raambalie Rijnoord lekenhuis Bestuurders Ter Aar zijn geen diplomaten nieuw 'dorpshuis' Woubrugge op losse schroeven couting Wapata mmert aan weg Tegelen op hoog niveau >rt uurfc S Forse celstraf geëist tegen drugsdealer Lankmoedige houding CDA in stammenstrijd kost De Lange de kop [DAG 11 APRIL 1998 n omge 1 zijn Rijn Veenstreek ege Jacobswoucle zet vraagtekens bij Plan 2000 ijcge robbert minkhorst ibitieuze plannen voor de bouw van een 'dorpshuis', 24 seniorenwoningen en de van een aantal karakteristieke huizen in igge staan onder druk. Het nieuwe college gemeente Jacobswoude zet zijn vraagte- j het Plan 2000, bedacht door voetbalver- gWoubrugge (WW). De partijen CDA, Ge- ebelang en WD vragen zich af of het mil- iproject wel wenselijk en haalbaar is. iet collegeprogramma voor de komende ar willen de drie partijen, die straks veertien vijftien raadszetels bezetten, 'de altema- en consequenties' van Plan 2000 'nader bezien'. Het nieuwe college wil op korte termijn in samenspraak met verenigingen en omwonen den bepalen wat van dat plan moet worden uit gevoerd. Met die bepaling komt de gemeente terug op eerder gedane uitspraken. In plaats van dat zij de woningstichting en de voetbalclub het verdere vertrouwen geeft om Plan 2000 vorm te geven, maakt zij nu een duidelijk voorbehoud. Op 10 ok tober vorig jaar kreeg WW nog de garantie dat de club verder kon met de uitwerking. Er waren toen alleen twijfels over de financiën. De bouw van een nieuw dorpshuis naast het terrein van de voetbalcub, als vervanger voor het te slopen verenigingsgebouw De Wijk, kost alleen al één tot twee miljoen gulden. Juist bij de toe komstige bestemming van de grond waar nu het verenigingsgebouw staat, zet het nieuwe college vraagtekens. Daar wil de Woningstichting Ja cobswoude (WSJ) seniorenwoningen bouwen. Maar daarvoor moeten ook beeldbepalende pan den worden afgebroken. In het nieuwe collegeprogrmamma geven CDA, Gemeentebelang en WD verder aan dat een bloeiend lokaal bedrijfsleven hard nodig is. De partijen willen dan ook zorgen voor een goed on dernemersklimaat. Verder beloven ze de werkge legenheid - met name bij kleinschalige bedrijven en in de dienstverlenende sector - te stimuleren. Het aantal woningen dat de gemeente de ko- Aliening voor aanstaande ouders taande moeders die in de Alphense dependance van ijnland Ziekenhuis bevallen, kunnen zich binnen- om de hoek' inschrijven voor kraamzorg. Kraam- )uin en Veen opent donderdag 16 april een 'kraam - in de centrale hal van het ziekenhuis. iaan den rijn» smeets kraambalie kunnen aan- ouders terecht voor in- ing en informatie over Duin en Veen. Het latiepunt is bedoeld voor ris'cto ere vrouwen uit de regio anaf imedische indicatie een Leids coloog van Rijnoord con- welk' n. De balie is open op ^Qjjidag en donderdag. De fljl enartsen houden dan ndere 307 SCOI initiatief van Duin en >ast bij de resultaten van iderzoek dat het Rijnland huis en de gemeente Al- den Rijn twee jaar ge- hebben laten uitvoeren. I t bleek vraag naar een in- iepunt voor kraamzorg, ihat dat veertig procent iuwtjes in meti ekker 11 1 (4gf ege-onderhandelingen boezemen bevolking weinig vertrouwen in likt ha gP": dating: wijk 2 O906 chttijdï fcti( efgev van de zwangere vrouwen in een ziekenhuis bevalt. Toen dachten wij dat we onze service dan net zo goed daar konden aanbieden", zegt A. Brokerhof, directeur van Kraamzorg Duin en Veen. De balie van Kraamzorg past ook goed in de plannen van de directie van Rijnland. Rijnoord wordt gezien als een 'kort-ver- blijfziekenhuis'. Door meer ser vice te bieden moet de Alphen se vestiging aantrekkelijker wor den. „Het is niet langer alleen het ziekenhuisverblijf dat telt. Rijnoord wil juist ook de voor- en nazorg bij elkaar brengen", verklaart een woordvoerdster van Rijnland. Nu kent Rijnoord al een sportspreekuur en een spreekuur van een orthopedich schoenmaker. aiahen aan den rijn» Om de tegelzetters überhaupt hun werk te kunnen laten doen, is een hoogwerker nodig. De mannen hand aan de 'strip' tegels, zo'n tien meter boven het wegdek van het aquaduct in Alphen aan den Rijn dat in september of gebruik wordt genomen. De files op de hefbrug zijn dan (waarschijnlijk) verleden tijd. leggen de laatste oktober van dit jaar in foto anp saskia buitelaar <Ontj 'olitiek is hier ene grote bende, maar ik r ne niet zo bezig met wat ze precies uitspo- (ort samengevat is dit de reactie van veel ers van Ter Aar en Langeraar op de moei- ferlopen college-onderhandelingen in Ter ivoners die wel weten dat PAK, Gemeente jen en de WD overeenstemming hebben uiten vooral kritiek, ruime meerderheid van de ondervraagden "j aat zegt zich niet bezig te houden met de ^>aqS; s^ubbelingen. Geen interesse, is een ihoorde reactie, vooral onder jonge men- ?8 lurrdelijke politiek volg ik wel, maar re- 0 weet ik niet wat er speelt. Ik houd alleen in de gaten aan wie welke vergunningen worden verleend", zegt Chris Peters uit Langeraar. Anderen hebben hun interesse verloren uit te leurstelling over het rommelige recente verleden van de politiek in Ter Aar, of uit gebrek aan ver trouwen in de toekomstige samenstelling. Het ge kibbel rond de college-onderhandelingen is dat vertrouwen niet ten goede gekomen. Vooral Ge meente Belangen heeft het laten afweten, vinden enige goed geïnformeerde inwoners. De partij stelde grote veranderingen in het voorüitzicht en werd beloond met vier zetels. Maai' ondanks de meerderheid die ze met PAK vormden (zeven van de dertien zetels) wilden ze een derde partij, de WD, in het college. „Na de crisis rond oud-burgemeester Vroegin- deweij was het hoog tijd voor een nieuw college", zegt de Langeraarse T. van der Ster. „Veel burgers hoopten dat Gemeente Belangen verandering zou brengen. Maar als die partij zich daar nu al te zwak voor voelt, had ze zich niet verkiesbaar moeten stellen." „De toekomstige wethouders hebben geen be stuurlijke ervaring", verwoordt C. van Emmerik de mening van meerdere ondervraagden. In het verleden was hij dertien jaar raadslid. „Het is goed dat het CDA is afgestraft, maar in dit nieuwe college heb ik weinig vertrouwen. Een enkeling ziet het wel zitten. Een anonieme Langeraarder, betrokken geweest bij de oprich ting van Gemeente Belangen, ziet het allemaal als een politiek spelletje. „Bolkestein en De Hoop den wijzen op opening nieuw pand ivo pommerel even en scoutinggroep ta uit Ter Aar kan zijn 'e pand betrekken. Vier ileden brandde het oude tot de grond toe af. De was aangestoken. De nde weken maken de zi nders de Ter Aarders al- ieuwsgierig met een spe- 35+1; n van Heijningen, pr- van Wapata, had een 'reden om de actie te be- BAN( o. Met tien borden her jare* rdoor het dorp wil hij de motners Pekkelen. „Het is ""•nenspel met de bevol- p de eerste borden q ma.|)>ezocbt: groot huis voor We hebben er afzender bijgezet, nie- wist tot nu toe van wie 0906-I ïïden afkomstig waren. ien~fs en vroegen zich af: 'waar n 30+i to °P?' De volgende bor- 090- ivorden volgende week Vri ï2eL Daarop staat: 'aan- tti 'en: groot huis voor 150 'erotjfen'." fapaten zaten vier jaar 1 niet bij de pakken Tennisvereniging Te- rit Hazerswoude-Dorp a de brand zo vriendelijk p°dgebouw beschikbaar 'en. De padvinders gin gen toen naarstig op zoek naar sponsors voor een nieuw pand. De ruim zeventig sponsors gaven echter veelal geen geld, maar leverden direct goederen of mankracht. Tegels werden voor een symbolische prijs ge leverd, hout voor de vloer zelfs gratis. Wapata bleef ook niet met de armen over elkaar zit ten. Een aannemer bouwde de buitenkant en de scouts deden de binnenkant. Twee jaar lang werkten ze met eigen midde len hard aan het interieur. Het nieuwe gebouw is meer dan een padvindershut. Twee zalen, enkele vergaderlokalen, een groot magazijn en een se- mi-professionele keuken ma ken het tot een multi-functio- neel pand. Het is de bedoeling dat Wapata zalen gaat verhu ren en zo de inkomsten ver groot. Hoewel er geen invalide leden zijn, is er toch ook aan de rolstoelgebruikers gedacht. Een speciale oprit en een aan gepast toilet moeten het nieu we gebouw ook voor hen toe gankelijk maken. De officiële opening is op 24 april. Dan wordt ook de nieu we naam van het pand be kendgemaakt. De dag erna is het de hele dag feest voor de Wapaten. Svenvan Heijningen onthult wie er achter de mysterieuze borden in Ter Aar zit. foto v_ j TACO VAN SlMiïOT/ rtco pp chef tim brouwer de koning, 071-5356417, plv.-chef marieta kroft, 071 -5356411 Scheffer kunnen elkaar ook de huid volschelden en vervolgens gezellig een biertje gaan drinken. Ik heb er alle vertrouwen in dat het gaat lukken." Maar volgens de Ter Aarse Jeanette Keijzer loopt het stuk op Gemeente Belangen. „Dat had nooit zo'n grote partij mogen worden. Ze hebben heel wat praatjes, maar uiteindelijk is er geen geld voor hun plannen. Ze kunnen niet waarma ken wat ze beloven." Ook plaatstgenoot R. Verkerk heeft zijn twijfels over de toekomstige bestuurders. „Ze zijn geen diplomaten. Je kunt wel allerlei dingen nastreven, maar die moet je ook daadkrachtig kunnen over brengen en uitvoeren. Ik ben benieuwd of dat gaat lukken, maar geef ze nog geen 50 procent kans." Roelofarendsveen mende jaren mag bouwen, moet het tekort aan goedkope koophuizen wegnemen, vindt het col lege. Ook wil het meer woningen bouwen voor kleine huishoudens. Extra aandacht krijgt verder de openbare ruimte. Parkjes, bankjes, bushokken, muren en tunnels moeten permanent worden schoongehouden. Uiterst belangrijk noemt het college de inbreng van de inwoners bij alle plannen. Zij moeten zich samen met de ondernemers betrokken voelen bij 'het reilen en zeilen van de gemeente'. In ieder dorp organiseert het college daarom tenminste een keer in de komende vier jaar een algemene informatie- en inspraakavond. EXPOSITIE Een tentoonstelling van olieverfschilderijen van Jos Vermeulen is van 15 april tot 15 juni te zien in het gemeentehuis van Alkemade. Werken van Vermeulen bevinden zich in collecties van particuliéren, kunstverzamelaars en verschillende bedrijven. In het gemeentehuis bevinden zich vijftien werken van de schilder. Aarlanderveen DRIEMOLENLOOP Henk Angenent lost het startschot bij de 34ste driemolenloop in Aarlanderveen. De Woubrugse marathonschaat ser, winnaar van de elfstedentocht van vorig jaar, zet op maandag 13 april om 10.30 uur de kinderen tot en met acht jaar in beweging. Zij lopen 500 meter. Tien minuten later beginnen kinderen tot en met twaalf jaar aan hun loop van 2000 meter. Om 11 uur komen de oudere hardlopers aan bod. Zij kunnen kiezen uit de afstanden 15,5, 10,5 en 4,5 kilometer langs de Molenviergang. De inschrijving is vanaf 9.30 uur in het dorpshuis. Informatie bij Ben van der Post (0172-571171). AI p h e n Vd R i j n MANNEN De Wielewaal zoekt mannen die willen dansen. Elk vrij dagavond organiseert het activiteitencentrum aan de Kwartelstraat 66 stijldanslessen voor 50-plussers. Enthousiastelingen kunnen zich opgeven bij A. Wegener, tel. 0172-474966. ORANJE NASSAUSINGEL De Oranje Nassausingel in Alphen gaat dinsdag op de schop. Tussen de Korenmolenlaan en de Oranje Nassaubrug wordt de rijbaan van de singel verlegd en het kruis punt met de Paltrokmolen opgeknapt. Het werk neemt tien weken in beslag. In die periode kan het verkeer op de Oranje Nassausingel de omgelegde rijbaan benutten. Het kruispunt Paltrokmolen wordt tijdelijk afgesloten. Op de parallelweg van de singel kan het verkeer in beide richtingen blijven rijden. Benthuizen KLAPBAND Argeloze voorbijgangers op de Hoogeveenseweg den ken misschien dat de boer op vakantie ging en daarom zijn koeien aan een boom bond, maar niets is minder waar. De wagen kreeg een klapband en om de band te verwisselen moesten de koeien even uit de aanhanger. foto hielco kuipers Boskoop den haag/katwuk Tegen een 22-jarige Oegstgees- tenaar is gisteren voor de Haag se rechtbank 21 maanden cel straf geëist, waarvan zeven maanden voorwaardelijk. Justi tie verdenkt de man van handel in cocaïne, speed en XTC-pillen. Hij zou de drugs voornamelijk in Katwijk aan de man hebben gebracht. De Oegstgeestenaar legde slechts een gedeeltelijke bekentenis af. Hij beweerde uit sluitend aan vrienden en be kenden te hebben geleverd en niet, zoals getuigen hadden be weerd, aan een fors bestand klanten in Katwijk. De advocaat van de verdachte, mr. M. Roest, vroeg de rechtbank zijn cliënt, die al zo'n drie maanden in voorarrest zit, op vrije voeten te stellen in afwachting van de uit spraak. De rechtbank wees dat verzoek af. Uitspraak 24 april. Bromfietser gewond Een 16-jarige Noordwijkse bromfietser is gisteren gewond geraakt bij een verkeersongeval op de kruising Vinkenlaan/Ra nonkelstraat in zijn woonplaats. Volgens de politie zag de jonge man een auto over het hoofd, bestuurd door een 52-jarige plaatsgenote. MODELTUIN De Boskoopse hovenier Ramon Brandt heeft met zijn modeltuin de hoofdprijs gewonnen tijdens de tuinbeurs Groen en Doen '98. Waarnemend burgemeester Stolker-Nanninga overhan digde hem hiervoor een sculptuur van kunstenaar Bert van Zanten. De onderhandelaars van de drie grote politieke partijen in Jacobswoude moesten lang puzzelen voordat ze niet al leen de nieuwe kleur van de coalitie hadden uitgekozen, maar ook de poppetjes die daarbij horen hadden be dacht. Donderdag werd duide lijk waarom. In Jacobswou de woedt, ze ven jaar na de herindeling, namelijk nog altijd een stam- menoorlog. En het zwakke verzet van zijn eigen partij in die strijd heeft CDA-wethou- der C. de Lange de kop gekost. De drie grote politieke partijen in de gemeente dachten de buit eerlijk over de dorpen te verdelen. Zij wilden het colle ge zo samenstellen, dat de be langen van de gemeenschap pen zouden zijn beschermd. Een bestuurder wordt in Ja cobswoude dus niet alleen op zijn merites beoordeeld. Af- komst speelt een belangrijke rol. In feite is de woonplaats van de CDA'er zelfs van door slaggevende betekenis ge weest. Woubruggenaar J. Haasbroek (Gemeentebelang) wilde graag de portefeuille ruimtelijke ordening van plaatsgenoot De Lange over nemen. Het CDA zal zich daar tijdens de onderhandelingen niet tegen hebben verzet. De partij was ook niet zo tevreden over De Langes prestaties op dat gebied. Gemeentebelang en de WD verweten De Lange dat hij ambtelijke stukken slecht liet voorbereiden en zich te vaak achter zijn ambtenaren verschool. Met de komst van Haasbroek, in de gemeente Woubrugge destijds wethouder ruimtelijke ordening, had De Lange dan probleemloos kunnen 'door schuiven' naar welzijn. Die porte feuille beheerde hij namelijk al eens, kort na de herindeling van 1991. Hij keerde in 1994 terug als raadslid, niet omdat hij het als wethouder slecht had ge daan, maar omdat de coalitie partijen kozen voor twee in plaats van drie bestuurders. Nu het college weer wordt uit gebreid tot drie wethouders, valt De Lange opnieuw buiten de boot. De Lange moet dit keer uiteindelijk weg omdat hij uit Woubrugge komt. Dat vertrek valt voor een groot deel zijn ei gen partij te verwijten. Het CDA had als grootste partij namelijk gemakkelijk kunnen afdwingen dat De Lange kon terugkeren als wethouder welzijn. In plaats daarvan schikte de partij zich in de Jacobswoudse regel die voor schrijft dat wethouders niet in hetzelfde dorp mogen wonen. Die curieuze en tevens slappe houding betekende het einde van het wethouderschap van De Lange. robbert minkhorst»

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21