Seedorf droomt van finale tegen Davids Vijfde zege op rij voor Vitesse in Gelredome Museeuw opnieuw in ziekenhuis Sport Pernix op herhalii Rafter verliest in Tot WOENSDAG 15 APRIL 1998 (OEN Hen leinL lij sue Kro Haarhuis trekt zich terug Barcelona Paul Haarhuis heeft zich teruggetrokken voor zijn enkelpartij bij het tennistoernooi van Barcelona. De Brabander heeft nog altijd last van een polsblessure. Haarhuis had het moeten opnemen tegen de Spanjaard Albert Portas. Hij hoopt nog wel in het dubbel te kunnen spelen. Het optreden van Sjeng Schalken in Spanje duurde één ronde. De Limburger verloor in twee sets van de Spanjaard Albert Munoz: 7-6 6-3. Japanse belangstelling voor Van Stee cruquius» Henk van Stee staat in de belangstelling van de Ja panse club NTT Kaato. De trainer, die aan het eind van het sei zoen bij VW vertrekt, zou daar de komende 2,5 jaar kunnen werken. Het eerste halfjaar zou hij als trainer fungeren om ver volgens door te schuiven naar de functie van technisch direc teur. ,,lk heb tot nu toe één gesprek gehad", licht Van Stee toe. ,,Ik wil zelf graag in Nederland werken. Er zijn alleen weinig clubs vrij. Ik heb bij Sparta in vijftien jaar mijn sporen in de op leidingssfeer verdiend, dacht ik. Ook die optie sluit ik niet uit. Maar ik wil graag op het veld staan, in Nederland of in Japan." gistel gpd De berichten die afgelopen maandag over de gezondheidstoestand van Johan Mu seeuw de wereld in werden ingestuurd, wa ren blijkbaar toch iets te rooskleurig. De vrees van ploegarts Yvan van Mol - „Alles kan snel in orde komen indien er geen in fectie optreedt in de diepe vleeswonde" - werd gisteren plots keiharde werkelijkheid. Museeuw werd met spoed naar het zieken huis van Oostende gebracht. Daar werd de wond opnieuw opengemaakt en gereinigd. De kopman van Mapei-Bricobi overnachtte in het ziekenhuis. Van Mol klonk gisteren een stuk somber der. Zijn plan om Museeuw begin volgende week aan de knieschijf te laten opereren, staat op de helling. „Johan had de halve maandagnacht een stekende pijn in de die pe vleeswonde aan de linkerknie. Die was flink gezwollen en gloeide. Museeuw heeft meteen zijn huisdokter gebeld, een man die veel met sportmensen werkt". „Die arts had meteen in de gaten dat het om een ontsteking in de gehechte wonde ging en nam contact op met mij. Omdat ik weet hoe je met zo'n infectie moet oppas sen, hebben we onmiddellijk beslist dat we geen enkel risico mochten nemen en dat Johan naar het ziekenhuis moest. Daar heeft mea de hechtingen van de zondag avond in Kortrijk genaaide vleeswonde, die erg diep was, tot op het kniegewricht, losge maakt om de wonde te kunnen spoelen. Ik heb ook geadviseerd om een sterker anti bioticum toe te dienen." Het plan was dat de doktoren vrijdag zouden beslissen wanneer Museeuw zou worden geopereerd aan de gebroken knie schijf. Dat zou dan begin volgende week moeten gebeuren. Van Mol: „Of dat nog mogelijk is, hangt af van het succes van de nieuwe anti-bioticakuur die Johan nu volgt. Maar ik kan moeilijk anders dan toegeven Clarence Seedorf moest niet lang nadenken toen hem werd gevraagd of hij weieens een zoete droom heeft. ,Re- al-Juve, Seedorf-Davids. Dat is een droomfinale", lispelde de 22-jarige middenvelder van de Spaanse kampioen gis teravond voor de return tegen Borussia Dortmund. dortmund anp Gisteravond rond zes uur was het Dortmunder Westfalensta- dion belegerd door bijna twee honderd Spaanse journalisten en fotografen. En op de tribunes aanschouwden, zo zei de pers voorlichter van Dortmund, liefst drieduizend Real-fans de sessie. Na een lange warming-up, gin gen Clarence Seedorf en het Braziliaaanse fenomeen Rober to Carlos vrije trapppen en pe nalty's oefenen. Met name See dorf nam een groot aantal straf schoppen. Roberto Carlos en de ex-Aja- cied stalen de show met hun prachtige traptechniek Dat See dorf een belangrijke speler is bij de Koninklijke, liet trainer Jupp Heynckes tijdens de training blijken door vaak te overleggen met zijn sterspeler. Wat ook op viel tijdens de training was het plezier dat de spelers uitstraal den. Seedorf wierp zich vooral op als clown. Hij haalde het ene geintje na het andere' uit. „Dat moet wel", stelde See dorf. „We draaien moeizaam in de competitie. Nou ja, moei zaam, we spelen het hele sei zoen al gewoon slecht. Alleen voor de Europa Cup spelen we goed. Maar de tweede plaats in de competitie (die recht geeft op deelname aan de Cham pions League) komt in gevaar. We hebben maar een punt voorsprong op Mallorca en So- ciedad. En er hangt een negatie ve sfeer rond de ploeg. Een eer ste vereiste om te presteren, is plezier in alles wat je doet. Dat ontbreekt vaak bij ons. Met Ro berto Carlos probeerde ik daar om de ploeg een beetje op scherp te zetten en lol te ma ken." Seedorf heet een moeilijke jongen te zijn. Terecht of onte recht. Dinsdagavond bleek dat beeld in ieder geval niet te klop pen. Hij stond dinsdagavond na de training in het Westfalensta- dion doodkalm en beleefd de nerveuze en schreeuwende ver slaggevers te woord. „Het zou prachtig zijn als Edje en ik straks tegen elkaar spelen, en nog wel in Amsterdam", sprak hij. „Maar eigenlijk wil ik daar over nog niet praten. We moe ten eerst Dortmund verslaan." Real Madrid heeft uitstekende vooruitzichten om woensdag avond de finale van de Cham pions League te bereiken, na de 2-0 thuisoverwinning. De eerste Europa Cup I sinds 1966 (toen werd Partizan Belgrado versla gen) lonkt. Maar de dag voor de wedstrijd nam geen enkele spe ler van Madrid het woord Euro- arnhem. anp Vitesse is dit seizoen in Arnhem nog steeds ongeslagen. De ploeg van trainer Henk ten Cate behaalde voor eigen publiek de veertiende zege in de vijftiende thuiswedstrijd. De ambitieuze subtopper versloeg MW giste ren met 3-1, na een ruststand van 0-1. Topschutter Machlas kwam opvallend genoeg niet tot scoren. Het was de vijfde zege op rij voor Vitesse in het nieuwe Gel redome. Daarmee kwam de club van voorzitter Aalbers vas ter op de derde plaats. Alleen PSV hield de Arnhemmers in deze competitie tot dusver in bedwang op eigen veld (2-2). Vitesse wist zich in de eerste helft geen raad met de offensie ve speelwijze van MW. De on bevangen Limburgers speelden brutaal met drie spitsen en daarop was de thuisploeg ken nelijk niet ingesteld. Vooral het centrale verdedigingsduo Goos- sen/Di Marchi was in de eerste helft veelvuldig in de proble men. Vaak stokte ook de op bouw bij het defensieve tweetal. Danny Landzaal was voor de RVV kiest voor Van der Meent Cees van der Meent wordt de nieuwe trainer van de volleybal lers van RW. Hij volgt Pieter Kelatow op. die al eerder op non actief werd gesteld. Van der Meent komt voort uit eigen ge lederen. Bij de dames neemt Lieuwe van der Meulen het roer over van Reno Jagtman. rust de gevaarlijkste man bij MW. De 21-jarige spits kreeg drie fraaie kansen. Hij scoorde één keer. In de 26e minuut haalde de voormalige ajacied doeltreffend uit na een ver dwaalde voorzet, 0-1. Het was de eerste achterstand voor hautaine Vitesse in het Gelredo me. De thuisploeg dwong in de eerste helft nauwelijks kansen af. Machlas was vrijwel onzicht baar. Hij viel alleen even op met een mislukte kopbal. Aanvoer der Kreek stuitte op doelman Van Duijnhoven. Voor de rest leverde Vitesse knoeiwerk af. Na de pauze vertoonde de ploeg van Ten Cate stilaan teke nen van herstel. De eerste kans was echter nog voor MW dat hartstochtelijk bleef aanvallen. Emerson kreeg een vrije door tocht naar het doel van Vitesse. In het strafschopgebied liet de Braziliaan zich door keeper Westerveld te veel naar de bui tenkant dringen. De noodge dwongen voorzet van Emerson leverde niets op. Bij het nerveuze Vitesse groei de de irritatie met de minuut. De Arnhemse ploeg ging iets te DEN HAAG» ANP De Koninklijke Nederlandse at- letiekunie (KNAU) gaat de on geveer 2,7 miljoen hardlopers in ons land „loopservice" bieden. De joggers kunnen voor 45 gul den per jaar ongebonden lid worden van de KNAU en krijgen naast informatie, kortingen op voorinschrijving bij trimlopen, medische tests, loopcursussen, een ongevallenverzekering en trainingsschema's. gehaast op jacht naar de gelijk maker. Het opportunistische spel leidde wel tot een aantal kansen. Doelman Van Duijnho ven keerde nog afstandschoten Van Hintum en Perovic. Maar tegen een inzet van Curovic in de korfe hoek had hij na een uur geen verweer, 1-1. De 29-jarige Joegoslaaf ver vulde vijf minuten later op nieuw een hoofdrol. De ietwat gezette spits maakte zich in het Limburgse strafschopgebied handig vrij en bediende Perovic op maat, 2-1. MW, dat vorige week nog met 2-1 van PSV won, speelde op dat moment met tien man. Bouma liet een bles sure aan de zijlijn behandelen. Met een fraaie kopbal uit een voorzet van Trustfull maakte Reuser de overwinning af. Arbi ter Jol paste in die aanval van Vitesse goed de voordeelregel toe. Vitesse: Westerveld; Sturing, De Mar chi, Goossen (59. Sjoekov) en Van Hin tum; Trustfull, Perovic en Kreek; Reu ser, Curovic en Machlas. MW: Van Duijnhoven; Joordens, Jans sen, Volmer (63. Taiwo) en Luypers; Plum, De long en Landzaat; Nygaard, Emerson (76. Ahannach) en Bounia. Marko Perovic (r) probeert Jerry de Jong de bal te ontfutselen. KNAU biedt 2,7 miljoen joggers loopservice De atletiekunie wil met de diensten de recreatieve lopers helpen hun sport gezond en veilig te beoefenen, zonder dat ze lid hoeven te worden van een vereniging. Bekende (ex-)spor ters als Gerard Nijboer. Ellen van Langen en Gerrie Knete- man en sponsors als Nuon, Reebok en Delta Lloyd steunen het initiatief, waarvoor de orga nisatie Loopservice Nederland is opgericht. Uit onderzoek blijkt dat de meeste lopers hun sport onge bonden willen uitoefenen. Sinds 1995 is het aantal lopers in ons land met 700.000 toegenomen naar 2.7 miljoen. Ongeveer 550.000 mensen doen regelma tig mee aan een trimloop. Marie-José Pérec gaat zich ko mende zomer concentreren op de 100 en 200 meter. De Franse aüete was de voorbije jaren lie beste op de 400 meter en 400 meter horden. Bij de komende baanwedstrijden en op het EK, van 18 tot 23 augustus in Boed apest, wil ze schitteren op de kortere nummers. Bij de Olympische Spelen in Atlanta 1996 gaf ze alvast een voorproefje. Naast de winst op de 400 meter haalde ze daar de gouden medaille op de 200 me ter. chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef rob onderwater.fji DUIVENTIL dat deze negatieve ontwikkeling in het ge nezingsproces de operatie zwaar belast. Misschien moeten we daarmee een paar dagen langer wachten." Van Mol volgt vandaag niet de Waalse Pijl, maar rijdt naar Oostende om er Mu seeuw te bezoeken en met de behandelen de artsen te overleggen wat er de eerstvol gende dagen moet gebeuren. Patrick Lef- evere, ploegleider van Mapei-Bricobi, ont moette gisteren een sombere Museeuw: „Een gipsverband van enkel tot heup is na tuurlijk weinig comfortabel voor een goede nachtrust. Maar maandagnacht begon het allemaal ook veel pijn te doen. Allicht is er, ondanks alle zorgen, toch wat vuil van Pa rijs - Roubaix in de wond is achtergebleven. Johan klonk ineens een stuk pessimisti scher. Maar tot de doktoren met een ander bericht komen, blijft zijn heroptreden voor zien voor einde juni." Het woord 'stoppen' is nog niet uitgesproken? Lefevere: „Voorlo pig niet, neen." Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbi gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5- E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl pa Cup in de mond. Voorzitter Lorenzo Sanz wel. Tussen de verslaggevers voerde hij het hoogste woord. „Met die grote beker in mijn handen staan, oh, wat moet dat een lekker gevoel zijn", oreerde hij. „We moeten ons natuurlijk nog wel even plaatsen", ver klaarde Seedorf. „Een hoop mensen, zeker in Spanje, gaan er vanuit dat we al in de finale staan. Maar dat is echt onzin en ook veel te voorbarig. Dort mund is gewoon een heel goede ploeg. Ze hebben niet voor niets vorig seizoen de Champions League gewonnen. Een het kan geen toeval zijn dat ze opnieuw bij de laatste vier zitten. Dan moet je wat kunnen. Het onder schatten van de tegenstander is altjd de grootste vijand in het voetbal. Maar we mogen onze voorsprong niet uit handen ge ven, dat zou een schande zijn. En ik vind ook dat we deze wed strijd niet kunnen verliezen. Dan is de glans van de fina leplaats verdwenen. Maar de Koninklijke is al we ken hopeloos uit vorm en wordt verscheurd door intriges. Coach Heynckes, die afgelopen zomer de naar Milan teruggekeerde Fabio Capello opvolgde, is het middelpunt van de onrust. Hij krijgt de schuld van de vormcri sis in de competitie en van de slechte discipline in de groep. „Als Real door die Duitsers wordt uitgeschakeld, vliegt Heynckes er meteen uit", sprak voorzitter Sanz in het Westfa- lenstadion dreigende taal te genover de Spaanse pers. Na het onverwachte vertrek bij FC Lisse, heeft zaterdag hoofdklasser Spakenburg ook FC Hilversum laten zitten voor het spelen van een oefenwed strijd. Volgens de club van trai ner Kistemaker is het (zware) resterende competitieprogram ma de reden van de late afzeg ging Oud-doelman Borro Brandl wordt trainer van de zondagselectie van de nieuwe fusieclubs DEVJO en SV Voor burg. Eerder werd Hennie de Klerk als zaterdagtrainer aange trokken. Max de Jong (ADO Den Haag) wordt keeperstraining bij Tonegido Foreholte-doelman Ralph van der Hulst zet aan het einde van het voetbalseizoen een punt achter zijn sportieve loopbaan. De talentvolle voet baller Rewien Malaha (DSO) heeft gekozen voor Tonegido. Ook Scheveningen toonde inte resse. Raymond Kraaybeek, nu nog prof bij Excelsior, wil naar Excelsior Maassluis Er is weer een voetbalfusie op komst. Xerxes en Schiebroek'94 heb ben reeds enkele gesprekken achter de rug Jeugdwielrenster Elise van Hage van De Bollen streek behaalde een knappe derde plaats in Rijswijk. Robert Karremans (Alphen aan den Rijn) passeerde als 14de de eindstreep in het Belgische Merchtem. Bram de Groot (Ze venhoven) eindigde op de 20ste plaats in de Omloop van de Ga verstreek. In het bergklasse- ment werd hij derde Op zater dag 18 april houdt hockeyclub Voorhout vanaf 10.30 uur een 'Open training' op het sportveld van de KTS. Deze staat in het teken van het 100- jarig bestaan van de hockeybond KNHB. Ook LOHC is op die dag. In Oegst- geest staat een verenigingsdag op de agenda De zaalvoetbal clubs Hendo en ZWL spelen vanavond in De Vliethorst (Voorschoten) een beslissings wedstrijd om een plaats in de hoofdklasse Het strand van Noordwijk is op zaterdag 27 ju ni de plek van de vierde wed strijddag van het landelijk Beach-korfbalkampioenschap 1998 Trimclub N.L....M.L. houdt op zondag 19 april de maandelijkse loop in park Cro- 101 lag bi irigei print' .oen iJ fkchta 5 8 lOCi ONDEN enov ipi teest a chijnl 996-'! julii i Nou; ;a an Pa luber, nesteyn De directie vai Amsterdam Arena denli eus over na om een mi schaatsbaan te plaatsen rondom het voetbalveld Ajax Voetbalverenigim houdt op vrijdag 1 meio 10.00 uur een Open dag Sassenheimse en Voorhc jeugd. Tevens wordt er den om de penaltybokai leiding van keeper Maxi (ADO Den Haag) Bij Safen ov staat voor zondag 19 a| Veenstreekrit op de Keuze uit 30 of 60 km. tussen 8.30 en 12.00 ui ke Nijholt is als trainer trokken bij de schaatsmj thonploeg van HenkAns irc (Netwerk VSP) Wereldl pioen cyclo cross Svenl wordt per 1 oktober plot van Adri van der Poel en chard Groenendaal bij! bankOp zondag 5 achtste triatlon van kerhout. Naast de bonds strijd zijn er nog vijf indh en stafette-onderdelen.l schrijving is deze weekg opend. Info: 0252-3761" Wielervereniging De Bl streek levert drie rennen kvöc Zuid-Hollandse junioren tie: Walter de Kok, Mattl 0m.e* Wassenburg en Camiell Arjen Boogerd, Marco (Swift), Jeroen de Joode, van Wijngaarden, Peten Vliet (Avanti) en Gerben Reep (WWV) zijn de gionale renners in de plo coach Hans van Deun Ronde van Leiderdorp); ai verhuist naar een ander n parcours. De start en wordt nu op de Vronken ei gehouden De Leidset club FC Rijnland, kamp gepromoveerd naar de klasse, houdt wijdag 17; een receptie in het aan de Smaragdlaan avond wordt de Rijnstre balcompetie voor spelen de 21 jaar afgesloten mei wedstrijden NSV-DOSR ROAC'79 en KickersT Op woensdag 22 april h rugbyclub The Bassets t». heim) een scholentoerra ec, Aanvang 14.00 uur 1 inde v ij de a Can J ISHL lol endgi and Ju]( t club" ra Seri SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lotto 15 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, 'elk bruto f. 50.000,00; derde prijs: 151 winaars, elk f. 1000,00; vierde prijs; 243 winnaars, elk f. 250,00; vijfde prijs; 4799 winaars, elk f. 25,00; zesde prijs: 4873 winnaars, elk f. 10,00; zeven de prijs: 64.353 winnaars, elf f. 5,00. Cijferspel Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf cijfers goed: geen winnaar; vier cijfers goed; 34 winnaars, drie cijfers goed: 263 winnaars, twee cijfers goed-. 2831 winnaars. Lucky 10, dinsdag 14 april VOETBAL EREDIVISIE Vitesse - MW 3-1 (0-1). 26 Landzaat 0-1. 60. Curovic 1-1, 65. Perovic 2-1, 72. Reu ser 3-1. Scheidsrechter. Jol. Toeschou wers: 18 000. Gele kaart: Westerveld, Trustfull (Vitesse), Plum. Luypers (MW). Ajax 29 26 2 1 80 93 - 14 PSV 29 18 8 3 62 74 - 35 Vitesse 30 17 7 6 58 75 - 45 Feyenoord 29 16 6 7 54 54 - 32 Heerenveen 29 15 6 8 51 47 - 43 Willem II 29 14 4 11 46 51 - 45 FortunaS 29 12 5 12 41 40 - 46 NAC 29 11 6 12 39 34 - 36 Sparta 30 9 10 11 37 48 53 FC Twente 30 9 9 12 36 33 - 38 FC Utrecht 30 11 3 16 36 52 - 61 Graafschap 30 9 8 13 35 40 - 39 NEC 30 11 2 17 35 35 - 56 RcdaJC 30 8 8 14 32 37 - 40 RKC 31 8 6 17 30 44 - 63 Groningen 30 6 10 14 28 36 - 53 skou (Rus) - Inter Milan (Ita) 1-2 (1-1) iv 1-0,45. Ronaldo 1-1,76. Ronaldo 1-2. trijd 1-2. Inter plaatst zich voor finale d (Spa) 0-0. Eerste Boston Celtics 95-86, New Jet Toronto Raptors 92-96, NewVoi Washington Wizards 102-104,' vericks - Los Angeles Lakep Houston Rockets - Denver Nujg Milwaukee Bucks - Charlotte F 104, Utah Jazz - Minnesota 1' 126-109, Portland Trailblazer mento Kings 92-66, Seattle Su Vancouver Grizzlies 110-98. Belgrado. Finale EC voor bel (mannen): Zhalgiris Kaunas (U! Milan (Ita) 82-67 (37-33). Tokyo, 1,5 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Heubct Matsuoka (Jap) 6-3 6-3, Moten Wilkinson (GBr) 4-6 6-4 7-5, Va Santopadre (Ita) 6-1 6-4, Nes Godwin (ZAf) 6-2 6-2, Campfe Richardson (GBr) 6-1 7-6 L door de regen: Miyachi (Jap) -i (Aus) 6-2 0-1, Lareau (Can)-I 2-2, Caratti (Ita) - Ellwood (Air Tweede ronde: Macphie (VS: (Aus/1) 6-3 7-6. Vrouwen, eerste ronde: I lander (Ned) 6-4 6-1. Wang St Asagoe (Jap) 3-6 6-3 6-1. F"! Obata (Jap) 7-5 6-1. Onderbrci regen: Miyagi (Jap) - Osterloti Kunce (Aus) - Endo (Jap) 2-1 Barcelona. Mannen, 1.65 miljoe Eerste ronde: Munoz (Spa) (Ned) 7-6 6-3, Portas (Spal (Ned) wo., Muster (Oos/12) (Uru) 6-3 2-6 6-2, Gustafsscn Göllner (Dui) 6-1 6-1. ClaveUS; vier Sanchez (Spa) 6-3 6-4. We - Vicente (Spa) 6-4 7-6, Sangtf Hrbaty (Slw) 6-3 6-3, Alarm (M nu (Roe) 6-7 6-3 6-4. Safin (^RlWen son (Zwe/13) 6-3 6-2, AlvarezJ tas (Spa) 6-7 6-4 6-4, DewulfO (Mar) 6-4 6-4. Tweede ronde. Corretja (Spa (Spa) 4-6 7-5 6-2, Kafelnik: Roig (Spa) 6-4 4-6 6-4, Gau:: M1 Wayne Ferreira (ZAf/15) 4-66-1 *1n Kistrijc 'ibu iKNW d ürop •li mend eed BASKETBAL Ronde van Nedersaksen, Wolfsburg - Wolfsburg. 1 Mc 144,5 km in 3.20.58, 2 Baba; 3. Branko (Slw), 4. Heger (TS|! (Ita), 6. Magnusson (Zwe). Vimoutiers. 59e editie Parijs 1. Lino (Fra) 200 km in 5 12.. (Fra) 0.413. Massi (Ita), 4 Vo? Gonzalez-Arrieta (Spa), 6. Vas 0.55, 7. Heulot (Fra), 8 Fat 0.56, 9. Morin (Fra) 1 (Den). De bekerwedstrijd Pernix - De Meervogels is voor de twee afgelast. Het veld aan de Gooimeerlaan was door de sneet genbuien dermate aangetast dat 's middags al de tegenstai worden afgebeld. Het duel is nu voor morgen vastgestel Meervogels in Zoetermeer. Dit gebeurde op last van de Rijndelfland, want de Leidenaars hadden liever bij op hetk van TOP in Sassenheim willen spelen. De aanvang van de» is 19.00 uur. De Australiër Patrick Rafter is al in de tweede ronde van hei toernooi in Tokio uitgeschakeld. De nummer één van singslijst verloor verrassend van de Amerikaan Brian nummer 181 van de wereld. De setstanden waren 6-3 7-6. "ï»Ut

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22