e Extra verkoop WK-kaarten Mare Brand strandt in kwartfinale 2 2 arlem wil zes spelers kwijt Sport ASC wil regionale competitie voor veteranen opzetten PAG 11 APRIL 1998 stelt bij winst kampioensfeest uit «DAM» Ajax kan morgen kampioen worden in de hoogste 'Ingvan het betaalde voetbal, maar viert het feestje pas een jlater. Als de Amsterdammers vanavond thuis winnen van lerenveen zijn ze officieus titelhouder. Bij puntenverlies ihtervolger PSV morgen tegen Sparta mag Ajax zich offi- ampioen noemen. De spelers vieren het feest in dat geval want ze hebben van coach Morten Olsen de paasdagen gekregen. Een week later, na de uitwedstrijd tegen FC Gro- n, volgen de festiviteiten voor het publiek. 1 Velde gaat marathonschaatsen Gerard van Velde gaat marathonschaatsen. Van Velde jtna de WK afstanden in Calgary, eind maart, een punt te I achter zijn sprintersloopbaan. De schaatser tekende een pet voor een jaar bij de Netwerk VSP-ploeg. Voor dat team look Elfstedentocht-winnaar HenkAngenent, Peter Baars joen de Vries. Van Velde neemt de plaats in Jan Eise Krom- en aanbod van een andere ploeg heeft gekregen. ïlthard snelste in training i aires» David Coulthard was gisteren de snelste over twee ^in de vrije training voor de Grote Prijs van Argentinië. De ie formule I-coureur legde in Buenos Aires in zijn McLaren i? meter af in 1 minuut en 28,130 seconden. De Duitser [lacher, de snelste in de eerste sessie, deed er in zijn Ferrari |ëconden langer over. Ajacieden in Nigeriaanse selectie Sunday Oliseh en Tijani Babangida van Ajax zijn geselec- 'oor het Nigeriaans elftal dat op 22 april in Keulen een oe- dstrijd tegen Duitsland afwerkt. In de Nigeriaanse selectie een plaats ingeruimd voor Nwankwo Kanu, de aanvaller seizoen zijn rentree maakte bij Inter. Kanü was lange tijd chakeld wegens problemen met zijn hart. Ook voormalig :d Finidi George, tegenwoordig Betis, is opgeroepen. Op 5 peelt Nigeria tegen het Nederlands elftal. blkamp langer bij Schalke 04 10rchenRené Eijkelkamp heeft zijn contract bij Schalke It een jaar verlengd. De 35-jarige aanvaller kwam vorig jaar BVover naar Schalke 04. Aanvankelijk wilde hij afzien van Ictverlenging omdat het reizen tussen zijn woonplaats Ihorst en Gelsenkirchen hem ging tegenstaan. Schalke be- Idaarop René's broer Harold als chauffeur in dienst te ne- pionale wielrensters in Waalse Pijl h De regionale wielrensters Ingrid Kelderhuis (Alphen aan lijn), Noortje de Groot (Zevenhoven) en Marion Borst Lei- Irp) staan op de deelnemerslijst van de Waalse Pijl, die op Isdag 15 april voor de eerste keer voor vrouwen wordt ver- t Het parcours is 84 kilometer lang. De finishlijn is boven steile Muur van Huy. |derdorp wint openingsduel !QRP» De jongensjunioren van basketbalvereniging Leider- ïebben het openingsduel van hun eigen toernooi gewon- n sportzaal Op Dreef won de thuisclub met 86-78 van het iMKS Rzeszov. Topscorers bij de Leiderdorpers waren Ar- laacke (20 pnt.), Coen Wirtz (19) en Tjebbe Terken (15). et jeugdtoernooi doen verder BBC Gembas (België), het lands juniorenteam, DIOS Gyori (Hongarije) en Akrides Jiden) mee. s en McDonalds gelijk ÜQült De zaalvoetballers van Bax en McDonalds hebben ren met 2-2 gelijk gespeeld. Bax, dat al naar de eredivisie is Jraoveerd, nam via invaller-doelman f-tenny Koet een 1-0 Sprong, Mouhammed Bougrine bracht de stand op 2-0. Mc- ïds kwam via doelpunten van Sjaak de Boer en Nico La- jbGPD 'club Haarlem heeft voor 1 zijn selectiespelers ont- Mgevraagd bij het ar- "reau. Het gaat om aan- Carlos Hasselbaink en Onyeike, middenvelders Salden en Moussin Rah- verdediger Patrick de keeper Mark Verzijl- long en Verzijlberg zijn st gerenommeerden van )r>g was het afgelopen veel geblesseerd en ge- °k weinig vertrouwen 'ner Bonsink. Verzijlberg A wel bijna alle wedstrij- laar werd hevig bekriti- a spierdijk, 071-5356464, plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 Reiziger: 'Van Seggelen onder ede horen De telefonische verkoop van de 110.000 overgebleven WCS kaarten voor het WK-voetbal begint op 22 april. Inwoners van de achttien landen uit de Europese Economische Handelszone, waaronder Nederland, kunnen op die dag vanaf acht uur 's ochtends op een speciaal telefoonnum mer toegangsbewijzen reserveren voor wedstrijden in de eerste en de tweede ronde. Het organisatiecomité maakt het telefoonmnummer 18 april bekend. Per persoon geldt een maximum van zestien toe gangsbewijzen, vier per wed strijd. Het organisatiecomité CFÓ houdt bij de verdeling van de tickets de openbare veilig heid in het oog. De supporters van de twee spelende ploegen krijgen plaatsen in tegenoverge stelde vakken. Bij de verkoop van de kaarten voor de tweede ronde houdt het CFO rekening met het aantal ploegen dat deze wedstrijden zou kunnen spelen op basis van de samenstelling van de acht WK-groepen. Om zoveel mogelijk mensen de kans te geven kaarten te re serveren heeft het CFO een sys teem opgezet met negentig tele fonistes. Meer dan de helft spreekt meerdere talen. Het team blijft beschikbaar totdat alle tickets zijn verkocht. De be taling gaat via een bankkaart of een gewaarborgde bankcheque. Het CFO is zwaar onder vuur komen te liggen inzake de kaartverkoop. Veel voetbalbon den, waaronder de KNVB, en de Europese Commissie hebben kritiek geuit op de verdeling. Ruim veertig europarlementari ërs spanden zelfs een rechts zaak aan wegens discrimineren de kaartverkoop. Voetballer Michael Reiziger wil WCS-voorzitter Theo van Seg gelen onder ede horen. Hij wil opheldering over de onkosten- rekening van 200.000 gulden die de spelersvakbond in 1996 stuurde naar zijn oude club AC Milan, na de transfer van Ajax naar de Italiaanse club. Reizigers advocaat R. Le Poole heeft de rechtbank in Den Haag inmiddels gevraagd Van Seggelen als getuige te mogen horen. De verdediger van Bar celona heeft van de WCS, on danks herhaalde verzoeken, geen antwoord gekregen op zijn vragen over opheldering. Ook AZ en voetbalmakelaars- bureau World Soccer Consult overwegen een procedure tegen de vakbond te beginnen. De Alkmaarders zij boos over de bewering van de WCS dat voor zitter Dick Scheringa ten on rechte 300.000 gulden heeft be taald aan Peter Gerards, de ont slagen makelaar van de vak bond. Volgens AZ gaat het om een hypotheek die de voorzitter in het pensioenfonds CFK heeft gestort. De club heeft de WCS gesommeerd zijn beschuldiging terug te nemen. World Soccer Consult heeft advocaat mr. Eric Vilé ingescha keld. Volgens de WCS heeft dit bureau niet netjes gehandeld toen het Gerards op eigen naam betaalde voor adviserende werkzaamheden, terwijl deze nog in dienst was van de vak bond. Ook World Soccer Con sult is kwaad over die beschul- diging. De WCS verzocht deze week naast AZ ook PSV, Roda JC en Vitesse dringend om binnen een week hun betalingen aan Gerards nader te specificeren. Betrokken clubs gaven vrijdag een verklaring uit waarin zij zich ten onrechte beschadigd voelen. Teneinde de zaak niet nodeloos te laten escaleren zul len zij geen verdere mededelin gen doen. leiden loman leefmans ASC heeft elf verenigingen in de regio aangeschreven met het verzoek om komend sei zoen deel te nemen aan een regionale voetbalcompetitie voor veteranen. De 105-jarige club uit Oegstgeest hoopt op dinsdag 28 april een oprich tingsvergadering te kunnen beleggen en heeft inmiddels de bevestiging gekregen dat de KNVB aan het plan zal mee werken. In de voormalige afdeling Leiden bestond in de jaren vijftig en zestig een aparte competitie voor 35-plussers onder de vleugels van de voet balbond. Die ging door een gebrek aan animo ter ziele. In Den Haag werd wel een derge lijke competitie in stand ge houden. Door het samengaan van de afdelingen Den Haag en Leiden maakte dit feno meen twee jaar geleden een comeback in de Leidse regio. Maar alleen ASC en Voorscho ten '97 behoorden tot de deel- ,,Ik mag wel stellen dat het een succes is. We hebben een hoop lol beleefd maar na twee seizoenen en twee kampioen schappen, vonden we dat zo iets ook in Leiden en omstre ken van de grond moest ko men", aldus Hans Schiphorst van ASC. Volgens de initiatiefnemers, waaronder ook ex-prof Leen de Goey, moeten de voordelen van een aparte klasse voor ve teranen vooral worden ge zocht in zaken als meer onder ling respect op het veld en een grotere nadruk op de sociale aspecten voor en na de wed strijd. Schiphorst: „Dat moet voor zo'n elftal als bijvoor beeld dal van UVS, met Theo van Seggelen, Gerard Desar en Bert Jansen toch aanspreken." manchester Manchester United heeft gisteravond twee punten verspeeld. Het kwam op Old Trafford tegen Liverpool niet verder dan 1 -1De gasten speelden vanaf de 40ste minuut met tien man. Door het gelijkspel groeide de voorsprong van Manchester United op Arsenal tot zeven punten, maar de landskampioen speelde vier wedstrijden meer. In de resteren de duels speelt United thuis tegen Newcastle en Leeds en uit bij Crystal Palace en Bamsley. Arsenal komt nog acht keer in actie en sluit de competitie af met uitwedstrijden bij Liver pool en Aston Villa. Tegen Liverpool nam de thuisclub voor 55.171 toeschouwers in de 13de minuut de leiding. De Noorse verdediger Johnsen kopte raak uit een hoekschop. Het was zijn tweede doelpunt voor zijn werkgever. Michael Owen maakte in de 36e minuut gelijk. Op de foto klopt de 18-jarige spits verdediger Pallister en doelman Schmeichel op snelheid. Even later schoof hij de bal in het net. Vier minuten later kreeg Owen rood na zijn tweede gele kaart. foto epa Eenvoudige zege voor Amsterdam terrassa» anp Amsterdam heeft in de Spaanse plaats Terrassa de jacht op de Europa Cup voor landskam pioenen ingezet met een forse overwinning. De ploeg van Jac ques Holtman versloeg gisteren de Italiaanse kampioen CUS Bologna met 7-0. Jacques Brinkman en straf cornerspecialist Robin de Vries namen beiden twee treffers voor hun rekening. De Italiaanse dreumes bood de onttroonde landskampioen zegge en schrijve tien minuten oppositie. Maar na de ope ningstreffer van Brinkman rolde de hoofdstedelijke formatie de kampioen van Italië kinderlijk eenvoudig opgerold. Bij rust was het duel, bij een 3-0 voorsprong van Amsterdam, al lang en breed gespeeld. „De ze opsteker konden we na de deceptie van dinsdag goed ge bruiken", aldus een opgeluchte Holtman, die zijn van een en kelblessure herstelde midden velder Erik Gerritsen uit voor zorgsmaatregelen buiten de ploeg had gelaten. Amsterdam is in Terrassa zeer gunstig ingedeeld dank zij de verrichtingen van HGC. Dat maakte een jaar geleden in Wassenaar een einde aan de he gemonie van het Duitse Uhlen horst - de ploeg die Europa met negen opeenvolgende bekerze ges in een ijzeren greep had. Terwijl het organiserende At- lètic Terrassa en Uhlenhorst in poule B uitkomen, ligt voor Am sterdam in poule A de weg naar de eindstrijd wagenwijd open. Zaterdag moet de Nederlandse vertegenwoordiger het opne men tegen het Franse Lille, een dag later wacht de laatste groepswedstrijd tegen het Wit- russische Bremins Brest. Boskoper wil het onderste uit de kan halen SCOREBORD seerd door zijn trainer. Toen re centelijk Jan Willem van Ede, reservekeeper van PSV, voor het nieuwe seizoen werd aange trokken was al duidelijk dat Ver- zijlbergs dagen als eerste keeper bij Haarlem geteld waren. Volgens woordvoerder John Drieskens van de club is het niet uitgesloten dat Verzijlberg nog blijft als tweede keeper. „Maar het is duidelijk dat onze technische leiding niet voldoen de vertrouwen heeft in deze groep spelers in de opbouw naar een nieuw, jong en talent vol Haarlem." Hoofdverant woordelijke Karei Bonsink wil alleen kwijt dat 'sommige jon gens hun plafond hebben be reikt'. leiden gertjan van geen Als Mare Brand wat eerder met tennis was begonnen, had hij ongetwijfeld al op vroege leef tijd de A-status bereikt. Maar de Boskoper pakte het racket pas echt serieus op toen hij achttien jaar was. In de vier jaar dat hij alles doet om het beste uit zijn mogelijkheden te halen, heeft hij het tot het randje van de na tionale top 100 geschopt. Zijn kwartfinaleplaats op het Paas A* "-toernooi van Unicum sterkt hem in zijn opvatting dat hij de A-status definitief kan bereiken. Ook al versperde Wouter Stan daart hem gisteren de weg naar de kwartfinale: 6-1 7-5. Voor de als eerste geplaatste Standaart was Brand de derde Unicum-scalp deze week. Woensdag al versloeg hij Gertjan Egberink en gistermor gen was het de beurt aan Mark Fleischeuer: 6-2 6-4. In de halve finale treft Standaart vandaag Sander van Heyst. Joost Win- nink, de nummer twee van de lijst, ontmoet Robert Nagtzaam in de strijd om de andere fina leplaats. Brand had gisteren alle reden om tevreden te zijn met zijn prestatie. De 22-jarige Boskoper besloot een prima volledig de buutjaar in de A-toernooien met een 102de plaats op de na tionale ranglijst. Dat was net te weinig om de A2-status te ver krijgen. „Ik kwam precies tien punten tekort", aldus Brand. „Ik heb vorig jaar veel pech gehad met hooggeplaatste spelers in de eerste ronde. En op het toer nooi van Festina verloor ik na drieënhalf uur een eerste-ron- departij. Als ik die had gewon nen, was ik er net wel geweest." De gok van Brand om zich op de A-toernooien te storten heeft goed uigepakt. Hij raakte niet gefrustreerd van de lange reizen naar de toernooien in alle uit hoeken van het land, om vervol gens niet veel te winnen. Inte gendeel, het nomadenleventje staat hem wel aan en de succes- jes bleven niet uit. „Ik heb ge zegd: 'Ik zie wel waar het schip strandt'. Juist in de verre toer nooien speelde ik goed. Hier in de buurt bleef ik steeds steken in de eerste ronde. Maar wel te gen top-tienspelers als Marcel Reuter, Standaart en Martijn Bok. Er kunnen maar weinig spelers zeggen dat ze tegen die namen hebben gespeeld. Dat is leuker dan een halve finale in B op De Munnik." Uit het feit dat hij de A-status net niet bereikt heeft, put Brand juist de motivatie om door te gaan. Ook al weet hij dat hij nooit de top vijftig zal bereiken. „Ik moet realistisch zijn. Daar voor had ik gewoon eerder moeten beginnen. Maar op mijn 1.6de was ik pas C2." Zijn kwartfinaleplaats van de ze week is des te opmerkelijker, omdat Brand in de winter niet veel heeft kunnen trainen van wege zijn heao-studie. Brand versloeg in de tweede ronde de hoger ingeschatte Martin Oonk, maar kwam tegen Standaart te kort. In de eerste set had hij weinig in te brengen, maar in de tweede reeks kreeg hij op 2-2 twee breakpoints. Een ongeluk kige volley van Brand hield Standaart in de race, waarna hij op 6-5 de opslag van de Bosko per brak voor de winst. Brand: „Normaal ben ik ie mand die ritme nodig heeft, vandaal' dat het me verbaasde dat ik twee keer won. Maar ik speel lekker agressief en kon zelfs tegen Standaart af en toe de rally domineren, hoewel ik wel last had van stijve spieren na de wedstrijd van donderdag. Maar dat geeft wel een kick. Ik weet nu ook wat ik moet doen om verder te komen. Door dat jaar in A ben ik veel bewuster gaan trainen." Brand gunt zichzelf nog een jaar om de A-status te bereiken. „Volgend jaar ben ik klaar met mijn opleiding en ik kan bij mijn stageadres een vaste baan krijgen. Dan heb ik geen tijd meer om door het hele land te spelen. Maar een keer 'A' op mijn spelerspasje is het doel. Ik wil nu eenmaal in alles wat ik doe het onderste uit de kan ha len." Uitslageii in 'Scorebord' PRIJSVRAGEN Lucky 10, vrijdag 10 april: 5-9-10-11-13-19-24-27-28-32-34-35- 36-40-56-64-73-75-78-79. (onder voorbehoud). VOETBAL Eerste divisie: Dordr. '90 - Telstar 4-0 Engeland, competitie: Man.United - Liverpool 1-1 Stand aan kop; Man.United 34-67, Ar senal 30-60; Liverpool 32-55; Leeds 33- 54 Blackburn 31-61. Chelsea 32-51. België, competitie: Anderlecht - Lommei 2 - 0 Stand aan kop: Brugge 28 73; RC Genk 28-61; Anderlecht 29-49; BILJARTEN Ruby Pennings in halve finale Ruby Pennings heeft zich gis teren verrassend geplaatst voor de halve finale van het Unicum Paas A**-toernooi. De Noordwijkerhoutse is daarmee de laatste 'Leidse' deelneem ster. Pennings draaide de rollen om in het tweede deel van haar partij tegen Heddy Boers. De wedstrijd was donderdag afgebroken wegens onweer nadat Boers de eerste set had gewonnen. De speelster van Zandvoort kende gistermor gen geen pardon met de Uni- cumse en won de tweede en derde set met 6-4 6-1. Pen nings verraste later op de dag de als tweede geplaatste Ta mara Mol. De nummer 94 van Nederland schakelde haar 64 plaatsen hoger staande oppo- nente met opvallend gemak uit: 6-4 6-2. Pennings ontmoet nu de Russische Olga Kalusnaja, die won van Josien Boverhof: 6-4 6-4. In de andere halve finale speelt de als eerste geplaatste Barbara Jaspers (winst op Su zanne van Hartingsveldt: 6-3 7-6) tegen Kim Gijsbertse, die Alexandra Boverhof ruim ach ter zich liet: 6-2 6-0. Lissabon. Wereldbeker driebanden. Eerste ronde: Jaspers (Ned/2) - Jaime San chez (Spa) 3-1 (15-5 5-15 15-13 15- 12/1,162-071), Velthuis (Ned) - Leppens (Bel) 3-1 (15-6 13-15 15-7 15-12/1,381- 0,975), Burgman (Ned) - Grethen (Lux) 3- 0 (15-14 15-5 15-1/1,451-0,666), Caud- ron (Bel)- Brants (Bel) 3-1 (15-3 8-15 15- 8 15-6), Sayginer (Tur) - Noren (Zwe) 3-1 (12-15 15-10 15-10 15-11), Horn (Dui) - Rio (Por) 3-0 (15-13 15-11 15-12), Merckx (Bel) - Theriaga (Por) 3-1 (5-15 15-10 15-10 15-9), Penalva (Spa) - Da niel Sanchez (Spa) 3-1 (15-11 15-14 13- 15 15-6). DAMMEN Hoogezand. NK mannen. Zesde ronde: Wiersma Thijssen 1-1, Boom - Oudshoorn 1-1, Kraienbrink - Clerc 0-2, Van der Zee - Raven 1-1, Mathi]sen - Hans Jansen 1-1, Scholma - Wesselink 0- 2, Mol - Gérard Jansen 0-2. Stand: 1. Gé- rard Jansen 10, 2. Wesselink 8, 3. Hans Jansen, Thijssen, Wiersma en Van der Zee 7, 7. Clerc en Raven 6, 9. Krajenbrink, Oudshoorn en Scholma 5, 12, Boom en Mol 4, 14. Mathijsen 3. HOCKEY MANNEN Terrassa. EC landskampioenen. Groep A: Amsterdam (Ned) - CUS Bologna (Ita) 7-0 (3-0), Lille (Fra) - Bremins Brest (WRu) 2-1 Groep B: HTC Uhlenhorst Mul- heim (Dui) - Lisnagarvey Lisburn (Ier) 4-2, Terrassa (Spa) - Grunwald (Pol) 3-1 Den Bosch. EC bekerwinnaars. Groep B: Den Bosch (Ned) - Terrassa (Spa) 2-1, Harvestehuder (Dui) - Royal Oree (Bel) 2-1. Groep A: Teddington (Eng) - Stroitel Brest (WRu) 3-1, Jekaterinenburg (Rus) - Pocztowiec (Pol) 2-0. VROUWEN. Londen. EC landskampioenen. Groep B: HGC (Ned) - Lorenzoni (Ita) 7-0, Slough (Eng) - Donchanka (Rus) 6-1. Groep A; Rüsselheimer RK (Dui) - Kolos Borispol (Oek) 4-0, Edinburg Ladies (Sch) - Real Sociedad (Spa) 2-2. Leuven. EC bekerwinnaars. Groep B: Amsterdam - Leuven (Bel) 6-1, Bona grass Grove (Sch) - Hermes (Ier) 4-2. Groep A: Berliner HC (Dui) - CPCS Moskou (Rus) 2-2, Dinamo Sumy (Oek) - Hightown LHC(GBr) 7-1. TENNIS Unicum, Paas A". HEA, tweede ronde: W. Standaart M. Fleischeuer 6-2 6-4 Kwartfinale: W. Standaart - M. Brand 6-1 7-5, S. van Heyst - T. Rompa 7-5 6-2, R. Nagtzaam - J, Heinhuis 7-5 1-0 ret., J. Wmnink-J. Strik 6-3 6-4. DEA, tweede ronde: R. Pennings - H. Boers 5-7 6-4 6-1. Kwartfinale: B. Jaspers - S. van Hartings veldt 6-3 7-6, K. Gijsbertse - A. Scholer 6- 3 6-0, 0. Kalusnaja - J. Boverhof 6-4 6-4, R. Pennings - T. Mol 6-4 6-2. HDA: Standaart/Van Gemerden Looye/Radhakrishnan 6-2 6-2, Strik/Snij- ders - Egberink/Van den Berg 4-6 6-3 6-1, Winnink/Reuijl - De Regt/De Lange 6-2 6- 2, Aarts/Mulder - Rompa/Hoogduyn 6-1 6- DDA: Jaspers/Maas - Kalusnaja/Ros 6-0 6- 1, Boers/Stassen - De Bont/Sterk 4-6 6-3 6-1, Tulfer/Ruitenberg - De Boer/Van der Gugten 1-6 6-2 7-5, Boverhof/De Weerd Elenbaas/Kraay 6-1 6-0. Estoril. Mannen, 1,25 miljoen gulden. Kwartfinales: Alami (Mar) Mantilla (Spa/1) 3-6 6 6 1, Muster (Oos/6) Al bert Costa (Spa/4) 6-4 6-4, Moya (Spa/2) - Carlos Costa (Spa) 7-6 6-7 6-2, Berasate- gui (Spa/3) - Marin (Spa) 3-6 6-4 6-3. Madras. Mannen, 800.000 gulden, Kwartfinales: Paes Ina) - Solves (Fra) 6-7 6-4 7-5, Woodbridge (Aus) - Pavel (Roe/8) 6-4 6-4, Tillstróm (Zwe) - Woodforde (Aus) 6-3 2-6 7-6. Hongkong. Mannen, 680.000 gulden. Kwartfinales: Johansson (Zwe/3) Stolle (Aus) 7-6 7-5, Carlsen (Den/8) - Godwin (ZAf) 7-5 6-1, Byron Black (Zim) - Pozzi (lta/7) 6-4 6-0, Lareau (Can) - Burrieza (Spa) 6-1 7-6. Amelia Island. Vrouwen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Coetzer (ZAf/2) Serna (Spa) 6-3 6-3, Pierce (Fra/4) - Cristea (Roe) 6-1 6-2, Martinez (Spa/6) - Miller (VSt) 6-4 6-3, Koernikova (Rus/8) - Schny- der (Zwi) 6-1 6-3, Snyder (VSt) - McQuillan (Aus) 5-7 6-2 6-1 Derde ronde: Davenport (VSt/1) - Paulus (Oos/14) 7-5 6-4, Coetzer - Dragomir (Roe/11) 6-4 6-7 6-0, Raymond (VSt/10) - Seles (VSt/3) 7-6 6-4, Pierce - Likhovtseva (Rus) 6-4 6-1Majoli (Roe/5) - Capriati (VSt) 6-4 6-1, Martinez (Spa/6) Sanchez Lorenzo (Spa) 6-3 6-1 ins Redel overleden porp De jeugdsecretaris van voetbalvereniging mum, Frans Redel, is gisteren onverwacht overleden. Re- je 55 jaar werd, bekleedde tal van functies bij de Leidse alclub. Behalve jeugdsecretaris was de voormalig speler et eerste elftal onder meer ook waarnemend wedstrijdse- fjs, In verband met het overlijden van Redel gaan de jeugd- trijden van Lugdunum vandaag niet door. ;uwe keeper voor Noordwijk i^ijk^ Noordwijk heeft voor volgend seizoen Marco Korf ..'zondageersteklasser DCG aangetrokken. De 29-jarige jrdammer volgt Edmund Claus op, die de zaterdag-ama- van Ajax gaat trainen. Korf kwam als jeugdspeler voor Ajax aama speelde hij betaald voetbal bij Telstar. Via Wilhelmus ;C kwam hij bij DCG terecht. esta wint Ronde van Baskenland Inigo Cuesta heeft inde van Baskenland nnen. De Spaanse ren- tde ONCE-ploeg ver- de in de afsluitende in- tele tijdrit met succes 'sij oorsprong van 51 se en op ploeggenoot Lau- alabert. De Fransman weliswaar de tijdrit, •kwam enkele tellen te- ;oor de eindzege. De dander Michael lij >rd bewees opnieuw regressie te hebben ge- P31. De winnaar van de lanse Week eindigde in inland na een goede (6e) op de vierde plaats eindklassement.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 33