e Vitale nederlaag MVV John Whitaker houdt de jeugd achter zich Itappezege Karsten Kroon Sport Veteraan O'Connor verrast Van Gaal draagt titel op aan spelers Berasategui sterk op gravel ,TERDAG 18 APRIL 1998 fan Beelen's oefenen bij Utrecht itwijk Hendrik en Martin van Beelen (Quick Boys) spelen ko llende week een oefenduel met FC Utrecht. Naast de broers [an Beelen zijn ook Dick Kuyt en Jan Schaap uitgenodigd voor je oefenwedstrijd, die op 21 april wordt gespeeld. In dat duel lillen nog meer regiospelers (o.a. Remco van Bemmel van FC jsse) hun opwachting maken. [toemenen hebben geen geld ifKARESTDe Roemeense voetbalbond komt een miljoen gul len tekort voor de voorbereiding en deelneming van het natio- iale elftal aan het WK in Frankrijk. De bond heeft het WK be goot op 1,5 miljoen gulden en bezit zelf slechts eenderde van iet bedrag. De bond hoopt op een krediet van de Roemeense waarvan de directeur een fervent voetbalfan is. Van dorst nillen de spelers niet omkomen in Frankrijk. Een Roemeense irma in mineraalwater heeft 30.000 flessen toegezegd. Weg naar beurs voor Ajax vrij «sterdam De weg naar de beurs voor Ajax is vrij. De algemene edenvergadering van de Amsterdamse voetbalclub is unaniem ikkoord gegaan met de voorgestelde, noodzakelijke statutenwij- Ajax geeft de seizoenkaarthouders, Club Card-houders en eden van de supportersvereniging, in totaal 119.000 oorrang bij de inschrijving voor de aandelen. De aanhang krijgt lezer dagen een brief met inschrijfformulier van voorzitter Van 7 de toewijzing van de aandelen zult u een voorkeurs- lehandeling krijgen: als enige hebt u de zekerheid dat u in bezit lomtvan Ajax-aandelen", aldus de preses. Ajax weet nog niet precies hoeveel een aandeel gaat kosten. :esteld Voorlopig gaat de club uit van een prijs van maximaal vijftig gul- klanl öiokhlov in Russische selectie iQSKOUPSV'er Dmitri Khokhlov is geselecteerd voor de oefen- nterland van Rusland tegen Turkije, woensdag in Moskou. De jjndhovense middenvelder is één van de slechts zeven interna- jonals die hun geld in het buitenland verdienen, londscoach Ignatiev heeft twintig spelers opgeroepen. Spartak mDinamo Moskou, die afgelopen week beide sneuvelden in de lalve finales van het Europese bekervoetbal, zijn de hofleveran- :iers met elk vijf spelers. Rusland heeft zich niet weten te plaat sen voor het WK in Frankrijk. tam-olympiade gaat niet door recht De Olympiade van de dammers in de Italiaanse plaats Poggio Imperiale gaat dit jaar niet door. De sponsors hebben ach teruggetrokken. Het evenement stond voor 12 tot 20 sep- lember op de agenda van de wereldbond (FMJD). De Italiaanse dambond had alle voorbereidingen al had getrof fen, toen een aantal belangrijke geldschieters zonder opgaaf van eden afhaakte. Köln opnieuw in zorgen iremen Werder Bremen heeft l.FC Köln opnieuw in "degradatie- lorgen gebracht: 3-0. En eigenlijk had de Keulse ploeg dat aan zichzelf te wijten. Doelman Menger ging tweemaal opzichtig in Ie fout. Labbadia en Frey profiteerden van die misgrepen en 'onden zich dus wat gelukkig terug op het scoreformulier. Tien minuten voor tijd benutte Labbadia een strafschop. Hij kon het :ich permitteren er even later ook nog een te missen. □Jax wint laatste thuisduel ioorhoutDe zaalvoetballers van Bax hebben hun laatste huisduel met 3-1 gewonnen van Koos Alberts. Mickael Verver coorde twee keer. Mohammed Bougrine nam de derde treffer /oor zijn rekening. Maandag speelt kampioen Bax de laatete vedstrijd. (Weer grote zege korfballers iïïORiLDe Oranje-korfballers hebben gisteren hun tweede gro- e overwinning behaald op het EK. Duitsland werd in Estoril met 10-7 verslagen. Topscorer werd Kees Slingerland van Die Haghe net 7 treffers. Tim Abbenhuis (Die Haghe) en Daniel Hulze- losch (DOS'46) tekenden voor vijf doelpunten. Een dag eerder apende Oranje het EK met de zege op Tsjechië, 27-7. Murdoch neemt aandeel in LA Lakers os angeles» Media-tycoon Rupert Murdoch heeft een minder- Ei),fc Hl. leidsaandeel genomen in de Los Angeles Lakers, een basketbal club uit de NBA. De Australiër verwierf bovendien een aandeel ii de Los Angeles Kings, een ijshockeyclub in uit NHL. Voorts nam Murdoch een belang van 40 procent in de bouw van een nieuwe sportarena in Los Angeles. Die zal in het hartje van de metropool komen. De kosten worden begroot op 600 miljoen gulden. De LA Arena wordt het huis van de LA Lakers, LA Clip iers (basketbal) en LA Kings. lurdoch kocht in maart de Los Angeles Dodgers, de legendari sche honkbalclub die ruimtig veertig jaar eigendom was van de TMalley's. Daarvoor betaalde de media-magnaat 640 miljoen lden. Murdoch is eigenaar van het televisiestation Fox, dat ui- eraard de uitzendrechten van de thuiswedstrijden van de clubs verwerft. fl/V listen Kroon heeft gisteren de ïeede etappe van de Ster der iloften gewonnen. Na een rit 'er ruim 187 kilometer ver eg de coureur uit de Rabo- ïkploeg de Belg Mare Patry de Duitser Rolf Grabsch in eindsprint. Het drietal had fn kleine voorsprong op Oleg eikov (Oekraïne) en de Deen tob Pill. In de algemene rangschikking Patry eerste met twee secon- fn voorsprong op Kroon, rabsch, de nummer drie, heeft in achterstand van acht tellen, renners zitten nog bin- minuut. Onder hen oud- tof John van den Akker, Ray- '°nd Meijs en Jos Lucassen. r>ergej Smetanin heeft de der- rit in de Ronde van Aragon 'zijn naam gebracht. De Rus, Spaanse dienst (Vitalicio Se- Tos), had in Bronchales net 15 meer macht dan de Span- ttd Aitor Garmendia. Deze inesto- coureur bleef eerste in 1 algemeen klassement met i kleine voorsprong op zijn 'dgenoot Daniel Clavero, een Wegmaat van Smetanin. Tour- jt hinaar Jan Ullrich en zijn torganger Bjarne Riis hadden opnieuw moeilijk. Ze finish - ruim twee minuten, ano- chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv. -chef rob onderwater, 071 -5356463 barcelona» anp De 110.000 socio's eisten begin dit jaar nog zijn vertrek. Door met hun gevreesde witte zak doekjes te zwaaien lieten ze hun onvrede blijken over de tegen vallende resultaten en het slechte spel. Maar nu dragen dezelfde fans hun Louis van Gaal op handen. Immers, Barcelona heeft za terdagavond in Camp Nou te gen Real Zaragoza aan een ge lijkspel genoeg om de gezworen vijand Real Madrid op te volgen als landskampioen. Bovendien kan Bar9a de Spaanse beker winnen. Op 29 april is Real Mal- lorca de tegenstander. Als de Catalaanse club de dubbel pakt, zou dat voor het eerst zijn sinds 1950. „De ploeg is de laatste weken goed in vorm en daarom denk ik dat wij ook de beker winnen", stelde Van Gaal vrij- cannes* anp De bijna 50-jarige Ierse golfer Christie O'Connor Jr. heeft zich gisteren bij het Cannes Open „opgewarmd" voor de senio rentour in Europa en de Vere nigde Staten. Met een ronde van 64 slagen, zeven onder par, nam hij verrassend de leiding in het Franse toernooi. De Ne derlanders Rolf Muntz en Chris van der Velde haalden de cut. Zij delen de 25e plaats met een totaal van 143 (+1). Met vier birdies op de eerste vier holes en drie op de laatste vier onderscheidde O'Connor Junior zich in de tweede ronde. Met een score van 136 heeft hij een slag voorsprong op de Spanjaard Santiago Luna. Vier spelers delen met 138 slagen de derde plaats. Voor O'Connor is het pas het derde toernooi dit seizoen. In zowel Dubai als Portugal miste hij de cut. Zijn laatste zege op de Europese Tour dateert uit 1992. Hij won toen, een week nadat hij een helikopteronge luk had overleefd, de British Masters. Van der Velde speelde de tweede ronde van dit met een miljoen gulden gedoteerde toernooi in 72 slagen. Hij maakte twee birdies en drie bogeys. Het is de tweede keer dit seizoen dat de 34-jarige speler zich plaatst voor de fina leronden. Muntz wist na zijn 74 van de eerste ronde dat hij onder par moest spelen om zeker te zijn van kwalificatie. De Brabander voelde zich donderdag niet zo goed maar bleek 24 uur later voldoende in vorm om met vijf birdies een 69 te scoren. Voor Robert Jan Derksen en Maarten Lafeber was het evenement na twee ronden voorbij. dagmiddag op een persconfe rentie na de training. Van Gaal maakte een ont spannen indruk. Hij maakte zelfs grapjes met de Spaanse pers. En als hij dat doet, dan zit hij pas echt lekker in zijn vel. Overigens communiceert de voormalige Ajax-trainer nog steeds in het Engels met de Spaanse pers. Hij beheerst de Spaanse taal nog niet goed ge noeg. De landstitel is eigenlijk al een feit. Met nog vijf wedstrij den te spelen heeft Barcelona liefst veertien punten voor sprong op de Koninklijke. Vrij dag was het een geweldige, maar aangename chaos rond Camp Nou. Duizenden men sen, van wie sommigen op de zwarte markt 1200 gulden voor een kaartje hebben betaald, stonden voor de hekken om een glimp van de spelers op te van gen. Tevergeefs, want de ploeg trainde op het hoofdveld achter gesloten deuren. „Maar dat heeft niets met die wedstrijd te maken", verklaarde Van Gaal. „Ik train de dag voor de wedstrijd altijd achter geslo ten deuren. Ik heb geen speciaal gevoel voor de wedstrijd tegen Zaragoza. Daarom heb ik de spelers ook gewoon naar huis laten gaan na de training. Je moet ze niet isoleren. Met druk kunnen ze best omgaan. Zater dag zit het stadion helemaal vol, dat inspireert de spelers. Dat moet ook, want ik wil op een waardige manier kampioen worden. Men moet later niet kunnen zeggen, dat we kam pioen zijn geworden dankzij de misstappen van Real Madrid." Keeper Ruud Hesp, die de Portugees Vitor Baia uit het doel verdrong en zich volgens Van Gaal ontwikkelde tot de beste speler van Barcelona, zei na de training stellig: „Tuurlijk win nen wij zaterdagavond. Wij wil len laten zien dat we de beste ploeg van Spanje zijn. Ons zelf vertrouwen is heel groot." In zijn eerste seizoen in de Catalaanse metropool had Louis van Gaal het zwaar te ver duren. „Dat wist ik vooraf', al dus de Amsterdammer, „maar het was inderdaad heel moeilijk voor mij. Maar ik ben nu een maal geen korte-termijntrainer; mijn filosofie heeft tijd nodig. Die tijd heeft het bestuur mij gegund. Vergeet ook niet dat Barcelona «wakker is geworden in vergelijking met vorig sei zoen. Er moeten spelers bijko men." „Vanaf december zag ik dat de spelers mijn gedachten kon den volgen. Alleen hadden we veel blessures en in januari had den we duidelijk een mindere periode. Maar die heeft elke club. Pas sinds de laatste vijf weken ben ik tevreden over het spel. Ik zie mijn ideeën in het veld terug. Ik heb nu bewezen dat mijn filosofie ook bij een buitenlandse topclub aaanslaat. Dat geeft zoveel voldoening. Ei genlijk heb ik nu alles bereikt wat ik wilde." barcelona anp Op gravel is Alberto Berasategui veel te sterk voor Jevgeni Kafel nikov. De Spanjaard won vrij dag voor de zesde keer van de Rus. In alle duels slaagde Kafel nikov er nooit in één set te win nen. In Barcelona kwam het daar vrijdag in de kwartfinales ook niet van. Berasategui, zevende geplaatst, versloeg Kafelnikov, eerste op de lijst, met 6-4 6-4. In de halve eindstrijd stuit hij op zijn landgenoot Carlos Moya. Die was lang in actie in tegen de Slowaak Hrbaty, 4-6 6-3 6-3. Moya verloor vorige week in Estoril met 4-6 1-6 van Berasa tegui, die de seizoenopening op gravel op zijn naam bracht. In de andere halve finale staat Gaudenzi tegenover Todd Mar tin, twee ongeplaatste spelers. Gaudenzi schakelde de als acht ste geplaatste Catalaan Brugue- ra uit in drie sets, 3-6 6-2 6-3. Martin gaf zes games af aan Carlos Costa, 6-2 6-4. Marcelo Rios heeft zich af gemeld voor het graveltoernooi van Monte Carlo. De Chileen ondervindt nog te veel hinder van de peesontsteking in de lin ker elleboog. Om die reden kwam hij deze week niet in ac tie in Barcelona. Rios liep de blessure op in de Daviscupwedstrijd van Chili te gen Argentinië. In Santiago zei vader Jorge Rios dat zijn zoon maanden uit de roulatie kan zijn als hij zijn blessure niet se rieus neemt. „Hij moet stoppen met trainen, rust nemen en zich laten behandelen aan zijn elle boog", aldus zijn vader. Zoon lief heeft zich teruggetrokken in zijn woning in Florida. In Mon te Carlo had Rios, de nummer één van de wereld, veel punten te verdedigen. Hij won de Super 9 vorig jaar. Door zijn absentie kan Pete Sampras, die een wild card aanvroeg en kreeg, zijn postitie aan de kop van de rang lijst heroveren. Richard Krajicek maakt vol gende week in Monte Carlo zijn rentree. Na zijn nederlaag tegen Siemerink in de halve finales van Rotterdam nam de Hage naar verlof wegens de geboorte van zijn kind. Fortuna-speler Zegrean wordt op de huid gezeten MW kan de nacompetitie nauwelijks nog ontlopen. Het verloor gister avond in de Geusselt vitale punten in de derby tegen Fortuna Sittard, 1-4. Hamming van Fortuna S maakte twee treffers. Hij voerde zijn totaal op naar 19, evenveel als Arveladze van Ajax. maastricht anp Voor MW zijn de resterende drie competi tiewedstrijden drie finales. Het gaat op be zoek bij Volendam, dat zaterdag bij verlies tegen PSV zeker is van rechtstreekse degra datie, en RKC en ontvangt op de slotdag Vi tesse thuis. Door de nederlaag bleef de door MVV'er Nygaard. Rechts kijkt Landzaat toe. Maastrichtse club een na laatste. Met even veel punten als FC Groningen, dat zondag thuis speelt tegen Ajax, en twee minder dan RKC. Ook Roda JC dat vier punten meer be zit, is nog niet helemaal gevrijwaard van de nacompetitie, een verplicht nummer voor de nummers 16 en 17 van de eredivisie. MW ging gisteravond op zoek naar de winst maar overspeelde zijn hemd. Emerson scoorde weliswaar in de vierde minuut maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Daarna bracht Roel Janssen zijn ploeg in moelijkheden. Hij deponeerde een voorzet van Hermans van Fortuna S achter zijn eigen doelman, 0-1 Na de rust leek Hamming de overwinning voor Fortuna veilig te stellen. Hij scoorde in de 47e minuut, 0-2. Maar Bouma bracht twee minuten later de spanning terug, 1-2. Het was voor Bouma zijn zesde competitie treffer waarmee hij topscorer is van MW, op Volendam na de minst productieve ploeg in de eredivisie met dertig doelpun ten in 31 wedstrijden. Fortuna S voetbalde het duel koel uit. Na een uur sloeg Hamming nogmaals toe. Uit een voorzet van Jeffrey pakte hij zijn tweede doelpunt mee, 1-3. Drie minuten voor het einde tekende invaller Simons voor 1-4. MW: Van Duijnhoven; Luypers, Plum (65. Taivvo), Janssen (32. Ahannach) en Volmer; Landzaat, Joor- dens en De Jong: Nygaard, Bouma en Emerson Foruna Sittard: Van Zwam; Zegrean, Dirkx, Roest en Hermans; Van Bommel, Lanckohr en Burke; Jeffrey, Hamming en Paauwe (60. Simons). Baanrenner zwaar gewond Wereldkampioen op de baan Miguel Alzamora is gisteren bij de training in Palma de Mallor- ca zwaar gewond geraakt. De 23-jarige Spanjaard liep bij een val een schedelbasisfractuur op. Alzamora won vorig jaar op de WK baan in Perth met zijn part ner Lianeras goud op het onder deel americaine, een koppel- koers over 50 kilometer. HELSINKIGPD mem. In de Ronde van Aragon be hield de Litouwer Arturas Kasputis de leiderstrui. De dag prijs was voor de Franse Zwitser Frédéric Vifian. Hij reed solo napr de eindstreep in Apt en ar riveerde daar met een voor sprong van 1.11 op zijn landge noot Daniel Schnider. Die is in de algemene rangschikking nu tweede op negentien seconden van Kasputis. De Ronde van Nedersaksen kende gisteren alleen werkwilli gen. Na de korte staking tijdens de derde etappe was er nu een en al strijdlust. De meeste aan- valspogingen liepen op niets uit. De definitieve schifting kwam vijftig kilometer voor de aankomst in Bad Pyrmont. Bij de vierde beklimming van de dag vormde zich een kopgroep van 25 man. De beste sprinter onder hen was de Duitser Danilo Hondo. Hij versloeg de Amerikaan Frank McCormack en Tsjech Tomas Konecny. Zijn landge noot Andreas JQöden was ook mee vooraan en behield de lei ding in de algemene rangschik king met een comfortabele voorsprong van bijna driekwart minuut op de Amerikaan Chann McRae. Grijnzend keek hij de Hartwall Areena rond. John Whitaker genoot van het applaus dat van de ma tig bezette tribunes over hem werd uitgestort. Zijn tweede opeenvolgende triomf tijdens de we reldbekerfinale verblijdde de Britse ruiter zo zeer, dat hij zelfs nog een extra ereronde reed. Wat niet wil zeggen dat de honger van de man uit Yorkshi re is gestild. Morgen gooit hij met Grannusch al les in de strijd om na 1990 en 1991 voor de derde keer in zijn loopbaan de wereldbeker te verove ren. „Ik hoef alleen nog maar te winnen," zei de 42- jarige Whitaker, die met een wildcard tot de finale werd toegelaten, droog. Ook Rodrigo Pessoa, met de Duitser Lars Nieberg nog de enig overgebleven concurrent van de Brit, beseft dat de favoriet moeilijk is te kloppen. „Er kan nog van alles ge beuren, maar we mogen John niet onderschatten. Hij heeft meer ervaring dan Lars en ik tezamen," besefte de Braziliaan. De machtsovername van de jongelingen bleef in Helsinki voorlopig uit. De 25-jarige Pessoa maakte met Baloubet de Rouet grote indruk, doch koos in de barrage van de tweede proef voor zekerheid, Zoals ook Lars Nieberg (34) de beper kingen van zijn paard Esprit FRH goed inschatte. Beiden wilden niet alles riskeren om een voortij dige greep te doen. Zoals zij voorafgaand diverse favorieten hadden zien sneuvelen. Titelverdedi ger Hugo Simon zag ET zelfs drie keer een balk afgooien. Waarmee de Oostenrijkse favoriet werd teruggeworpen naar een vermoedelijk kansloze dertiendepositie. Twee Nederlanders staan er in het klassement iets beter voor. Bert Romp zakte door twee fouten van Mr. Blue terug naar negende positie, terwijl Eric van der Vleuten door een driekwart tijdfout opschoof naar de twaalfde stek. Ook Jos Lansink klom op de ranglijst, maar de ene misser van Cal- varo Z bedierf een mooie rit. De 21ste positie in de tussenstand deelt de Twent met Piet Rayma- kers. De belhamel van de Nederlandse vertegen woordiging strandde met vijf fouten. „Het liep niet," was het magere excuus van de Brabander. Zoals Jan Tops en Peter Geerink zich zelfs niet bij de beste 28 kwalificeerden en morgen mogen toekijken. Het kon, zo bewezen sommige deelnemers, nog erger. „Hairrising," noemde de bijna kalende winnaar Whitaker de door Juhani Kuisma ont worpen omloop. De Finse parcoursbouwer had een verraderlijke test neergezet. Ulrich Kirchhoff kwam met You can do it zwaar ten val. De Duit ser had het geluk dat hij niet onder het paard - geleend van de geblesseerde Nederlandse ruiter Albert Zoer - terecht kwam. Nu werd hij, hangend met een been in de stijgbeugel, meegesleept door zijn dier. Een vies tenue was het enige dat Kir chhoff aan de capriolen overhield. Dat kon niet van Willi Melliger worden gezegd. Hij verliet de piste met een bloedneus. Zijn paard Domina III raakte zo in paniek, dat het dier met de hals tegen het gezicht van de Zwitser klapte. Ook Eric van der Vleuten ging bijna uit het za del. De man uit Mierlo reed met Flower III een prima proef. Alleen begon het paard halverwege de omgang met de benen naar achteren te slaan. „Flower is een sensibel beestje. Ze gaat een beetje bokken als ik tussen de hindernissen veel druk op haar uitoefen. Bij een binnen concours volgen de hindernissen snel op el kaar, waardoor ze deze keer dus- begon te bokken. Daardoor verloor ik seconden, al had ik niet in de gaten dat ik de tijdslimiet zou overschrijden. Toen we over de laatste hindernis gingen, wierp Flower mij bijna nog uit het zadel. Gelukkig had ik het dier goed vast." Johan Heins zag vanaf de tribune dat het alle maal goed afliep. De Europees kampioen van 1977 is als paardenhandelaar in de Finse hoofd stad om enkele Amerikaanse zakenrelaties aan het werk te zien. „Ik ben hier niet om mij alvast te oriënteren op een mogelijke functie als bonds coach. Ik heb de afgelopen week wel een gesprek gehad met een afvaardiging van de hippische sportbond. Het is echter te vroeg om nu al te ver wachten dat binnenkort alles wordt afgerond. We hebben nog niets tot in details besproken," aldus Heins. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van vrijdag 17 april: 1-4-15-17-19-20-21-26-38-41-44-45- 46-51 -57-60-66-68-71-75. (onder voorbehoud). VOETBAL EREDIVISIE MW - Fortuna Sittard 1-4 (0-1). 18. Jans sen 0-1 (eigen doel), 47. Hamming 0-2, 49. Bouma 1-2, 61. Hamming 1-3, 87. Si mons 1-4. Scheidsrechter: Van Hulten. Toeschouwers; 8000. Gele kaart; Landzaat (MW), Van Bommel (Fortuna S). Ajax 29 26 2 1 80 93 - 14 PSV 29 18 8 3 62 74 - 35 Vitesse 30 17 7 6 58 75 - 45 Feyenoord 29 16 6 7 54 54 - 32 Heerenveen 29 15 6 8 51 47 - 43 Willem II 29 14 4 11 46 51 - 45 Fortuna S. 30 13 5 12 44 44 - 47 NAC 29 11 6 12 39 34 - 36 Sparta 30 9 10 11 37 48 - 53 FC Twente 30 9 9 12 36 33-38 FC Utrecht 30 11 3 16 36 52 - 61 Graafschap 30 9 8 13 35 40 - 39 NEC 30 11 2 17 35 35 - 56 Roda JC 30 8 8 14 32 37 - 40 RKC 31 8 6 17 30 44 - 63 Groningen 30 6 10 14 28 36 - 53 MVV 31 8 4 19 28 31 - 70 Volendam 30 4 6 20 18 27-85 eerste divisie FC Zwolle - Haarlem 3-1 (1-0). 22. Bosschaart 1-0, 51 Strobbe 1-1, 63 Slot 2-1, 77 Van den Belt 3-1. Scheidsrechter; Slot. Toeschouwers-, 3150- Eindhoven - Dordrecht'90 6-1 (1-1). 16. Losada 1-0 (strafschop), 36. Hoogendorp 1-1, 53. Van der Borght 2-1, 72 Schuman 3-1, 74. Schuman 4-1, 82. Losada 5-1,86 Losada 6-1. Scheidsrechter; Van Die- men. Toeschouwers: 1800 Rode kaart 46. Rook (Dordrecht, 2xgeel), 86. Plug (Dordrecht) natrappen. Gele kaart; Thijssens (Eindhoven), Van Gelderen, Hoogendorp en Plug (Dordrecht). AZ 30 19 7 4 64 73 - 29 CambuurL. 30 18 4 8 58 60 - 38 Emmen 30 16 6 8 54 53 - 36 Den Bosch 30 15 7 8 52 53-39 Eindhoven 31 16 3 12 51 48 - 46 TOP 30 15 4 11 49 52 - 43 FC Zwolle 31 13 10 8 49 51 - 38 ADODenHaag 30 14 6 10 48 58 - 40 GA Eagles 30 14 3 13 45 62 - 45 - 45 n - Thijssen 0-2, Mol - 30 9 10 11 37 38 - 42 Telstar 30 8 7 15 31 37 - 56 Haarlem 31 8 7 16 31 40-69 Heracles 30 7 7 16 28 45 - 69 Dordr. '90 31 5 12 14 27 33 - 57 Lafeber (Ned) 152. Excelsior 30 7 5 18 26 34-58 RBC 30 4 8 18 20 26 - 55 Tweede ronde: De Bruijn - Arnouts 50-50/49 beurten, De Bruijn verder, De Vries - De Wit 50-34/49, M. Vet - P. Vet 50-48/76, Van Manen Havermans 50-46/44, Van de Looy Martens 50-35/35, Bongers - Posthu- mius 50-44/56, Broeders - Vlaar 50-40/52, De Kleine -Burgman 50-31/29. DAMMEN Hoogezand. NK n Twaalfde ronde: Oudshoorn 1-1, Clerc - Wiersma 1-1, Raven - Boom 0-2, Hans Jansen - Krajenbrmk 1-1, Scholma - Van der Zee 0-2, Wesselmk - Mathijsen 1-1. Stand; 1. Géerard Jansen en Wiersma 16, 3. Clerc en Thijssen 15, 5. Van der Zee 14, 6. Wesselmk 13, 7. Boom, Hans Jansen, Kraienbrink, Oudshoorn 11,11. Raven 10,12. Mol en Scholma 9,14 Mathijsen 7. GOLF Cannes. Cannes Open, 1 miljoen gulden, stand na tweede ronde: 1. O'Connor (Ier) 136 slagen (-6), 2. Luna (Spa) 137, 3 Fulke (Zwe), Higgings (Ier), Allen (Aus), Davis (Eng) 138, 7 Lonard (Aus) 139, 8. Price (Wal), Gillis (Vst), Levet (Fra) 140; 25. Van der Velde (Ned), ïtz(Ned) 143; uitgeschakeld: Derksen (Ned) 147, PAARDENSPORT duitsland Duisburg - Wolfsburg 2 - 2, Bremen Köln 3-0 Cannes - Lens 0 - 2, Metz - Nantes 3 - 2 Helsinki. Finale wereldbeker springruiters. Tweede onderdeel, springconcours 1,65 meter, na barrage. 1. John Whitaker (GBr) 0 strafpunten - 32,59 seconden, 2. Tebbel (Dui) Radiator 0-33,68, 3. Rodrigo Pessoa (Bra) Loro Piana Baloubet du Rouet 0-36,32, 4. Nieberg (Dui) Esprit FRH 0-43,18, 5. Ludger Beerbaum (Dui) PS Priamus 4-32,80, 6. Spooner (VSt) Cosino 4-34,11, 7. Howard (VSt) S'Blieft 8-32,65,8. Gretzer (Zwe) Feliciano 8-36,22; zonder barrage: 9 Van der Vleuten (Ned) Vink Flower III 0,75, 10. Lansink (Ned) Nissan Calvaro Z, Sloot haak (Dui) San Patrignano Cassini, Firestone (VSt) Gustl P, Goldstein-Engle (VSt) Hidden Creek's Alva- retto en Michaels (VSt) Sprehe Stella 4, 16. o.a. Romp/Burg's Mr. Blue 8, 21. Tops/Sonora la Silla 9, 32. o.a. Raymakers/Jewel's Classic Touch 20. Gee- rink/LBH Granata uitgevallen Stand na twee onderdelen. 1 John Whitaker 0 straf punten, 2. Rodrigo Pessoa 2,5, 3 Nieberg 3,5, 4 Ludger Beerbaum, Goldstein-Engleen Howard 8,5, 7. Firestone en Gretzer 10,5,9. Romp, Spooner en Teb bel 12,12. Van der Vleuten 12,5,13.Simon (Oos)en Michaels 13,5,15. Michael Whitaker (GBr)enGarson (VSt) 14,5, 21 Lansink en Raymakers 21,5, 34 Tops 31,5,37. Geerink 38. TENNIS Barcelona. Mannen, 1,9 miljoen gulden. Kwartfinales: Berasategui (Spa/7) Kafelnikov (Rus/1) 6-4 6-4, Moya (Spa/6) - Hrbaty (Slw) 4-6 6-3 6-3, Gaudenzi (Ita) - Bruguera (Spa/8) 3-6 6-2 6-3, Martin (VSt) - Carlos Costa (Spa) 6-2 6-4 Dubbel, kwartfinales- Haarhuis/Eltingh (Ned/1) - Kempers/posting(Ned)6-l 6-4. Makarska (Kro). Vrouwen, 220.000 gulden. Kwartfinales: Fang Li (Chn/1) - Suarez (Arg) 6-4 6-2, Hrdlickova (Tsj) - Loegina (Oek) 3-6 7-5 6-4, Ne- meckova (Tsj/8) - Kloesel (Dui) 7-6 4-6 6-0, Leon- Garcia (Spa/4) - Alcazar (Spa) 7-6 3-6 6-1. Tokio. 1,5 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Vacek (Tsj/12) - Pnnosil (Dui) 6-4 6-1, Byron Black (Zim/10) - Dreekmann (Dui) 6-2 6-3, Gambill (VSt/11) - Henman (GBr/3) 6-3 4-6 6-3, (VSt) 4-6 6-1 6-1, Morariu (VSt/5) - Sawamalsu (Jap/2) 7-5 6-3, Frazier (VSt/4) - Pratt (Aus) 6-2 4-6 6-2, Wang Shi-ting (Tai/6) - McNeil (VSt) 4-6 6-4 6- WIELRENNEN Ster der B ftroon (Ned) 187,6 km in 4.42 24 (39,858 km/uur), 2. Patry (Bel), 3. Grabsch (Dui), 4 Pankov (Oek) 0.08, 5. Pill (Den), 6. Van Haecke (Bel) 0.13, 7. Van den Akker (Ned), 8. Kappes (Dui), 9. Meijs (Ned), 10. Engels (Ned) 0.16; 11. Jeurissen. 16. Lu cassen 0.30, 19. Pronk 1.17, 20. De Leeuw. Klassement-, 1 Patry 7.07.44, 2. Kroon 0.02, 3 Grabsch 0.08, 4 Pankov 0 20, 5. Pill 0.25, 6 Van Haecke 0.25, 7. Van den Akker, 8. Kappes, 9. Mei|s, 10. Engels 0.28; 14. Lucassen 0.42, 15 Reinerink 1.15, 16. De Leeuw 1.26, 17. Talen 1.27,18 Pronk 1.28,19. De Groot, 20. Duijn. Ronde van Aragon, derde etappe Mora de Rubielos- Bronchales: 1 Smetanin (Rus) 159,5 km in 5.08,29 (31,284 km/uur), 2. Garmendia (Spa) 0.01, 3. Zintsjenko (Rus) 0.02, 4 Axelsson (Zwe), 5. Clavero (Spa) 0.04, 6. Cuesta (Spa) 0.06, 7. Piepoli (Ita) 0.08, 8. Tunc- chia (Ita) 0.09,9. Scirea (Ita), 10. Heras (Spa). Algemeen klassement 1 Garmendia 11.38.12, 2. Clavero 0.05, 3. Cuesta 0.36,4. Piepoli 0.38, 5. Bel tran (Spa) 0.45, 6 Donati (Ita) 0,55, 7. Axelsson 113, 8. Heras 1.20, 9 Zintsienko 1.55, 10 Rubiera (Spa) 2.00 Ronde van de Vauduse, derde etappe Gargas-Apt: 1. Vifian (Zwi) 170,5 km in 4.34.21 (37,153 km/uur), 2. Schnider (Zwi) 1.11, 3 Leporatti (Ita) 1.19, 4 de Pasquale (Ita), 5 Ampler (Dui), 6. Me- neghetti (Fra), 7 Vergnam (Ita), 8. Renggli (Zwi), 9 Bianchim (Ita), 10. Jones (Zim). Algemeen klassement: 1 Kasputis (Lit) 13.13.50, 2. Schnider 0.19, 3. Leporatti 0.23, 4. De Pasquale 0.25, 5. Vergnani 0.27, 6. Ampler, 7. Renggli 0 31, 8. Salmon (Fra) 0.33,9. JOnes, 10. Lino (Fra). Ronde van Nedersaksen, vierde etappe Bückcburg- Bad Pyrmont: 1 Hondo (Dui) 152,6 km in 3 38,10, 2. McCormack (VSt), 3. Konecny (Tsj), 4. Giacomelli (Ita), 5. Keyval (Ts|), 6. Kivilev (Kaz), 7. Jaime Hernandez (Spa), 8. McRae (VSt), 9. Stangeli (Slv), 10. Babaitsiev (Rus). Algemeen klassement 1. Klöden (Dui) 16.01.57, 2. McRae 0.03, 0.41, 3. Niermann (Dui) 0.44, 4 Her nandez 0,58, 5. Stangeli 0.59, 6. Kivilev 1.00, 7. Hondo 1.04, 8. Babaitsiev 1.09, 9. McCrory (Aus) 1 17, 10. Nielsen (Den) 1 18. idéé (v), eerste etappe Lu^on- K,. SCHOONSPRINGEN Elekstrostal (Rus). Europa Cup. Mannen, 3-meterplank 1. Wels (Dui) 420,24, 2 Chamoelkin (WRu) 412,59, 3. Ahrens (Dui) 407,07, 4. Lisowski (Rus) 387,60, 5. Antonio (GBr) 346,26. 273,84,4, Danaux (Fra) 254,10,5. Ts|ivanova (Rus)

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 27