Arsenal flitsend op weg naar titel O'Meara onttroont zijn 'grote vriend' Woods Sport IC Hockeyers Amsterdam grijpen opnieuw mis Jaspers wint in Lissabi DINSDAG 14 APRIL 1998 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef rob onderwater,! Van Hooijdonk trefzeker Nottingham» In de Engelse eerste divisie is Nottingham weer een stap dichter bij de titel gekomen. De ploeg van international Pierre van Hooijdonk won met 3-0 van subtopper Wolverhamp ton Wanderers. De Brabantse spits bracht met een kopbal het tweede doelpunt op zijn naam. Het was zijn 33ste treffer van het seizoen. Nottingham heeft een voorsprong van negen punten op Sunderland. De nummer twee moet nog wel twee wedstrijden inhalen. Lens tegen PSG in bekerfinale parus De finale van het toernooi om de Franse voetbalbeker, op 2 mei in het Stade de France, gaat tussen Lens en Paris Saint- Germain. Lens, niet toevallig koploper in de competitie, won op eigen veld door treffers van Stephane Ziani met 2-0 van Olympi- que Lyon. Paris SG, dat onlangs ten koste van Bordeaux ook de League Cup al naar Parijs haalde, schakelde zondagavond En Avant Guingamp met moeite uit: 1-0. De treffer die het seizoen van PSG echt goed kan maken, kwam op naam van Florian Maurice. Britten willen Abacha weren londen De Britse regering heeft er bij Frankrijk op aangedron gen de sancties van de Europese Unie tegen Nigeria tijdens het WK voetbal te respecteren. De nationale ploeg, met onder ande ren Babangida en Kanu, mag wel meedoen. Generaal Sani Abacha, de Nigeriaanse leider die verantwoordelijk is voor de schending van de mensenrechten in zijn land, moet geen toe stemming krijgen om de wedstrijden bij te wonen. „We zijn van mening dat ook de achterdeurtjes waardoor mensen als Abacha binnen zouden kunnen komen, moeten worden gesloten", zei een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse za ken. De EU besloot eind 1995 tot een (sport)boycot tegen Nige ria. Een van de maatregelen is het weigeren van visa aan offi cials. Zuid-Korea wint van Metz metz» Het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea heeft zaterdag een oefenwedstrijd irï en tegen Metz met 2-1 gewonnen. De Aziatische ploeg is tijdens de eindronde om het wereldkam pioenschap in één groep ingedeeld met Nederland. België en Mexico. Metz. de nummer twee in de Franse competitie, had in de eerste helft een overwicht. Pires miste een kans en zag een doelpunt afgekeurd worden wegens buitenspel. In de 25ste mi nuut maakte Saha de 1-0. Kort voor de rust maakte Doh-Kenn Kim de gelijkmaker. In de tweede helft waren de Zuid-Koreanen sterker. Dat resulteerde in de 69ste minuut in het winnende doelpunt, van Yong-Soo Choi. Dortmund ontslaat Hitzfeld dortmund Borussia Dortmund heeft zondag technisch direc teur Ottmar Hitzfeld ontslagen. De Zwitser, onder wiens leiding de club grote triomfen beleefde, moet vertrekken omdat hij ko mend seizoen vrijwel zeker Giovanni Trapattoni opvolgt als trai ner van Bayern München. Trapattoni behaalde dit jaar geen Eu ropese successen met zijn team en had bovendien herhaaldelijk ruzie met spelers. Zaterdag maakte Bayern-manager Uli Hoen ess bekend dat de komst van Hitzfeld 'voor 99 procent rond is'. Dat was voor de clubleiding van Dortmund aanleiding de tech nisch directeur op straat te zetten. Moeskroen - Harelbeke 1-0, Antwerp 1-1, Gent - Aalst Öc Sint Truiden 1-0. Lierse - RWCl keren - Brugge 1-1. Standard 2, Charleroi - Westerlo 1-1. Stand aan kop: Brugge 29-74 Harelbeks RC Genk 29-62 Lokeren Ekeren 29-51 Lierse Anderlecht 29-49 Gent Stand a, Twenti laatste 3P29-59 Schalkec vafl Bayern 30-58 Stuttgart una Thi jakker 1 voor gde V< jke ing Over! Blackburn - Arsenal 1-4, Derby 0, Liverpool - Crystal Palace castle - Barnsley 2-1, Tottenhs try 1-1, Sheffield Wednesday.«eur 1-1, Wimbledon - Everton 0-0. m Man.United 34-67 Leicester Arsenal 32-66 Southam-j rneme: ester w de me respec hetg 33-58 Wimble-' 33-54 Sheff.Vfed.h 34-54 Newcastle nnr Rn 33-51 Evertor °°r nU 33-49 Tottenhr U twaa 33-49 Bolton 34-48 Barnsley 33-45 Crystal P eg. Me begor de kit tierde Fr' irspron Coupe de France, halve finale:.. jp i'an 2-0, Paris SG - Guingamp 1-0.= e Lens naar finale.. Dennis Bergkamp maakte een sterke rentree. Hier passeert hij Blackbum-doelman Alan Fettis voor 1-0. Arsenal is de grote winnaar geworden van het paasweek einde. Gisteravond werd met Dennis Bergkamp als abso lute uitblinker, Blackburn Rovers op overtuigende wijze verslagen: 4-1. De Londense club won zaterdag op High bury met 3-1 van Newcastle United (de tegenstander in de FA Cup-finale). BUITENLANDSVOETBAL londen anp Primeur voor Deense tennisser DEN HAAG ANP Kenneth Carlsen heeft zondag als eerste Deen een ATP-toer nooi gewonnen. De linkshandi ge tennisser versloeg de ver moeid uitziende Zimbabwaan Byron Black in de Finale van het evenement in Hongkong met opvallend gemak: 6-2 6-0. In Madras won Patrick Rafter met 6-3 6-4 van de Zweed Mi- kael Tillström. Het was de eer ste toernooizege van de Austra liër na het US Open vorig jaar. Alberto Berasategui was de beste in Estoril, de traditionele opening van het gravelseizoen. De Spanjaard had drie sets werk met Thomas Muster maar al leen in de eerste ook echt last van hem: 3-6 6-1 6-3. In Amelia Island, Florida was Mary Pierce op het groene gravel in de finale te sterk voor Conchita Martinez, 6-7 6-0 6-2. De afgelopen twee jaar verloor Pierce de eindstrijd. Het was haar dertiende zege dit jaar te genover twee nederlagen. Arsenal heeft daardoor nog maar één punt minder dan kop loper en titelhouder Manches ter United maar heeft ook nog twee duels minder gespeeld. De Mancunians speelden vrijdag gelijk tegen Liverpool, 1-1. Ge zien het goede en soms flitsen de spel lijkt Arsenal hard op weg naar de titel, die voor het laatst in 1991 werd veroverd. Berg kamp: „Nu we er zo dichtbij zijn, moeten we het kampioen schap pakken." Bergkamp was in het duel met Blackburn vooral in de eer ste helft uitstekend op dreef. Na zijn schorsing van drie duels, maakte de Nederlander een enorm gretige en scherpe in druk. Al na twee minuten open de Bergkamp de score en bracht daarmee zijn seizoentotaal op veertien. Mare Overmars speel de een onopvallende wedstrijd, al was hij in de tweede helft een paar keer dicht bij een treffer. Blackburn had geen schijn van kans en met twee treffers bracht Parlour de stand al snel op 3-0. Nog vóór de rust scoor de Anelka 4-0. Gallacher redde de spreekwoordelijke eer voor Blackburn. Duitsland Aanvoerder Frank Verlaat heeft zijn ploeg VfB Stuttgart zaterdag in de slotminuut van de uitwed strijd tegen Schalke 04 een be langrijke overwinning bezorgd. De Nederlandse verdediger zorgde via een kopbal persoon lijk voor de 3-4, waardoor de ploeg in de race om Europees voetbal drie punten inliep op Schalke. Beide formaties staan op de vijfde plaats, maar Schal ke heeft nog een duel te goed. Verlaat was niet de enige Ne derlander die scoorde. De uit blinkende Marco van Hoogda- lem had de thuisploeg een mi nuut na rust met zijn derde sei zoenstreffer op een voorsprong van 3-2 gebracht. Voor Schalke was de nederlaag in competitie verband de eerste in eigen sta dion sinds 24 mei vorig jaar. Bayern München won thuis de 187ste stadsderby tegen 1860 München met 3-1, onder meer dank zij een goal van routinier Lothar Matthaus, die bijna een jaar geleden voor het laatst had gescoord. Bij Bayer Leverkusen maakte aanvaller Erik Meijer zijn ren tree na afwezigheid wegens een blessure. Het mocht niet baten, aangezien VfL Wolfsburg uit met 1-0 zegevierde. Door de ne derlaag haakte Leverkusen, der de in de stand, definitief af in de race om het kampioenschap. De ploeg staat op acht punten van Bayern en op negen van koploper Kaiserslautern. Bayern heeft daarbij wel een wedstrijd meer gespeeld dan Kaiserslau tern en Leverkusen. Spanje Barcelona heeft 33 wedstrijden gespeeld en daaruit 70 punten gehaald. Nog veel mooier voor Louis van Gaal en zijn Neder lands-Braziliaans georiënteerde team is de voorsprong op rivaal Real Madrid. Die bedraagt in middels veertien punten, een ongekende kloof in de slotfase van de competitie. Barcelona, met behalve Hesp en Bogarde ditmaal ook Reiziger in de basis, won zonder indruk te maken met 2-1 bij Mérida. Real verloor met 2-1 van Celta de Vigo en moet zich, met nog vijf duels te gaan, zelfs zorgen gaan maken AUGUSTA ANP Van de tijger nam hij de sluip- gang over. Mark O'Meara, 41, buikig als alle Amerikaanse golf- spelers van zijn leeftijd, won op Paaszondag in Agusta (Georgia) na vijftien pogingen zijn eerste Masters. Pas op de 71ste hole verscheen hij aan de leiding en hij greep eeuwige roem met een zuiver rollertje in het 72ste en laatste gaatje. De nieuwe meester nam het Groene Jasje over van titelver dediger Tiger Woods, het zwarte golffenomeen dat hij meehielp doorstoten naar de top, want daarvoor was de jongen ge maakt, geboren en opgevoed. O'Meara, buurman in Orlando's buitenwijk Windermere, gelau- terd, gehard en geweekt in ne gentien jaar aan de top van de golfwereld, was Woods' steun, toeverlaat en adviseur bij diens lancering naar de nummer één positie op de wereldranglijst. Dat lukte in minder dan een jaar tijd. O'Meara kreeg zijn beloning voor onbaatzuchtigheid, over gave en toewijding een jaar later met de overwinning in de Mas ters met het bijpassende Groe ne lasje. Als bewijs van lidmaat schap voor het leven van Au gusta National, een toelating voor alle komende Masters, roem voor de eeuwigheid en ruim een miljoen gulden om de feestjes van de komende tijd te kunnen betalen. De onttroonde Tiger Woods, uitgesproken favoriet voor de eerste afslag, had uiteindelijk toch nog iets om trots op te zijn. „Als ik het iemand gunde om mij op te volgen was het Mark wel, mijn grote vriend", zei hij bij het aankleden van de nieu we kampioen. Voor de 62ste Masters heette het: Tiger Woods. Niemand an ders! In het groene panorama van Augusta National kon de fa voriet zijn fenomenale spel van het record in 1997 niet vinden. De storm van donderdag en de frisse windvlagen van vrijdag maakten van Woods de eerste twee ronden slechts een van de vele kanshebbers. Zaterdag, on der normalere omstandigheden voor het zuiden van de Verenig de Staten, zag hij evenmin kans zich in winnende positie te plaatsen. Zijn hoop vervloog met de eerste 'drie-putt', in 113 holes op 's werelds mooiste golfbaan. Het gebeurde nota bene op de eerste green van de derde ronde, precies daar waar hij wil de terugslaan. Woods onder vond dat de schoonheid ook een beest kon zijn. Met 285 (71, 72, 72, 70), drie onder de baanstandaard, eindigde 's we relds nummer één zondag op de gedeelde achtste plaatsge lijk met de besten van de tegen vallende Europeanen, de Noord-Ier Clarke en de Schot Montgomerie. In 19Pj7 won Woods met 12 slagen voor sprong op zijn landgenoot Kite en bedroeg zijn totaal 270. O'Meara figureerde de eerste twee ronden (74. 70) achter zijn buurman in het klassement. Hij kwam omhoog in de derde ron de met een 68 maar telde daar nog vijf tikken achterstand op zijn landgenoot 'Fred Couples. 'Boom boom', de master van 1992, leidde vanaf de eerste ronde, die hij als enige onder de 70 speelde (69). Na de tweede ronde liet hij, een score van 70 noteren. Het verbaasde de latere win naar niets. „Ik ben een goede speler maaa geen geweldenaar. Ik sla niet zo ver als sommige anderen Ik moest het hier van putten hebben en op dat onder deel van het spel heb ik me dit toerno oi voorbereid. O'Meara wist dat hij geduldig moes.t zijn. Van zijn 21 voor gaande toernooizeges behaalde hij ar veel uit een achterstands positie. Hij sloeg toe wanneer leiders in het zicht van de be kers van de spanning begonnen te trillen. Zo gebeurde het ook op Augusta National. O'Meara, Mark O'Meara krijgt zijn groene jasje omgehangen van Tiger Woods, de kampioen van 1997. opgerukt naar een gedeelde tweede plaats, was ingedeeld met leider Couples. De omstan digheden waren eindelijk ide aal. Windstil, strakblauwe he mel, gladde greens en een uit zinnig publiek op de zomen van de holes. De toekomstige win naar klampte aan bij de waag halzen van de kopgroep: Couples. Duval, Furyk. O'Meara gokte niet. Hij maakte geen fou ten in de luwte van de show die Jack Nicklaus opvoerde. De beste golfer aller tijden speelde op 58-jarige leeftijd als in zijn beste jaren. Hij trok in zijn 40ste Masters op rij de aan dacht, zweepte de legende-lief hebbende Amerikaanse massa op tot extase. De 'gouden beer' eindigde als zesde, een unieke prestatie in de historie van de Masters. In Amen Corner, de bloedlin ke holes 11, 12 en 13 waar in de historie zoveel reputaties sneu velden, ging Couples in de fout. De leider van het eerste uur be zweek onder de druk. sloeg op de 13de zijn bal in het struikge was, scoorde een zeven in plaats van een vijf of een vier en zette zo de deur wijd open voor anderen. Eerst voor Duval, ten slotte voor O'Meara. De vete raan kwam op de 17de hole van de vierde ronde gelijk met Couples en Duval en alles duid de op een play-off met drie spe lers. O'Meara produceerde een birdy op hole 18, was plotsklaps alleen leider en meteen win naar. „Dit was mijn moment", vond de winnaar die 56 keer in een van de grote vier golftoer- nooien startte voor hij de eerste (Masters) won. „De goden wa ren deze keer met mij." De kans dat Tiger Woods vol gend jaar in het open kam Brescia - Lazio 1-1, Florentine- m:n. FOTO AP 1Juventus - Piacenza 2-0. Lee: te m. over rechtstréekse deelname aan de Champions League vol gend seizoen als de Spaanse nummer twee. Mostovoi open de namens Celta de score vlak voor rust, Hierro maakte vlak erna gelijk. Dat deed hij uit een aanvechtbare strafschop. Mos tovoi, ook van elf meter, zorgde voor gerechtigheid. Clarence Seedorf was het dichtst bij de gelijkmaker. De altijd ijverige middenvelder schoot tegen de paal. Real speelde de laatste twintig minuten met een man meer nadat Cadete uit het veld was gestuurd. Real Sociedad naderde Real Madrid tot op een punt door bij degradatiekandidaat Compos- tela de winst (1-2) te grijpen. Mallorca, dat ook nog kans heeft op de beker, al heet de te genstander in de finale Barcelo na, deed hetzelfde door uit Za- ragoza de baas te blijven: 2-3- Bij winst op het al gedegradeer de Gijon doet Betis Sevilla ook nog volop mee in de strijd om de tweede Champions-League plaats. Italië Ronaldo heeft zijn eerste record in Italië binnen. De Braziliaan schoot tegen Roma tweemaal raak - Inter won in de hoofdstad met 2-1 - en bracht zijn totaal in de Serié A op 21 doelpunten. Geen enkele buitenlander scoorde in zijn eerste Italiaanse seizoen in de hoogste afdeling zo vaak. Inter hield door die belangrij ke zege gelijke tred met Juven tus. Met nog vijf duels te gaan is het verschil tussen beide titel kandidaten slechts één punt, in het voordeel van Juve. Op 26 april staan beide teams tegen over elkaar in Turijn. Aron Win ter ontbrak bij Inter door een bovenbeenblessure. Juventus, met Davids in de basis, won met 2-0 van Piacenza. De geschorste Kluivert keek vanaf de tribune toe en zag hoe •AC Milan overtuigend met 3-0 won van Atalanta. Zijn vervan ger Ganz was niet productief, de Liberiaanse spits George Weah des te meer. Hij trof driemaal doel. Lazio haakte definitief af in de strijd om de Scudetto door gelijk te spelen (1-1) bij Brescia. Napoli is, na een langdurig ver blijf in de Serie A met verschei dene hoogtepunten, zaterdag officieel gedegradeerd. België Leider Club Brugge verspeelde zaterdag twee punten uit bij Lo keren (1-1) en nummer twee Racing Genk deed hetzelfde, thuis tegen Antwerp (1-1). Zo blijft Brugge riant leiden, met twaalf punten voorsprong. De nummer drie, Germinal Ekeren, won thuis met 1-0 van Sint Truiden. Ekeren staat echter een straatlengte achter op de top-2: respectievelijk negen en 23 punten. i 1-1, AC Milan - Atalanta 3J, 2-0 in Napoli 3-1, Roma - Inter 1-2,5 iyal Ui Empoli 3-0, Udinese - Bari 2-0 iC-F NAC ekse i voet! Fiorentina AC Milan 29-63 Bologna 29-62 Vicenza 29-56 Empoli 29-52 Ban 29-49 Brescia 29-49 Piacenza 29-48 Atalanta 29-42 Lecce Sampdoria 29-40 Napoli alsrn eind ners re ft Interto Belenenses - Academica 2-0,' erwar Farense 2-1Leca - Braga O-O, F pr nr ,3-1. Salgueiros - BenficaC, Iru imaraes 1-2, Maritimo - cJaanvul Setubal - Rio Ave 1-0. Stand aan kop: Porto 29-68 Amadora Benfica 29-58 Maritimo Guimaraes 29-49 Boavista Sporting 29-48 Salgueiir: 'tuMl 1AC - jgst aai "eaanv eg vol< .so1: in u ;orea de e bcht n Saint Johnstone - Dunfermline jd. Or valler echtse waai mande Rangers 32-66 Kilmarnoi Celtic 32-66 Dundeel Hearts 32-62 Mother Johnstone 32-41 Aberdeen echte Atletico Madrid - Deportivo 3-0,: al Madrid 2-1, Merida - Barcelw f bao - Valladolid 2-0, Compos": j f dad 1-3, Espanyol - Tenerife 21*^ Santander 0-1, Zaragoza - Mail Salamanca - Valencia 6-0. Stand aan kop: Barcelona 33-70 Celta Real 33-56 Bilbao Sociedad 33-55 Betis Mallorca 33-55 Atletico FOTO REUTERS pioenschap van Nederland komt golfen is meer dan vijftig procent. Dat zei Robbie van Er ven Dorens zondag op Augusta National. De organisator onder hield zich langdurig met de Amerikaanse vader en de Thai se moeder van Tiger Woods. „Het ziet er goed uit", aldus Van Erven Dorens. Het programma van Woods is voor dit jaar dichtgetimmerd met 21 andere toernooien. Nederland moet het doen met de Amerikaan Mickelson, de Zimbabwaan Pri ce, de Duitser Langer en de En gelsman Westwood als trekkers. TERRASSA ANP Zes dagen nadat in Den Bosch de landstitel was verspeeld, liepen de hockeyers uit Am sterdam in het Spaanse Ter- rassa opnieuw tegen een grote deceptie aan. In de slotsecon de van de finale van de Europa Cup I moest de ploeg van Jac ques Holtman met 2-1 buigen voor de thuisclub, Atlètic Ter- rassa. De Catalaanse topploeg van succescoach Santi Cortes - die de Spaanse ploeg in Atlanta naar het olympisch zilver leid de - mocht, ook de meeste aanspraak maken op de Eu ropese hoofdprijs. Die had het laatste jaar in de prijzenkast van het Wassenaarse HGC ge staan. Atlètic speelde vooral na rust met de Amsterdammers, maar vergat het overwicht al in een vroeg stadium in doel punten uit te drukken. Het du el dreigde zelfs door strafbal- len te moeten worden beslist, omdat Eric Gerritsen de Am sterdammers in de 43ste mi nuut met een prachtige tip-in terug in de wedstrijd had ge bracht. David Freixa had de thuis club in de 16de minuut op voorsprong gezet. Ondanks acht strafcorners en een hand vol opgelegde kansen bleef het lang bij één treffer. Tot het moment dat de Italiaanse ar biter Roberto Curti de Span jaarden volkomen onterecht in de allerlaatste minuut de ne gende strafcorner toekende. Oriol Freixa, de broer van Da- schier gele k is.opF De tra spits Inen di vid, was het doeltrei eerst eindstation van een pra nde w< cornervariant. iAtuit Jacques Holtman nan d. De halve met twee verloren les afscheid van het mai enoor hockey. De Arnhemme inge twee jaar geleden Joep ninkmeijer lerst ki eg uit i hoofdcoach, gaat volger ar die zoen aan de slag bij de tijd a wen van Laren. Holtma e, die het in zijn laatste makkelijk. Na de blamerende laag van zondag in de poulewedstrijd tegen he »te de Russische Stroitel Bfi >Ande Brest wilde het Amsteit dek. bestuur international Brinkman tot speler/ bombarderen. Omdat, de de kritiek, Holtman geen greep meer had stapgrage hoofdstedelijk treffer lersgroep. Brinkman en de Amsterdamse routinier* let w< den echter geen trek oit gvan man voor zijn allerlaatst; ueuw strijd beentje te lichten e den de onrust in de zoveel mogelijk bep gradat Holtman mocht derhalt i Wa]s, ven en had na zijn laai ord ha bewogen uren in dienst t oudste hockeyclub land niet eens zin om modder te gooien. „Ik ben altijd eerlijken door zee geweest. Als h stuur daadwerkelijk ntf et Iers over mijn positie he varc sproken, dan is het maa' ,.°P. ook dat ik hier vertrel Mc' blij dat het erop zit." op eei Sch stond UW z lanvoe ban: „I klap RKC. j, nbuur .ei, j divisi A Istrijd LO-2. Istrijd at Can het drie p lissabon anp Hani Dick Jaspers heeft het wereldbekertoernooi driebanden ink van op zijn naam geschreven. De Brabander won zondag in d met 3-1 van Torbjörn Blomdahl. Daarmee nam Jaspers re voor de nederlaag, die hij in februari in Bussum tegen de leed. De finale in de Portugese hoofdstad was van hoog Beide biljarters speelden ruim boven de twee gemiddeld. speek

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 16