I Peking zet dissident in werkkamp Buitenland Medewerkers van Rode Kruis Somalië nog vast Italië in de ban van treinmoordenaar Luguber graafwerk rf-f Jm Tsjechische president Ha vel weer geopereerd Openbaar proces burgemeester Teheran Rote Armee Fraktion zet officieel een punt achter de strijd DINSDAG 21 APRIL 1998 r.AZADe Britse premier Tony Blair, hier handenschuddend in Gaza, heeft gisteren bevestigd dat er voor 4 mei een top tussen Israël, Palestijnen en VS in Londen op stapel staat. „Naar wij hebben begrepen, zullen de VS de Palestijnse president en de re gering van Israël uitnodigen voor bilateraal overleg", zei Blair op een persconferentie in Gaza. De Palestijnse president Arafat zei 'de uitnodiging toe te juichen'. Maar hij geeft de voorkeur aan een gesprek van vier partijen, met naast de VS, Israël en de Pa lestijnen ook Europa. Premier Netanyahu van Israël had zijn komst al eerder toegezegd. De top moet weer vaart krijgen in het vredesproces tussen Israël en de Palestijnen, dat muurvast zit. FOTO EPA Ah Hoorzittingen over kabelongeluk Italië rAMPLEJEUNE» Een Amerikaanse rechtbank zal de komende maanden twee hoorzittingen houden om uit te vinden wat de rol was van vier Amerikaanse militairen bij het ongeluk met een kabelbaan bij het Italiaanse Cavalese op 3 februari. Daarbij sneed een Amerikaans gevechtsvliegtuig de kabel van de skilift door. Een gondel stortte naar beneden. Twintig mensen kwa men om, onder wie een Nederlandse vrouw. Na de zittingen wordt beslist of de militairen zich moeten verantwoorden voor een militaire rechtbank. De bemanning kan worden aange klaagd voor nalatigheid met de dood tot gevolg, en dood door schuld. Direct na het ongeluk bleek al dat het toestel te laag en te hard had gevlogen. Apartheidsbestrijder Huddleston dood londen-johannesburgDe anglicaanse aartsbisschop en anti- apartheidsactivist Trevor Huddleston is gisteren op 84-jarige leeftijd overleden. Huddleston was een van de oprichters van de Britse anti-apartheidsbeweging. Hij hielp de beweging interna tionaal uit te groeien tot een machtig drukmiddel op de het blanke minderheidsregime in Zuid-Afrika. Hij was van 1981 tot 1994 voorzitter van de Britse tak van de beweging. De Zuid-Afri kaanse president Mandela is 'diep bedroefd' over het overlijden van Huddleston, die hij 'een steunpilaar van wijsheid, nederig heid en opofferingsgezindheid noemde'. De Zuid-Afrikaanse bisschop Tutu zei dat de anti-apartheidsbeweging zonder Huddleston nooit zoveel aandacht had KLU Kroatië gaat uitlevering Sakic vragen zagreb Kroatië heeft de in Argentinië wonende Dinko Sakic gis teren in staat van beschuldiging gesteld wegens misdaden tegen de menselijkheid tijdens de Tweede Wereldoorlog. Naar ver wachting zal het Kroatische ministerie van justitie een formeel verzoek tot uiüevering bij Argentinië indienen. De 76-jarige Sa kic was commandant van het beruchte Kroatische concentratie kamp Jasenovac, waar volgens verschillende schattingen 125.000 tot 500.000 doden vielen. Kroatië was tijdens de oorlog een onaf hankelijke staat, die werd geregeerd door dictator Ante Pavelic, een bondgenoot van Hitier. Vorige maand werd Sakic ontdekt door een Argentijns tv-programma. President Menem gaf daar op opdracht Sakic aan te houden, maar de man dook onder. Albanezen vallen Serviërs Kosovo aan pristina Meer dan 120 Servische families in Kosovo zijn gisteren hun woonplaats Babaloc ontvlucht nadat ze onder vuur waren genomen. De families, die al eerder waren bestookt door Alba- men dicht bij de Albanese grens. Berichten in Belgrado spreken van drie dorpen in de streek waar geen Serviërs meer durven wonen. Het aantal incidenten langs de grens is sterk toe genomen, sinds Servische troepen eind februari en begin maart bij acties tegen Albanese separatisten zeker tachtig etnische Al banezen doodden. Het Joegolavische leger beschuldigt Albanië helpen bij de de wapensmokkel naar Kosovo. De Servi sche provincie Kosovo wordt grotendeeld bewoond door etni sche Albanezen. Herstel brug Mostar met Franse hulp mostar Frankrijk zal de Bosnische stad Mostar financieel hel pen de karakteristieke brug van de stad te herstellen. De Stari Most (oude brug) werd in 1993 kapot geschoten door Bosnische Kroaten. De uit de zestiende eeuw daterende brug wordt door de moslims gezien als een van de belangrijkste historische mo numenten in de Balkan, en de verwoesting van de brug beteken de voor hen de verwoesting van een symbool van hun cultuur. Turkije heeft vorig jaar al twee miljoen gulden beschikbaar ge steld voor herstel van de 427 jaar oude Ottomaanse brug. De we deropbouw zal nog jaren duren. Vierde BSE-geval in België gevonden brussel In België is gisteren een vierde geval van de gekke-koei- enziekte BSE geconstateerd. Het gaat om een vijfjaar oude koe op een veehouderij in Tielt in West-Vlaanderen. Alle 82 dieren op de betrokken boerderij worden binnenkort vernietigd. Op de hersenen zal speciaal onderzoek worden verricht. Eerder werd al BSE geconstateerd op boerderijen in het Vlaamse Ruddervoorde en Waarschoot en in het Waalse Méan bij Namen. Ook alle an dere runderen op die bedrijven zijn vernietigd. BSE is volgens onderzoekers mogelijk de veroorzaker van een nieuwe variant van de de dodelijke menselijke herzenziekte Creutzfeldt-Jakob. Lijfwacht prinses Diana neemt ontslag Londen Trevor Rees-Jones, de lijfwacht die vorig jaar het onge luk overleefde waarbij prinses Diana omkwam, heeft zijn ontslag ingediend. Hij wil na de tragische gebeurtenis van vorig jaar 'vooruit komen in het leven'. Dat heeft hij aan zijn baas, Moha- med Al-Fayed, laten weten. De 29-jarige Rees-Jones was de eni ge overlevende van het ongeluk in Parijs, waarbij behalve de prinses haar geliefde Dodi Al-Fayed en de chauffeur Henri Paul omkwamen. Rees-Jones raakte zwaargewond. De lijfwacht is na dien vier maal door de Franse justitie gehoord, maar bleek zich weinig van het ongeluk te herinneren. In zijn brief dankt Trevor- lones zijn werkgevers en Harrods-topman Al-Fayed, vader van Diana's geliefde, voor de hulp 'die zij mij hebben gegeven'. Abacha blijft enige kandidaat Nigeria abuja De hoop op vrije verkiezingen in Nigeria is de bodem in geslagen, nadat gisteren ook de laatste van de vijf erkende poli tieke partijen 's lands militaire leider, generaal Abacha, als presi- dentskanidaat heeft voorgedragen. De Democratische Volksbe weging volgde het voorbeeld van de andere vier toegestane par tijen, en verklaarde haar steun aan de kandidatuur van de gene raal voor het leiderschap van de eerste burgerregering in vijftien jaar. Abacha lijkt daarmee verzekerd te zijn van de zege in de verkiezingen. Abacha zou nu zelfs overwegen de stembusgang wegens verspilling van tijd en geld te schrappen, omdat alle toch al achter hem staan. Abacha greep zes jaar geleden de macht. Hij zette de winnaar van de presidentsverkiezingen van 1993, Moshood Abiola, gevangen, en heeft inmiddels een zeer dubieu ze status met betrekking tot de mensenrechten. nairobi-geneve afp-Rtr-anpte vermoorden. De ontvoerders hadden een miljoen dollar los- De ontvoerders van tien mede werkers van het Rode Kruis in Somalië zijn nog niet bereid hun slachtoffers te laten gaan. Dat meldt de Britse omroep BBC vanuit de Kenyase hoofd stad Nairobi. Een clanleider in de Somalische hoofdstad Moga dishu zei gisteren dat de ont voerde medwerkers snel zouden vrijkomen. Ook een woordvoer der van clanleider Hussein Ai- deed sprak gisteren in Nairobi over spoedige vrijlating. Aideed heeft veel macht in delen van Mogadishu. Naar verluidt werken enkele clans in Mogadishu nu samen om de slachtoffers onvoorwaar delijk vrij te krijgen en op een vliegtuig naar Nairobi te zetten. Het Rode Kruis is over het lot van de ganisatie baseert zich op televi siebeelden, waarop een gijzel nemer dreigde de medewerkers De medewerkers van het Ro de Kruis werden ontvoerd op een vliegveld ten noorden van Mogadishu. Het gebied daar is doorgaans in handen van de clan van Mohamed Ali Mahdi, die net als Aideed delen van de hoofdstad beheerst. Clanleider Mahdi heeft geen greep op de bendes waartoe de ontvoerders klaarblijkelijk behoren. Het Rode Kruis trok donder dag als gevolg van de ontvoe ring zijn stafmedewerkers terug uit Somalië. Het land heeft geen regering sinds dictator Moham med Siad Barre in 1991 werd verjaagd. Daarna is het uiteen gevallen in door clans en ben des beheerste gebieden. Pogin gen de clans tot een gezamenlij ke aanpak van het geweld en de anarchie te brengen, mislukten in februari. In Italië lijkt een seriemoordenaar aan het werk, die het gemunt heeft op vrouwen. De politie raadde vrouwen gisteren aan niet alleen per trein te reizen. De afgelo pen week werden twee alleenreizende Ita- liaansen doodgeschoten in het toilet van een trein. De politie zegt dat de moorden waarschijnlijk het werk zijn van dezelfde persoon. Volgens het hoofd van de spoor wegpolitie, generaal Zaffiano, reisden de twee slachtoffers in de eerste klasse. Hij raadde vrouwen aan te gaan zitten in cou pés met veel de dood van zes prostituees, het afgelopen jaar in afgelegen streken bij de kustplaatsen Savona en Albenga. Beide liggen in de strook tussen Ventimiglia, bij de greps met Frankrijk, en de havenplaats Genua. De jongste moorden werden gepleegd in de trein van Venetië via Genua naar Ventimig lia. De moorden op de vrouwen in de trein en op de prostituees vertonen veel gelijke nissen. Zo werden alle slachtoffers gedood met een nekschot. Sommige onderzoekers denken dat moor den iets te maken kunnen hebben met de dood van twee veiligheidsbeambten in Novi Ligure, bij Genua, op 24 maart. De twee mannen werden vermoord toen zij tussen beide wilden komen toen een onbekende man een travestiet aanviel. Die raakte bij het incident zwaar gewond. De afgelopen dertig jaar is Italië meermalen opgeschrikt door een seriemoordenaar. Pie- tro Pacciani, het 'Monster van Florence', werd veroordeeld voor de moord op zestien jongeren tussen 1968 en 1985. Later werd hij vrijgesproken, maar opnieuw in staat van beschuldiging gesteld. Voordat zijn nieuwe proces van start kon gaan, overleed hij afgelopen februari. In januari werd landbouwknecht Gianfran- co Stevanin veroordeeld tot levenslange ge vangenisstrafwegens de moord op zes vrouwen bij Verona. In homoseksuele krin gen groeit de overtuiging dat er ook een se riemoordenaar actief is die het heeft ge munt op homoseksuele mannen. Sinds 1990 zijn achttien homo's vermoord. Geen proces voor Wang Tingjin De Chinese dissident Wang Tingjin is veroordeeld tot twee jaar werkkamp wegens 'verstoring van de openbare orde'. Het Informatiecentrum voor Democratie en Men senrechten in Hong Kong zei dat het vonnis vorige week dinsdag is uitgesproken, zonder dat er een proces is ge weest. De afgelopen drie weken zijn al drie Chinese men senrechtenactivisten in werkkampen gestopt. Peking afp-dpaeen politieke partij op te rich ten. Drie dagen na zijn arresta tie werd hij het land uitgezet. Volgens de mensenrechtenor ganisatie in Hong Kong speelt China dubbel spel op het ge bied van de mensenrechten, om zo de internationale publieke opinie een rad voor ogen te draaien. Enerzijds worden pro minente dissidenten als Wei Jingsheng en Wang Dan vrijge laten om de indruk te wekken dat Peking zijn leven betert, an derzijds worden minder beken de voorvechters van de burger rechten opgepakt. China heeft de afgelopen ja ren ook geregeld onder vuur ge legen op bijeenkomsten van de VN-Commissie voor de Men senrechten. Bij de onlangs afge sloten zitting in Genève bleef veroordeling echter uit, omdat Peking opeens toezegde de Uni versele Verklaring voor de Rech ten van de Mens te zullen on dertekenen. Wang werd op 6 februari samen met een andere dissident gear resteerd in zijn woning in Beng- bu in de oostelijke provincie Anhui. De aanhouding leidde tot protestbetogingen voor het hoofdkantoor van de Verenigde Naties in New York, waar ver scheidene Chinese sympathi santen in hongerstaking gingen. Begin maart kwam Wang weer op vrije voeten, maar vorige week werd hij opnieuw opge pakt. Wang Tingjin is een 43-jarige hoogleraar wiskunde. Toen hij in februari werd aangehouden, was de bekende dissident Wang Bingzhang bij hem op bezoek. Ook hij werd gearresteerd. Wang Bingzhang was in 1989 betrokken bij de studentenop stand op het Plein van de He melse Vrede. Hij is inmiddels Amerikaan, maar was illegaal naar China teruggekeerd om centimeter van zijn dikke darm Sarajevo Deskundigen van het Joegoslavië-tribu- naal hebben gisteren een begin gemaakt met het op graven van een aantal massagraven rond Srebrenica, de vroegere moslimenclave in Bosnië. De onderzoe kers begonnen in de buurt van Zvomik, op een plaats waar in juli 1995 grote groepen mensen zouden zijn geëxecuteerd. Er werden meteen botten en kogels gevonden. Srebrenica was door de VN uitgeroepen tot 'veilige haven' voor moslims, beschermd door het het Nederlandse Dutchbat. De Bosnische Serviërs namen de enclave desondanks in juli 1995 ongehin derd in. Vervolgens vermoordden ze naar schatting 3.000 tot 8.000 moslims. Voor het tribunaal in Den Haag zelf verscheen gisteren Zoran 'Ziga' Zigic. Hij zou in de Bosnische concentratiekampen Omarska en Keraterm één van de gevreesde 'bezoekers' zijn geweest, een eufemisme voor Serviërs die in 1992 de kampen langsgingen om moslims te vermoorden, te martelen en te terroriseren. Ziga ontkende alle pun ten in de aanklacht. Verder zweeg hij, los van een klacht over zijn cel. „Ik word vastgehouden in on menselijke omstandigheden", zei hij. Zigic heeft zich vrijwillig gemeld, en verwacht een betere behande ling: „Misschien was ik wel niet gekomen als ik dit had geweten". foto ap amel emric De Tsjechische president Vaclav Havel is gisteravond opnieuw geopereerd. Er is een klein ab ces op de buikwand verwijderd, zo verklaarden artsen in het zie kenhuis van Innsbruck. „Het le ven van Vaclav Havel is buiten gevaar", zeiden zij. Volgens de artsen ging het om een kleine ingreep. Het was de derde operatie binnen een week. De 61-jarige Havel werd een week geleden in het academisch ziekenhuis van Innsbruck opgenomen na een darmperforatie. Tijdens een spoedoperatie werd toen dertig Zaterdag onderging hij een bronchoscopie. Deze was nodig om slijm te verwijderen dat de ademhaling van Havel blok keerde. Sindsdien wordt de pre sident in een 'kunstmatige slaap' gehouden. De voormalige dissident Ha vel kampt al enkele jaren met ernstige gezondheidsproble men. In december 1996 werd bij de president een halve long weggehaald, nadat lonkanker was geconstateerd. Hij heeft daarna diverse keren in het zie kenhuis gelegen met ernstige bronchitis of longontsteking. teheran Rtrhet openbaar wordt behandeld. Karbashi is sinds zondag weer aan het werk, maar het justitieel onderzoek naar zijn gedrag in de acht jaar dat hij burgemees ter van Teheran is wordt voort gezet. Hij wordt beschuldigd van verduistering, misbruik van publieke fondsen en wanbe heer. De aanhouding van de burge meester is in en buiten Iran in verband gebracht met een machtsstrijd tussen conserva tieven en relatief vooruitstre vende krachten binnen de Iraanse regering. De Iraanse justitie is in handen van de be houdende stroming in Iran, die van Karbashi, medestander van Het proces wegens corruptie te gen burgemeester Gholamhos- sein Karbashi van Teheran zal volgens de Iraanse justitie voor iedereen te volgen zijn. De her vormingsgezinde Karbashi werd 4 april aangehouden. Hij kwam vorige week vrij na een oproep daartoe van president Khatami aan ayatollah Ali Khamenei, die als 'God van de Islamitische Re publiek' de machtigste functie van het land bekleedt. Het hoofd van de Iraanse jus titie, ayatollah Mohammad Yaz- di, heeft volgens kranten in de Iraanse hoofdstad gezegd dat de zaak van de burgemeester in de gematigde nieuwe president Khatami, afwil. De president en de zijnen zijn voorstander van een iets minder dogmatische benadering van de islam. Vorige week kwam het in Te heran nog tot ongeregeldheden, toen voor- en tegenstanders van Karbashi met elkaar op de vuist gingen. Een dag later werd de burgemeester op vrije voeten. Hij wordt ook gesteund door oud-president Rafsanjani, die achter de schermen nog steeds een belangrijke rol speelt in de Iraanse politiek. Rafsanjani lijkt daarbij duidelijk de kant van de progressieven rond Khatami te hebben gekozen. 'Libië is bereid tot compromis over Lockerbie' Libië en vertegenwoordigers van slachtoffers van de bom aanslag boven Lockerbie heb ben gisteren in principe over eenstemming bereikt over de berechting van twee Libische verdachten door een internatio naal tribunaal in een neutraal land, mogelijk Nederland. De Brit Jim Swire, wiens dochter Flora bij de bomexplo sie in het Pan Am-toestel de dood vond, had een 40 minuten durend gesprek met de Libische leider Gaddafi in Tripoli. Swire weigerde details te verstrekken, maar zei dat de besprekingen 'inhoudelijk' waren geweest. Het Egyptische persbureau MENA meldde dat een advocaat van de verdachten had gezegd dat beide partijen overeenstem ming hebben bereikt over 'een proces in een derde land, met een college van rechters onder leiding van een Schotse rechter en in het kader van de Schotse wet'. De verwanten zouden graag zien dat het proces plaatsvindt in Groot-Brittannië, maar velen zijn bereid tot een compromis. Washington en Londen heb ben tot dusverre vastgehouden aan de eis dat berechting plaatsvindt in de VS of Groot- Brittannië. Bij de bomaanslag op Pan Am-vlucht 103 boven het Schotse Lockerbie vonden in 1988 270 personen de dood, onder wie elf op de grond. Britse vorstin kan maar geen pr-man vinden Het Britse koningshuis heeft de directies van honderd toonaan gevende bedrijven gevraagd één van hun werknemers te laten solliciteren naar de baan van pr-manager voor de leden van het koninklijk huis. Volgens het Britse dagblad The Guardian hebben velen van hen al vrien delijk bedankt voor het aanbod. De nieuwe functionaris moet de heersende publieke mening over het koningshuis verbete ren. Uit opinie-onderzoek is ge bleken dat de meeste Britten koningin Elizabeth en haar fa milie afstandelijk, kil en spilziek vonden. Aan dat beeld is sterk bijgedragen door de volgens veel te late en veel te koele reac tie op de dood van de populaire prinses Diana. De koningin schrok zó van het slechte imago, dat zij terstond op zoek ging naar een communicatie deskundige. Tot de procedure behoort een gesprek met Elizabeth en vier hoge functionarissen van de holhouding. Volgens een voor malig medewerker van Bucldngham Palace is het con tact met de pers voor het 'ko ninklijke bedrijf vergelijkbaar met dat in andere ondernemin gen. The Guardian meldt dat slechts twee bedrijven, der een bank, interesse vo vacature hebben getoond. De Duitse stadsguerrillagroep Rote Ar mee Fraktion (RAF) heeft zich ontbon den verklaard. Dat gebeurde gisteren in een document van acht pagina's, dat binnenkwam bij het persbureau Reuters. De Duitse technische recher che in Wiesbaden onderzoekt de echt heid van de verklaring. De RAF voerde in de jaren zeventig en tachtig bom aanslagen en moorden uit op politici, zakenlieden en Duitse en Amerikaanse militairen. Tientallen mensen, onder wie prominente economische en poli tieke figuren, kwamen om het leven. In de verklaring staat onder meer: „De RAF ontstond bijna 28 jaar geleden, op 14 mei 1970. Maar vandaag eindigen we dit project. De stadsguerrilla van de RAF is geschiedenis." Hoewel de groep de nederlaag erkent, neemt zij geen af stand van haar aanvankelijke doelstel lingen. „Het was in beginsel juist zich te verzetten tegen de gebeurtenissen in de Bondsrepubliek en weerstand te bieden tegen de c Duitse geschiedenis. De guerrillabeweging zegt bij haar strijd fouten te hebben gemaakt. „Het was een strategische fout geen sociaal- politieke organisatie op te bouwen naast de verboden gewapende groep." De bevrijdingsstrijd heeft alleen maar zin als er een kans bestaat dat de krachten in de maatschappij die over nemen, aldus de verklaring. Met de opheffing van de RAF is een einde gekomen aan een tijdperk van bloedige terreur, dat op het hoogte punt in de jaren zteventig de Duitse staat op zijn grondvesten deed schud den. Ulrike Meinhof, Andreas Baader, Holger Meins en Gudrun Ensslin zijn de namen die onlosmakelijk zijn ver bonden met de terreurorganisatie. In twee decennia trok een spoor van ge weld door Duitsland en andere landen. De groep verklaarde 'het imperialisme en monopoliekapitalisme' in Duitsland de oorlog. De RAF was de opvolger van de Baad- er-Meinhoff-groep, die aan het einde van de jaren zestig voor het eerst van zich deed spreken met een grote brand in twee warenhuizen in Frankfurt. Baader, één van de brandstichters, werd in 1970 na zijn tweede arrestatie na enkele weken bevrijd door mede standers, onder wie Meinhoff. Dit was het begin van de ondergrondse 'gewa pende strijd'. Tussen 1971 en 1993 kwamen tiental len mensen om het leven bij aanslagen van de RAF. De bekendste zijn procu reur-generaal Siegfried Buback, ban kier Jürgen Ponto, werkgeversvoorzit ter Hans Martin Schleyer, Siemens- manager Karl Heinz Beckurts en Treu- hand-directeur Detlev Rohwedder. Toen de politie er in slaagde de harde kern van de RAF Meinhoff, Ensslin, Raspe en Holger Meins te arreste ren, wijzigde de organisatie haar doe len. Daarna zette ze alles op alles om haar gevangen leiders vrij te krijgen. Ook de ontvoering van Schleyer stond hiermee in verband. De RAF wilde hem ruilen tegen Baader en drie andere ho ge RAF-leden, die gevangen zaten in de Stammheim-gevangenis. De indus trieel werd in 1977 na 45 dagen door het hoofd geschoten, nadat Duitse commando's een einde maakten aan een spectaculaire vliegtuigkaping door vier Palestijnen, die werd uitgevoerd ter ondersteuning van de RAF-eisen. Diezelfde dag werden drie van de ge vangen zittende RAF-leden, onder wie Baader, dood in hun cel aangetroffen. De autoriteiten zeiden dat de drie een zelfmoordpact hadden gesloten. De omstandigheden van hun dood zijn echter nooit volledig opgehelderd. Veel mensen denken nog altijd dat zij zijn vermoord. De RAF was ook in Nederland actief. In 1977 kwam twee keer tot een vuurge vecht met de politie. Op 19 september raakten vijf vermeende RAF-leden bij een autoverhuurbedrijf in Den Haag slaags met de politie. Eén agent raakte gewond. De RAF-leden ontsnapten. Drie dagen later kwam het in Utrecht tot een nieuw treffen. Eén politieman werd gedood. RAF-lid Knut Folkerts werd gear resteerd. Er deden geruchten de ronde dat Schleyer werd vastgehou den in een woning in Scheveningen. Dat kon niet worden bevestigd. De RAF koesterde aanvankelijk de ver wachting de voorhoede te zijn van een onvermijdelijke Duitse opstand tegen het kapitalisme. Dat bleek een misre kening. De RAF was en bleef een geïso leerde en opgejaagde groep. Deson danks slaagde ze erin steeds sympathi santen te werven die strijd bleven voe ren voor vrijlating van het groeiend aantal gevangen leden. In 1992 kondig de de RAF aan geen aanslagen meer te plegen op vertegenwoordigers van het politieke en economische leven. Aan slagen op andere doelen zouden wor den voortgezet. In maart 1993 werd nog een aanslag gepleegd op een pand in aanbouw van justitie in Weiterstadt. Het was het laatste wapenfeit.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 7