keer had ze hem met handoplegging van vervelende blessures afgehol pen. Bovendien keerde hij ook nog eens geestelijk verfrist van die sessies terug. Vorige week vertelde Hoddle dat al 20 spelers van de nationa le selectie met dezelfde positie ve ervaringen waren terugge keerd van heilzame séances met Drewery. De sportjournalistiek reageerde met kolommen vol ironie en cynisme op Glenn's onwankelbare vertrouwen in Ei- leen. „Vroeger waren een spons en wat koud water voldoende om een blessure te genezen. Nu komt er voodoo aan te pas", schreef de Independent. Iedere Lions-supporter kent intussen het verhaal uit het hoofd. De ontmoeting van Hoddle en Drewery, 23 jaar ge leden, in Hoddle's stamkroeg in Harlow, waar zij af en toe een kunstje vertoonde. Een liefdes- affaire met Eileens dochter liep stuk, maar met de moeder kwam alles helemaal goed na dat Hoddle het geloof vond bij een bezoek aan de Klaagmuur in Jeruzalem. Sinds die tijd ging Glenn door het leven als on kreukbaar Christen. Dat deed het lekker in de koppen ('the Hand of Hod en iedereen ge loofde erin. Tot Hoddle vorig najaar na 22 jaar huwelijk scheidde. Groot was de verba zing toen de voetballer tijdelijk zijn intrek nam bij Eileen Dre wery. In de perscommentaren klinkt de onrust door: iedereen weet dat voetballers buitenge meen bijgelovig zijn. Maar niet elke speler. En dus zal er achter Hoddle's rug in de kleedkamer worden geldetst en dreigt hij een lachertje te worden, was één van de waarschuwingen. Verontruste geestelijken zagen Hoddle andere risico's nemen. „Hij maakt duivelse krachten los", zei dominee Hugh Higton van de Kerk van Engeland. Vol gens de Times echter moet Glenn zich iets anders ter harte nemen: de opinie van de sup porters. Daar is niks bovenna tuurlijks aan. „Vergeet al dat geestelijke gedoe, Glenn, con centreer je op één ding als je de World Cup wilt winnen: de bal moet in het net." Tafeltennisploeg buigt in halve finale voor Fransen Ook de batterij van Danny Heister raakt een keertje op. Dat het zwakstroomlichtje juist gisteren in de halve finale begon te flikkeren, maakte de Nederlandse tafeltennis ploeg tegen Frankrijk op slag kansloos (4-1). De Amster dammer was er al een beetje bang voor geweest. „Jezelf opladen wordt steeds moeilijker." Om het goud twisten vandaag Frankrijk en Polen, dat in de andere halve finale verrassend Zweden uitschakelde (4-3). gpd-verslaggever Het EK is vijf dagen oud en dat voelt Heister aan zijn lijf. Irrita tie in schouder en knie doen hem beseffen dat hij zichzelf niet heeft gespaard. Als kopman van de ploeg kreeg hij in het landentoemooi het meeste en vuilste werk op zijn bordje. „Het is duidelijk dat ik niet meer zo fris ben als aan het begin van de week", verzuchtte de nummer zeventien van Europa. Ook niet in het hoofd. Daarin spookte een deel van de nacht het mo gelijke verloop van de ontmoe ting tegen Frankrijk, de num mer twee van Europa en de we reld. „De Fransen zijn geen makkelijke tegenstanders voor mij. Bovendien hebben ze wel vijf spelers van een gelijkwaar dig niveau. Die hebben het een dag voor de finale nog rustig aan kunnen doen, terwijl wij nog om de dood of de gladiolen stonden te spelen. Voor mij wa ren ze vandaag gewoon te goed", berustte Heister in de uitschakeling. Ook Paul Haldan had het missen van de finale rap ver werkt. „Gisteren nog in de wol ken, vandaag terug op aarde. Maar dat je altijd meer wilt, ook al heet de tegenstander Frank rijk, dat lijkt me logisch." Heis ter en Keen hebben in de voor bije vijf dagen op hun tenen ge lopen. De laatste kon er eigen lijk geen genoeg van krijgen. Hij bleef als enige speler in de eer ste categorie ongeslagen. Tien Onoverwinnelijk Als hij de arena betreedt, zei Keen gisteren, maakt een on overwinnelijk gevoel zich van hem meester. Toch had ook hij gisteren gedurende de wedstrijd het idee gekregen dat er niet meer inzat. „Danny heeft in één game kans gehad en die heeft hij gewonnen." Voor de derde speler van de ploeg kon er nog een schouderklopje vanaf. Jörg de Cock won tegen ex-wereld kampioen Jean-Philippe Gatien de eerste game en kwam in de tweede met 9-6 voor. Daarna vond de Fransman dat er ge noeg met hem was gesold. De Cock is geen Heister, evenmin een Keen. Hij kan zo goed worden, zeggen insiders, maar de tijd begint te dringen. Daarom speelt De Cock volgend seizoen in de tweede Bundesli- ga, alleen weet hij nog niet waar. „Ik kan kiezen", beweert de 19-jarige Brabander. „Hij moet zelf gaan geloven dat hij zo goed kan spelen", meende coach Haldan. Maar bovenal moet De Cock veel trainen en spelen. Een derde troef biedt zo veel voordelen, leerde Heister ook bij dit EK. .Andere landen met meer goede spelers kunnen verschillende spelers tegen mij en Trinko opstellen. Die spelen ons gewoon uit. Wij kunnen tactisch helemaal niets doen. Daarom zijn we dit stressweekje goed doorgekomen. Symbolisch Wat Heister nu nog nodig heeft is een beetje rust. „Om er straks weer tegenaan te kunnen. Want er staat ons nog wat te wach ten." Of Heister daarom van daag wordt opgesteld in de wedstrijd tegen Zweden, om de symbolische derde plaats, is de vraag. Haldan liet gisteren door schemeren dat Heister daar zelf een beslissende stem in heeft. Aan de kleur van de medaille verandert niets meer. „Brons krijgen we ook als we vierde worden", gaf Haldan een veel zeggend voorzetje. Misschien dat ook Keen voor de eer bedankt. Hij twijfelt nog. Keen, de onoverwinnelijke. „Ik voel gewoon dat ik van nie mand kan verliezen." Niettemin weet hij ook van zichzelf dat zijn boog niet zo ge spannen is, als de druk van de ketel is. „Wij wilden hier net iets harder winnen dan de rest. Die druk kun je niet opleggen. Wij Hollanders zijn geen meesters als het er niet om gaat Vrouwen zevende op EK ten koste van Fransen eindhoven gpd Het was haar eer te na om de laatste interland tijdens dit EK te laten lopen. 'La Vriesekoop' speelde gisteren met 'Neder land-B' om plaats zeven tegen Frankrijk, dat weinig oog had voor de historische waarde van de ontmoeting en zijn slechtste speelsters opstelde. Of dat moet juist het afscheidscadeau aan de 36-jarige Amsterdamse zijn geweest. Winnen werd zo wel heel makkelijk: 4-0. De teller stokt bij 285. Dat aantal interlands blijft aan de naam Vriesekoop verbonden, of ze moet voor de zoveelste keer haar besluit om te stoppen her roepen. Bondscoach Peter En gel sluit in het leven niets uit, dus ook dat niet. „Ze heeft me beloofd...uhh. gezegd dat ze nu echt stopt." Hij lachte er bij. Het echte afscheid bij dit EK moet nog komen. Dat gaat on getwijfeld gepaard met toeters en bellen. Haar laatste interland was niets bijzonders. Melisa Muller en Diana Bakker moch ten er ook in figureren. Vriese koop speelde één partijtje, te gen de Francaise Sanorine Mo rel, de nummer 224 van de we reld. Die won nog doodleuk een game van de Amsterdamse. Dat liet Vriesekoop weer niet op zich zitten. Zo werd het nog wat. In haar laatste 'interlandgame' gunde Vriese koop haar opponente nog tien puntjes. Het 'handjes schudden' ging niet veel anders dan an ders, omdat er nog meer partij en op het programma stonden. Maar na vier potjes capituleerde de incomplete Franse ploeg. Het tweede optreden van Vries ekoop bleef daarom uit. Niet meer nodig. Ook goed, dacht ze. Het is mooi geweest, zei ze. medewerker Vincent van der Kooij kan ko mende maand weer deelnemen aan wedstrijden. Die conclusie hebben artsen van het Diaco- nessenhuis getrokken op basis van de laatste van een reeks bloedproeven. Uitgerekend aan het begin van zijn debuutjaar voor de Ra- bo-amateurselectie kreeg de 18- jarige Leiderdorper te maken met fysieke problemen. Van der Kooij zou onder normale om standigheden al enkele koersen onder het toeziend oog van ploegleider en oud-beroepsren- ner Nico Verhoeven hebben ge reden. De talentvolle coureur moest zijn sportieve activiteiten echter wekenlang noodgedwon gen op een miniem pitje zetten. Tijdens een trainingskamp het Spaanse Calpé kreeg hij van ploegarts Peter Verstappen te horen dat zijn bloed een te laag ijzergehalte én een uitzonderlijk lage hematocrietwaarde bevat te. Het voorseizoen van zijn eer ste leerjaar is verpest. Maar er volgen voor Van der Kooij nog genoeg maanden om zich te be wijzen. „Ik mag weer achter een brommertje aanpikken. Mijn bloed is goedgekeurd. Ik voel me ook een stuk beter. Nu is het een kwestie van rustig opbou- toegroeien", aldus de oud-Me- renwijker. „Als ik half mei weer een wedstrijdje kan meepikken, dan ben ik tevreden. Maar Nico heeft me gezegd dat het ver standig is om al begin mei wed strijdkilometers te maken." schaken «joris zandbergen medewerker Op de eerste dag van de EWR Nederlandse Jeugkampioenschap- pen zijn negen van de tien jeugdspelers uit de Leidse Schaak bond met een overwinning begonnen. In De Waag, waar de A- jeugd zijn partijen afwerkt, was Aldert-Jan Keessen te sterk voor de als derde geplaatste Assendelfter Nico Vink, terwijl Leidenaar Jeroen Willemze met zwart makkelijk won van Jaap Houben. Ook regerend jeugdkampioen Ruud Jansen begon met een zege. Lissenaar Dennis de Vreugt moest het punt aan tegenstander Dennis Kerstens laten. De overige categorieën schaakten in buurthuis Op Eigen Wie ken. In de B-jeugd (tot en met 16 jaar) had Thomas Willemze het moeilijk tegen Amsterdammer Stefan Kowalczyk, maar hij kwam wel als winnaar uit de bus. Arthur Hoogeboom uit Noordwijker- hout moest zijn meerdere erkennen in Jelmer Jens. In de C- jeugd waren Arnold Janssen, Harrie van Duyvenbode, Jan Smeets en Mare en Frank Erwich allen te sterk voor hun oppo nenten. Annemieke Willemze haalde bij de C-meisjes op schitte rende wijze het punt tegen Linda Verboom. Het kampioenschap duurt tot 6 mei. COREBORD PRIJSVRAGEN •cky Ten van maandag 27 april:Lucky maandag 27 april -8- 14 - 15 -20 -22 -23 -25-27 - 35-45-49-52-65-70-71-73- ondervoorbehoud) erlandse lotto: eerste prijs: geen win- tweede prijs: 1 winnaar 100.000 gul- i iOOOjuN 7*4173 Ü'T prijs- 59.276 win ïerste prijs: geen wir s 86-77, Smits 26 pur t gestart: Lucky Meerhoeve Totc I 28,00 plaats 4,80 1,70 2,5< Vrtesse Cro it gestar Antonio Spurs - Phoenix Suns 100-88. Stand: 2-1. PAARDENSPORT m: 1. Level Swagern 2.47.1 - 1.21,9, 2. J ker Up. Niet gestart: Jewel Amstelwijk. To to. winnend 12,30 plaats 3,60 2,70 2,70 koppel 57,10 trio 958,20 Tweede koers, 2040 m: 1 King Schuyleburg (Te Pas) 2.51,8 - 1.24,2, 2. Let's Go L, 3. Lucid Meadow. Toto: winnend 7,00 plaats 3,70 2,00 2,80 koppel 18,30 trio 198,30 dub- 1.23,0, 2. Lucky Star S, 3. Laag L 3.21,2 per Wes Toto-wmnend 2,10 plaats 1,30 1,50 1,50 koppel 9,40 trio 39,70 Vijfde koers, 2040 m: 1 Micky Wielinga (Van der Wal) 2.48,9 - 1.22,8, 2. Leska Z. 3. Littleboy Belwin. Toto. winnend 4,00 plaats 2,60 2,80 4,10 koppel 21,50 trio 341,90. Zesde koers, 2040 m: 1. Kingly Nobo (Dassen) 2.45,7 - 1 21,2, 2. Invincible Champ, 3. Aleby Ike Toto: winnend 4,50 plaats 1,60 4,10 2,00 koppel 63,50 trio 498,40 Zevende koers, 1700 m: 1. Jumping Jewel (Post) 2.16.5 - 1 20,3, 2. John's Butcher, 3. Savason. Niet gestart: Cruising Storm. Toto: winnend 5,30 plaats 1,20 1,30 1,30 koppel 14,10 winnend 18,70 plaats 3,10 5,20 2,00 Gideon Uithuizen, 3. He Royal Roofing. To to: winnend 2,50 plaats 1,60 2,20 4,20 koppel 10,70 trio 155,20. Tiende koers, 1700 m: 1 Jaguar S (Snoek) 2.17,3 - 1.20,8. 2. Keep Speed Alone, 3. Lou Lou. Toto: winnend 26>.00 plaats 4,00 2,50 1,90 koppel 62,40 trio 769,00. Omzet totahsator: 158.981,00. SNOOKER Sheffield. WK snooker. Tweede ronde: White (Eng) - Morgan (Wal) 13-3, Ebdon (Eng) - O'Brien (Ier) 13-5. O'Sullivan (Eng) - McManus (Sch) 13-4, Stevens (Wal) - King (Eng) 13-9. TAFELTENNIS Eindhoven. EK landenteams. Mannen, hal ve finales: Nederland - Frankrijk 1-4 De Cock-Gatien 22-20 13-21 17-21, Heister - Eloi 13-21 21-19 11-21, Keen - Chila 21-8 17-21 21-16, Heister/Keen - Eloi/Gatien 17-21 17-21, Heister - Gatien 14-21 17-21. Polen - Zweden 4-3. Plaats 5-8: Joegoslavië - België 4-0, Duitsland - Rusland 4-0. Plaats 9-12: Tsjechië - Italië 4-2. Oostenrijk - Hongarije 4-2. Vrouwen. Om de derde plaats: Roemenië - Engeland 4-2 Om vijfde plaats: Rusland - Kroatië 4-2 Om zevende plaats: Nederland - Frankrijk 4-0 Muller - Gourin 21-19 18- 21 21-14, Vriesekoop - Morel 21-15 17- 21 21-10. Bakker - Palut 21-18 21-15. Bakker/Muller - Morel/Palut 21-18 21-15 Om negende plaats: Tsjechië - Italië 4-3. Om elfde plaats: Oekraïne - Slowakije 4-2 TENNIS Atlanta. Mannen, 630.000 gulden. Eerste Craca (Dui) 4-6 6-3 6-2, Stoltenberg (Aus/2) - Horna (Per) 6-3 6-4, Van Herck (Bel) - Pozzi (lta/7) 6-2 6-4. München. Mannen, 1 miljoen gulden. Eer ste ronde: Kuerten (Bra/3) - Ivanisevic (Kro) 6-4 7-6. Henman (GBr/4) - Kmp- pschild (Dui) 6-4 4-6 6-1, Philippoussis (Aus/5) - Alonso (Spa) 7-5 6-4, Gustafsson (Zwe) - Grosjean (Fra) 6-3 6-1, Nydahl (Zwe) - Vinck (Dui) 7-5 2-6 6-3. Mandl (Oos) - Radulescu (Dui) 7-6 Jrbaty (Slw) 4-6 6-3 6-2. Praag. Mannen, 730.000 gulden. Eerste ronde: Kafelnikov (Rus/2) - Novak (Tsj 6-3 6-3. Lapentti (Ecu) - lann (Dui) 7-5 6-3. NHL, playoffs. Ottawa Senators - New J. hia Flyers 6-. Pittsburgh Penguir Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 3-2 (2-1). San Jose Sharks - Dallas Stars 4-1 (2-1), Edmonton Oilers - Colorado Avalan che 4-5 nv (stand: 1-2), Los Angeles Kings -St. Louis Blues 3-4 (0-3). UEdwin, het is jouw beurt voor de afivas vandaag, 'inston en Boudewijn, jullie drogen af. Dennis en Ronald, jullie dweilen de vloer en ver geet de we's niet schoon te ma ken. Hebben jullie allemaal je bed opgemaakt? En denk er aan dat het corvee-rooster aan de binnenkant van de schoon maakkost hangt. Giovanni en Frank, jullie mogen vandaag naar huisbellen." Zo zal het niet gaan, komende zomer, tijdens liet WK in Frankrijk. Het Nederlands elf tal logeert in de maand juni in hotels, die tot de meest luxueu ze verblijfsoorden van Frank rijk gerekend mogen worden. In Parijs overnacht de selectie in het Trianon Palace Hotel, waar de kamers 700 gulden per nacht doen en Guus voor zich zelf een suite van 2500 gulden heeft uitgekozen. In Zuid-Frankrijk verblijft het Nederlands elftal in Roqueb- run-Cap-Martin, in hel presti gieuze Vista Palace Hotel. Als je wat rondrijdt in de omgeving, langs de meest fraaie villa's in Monaco en omgeving, met schitterende vergezichten over de Middellandse Zee, valt je al gauw op dat één gebouw net iets beter ligt dan die andere optrekjes in de buurt. Juist, dat is het Vista Palace. Volgens de chauffeur die ons vorige week de berg op reed om het hotel eens te bekijken, sla pen er vooral Arabische olies jeiks, de enigen die hel kunnen betalen waarschijnlijk. Er werd zelfs verteld dat sommige ka mers een klein zwembad ter besch i kki ng h ebben Het restaurant biedt - behalve te eten - een weids uitzicht over de omgeving, van Menton tot Monte Carlo. Zelfs als je in de lift staat naar het zwembad kan je nog van panoramische vergezichten genieten. Alle voorzieningen zijn in de nabije omgeving, de golfbaan, de ten nisbaan, het casino. En dege nen die geen vliegangst heb ben, kunnen zich per helikop ter op het strand van St. Tropez laten afzetten. De grote vraag is nu: worden we zo wereldkampioen Daar heb ik zo m 'n twijfels over. Johan Cruijffzei vaak dat hij de kwalificatie-interlands voor EK of WK te veel van een reünie weg vond hebben. De jongens kwamen weer in Ne derland terug van hun buiten landse clubs, zagen collega's, vrienden en bekenden weer; kortom, gezellig, gezellig, gezel lig. Terwijl het toch de bedoe ling was dat ze op het voetbal veld zouden presteren. „Jongens, de bus voorde wed strijd tegen Mexico vertrekt om 13.00 uur." „Hè trainer, we hadden net af gesproken een rondje te golfen en daarna zouden we naar het casino. "Zoiets dus. Het hotel in Roquebrun-Cap- Martin wekt bij onze jongens vooral een vakantiegevoel op. Trainingen en wedstrijden zijn straks hinderlijke onderbrekin gen van het aangename ver blijf in het Vista Palace. in plaats van dat het prettige in termezzo's zijn van de klaver- jascompetitie. Zo word je geen wereldkam pioen. verwacht ik. Maar één ding is wel zeker: onze jongens komen goed uitgerust terug. WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21