Juick Boys laat ijn tanden zien Kampioensvorm ontbreekt bij Katwijk Amateurvoetbal ien van Noordwijk lijven overeind W Blankespoor redt punt voor Ter Leede Lisse hoopt weer op wonder IANDAG 20 APRIL 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 PETER VAN DER HULST y:i> vijl ERSTEl pendrecli :gesteld' iVV/SMC .ugdunurt bleef in de kleedkamer van jk eventjes angstvallig stil. moet een moment zijn ge- waarop de spelers besef dat ze een goede gelegen- j lieten liggen om dichter te- lijstaanvoerder ARC aan te irken. Een stilte die werd iroken met analyses waar fout was gegaan. Wat dat hebben de voetballers Katwijk deze week nog wat lepraten, want het was alle- il niet oogstrelend wat zij op verzopen grasmat in Hoek :n zien. Hoek toonde in de -2 geëindigde wedstrijd aan de echte kampioensvorm bij :i ivijk ontbreekt, atwijk had moeite met de fssieve speelstijl van de uwse ploeg en deed daarom tijd tot tijd onnavolgbare dingen. Keeper Hugo van Duijn spande de kroon. Tweemaal schoot hij de bal plompverloren in de voeten van een tegenstan der. Geluk voor Van Duijn was dat Geertjan de Smet in de slot fase onzorgvuldig omsprong met het cadeautje, zodat Kat wijk een smadelijke achterstand bespaard bleef. In de openings fase leidde een beroerde trap van de doelman tot een penalty. Angelo Nijskens pikte de bal simpel op en ging eenmaal in het strafschopgebied gemakke lijk liggen over het uitgestoken been van Carlo van Zeist. Van Duijn revancheerde zich vervol gens door de slecht ingeschoten strafschop van Ad Gladdines te stoppen. Ronald Pronk maakte dat al niet meer mee. Hij bles seerde zich bij een sliding en moest al na tien minuten wor den vervangen door Remco van der Kooij. Maar niet alleen Van Duijn deed opmerkelijke dingen. Zo vormde geklungel van Carlo van Zeist bij de cornervlag de inlei ding tot de tweede treffer van Hoek. De verdediger wilde de bal via de benen van een uit blinkende Geertjan de Smet over de zijlijn spelen. De mid denvelder van Hoek nam sim pel over en deponeerde de bal precies voor de voeten van Marc Minnaert. Van Duijn was kansloos op zijn inzet, 2-1. ,,Kom op jongens, we hebben niet voor niets een wereldreis voor jullie gemaakt", klonk het bijna smekend vanuit de Kat- wijkse kolonie op de tribune. De opmerking was begrijpelijk, want Hoek zette met die tweede treffer na rust een achterstand om in een voorsprong. In de eerste helft waren er kleine kansjes voor Marco de Ridder (kopbal) en Albert de Haas (ge blokt schot), maar Katwijk kwam pas vlak voor rust na een van de weinige vloeiende aan vallen aan de leiding, 0-1. Mar co de Ridder passeerde op links Kurt Pacqué, waarna Albert de Haas de bal voor het intikken had. De Ridder was de enige Kat- wijker die in de aanvalslinie voor dreiging zorgde. De zwaar lijvige Hans Zwaan kwam op het verzopen Zeeuwse veld - gestage regenval tijdens het du el zorgde voor moeilijke om standigheden - nauwelijks uit de verf. Terwijl de naar Dordrecht vertrekkende Björn Raven zich alleen aan het slot van het duel onderscheidde door de 2-2 aan te tekenen. Dat de scherpte ontbrak bleek wel toen Zwaan vlak voor rust twee maal in vrije positie de bal voor de voeten kreeg, maar niets zin nigs kon verzinnen. Hoek kreeg zo de gelegenheid om op slag van rust de zeer verdiende ge lijkmaker te scoren via een af standsschot van Jos Kayser, 1-1. Het was immers de thuisploeg die tot dan toe het spel dicteer de, ook al kreeg Katwijk de be tere kansen. „We hadden met 3-1 de rust in kunnen gaan", deed Katwijk-trainer Bob Koot wijk de realiteit na afloop enig geweld aan. „Wil je hier wir dan moet je wel de kansen af maken, met 2-2 kom je vrij goed weg", klonk het realistischer. Zo bleven De Ridder, De Haas en Edwin Robbers na rust zonder succes. Katwijk liet daarmee een uit gelezen mogelijkheid liggen om de druk op koploper ARC, dat verloor van Rijnsburgse Boys, verder te vergroten. De ploeg van Bob Kootwijk blijft afhanke lijk van een hernieuwde misstap van de Alphenaren en moet on dertussen zelf nog tegen degra datie strijdende teams als Ko zakken Boys en Ter Leede uit komen. Wil Katwijk de achter volging tot een goed einde brengen dan is een kampioens vorm welkom. Katwijk: Van Duijn; Kwestro, Van der Meer, Van Zeist, Robbers; Pronk (10. Van der Kooij), De Haas (88. Jansen), Van der Plas; Raven, Zwaan, De Rid- ligd neemt blauwwit op sleeptouw tegen Excelsior Maassluis )0SR ''schoten' toodenbi' 'oorburg ick Boys leeft weer en hoe. Na de malaise en de affai- binnen de club, heeft blauwwit de smaak weer te pak- En het zijn juist de eigen jeugdspelers die de weg v hoog hebben gevonden. Quick Boys straalt dankzij de reng van de jonkies weer vechüust uit. Zaterdag was de nieuwste van het stel, Dick Kuyt, die het hardst juichen. De zeventienjarige Katwijker veranderde schot van Martin van Beelen van richting voor het iningsdoelpunt en volleerde zelf de 2-0 binnen tegen ;elsior Maassluis. WUK GERTJAN VAN GEEN /IMO Vassenaa' (ickers'6ï /leerburg-I /ijk'92-Vi /entas 4-( uventas is mooi om te zien dat de taaiste jongens op Nieuw spelbepalend zijn en de in hun kielzog naar een ho- niveau tillen. Quick Boys et het gelukkig niet meer al- hebben van de routiniers van der Plas en Jaap van p om de kar te trekken, it er staan nu andere jon- met een blauwwit hart die rop gaan in de strijd en laten dat de ploeg van Nieuw nog niet is afgeschreven, ck Boys laat, niemand uitge- derd, zijn tanden weer zien at is prettig voor de trouwe ;rs. enige zorg die de club hebben, is dat de talenten Ie belangstelling staan van betaaldvoetbalclubs en een trek dus niet uitgesloten is. De gebroeders Hendrik en Mar tin van Beelen en Kuyt zijn al door FC Utrecht uitgenodigd voor een proefwedstrijd, terwijl ook aankomend talent Jan Schaap gevolgd wordt. Trainer Cees Tempelaar constateerde na afloop tevreden dat het met de jeugdopleiding van Quick Boys wel snor zit. „Het enige vervelende is dat ze nu in de picture staan. Maar ze zijn nog niet klaar voor het profvoetbal. Natuurlijk hebben ze kwalitei ten, maar er is meer voor nodig. En het zou jammer zijn als ze voor een c-elftal worden wegge haald." Het duurde overigens even voordat Quick Boys doorhad dat er veel mogelijk was tegen Excelsior Maassluis. De Katwij- kers bouwden in een te laag tempo op, zodat er weinig ver rassends tot stand kwam. De tricolores zelf begonnen zonder Paolo Mendonca en Emmanuel Monteiro aan het duel, omdat de twee te laat waren. Wellicht dat daar de oorzaak lag van het ongeïnspireerde spel van de Maassluizenaren. De ploeg van trainer Mark Nijssen draaide lang mee in de subtop van de hoofdklasse A, maar is na een aantal magere resultaten terug gezakt op de ranglijst en doet nergens meer om mee. Quick Boys wil wél nog wat laten zien. Het werd daarin al leen tegengewerkt door scheidsrechter Alter. De leids man stuurde Jan-Jeroen Schaap vlak voor de thee van het veld na zijn tweede gele kaart van wege een charge op Kees Star mans, die daardoor overigens na rust niet terugkeerde. Maar de eerste prent was ronduit be lachelijk. Schaap nam een cor recte sliding op de bal, maar Al ter zag daarin een overtreding op Raymond Frehé, die ten val kwam. Alter liet daarnaast een ordi naire schop van Edwin Marijs jegens Jurgen Faerber onbe straft en weigerde Quick Boys tot tweemaal toe een penalty toe te kennen. In de eerste helft werkte Michel van Strien Hen drik van Beelen tegen de grond. Na de rust werd dezelfde Van Beelen gevloerd binnen 'de zes- ZESDEH, Sport 3-! Archipel )ynamo'6i .eidsche) iOL Spon RONNO BROEKHOF enburg ït twee d ;te bedi effer \i vlak pte fr( Na dï g het naars lit zond ar te verscl Iviinsir ïcel vc driks echter j laarmef 2-3 (1 ergooii ampioi ïderlaa danks twee: nen. imen n terug itveld ater vW voordel: nde tri cont Bos ien hei s waar oor HV 'an de lan. Hijj ;ter en' trijd. spelers van Noordwijk za- op sportpark 'De Heuye' t gemengde gevoelens na iop van het 0-0 gelijke spel gen Achilles Veen. Opluch- ng omdat een verliespartij hterwege was gebleven; aan andere kant teleurstelling idat door de rode kaart van artin van Kins 'op zeker' ■ee punten waren verspeeld, minuten na de thee ver- ^_ie de Noordwijker uit en ïrd fors aangepakt door Wal- van Ommeren. Te fors, irdeelde de inconsequent idende arbiter Kohier en hij eld de Veener ten overstaan 400 toeschouwers geel lor. Van Ommeren zeurde ig wat door tegen de op de ond liggende Van Kins die ai [volgens een lichte natrap- fweging maakte. Van Kins '«te Van Ommeren nauwe- maar het voorval ontging scheidsrechter niet. De chtervleugelverdediger hB ocht douchen. ,Ik ben al vijf jaar met Van oa ins bezig om dit soort dingen uit te krijgen en nog gebeurt Ik ben teleurgesteld in m. Door zo'n dom voorval /efnnen we de wedstrijd niet", rdeelde de altijd 'clean' etbal predikende Noord- trainer Ruud Bröring. De idi losdoener zelf trok na de ie; fdstrijd het boetekleed aan, aar vroeg wel om begrip, oetbal is emotie. Ik word >ni togesabeld en lig op de rd met pijn. Begint die go- nog een beetje te zeiken 'k. Ja, en toen reageerde ik 'keerd." Dat de rode kaart Noordwijk ;1 lierdaad punten heeft gekost aannemelijk worden ge ld. In de eerste helft had- zo n de kustbewoners het beste het spel tegen de uiterst sselvallige Veners. De ploeg 1 het Land van Heusden en B tola wist eerder in de com- titie ARC en Katwijk te ver- j toi, maar was daarentegen enige formatie uit de hoofdklasse A die de punten moest laten aan het reeds ge degradeerde Groote Lindt. Noordwijk was de eerste helft sterker wat zich vooral in de kansen verhouding uitte. Nu lijkt elke ploeg tegen Achil les al vlug sterker. Uit of thuis, de ploeg speelt met zeven man achter de bal en vindt het heerlijk als de tegenstander het spel wil maken. Die rol is de Noordwijkers wel toever trouwd al leidde dat niet tot resultaat. Pitti (2x) en Azier, die na een dieptepass van Reinders en een knappe indi viduele actie zich in kansrijke positie manoeuvreerde, werk ten niet zuiver genoeg af. Aan de andere kant stond daar een counter van Veen tegenover. Vonk brak uit op links, zette voor, maar zag geen meegeko men ploegmaat om de bal binnen te werken. Na het wegzenden van Van Kins kreeg de wedstrijd een ander aanblik. Zowaar toonde Veen met de numerieke meer derheid wat lef. De Noordwijk- defensie, waar Jeffrey de Jong de grieperige Pel had vervan gen, kwam onder druk te staan. Dat resulteerde in een enorme kans voor Joey Mul ders, maar op aangeven van Robert Versteeg lepelde hij het leer over het doel van Edmond Claus. De spaarzame Noord- wijkse uitvallen leverden nog het meeste gevaar op. Cees Smit en Niels Karremans kop ten in vrije positie naast en over. Met Smits voor Karre mans en Bloem voor Van de Gronde hield Noordwijk ver volgens simpel stand. Achilles Veen kreeg gaandeweg steeds meer haast om de man-meer- situatie uit te buiten, maar met de haast verdween de pre cisie. Veel balverlies en door zichtige combinaties maakten het voor Noordwijk makkelijk de gelederen gesloten te hou den. Alleen Mulders kreeg vrij voor Claus nog een joekel van een kans, maar ook hij drukte te snel af. In de laatste minuut haalde scheidsrechter Kohier de Noordwijkse toorn over Jan Jeroen Schaap slaat zijn handen vertwijfeld uiteen. Hij heeft van scheidsrechter Alter een gele kaart ontvangen na een onschuldige sliding. Even later zou Schaap nog een gele kaart krijgen waardoor hij nog voor rust moest vertrekken. foto loek zuyderduin tien' maar legde Alter de bal op de rand van het strafschopge bied. Het kwam de arbiter op enke le vervelende opmerkingen te staan, die vooral door de spea ker werden gemaakt. Terwijl er na afloop van de wedstrijd een convenant werd getekend om de verbale en fysieke agressie op en rond het voetbalveld te gen te gaan en een delegatie KNVB-bobo's de tribune be volkte, meende de speaker de oorzaak van dat geweld bij de scheidsrechter te leggen. Een misplaatst commentaar, maar het was helaas zaterdag wel de waarheid. Quick Boys liet zich door de tegenslag niet uit het veld slaan. Het kwam zelfs gesterkt uit de kleedkamer en zorgde er zelf voor dat de 1-0 voorsprong door de numerieke minderheid niet in gevaar kwam. Met de sterk spelende Ronald van Dijk en Faerber achterin in de hoofdrol - zij maakten bijna elke aanval van Excelsior onschadelijk - kon Jaap van Duyn doorschuiven, zodat het evenwicht op het middenveld hersteld werd. Ex celsior kon niets meer uitrich ten en moest een tweede doel punt toestaan. Bij het eerste had Martin van Beelen het grootste aandeel. Hij draaide op de hem bekende wijze weg van zijn tegenstander en en haalde met links uit. Dick Kuyt veranderde de bal van richting, maar de goal kwam wel op naam van Van Beelen. Twintig minuten na rust haalde Hendrik van Beelen de achter lijn. Kuyt verlengde zijn voorzet met een knappe volley naar de verre hoek en besliste de wed strijd. Daarmee zorgde de jeugd za terdag voor de winst van Quick Boys. En schijnt de zon weer volop op Nieuw Zuid. Quick Boys: Van der Niet; Schaap, Van Duyn, Faerber, Van der Plas; Rbii, Van Dijk, Kuyt, Van Hooy; Martin van Bee len (46. Crooy (75. De Jong)), Hendrik van Beelen. SASSENHEIM ROB ONDERWATER Martin van Kins. foto archief zich heen. In de diepte gestuurd door Reinders klopte Rocky Pitti op snelheid de Veense aanvoer der Van Wijk. De Noordwijk spits verschafte zich hiermee vrije doorgang richting doelman Van de Broek, maar werd op de rand van het strafschopgebied nogal opzichtig door Van Dijk naar de grond getrokken. Geen rood, geen penalty en zelfs geen vrije trap oordeelde Kohier, die even later wel floot voor het ein de van de wedstrijd. Noordwijk; Claus; Van Kins, Reinders, Smit, Pel (45. J. de Jong), Pitti, De Rid der, Azier, Van der Gronde (72. Bloem), W. de Jong, Karremans (65. Smits) LISSE* RON HOOGENDAM Weinig mensen op Sportpark Ter Specke geloofden tot zater dag nog in de titelkansen van FC Lisse. Maar na de simpele 5- 1 triomf op het arme Groote Lindt en de miskleunen van ARC (0-2 tegen Rijnsburgse Boys) en Katwijk bij Hoek (2-2) beseft iedereen dat de wonde ren ook dit seizoen de wereld nog niet uit zijn. FC Lisse beleefde zonder al te veel inspanning onverwacht een uiterst lucratief weekeinde. Zonder dat iemand het hardop roept, hoopt men stilletjes dat 'Lis' hetzelfde scenario kan schrijven als vorig jaar toen de ploeg van Ted Immers het pres teerde een gat van elf punten met Scheveningen te dichten om uiteindelijk na een zinde rende finale als winnaar van de serie A tevoorschijn te komen. Dit jaar bedroeg de achter stand op ARC maximaal 13 Arie Lagendijk kijkt verder dan zijn neus lang is. De trainer van Ter Leede weet sinds afgelopen weekeinde de namen van vijftien periodekampioenen van de vijf eerste klas sen. Een van die ploegen zal aan het einde van de reguliere competitie wellicht de te genstander zijn van de Sassenheimse hoofdklasser. Na de 0-0 tegen Schevenin gen en de winst van Kozakken Boys op AS- WH is Ter Leede vrijwel zeker veroordeeld tot het spelen van een promotie/degradatiewedstrijd. Het kan nog anders lopen als Ter Leede volgende weekwint bij Kozakken Boys. Dan wordt de afstand tussen beide ploegen twee punten met nog drie duels te gaan. Zo ver denkt Lagendijk echter niet vooruit. „Het is al heel wat dat we van die laatste plaatsen weg zijn", zei de trainer zaterdagmiddag na de met geluk tot stand gekomen puntende- ling met Scheveningen. „Een paar maan den terug na de nederlaag tegen FC Lisse stonden we vijf punten achter op ASWH. Nu staan we er vijf voor De belangrijkste wedstrijd van het sei zoen wordt dus na de competitie gespeeld. Ter Leede hoeft niet te wanhopen, want de ploeg heeft kwaliteit genoeg om hoofdklas ser te blijven. Maai- alleen hoofdklasser blij ven is voor de ambitieuze club niet genoeg. Ter Leede wil naar het linkerrijtje en is druk bezig om de selectie voor volgend seizoen te versterken. De naam van Carlo van Zeist is gevallen, al moet de verdediger de 'trans fer' nog officieel bevestigen. Erwin Beltman (Blauw Zwart) en Erwin Crooy (Quick Boys) komen de voorhoede versterken, terwijl Martijn Vooys het middenveld meer cachèt moet geven. Vooys speelde twee seizoenen geleden voor Katwijk en maakte daarna de overstap naar ADO Den Haag. Ter Leede wil de kloof met toppers als Scheveningen dichten. Zaterdagmiddag bleek maar weer eens dat deze selectie de kwaliteit ontbeert om zich met de aller- besten te meten. Zelfs een niet bijster ge motiveerd Scheveningen -zonder de top- spelers John Blok en Ron Cramer- maakte het Ter Leede zeer lastig. Dat de thuisploeg niet verloor was te danken aan het goede keeperswerk van Jan Blankespoor en een forse dosis geluk. Daarbij schoot Jeffrey Stolk zijn ploeg be paald niet de helpende hand toe. Vlak voor rust trapte de middenvelder Ype Haitema na voor het gezicht van scheidsrechter Brink, die Stolk prompt de rode kaart voor hield. Dat was dom, want nu moet Ter Leede de steun van de routinier ontberen in de belangrijkste fase van de competitie. La gendijk: „Ik denk dat Jeffrey zelf ook wel be seft dat het niet zo slim was. Maar het is voetbal en zulke zaken gebeuren", hield La gendijk Stolk de hand boven het hoofd. punten, maar ook deze kloof is ondertussen gedicht tot 'slechts' zes punten. Ondanks het lood zware programma (krakers te gen Noordwijk en RBB uit en ARC en Quick Boys thuis) voor de vormgevers uit Lisse is er dus weer van alles mogelijk. ,Het is fantastisch. Het wordt weer gunstig voor ons en de competitie wordt weer span nend", zei Leon van Zwet, die evenals Stephan Spruyt zicht baar genoot van sterke reeks na de winterstop. „Het is toch on gelooflijk; negen gewonnen wedstrijden op rij, 25 doelpun ten vóór en zes tegen. Waar zie je dat nog op de Nederlandse voetbalvelden", stelde routinier Spruyt Terwijl Lisse eigenlijk alleen maar kon verliezen, mocht Groote Lindt vrijuit acteren. Maar de mannen van Peter de Haan speelden als elf kippen zonder kop. Veelvuldig met ne gen man achter de bal en loe rend op de counter. Het bezorg de de toeschouwers zelden kip penvel. Maar omdat FC Lisse achterin nog wel eens te touw tjes liet vieren en de verfoeide zomeravondvoetbal-taktiek hanteerde, kon het gebeuren dat Groote Lindt op 0-1 kwam. 'Boosdoener' was de licht ge blesseerd aan het duel begon nen Richard Groeneweg, die niet alert reageerde op een fraaie pass op Raymond Cor- beth. De Zwijndrechtenaar nam de bal aan en ramde het leer vanaf 'randje 16' in de linker hoek van Mokveld. Lisse, zon der de aan zijn kuitspier gebles seerde Gerald Sandel, zou Lisse niet zijn als niet snel de aanslui tingstreffer zou volgen. Die kwam vlot. Na wat eerdere pro beersels van zijn collega's vond René Ras het welletjes. Na een paar hoogstandjes tussen een kluwen opponenten peerde de verder weinig opvallende rech termiddenvelder de gelijkmaker achter Willem-Jan Pons: 1 -1In plaats van door te drukken bleef Lisse volharden in het slappe spel, slecht optisch was de nummer drie gevaarlijker. Met name over rechts waar de ruim te lag. Op de momenten dat lin kerspits Jerrel Linger de ruimte kreeg stichtte FC Lisse meteen gevaar. Zo schoof Linger tien minuten voor rust beheerst de bal naar Maarten Smakman die vervolgens meedogenloos de 2- HOOFDKLASSE A Ter Leede-Scheveningen 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Brink. Toeschouwers: 700. Rode kaart: Jeffrey Stolk (43. Ter Leede). ASWH-Kozakken Boys 0-2 (0-0) 64. Hank Viveen 0-1, 80 Patrick Leijtens 0-2. Scheidsrechter: Van den Ketterij. Toe schouwers: 1000. Gele kaarten: Vincent Goossens (ASWH), Jurgen van Hattum, Dennis van der Ley, Paul Malherbe (Kozak ken Boys). Byzonderheden Michel Devilee speelde zijn 350e wedstrijd voor ASWH Hoek-Katwijk 2-2 (1-1) 38. Albert de Haas 0-1, 45 Jos Kayser 1-1, 65. Mare Min naert 2-1, 73. Björn Raven 2-2 Scheids rechter: Koedam. Toeschouwers 600. Ge le kaarten: Frank van Damme (Hoek), Carlo van Zeist (Katwijk). Byzonderheden: Ad Gladdines (Hoek) miste een strafschop. Quick Boys-Excelsior M 2-0 (1-0) 34. Mar tin van Beelen 1-0, 67. Dick Kuyt 2-0. Scheidsrechter: Alter. Toeschouwers: 1200. Gele kaarten: Erwin Crooy (Quick Boys), Michel van Strien (Excelsior M). Ro de kaart: Jan Jeroen Schaap (43 - 2x geel Quick Boys). FC Lisse-Groote Lindt 5-1 (2-1) 17. Marco Bley 0-1, 19. Rene Ras 1-1, 33. Maarten Smakman 2-1, 63. Maarten Smakman 3-1 (strafschop), 74 Rene Ras 4-1, 88. Maar ten Smakman 5-1. Scheidsrechter: Belt man Toeschouwers: 800. Gele kaarten: Raymond Corbeth, Jos van Eek, Majid el Hajouti (Groote Lindt). Achilles Veen-Noordwijk 0-0 Scheidsrech ter: Kohier. Toeschouwers: 400. Gele kaar ten: Walter van Ommeren (Achilles Veen), Fred Bloem (Noordwijk). Rode kaart: Mar tin van Kins (51Noordwijk). ARC-Rijnsburgse Boys 0-2 (0-1) 22. Erwin Hermes 0-1, 47. Erwin Hermes 0-2. Scheidsrechter: Constan Crebian Toe schouwers: 1200. Gele kaart: Maurice Balkhoven (ARC). ARC 22 16 2 4 50 47-22 Katwijk22 15 2 5 47 60-26 FC Lisse 22 13 5 4 44 46-24 Scheven 22 11 4 7 37 38-25 Rijnsb Boys 22 8 9 5 33 26-25 Excelsior M 22 9 5 8 32 40-38 Noordwijk 22 9 5 8 32 31-29 Quick Boys 22 10 2 10 32 32-37 Hoek 22 7 8 7 29 36-37 Achil Veen 22 8 5 9 29 26-29 Kozak Boys 22 7 5 10 26 34-40 Ter Leede 22 6 3 13 21 25-33 ASWH 22 3 7 12 16 18-37 Groote Lindt 22 1 0 21 3 14-71 Groote Lindt is gedegradeerd Derde periode FC Lisse 5-15 Ter Leede 5- 9 ARC+ 5-10 Quick Boys 5- 9 PROGRAMMA Rijnsburgse Boys-Scheve- ningen, Kozakken Boys-Ter Leede, Kat- wijk-ASWH, Excelsior M-Hoek, Groote Lindt-Quick Boys, Noordwijk-FC Lisse, ARC-Achilles Veen TOPSCORERS: 1) Ruud Bos (ARC), Hans Zwaan (Katwijk) 17 doelpunten 3) John Verbaan (Kozakken Boys) 16 doelpunten 4) Manuel Monteiro (Excelsior M) 12 doel punten 5) Jerrel Linger (FC Lisse), Robert Visser (Excelsior M) 11 doelpunten 7) Ad Gladdines (Hoek), Marco de Ridder (Kat wijk) 10 doelpunten 9) Björn Raven (Kat wijk), Maarten Smakman (FC Lisse) 9 doel punten HOOFDKLASSE B WOG-Marken 3-1, Spakenburg-SHO 0-2, Strijen-DOVO 0-3, GVW-Capelle 1-1, Ba- rendrecht-Huizen 1-1, Spijkenisse-Benne- kom 1-4, Volendam-Zwart Wit'28 0-0 Barendr 22-44 Huizen 22-32 SH0+ 22-42 ZwartWit 22-29 Spakenburg 22-41 Capelle 22-24 VVOG 22-40 Marken 22-24 D0V0 22-34 Volendam 22-24 Bennekom 22-33 Striien 22-13 GWV 22-33 Spijkenisse 22-11 Spijkenisse is gedegradeerd Derde periode Bennekom 5-13 Capelle 5-10 Barendr +4- 5-11 DOVO 5-10 HOOFDKLASSE C De rode kaart van Stolk had wel tot ge volg dat Ter Leede daadkrachtiger ging spe len. In de eerste helft bakte de thuisploeg er hoegenaamd niets van en mocht het niet mopperen dat de stand dubbelblank bleef (Ron de Jager en Robin Knoester mikten op de paal). Geelrood mocht als excuus het ontbreken van de fysiek sterke verdedigers Marcel de Jong en Paul Dijkman opvoeren (beiden geschorst), maar daaraan waren de trage opbouw en het slappe spel niet te wij ten. Na de rust zocht Ter Leede sneller de aanval, al was dat met een speler minder moeilijk. Toch waren de beste kansen voor Ter Leede. Na een uur kreeg Floor van Duyn de mooiste. De middenvelder kreeg de bal iets te zacht aangespeeld van Ed Borst, waardoor doelman Krayenbrink de inzet van Van Duyn net kon verijdelen. Daarvoor had Luc van der Hoeven net voorlangs geschoten. Het speelde zich alle maal af in een periode van aanvaardbaar Sassenheims spel. In het laatste kwartier waren de energiebronnen opgedroogd en moest Ter Leede terug. De Scheveningers kregen de mooiste kansen, maar vonden een voortreffelijke Jan Blankespoor, paal en lat op hun weg. Ter Leede: Blankespoor; Kramer, Geijsman, Bloem- heuvel, Wajer; L'Ami, Stolk, Van Duyn; Benfekrane (Scheltus), Borst, Van der Hoeven DOS Kampen-Drachtster Boys 2-0, Sparta Nijkerk-ACV 1-1, WHC-HZW 1-1, Be Quick'28-Elburger SC 3-0, Flevo Boys I Js selmeervogels 0-1SC Genemuiden-SDC Putten 3-1, Harkemase Boys-Urk 3-1 IJss'vogels 22-55 WHC 22-27 Genemuiden 22-42 Flevo Boys 22-26 Urk 22-41 ACV22-26 Be Quick'28 22-34 SDC Putten 22-24 Sparta N 22-28 DOS K 22-22 Drach Boys 22-28 HZW 22-22 Harkem Boys 22-27 ElburgerSC 22-19 IJss'vogels is kampioen Derde periode Genemuiden 5-13 Drach Boys 5- 8 IJss'vogels 5-11 HZW 5- 7 EERSTE KLASSEB s 2-1, Heerjansdam- Rozenburg-WOR afg, en-RWH 0-2, DSVP- D0T0-DEVJ0 2-1 Zwaluwen VI 22-32 WOR 21-29 Excelsior P 22-28 Kennem'land 22-20 DSVP 22-18 DEVJ0 22- 9 KRV-Excelsior Perm Kennemerland 2-0, Zwaluwen Vlaarding De Beursbengels 5-2 Rozenb+++ 21-44 Heerjansdam 22-41 D0T0++ 22-41 RWH 22-34 KRV 22-33 Beursb 22-33 Rozenburg is kampioen, Kennem'land speelt P/D, DSVP en DEVJO zijn gedegra- Rozenb+++ 6-16 Heerjansdam 7-14 D0T0++ 7-15 KRV 7-13 TWEEDEKLASSEC 's-Gravenzande SV-Monster 3-0, Honse- lersdijk-KMD 3-3, Delta Sport-HVO 0-2, Soccer Boys-Xerxes 0-4, Vitesse Delft- Voorschoten'97 1-1, Lyra-RCL0-3 Delta S++ 22-53 Honsel'dijk 22-28 GravenzSVt 22-47 HVO 22-28 Xerxes 22-34 Lyra 22-26 V'sch 22-31 RCL 22-25 KMD 22-31 Vitesse D 22-22 Monster 22-29 Soccer Boys 22-19 Delta Sport is kampioen, RCL speelt P/D, Vitesse D en Soccer Boys zijn gedegra- Derde periode Delta S++ 7-18 V'sch7-13 GravenzSV+ 7-16 Xerxes 7-12 1 - schot in de verste hoek - op het bord liet schitteren. Groote Lindt bleef het antwoord schul dig. Bij vlagen speelde de ploeg op niveau maar eenmaal in de buurt van het vijandelijk doel gebied stierven de aanvalletjes in schoonheid. Pas in de 63ste minuut kreeg Lisse, bij wie Groeneweg plaats had gemaakt voor de zwaarlijvige Dubbelde- man, zijn opponent op de knie- en. Linger gooide de trucendoos open ert werd daarbij door El Hajouti licht gehaakt. Leidsman Beltman was onverbiddelijk: penalty. Smakman nam het ca deautje dankbaar in ontvangst, 3-1. In het restant van de mati ge partij onderstreepten Ras (rebound) en weer Smakman (kopbal via een snoekduik) het verschil. Lisse: Mokveld, Polman, Van der Zwet, Spruyt, Vriesde, Ras, Böke (79.Elmahdadi), Groeneweg (Dubbel- deman), Van Bemmel, Smakman, Iin- DERDE KLASSE A SEV-Alphia 7-1, Kagia-Lugdunum 1-4, Ha- zerswoudse Boys-Sleutels 3-3, DSO-TAVV 2-3, Leiden-Valken'68 0-0, UVS-0egst- geest 1-1 Leiden 22-38 Oegstgeest 22-29 SEV 22-37 Kagia 22-29 Valken'68 22-35 Hazersw B 22-28 Lugd 22-33 UVS 22-27 DS0 22-32 Alphia 22-25 TAW 22-31 Sleutels 22-19 Derde periode VIERDE KLASSE A Schipluiden-Nootdorp 1-5 Duinoord 21-50 Blauw Zwart 21-25 SV'35 21-40 LSW'70 21-24 MVKV 21-40 Koudekerk 21-22 LFC+++ 21-39 Woubrugge 21-21 Nootdorp 21-38 Abbenes 21-14 SVOW 21-32 Schipluiden 21-12 Duinoord is kampioen, Abbenes en Schipluiden zijn gedegradeerd Derde periode LFC+++ 6-18 Nootdorp 6-13 Duinoord 6-13 SV'356-12 VIJFDE KLASSE A Zoetermeer-GWS afg, VCL-KSD 4-4 SJC+ 19-47 Foreholte 19-24 DW0++ 19-45 GWS 18-20 Marine 19-33 Roodenburg 19-19 VCL 19-30 Docos 19-13 Zoetermeer 18-29 KSD 19- 6 Jagers 19-27 Tweede periode DW0++ 9-27 Marine 9-18 SJC+ 9-21 Jagers 9-16

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25