jV oningbou wvereniging eel huurders kopen huis éindelijk is dat jaar van slapeloze nachten voorbij' koninginnedag was voor 'e tuinders een rampdag Rijn Veenstreek Protest tegen autobedrijf lijkt kansloos enning voor Alphens kinderdagverblijf Marijke A km. 8.7! 8iJ2 IT MINKHORST is gekeerd voor Marijke ar echtgenoot Rob van Te- De sfeer in hun kinder- rblijf Marijke is een stuk edeiijker. Niet alleen de ren zijn er gelukkig. De ■mming van de gemeente n voor het kinderdagver- hun woning in de Gesina Ier Molenstraat was voor ke en Rob van Tetering ak van hun hart. Een jaar tuurden ambtenaren aan uiting van het kinderop- maar door de gunstige sing van het gemeentebe is die periode van onze- id voorbij. ipa komt vanavond laat zegt de man tegen zijn r. „Want het is vrijdag iag." De kleine in zijn ar- heeft er weinig van begre- maar de boodschap komt m Tetering over: moeder het kind vanmiddag weer Ie huiskamer zit dan al vol bijna twintig baby's, peu- n kleuters. Twee collega's Van Tetering halen een ileet repertoire kinderlied- de kast. Zij die dat al kun- tetteren enthousiast mee. huiselijke sfeer vinden we jrijk", zegt Marijke. „Ze ;n al vanaf hun vierde tot iet hun twintigste in een ikaal zitten." Rob: „Dit is ouders willen." het aan ambtenaren van jjn en bouwen en wonen J! gelegen, dan was kinder- rblijf Marijke al gesloten est. In een concept-brief, welzijn opgesteld, legt Al- Van Tetering een dwang- op van 1.000 gulden voor dag dat zij het dagverblijf ij anger runt, met een maxi- van 20.000 gulden. De is nooit verstuurd, omdat Roelofarendsveen Marijke van Tetering temidden van haar jeugdige bezoekers. biirgemeester en wethouders stelt Marijke. Ook heeft ze het anders hebben besloten. Het idee dat ambtenaren haar aan dagverblijf van Van Tetering het lijntje hebben gehouden, krijgt een legale status. „Alles loopt daar langs elkaar De houding van de gemeente heen. Niemand heeft naar mijn verdient geen schoonheidsprijs, gevoel contact met een ander." Zij wijst de kritiek van de ge meente dat zij niet zou hebben gereageerd op brieven stellig van de hand. Als bewijs laten ze een pakket zien. „Ik wil dat dan ook rechtgezet hebben." Een FOTO ENGEL LAMEIJER verklaring voor het verwijt van de gemeente heeft ze wel. „Een aantal brieven ging naar num mer vier in plaats van nummer veertien. Na twee maanden kreeg ik dan een stapeltje van die mensen." De problemen met de ge meente hield ze voor de ouders stil. „Ik wilde ze hier niet mee belasten." Alle druk kwam daar door wel op haar schouders en die van haar man terecht. „Het was een jaar van ontzettende spanning en slapeloze nach ten." Van Tetering rolde min of meer noodgedwongen in de kinderopvang. Ze begon er 18 jaar geleden mee in haar huis aan de Batenstein, kort na de geboorte van haar dochter. „Ik kon voor haar geen opvang re gelen, zodat ik moest stoppen met werken. Waarom begin je niet voor jezelf, zei iemand toen." Vergunning Vorig jaar kwam ze erachter dat ze voor het runnen van een crè che sinds dat jaar vergunningen van de gemeente, de brandweer en de GGD nodig heeft. Daarop stapte ze direct naar het stads kantoor. Inmiddels zijn brand weer en GGD langs geweest. Op de aanwezigheid van een kin dertoilet na voldoet de woning aan alle eisen. Voor wethouder Joost Korver is dat de voornaamste reden om het ambtelijk advies te negeren. „Ze hebben geïnvesteerd en al les in orde gebracht. Dan moe ten we goede argumenten heb ben om het alsnog tegen te houden. Het is ook niet netjes om dat te doen. Dus maken we een uitzondering." Tot 1 januari 2001 dan, want vanaf dat moment stopt Marijke van Tetering ermee. „Als ik eer der zou stoppen, komen de ou ders in de problemen. Plaats el ders is er niet. In 2001 zijn de meeste kinderen oud genoeg om naar school te gaan." Voor de overblijvers wordt ze zo lang als nodig is oppasmoeder. MOLENTOCHTVijftien molens maken deel uit van de Molentocht route, die promotievereniging Alkemade organiseert op de 25ste Landelijke Fietsdag op zaterdag 9 mei. De voorverkoop van route- beschrijviongen voor de dertig kilometer lange Fietstocht begint op 1 mei bij hotel Huis ter Veen aan het Westeinde 81 in Roelo farendsveen en bij Co en Liza Warmerdam, Veerstraat 24 in Oude Wetering. De prijs bedraagt vijf gulden. Opstapplaats is bibliotheek De Bloemlezer aan de Wilgenstraat in Roelofarendsveen tussen 9.00 en 13.00 uur. Wie voor 17.00 uur aankomt bij café-restaurant 't Veen aan de Langeweg krijgt een medaille. Een deel van de op brengst komt ten goede aan de Hartenark van dq Nederlandse Hartstichting. CREA-DOEDAG In Buurthuis Westerhaven is op zaterdag 16 mei de crea-doedag. In het pand aan de Emmalaan 45 zijn van 11.00 tot 16.00 uur demonstraties te zien van onder meer textiel verven, fimokleien en keramiek schilderen. Hazerswoude-Dorp BALLONVAART Met een ballonvaart luidt zwembad De Hazelaar op 1 mei het nieuwe seizoen in. De hete-luchtballon, waarin de prijs winnaars van de kleurwedstrijd van de jaarmarkt plaatsnemen, gaat bij goed weer om 19.00 uur de lucht in. Zwembad de Hazelaar heeft het afgelopen jaar een nieuw fietsenrek en kassagebouw ge kregen. Koudekerk Rijn GERANIUMMARKT Regiobewoners met groene vingers zijn op za terdag 2 mei aan de Prins Bernhardstraat in Koudekerk aan het goede adres. Bloemenboetiek Taffijn en bloemen- en plantencen trum Lekx houden van 10.00 tot 16.00 uur voor het gebouw Poel geest een geraniummarkt. Op deze plantenmarkt zijn naast vele geraniums ook tuinplanten, kuipplanten en eenjarige zomerbloei- ers te vinden. BOB De Buurt Oproep Bus (BOB) in Ter Aar loopt als een trein. Na drie jaar meldde E. Mesman zich deze week als tienduizendste pas sagier voor een rit met de buurtbus, die drijft op vrijwilligers. Wet houder I. Riedel overhandigde de Ter Aarse een boeket bloemen. RDAG 25 APRIL 1998 n Hof tage Ikamers mmela; Leiden. aanbe Rijn -51234: prijsopc :- én AanbrftAAN DEN RUN troden. RT MINKHORST lingbouwvereniging Alphen (WVA) verwacht dat een Jienlijk aantal van de 600 huurders ingaat op het ver van de corporatie om de woningen te kopen. Doel ie verkoop is om een gevarieerder aanbod in het wo- bestand te krijgen en om geld vrij te maken voor het b ïappen van flats. Alle huurders bij de WVA hebben ag een brief gekregen waarin staat of ze wel of niet nmerking komen voor het kopen van hun huis. nen bij te stellen. Ze verkoopt dan juist wel of niet, of tegen een andere prijs. De WVA biedt vooral flats, ap partementen en eengezinswo ningen aan de Briljantstraat, de Vliestroom, het Topaasplant soen en in de Paddestoelen- buurt te koop aan. Verder wil de WVA 37 flats aan het Marsdiep en alle woningen aan het Aïda- plein van de hand doen. Het staat de huurders vrij om hun huis te kopen of te blijverï huren. Kiest iemand voor het laatste, dan houdt de woning bouwvereniging hem graag als ins grootste woningcorpo- biedt de huizen tegen twaarde aan. De WVA wil 'uitverkoop houden' om- de 600. woningen veel ge- 2® ischapsgeld is gestoken, is vindt de woningbouw- ïiging een goede verkoop- noodzakelijk om de nage- de verbeteringen te kun- doorvoeren. Als ontwikke- n op de woningmarkt oe leiden, kan de corpora- isluiten haar verkoopplan- klant, zegt zij. Verhuist iemand uit een woning die de corpora tie liever kwijt is, dan biedt de WVA dat huis te koop aan aan de volgende huurder. De corporatie komt niet aan haar voorraad goedkope wonin gen. Deze 'kernvoorraad' blijft in tact en is bedoeld voor de fi nancieel minder draagkrachti- gen. Overigens zou het gemeen tebestuur het ook niet hebben geaccepteerd als de' WVA wel haar goedkope flats had willen verkopen. De WVA vroeg eind vorig jaar de gemeente om toestemming. Die kreeg de vereniging. De eer ste woningen worden in juni verkocht, zo is de planning. De laatste gaan van eigenaar over in 2000. De WVA besloot om al le huurders in een keer in te lichten om onzekerheid weg te nemen. Iedereen weet sinds vandaag waar hij aan toe is. Een deel van de opbrengst ge bruikt de WVA voor het op- .PI Freb 57600! WETERING FROUKE HOUTMAN 5210-;, c deer 041 - nde Tinge ïekenfc aken Iriekleur-met-wimpel leunt 5t tegen de muur naast de irdeur en in de ijskast staat fles oranjebitter koud. Joop uit Oude Wetering is er [erom klaar voor. Voor de jste keer is de 55-jarige er als lid van Oranjecomi- Juliana nauw betrokken bij festiviteiten op Koninginne- l in Roelofarendsveen en ide Wetering. Sinds twintig is hij de voorzitter van het «JG. Bel rediep' ering 1906-K. 5 (1 gprri intie oshut' 5T,4E3> -532350 4nité. 'olgens Bakker is er de afge- ten dertig jaar veel veran- in de manier waarop ;emade Koninginnedag „Er is een levensgroot schil tussen het Oranjege- dertig jaar geleden en an- 1998. Alkemade bestond jaren zeventig voor een it deel uit tuinderijen. Ko- ^iginnedag was voor de min ts echt een rampdag. Eind ril, in de weken voor moe- lag, hadden zij het razend l Moederdag was en is één de topdagen voor de bloe- nindustrie. Tuinders kon- zich zo'n vrije dag heie niet veroorloven. Met de lonie die 's ochtends door straten trok, hield het des eigenlijk wel op. Je zag iwelijks vlaggen uit de hui- ■i lal i _yrno zen steken. Pas de laatste tien jaar merk je dat de interesse voor Oranje groeit en meer mensen tijd besteden aan 30 april." Ook dit jaar is Joop Bakker op 30 april de hele dag in het dorp te vinden, ,,'s Morgens ben ik ter plaatse als de har monie aan burgemeester Meerburg een aubade brengt. Daarna drink ik bij hem een kop koffie, 's Middags neem ik een kijkje bij de jaarlijks terug kerende fietspuzzeltocht en op de vrijmarkt. Voor het eerst houden, we dit jaar een zes kamp. Ik zal daarbij best moe ten meehelpen." Het kost Joop Bakker wel eens moeite om zijn voorzit terschap te combineren met het tijdrovende werk op zijn bloeiende-potplantenbedrijf. En zijn baantje bij het Oranje comité is niet de enige klus die Bakker ernaast doet. Hij is voorzitter van de plaatselijke verzekeraar Univé en ook as sisteert hij af en toe als drager bij begrafenissen. Gelukkig neemt zoon Joost een belang rijk deel van de tuinderij voor zijn rekening. Naast de festiviteiten op 30 april organiseert Oranjecomité Juliana nog een groot jaarlijks evenement. „Vroeger vierden we Koninginnedag op 31 au gustus, want dat is de verjaar dag van Wilhelmina. Hier in Roelofarendsveen en Oude Wetering wilden we deze ver jaardag niet ongemerkt laten passeren en zo zijn de Oranje feesten in het leven geroepen. Bovendien is het najaar voor tuinders een relatief rustige tijd. De bloemen zijn de deur uit en met de winter in aan tocht ligt de werkdruk lager. Dus er is tijd om eens een bier tje te drinken en later naar bed te gaan." Aan de Oranjefeesten heeft Bakker een aanmerkelijk grotere kluif dan aan Konin ginnedag. De activiteiten die op 30 april op één dag plaats hebben, duren dan een hele week. Voor Bakker hoeft Koningin nedag niet zonodig een aparte feestdag te zijn. „Ik vind het prima wanneer 30 april wordt ondergebracht bij 5 mei. Dan hebben we met bevrijdingsdag één grote feestdag, waarop ie- deren vrij is. Nu is daar geen plan op te trekken, een leraar is vrij en een manager moet wer ken. Of ik het dan jammer vind dat Koninginnedag als aparte dag verdwijnt? Helemaal niet, zo Oranjegezind ben ik nu ook weer niet. Ik vind het konings huis een goed instituut, maar we moeten niet gaan overdrij ven." knappen van woningcom plexen. Deze projecten, Flat voor de Toekomst genoemd, slokken een behoorlijk deel van het budget op. Met deze grote renovatieprojecten (een flatge bouw is inmiddels aangepakt, in een tweede is de corporatie bezig) past de WVA de wonin gen aan op de huidige wensen en normen. Een ander deel van het bedrag wordt ingezet om huren te verlagen of te bevrie zen. Met de verkoop van 600 wo ningen streeft de woningbouw vereniging naar een goede mix van huur- en koophuizen in een straat, buurt of wijk. De WVA verkoopt vooral woningen waar de corporatie er qua prijs en kwaliteit veel van in een buurt heeft en waarvan het aanbod de vraag overtreft. Ook de woning complexen waar de huurop brengst lager is dan de kosten van onderhoud wil de vereni ging kwijt. De uitbreiding van autobedrijf Lelieveld aan de Rijndijk in Ha- zerswoude loopt geen gevaar. Het protest tegen de vergun ning via een spoedprocedure bij de Raad van State van bewoner N.M. Bakker maakt weinig kans. De raadsman van Bakker, mr. P. Houniet, voerde gisteren op een hoorzitting in Den Haag aan dat de woonboot van Bak ker nabij het autobedrijf in de toekomst niet meer voor de brandweer bereikbaar is, omdat door de uitbreiding van Lelie veld een doorgang wordt vers mald. Gemeentewoordvoerder mevrouw B. Menting liet echter weten dat de brandweercom mandant een positief advies over het plan heeft uitgebracht. De woonboot is tot op veertig meter te benaderen en voor de brandweer is dat voldoende. Ook liet mevrouw Menting we ten dat de milieuvergunning voor de uitbreiding, die Bakker aanvecht, pas geldt als' hij een bouwvergunning heeft. Die laat nog minstens twee maanden op zich wachten. Schorsing van de milieuvergunning heeft daarom volgens de gemeente weinig zin, omdat Lelieveld toch moet wachten op de bouwvergun ning. De Raad van State doet volgende week vrijdag uit spraak. ^SCommodore A Tulip Computers Company. Nu verkrijgbaar bij: Megapool (tel. 055-5330707) U's (tel. 013-5945200) PC-Shop K.U.B. (tel. 013-4663111) Bij Commodore speelt gemak en kwaliteit een belangrijke rol. Deze multimedia PC is dan ook eenvoudig in het gebruik en betrouwbaar. Een Commodore PC kan u helpen met studeren, met thuiswerken, met het organiseren van uw financiën en zelfs met ontspanning. En ze zijn klaar voor de toekomst, want u kunt ze altijd uitbreiden als u daar behoefte aan heeft. Bezoek ons op Internet! http://www.commodore.net.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19