Italiaanse UEFA-finale in Parijs Waalse Pijl treft wielerploegen in het hart Sport Stewart en Berhalter in VS-selectie ol;: Center Pares geeft Juventas een Spanje-Malta gevoel' In de aanbieding (3) IOENSDAG 15 APRIL 1998 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater. 071-535646? Jenk Langemaat stopt jmfnaan den rijn De 37-jarige Henk Langemaat stopt aan het ■inde van het huidige seizoen met voetbal op het hoogste ama- ■urniveau. De laatste man van koploper ARC heeft dat deze teek aan de leiding van de Alphense club meegedeeld. Voordat |e in Leiden woonachtige politieman bij ARC uitkwam, vierde lij successen bij w Katwijk. kromkamp vecht ontslag juridisch aan iivega Marathonschaatser Jan Eise Kromkamp gaat zijn ont- g bij het Netwerkwerk VSP-team juridisch aanvechten. De 43- jarige rechercheur uit Wolvega werd vrijdag uit de ploeg gezet, jprinter Gerard van Velde is zijn vervanger. Voor het schaatssei- oen is er geen plaats voor Kromkamp. Een marathonploeg mag lechts uit vier rijders bestaan. Joddle maakt zich zorgen 1? nfjpENDe Engelse bondscoach Glenn Hoddle maakt zich zor- jk »en over de buitenlandse invasie binnen het Engelse voetbal. Hij ipr reest dat er over tien jaar geen volwaardig nationaal team meer er lestaat. „Voetballers uit eigen land krijgen geen kans meer. Bij Si |e wedstrijden van zaterdag stonden er volgens mij maar vier ir ingelse doelmannen onder de lat. We kunnen dit proces waar- a chijnlijk niet stoppen, maar het is zorgelijk." In het seizoen !96-'97 waren in de Engelse competitie 132 spelers van buiten root-Brittannië actief. 'O uur iner; atsm; ïkAnJiK ereldi IvenN Tploe jl oei en 1 bij di 5 jtüii i Noor aondï jfindi elen. ,ino wint Parijs-Camembert mines De Franse wielrenner Pascal Lino heeft de 59ste editie an Parijs-Camembert gewonnen. Lino, van het team Bigmat- luber, finishte voor zijn landgenoot Arnaud Pretot (GAN) en de laliaan Rodolfo Massi (Casino). Van Meer in selectie WK hockey 5 unnik Bondscoach Roelant Oltmans heeft zijn selectie be- )l endgemaakt voor het WK hockey volgende maand in Utrecht. n Js voorbereiding op het toernooi speelt Oranje nog zes oefen- ID redstrijden: twee tegen Maleisië (25 en 26 april) en Spanje (9 en tl, Omei) en één tegen Australië (16 mei). ip leselectie: Jacques Brinkman, Bart Looije (Amsterdam), Jaap Derk Buma 2), Jeroen Delmee, Ronald Jansen, Piet Hein Geeris, Sander van der Weide )en Bosch), Sander van Heeswijk (Oranje Zwart), Erik Jazet, Remco van Wijk, emideNooijer(Bloemendaal), Leo Klein Gebbink (Kampong), Bram Lo- i,Tycho van Meer, Stephan Veen (HGC), Wouter van Pelt (HDM). de plo Juldiging Ajax op plek oude stadion lorp (5 inden fo i )nkepjjfei dse ;ampii kterdam De huldiging van Ajax als landskampioen vindt aan- laande zondag plaats op de plek van het oude stadion De Meer de Watergraafsmeer in Amsterdam. Op het terrein dat nu leeg wordt een podium gebouwd. Amsterdam moest op zoek naar ■n nieuwe plaats voor de huldiging omdat het balkon van de vcitadsschouwburg op het Leidseplein wordt hersteld en het Mu- )i: eumplein is opengebroken. Volgens de gemeente is het zon- jgavond bij terugkomst van de Ajacieden uit Groningen, te ug donker voor een rondvaart door de grachten, waarvoor ver vorderde plannen bestonden. De club heeft volgens een oordvoerster ook de voorkeur voor een huldiging en het tonen inde beker op een podium met veel publiek er omheen. iert Kruys trainer Cambuur liüWARDENCambuur heeft Gert Kruys definitief aangetrokken Is trainer voor het komend seizoen. De oud-speler van FC Itrecht heeft een contract voor twee jaar bij de Friese eerstedi- isieclub getekend. Kruys volgt coach Han Berger op, die aan het inde van het seizoen vertrekt. Kruys is nu nog actief als trainer de amateurclub AGOW. moskou/rome anp De finale van het UEFA-bekertoernooi is 6 mei een Itali aanse aangelegenheid. Inter Milan en Lazio Roma gaan in Parijs op voor de hoofdprijs. Beide topclubs uit de Se rie A plaatsten zich gisteren voor de eindstrijd. Spartak zette het offensief door. Inter, met Winter op de bank, kon alleen toekijken. De Russen kregen in het eerste half uur acht hoekschoppen en wa ren dichtbij de tweede treffer via de Braziliaan Robson. In de slotfase van de eerste helft kwam Inter zelf wat aan aanval len toe. Op slag van rust maakte Ronaldo, met geluk, 1-1. Hij kreeg vlak voor het Russische doel de bal van tegenstander Romasjenko cadeau en haalde hard uit. In het tweede bedrijf volstond Inter met verdedigen. Spartak trok met soms negen man naar voren, maar vond geen gaatje in de Italiaanse verdediging. In een van de spaarzame uitbra ken toonde Ronaldo zijn zeldza me klasse. Een kwartier voor tijd schoot hij Inter naar 2-1. Lazio Roma kon het Europese succes goed gebruiken. Want in eigen land is de ploeg van slag. De laatste drie wedstrijden le verden slechts één punt op. Ju- ventus (1-0) en AC Milan (1-0, in de bekerfinale) waren te sterk en ook degradatiekandidaat Brescia (1-1) gaf goed partij. Door de plotselinge terugval lijkt Lazio kansloos in de titel race. De achterstand op Juven- tus bedraagt inmiddels zeven punten, met nog vijf wedstrij den te spelen. Lazio begon verzwakt aan het beslissende duel in Rome. De Joegoslavische middenvelder Jugovic (geschorst), de Argentij nen Almeyda en Chamot (inter landverplichtingen) en verdedi ger Pancaro (geblesseerd) wa ren niet beschikbaar. De Kroati sche spits Boksic deed ondanks een gebroken hand wel mee. Ook AÜetico Madrid,, de num mer zeven in Spanje, trad geha vend aan. Middenvelder Cami- nero was geschorst en de verde digers Frascarelli en Denia wa ren geblesseerd. Daardoor mocht nieuwkomer Diaz zijn Europese debuut maken. De return in Rome was meer spannend dan fraai. Atletico Madrid drong wel aan, maar Lazio Roma, dat nog nooit een Europese titel won, kwalificeer de zich als tweede ploeg voor de finale. De formatie van de Zweedse trainer Sven Eriksson hield op eigen veld Atletico Ma drid moeizaam in bedwang: 0- 0. Lazio won de eerste wedstrijd in Spanje met 1-0. Eerder op de avond verzeker de Inter Milan zich al van een plaats in de finale. Voor de vier de keer in acht jaar verzekerde Inter zich voor de eindstrijd van de UEFA Beker. De Italiaanse club won de cup in 1991 en 1994, maar moest vorig jaar zijn meerdere erkennen in Schalke '04 uit Duitsland. Na de winst van gisteren in de halve finales op het Russische Spartak Moskou kan Inter op 6 mei in Parijs een nieuwe poging wagen de beker naar Milaan te halen. Het duel in Rusland ein digde in 1-2. Inter won twee we ken geleden met dezelfde cij fers. De finaleplaats van het team van Aron Winter kwam in Mos kou precies één helft in gevaar. Spartak, een ronde eerder ster ker dan Ajax, begon goed en verraste de Italianen met aan vallend spel. Inter was ook wat van slag door de speculaties vooraf of de wedstrijd zou door gaan. Onverwacht viel een paar uur voor het begin bijna een halve meter sneeuw. Uitstel dreigde, maar zo'n 500 soldaten wisten de witte laag op tijd te ruimen. Spartak had zich grondig voorbereid op het duel. Na het verlies in Milaan zonderde de ploeg zich af in een trainings kamp. Spelersvrouwen en jour nalisten mochten geen contact zoeken met de spelers. De aan pak leek te werken. Spartak be gon furieus en nam na twaalf minuten de leiding. Andrei Ti- chonov soleerde vanaf de rech terkant het Italiaanse straf schopgebied in en schoot dia gonaal binnen: 1-0. Ronaldo wurmt zich langs de Rus Ananko. De Braziliaan was de machwinnaar in de halve finale, die in 2-1 voor Inter eindigde. foto»ap kreeg nauwelijks uitgespeelde zuimden echter de score en het kansen. Na de rust wankelde duel open te breken. Lazio loer- het terughoudende Lazio even. de uitsluitend op de counter pn Invaller José Mari en Bejbl ver- was amper gevaarlijk. Met pijn en moeite haalde de Italiaanse ploeg, die pas in de 86ste mi nuut de eerste hoekschop toe stond, het eindsignaal. chicago afp Ernie Stewart (NAC) en Gregg Berhalter (Sparta) zijn geselec teerd voor het nationale team van de Verenigde Staten, dat op 22 april in Wenen een vriend schappelijk duel tegen Oosten rijk speelt. Beide landen doen mee aan het WK voetbal in Frankrijk. De selectie van Berhalter is opmerkelijk, aangezien hij dit seizoen bij Sparta bijna nooit speelt. De Amerikaan moet na dit seizoen uit Rotterdam ver trekken. Scott Booth lijkt in zijn op zet te slagen om via een avon tuur bij FC Utrecht het WK voetbal te bereiken. De aanval ler is opgeroepen voor het Schotse elftal, dat woensdag 22 april thuis speelt tegen Finland. Booth stapte op huurbasis over van Borussia Dortmund naar Utrecht om zijn plek in het Schotse elftal veilig te stellen. De Schotse bondscoach pas seerde veelvuldig international Ally McCoist, omdat hij Booth graag eens een hele wedstrijd wil zien spelen. Peter Möller van PSV en Michael Laudrup van Ajax zijn geselecteerd voor het Deense nationale team dat op dezelfde dag in Kopenhagen Noorwegen ontmoet. FC Zwolle heeft een akkoord bereikt met Dirk-Jan Derksen. De aanvaller van Dordrecht'90 zet vandaag zijn handtekening onder een driejarige verbinte nis. De 25-jarige Derksen is transfervrij. De spits stond eer der in het betaald voetbal onder contract bij FC Den Bosch, Roda JC en MW. Hij is aan zijn tweede seizoen bezig in Dordrecht, waar hij geruime tijd buitenspel stond wegens een beenbreuk. Derksen wordt bij FC Zwolle de opvolger van de naar Volendam vertrekkende Jan Bruin. Zwolle-trainer Everse heeft hoge verwachtingen van de spits. ,,Hij kijkt goed uit zijn ogen en beschikt over een goéd karakter. Het is een jongen die zich in het veld niet gemakkelijk laat afbluffen. En het is een goe de spits. Dat is natuurlijk het belangrijkste." Derksen is sa men met Rick Hoogendorp met negen treffers topscorer bij Dordrecht'90. /3C7 ctt-W et leek allemaal zo simpel. Aan het begin van het wie- 'p seizoen stelde de Koninklijke j derlandse Wielren Unie de ii (Wi rtegenwoordigers van de W luwenploegen voor om de in- irijving voor buitenlandse dstrijden centraal, via het ndsbureau te coördineren. KNWU wilde daarmee voor men dat de ploegen alles «ar op eigen houtje zouden gelen. Een prachtige oplos- !fii igzou je zo denken, althans ide bond niet vergeet de ')gen (tijdig) aan te melden, irdat de bond te laat actie Ca demam, verschenen drie Ne- dse ploegen vandaag niet start voor de eerste edi- van de Waalse Pijl voor vrou- lil Jisiets misgegaan in de com- Micatie. Uit faxen en gesprek- 'die met de organisatie - So li'de Tour de France - in ^krijk zijn gevoerd, heb ik iiepen dat er te laat is inge geven", reageert de ploeglei- ,eB van Tempo Soest, Alphe- arEric van der Weide rustig, woede heeft inmiddels ,|d Stsgemaakt voor gelaten- i i Naast Tempo Soest - met Idi Alphense wielrenster Ingrid J derhuis - raakten ook Hartol The Greenery - dat de Lei- dorpse Marion Borst in de leren heeft - gedupeerd. bond heeft pas op de laatste \een fax met inschrijvingen iluurd, maar dan zijn er on russen al wel meer dan tiuin- 'ioegen voorgegaan. En dat vijl de bond in januari enfe- Ti al weet aan welke wed- strijden de teams willen deelne men. Ik begrijp dat alles heeft te maken meteen verbouwingen een verhuizing bij het bondsbu- reau in Woerden, maar daar heb ik als lid geen boodschap De enige ploeg die voor de Waalse Pijl nog een wild-card kreeg toegewezen was Opsta- lan. „Zij hebben dan ook Leon- tien van Moorsel. Een oud-we reldkampioene willen ze er wel bijhebben. Dat is voor ons niet weggelegd. Onze rensters zijn niet goed genoeg. Zou de natio nale vrouwenploeg hebben mee gereden dan had de bond de za- ken.waarschijnlijk wel goed ge regeld. Ze zorgen wel voor de ei gen schaapjes", klinkt het verwijt van Van der Weide. De problemen kwamen vorige week aan het licht toen de ploegleider een telefoontje pleegde "naar het bondsbureau om te horen hoe laat zijn team aan de start moest verschijnen. „Ik kreeg te horen dat er al een brief onderweg was waarin de bond aangaf dat deelname aan de Waalse Pijl niet doorging, en dat we geen startbewijs krijgen voor de Haute Garonne die van 24 tot 26 april wordt verreden. De bond zegt daarvoor niets te hebben ontvangen. Het afgelo pen weekeinde kon de Hartol- ploeg niet van start in de Vendee omdat er 'iets' was misgegaan." Deelname aan de Haute Garon ne is - zo bleek bij navraag - nog wel mogelijk, maar de ver goedingen voor accommodatie- en reiskosten heeft de organisa tie inmiddels aan andere bui tenlandse teams vergeven. De (extra) kosten voor de trip - drie- tot vierduizend gulden - vindt Van der Weide te veel van het goede. „Voorde rensters is dit zwaar shit. Ze hadden al vrij gevraagd, maar gaan maar weer gaan werken. Een schadeclaim indienen heeft geen nut, en een alternatief voor de Haute Garonne is er niet. We wilden ons in die etappekoers en de Waalse Pijl voorbereiden op het Nederlands kampioenschap. We moeten dat nu tijdens extra trai ningsstages doen, met extra kos- Aniek van den Boogaard, bij het bondsbureau verantwoordelijk voor de inschrijvingen, reageert verrast op de kritiek. „Is dit voor de krant? Voor de in schrijving staat een deadline, als je je daaraan houdt ben je op tijd. Maar, ik vind niet dat ik verder in discussie moet gaan, dat is niet mijn taak. Ze verwijst ons door naar Henk van Beusekom, die consequent in bespreking blijkt te zijn. Ondertussen zitten Van der Weide en zijn collega's mooi met de gebakken peren. Hij hoeft dan ook niet lang na te denken over de vraag of hij zich voortaan weer zelf met de in schrijvingen bezig houdt. „Je kan niet om de KNWU heen, omdat je daaraan toestemming moet vragen, maar ik heb bij de Franse wielerbond wel de adres sen van de organisaties van meerdaagse wedstrijden opge vraagd. Inschrijvingen regel ik liever zelf weer. Bijdragen: Peter van der Hulst, Loman Leefmans, Gertjan van Geen, Rob Onder Weetunog, december 1983, Spanje - Malta. Oranje had zich toch op zeker geplaatst voor het EK in Frank rijk want tien doelpunten ver schil, dat zouden de Spanjolen zelfs tegen voetbaldwerg Malta niet voor elkaar krijgen. Nee, nee, het werd toch maar mooi 12-1 voor de latere finalist. Alles en iedereen in Nederland had de mond vol van doorge stoken kaarten en omkoping maar bovenal heerste een machteloos gevoel van teleur stelling. Dat gevoel hebben ze nu ook een beetje bij het Rijswijkse Ju ventas. De bescheiden vijfdek- lasser zag een periodetitel al gloren. Een gelijkspelletje ko mende zondag tegen directe concurrent Teylingen, dat weliswaar evenveel punten heeft maar een beduidend slechter doelsaldo, zou volstaan. Maar wat gebeurt er tijdens het paasweekeinde: de Sassenhei- mers zetten een onwaarschijn lijke score van 11-0 op het bord tegen VNA. Daardoor zijn de rollen omgekeerd. Nu heeft Teylingen zondag aan een remi se tegen Juventas genoeg. „Ik heb het gehoord. We zijn aardig gefopt. Ik krijger een beetje een Spanje - Malta gevoel bij". aldus voorzitter Moelker van Ju ventas. Elf - nul is niet alleen een ab surd hoge score bij standaard- teams, maar het is nog opmer kelijker als wordt bedacht dat het treffen (eerder bij 3-0 ge staakt) maar 35 minuten duur de. In die korte periode kreeg de Boshuizerkadeclub dus acht goals om de oren. Tsja, als de KNVB zo eigenwijs is om het restant van de wed strijd in te lassen in een week einde waarin wij vrij hadden ge vraagd, dan krijg je zoiets", verontschuldigt trainer Sjaak Boekkooi van VNA zich. We hebben met het elftal het hele jaar gespaard om met Pa sen een paar huisjes bij Center Pares te huren. Dal konden we niet aflossen. En die wedstijcl móésten we wel spelen, anders krijg je weer een boete. Dus heb ben we het derde team gestuurd, er zat niets anders op. Die kon den echter maar acht man op de been brengen en ja, dan gaat het hard. Ik heb begrepen dat er net zogoed tiuintigdoelpunten had den kunnen vallen." Binnenkort staat de confronta tie tussen VNA en Juventas op het programma. En als het aan de Rijswijkers ligt, mogen de Leidse blauwwitten dan op nieuw een paar dagen op pad. Een weekend Malta, luidde de suggestie. leiden» Beste scheids, ik weet het. Ik heb die bal net gemist en dat was onverstandig. Het spijt me, dat ik u net aansprak op een beslissing, terwijl ik weet dat ik zelf ook fouten maak. Sorry, sorry, sorry. Ik zal het echt nooit meer doen. Wat moet ik doen om het goed te maken. Zeg het en ik zal gehoorzamen. Maar laat me niet langer in twijfel achter. Laat me niet langer zwelgen. Dieper dan dit kan ik toch niet zinken? Was getekend: Walter de Kievit, spits van UVS. foto hielco kuipers MichelBoerebach (GoAhead) en Marc Meijering (ARC). Deze voetballers hebben we in de aanbieding bij voetbalmake laardij Suizebollen. Vandaag bieden we nummer drie aan: Barry Dubbeldeman. Spits bij FC Lisse en ex-prof van Feye- noord. Bellen maar!

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 23