Woningbouw Hoge Rijndijk gaat door Warmondse clubs zien niets in overname beheer sporthal erpleeginstituut rlaat Oegstgeest 'Nu moet iedereen z'n smoel houden' Leiden Regio Veel van onze klanten hebben aan een half woord voldoende Wij ook. Tien en vijftien jaar cel voor moord op Wassenaarder olitie: geen zorg over uidruchtige feestjes' Tijdelijke boortoren lAG 17 APRIL 1998 chef erna straatsma. 071 -5356437.plv.-chef judy nihof, 071-5356416 Telefoon 071 - 5149859. Miele-Keukens F kenmerken zich door de vele prachtige designs, kleuren en materiaalgebruik alsmede de vaak exclusieve details. Een 24-jarige Hagenaar die eerder door de rechtbank was vrijgesproken van de moord op een Wassenaarse zakenman, is gisteren door het Haagse gerechtshof in alsnog tot tien jaar celstraf veroor deeld. Het hof gelastte zijn onmiddelijke gevangenneming. De 34-jarige Haagse hoofdverdachte in de moordzaak kreeg in hoger beroep vijftien jaar celstraf op gelegd. Vijf jaar meer dan bij de recht bank. Tegen de twee was in hoger be roep twaalf en zestien jaar cel geëist. Ze maakten, net als het slachtoffer, deel uit van een bende die voor een be drag van tien miljoen gulden BTW-frau- de pleegde in de computeronderdelen- handel. Omdat de Wassenaarder 'op zijn eentje' ging opereren, moest hij sterven. Dat gebeurde op 4 juli 1996 in de kelder - tevens hennepkwekerij - van zijn Wassenaarse woning aan de Rijks straatweg. Daar werd hij eerst gemarteld en vervolgens met tweeëndertig schaarsteken om het leven werd ge bracht. Vier medebendeleden kregen straffen tot vijf jaar opgelegd. ich hotel en bungalows in Vlietland iiflC./LEiDSCHENDAMIn recreatiegebied Vlietland tussen Lei en Den Haag kunnen toch een hotel met 120 kamers, hon- [bungalows en een golfbaan komen. De Tweede Kamer [gisteren ingestemd met een motie van D66. WD en PvdA besc' deze voorzieningen mogelijk te maken. Minister M. de Boer 3261 rn VROM stond aanvankelijk afwijzend tegenover de Vlietland- i"en- Gisteren moest ze constateren dat een Kamermeerder- |de plannen steunt en ging ze 'om'. De directie van Vlietland legin volgend jaar de eerste paal slaan. an vuiloverslag goedgekeurd iwouDEDe bouw van het nieuwe vuiloverslagstation aan loge Rijndijk in Zoeterwoude gaat door. De Zoeterwoudse tiek keurde gisteren in meerderheid een aangepast bouw- [Stel van de Provinciale Afvalverwerking (PROAV) goed. Al- ihet CDA bleef bij zijn eerdere bezwaren tegen de komst van overslagstation. De gemeente verleent ontheffing voor de mlmm wvan een opslaghal voor afval, een kraan voor laden- en it Anna en van de containers, een kantoor en een weegbrug. Het be- iuders nmingsplan wordt later aangepast. Met de gemeentelijke leffing kan de bouw in juni beginnen. De stichting Stop Vuil- otheken rslag Zoeterwoude is tegen het gedogen van de vuiloverslag. idi beievirJme idsveen,: n iele buurt wordt horendol wekelijkse 'houseparty's' krakers in de voormalige ckvan Nut Product aan de der Valk Boumanweg in lorp', schrijft een anonie- ewoner van de Dijkgraven- aan deze krant. De politie de brief niet, maar zet ll ekeningen bij de inhoud, politiewoordvoerder J. nans is hem één bewoner nd die al een paar keer dit onderwerp de politie gebeld; vermoedelijk de iy/|eme schrijver van de brief. i, 04emans geeft toe dat er af e een feest is in de fabriek, dat is best heel vervelend, lil mand daar last van heeft. niet om house- fs waar honderden men- p af komen." De bewoner de Dijkgravenlaan beweert iel. Volgens hem is het elke van middernacht tot iur 's ochtends 'bal' in de ik. Hij zegt ook dat het zin heeft om de politie op akers af te sturen. ,,De po- raagt alleen even of het gë- Breesb iets zachter kan. Zo gauw eg zijn, gaat de versterker apen." !B gens Nelemans kan de po- let de krakers, veelal En- die in de omgeving wer- tot goede afspraken ko- ,Als er klachten zijn over st, gaan de deuren en ra men dicht en het volume gaat zachter. En ze hebben laatst nog een aggregaat naar de an dere kant van het gebouw ver plaatst omdat dat ding herrie maakte." De krakers zitten sinds janua ri in de fabriek, die op de nomi natie staat om te worden ge sloopt. Op die plek komt een appartementencomplex. Overdreven De Engelsen mogen van de ei genaar, het Katwijkse bouwbe drijf Marei, blijven zitten tot het pand tegen de vlakte gaat. mits ze geen overlast veroorzaken. Directeur G. Noorlander van Marei is zelf nooit door buurt bewoners benaderd met klach ten over overlast. Het verhaal van de anonieme bewoner lijkt hem een beetje overdreven. „Misschien dat er een of twee keer wat geluidsoverlast is ge weest. Ach, ik kan me ook wel voorstellen dat ze af^pn toe een feestje hebben. Zo'n plezierige ruimte is het niet waar ze zitten. Bij mij in de straat is ook wel eens een feest. Zelf ben ik één keer naar de fabriek toegegaan, nadat de politie een klacht had gekregen. Maar toen zijn er goe de afspraken gemaakt." Van Noorlander mogen de krakers nog anderhalve maand blijven. Dan gaat de fabriek om ver. „De afspraak is dat ik het de krakers meld wanneer ik ga slo pen. Dat ga ik binnenkort doen." warmond erna straatsma De Warmondse sportverenigin gen hebben niet direct behoefte om het beheer over de sporthal over te nemen van de gemeen te. De bestaande regeling is vol gens A. Claassen, voorzitter van de Warmondse sportfederatie, 'heel redelijk'. „Er is behoorlijk goed overleg met de gemeente over het gebruik en beheer van de sporthal." Progressief Warmond (PW) en de WD willen het beheer zo snel mogelijk afstoten, om sportverenigingen meer in spraak te geven. 'Verzelfstandi ging doet recht aan het idee van gezamenlijke verantwoordelijk heid', zo staat in het collegepro gramma dat de twee partijen hebben opgesteld. Op welke manier dat moet gebeuren, is niet nader uitgewerkt. PW denkt bij verzelfstandiging aan een beheersstichting, de WD ziet ook andere mogelijkheden voor verzelfstandiging. „Als het krijgen van meer in spraak de reden is van dit voor nemen, steun ik dat plan niet", zegt Claassen. „Warmond is klein. De lijnen naar het ge meentehuis zijn kort. Er is wat dat betreft geen reden om het beheer over de sporthal te ver zelfstandigen." Burgemeester I. van der Wel, die sport in haar portefeuille heeft, gaf eerder deze week te kennen weinig te zien in ver zelfstandiging van de sporthal. Het beheren van de sporthal zou volgens haar een te zware belasting zijn voor vrijwilligers. „Als de verenigingen het be heer moeten overnemen, zou de burgemeester wel eens gelijk kunnen krijgen", zegt Claassen. „Er zijn namelijk nogal wat klei ne sportverenigingen en het be stuur daarvan heeft nu al aardig wat te verhapstukken. Maar er zijn natuurlijk ook andere mo gelijkheden om het beheer te verzelfstandigen. Er kan een aparte stichting komen met be stuursleden, die wel uit de sportwereld komen, maar niet in sportbesturen zitten." Twee jaar geleden heeft de Sportfederatie een brief naar de gemeente gestuurd waarin de oprichting van een dergelijke beheersstichting ter overweging werd gegeven. Volgens Claassen gebeurde dat vooral om duide lijk te maken dat de Sportfede ratie tegen een commerciële lei ding over de sporthal is. „De overheid is zich op allerlei ge bieden aan het terugtrekken. Stel dat de sporthal in commer ciële handen zou komen, dan zouden wij daar tegen zijn. Dan hebben wij liever een aparte stichting. Wij hebben ons daar over toen nog laten adviseren door de Zuid-Hollandse Sportraad." Als het college voor een stich ting kiest, zou het volgens Claassen te overwegen zijn om daar ook het beheer over het nog te bouwen nieuwe sociaal- cultureel centrum bij onder te brengen. „Zou dat niet efficiënt zijn? Afijn, het is voor ons nog een hele open kwestie." Zoeterwoude zet appartementencomplex op Omzigtterrein Ondanks de protesten van toekomstige omwonenden komt er een appartementencomplex met zestien wonin gen op het Omzigtterrein aan de Hoge Rijndijk in Zoeter woude. Alle fracties schaarden zich gisteravond tijdens een commissievergadering achter het plan van de ge meente om het terrein geschikt te maken voor de wonin gen. Tot nu toe mochten alleen bedrijven zich op het ter rein vestigen. B en W beloofden wel 'zo veel mogelijk re kening te houden met de wensen en bezwaren van de omwonenden'. zoeterwoude heino van benthum omwonenden, vooral op de Ou de Rijn, zou ernstig worden ont- Aan de komst van het uit twee sierd. Het appartementencom- gebouwen bestaande complex plex wordt vier lagen hoog en kleven nogal wat bezwaren, vin- belemmert het uitzicht van de den de toekomstige buren. Die naaste buren, maakten gisteren gretig gebruik van de gelegenheid hun beklag te doen. Het uitzicht van de Hoofdstraat in Leiderdorp, aan de overzijde van de Oude Rijn. „Klaarblijkelijk hecht u aan de Oude Rijn", zei R. van Moorsel uit Leiderdorp. „U spreekt over het waardevolle en herkenbare karakter van die rivier. Er zou alles voor te zeggen zijn de ka rakteristiek aan de oevers te handhaven en niet tot de bouw van het complex te besluiten." Bovendien vrezen de buren parkeeroverlast. Een aantal par keerplaatsen komt aan de ach terzijde van de appartementen. WD-fractievoorzitter I. Sanders stelde voor om eventueel on dergronds parkeren te overwe gen. Wethouder J. Stuijt (PZ) beloofde de mogelijkheid van ondergrondse parkeerplaatsen te onderzoeken. wassenaar De golfers op het golfterrein aan de Katwijkseweg in Wassenaar hebben sinds kort uit zicht op een torenhoge gasinstallatie van de firma Deutag. De installatie wordt gebruikt door de NAM, die onlangs is begonnen met proefboringen naar aardgas. foto frans roomer Parars Olymp» haag. if. ilweyde naar Ter Haarkade Leiden leidingsinstituut voor de h idheidszorg Poelweyde weg uit Oegstgeest. De verhuist mogelijk al de nde zomer van de Pieter wchlaan naar het Holtlant aan de Ter Haarkade in nleiding voor de verhuizing reorganisatie van de insti- die zijn aangesloten bij legionaal Opleidings Cen- (ROC) Leiden. Poelweyde sinds augustus vorig jaar het ROC. Verhuizing naar fn is efficiënter, omdat de leegkundigen in opleiding gebruik kunnen maken drumrri" gezamenlijke praktijkloka- :eft gehï t Egon K tegrachtï er voor de komst van de veer 250 leerlingen uit t naar Leiden nieuw- i ig is, is nog onduide- Op dit moment is een aan- 'litecten bezig de moge- Kien te bestuderen", zegt iveyde-directrice M. van |o. Wanneer de opleiding its verhuist, wordt binnen- ipenbm fend. „We gaan óf per 1 mus, óf op een later tijd- t het vertrek van het oplei- 'instituut uit Oegstgeest er op een steenworp af- van winkelcentrum de Voort een groot, twaalf Mftn tellend schoolgebouw ^^iDat zou Oegstgeest zeer kunnen uitkomen: de ge ne is immers hard op zoek naar een nieuw onderkomen voor de tweehonderd meter verderop gelegen Montesso rischool. Die school moet weg, om plaats te maken voor nieuwbouw van het winkelcen trum. Of het vertrek van Poelweyde de Montessorischool uit de brand kan helpen, is echter nog onduidelijk. „Mijn insteek is wel dat Oegstgeestse schoolgebou wen moeten worden behouden voor onderwijsdoeleinden", vindt de net aangetreden wet houder van onderwijs H. Steens. „Maar eerst moeten we bekijken of het gebouw wel geschikt is en of de eigenaar wel bereid is het pand te verhuren of te verkopen." Die eigenaar, makelaar Pro per, heeft op die laatste vraag, geen kant-en-klaar antwoord. „Over het vertrek van Poelwey de is bij ons niets bekend." De toekomst van de Oegst geestse Montessorischool is al maanden ongewis. Een politie ke meerderheid wil dat de scho.ol verhuist naar het ge bouw van de Pabo aan de Ha- zenboslaan. Alleen moet dat pand eerst wel leegkomen. Iets, waar volgens het bestuur van de Pabo voorlopig nog geen sprake van is. De Montessorischool zelf heeft altijd volgehouden dat nieuwbouw de beste oplossing is voor de school. In een rapport dat het schoolbestuur eind vo rig jaar uitbracht, wordt de om geving van de Lange Voort ech ter goed beoordeeld. Smitsloo en Steens presenteren zich als wethouders Oegstgeest schermutselingen tussen politie en 'hangjongeren'. De politie raakt gefrustreerder, de jongeren ook. Mevrouw Steens, wat gaat u als wethouder jongerenzaken op korte termijn doen? Steens: „Ik ga vanavond met de politie op p^d om de jonge ren zelf te ontmoeten. Ik wil graag horen wat er speelt. Je moet niet alleen het verhaal van de jongeren of de politie horen; allebei de kanten zijn belang rijk. De betrokkenheid van jon geren bij het beleid van de ge meente is cruciaal." Dat hebben we vaker gehoord. Intussen hebben we nog geen jongere in het gemeentehuis ge zien. Steens: „Daarom moeten we denken aan zaken als een jeugdspreekuur, of een ronde tafelgesprek met jongeren. Ik denk dat je in eerste instantie zelf naar de jongeren toe moet. En dat ze vervolgens vanzelf de stap naar jou toe maken." Toen u nog in de oppositie zat, had u veel kritiek op het grote aantal noodlokalen bij de Oegst geestse scholen. Hoe kijkt u daar tegenaan nu u zelf wethouder onderwijs bent? Steens: „Als je naar de prog noses kijkt, zie je dat het aantal scholieren na de eeuwwisseling flink omlaag gaat. In Haaswijk hebben we destijds een fout ge maakt. De bouw van de wijk was op een gegeven moment al zo ver gevorderd, dat het niet meer mogelijk was om grotere scholen te maken, die je op den duur kunt ombouwen tot iets anders. Vandaar die noodloka len. In Poelgeest hopen we dat anders te doen. Daar moet je kijken of het mogelijk is een deel van de school anders te ge bruiken, als het aantal leerlin gen daalt. Overigens, wat mij betreft moeten de noodlokalen als ze niet meer nodig zijn weg. En moet er zoveel mogelijk groen voor in de plaats komen." De BeoSound Century kunt u overal neerzetten of ophangen. U krijgt altijd een kamerbreed geluid Verrassend, van een systeem dat er zo bescheiden uitziet En dat ook nog zo compleet is CD-speler, cassette recorder, FM radio en actieve luidsprekers. 3 jaar garantie KATWIJK Electro World Peursum b.v. Voorstraat 31b-33. LEIDEN Van Cleef Bang Olufsen Center, Botermarkt 25. Barning Muziek Totaal, Stationsweg 11-17. Swaak Beeld Geluid, Haarlemmerstraat 279. LISSE Johan van Stijn Bang Olufsen Center, Kanaalstraat 32. NOORDWIJK Expert De Lange Bang Olufsen Center, Molenstraat 49. OEGSTGEEST G.W. Roest b.v. Bang Olufsen Center, Lange Voort 11 RIJNSBURG G.W. Roest b.v., Anjelierenstraat 37 VOORSCHOTEN W. de Ru en Zn., Voorstraat 25. Menno Smitsloo en Heieen Steens. De één een zakenman met schwung, de ander een verpleegkundige met pit. Ei genlijk hebben ze maar één ding met elkaar gemeen: dat ze sinds enkele dagen wethouder zijn in Oegstgeest. En dus gaat Steens de straat op om met de jeugd te praten en piekert Smitsloo over ondergronds parkeren bij de Lange Voort. Deze week presenteerden ze zichzelf op een speciale pers conferentie. Nu het CDA sport erbij krijgt, geeft de voorzitter van het CDA, P. van Veen, de sportraad op, om belangenversti'engeling te voorkomen. Wat gaat de wet houder economische zaken Smitsloo doen om belangenver- strengeling met de projectont wikkelaar Smitsloo te vermij den? Smitsloo: „De zakenman Smitsloo is er nu eenmaal. Ik zou mezelf moeten laten cre meren om dat te veranderen. Evenals welke andere persoon ook, mag ik het vertrouwen van de gemeenschap niet schenden. Dat ben ik dan ook niet van plan. Ik doe met andere men sen zaken dan vroeger." Intussen kunt u wel de schijn van belangenverstrengeling te- Wethouder H. Steens: „Je most niet alleen het ver- Wethouder M. Smitsloo: „Verdacht als een onderne- haal van de jongeren of de politie horen. Allebei de mer soms is, word ik misschien wel meer in de gaten kanten zijn belangrijk." foto mark lamers gehouden dan anderen." foto mark lamers gen u krijgen. Bijvoorbeeld als u straks moet praten over de ont wikkeling van het bedrijventer rein Rijnfront en het winkelcen trum aan de Lange Voort. Smitsloo: „Als je het zo ziet, zou dat betekenen dat er nooit iemand uit het zakenleven in het college kan plaatsnemen. Verdacht als een ondernemer soms is, wordt deze wethouder misschien wel meer in de gaten gehouden dan anderen. Door zijn collega-wethouders, de ge meenteraad en de pers." In het collegeprogramma staat dat er moet worden onder zocht of een ondergrondse par keergarage bij de Lange Voort haalbaar is. Maar dat is natuur lijk veel te duur... Smitsloo: „Daar ben ik het absoluut niet mee eens. Het kan best dat je terreinwinst kan boe ken door te schuiven met win kels. Daardoor kun je misschien overdekt winkelen krijgen, en korte looplijnen. Ik streef ernaar om met hetzelfde meer te berei ken. Bovendien is het nog maar de vraag wie er straks neerstrij ken in Oegstgeest. Als er bij voorbeeld een concern als He- ma of Vendex geïnteresseerd is, dan heb je er een belangrijke kostendragerbij." Een politieke vraag. Uw frac tievoorzitter leverde al minuten na de beëdiging van mevrouw Steens als wethouder forse kri tiek op haar. Ze zou te onerva ren zijn voor het wethouder schap. Hoe staat u daar tegen over? Smitsloo: „Ik ben niet hele maal blij met wat er tijdens die vergadering gebeurde. De vori ge periode hebben we het ook wel meegemaakt dat de wet houder van de WD het niet eens was met de fractievoorzit ter van de WD. Dat moet kun nen. Iedereen is nu aan de beurt geweest om zijn frustra ties te uiten. We beginnen aan een nieuwe, frisse periode. Ik heb dan ook zoiets van: nu moet iedereen z'n smoel hou den en constructief meewer ken." De Oegstgeestse straten zijn steeds vaker het toneel van Het geluid is minder bescheiden.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19