VVD staakt verzet tegen komst EMU Echte armen roepen niet hard genoeg Sm - an Mierlo wil gratie oor gevangen Van Dam Binnenland Verkiezingskas Paars open voor weduwen Aanschaf computers te duur voor kleine scholen Megaloterij Rode Kruis met een superhoofdprijs 'Belasting moet groener' )ENSDAG 15 APRIL 1998 ;ratis drankactie mag niet meer jflUK. De Reclame Code Commissie heeft moederbedrijf Al- (t Heijn van Gall Gall gevraagd te stoppen met reclames Ann gratis alcolholhoudende drank wordt aangeboden. De ichting Alcoholpreventie, die over de reclame een klacht had »ediend. heeft dit vanmorgen bekendgemaakt. Gall Gall tdt een fles Spaanse wijn gratis aan als een apparaat wordt ngeschaft waarmee de koper zelf koolzuurhoudende drank nmaken. Het gratis aanbieden van alcoholhoudende dranken - oud< jj, strijd met artikel 24 van de Code voor Alcoholhoudende '"ha anke oberh Rni aders brand in touwfabriek gepakt Twee jongens uit Sneek hebben bekend dat zij afgelopen 72 od touwfabriek Lankhorst in hun woonplaats in brand ïaal ra ^en gest°ken- febriek brandde door het toedoen van de igens van 16 en 18 jaar geheel af. De politie kwam het tweetal oorde het sPoor na buurtonderzoek en verklaringen van getuigen, istigee is zes jaar tegen Heinekenontvoerder ibteiiaÉcTfRDAMEen schoolvoorbeeld van een criminele organisatie, typeerde officier van justitie Teeven gisteren de bende rond irvan Hout. Van Hout, volgens Teeven de onbetwiste leider n drugsbende, hoorde gisteren daarom zes jaar cel en een mil- ivolkii m gulden boete eisen. De man, die ooit biermagnaat Heine- van oontvoerde, en zijn kompanen opereerden overwegend iuit de Amsterdamse Wallen, waar zij grote belangen hadden de seksindustrie. Ook in de Alkmaarse prostitutiezone was de nde een bepalende factor. Wapens hadden de verdachten Volgens Teeven heeft Van Hout er ook tijdens het weken rende proces 'de wind flink onder gehouden'. Ettelijke getui- en medeverdachten zijn volgens de officier onder druk gezet bedreigd. Met als gevolg dat de verdachten zich nagenoeg /per o°| nder uitzondering op hun zwijgrecht hebben beroepen, utiom dl! el voor doodschieten voorbijganger [WEN. Het openbaar ministerie (OM) heeft gisteren voor de wei chtbank in Zutphen tien jaar geëist tegen een 39-jarige man !0P maarl v°rïg Jaar een Apeldoorner doodschoot. Die had tedenl m aangesproken op de foute wijze waarop hij zijn auto had ezurnij ergezet Volgens officier van justitie Van Tooren was de ver- chte op de bewuste avond 'een wandelende tijdbom', onder fioed van drank, cocaïne en kalmerende middelen. Het slacht- r.?.cei fer was 'de man die op het verkeerde moment op de verkeerde ,ll)n 1SI iats kwam'. „Hij laat een vrouw en twee kinderen achter, al- ergrotj nomcjat hij iemand als goed burger op zijn verantwoordelijk- le sea y wees De schutter achtte zich het slachtoffer van de situa- neeps! Uitspraak 28 april, rs ont n uit t terug i; ispectie: meer aandacht vocht voeding in verpleeghuizen j zich! verpleeghuizen moet meer minis! dacht komen voor de toe- beno ling van vocht en voeding t zijn patiënten. In veel verpleeg- ieuvver ten bestaan nauwelijks vaste de ami tJijnen en ontbreken syste- 1933i ische controles op de hoe- stersch heid eten en drinken die patiënt dagelijks werkelijk jk, nai lenkrijgt. Hierdoor kan de vanwei atie van patiënten omiodig rote bej lechteren. at stelt de Inspectie voor de >n kom ondheidszorg na een repre- driejaa at'ef onderzoek onder 29 l de 328 verpleeghuizen in erland. Het rapport is van- i kraè gepresenteerd. De in- ioorHi die maakt zich al jaren zor- nt in 2 lover de manier waarop ver- 5061,1 ghuizen omgaan met het Sn van voedsel, vocht maar met het helpen bij toiletbe- Ook de publiciteit vorig rond het onthouden van Isel en vocht bij doodzieke ënten (versterving) was re de situatie snel te onder- cen. it het onderzoek blijkt dat de meeste verpleegafdelin- geen of onduidelijke richt- ii zijn voor situaties waarin ênten slecht drinken of Zo is medewerkers niet haag anp usier Van Mierlo van buiten- Ise zaken wil aan de Indiase inteken gratie vragen voor lederlander Hans van Dam. zit al zeven jaar in Madras le cel wegens hasjsmokkel. Neder lander, die door een i injectienaald besmet is ge- t met het aidsvirus en ern- ziek is, is veroordeeld tot injaar. 5 Van Dam in het hoger be- 1 vandaag geen strafvermin- ng krijgt, zal Van Mierlo di- een verzoek tot gratie in- l. De minister bestreed in in een brief aan de Ka- overigens dat de Neder- ambassade hem onvol- ide bijstand heeft verleend, Van Dam zelf in het televi- >gramma Zembla heeft ge- Bannen in witte pakken bij jijlmerramp waren GGD'ers inen in witte pakken die Bijlmerramp door bewo on gezien, waren hulpver- 15 Dat blijkt uit de voorlo- uitkomsten van het onder dat de rijksrecherche in icht van het ministerie van uitvoerde. lillende bewoners dach- 11 de mannen in witte pak- |uit Israël kwamen. Ze zou- na het neerstorten van Al-Boeing op de Bijlmer, 'ober 1992, materialen van ipplek hebben wegge ld Volgens Justitie in Am- dam blijkt uit niets dat het braëliërs gaat. bet neerstorten van het ^U|g op de Bijlmer hebben OPINIE Voor de zoveelste keer stond de Algemene Nabestaanden Wet (ANW) gisteren op de Kameragenda. Maar deze keer was er iets speciaals aan, namelijk de datum: drie we ken voor de verkiezingen. En ere wie ere toekomt, Paul Rosenmöller liet opnieuw zien uiterst behendig te kunnen manoeu vreren. De weduwen en weduwnaars heb ben het aan de GroenLinks-voorman te danken als de Algemene Nabestaanden Wet opnieuw wordt versoepeld. Het is alleen een versoepeling die vooral ten goede komt aan de weduwen en weduwnaars die het geld het minste nodig hebben. De ANW is de opvolger van de Algemene Weduwen- en Wezenwet. Die stamde uit de jaren vijftig, waarin de man werkte en de vrouw thuis voor de kinderen zorgde. Kwam de man voortijdig te overlijden, dan was bittere armoede voor vrouw en kinde ren het resultaat. Maar bijna veertig jaar la ter is de situatie grondig veranderd. Veel ge huwde vrouwen met kinderen hebben een eigen inkomen, al is dat vaak uit een deel tijdbaan, en bij overlijden van hun man krijgen ze bovendien een uitkering van diens pensioenfonds. Daarbij komt nog de halfwezenuitkering van bijna 700 gulden per maand voor elk kind onder de 18 jaar. Veel weduwen anno 1998 hebben een we- duwenuitkering van staatswege niet echt nodig om hen uit de armoede te houden. Dat is ook het uitgangspunt van de nieu we wet: alleen nog een uitkering voor wie hem echt nodig heeft. De generatie uit het kostwinner-tijdperk (geboren voor 1 januari 1950) houdt recht op een uitkering, evenals achterblijvende partners met kinderen on der de 18 jaar. Werken of veel meer uren gaan werken is voor deze groepen immers in de praktijk vaak ondoenlijk. Daarnaast is er de zo fel omstreden inko- menstoets. De eerste 1.100 gulden bruto is vrij, van het meerdere wordt tweederde ge kort. Dat biedt de meeste overblijvende partners soelaas: pas bij een salaris van te gen de 4.500 gulden bruto per maand stopt de uitkering. Dat lijkt niet onredelijk, al is duidelijk dat veel voormalige tweeverdie ners er op achteruit gaan in vergelijking met de AAW. Maar wie dat wil voorkomen, kan tegenwoordig te kust en te keur parti culiere verzekeringen afsluiten. Met de versoepeling die nu zijn beslag lijkt te krijgen, wordt de grens van het bij verdienen opgerekt tot vijfduizend gulden bruto per maand. Dat kost een kleine 150 miljoen gulden. Dat geld zal er, zo kort voor de verkiezingen, wel komen en dat is na tuurlijk best leuk voor al die weduwen en weduwnaars die daarvan profiteren. Maar als paars het wat bleke sociale profiel wil oppoetsen, zijn er voor dat geld wel betere bestemmingen te vinden. De échte armen roepen in verkiezingstijd blijkbaar niet hard genoeg. ANP Algemeen Nederlands Persbureau CPD Geassocieerde Pers Diensten GroenLinks: 'EU niet rijp voor euro De Europese Unie is volgens fractieleider Rosenmöller van GroenLinks niet rijp voor de Economische en Mone taire Unie (EMU). De Monetaire Unie en daarmee de eenheidsmunt euro komt volgens hem te vroeg. De Eu ropese lidstaten moeten eerst een gemeenschappelijk beleid ontwikkelen op sociaal en ecologisch gebied. Ro senmöller zei dit vanmorgen in het Tweede-Kamerdebat over de totstandkoming van de EMU. De meeste partij en, inclusief de WD, steunen echter de regering, die voor toetreding is. den haag gpd-anp duidelijk in welk stadium zij een arts moeten inschakelen en wanneer zij tot kunstmatige voeding moeten overgaan. Hiernaar wordt dit jaar nader onderzoek verricht. Voedingsproblemen kunnen ontstaan doordat de service van het verpleeghuis niet aansluit op de behoeftes van de patiën ten. De tijdstippen van maaltij den stemmen niet overeen met het dagritme en er is onvol doende variatie in het voedsel aanbod. Er zijn vaste toiletron den en te weinig weinig toilet ten, waardoor de wachttijden lang zijn. Te vaak wordt terug gegrepen op incontinentiema- teriaaJ. De knelpunten worden voor een groot deel veroorzaakt door tekort aan personeel en organi satorische beperkingen als dienstroosters). Toch mag dit volgens de inspectie geen reden zijn de zorg af te stemmen op het personeel in plaats van de behoeftes van de patiënt als uit gangspunt te nemen. In een re actie stelt de Nederlandse Ver eniging voor Verpleeghuiszorg dat patiënten in verpleeghuizen niets tekort komen. Wel bepleit zij dat het personeelsbestand van verpleeghuizen dringend moet worden uitgebreid. den haag gpd Het moet raar lopen als staatssecretaris De Grave van sociale zaken vandaag niet met extra geld over de brug komt om de Alge mene Nabestaandenwet (ANW) verder te versoepelen. Na de bejaarden krijgen vlak voor de verkiezingen waarschijnlijk ook de weduwen en weduwnaren nog wat extra geld in de schoot geworpen om het sociale gezicht van paars wat extra in te kleuren. Gisteren slaagde GroenLinks-voorman Ro senmöller er behendig in om het akkoord in de coalitie over de ANW op te blazen. PvdA en D66 zadelden met hun omme zwaai gisteren in de Tweede Kamer De Gra ve wel met een probleem op. Het optrekken van het vrij bij te verdienen inkomen van ruim 1.100 tot bijna 1.600 gulden bruto per maand kost een kleine 150 miljoen gulden extra. Voor dat geld zal De Grave zijn partij genoot Zalm van financiën eens lief moeten aankijken. De ANW leek in september vorig jaar dichtgetimmerd. Nadat bleek dat door de opvolger van de Algemene Weduwen- en Wezenwet (AWW) een flinke groep wedu wen en weduwnaars er in inkomen op ach teruit ging, mochten PvdA, D66 en WD van het kabinet hun sociale gezicht laten zien. Daarvóór in ruil moesten ze beloven dat ze het daarbij zouden laten. Maar bij de vast stelling van het verkiezingsprogramma be sloten de leden van D66 dat er in een vol gende kabinetsperiode nog eens naar de wet moest worden gekeken. Toen gisteren de ANW in de Tweede Ka mer weer aan de orde kwam, wrikte Groen- Links-leider Rosenmöller dit kiertje feilloos open. Hij wist de hele oppositie op één lijn te krijgen. Hij deed vervolgens met het D66- verkiezingsprogramma in de hand een be roep op de Democraten zich ook achter de voorstellen te scharen. Wat volgde was koortsachtig overleg. Aan de ene kant wilde D66 aan de wens van haar congres voldoen, aan de andere kant was er de afspraak met het kabinet en de andere regeringsfracties. D66 wilde het dilemma oplossen door te zeggen dat ze de ANW tijdens de kabinets formatie weer ter discussie zouden stellen. Dat schoot de PvdA in het verkeerde keel gat. Die is ook niet blij met de nieuwe ANW, maar achtte zich gebonden aan de afspra ken en vond dat D66 daar niet in zijn eentje aan kon gaan wrikken. Juist de PvdA krijgt immers, ook vanuit de achterban, de mees te kritiek vanwege het vermeende ontbre ken van het sociale gezicht. Dat het drie weken voor de verkiezingen is, gaf tenslotte de doorslag. PvdA, D66 én de WD, waarvan het sociale gezicht ook wel een oppepper kan gebruiken, besloten zich maar achter de voorstellen op te stellen met als slag om de arm dat het kabinet het geld nog wel ergens moet kunnen vinden. Maar net als bij de reparatie van de koop kracht vinden de rekenaars van Paars wel een oplossing om de kiezers tevreden te stellen. De verkiezingskas van Paars gaat nog een keertje open. De WD riep het kabinet op nieuw op tegen de toetreding van Italië tot de monetaire unie te stemmen, als er in dat land onvoldoende politieke steun is voor verdergaande sanering van de overheidsfinanciën. WD-lei- der Bolkestein staakte vanmor gen wel zijn verzet tegen de toe treding van elf EU-landen tot de euro-zone. Hij vindt overigens wel dat de EMU begint 'met een forse hypotheek op de toe komst'. Rosenmöller riep Bolkestein op te erkennen dat de criteria niet strikt zijn toegepast. Ook premier Kok, die eerder ver klaarde 'de harde Nederlandse gulden niet in de hofvijver te gooien', zou dat volgens de GroenLinks-leider moeten toe geven. PvdA-voorman Wallage wees er op dat de toelatingscriteria niet zaligmakend zijn. Belang rijker is dat de ontwikkelingen die daaraan ten grondslag lig gen uitzicht bieden op een sta biele euro. Wat dat betreft heeft de PvdA nog wel enige zorgen over de stand van zaken in Italië en Frankrijk. Ook GPV en SP stelden zich in het debat kritisch op. Beide partijen zijn tegen de EMU. Vol gens SP'er Marijnissen gaat het bij de invoering van de euro al leen om de belangen van grote multinationale ondernemingen. Hij stelde voor alsnog een volks raadpleging te houden. De Italiaanse regering heeft overigens toegezegd de komen de dagen met een meerjarenbe groting te komen, die het Itali aanse financieringstekort terug brengt tot één procent van het bruto nationaal product in 2001. Nederland is het enige land in de EU dat als voorwaar de stelt voor de Italiaanse toe treding, dat dit pakket ook in het Italiaanse parlement vol doende wordt ondersteund. Premier Kok moet begin mei tijdens een top van regeringslei ders instemmen met de toetre ding van elf landen tot de mo netaire unie. Geen interesse voor de euro den haag anp Bijna de helft van alle Neder landers heeft geen interesse in de euro. In totaal laat 44 procent de invoering van een Europese munt koud. Veertig procent is redelijk geïnteres seerd en slechts 16 procent heeft veel belangstelling voor het onderwerp. Dat blijkt uit een peiling van het bureau NSS-Research. Uit het on derzoek blijkt verder dat niim vijftig procent van de Nederlanders voor invoering is van een Europese munt. Bijna eenderde is tegen. De tegenstanders maken zich met name zorgen over de pensioenen en over inflatie na de iptroductie van de eu ro. De Tweede Kamer spreekt vandaag over de Eco nomisch en Monetaire Unie. utrecht gpd zegd. Van Mierlo erkent overi gens dat door de explosieve toe name van het aantal Nederlan ders dat naar verre landen reist ^posten niet altijd in staat zijn gedetineerden steun en aan dacht te geven op momenten dat deze daaraan behoefte heb ben'. Gemiddeld worden elke maand tachtig tot honderd Ne derlanders in het buitenland ge arresteerd. Van Mierlo wil de si tuatie per ambassade inventari seren. Hij stelt voor öf enkele ambassades te versterken öf in Den Haag een speciaal team te vormen dat de buitenlandse posten tijdelijk kan assisteren. Ook .vindt hij dat ambassades geld moeten krijgen om in noodgevallen medicijnen en dergelijke voor gedetineerden te kopen. De invoering van computers in het onderwijs dreigt veel te duur te worden. Nu het minis terie er niet in geslaagd om groot in te kopen, dreigt de aan schaf vooral voor kleine scholen te duur te worden. Zij kunnen immers geen kwantum-korting bedingen bij leveranciers. De scholen zijn ook kwaad omdat nu pas duidelijk is dat zijzelf de spullen moeten ko pen. De voorbereidingstijd tot het nieuwe schooljaar is nu erg kort. Tevens vrezen zij dat het toegezegde bedrag van 200 gul den per leerling niet toereikend is. Over de belofte van het mi nisterie dat in 1999 voor de meerkosten een verrekening plaatsvindt, zijn de scholen sceptisch. Een vorig overheidsproject om het onderwijs aan compu ters te helpen, flopte ook al. Dat Comenius-project heeft veel scholen huiverig gemaakt voor computers in de klas. den haag »anpnu de donaties wereldwijd sinds 1996 met zo'n tien miljard gul den zijn teruggelopen. Ook een actie in de Nederlandse super markten is tot nog toe geen suc ces. Daarbij komt dat het aantal hulporganisaties de laatste ja ren is gestegen, zodat hulpgel den over meerdere instanties worden verdéeld. Bolkestein vindt dagboek in Volkskrant niet leuk Van den Berg wil Pronk opvolgen amsterdam anp verschillende slachtoffers en be woners problemen gekregen met hun gezondheid. Onlangs maakte de stichting Visie, een onafhankelijk onderzoeksbu reau, bekend dertig meldpun ten in de Bijlmer te openen waar mensen met klachten zich kunnen melden. Een woord voerder van het AMC, dat op verzoek van minister Borst ook een onderzoek gaat doen, vindt dat 'onbegrijpelijk'. Het minis terie van volksgezondheid stelt dat de stichting Visie alleen maar verwarring sticht. Volgens woordvoerder Schmidt Apol van de stichting Visie begint de 'mysterieuze manier' waarop al jaren wordt omgegaan met de Bijlmerramp, het ministerie nu op te breken. Het Internationale Rode Kruis begint in augüstus een megalo terij met een superhoofdprijs van negentig miljoen gulden. De organisatie hoopt met de opbrengsten 'van de loterij het dalende aantal schenkingen te kunnen compenseren. Woord voerster Debby de Wagenaar van het Rode Kruis heeft dit be vestigd. Deelnemers maken iedere maand kans op een prijs van 120.000 gulden. Op 1 januari van het jaar 2000 ligt er een su perhoofdprijs van negentig mil joen gulden klaar. Verder zijn er prijzen in natura te winnen, zoals auto's, computers, cruises en andere vakantiereizen. De organisatie van loterij is in handen van een stichting in Liechtenstein, die het spel ook heeft bedacht. De stichting staat onder controle van accoun tantskantoor Coopers en Ly- brand. In totaal denkt de orga nisatie met de loterij Millions 2000 twee miljard gulden te kunnen binnenhalen. Daarvan is de helft bestemd voor uit te keren prijzen en 45 procent gaat naar het Rode Kruis. De reste rende vijf procent is voor publi citeit rond de loterij en voor de organisatie. De loten gaan tien gulden per stuk kosten. Ze zijn wereldwijd te koop via Internet, interactie ve televisie en speciale verkoop agenten. Het Rode Kruis kan de opbrengsten goed gebruiken, Iraniërs mogen voorlopig blijven Justitie stuurt voorlopig nog geen uitgeprocedeerde Iraanse asielzoekers gedwongen terug naar eigen land. Ondanks het feit dat staatssecretaris Schmitz meent dat terugsturen niet op voorhand onverantwoord is. Het kabinet schortte eind vorig jaar het gedwongen terugsturen van Iraniërs op. Toen bleek dat de Nederlandse ambassade in Teheran teruggestuurd^ Ira niërs, ondanks afspraken met de Kamer hierover, al maan denlang niet meer actief volgde. Volgens Schmitz zijn de Iraanse autoriteiten weinig genegen om dit zogeheten 'monitoren' toe te staan. Schmitz heeft verder be sloten uitgeprocedeerde asiel zoekers uit Afghanistan en Noord-Irak niet gedwongen uit te zetten. De situatie in die lan den is nog te onveilig. den haag anp WD-leider Bolkestein wil dat De Volkskrant stopt met de publicatie van de gisteren voor het eerst ver schenen rubriek 'Dagboeknotities van Frits Bolkestein'. De rubriek die wordt afgedrukt met de handtekening van de WD-leider, wordt zonder Bolkesteins medewerking door een redacteur van De Volkskrant geschreven. Bolkestein heeft hoofdre dacteur Broertjes van De Volkskrant direct per brief laten weten de rubriek 'niet op prijs te stellen'. Zij leidt volgens de WD-lei der tot verwarring, omdat het lezers niet duidelijk is dat hij op geen enkele manier verantwoordelijk is voor de tekst. Bolkestein wil daarom dat De Volkskrant met de rubriek stopt. In de eerste aflevering van de rubriek komen onder meer Bolkesteins optreden bij 'het onnozele praatpro gramma van de Avro dat naar zijn presentator 'Karei' wordt genoemd' aan de orde en Bolkesteins vermeende wens in een volgend kabinet minister van buitenlandse zaken te worden. „Hoe het ook zij, het is evident dat Van Mierlo weg moet. De beste manier om dit te berei ken is mijzelf kandidaat stellen. Daar zal de heer Kok niet omheen kunnen", aldus de gefingeerde Bolkestein in de Volkskrant-rubriek. In een reactie op Bolkesteins brief laat Broertjes weten niet van plan te zijn met de rubriek te stoppen. „De be doeling is de rubriek in ieder geval voor de duur van de verkiezingscampagne enkele malen te laten verschij nen. Dat blijft wat mij betreft zo. Ik herinner er aan dat er in de tijd dat Dries van Agt nog premier was, in het weekblad Vrij Nederland ook heel lang dagboeknotities van Van Agt zijn verschenen. De heer Van Agt heeft daar nooit over geklaagd." Max van den Berg voelt er wel voor om minister voor ontwik kelingssamenwerking te wor den. „Als Pronk niet op zijn hui dige post terugkomt en ik word ervoor gevraagd, dan heb ik be langstelling. Maar Jan Pronk gaat voor", aldus de oud-voor zitter van de PvdA in een inter view met Vrij Nederland. Van den Berg is al vele jaren di recteur van Novib, een organi satie die zich inzet voor ontwik kelingslanden en uit forse kri tiek op zijn eigen partij. Hij vindt dat de PvdA te weinig weerwerk biedt tegen WD-lei der Bolkestein als het gaat om asielzoekers en illegalen. Ook vindt hij dat de PvdA het pro bleem van de stille armoede te lang aan de kerken heeft over gelaten. Niettemin is Van den Berg voor stander van voortzetting van de paarse coalitie. Maar de PvdA dient wat hem betreft wel de ac centen te verleggen als die de grootste partij wordt. Meer aan dacht voor het internationale beleid, voor het milieu en voor het bestrijden van de ongelijk heid in eigen land. „Als de WD ons die ruimte niet gunt, dan vind ik paars niet interessant meer. Dan moeten we maar eens bij anderen gaan buur ten." Van den Berg denkt overigens dat Pronk minister voor ontwik kelingssamenwerking blijft. Maar als er onverhoopt een an dere ministerspost voor Pronk uit de bus zou komen, dan heeft Van den Berg belangstelling voor diens functie. De vakcentrales CNV en FNV hebben samen met de milieu beweging, de Raad van Kerken en een aantal politieke jonge renorganisaties een oproep ge daan aan de politieke partijen voor een vergroening van het belastingstelsel. In plaats van belasting op arbeid moet er be lasting op milieuvervuilende ac tiviteiten komen. De organisa ties beschouwen de door minis ter Zalm en staatssecretaris Ver meend voorgestelde vergroe ning voor 5,1 miljard gulden als een minimum voor de komen de regeerperiode. In het pleidooi vragen de on dertekenaars om de milieube lastingen aanzienlijk te verho gen onder gelijktijdige verlaging van directe belastingen. Het volgende kabinet zou zich moe ten inzetten voor nog verdere vergroening op langere termijn, ook in Europees verband. Milieuschadelijke subsidies moeten worden beperkt of afge schaft. De vergroening mag de inkomensverschillen niet ver groten en de werkgelegenheid niet aantasten, aldus de organi saties.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 3