Scorebord
Janssen wint Keukenhoftoernooi
Van der Marei tweede in NK duathlon
NOVO vecht met oudgedienden voor lijfsbehoui
DINSDAG 14 APRIL 1998
CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER,07^
PRIJSVRAGEN
Toto 15. Winnende kolom: 1-1-1-1 -3-1-1-
Lotto 7 13-15-24-28-34. Reservegetal:
38 Cijferspel: 4 3 2 1 9 4
Lucky 10 van zaterdag 11 april: 2-9-10-
13 14-16-22-31 -32-33-35-39-48-50-
55-58-60-68-70-77.
Duitse lotto: 8-23-31-33-35-39 Reserve
getal: 44 Supergetal: 0 Spel 77: 0 8 2 1
4 32 Super6: 9 8 1 1 7 9.
Belgische lotto: 8-10-13-24-25-40 Re
servegetal: 12 Joker: 9 3 7 4 8 4 4.
AMATEURVOETBAL
Zaterdag reserve amateurs
1B: i juk: k Boys 3-SH0 2 1-0.
2A: Katwijk 4-SV35 2 2-3, Quick Boys 5-
Rijnsb. Boys 3 4-3 2B: PEC Den Haag 2-
Monster 2 4-0. Loosduinen 2-FC Lisse 4 5-
's Gravenzande 3-Maasdijk 2 1-5.
4B: Duinoord 3-Nootdorp 2 2-6
5A: Quick Boys 8-KRV 3 7-1. Oegstgeest
2-3. RCL 5-Ter Leede 6 5-2. Quick Boys
10-ARC 6 3-2.
6B: f-:CL 7-Quick Boys 11 0-2, Rijnsb.Boys
10-ARC 8 3-0. 6C: KRV 6-Katwijk 10 7-4,
RCL 8-Leiden 4 11-4 6D: Katwijk 11-Lei-
den 5 3-2. ARC 10-Lisse 9 5-0. 6E: DSO
6-Rijnsb.Boys 13 3-2.
7A: RCL IO-LSVV'70 4 4-1, Bernardus-
Leiden .8 1-5. 7B: RCL 11-ARC 11 1-1,
Quick Boys 16-Leiden 9 6-0 7D: Katwijk
16-VVSB 2 1-3. 7E: Quick Boys 18-Val-
ken'68 8 2-5.
8A: LSW'70 5-Kagia 5 5-0, MVKV 5-KRV
11 3-1. 8B: ARC 14-Valken'68 9 1-4. 8C:
DoCoS 2 Roodenburg 3 6-2. 8E: DoCoS 3-
Rijnsb.Boys 22 2-2. Katwijk 21-TAW 5 1-
3. 8F-. DSO 12-DW0 4 5-6, RCL 15-SJC 4
3-4. SV'35 9-Koudekerk9 3-1.
Maandag
2A: Voorschoten'97 2-Wilhelmus 3 6-3
3A: FC Lisse 2-WSB2 2-1.
4A: ROAC'79 2-UDWS 2 afg. Foreholte 3-
Westlandia 7 1-4.
6C: SJC 8-Alphen 3 7-1.
Overige wedstrijden afgelast.
LANDELIJK
HOOFDKLASSE:
Velocitas-WFCaf;
Saestum 20-
Zwart Wit'28 20-
Stedoco 19-
Velocitas
ODC
19-1
Ter Leede 20-:
VROUWENVOETBAL
Buitenveldert-ODC 2-3,
g, ODC-NEC 4-0
•55 Wartburgia 20-27
•35 Puck Dev 19-25
•31 WFC 18-19
•30 Builenveld 20-19
•30 NEC 19-15
28 KFC'71 20-10
EERSTE KLASSE A: Rijsoord-KFC afg,
SC't Zand-RKVCL 2-0
Braakhuiz 19-49 RKVCL 20-24
Herptse B 21-40 Rijsoord 20-23
Oostkapelle 20-39 Wit Rood Wit 21-20
Capelle 20-29 NOAD 19-19
Umtas 20-29 Oliveo 20-14
SC't Zand 20-29 KFC 18-13
De Sleutels 20-25
Zaterdag
DERDE KLASSE: BSC'68-0egstgeest uitg
(16/4)
Zondag
TWEEDE KLASSE A: DEH-Juventas afg,
DONK-Alkmania afg
DERDE KLASSE A: Bernardus-DUNO afg,
Bernardus-Westlandia 10-1 (9/4)
GDA 2 19-48 Bernard. 19-24
DUNO 19-47 Iduna 19-23
Westland. 20-40 Scheven. 20-20
Docos 20-39 SJC? 20-20
JDO 20-33 RKAW 19-10
Kickers'69 19-27 BEC 20- 6
AMERICAN FOOTBALL
Amsterdam. NFL Europe League. Tweede
speeldag: Amsterdam Admirals-Scottish
Claymores 26-3 (14-3). Scoreverloop: 20.
0-3 fieldgoal Parker, 24. 7-3 touchdown
Doxzon plus conversie Diliberto, 28. 14-3
louchdown Thomas plus conversie Diliber-
to, 43. 20-3 touchdown Shelley, 47. 23-3
fieldgoal Diliberto, 53 26-3 fieldgoal Dili-
berto England Monarchs-Rhein Fire (Dui)
7-31 (7-21), Frankfurt Galaxy (Dui)-Bar-
celona Dragons (Spa) 7-15(7-6). Stand: 1.
Rhein Fire 2-2 (47-20), 2. Barcelona Dra-
gons 2-2 (34-25), 3. Amsterdam Admirals
2-1 (39-19), 4. Frankfurt Galaxy 2-1 (43-
28). 5. Scottish Claymores 2-0 (21-45). 6.
England Monarchs 2-0 (20-67).
ATLETIEK
Barendrecht, halve marathon: 1 Van der
Want (Rotterdam Atletiek) 1.10 49, 2.
Delleman (Typhoon) 1 11.02, 3. Onland
(LAAC) 1.11.12, 4. Timmermans
(Parthenon) 1.11.14, 5. Bisschop (AV '40)
1.11.23, 6. Amptmeijer (PAC) 1.11.57
vrouwen: 1. Aanen (Haag Atletiek)
1 17 47, 2. Van den Heuvel (Haag Atle
tiek) 1.18.59, 3. Van Beek (LADB)
1.21.00
Snelwandelen Sittard, 80 km.: 1. Luc Nic-
que (Bel) 7.57.34, 2. Huntjens (Unitas)
8.16.24, 3. Sinke (VAV) 8 25.32, 4. Kae-
nen (RWV) 8.25.47, 5. Boertjes (RWV)
8.26.27 vrouwen: 1. Radder (RWV)
8.44 31
Paderborn. Mannen, halve marathon: 1.
iprotich (Ken) 1.02.38. 2 Mbiu (Ken)
1 04 03. 3 Losian (Ken) 1.04.20. 10 km:
1 Eich (Dui) 28 23. 2. Chimusasa (Zim)
28.36, 3 Mareng (Ken) 28.37. Vrouwen,
halve marathon: 1 Joyce Chepchumba
(Ken) 1.10.34, 2. Kanana (Ken) 1.13.04.
3 Pamela Chepchumba (Ken) 1.14.14
10 km: 1. Loroupe (Ken) 31.46, 2. Chep-
kemai (Ken) 31.53, 3. Malot (Ken) 32.18
Roelofarendsveen
29ste Braassemloop, 6e wedstrijden Z&Z-
circuit; Lange afstand, 20,25 km: 1 Bou-
laabi (Sparta) 1.10.22, 2 Van Velzen (Lei
den Atletiek) 1.10 59 1 e vet 3. Van der
Zwet (Spartaan) 1 14.14, 4 Knetsch
(Den Haag) 1 17 09, 7. Jansen (Plantaris)
1.17.13, 8 Snelderwaard (Voorschoten)
1.17.23. 9. Dubbeld (Haag) 1. 17.31, 10.
P van der Klauw (NSL) 1 1 7 43; Vrouwen:
1. Van Gerven (NSL) 1.25.15, 2 Van Kem
pen (Leiden Atletiek) 1.27.32, 3. Beerlage
(Leiden Atletiek) 1.28.00, 4 Heemskerk
(Plantaris) 1.32.58;
Middenafstand, 10,5 km: 1 Wubben (AAV
'36) 34.08, 2. Balkenende (Spartaan)
34.17, 3 Barnhoorn (Leiden Atletiek)
35.00 (le vet.), 4. Van der Kraan (LRRC)
35.27, 5 Wesseling (Leiden Atletiek)
35.29, 6. Van Galen (Leiden Atletiek)
35.47. 7. Van der Meijden (AAV '36)
35.55, 8. Najib (Sparta) 36.24, 9. Bar
(LRRC) 36.45, 10 Kortekaas (Lisserbroek)
37.03, 11. Walter (Rijnsoever) 37.03, 12.
Sogers (De Zijl/LGB) 37.25, Vrouwen: 1.
Bruins (Leiden Atletiek) 41.10, 2. Bloe-
mendaal (LRRC) 44.41. 3 Hogenboom
(Leiden Atletiek) 45 16, 4. Hoppenbrou
wer (Spartaan) 47.51;
Korte afstand. 5,8 km: 1. Trinthamer
(Sparta) 19.22, 2. Groot (HRR) 19.49, 3.
Colijn (HRR) 20.10, 4 Blokker (HRR)
20.315. Van der Sti|l (HRR) 20.40; Vrou
wen: 1. Van Kempen (Leiden Atletiek)
24.26, 2. Van der Slot (Spartaan) 24.46,
3. Van Tol (Rijnsaterwoude) 25.49, 4. Ne-
derpelt (Spartaan) 25.59.
Tussenstanden Z&Z-circuit: Lange afstan
den: 1. Hazeleger (Castricum) 1 00, 2.
Pragt (Leiden Atletiek) 1.50, 3. Wubben
(AAV '36) 2.50. 4. Van der Zwet 5 00, 5.
Duivenvoorde (NSL) 9.00; Veteranen: 1.
Van Velzen 1.00, 2. Van Beelen (Leiden
Atletiek) 1.50, 3. Knetsch 2 25, Vrouwen:
1. Kleijweg (Leiden Atletiek) 1.25, 2.
Bruins 1.75; Veteranes. 1/2. Beerlage/Van
Gerveri 1.75; Recreanten: 1 Nieboer (Rijs
wijk) 1.00, Vrouwen 1 Heemskerk 1.00;
Midden: 1. Barnhoorn 2 00. 2. Wesseling
(Leiden Atletiek) 2 50, 3. Kerkvliet (Leiden
Atletiek) 3.00, 4 Van Galen 3.75, 5. Van
Steensel (Leiden Atletiek) 4,00; Vrouwen.
1. Kralt (Rijnsoever) 1.50, 2. Bloemendaal
2.00, 3. Kaptijn (Spartaan) 2.67, 4. Portil-
lo (Rijnsoever) 5.00;
Kort: 1. Groot 1.25 pt, 2. Blokker 3.00, 3.
Timmermans (HRR) 4.50, 4. Waaning
(Spartaan) 4.67, Vrouwen: 1. Van Grieken
(Spartaan) 1.00, 2. Van Kempen 1.75, 3.
Van der slot 2.25, 4. Nederpelt 3.75, 5.
Opmeer (llion) 5.00.
Aarlanderveen
34ste 3Molenloop; 15,3 km: 1. Mulder
(Utrecht) 57.15; 10,3 km: 1. Van Vliet
(Woubrugge) 38 11Vrouwen: 1 Broer
(Ter Aar) 45 41, 4,5 km. 1Van der Woude
(AAV'36) 16.25.
Oegstgeest
Haaswijkloop, 14,5 km: 1 Destombes
56.41; 9.5 km. vrouwen: 1 Wolfrat 41.58;
4.5: 1. Van Egmond 17.51; Vrouwen: Van
Tienhoven 21.20.
AUTOSPORT
GP Argentinië. WK Formule I. Derde race:
1. Schumacher (Dui) Ferrari 306,502 km
in 1.48.36,175 (169,304 km/u), 2. Hak-
kinen (Fin) McLaren 0.22, 3. Irvine (Ier)
Ferrari 0.57, 4. Wurz (Oos) Benetton 1.08,
5. Alesi (Fra) Sauber 1.18, 6. Coulthard
(Sch) McLaren 1.19, 7, Fisichella (Ita) Be-
netton, op één ronde: 8. Hill (Eng) Jordan,
9. Frentzen (Dui) Williams, 10 Barrichello
(Bra) Stewart-Ford. Stand WK individueel:
1. Hakkmen 26 punten, 2. Schumacher
14, 3 Coulthard 13, 4 Irvine 7, 5. Frent
zen, 6 Wurz 6. Stand WK teams: 1 Mcla-
ren 39 punten, 2. Ferrari 21. 3. Williams
8
Zandvoort. Paasraces Auto Trader Dutch,
eerste race/sprint: 1 Van Es (Arnhem)
BMW 12 ronden in 16.17,531 (111,322
km/u), 2. Verschuur (Nijmegen) Renault
Megane 2,329, 3 Alderden (Leimuiden)
Renault Megane 6,852. Tweede race: 1.
Van Es 24 ronden in 34.23,662 (105,464
km/u), 2 Molenaar (Ugchelen) Renault
- Megane 1,565, 3. Duncan Huisman (El-
burg) BMW. Stand NK: 1. Van Es 42 pun
ten, 2. Verschuur 30, 3. De Bode (Bussum)
BMW. Citroën Saxo: 1. Koenders (Bent-
veldt) 20 ronden in 27.08,312 (111,384
km/u), 2, Duivenvoorde (Noordwijkerhout)
0,001, 3. Uljee (Alphen a/d Rijn) 0,392.
Stand NK: 1 Koenders 21,2. Duivenvoor
de 17. 3 Uljee 15. Formule Ford: 1. Ste-
landre (Bel) 19 ronden in 23.00,415
(124,- 817 km/u), 2. Jeroen Bleekemolen
(Aerdenhout) 1,142, 3 Van Lent (Ouden
bosch) 1,763'. Stand NK: 1 Stelandre 22.
2. Jeroen Bleekemolen 17. 3. Van Lent 15.
Renault Megane: 1 Sebastiaan Bleekemo
len (Aerdenhout) 20 ronden in 28.17,522
(106,843 km/u), 2. Kesseler (Nijmegen)
0,515, 3. Van Vliet (Nieuwerkerk) 5,072.
Stand NK: 1. Sebastiaan Bleekemolen 21.
2. Kesseler 17. 3. Van Vliet 15.
Oschersleben (Dui). Formule 3000. 1. Sar-
razin (Fra) 56 ronden in 1 24.52,384
(gem. 145,17 km/u), 2. Heidfeld (Dui), 3.
Davis (GBr). Stand Internationaal Kam
pioenschap: 1. Sarrazin 10 punten, 2.
Heidfeld 6, 3. Davis4.
Tozeur (Tun). Rally van Tunesië. Eindstan
den. Auto's: 1 Schlesser (Fra) Buggy
20.53.52, 2. Shinozuka (Jap) Mitsubishi
27.03, 3. Alliot (Fra) Nissan 2.46.32 Mo
toren: 1 Sainet (Fra) KTM 13 54.01. 2.
Méoni (Ita) KTM 5.45, 3 Arcarons (Spa)
KTM 15 07.
Vancouver Grizzlies-Portland Trail Blazers
105-96 nv, Cleveland Cavaliers-Philadel-
phia 76-ers 106-95, Minnesota Timber-
wolves-Utah Jazz 110-103, Chicago Bulls-
Orlando Magic 87-78, Dallas Mavericks-
Denver Nuggets 99-81, Milwaukee Bucks-
New Jersey Nets 117-124. Golden State
Warriors-LA Lakers 84-96. Boston Celtics-
Indiana Pacers 87-93, Charlotte Hornets-
Detroit Pistons 88-86, Miami Heat-New
York Kmcks 82-81, Seattle Supersonics-
Houston Rockets 103-95, Washington Wi
zards-Atlanta Hawks 81-91, Toronto Rap
tors-New Jersey Nets 109-116, Vancouver
Grizzlies-Phoenix Suns 106-129. Standen
(competitie=82 wedstrijden). Eastern Con
ference, Atlantic Division: 1. Miami Heat
55 gewonnen-24 verloren, 2. New Jersey
Nets 42-36, 3. New York Kmcks 42-37, 4
Orlando Magic 39-40, 5. Washington Wi
zards 38-40, 6. Boston Celtics 35-43, 7.
Philadelphia 76-ers 30-49 Central Divi
sion: 1 Chicago Bulls 60-18, 2. Indiana
Pacers 55-23, 3. Charlotte Hornets 48-30,
4. Atlanta Hawks 47-31, 5. Cleveland Ca
valiers 45-33, 6 Milwaukee Bucks 35-43,
7. Detroit Pistons 35-44, 8 Toronto Rap
tors 15-63 Western Conference, Midwest
Division: 1 Utah Jazz 59-19, 2. San Anto
nio Spurs 53-25, 3. Minnesota Timberwol-
ves 42-36, 4. Houston Rockets 40-39, 5.
Dallas Mavericks 20-59, 6. Vancouver
Grizzlies 18-60, 7. Denver Nuggets 10-68.
Pacific Division: 1. Seattle Supersonics
59-20, 2. LA Lakers 57-21, 3 Phoenix
Suns 53-25, 4. Portland Trail Blazers 44-
34, 5. Sacramento Kings 27-51, 6. Golden
State Warriors 16-62, 7. LA Clippers 16-
62
Den Helder. Finale playoffs NK. Eerste
wedstrijd: Den Helder - Donar 86-71 (42-
32). Tweede wedstrijd: Donar - Den Helder
74-67 (29-32).
BILJARTEN
Lissabon. Wereldbeker driebanden. Twee
de ronde: Jaspers (Ned)-Penalva (Spa) 3-0
(15-8 15-10 15-6/1,551-0,857), Merckx
(Bel)-Velthuis (Ned) 3-0 (15-5 15-5 15-
14/1,551-0,888). Caudron (Bel)-Burgman
(Ned) 3-0 (15-5 15-10 15-2/2,812-
1,214), Blomdahl (Zwe)-Van der Smissen
(Ned) 3-0 (15-9 15-0 15-14/1,730-
0,920), Valentijn (Ned)-Habraken (Ned) 3-
2 (15-3 2-15 15-14 6-15 15-0/1,060-
0,959), Rudolph (Dui)-Stroobants (Bel) 3-
0 (15-12 15-11 15-9/1,184-0,864), Ne-
lin (Den)-Zanetti (Ita) 3-2 (15-14 15-5 8-
15 4-15 15-9/1,583-1,657), Sayginer
(Tur)-Horn (Dui) 3-0 (15-14 15-3 15-
10/1,216-0,771). Kwartfinales: Jaspers-
Merckx 3-1 (15-14 15-9 8-15 15-
5/1,432-1,194), Sayginer-Caudron 3-2
(12-15 3-15 15-2 15-7 15-13/1,428-
1,268), Blomdahl-Rudolph 3-1 (15-12
15-11 8-15 15-11/1,359-1,289), Nelin-
Valentijn 3-1 (15-2 12-15 15-0 15-
13/1.838-1.034) Halve finales: Jaspers-
Saygmer 3-1 (15-0 14-15 15-4 15-
13/2,185-1,230). Blomdahl-Nelin 3-2
(13-15 15-1 4-15 15-8 15-10/1,580-
2,066) Finale: Jaspers-Blomdahl 3-1 (15-
7 15-14 12-15 15-13/2,478-2,227)
Stand WB: 1. Jaspers en Blomdahl 105
punten, 3. Sayginer 50, 4. Habraken, Ne-
lin en Zanetti 40. 7. Burgman, Caudron,
Horn en Rudolph 30, 11. o.a. Valentijn 20,
15. o.a. Van der Smissen en Velthuis 10.
Warmond. NK Snooker. Mannen, kwartfi
nales: Fabrie (Rotterdam)-Dijkstra (Breda)
4-3, Oenema (Warga)-Duut (Groningen) 4-
3, Moes (Enschede)-Posthumus (Den
Bosch) 4-0, Hortsman (Glanerbrug)-Wehr-
mann (Den Haag) 4-2 Halve finales: Fa-
brie-Oenema 4-1, Horstman-Moes 4-0. Fi
nale: Fabrie-Horstman 5-1 Vrouwen, halve
finales: Van der Made (Amsterdam)-Van
Baarsen (Amsterdam) 3-1, Melief (Zoeter-
meer)-Polderman (Rotterdam) 3-2. Finale:
Van der Made-Melief 3-1 Veteranen, fina
le: Don Price (Schiedam)-Herman Jungen
(Hoofddorp) 3-2. Junioren, finale: Rolf de
Jong (Terheijden)-Sjaak Hofman (Ridder
kerk) 4-1. Koppels, finale: Dikstra/Vos
(Amsterdam)-Reyers/Blok (Delft/Den Haag)
2-0.
CURLING
Kamloops (Can). WK. Mannen, finale: Ca
nada-Zweden 7-4. Derde plaats: Finland-
Schotland 6-5. Canada voor 25e keer we
reldkampioen. Vrouwen, finale: Zweden-
Denemarken 7-3. Derde plaats: Canada-
Noorwegen 10-2. Zweden voor derde keer
wereldkampioen.
New York. NBA. Boston Celtics-Orlando
Magie 82-80, Charlotte Hornets-Atlanta
Hawks 87-99, Minnesota Timberwolves-
Philadelphia Sixers 107-102, Toronto
Raptors-Miami Heat 105-111, San Anto
nio Spurs-Seattle SuperSonics 99-84,
Utah Jazz-LA Clippers 126-109, LA La
kers-Phoenix Suns 105-114, Sacramento
Kings-Houston Rockets85-97.
BADMINTON PETER KLEIN
Pascalle Janssen en de Deen
Morten Wissing zijn overtui
gend winnaars geworden van
het Keukenhoftoernooi van
Badmintonclub Lisse. De inter
national van BCR '91 uit Rotter
dam klopte in de A-finale
Nathalie Verhoef van VELO-
Wateringen in twee games. Wis
sing was eveneens in twee ga
mes de baas over Arno de Jong
van BC Amersfoort. De enkel-
speltitels in het B-toernooi wer
den een prooi voor de Deense
Susan Madsen en René Lager
waard van Eridos uit Zoeter-
meer.
Internationaal timmert Ne
derland in het badminton de
laatste jaren uitstekend aan de
weg. Judith Meulendijks en
Brenda Beenhakker bij de vrou
wen en Jeroen van Dijk bij de
mannen speelden zich inmid
dels royaal binnen de top-30
van de wereld. Ook Pascalle
Janssen speelt internationaal.
Een ervaring, die bij het Keu
kenhoftoernooi van BC Lisse
doorslaggevend was voor het
veroveren van de titel. In de hal
ve finale kon Sandra van Rij in
beide games nog aardig bijblij
ven, maar in de finale was de als
tweede geplaatste Verhoef kans
loos. De topfavoriete stond
slechts tien punten af. Janssen
veroverde met clubgenote Jea-
net van der Werf tevens de titel
in het vrouwendubbel.
Bij de mannen was de Deen
Wissing duidelijk een maat te
groot voor de Nederlanders.
Joeri Kraaijestein van Aeolus uit
Waddinxveen moest in de halve
finale genoegen nemen met ne
gen punten. Arno de Jong haal
de er in de eindstrijd tien meer.
De Amersfoorter was in de hal
ve finale te sterk gebleken voor
Martin de Jonge van BCR '91,
die op zijn beurt de nummer
één van de lijst en de nummer
30 van de Nederland Grischa
Camonier had verslagen. Wis
sing, gezegend met een knal
harde backhandsmash, won
met landgenoot Brian Jensen
ook het mannendubbel tegen
de gelegenheidscombinatie
Camonier en De Jong.
Bas van Zeist was in het Keu
kenhoftoernooi de beste deel-
Eerste team
Lisse stapt op
BADMINTON
Voor het komende competi
tieseizoen krijgt BC Lisse te
maken met een forse aderla
ting. Het complete eerste
team. dat het afgelopen jaar
in de landelijke derde divisie
op een haar na het kam
pioenschap en de daaruit
voortvloeiende promotie
miste, stapt op. De dit sei
zoen ongeslagen kopman
Edwin Dierckxsens, Pieter
van Maasdam en Sandra
Kroon verhuizen naar het Al-
phense Flair. A-speelster
Christien van Santen kiest
voor DKC in Den Haag.
nemer uit de Leidse regio. De A-
speler van het Alphense Flair
drong met Cees-Jan van Vliet in
het mannendubbel door tot de
halve finale, waarin in drie ga
mes werd verloren van een
Deens duo. Met Bianca Dijkstra
bereikte Van Zeist in het ge-
mengd-dubbel eveneens de
beste vier. Verloren werd van de
latere winnaars, Jeanet van der
Werf en Emiel Vrolijk.
Flair-speelsters Anita Ver-
straete en Anneloes Stuyfzand
kwamen in de B-categorie nog
wel dichtbij, maar konden
Susan Madsen en haar als twee
de geplaatste landgenote Ca
milla Strom toch niet buiten de
geheel Deense eindstrijd hou
den. De als eerste geplaatste
Verstraete won tegen de latere
winnares Madsen nog wel de
eerste game. Stuyfzand kwam
tegen Strom in beide games
twee punten tekort. Bij de man
nen werd de Deense hegemonie
doorbroken door Lagerwaard,
die Anders Heckmann met 15-
13 in de beslissende game naar
de tweede plek verwees.
De Zoetermeerse club Eridos
heerste in het C-toernooi. Leo»
nie Vink en Michel Kersch gre
pen in single en dubbels drie
eerste prijzen. Linda Vreeswijk
en Remco Lammers werden fi
nalist in het enkelspel en met
Vink, respectievelijk Kersch
winnaar in het dubbel. De orga
niserende club BC Lisse was
met winnares Corine Kauffman
en een tweede prijs voor Arthur
van Lammeren bij de mannen
alleen in de Dl-afdeling succes
vol.
HOCKEY
Mannen. Terrassa. EC landskampioenen.
Groep A: Amsterdam (Ned)-Lille (Fra) 7-2
(3-1). 2. Eijkelboom 1-0, 10. Eijkelboom
2-0, 33. Eijkelboom 3-0, 35. d'Agostino 3-
1 (sc), 39. De Vries 4-1 (sc). 43 McLeod
4-2. 61. Eijkelboom 5-2, 64 Peters 6-2
(sc). 65. Eijkelboom 7-2. Amsterdam-
Bremins Brest (WRu) 4-5 (3-5) 2. De Vries
1-0 (sc), 3 Steenman 2-0, 5. Klimovits 2-
1, 10. De Vries 3-1 (sc), 18. Kakhkar 3-2
(sc), 20. Fedosenko 3-3, 22. Kakhkar 3-4
(sc), 25. Korotsjenko 3-5, 49. Brinkman 4-
5 (sc). Bremins Brest-CUS Bologna (Ita) 2-
2, Lille-CUS Bologna 4-1. Eindstand: 1.
Amsterdam 3-6 (18-7), 2 Lille 3-6 (8-9),
3 Bremins Brest 3-4, 4. Bologna 3-1.
Groep B: HTC Uhlenhorst Mülheim (Dui)-
Grünwald (Pol) 7-3, Athletic Terrassa
(Spa)-Lisnagarvey (Ier) 5-0, Athletic Ter-
rassa-HTC Uhlenhorst 2-1, Grünwald-Lis-
nagarvey 3-3. Eindstand: 1. Terrassa 3-9,
2. Uhlenhorst 3-6, 3 Grunwald 3-1, 4.
Lisnagarvey 3-1. Finale: Terrassa-Amster-
dam 2-1 (1-0) 16. David Freixa 1-0, 43.
Gerritsen 1-1, 70 Oriol Freixa 2-1 (sc)
Om derde plaats: HTC Uhlenhorst Mül-
heim-Lille HC 4-0 (3-0) Degradatiewed
strijden: Grunwald-CUS Bologna 2-0,
Bremins Brest-Lisnagarvey 6-1
Den Bosch. EC bekerwinnaars. Groep A:
Den Bosch (Ned)-Harvestehuder HC (Dui)
2-2, Egara (Spa)-Royal Oree (Bel) 4-0,
Egara-Harvestehuder HC 2-1, Den Bosch-
Royal Oree 4-0. Eindstand: 1. Den Bosch
3-7, 2. Egara 3-6, 3. Harvestehuder HC 3-
4, 4 Royal Oree 3-0. Groep B: Jekateri-
nenburg (Rus)-Teddington (Eng) 1-0,
Pocztowiec (Pol)-Stroitel Brest (Fra) 4-0,
Jekaterinenburg-Stroitel Brest 5-1, Poczto-
wiec-Teddington 3-2. Eindstand: 1 Jeka-
terinenburg 3-9, 2. Pocztowiec 3-6, 3.
Teddington 3-3, 4. Stroitel Brest 3-0. Fina
le: Den Bosch-Jekaterinenburg 4-0 (2-0)
7. Tim Delmee 1-0 (sc). 26. Marijne 2-0
(sc), 54. Bakker 3-0, 62. Brouwer 4-0. Om
zevende plaats: Teddington-Oree 3-0 Om
vijfde plaats: Stroitel-Harvestehuder 3-2
Om derde plaats: Egara-Pocztowiec 2-1
Vrouwen. Londen. EC landskampioenen.
Groep A: Rüsselheim (Dui)-Real Sociedad
(Spa) 2-0, Edinburgh (Sch)-Kolos Borispol
(Oek) 3-1, Rüsselsheim-Edinburgh 2-0.
Stand: 1 Rüsselsheim 3-9, 2 Edinburgh
2-3, 3. Real Sociedad 2-1, 4. Kolos Boris
pol 2-0. Groep B: HGC (Ned)-Dontsjanka
Volgodonsk (Rus) 4-2, Slough (Eng)-Loren-
zoni (Ita) 4-0, Slough-HGC 4-2 (3-0). 15.
Nicholls 1-0 (sc), 24. Smith 2-0 (sc), 30.
Smith 3-0, 46. Evenblij 3-1 (sc), 55. Mi
randa de Melo 3-2 (sc), 64. Robertson 4-2
(sc). Eindstand: 1. Slough 3-9, 2 HGC 3-
6, 3. Dontsjanka 3-3, 4. Lorenzom 3-0. Fi
nale: Rüsselheim-Slough 1-1 (1-1). Rüs
selheim wint na strafballen (3-2) Om der
de plaats: HGC-Edinburgh 4-1 Degradatie
wedstrijden: Dontsjanka Volgodonsk-Real
Sociedad 2-2 (2-2). Dontsianka wint na
strafballen (4-3), Kolos Borispol-Lorenzoni
4-0(2-0).
Leuven. EC bekerwinnaars. Groep A: Berli
ner HC (Dui)-Dinamo Sumy (Oek) 1-1,
Moskou Pravda (Rus)-Hightown (Eng) 2-1,
Berliner HC-Hightown 2-1, Dinamo Sumy-
Moskou Pravda 4-3. Eindstand: 1 Dinamo
Sumy 3-7, 2. Berliner HC 3-5, 3. Moskou
Pravda 3-4, 4. Hightown 3-0. Groep B:
Amsterdam (Ned)-Bona Grass Grove (Sch)
5-1, Hermes (ler)-Leuven (Bel) 5-3, Grass
Grove-Leuven 6-0, Amsterdam-Hermes 6-
0. Eindstand: 1. Amsterdam 3-6, 2. Bona
Grass Grove 3-4, 3. Hermes 3-3, 4 Leuven
3-0. Finale: Amsterdam-Dinamo Sumy 6-2
(2-1). Om derde plaats: Berliner HC-Bona
Grass Grove 3-1 (1-0) Degradatiewedstrij
den: Moskou Pravda-Leuven 4-1 (1-1),
Hightown-Hermes 4-1 (2-1).
KORFBAL
2E: RODA-DKC afgelast
RES. OVERGANGSKLASSE D: AW/DTV 2-
Vlaardingen 2 verschoven naar 24 april
RES. EERSTE KLASSE E: IJsselvogels 2-
VEO 2 18-15, Achilles 3-Pernix 2 13-16
JUNIOREN C: PSV-Tempo 12-19, Rust
Roest-De Kapellen 17-11, Koog Zaandijk-
Kinderdijk 14-12, Dalto-Albatros 9-11
2 Pajic 20. 3. Engdahl 16. Zijspannen: 1.
Verweijmeren/Smolderen (Geertruiden-
berg) Suzuki, 2. Van Gils/Van Gils (Sprang
Capelle) Suzuki. 3. Reeves/Reeves (GBr)
LCR-ADM Stand open NK: 1. Verweijme-
ren 25, 2. Van Gils 20. 3. Reeves 16
Donington. WK superbike Eerste manche:
1 Haga (Jap) Yamaha 110,5 km in
39.41,163. 2. Corser (Aus) Ducati
39 45,193, 3 Chili (Ita) Ducati
39.51,321. Tweede manche: 1. Haga
39.35,544, 2. Corser 39.37,068, 3 Fog-
arty (GBr) Ducati 39.43,758 Stand WK:
1 Haga 91, 2. Corser 70, 3. Fogarty 66.
Supersport 600: 1. Casoli (Ita) Ducati, 2.
Briguet (Zwi) Ducati, 3 Meregalli (Ita) Ya
maha, 7. Zeelenberg (Ned) Honda. Stand
WK: 1. Casoli 25, 2. Briguet 20, 3. Mere
galli 16, 7. Zeelenberg 9.
PAARDENSPORT
DAMMEN
Hoogezand. NK mannen, zevende ronde:
Thijssen-Boom 1-1, Oudshoorn-Krajen-
brink 1-1, Clerc-Van der Zee 1-1, Raven-
Mathijsen 2-0, Hans Jansen- Wesselink 1-
I, Gerard Jansen-Scholma 1-1, Wiersma-
Mol 1-1; achtste ronde: Krajenbrink-Thijs-
sen 1-1, Van der Zee-Oudshoorn 1-1,
Mathijsen-Clerc 0-2, Wesselink-Raven 2-0,
Hans Jansen-Gerard Jansen 0-2, Scholma-
Mol 1-1, Boom-Wiersma 1-1, negende ron
de: Thijssen-Van der Zee 1-1, Oudshoorn-
Mathijsen 1-1, Clerc-Wesselink 2-0, Ra-
ven-Gerard Jansen 1-1, Mol-Hans Jansen
1-1, Wiersma-Scholma 2-0, Boom-Krajen-
brink 0-2 Stand: 1. Gerard Jansen 14
punten, 2. Clerc, Wesselink en Wiersma
II,5. Thijssen en Van der Zee 10,7. Hans
Jansen, Kraienbrink en Raven 9, 10. Ouds
hoorn 8, 11 Mol en Scholma 7, 13. Boom
6, 14. Mathijsen 4
GOLF
Augusta. US Masters. Eindstand: 1
BASKETBAL O'Meara (VSt) 279 slagen (-9), 2. Couples
(VSt). Duval (VSt) 280, 4. Furyk (VSt) 281,
5. Azinger (VSt) 282, 6. Toms (VSt).
Nicklaus (VSt) 283, 8. Woods (VSt), Mont-
gomerie (Sch), Leonard (VSt) Clarke (GBr)
285, 12. Olazabal (Spa) 286, 17. Els (ZAf)
287, 34. Janzen (VSt). Love (VSt) 294,
40. Langer (Dui) 296
MOTORSPORT
Halle. Open NK cross. 125c'c, eerste man
che: 1 Eggens (Westendorp) Honda, 2.
Tragter (Epse) Honda, 3. Van de Berg (Zee
land) Kawasaki Tweede manche: 1 Lind-
he, 2. Strijbos (Uden) Kawasaki, 3. Van de
Berg (Zeeland). Tussenstand NK: 1. Eg
gens 53 punten. 2. Lindhe 50, 3- Van de
Berg (Zeeland) 50. 250/500cc, eerste
manche: 1. Van Rees (Leidschendam)
Kawasaki, 2 Giesbers (Liessel) KTM, 3.
Van Wessel (Doetinchem) Honda. Tweede
manche: 1. Giesbers. 2. Stallmann, 3 Van
Wessel Tussenstand NK: 1 Giesbers 57,
2. Stallmann 50,3. Van Wessel 50.
Oldebroek. Open NK zijspancross. Eerste
manche:. 1. Willemsen/Willemsen (Lo-
chem) BSÜ/Zabel, 2. Janssen/Janssen
(Wijchen) EML/KTM, 3. Kops/Wijs
(Schayk) BSU/KTM, Wenninger/Van der
Wiel (Dui/Ned) EML/KTM. Tweede man
che: 1 Willemsen, 2. Janssen, 3. Wennin
ger. Tussenstand NK: 1. Willemsen 120,
2. Kops 98, 3. Grondman 76.
Assen. Open NK wegrace. 125 cc: 1.
Koopman (Heino) Honda, 2. Mooijman
(Nootdorp) Honda, 3. Kroegman (Hilver
sum) Yamaha. Stand open NK: 1. Koop
man 25, 2 Mooijman 20, 3. Kroegman
16. 250 cc: 1. Bolwerk (Odiliapeel) Hon
da. 2. Janssen (Helenaveen) Honda, 3 Ro
mein (Twello) Honda. Stand open NK: 1.
Bolwerk 25, 2. Janssen 20. 3. Romein 16.
Supermono: 1. Van Dijk (Amsterdam)
Alpha Gilex, 2. Van der Beek (Ede) Ducati.
3. Smees (Harreveld) Yamaha Stand open
NK: 1 Van Dijk 25, 2. Van der Beek 20, 3.
Smees 16. Supersport 600: 1. Hoogen-
boom (Roelofarendsveen) Suzuki, 2. Pajic
(Terborg) Kawasaki, 3. Engdahl (Zwe) Ya
maha. Stand open NK: 1. Hoogeboom 25,
Wolvega. Draverijen.
Eerste koers, 2100 m: 1 Koert Wielmga
(Mollema) 2.40,7-1.16,5. 2. Lars van
Schebo, 3. Hanna Kievitshof Niet gestart:
Fire Ball Toto: winnend 1,80 plaats 1,20
1,10 1,20 koppel 4.40 trio 14,80. Tweede
koers. 2100 m: 1. Lowiks Lion (Pool)
2.45,7-1.18.9, 2. Marei Boko, 3. Lincoln
di Mucho. Toto: winnend 6,70 plaats 1,70
1,30 4,60 koppel 7,00 trio 387,60 dubbel
winnend 15,50. Derde koers, 2100 m: 1
Mike (Strooper) 2.44,2-1.18,2, 2. Mark
Whitesummer, 3. No Fingerprints Niet ge
start: Libero DF, Kerel Badi. Toto: winnend
1,40 plaats 1,00 1,00 1,20 koppel 1,80
trio 12,50. Vierde koers, 2100 m: 1 Kan
jer Boszorg (Solleveld) 2.43,0-1.17,6, 2.
Kiko Marneland, 3. Harab, 4. Juweel Ex
press. Niet gestart: Jamboree Hazie. Toto:
winnend 3,90 plaats 1,80 3,90 4,40 kop
pel 23,10 kwartet niet gespeeld. Vijfde
kov-rs. 2100 m: 1 Job Marneland
(Oorthuijsen) 2.44,4-1.18.3, 2. Kevin G.
3 Kentaur Renka. Toto: winnend 4,90
plaats 1,80 2,30 5,10 koppel 25,30 trio
383.50. Zesde koers, 1609 m: 1. Top the
Record (Huel) 2.03,1-1.16,5, 2. Kansas
Express. 3. Kaifine Mountain. Niet gestart:
Javier Groenhof. Toto: winnend 4,50 plaats
1,10 1,10 1,10 koppel 7,00 trio 40,40.
Zevende koers, 2100 m: 1. Indian Boy
(Pierrot) 2.50,2-1.21,0, 2. Key to Succes,
3. Godfather. Toto: winnend 8,60 plaats
1,50 2,10 2,10 koppel 24,00 trio
982,20 Achtste koers, 2100 m: 1. Kratos
Hollande (Kamminga) 2.43,6-1.17,9, 2.
His Iron Horse, 3. Hugo van Cornjum. Toto:
winnend 1,60 plaats 1,20 1,90 1,80 kop
pel 5,90 trio 102,40. Negende koers,
2100 m: 1 La Bellwood (Pools) 2.46,6-
1.19,3, 2 Mantgumer Mintje, 3. Kintaro
Phoenix. Toto: winnend 2,30 plaats 1,70
2,20 2,60 koppel 7,20 trio 59,50. Tiende
koers, 2100 m: 1 Kelsea Boko (Langeweg)
2.41,9-1.17,1, 2. Sitting Tight, 3 Kali-
man. Toto: winnend 1,60 plaats 1,00 1,10
1,10 koppel 6,90 trio 48,40. Elfde koers,
2100 m: 1. Koncorde S (Strooper) 2.46.1-
1.19,1, 2. Uruguayen, 3 Kallimero DF
Toto: winnend 5,80 plaats 1,40 1,40 2,10
koppel 3,20 trio 87,50. Omzet totalisator:
213.979gulden.
Wassenaar. Rennen en draverijen Duindigt.
Eerste koers, 2000 m: 1. Let's do Some-
thin (Langeweg) 2.37,2-1.18,6, 2 Liberty
White, 3 La Gloire. Toto: winnend 1,50
plaats 1,70 1,70 1,90 koppel 14,40 trio
91,40. Tweede koers, 2000 m: 1 Millord
Boko (De Leeuw) 2.39,6-1,19,8, 2. Mc-
Cloud of Lewis, 3. Millionaire. Toto: win
nend 1,90 plaats 1,70 9,40 4,60 koppel
29,20 trio 339,70 dubbel winnend 2,80.
Derde koers, 2000 m: 1. Knick Knack (Ha-
vegheer) 2.15,5, 2. Cyprus Creek, 3. Girl
Vryenesse. Toto: winnend 6,20 plaats 1,60
1,40 2.10 koppel 6,90 trio 76,40. Vierde
koers, 2000 m: 1 Nilema Tassel (Lenders)
2 37.4-1.18.7. 2. Just Beuckenswyk, 3.
Jadmo. Niet gestart: Highspeed D. Kosmos
Dallas Toto: winnend 10,00 plaats 3,30
3,30 3,80 koppel 38,50 trio 838,20. Vijf
de koers, 2000 m: 1. Savason (Wals)
2.37,7-1.18,9, 2. Joint Thirteen, 3 Lub-
ertus Hanover. Toto: winnend 4,50 plaats
1,40 2,80 1,60 koppel 8,70 trio 76,10.
Zesde koers, 2000 m: 1. Magie Buitenzorg
(Van Kootwijk) 2.40,9-1.20,5, 2. Marcel
Hanover, 3. Mona Buitenzorg. Toto: win
nend 3,60 plaats 1,40 1,40 1,80 koppel
8,90 trio 67,90. Zevende koers, 1900 m:
1. Elstar Landweer (O'Callaghan) 2.05,9,
2. Carola Raaphorst, 3. St, George Niet
gestart: Ysatis. Toto: winnend 9,00 plaats
2,10 1,80 1,60 koppel 37,10 trio
544,90. Achtste koers, 2000 m: 1. Ironie
B (Kooyman jr.) 2.32,7-1 16,4, 2. Imro
van Cornjum, 3. Jazz Halebeek. 4. Jordi
Boko. Toto: winnend 2,00 plaats 1,20
2,20 1,30 koppel 9,80 trio 217,70 Ne
gende koers, 2000 m: 1. Herbie W
(Schoonhoven) 2.32,0-1.16,0, 2. Mondo
Joe, 3. Kailash Niet gestart: Gazeau
Skoatter. Toto: winnend 2,90 plaats 1,40
1,30 2,00 koppel 1,70 trio 31,60. Tiende
koers, 2000 m: 1. Liza B Boko (Huel)
2.39,6-1.19,8, 2. L'Express Vinac, 3.
Long Shot. Toto: winnend 3,50 plaats 1,90
7,70 1,90 koppel 173,60 trio 718,80.
Elfde koers, 2000 m: 1. Joris Belvedere
(Strooper) 2.38,2-1.19,1, 2. Kid Explosi
ve, 3. Inter Attack. Niet gestart: Kameta's
Annie, Legend Limburgia. Toto: winnend
2,00 plaats 1,20 1,80 koppel 4,40 trio
23,10. Omzet totalisator: 323.874,00.
Alkmaar. Draverijen
Eerste koers, 1700 m: 1. Karamba (Eng-
werda) 2 18,3-1.21,4, 2. Lou Lou, 3. Kas-
per Kades. Niet gestart: Umbra Wendo. To
to: winnend 2,80 plaats 1,60 1,50 1,40
koppel 5,70 trio 24,70 Tweede koers,
2040 m: 1. Lucky Star (Kooyman) 2.51,9-
1.24,3, 2 Kibo Wix, 3. Lovely Kes. Toto:
winnend 6.40 plaats 2,80 2,20 3,30 kop
pel 18,90 trio 891,70. Dubbel winnend:
12,60. Derde koers, 2040 m: 1. Mack
Royalty (Eeken) 2.51,7-1.24,2,'2. Leon,
3. Littleboy Belwin. Toto: winnend 3,90
plaats 1,90 2,40 10,20 koppel 24,00 trio
395,20 Vierde koers, 2040 m: 1. Lyda
Schermer (Te Pas) 2.48,8-1.22,7, 2. Koen
Harvester, 3. Leroy Star. Toto: winnend
6,80 plaats 3,00 1,90 6,20 koppel 14,10
trio 565,20. Vijfde koers, 2040 m: 1. Ing-
mar Hanover (Einarson) 2 47.5-1.22,1, 2.
Icaros Quatre, 3. Keep Speed Alone. Toto:
winnend 10,70 plaats 2,20 2,10 1,20
koppel 36,10 trio 426,20 Zesde koers,
2380 m: 1 Ixmal Lucswolle (Van Bredero-
de) 3.17.4-1 22,9, 2. Jeu van de Lente. 3
Fad Poker. Toto: winnend 12,00 plaats
3,30 4,10 6,50 koppel 60,70 trio 2490.
Zevende koers, 2040 m: 1 Jollification
(Schoonhoven) 2.46,6-1.21,7, 2. Kid of
Flora, 3. Ido Baldwin. Niet gestart: leare
Marneland. Toto: winnend 7,90 plaats
1,70 1,40 1,60 koppel 8,40 trio 114,90.
Achtste koers, 1700 m: 1. John's Butcher
(Engwerda) 2 15,9-1.19,9, 2. V.G. Grun
dy's, 3 Joris S, 4. Giovinetta. Toto: win
nend 4,30 plaats 1,80 2,90 1,90 koppel
20,70 kwartet 1180,70. Negende koers,
2380 m: 1. Kanjer Swagerman (Bakker)
3.17,4-1.22,3, 2. Bengan, 3. Indus Bui
tenzorg. Toto: winnend 7,50 plaats 2,10
2,60 1,70 koppel 18,80 trio 240,20.
Tiende koers, 2040 m: 1. Koko Dijkhoeve
(Langeweg) 2 44,3-1.20,5, 2. Aleby Ike,
3 Herdo Toto: winnend 1,90 plaats 1,50
3,40 2,50 koppel 7.10 trio 177,00. Elfde
koers, 2040 m: 1. Johnno Arlo (Lehmuss-
aari) 2.45,9-1.21,3, 2. Gogo Dragon. 3.
Fullspeed Magie. Niet gestart: Investment.
Toto: winnend 4,20 plaats 1,30 3,80 3,70
koppel 38,70 trio 496,90. Twaalfde koers,
2040 m: 1. Te'Lega (Winkelman) 2.44,1-
1.20,4, 2. Iza Miracle, 3. I'm Maggie. To
to: winnend 2.10 plaats 1,40 1,90 1,70
koppel 10,60 trio 78,20. Omzet totalisa
tor: 271.826,00.
ROEIEN
Amsterdam. Skiffhead. Mannen: 1. Eggen-
kamp (Proteus) 7,5 km in 28.47,81, 2.
Middag (Nereus) 28,56,95, 3. Simon (Ne-
reus) 29.07,80, 4. Bartman (Nereus)
29.14,58, 5. Schoot (Dordtsche)
29.16.19 Licht: 1. Al (Alkmaarsche)
30.09,98, 2. Bakker-Dirks (Triton)
30.10,03. 3. Gerlach (Dui) 30.19,18, 4
Groen (Skoll) 30.30,62, 5. Jansen (Njord)
30..33.47. Vrouwen: 1. Van Mes (Leythe)
32.05,26, 2. Dishoeck (Skoll) 32.22,96,
3. Driel (Orca) 32.37,80, 4. Penninx (Pho-
cas) 32.52,86, 5. Dekker (Leythe)
33.08,89. 11. M.vd Hum (Njord): 34:
15.68. 15. H.Jansen (Asopos): 34.43.01.
22.1.Gerrits (Asopos): 35:24.92.
Licht: 1. Poot (Proteus) 33.41,35, 2.
Floortje van Eijck (Skadi) 33.55,53, 3. Van
de Hum (Njord) 34.15,68, 4. Brechtje van
Eijck (Skadi) 34.19,34, 5. Reparaz (Skoll)
34.58,73.
Junioren 17/18: 1. G.Vermeulen (Leythe):
30.43.94. 2. T. Kapteins (Willem III): 30:
45.16. 3. I.Snijders (Spaarne): 31:00.96.
16. M.Hartog(Alphen):33:49.74.
Junioren 15/16 jaar (4000 meter). Jon
gens: 1 M.H Gooi (Alkmaarse): 16:51.78.
2. C. van Leeuwen (Leythe): 16:53.89. 6.
V. Leij (Leythe): 17:21.48. 9. R Oudeman
(Leythe) 17-32.26 Meisjes: 1 M.Kamp
(Leythe). 18:16.99. 13. M.Zandvliet (Ley
the): 20:13.44.
(Spa/2) 6-1 6-1, Muster (Oos/6)-Alami
(Mar) 3-6 6-2 6-4. Finale: Berasategui-
Muster 3-6 6-1 6-3 Dubbel, halve finales:
Wibier/Roditi (Ned/Mex)-Silva/Marquez
(Por) 3-6 6-3 7-6. Finale: Johnson/Monta
na (VSt/1 )-Wibier/Roditi 6-1 2-6 6-1.
Barcelona. Mannen, 1,65 miljoen gulden.
Eerste ronde: Carlos Costa (Spa/9)-Lapent-
ti (Ecu) 4-6 6-3 6-1, Tarango (VSt)-San-
toro (Fra/10) 6-3 6-1, Martin (VSt)-From-
berg (Aus) 6-2 6-4, Carretero (Spa)-Medve-
dev (Oek/11) 7-6 7-6, Wayne Ferreira
(ZAf/15)-Rascon (Spa) 6-3 6-2, Guudenzi
(Ita)-David Sanchez (Spa) 6-4 6-2, Martin
(VSt)-Fromberg (Aus) 6-2 6-4, Ulirach
(Tsj)-Viloca (Spa) 4-6 7-6 7-5, Blanco
(Spa)-Martin (Spa) 6-3 6-1, Carbonell
(Spa)-Nydahl (Zwe) 5-7 6-3 6-3.
Hongkong. Mannen, 680.000 gulden. Hal
ve finales: Carlsen (Den/8)-Johansson
(Zwe/3) 6-2 6-2, Byron Black (Zim)-Lareau
(Can) 6-7 7-5 7-6 Finale: Carlsen-Black
6-2 6-0.
Madras. Mannen, 800.000 gulden. Halve
finales: Tillström (Zwe/5)-Woodbridge
(Aus/2) 6-2 6-2, Rafter <Aus/l)-Paes (Ina)
6-3 7-6 Finale: Rafter-Tillström 6-3 6-4
Amelia Island. Vrouwen, 900.000 gulden.
Kwartfinales: C-'-tzer 'ZAf L Sr.vde>
6-4 6-4. Halve finales: Pierce (Fra/4)-Da-
venport (VSt/1) 4-6 6-3 6-3, Martinez
(Spa/6)-Coetzer 6-4 6-0. Finale: Pierce-
Martinez 6-7 6-0 6-2.
Tokyo. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Eerste
ronde: Van Lottum (Ned)-Kaneko (Jap) 6-4
0-6 7-5, Schuttler (Dui)-Vinck (Dui) 6-3 3-
6 6-3, 'Stolle (Aus)-Suzuki (Jap) 6-2 6-3,
PrinosiI (Dui)-Sell (VSt) 6-2 6-1, Gambill
(VSt)-Pescosolido (Ita) 6-3 6-2, De Lucia
(VSt)-Wheaton (VSt) 6-3 3-6 6-3, MacPhie
(VSt)-Flygt (Zwe) 7-6 6-4, Vrouwen,
350.000 gulden. Eerste ronde: Yoshida
(Jap/8)-Kijimuta (Jap) 6-1 4-6 6-1, Tana-
sugarn (Tha/3)-Eun-ha (ZKo) 4-6 7-5 6-0,
Nielsen (VSt)-Saeki (Jap) 7-6 6-2, Shaugh-
nessy (VSt)-Janet Lee (VSt) 3-6 6-2 6-4
TRIATHLON
jid<
Fran
jnS'
itja
WIEU gjT_.
Parijs-Roubaix. Wereldbeker. fn ni€
strijd: 1 Ballerini (Ita) 2665
6 55.16 (38,505 km/u), 2 Tafi'ft
3. Peeters (Bel) 4.18, 4. Van B
4.48, 5. Moncassin (Fra), 6.1 jaflSC
(Den), 7. Backstedt (Zwe) 4.51,{f
(Bel) 6.33, 9. Bortolami (Ita), jf
(Aus), 19 Hoffman (Ned) 10.59
houten 13.01, 35. Van Heeswij
39. Knaven, 49. en laatste p(
19.29. De Jongh, Hiemstra nig rgjjRGj
seerd wegens overschrijding tij»
Stand wereldbeker individueel: 1.;
124 punten, 2. Magmen (Fra) ij OSitlC
nini (Ita) 110, 4 Zabel (Dui) en j
(Bel) 100, 6. Tsjmil 99. 7. Monc
8. Van Petegem 73, 9. Tafi 70.sVt
ers 66, 12. Van Bon 41. 41. o.a(SOfT
ker 9, 44 Hoffman 7. Wereldbe
gen: 1 Mapei 28. 2. Rabobank
caise des Jeux 17, 4. TVM, p,y W-
GAN, Casino 12
GP Primavera. 1 Heras (Spa) Ij
4.51.58, 2. Bolts (Dui), 3. Clavt
4. Rubiera (Spa), 5. David Etxete
0.06
Bladel. Ster van Brabant, topcomi RDQRI
Kappes (Dui) 184 km in 4.20.; j Het
Crom (Hoogerheide), 3 Wojtas i .mPI
Kemna (Deurningen), 5. Van derV, 8°
terdam).Stand topcompetitie nat
strijden: 1. Giant Löwik 37 punte
bobank 35, 3. Van Vliet-Webaen!
29. d
SNOOKER
Warmond, NK SNOOKER
Vrouwen, finale: Karin van der Made (Am
sterdam) - Manon Melief (Zoetermeer) 3-1
Veteranen, finale: Don Price (Schiedam) -
Herman Jungen (Hoofddorp) 3-2.
Junioren, finale: Rolf de Jong (Terheijden)
- Sjaak Hofman (Ridderkerk) 4-1.
Koppels, finale: Dikstra/Vos (Amsterdam) -
Reyers/Blok (Delft/Den Haag) 2-0.
Mannen, halve finale: Raymon Fabrie (Rot
terdam) - Johan Oenema (Warga) 4-1Theo
Moes (Enschede) - Tom Horstman (Glaner-
brug) 0-4. Finale: Fabrie - Horstman 5-1.
TAFELTENNIS
Tilburg. Finale NK play-offs, mannen. Eer
ste wedstrijd: Perfection-FVT/Visser 1-4.
Verhulst-Wijers 17-21 21-15 21-19, Van
Kuijk-De Cock 18-21 9-21, Boute-De Boer
19-21 21-16 14-21, Verhulst/Van Kuijk-
De Boer/De Cock 21-16 13-21 16-21Ver
hulst-De Cock 15-21 14-21. Tweede wed
strijd: 18 april, Rotterdam.
MANNEN
EREDIVISIE: kampioensplay-offs: Perfec
tion - FVT 1-4, 3/4 plaats: Cosmos -Scylla
4-3
FVT 7-36' 't Zand 7-24
Scylla 7-32 Integer gr. 7-20
Perfection 7-31 VSI 7-14
Cosmos 7-25 De Korenb. 7-14
TWEEDE DIVISIE 3: Treffers (A) - Trias 7-3
Docos 9-63 Rapidity 9-43
Shot 9-55 Korenb.3 9-32
Treffers 9-54 Trias 9-23
groep 4: Rijnsoever - Belcrum 3-7
Pecos 2 9-66 t Zand 2 9-39
Belcrum 9-61 'HBC 8-29
Amstelveen 8-46 Rijnsoever 9-19
Venray
NK Run Bike Run; 15 km lopen, 62 km
fietsen en 7,5 km lopen: 1 Maas (Ned)
2.51.36, 2. Van der Marei (Ter Aar)
2.51.56, 3. Keiler (Zwi) 2.52.25, 4
Pschebzibin (Dui) 2.54.32, 5. Van Steen-
land (Bel) 2.54.34, 6. Allessandro (Ita)
2.55.36, 7. Van Tongeren (Ned) 2.55,45,
8. Aalbers (Ned) 2.56.22, 9. Kruger (Den)
2.56.39, 10. Melis (Ned) 2.57.49; Man
nen 50: 1. Van Zijp (Leiden) 3.19.25,
Vrouwen: 1. Peterkove (Tsj) 3.18.40, 2.
Wellens (Bel) 3.22.13, 3. Smith (Can)
3 1 Wh, Dijk 'Ned3 24 59. 5
Sijmons (Bel) 3 26.20; V40: 1. Zeekant
(Ned) 3.33.48, 2. Van Zwieten (Alphen a/d
Rijn) 3.36.00.
Junioren 21: 1 Van Erck (Breda) 56.48, 2.
Raymond Pet (Alphen a/d Rijn) 57.36, 3.
Den Elzen (Noordwijkerhout) 57.38. 4.
Berk (De Kwakel) 57.40. Junioren 17: 1
Kamminga (Blaricum) 1.0.49, 6. Martin
Pet (Alphen) 1.01.32.
TURNEN
Oldenzaal. Vrouweninterland Nederland-
Tsjechië, totaal (sprong-brug-balk- vloer).
Landenwedstrijd: 1. Nederland 176,85
(44,675 45,65 41,25 45,275), 2. Tsje
chië 173,337 (42,637 43,15 44,35
43,20). Individueel: 1. Komrskova (Tsj)
36,137 (8,837 8,60 9,45 9,25), 2. Bak
ker (Ned) 36,125 (8,725 9,40 8,85
9,15), 3. Feresova (Tsj) 35,35 (8,70 9,0
8,80 8,85), 4. Willems (Ned) 35,30
(9,025 9,175 8,40 8.70). 5. Nuyten
(Ned) 35,275 (8,875 9,10 8,20 9,10);
overige Nederlandsen: 6. Deuning 34,825,
7. Wammes 34.55, 9. Van der Sluis
33,90.
VOLLEYBAL
Schönaich (Dui). 1. Eng
135 km in 3.22.18, 2 Oldrich (C
3. Koller(Dui)0.16.
Norg. Ronde rond het Rono-stra-
competitie T
Mannen: 1. Fledderus (Nieuw h ip l(
160 km in 3 54 10, 2. KievF" A
0 20, 3 Vinke (Elburg), 4 1
(Hoogeveen), 5. Dat (Breda), 6.
(Groningen), 7 Veen (Scheemcai jsmei
len o
afsti
ii van
genga (Allingawier), 9 Wolfkamp
10. Helmers (Veendam). Vrouwe-
tenberg (Dui) 108 km in 2.49.25
nen (Swifterbant), 3 VermastlArn
0.30, 4. Mansveld (Gasselternij
Chantal Beltman (Slagharen),
(Zeist), 13. Van Smoorenburg (Lai, Sten.
Vlijmen. Omloop der Groene Gema
Vrouwen: 1. Melchers (Gendt) 12
3.30.46, 2. Borst (Zeist), 3. Van,
(Vleuten), 4. Beltman (Slagharen; de t\\
lenga (Finsterwolde). Junioren (9i n(n
Traxel (Tiel), 2. Van de Reep (Hil's
Van der Weide (Made), 7. Wa
(Nieuw-Vennep).
Ronde van Waddinxveen
Elite/neo's (80 km): i t-
(Poeldijk). 2. Roos (Zoetermeer): and!
stoppel (Maarssen). 4. Van derT;
hout), 6. Van Reek (Voorhout),;
mans (Alphen aan den Rijn), iy.
km): 1. Van Wijngaarden (Mor»:1
Broers (Maartensdijk). 3. Van
(Haarlem), 4 Van Eijk (Hillegom).
Paasronde van Steenbergen.
Vrouwen: 1. Mansveld (Gasselte
70 km in 1.42.14, 2. HillengalF»;
de) 0.50, 3, Richardson (VSt), 11
(Nieuwveen).
Elite/neo's: 1 Van Pelt (Gerwenl
in 2.17,49, 2. Van de Akker (Vel;
3. Dat (Lierop). Junioren (60 km'
kers (Eindhoven), 2. Meijn (Wï
zen). 3. Hoeben (Stamprooi)),'
horst (Nieuw-Vennep).
:Soph
Unicum, Paas A**-toernooi
HEA: halve finales-, W. Standaart - A. van
Heijst 6-3, 6-0; R. nagtzaam - J. Winnink
7-6, 6-1 Finale: Standaart - Nagtzaam 6-
3,6-2.
DEA halve finales: O. Kalusnaja - R Pen-
nings 7-6, 6-1; K. Gijsbertse - B. Jaspers
7-6, 6-3, 6-4. Finale: Kalusnaja - Gijsbert
se 6-1,6-2
HDA halve finales: Winnink/Reuijl - Aarts-
/Mulder 6-3, 6-3, Standaart/Van Gemerden
- Strik Snijders 6-3, 6-3 Finale: Standaart-
/Van gemerden - Winnink/Reuijl 6-3, 6-3.
DDA halve finales: Jaspers/Maas -
Boers/Stassen 6-2, 6-3; Boverhof/De
Weerd - Tulfer/Ruitenberg 6-0, 6-4, Bover
hof/De Weerd - Jaspers/Maas 7-6, 4-6, 6-
0.
Schalmers 21-55 Utrecht 2 21-32
Inter 21-45 Sarto 21-31
Hulst 21-38 Tonegido 2 21-27
Odulphus 21-36 Ekspalvo 21-24
Gemini/K 21-35 Donki Sjot 21-18
0VRA2 21-34 Gepidae 21- 0
EERSTE KLASSE A: Citrus/SOS-KW/Be
Fair 2 1-3.
Zovoc 2 21-57 Ridderveld 21-32
Kalinko 21-55 Netwerk 21-21
Skania 21-51 Citrus/SOS 21-20
Leython 2 21-34 Dosko 21-20
Gemini/K 2 21-33 Be Fair 2 21-20
Inter 4 21-33 Delta 2 21-2
EERSTE KLASSE B: Jodan Boys-UFO '87
2-3, Den Ouden/Nivoc-Skania 2 1-3.
Mov'over 21-51 Nivoc 21-33
Kalinko 2 21-49 Agon 21-33
Jodan Boys 21-42 RW 2 21-24
WW 21-39 UFO'87 21-22
Punch 21-34 Skania 2 21-11
Delta 3 21-34 DOS 21- 6
Halve finales toernooi districtsbeker: Tone-
gido/Voorburg 3-N0V0 2-3, Sovicos 2-
Raaphorst/VSTS 1-3.
MANNEN
DERDE DIVISIE D: NOVO-Armixtos3-l.
Zaanstad 2 21-52 US 3 21-30
Volendam 21-45 ODIN 21-26
Vollkei 21-42 NOVO 21-23
Madjoe 21-42 Dinto2 21-18
RVV 21-41 Phoenix 21-15
Armixtos 21-31 Martinus3 21-13
EERSTE KLASSE A: NOVO 2-Agon 2 3-1,
Jodan Boys-KW/Be Fair 3-1, Den
Ouden/Nivoc-GSC 3-1, GSC-Thor 2-3
Thor 22-56 Punch 21-30
Netwerk 21-42 Be Fair 21-29
Leython 2 21-40 Nivoc 21-29
NOVO 2 21-36 Agon 2 21-25
Jodan Boys 21-35 Inter 2 21-17
GSC 22-34 RVV 2 21- 8
Cyclo's/veteranen: 1. Moerman (Ls
2. Alma (Harskamp), 3. Peemer
gen), 6 Van Duijvenbode (Noord»
Nijverdal. Topcompetitie ATB. te
strijd. Mannen: 1 Brentjens (Sc
00.26, 2. Dekker (Dor.
i (Bel) 2.39, 4. De Knegi eens
2.40, 5. Tolhoek (Yerseke) 3.541
1Dorland (Eerbeek) 38 km in
Dahle (Noo) 0.06, 3. Ravenstijn(l >cp t
2.39, 4 Van den Brand (Zeeland! jchti
Pulitz (bui) 6.28.
isc
daar
lor 'I
Mallorca. Prinses Sofia Trofee, t
den. Mistral manne
nola (Arg) 7, 2. Rodriquez (Pof) rKt
Guyander (Fra) 27; 5. Van Geern?
Koops 33, 21 Corba 93. Mistrali B«n'
na 7 races: 1Valgilve (Fra) 18,2
(Ned) 20, 3 Lux (Spa) 15. 1"
Linden 91 Europe, na 4 races:
on (GBr) 6, 2. Niemann (Dui) 6,
wer (Ned) 7; 12. Maaike de Komri jHg
Marcellen de Koning 23. Laser, n> -
1. Martinez (Spa) 4, 2. Lim»
Grabowski 11; 9. De Haas 25.
ZAAL\t
EERSTE DIVISIE: Bax-McDonald's
Bax 24-57 Hovocubo
Paal 29 23-43 Lodewijkers
McDonald's 24-38 deStal
Kabelkrant 23-37 Formido
Koos Alberts 23-36 Sprint/T
'tGat 23-35 Mallon
Kras Ster 23-35 Sleutels
lev
moe<
ge
West 3 beker: Halve finales: H!/:-lnner
0-2, Koudekerk-Sleutels 3-6.
AGENDA:
EERSTE DIVISIE; Woe. Sleut;:
;rant 21.00 uur Overkant (Noordi
dewijkers-Formido 21.00
Sprint-'t Gat 21.00 uur Asterlo
Koos Alberts 20.30 uur de Gast
Ster-Hovocubo 20.40
29-Mallon 20.40 uur de Blinkerci
McDonald's 20.40 uur Polderhuis
LEIDEN WILMAR KORTLEEVER
Het Nederlands kampioen
schap duathlon was Ian van der
Marei gisteren op het lijf ge
schreven. Voor vele specialisten
vielen de 15 kilometer lopen, 62
kilometer fietsen en weer 7,5 ki
lometer lopen te lang uit, zeker
omdat het Limburgse land
slechts koude, wind en regen te
bieden had. De beslissing in de
wedstrijd viel tijdens de laatste
wissel, waarbij de triaüeet uit
Ter Aar precies teveel terrein
verloor om Huub Maas van de
titel af te houden.
In de beginfase koos de erva
ren Van der Marei voor de juiste
strategie in de sterkbezette
wedstrijd, die meetelde voor zo
wel het werelbeker- als het Po-
wennan circuit. Na de eerste
etappe klokte de ingenieur uit
'ede
Ter Aar pas de 24ste tijd, maar
al na één van de drie rondes
fietste hij weer tussen de koplo
pers. „Maas pakte met de wissel
twintig seconden omdat hij
fietste met zijn loopschoenen
aan. Ik kon dat tot tien secon
den verkleinen, maar daarna
was het echt op", aldus Van der
Marei.
Op de streep was het verschil
tussen Van der Marei en Maas
weer precies twintig seconden,
terwijl beiden nog dertig tellen
meer waren uitgelopen op de
Zwitser Daniel Keller. Van der
Marei: „Er is een aantal duatle-
ten gespecialiseerd op de 10-40-
5 combinatie met stayeren. Dit
was langer en bovendien viel er
weinig te stayeren vanwege de
omstandigheden. Met mooi
weer krijg je een andere wed
strijd, nu waren de verschillen
veel groter."
Van der Marei verkiest niet te
starten tijdens de Europese
kampioenschappen duatlon
over vijf weken in Polen, waar
ook een korte duaüon over 10
kilometer lopen, 40 kilometer
fietsen en weer 5 kilometer lo
pen op het programma staat.
Hij richt zich in plaats daarvan
helemaal op het wereldkam
pioenschap in het Zwiterse Zo-
fingen, waar de mannen van de
lange adem begin juni de strijd
aanbinden over 8,5 kilometer
lopen, 150 kilometer fietsen en
30 kilometer lopen.
Achter Van der Marei schit
terden de regionale triatleten
vooral door afwezigheid. Rinse
van den Ouweelen viel al vroeg
uit, voor Casper van den Burgh
en Royce Kortekaas is een wed
strijd over drie uur begin april
gewoon te veel van het goede.
Zondag al kwamen junioren
Raymond Pet en Ferry den El
zen wel succesvol aan de start
over 5 kilometer lopen, 20 kilo
meter fietsen en 2,5 kilometer
lopen. Na het brons van 1997
miste Pet zijn laatste kans op
juniorengoud door pure pech.
In tegenstelling tot eerdere ja
ren moest er op het fietspar-
cours gekeerd worden
reed in leidende posits
slecht aangegeven k« 'maj
glad voorbij. Teruggekee
zijn spoor begon hij me a
minuut achterstand in
van met voorsprong of "j1
Brabantse tegenstrever r
van Erck. Dat verschil n J;
nummer zes van vorig jat
in de laatste etappe niet
goed te maken, maar W nc
Pet precies voldoende 1
over om in de sprint zijnd
concurrenten Ferry den
(uit Noordwijkerhout) en
der Berk (De Kwakel)
slaan. Met hun persoo
coach Henk Stam uit Hffifj.J
die tevens nationaal ji
coach is, mag het regiona
Pet en Den Elzen vol
maand naar Polen voor c
ropese kampioenschappen
VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN
Door de competitiewedstrijd te
gen Armixtos met 3-1 te winnen
grepen de volleyballers van NO
VO de laatste strohalm, degra
datie naar de promotieklasse
kan nu nog steeds voorkomen
worden. De vrouwen van NOVO
en de mannen van Orion
plaatsten zich door overwinnin
gen op respectievelijk Tone
gido/Voorburg 3 en Gemini-
/Kangeroes 2 voor de finale van
het toernooi om de districtsbe
ker, op 9 mei in Rijswijk.
NOVO, dat een week eerder
indruk had gemaakt met een
overwinning op RW, deed op
nieuw een beroep op de oudge
dienden Frank de Vetten en
Kees Ouwehand. Met name de
laatste was van grote waarde
voor het team. Mede door zijn
goede spel werden de derde en
vierde set gewonnen. NOVO be
gon sterk (15-11), maar liet zich
in de tweede reeks inpakken
door zijn tegenstander (8-15).
Met Ouwehand als spelverdeler
en gesteund door een prima
blok waren de twee volgende
sets (15-4 en 15-9) weer voor de
Noordwijkers, die in Amster
dam nog met 3-0 van Armixtos
hadden verloren. Frans van den
Berg zat bij NOVO als coach op
de bank. Of hij ook in het nieu
we seizoen trainer/coach van
de ploeg wordt is nog niet be
kend.
De volleyballers van Orion
bereikten opnieuw de finale van
het toernooi om de districtsbe
ker. In de halve finale versloe
gen zij Gemini/Kangeroes 2
met 3-2. In Voorschoten ver
schenen de volgende setstan
den op de borden: 6-15, 12-15,
15-9, 15-12 en 9-15. Orion, de
kampioen van de promotieklas
se, verslikte zich bijna in de rou
tiniers van Gemini. Het Voor-
schotense team, met enkele
spelers in de gelederen die vorig
seizoen nog in de tweede divisie
actief waren, kwam na een 0-2
achterstand in sets sterk terug.
Orion, dat de beker in 1996 en
1997 won, herstelde zich echter
net op tijd. In de finale neemt
Orion het op tegen Zovoc, dat
in de andere halve finale So
vicos 2 met 3-1 versloeg.
Het vrouwenteam van NOVO
zegevierde in Voorburg met 3-2
over Tonegido 3. Daar zag het
in eerste instantie niet naar uit,
want Tonegido won de eerste
li)ke
ïtb
epc
tpt
-han
set met 15-11 en de tweeo
15-8. NOVO, na de winti jg^
uitstekend op dreef, 0 tem
moed echter niet op. He:
van trainer/coach Sieme
ging beter spelen en inca 0f\;
de daarvoor de belonin een
scores van 6-15, 11-15 enl
Boom: „Hoogste prioriteit
dit seizoen natuurlijk h£ 'ooi
ving in de promotieklai rz(
heb er ook alle vertrou» gj-,
dat we daarin slagen." H' Ie b
reiken van de bekerfinale!
een leuke bijkomstigheid
NOVO, dat het in de etó pr(
moet opnemen tegen
horst/VSTS.
Strc
L Op 1
int