a Oegstgeest kan promoveren en degraderen Sport um UIT DE DEKKING ARC niet onoverwinneli Klassement topscorers '97- Schoenen voor Van Scl Foreholte en FC Lisse boeken ruime zeges in strijd om LD-cup VRIJDAG 17 APRIL 1998 dag 1 A SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER,? HELDER ben in voors] vond i i/Don, fERSUM Conink Brand aatser werke Menken van Grieken L.J. SPORT ingBèbank Electrolux meerburg bv Woning- en Utiliteitsbouw Verbouw en Onderhoud Makelaardij en Taxaties Verzekeringen RUIGROK HEKWERK BV KATWIJK Lageweg 34 Postbus 3000 2220 CA Katwijk (ZH) Telefoon 071 -4057777 Fax 071 -4031531 Dieptepunt: Driemaal zijn we ge degradeerd en persoon lijk diepte punt was de rode kaart die ik zo'n vier jaar geleden tegen Docos kreeg. Dat gebeurde in de laatste wedstrijd van het sei zoen, terwijl we al kampioen waren. Teleurstelling: Niet echt. Sterke punt: Overzicht en (trap) techniek. Zwakke punt: De bal veroveren en koppen. Beste trainer: In de jeugd Wil lem Hoogkamer, een sfeerma ker. Ik heb hem 10 jaar meege maakt. Bij de senioren Fred An dree en dan niet zozeer vanwe ge zijn trainingen, maar hij gaf je zelfvertrouwen en was sterk in de details. Slechtste trainer: Het is niet zo dat je kan zeggen hij is goed of slecht. Je moet jezelf ontwikke len, en de ene trainer geeft daarbij meer begeleiding dan een ander. Mooiste shirt: Real Madrid, dat witte staat wel technisch. Tackles: Meteen rood. Ik ben zelf geen type die veel slidings maakt. Als ze mij onderuit ha len, vraag ik me af waarom dat nou moet. Gele en rode kaarten: Ik heb de reputatie dat ik veel ge schorst ben geweest, maar dat valt echt wel mee. In de begin periode heb ik wel eens een ro de kaart gehad, maar de laatste vier jaar ben ik niet meer dan één of twee wedstrijden ge schorst geweest. Blessures: Ik heb een keer mijn pols gebro ken in een partijtje zaalvoetbal, maar dat was aan het einde van het seizoen, zodat ik weinig heb gemist. Man: Mijn voetbalvrienden. Vrouw: Mijn moeder. Vervelendste tegenstander: Van die kuitenbijters. Vroeger stond ik vaak midhalf en die gasten bleven dan maar gaan en liepen je alleen maar in de weg. Ik speel liever tegen tech nische voetballers. Hobby's: Zaalvoetbal, tennis en een beetje biljarten, poolen en golfen. Krant/tijdschrift: Nieuwe Re- vu, De Telegraaf en voetbal blaadjes van de KNVB en de supportersvereniging vanAjax. Boek: De hele serie van John Grisham. Film: Legal-thrillers. Tv-programma's: Friends en The X-Files. Muziek: Dat ligt aan mijn stemming, want ik hou eigen lijk van alle soorten. De Rolling Stones zijn eigenlijk altijd wel goed, en 538-muziek. Lelijk: Dikke vrouwen in een legging. Mooi: Courteney Cox. Hekel aan: Dikdoenerij. Respect voor: Vrijwilligers. Kampioen eerste divisie: Ik hoop AZ. Politiek: WD. Eten: Chinees en Hollandse kost. Drinken: Bier. Vakantie: Skivakantie, en als het eventjes kan met Club Med, die organisatie regelt de Wedstrijd van de Week vv Leiden - Valken '68 Als Wedstrijd van de Week is ditmaal gekozen voor de alk sende confrontatie in de derde .klasse van het zaterdagvoa sen w Leiden en Valken '68. Deskundige bij dit treffen Duindam., die zowel bij Leiden als bij Valken in het eerste ni Hij geeft zijn visie, beoordeelt de spelers middels en rapp en Idest de Man of the Match die met een paar voetbak van Sloos Sport wordt beloond. Naam: Bon. Roepnaam: Patrick. Geboren: 9 oktober 1967 te Lis- se. Broers/zussen: Een broer en een zus. Beiden zijn ouder. Opleiding: Atheneum en de HEAO heb ik bijna afgemaakt. Na alle jaren te hebben doorlo pen, kreeg ik voor mijn afslui tende scriptie een 4 of een 5. Ik ben er toen mee gestopt en in dienst gegaan. Beroep: Administrateur. Partner: Nee. Kinderen: Geen. Lengte/gewicht: 1.83 meter en 82 kilogram. Clubs: Tot en met de C-jeugd Sportclub Lisse, daarna FC Lis- se. Dit is mijn dertiende jaar in het eerste van de zondag. Positie: Laatste man, vroeger stond ik altijd op het midden veld. Links/rechtsbenig: Rechtsbe- nig en een beetje links. Ik kan daarmee een voorzet geven en op doel schieten, maar hij is niet zo sterk als mijn rechter been. Trainers: In de jeugd Willem Hoogkamer, bij de senioren André Wahlen, Laszlo Nanai, Jan Gieske, Fred Andree, Daaf Brandt en Fokke van der Reyd. Hoogtepunt: Tweemaal kam pioen met de jeugd. Met de Al promoveerden we naar de hoogste klasse. Jammer was al leen dat ik naar de senioren moest en niet tegen topclubs als Feyenoord, Ajax en Sparta kon spelen. Daarnaast zijn we nog een keer kampioen bij de senioren geworden en eenmaal via de nacompetitie gepromo veerd. Een hoogtepunt is na tuurlijk ook het aanstaande kampioenschap. vroeger, zoals Edward van der Putte, Ron Kuilboer, Paul Pij pers, Kees Horsman, Cor en Frans Rouckaert en Henri van Kesteren. tekst peter van der hulst foto dick hogewoning hele vakantie voor je. Voetbal op tv: Ik kijk selectief. Ik neem niets op en als er wei nig aan is, zoals Vicenza tegen Roda JC, ben ik ook gauw weg. Henk Spaan of Harry Vér- meegen: Henk Spaan. Hij voert serieuze gesprekken met voet ballers en die vind ik wel goed. Favoriete plek in de regio: Lis- se. Ze hebben hier alles, een ideale winkelzone en je kan hier alle sporten beoefenen. Lisse lijkt op een stad, maar is toch dorps gebleven, in tegen stelling tot Haarlem of Leiden. Opvallendste Lissenaar: Harry Mens, met als goede tweede Barry Opdam. Zaterdagvoetbal: Mooi, vooral omdat je zoveel clubs uit de re gio hebt, dat spreekt wel aan. Zondagvoetbal: Hoe lager je speelt des te vaker wordt er ge schoffeld. Ik koos destijds voor de zondag omdat al mijn vrien den op die dag gingen voetbal len. De zondag stond destijds ook iets hoger aangeschreven. Ik heb er geen spijt van dat ik nooit naar de zaterdag ben ge gaan. Toch had ik die stap een keer moeten maken om te kij ken hoe hoog ik zou komen. FC Lisse: Een grote club, die vooral op zondag de gezellig heid heeft gehouden. Eindrangschikking: Eerste. Ik hoop dat we zondag bij MMO kampioen worden, al is het een week later, thuis tegen UDO, mooier. Mijn verwachtingen komen daarmee uit, al is het vrij moeilijk gegaan. Rond de winterstop hebben we aardig wat punten laten liggen, de laatste tijd zijn we weer goed bezig. Welke ploegen degraderen: Al phen en Kickers. MMO - FC Lisse: 0-2. Toekomst: Volgend jaar met een vriendenteam spelen. Ook Patrick Paardekooper, Marco Wassenaar en wellicht Marcel Bremmer gaan lager voetballen met een aantal jongens van De laatste ronde in het lagere zaterdagvoetbal gramma op het laatste moment een week doorgeschoven - nog twee prijzen te verdienen. LFC pakte gisteren de derde periode en MVKV kan bij winst op SV'35 de periode van kampioen Duinoord overnemen. Zondag De lagere zondagamateurs spe len nog twee ronden. Lugdunum speelt in de eerste klasse pas komende dinsdag in de Kikkerpolder tegen Unitas en heeft een zege nodig om het de gradatiegevaar af te wenden. In de tweede klasse daalt Forehol te af en heeft WSB nog een mi niem kansje op de periodetitel. In de derde klasse staat Docos fier aan kop. De roodwitten kunnen met heel veel geluk zondag zelfs kampioen worden. ,,Maar dan moeten wij winnen van Voorschoten, terwijl DWO en VUC punten moeten moeten verspelen", kijkt trainer Wim Visser vooruit. „Ik schat de kan sen óp een kampioenschap in op 25 procent. En die 25 pro cent hebben we zelf in de hand. Ik denk dat het reëel is om uit te gaan van een periodetitel." Bij de Leidse ploeg is Johan de Rid der bezig aan zijn laatste sei zoen. De aanvaller wordt assis tent-trainer naast Wim Visser. In de vierde klasse is de strijd om degradatie ongemeen span nend. Eén ploeg degradeert rechtstreeks, de voorlaatste speelt een promotie/ degrada tiewedstrijd. Vier ploegen (Al phen, Kickers, ASC en UDWS) komen in aanmerking voor de laatste plaats. FC Lisse is de ge doodverfde kampioen. UDO, Warmunda en LFC gaan vrijwel zeker nacompetitie spelen. De algehele winnaar wacht een promotie/ degradatiewedstrijd tegen Roodenburg, de voor laatste ploeg van de derde klas se. In de vijfde klasse gaan Tey- lingen (dat de periode van kam pioen Rijnland wellicht over neemt) en Celeritas strijden om het klasseperiodekampioen- schap. Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Henk van Berkel (Lugdunum-za) 3 1) Paul Haver (Teylingen) 2 2) Pieter van Schie (Lugdunum-za) 0 3) Martin Krayenoord (MVKV) 1 4) Carlo van Nierop (SJZ) 0 5) Hans Zwaan (Katwijk) 0 6) Ruud Bos (ARC) 0 7) Piet Oele (Woubrugge) 0 8) Dennis Stuifzand (Docos) 0 9) Eric Grosman (Voorschoten'97) 1 10) Michel Schouten (Warmunda) 0 Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shut beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1997/98 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse- erC ERDAM seDIC aginf •rs, Sai vinstb )in We Casha; inkla 1), Eve :rho jCHESIEF overd gdboc vil niel iktebe miljoc tnoc WNÏ E in Sari (a.De géinvi t.H ierdek ment is in handen vi oekers van Duivenbode. Ini lervan dagelijks tussen lO.OOi rei uur, tel. 071-5356461 leiden» Pieter van Schie is topscorer van de maand maart get De speler van Lugdunum zaterdag ontving voor die prestatiei ip paar voetbalschoenen, beschikbaar gesteld door Wout Bergei FOTO Mm In de LD-cup zou de afgelopen -week op zeven velden een voetbal gaan rol len. Twee wedstrijden die vorige week vanwege het onweer waren afgebro ken, moesten worden uitgespeeld en er stonden nog vijf andere duels ge pland. Van die zeven wedstrijden ble ven er maar twee over waarin daad werkelijk werd afgetrapt. Lugdunum - WSB en TAW - Al- phense Boys werden door de bond naar volgende week doorgeschoven, net als Voorschoten (za) - Ter Leede. Bij de duels die nog moesten worden afgemaakt, KRV tegen Voorschoten (zo) en UVS tegen Alphia, zijn de clubs onderling overeen gekomen de stand die bij het afbreken op de borden prijkte als einduitslag te aanvaarden. Competitiebelangen wegen voor het 'verliezende' Alphia zwaarder en trou wens, een 4-0 achterstand tegen hoofdklasser UVS was toch redelijk on overbrugbaar. Voorschoten had er geen zin in om voor een klein kwar tiertje, te beginnen bij een 2-0 achter stand, de reis naar Katwijk te maken. In de twee gespeelde wedstrijden ver loor Warmunda met 2-7 van FC Lisse (za) en versloeg Foreholte RCL: 5-2. Warmunda - FC Lisse 2-7 (1-2) De ruststand doet vermoeden dat de eerste helft redelijk gelijkop ging. Dat was echter alleen het geval wat doel punten betreft. Het verschil tussen vierde klasse en hoofdklasse was dui delijk te zien, maar ondanks het over wicht van FC Lisse maakten beide ploegen er een bijzonder leuke en open wedstrijd van. In de tweede helft besloten de bezoekers om Warmunda wat meer speelruimte te geven. Het re sulteerde in kansen voor de thuisclub en snelle, succesvolle uitvallen van de Lissenaren. Voor Warmunda scoorde Barry van Rijn twee keer, bij Lisse schoten Barry Dubbeldeman (3x), Ralph Polman, René Ras, Leon van der Zwet en Maarten Smakman raak. Foreholte - RCL 5-2 (2-1) Foreholte was de hele wedstrijd sterker en boekte zodoende een verdiende overwinning op de Leiderdorpers. Niek Oosterlee bracht RCL nog wel langszij, na een openingsgoal van Rob Tetteroo, maar met doelpunten van Oscar Ligtvoet en Duncan de Groot aan weerskanten van de rust liep Fore holte uit naar 3-1. Michel Opdam gaf de bezoekers even hoop, voordat op nieuw Rob Tetteroo en Sjaak van den Burgh de eindstand op het bord brach ten. De treffer van Van den Burgh was een 'beauty': hij lobde vanaf twintig meter een dieptepass in één keer over de keeper. Het tussentijdse potje tegen zon daghoofdklasser Tonegido, dat klinkklaar met 4-0 verloren ging, heeft aan getoond dat koploper ARC ze ker niet onoverwinnelijk is. „Ik hoop dat we daar lering uit trek ken", zegt coach Willem Berc- kenkamp met opgeheven vinger voor de wedstrijd tegen Rijns- burgse Boys. Het is onduidelijk of rechtsback Arthur van Orssa- gen (mogelijk geschorst) van de partij is. In deze voorbeschouwing ver der een overzicht van de teams die nog strijden voor een prijs, of degradatie proberen te voor komen. FC Lisse FC Lisse heeft op papier een 'mak kie' tegen het reeds deerde Groote Lindt. „Maar makkies zijn er fC LISSE niet meer. Laat ik zeggen dat het één van de min dere ploegen is", reageert aan voerder Leon van der Zwet. FC Lisse, koploper in de stand om de derde periode, moet het stel len zonder de aan zijn enkel ge blesseerde Aldert Faassen. w Katwijk Katwijk hoopt dat ARC een misstap tegen Rijnsburgse Boys begi „Anders wordt het een moeilijk verhaal voor ons", zegt trainer Bob Kootwijk. Zijn ploeg moet het stellen zonder Peter van Duyn (herstellende van een me- De zaterdagamateurs in de eerste tot en met de derde klasse gaan komend week einde de laatste ronde in. Daarin valt voor een aantal clubs nog wat te verdienen. Of te verliezen, zoals twee deklasser RCL. Derdeklas ser Oegstgeest kan pro moveren én degraderen. De ploeg van Leen de Goey kan de competitieleider van West 3 in een zeer las tig parket brengen. leiden rob onderwater niscus-operatie) en hoorn (hamstring) „ARC moet nu bewijzen terechte kampioen zijn tussen moeten wij wedstrijden winnen. Hu gewoon lastig." Ter Leede Ter Leede is de afgelopen twee weken volgens j trainer Arie La- I gendijk 'allerbe labberdst' door gekomen. „Op de zaterdagen waren uiampio de doordeweekse wed derde werden afgelast." Na sopzii een goede voorbereid? i v het duel tegen Schew I door „Eén punt tegen deze[ genot heel welkom zijn." Te Is ze ve moet het stellen zonde woon schorsten Marcel de I Paul Dijkman. UVS De spelers van UVS missen een het hart 1 van een sportman, i Trainer Wim van Zwam had onlangs in deze krant kei harde kritiek op zijn ploeg. „Soms is I eens nodig om ook via de knuppel in het hoed punter gooien", zegt Van Zw foelt u teraf. „Waar het mij on dat ze begrijpen dat ai gaat rollen, mijn rol i> speeld en zij er moeten! heb het duel Elinkwijk' Schapen gezien. De tin in Tesl was veel en veel beü 'n.„Ik Zwarte Schapen won hoe lel Door gewoon keihard i£ en jare werd het geluk uiteindel tshalf dwongen. Met die fcn vo moeten wij nog vijf wed verder." Oegstgeest is bezitter van een periodetitel, maar is nog niet gevrijwaard van degradatiege vaar. Verlies tegen de zaterdag- tak van UVS, vertoevend in de buurt van de rode streep, kan het volgende teweeg brengen: Oegstgeest, TAW en Alphia ein digen gelijk op de voorlaatste plaats en moeten in een extra competitie uitmaken, wie num mer elf wordt. De 'verliezer' van deze strijd speelt tegen een klasseperiodekampioen van de vierde klasse een promotie/de gradatiewedstrijd. Stel dat 'ver liezer' Oegstgeest deze laatste wedstrijd wint, dan hebben de geelhemden alsnog het recht om nacompetitie te spelen voor promotie naar de tweede klasse. Bij degradatie vervalt immers de periodetitel. De competitie leider zal bij dit scenario gillend in de Dwarswetering springen. Trainer Leen de Goey vindt het allemaal wel 'grappig', maar hij is niet van plan om het zover te laten komen. Ook al omdat hij van oordeel is dat bij Oegst geest het ergste leed is geleden. „We begonnen de competitie goed, maar rond de winterstop zakten we in. De laatste tijd gaat het wel weer. Ik heb wat jeugd ingepast. Voor de LD-Cup speelden we met al die jonge gasten heel goed tegen UDWS. Ik denk dat ik die lijn maar doortrek." John Pierik (midden) brengt ongewild de strijd van Oegsgeest in beeld. Ogen dicht en maar hopen op het beste, archieffoto kees vanhoogdalem In dezelfde klasse gaf TAW afgelopen zaterdag de periode titel weg na de 0-3 nederlaag te gen Hazerswoudse Boys. Bij winst waren de Aardammers veilig geweest, nu moet er bij DSO minimaal een puntje wor den gepakt om 'indirecte' de gradatie te voorkomen. De Sleutels is in deze klasse, waar één ploeg rechtstreeks afdaalt, gedegradeerd, Alphia maakt grote kans op de elfde positie. De ploeg speelt uit bij SEV en de Leidschendammers strijden nog op twee fronten. RCL moet winnen'bij Lyra om directe degradatie uit de tweede klasse te ontlopen. Na het te genvallende gelijkspel tegen Vi tesse Delft afgelopen zaterdag heeft Marcel Brasker nog goede hoop om het vege lijf te redden. „Dat het tegen Vitesse wissel vallig was, daar kan ik niks te gen in brengen. Hoe dan ook, we moeten aan de bak." Marcel Brasker hoopt het niet, maar de Leiderdorper speelt zaterdag wellicht zijn laatste wedstrijd voor RCL 1. Aan het einde van deze compe titie stopt de 34-jarige verdedi ger 'absoluut'. Brasker gaat ko mend seizoen lager met leeftijd genoten spelen. In feite was Brasker dit seizoen al bezig met afbouwen, maar na de de sastreuze competitiestart (nul uit zeven) klopte trainer De Geer aan bij hem en doelman Ron Sinteur. Brasker: „Daarna is het gaan lopen, maar je loopt in wezen het hele seizoen ach ter de feiten aan." Brasker, hij speelde meer dan 300 duels voor RCL 1, vindt dat het tijd wordt voor een frisse wind bij RCL. Naast hemzelf hangen de gebroeders Oosterlee de schoenen aan de wilgen. Brasker: „Er hebben dit seizoen al een paar jonge gasten meege daan. Daar moet de club mee verder." Maar eerst wacht Lyra. „Laten we die wedstrijd maar eens winnen, dan zien we wel verder." In de vierde klasse zijn op 18 april - de KNVB heeft het pro-

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 24