Leiden Regio 2e Paasdag aatste kans! Leiden: fietspaden op Spanjaardsbrug Bhema Christen jjemeenfe rhuisvoordeelactie antastisch programma voor fantastische stad eestraat 0P=0P to lïlarestad i 'Vrienden Meelfabriek' weer opgericht Crisiscentrum weg uit pand aan de Oude Vest Schietpartij Haarlemmerstraat: rechtbank hoort meer getuigen Reddingsen Genezingsdienst DAG 11 APRIL 1998 -CHEF HERMAN JOUSTRA, 071 -5 Economie A Q n'euwe college I 1/ van Zoeterwoude wil de lokale economie de komende vier jaren een impuls geven. Kraambalie yt Het Rijnland Zie- y£. I kenhuis in Alphen krijgt een kraambalie. Hier kunnen moeders inschrij ven voor kraamzorg. S3 rkzaamheden I3irl •kzaamheden aan de Breestraat De werkzaamheden aan de Breestraat hebben volgende plaats tussen de tussen de Diefsteeg en de Mooijapiksteeg TEXl sen de Choorlammersteeg en het Gangetje. De Koorn- teeg- het Trouwstraatje - is na een korte afsluiting weer Q0ri tbaar vanaf de Breestraat. Verderop, op de Haarlemmer- wordt volgende week ter hoogte van de Pelikaanstraat het ïervat. Jnemers Gay Games willen subsidie BH Dert g Leidse deelnemers aan de Internationale Gay Ga- ""998 in Amsterdam zijn met de gemeente Leiden in gesprek iv-en eenmalige subsidie. Eind van de maand presenteren ze Jj iij wethouder A. Pechtold (sportzaken). Onderhen zijn jl [roeiers, maar ook enkele voetballers, fietsers en mara- opers. De Leidse afdeling van het COC houdt donderdag- 17 mei tussen acht en tien uur de tweede van een serie S3-43J delijkse Gay Games Borrels in het sociëteitsgebouw aan de •gracht. Ze zijn bedoeld als informatie- en kennismakings- ïkomst voor regionale deelnemers aan de Gay Games, die augustus in Amsterdam worden gehouden. Plan om Lage Rijndijk veiliger te maken De gemeente Leiden wil dat de Spanjaardsbrug zo snel mogelijk wordt verbreed, zodat aparte stroken kunnen worden aangelegd voor fietsers. Daarover wordt overleg gepleegd met de provincie, de eigenaar van de brug. ,,Op de brug is de weg voor fietsers en auto's zes meter breed. Aan beide kanten is er twee meter voetpad. Wij zouden van die voetpaden graag fietspaden maken, maar dan moet de brug worden verbreed om ook de voetgangers een plaats te geven", aldus A. Haagsman van de afdeling Verkeer en Vervoer. keerplaatsen. Maar na de Su- matrastraat wordt dat lastig. Haagsman: ,,Het is woekeren met de ruimte. Er moeten waar schijnlijk een bushalte en wat parkeerplaatsen verdwijnen. Vanwege het eenrichtingsver keer moeten de busroutes wor den verlegd. Een alternatief voor de bus sen die nu over de Lage Rijndijk naar de Singel rijden, is de route via de Sumatrastraat en de Suri- namestraat." A. Groeneweg, die als bewo ner van De Kooi in de Denk-en Doegroep meepraat over de verkeersplannen voor de Lage Rijndijk, heeft zijn bedenkingen tegen de ideeën van de ge meente. „Vorig jaar is lijn 43 juist weg gehaald uit de Surinamestraat, omdat daar verkeersdrempels zouden moeten komen en dan kan de bus er niet meer rijden. Die drempels zijn er nog niet eens en nu willen ze weer een bus door de Surinamestraat. Ik vind dat nu eens goed naar de hele verkeerssituatie in De Kooi moet worden gekeken, samen met de afdeling verkeer van de politie en mensen van de bus- LEIDEN GERRY VAN BAKEL De verbreding van de brug vormt een onderdeel van het veiliger maken van de Lage Rijndijk voor fietsers. Haags man: „Iedereen is het erover eens dat we wat moeten doen voor de fietsers." In november werd tijdens een discussie/informatie-avond met buurtbewoners en onderne mers gesproken over fietspa den, parkeerplaatsen en wel of geen eenrichtingsverkeer. Naar aanleiding van dat over leg werkt Ingenieursbureau Am sterdam in opdracht van de ge meente een verkeersplan uit dat uitgaat van fietspaden aan bei de zijden van de Lage Rijndijk van de Zijlpoort tot en met de Spanjaardsbrug en eenrich tingsverkeer vanaf de Zijlpoort tot aan de Sumatrastraat. Voorbij de Sumatrastraat tot de Spanjaardsbrug blijft het tweerichtingsverkeer bestaan, zodat het industrieterrein De Waard bereikbaar blijft voor au to's. Op het stuk waar eenrich tingsverkeer komt, is plaats ge noeg voor fietspaden en par- Leiden wil dat de Spanjaardsbrug zo snel mogelijk wordt verbreed. FOTO HENK BOUWMAN maatschappij ZWN." In mei hoopt Haagsman i kunnen gaan houden. buurt. Wij praten al sinds au- dat blijven we doen. Het is nog Haagsman: „Wij willen graag gustus met bewoners en onder- geen besluit van het gemeente- spraakavonden in de buurt te een interactief proces met de nemers van de Lage Rijndijk en bestuur." "iwroom- en demonstratiemodellen. BL m 11j ratisi rtl. M /vonin ZOIT En. lenden guldens voordeel op al onze 2e paasdag open van 10.00 tot 17.00 uur (Autoboulevard Leiderdorp). 2352 BZ Leiderdorp, tel 071 5411110 PEUGEOT houd van de karakteristieke buitenkant van de gebouwen. Volgens het college pakt dat duurder uit dan in het rapport wordt voorgespiegeld. Bo vendien zouden de plannen enkele onvolkomen heden bevatten, waardoor de kosten nog eens hoger zouden uitvallen. Sengers: „Dat kwam voor mij als een donderslag bij heldere hemel. Er was geen enkele aanwijzing dat het rapport van Rap- pange niet zou deugen." Reden genoeg voor Sengers en de 'zijnen' de Vrienden van de Meelfabriek weer nieuw leven in te blazen. Die club werd begin 1997 opgericht, maar al vrij snel weer opgeheven. De initiatiefne mers besloten daartoe, toen plannen voor herge bruik van het complex steeds vastere vormen be gon aan te nemen. 'De Vrienden van de Meelfabriek' is opnieuw op gericht. Het is de bedoeling dat deze club Leidse burgers, die gemeen hebben dat ze een zorgvul dige discussie willen over de toekomst van het fa briekscomplex aan de Oosterkerkstraat en stre ven naar behoud ervan, snel bij elkaar komt om een strategie uit te stippelen. „De oprichting is noodzakelijk", zegt F. Sengers van de club. „We hebben helaas weer een doel. Tot de heroprichting werd besloten toen on langs bekend werd dat het nieuwe gemeentebe stuur het plan van architectenbureau Rappange voor woningbouw in het complex in de prullen mand wil gooien. Rappange ging uit van het be- tentoonstellingen Stoom, Staal en Studeerkamers en Cold Fusion (Richard Meitner) maandag, 2e Paasdag Stoomkoorts (theater) om 14.00 en 15.00 uur in Museum Boerhaave, Leiden Lange St. Agnietenstraat 10 071 -5214 224 DEN HAAG/LEIDEN Opbrengst bal voor goed doel jkzijn wij er allemaal dat wij in en voor een ere stad als Leiden kun- ■ken. t is niet de ambtenaar de klasse Godefridus Sla- ie bij zijn afscheid na jaren trouwe dienst zijn toespreekt. Het is een lit het prachtige college- nma 'Op koers naar lat deze week dan toch jk is verschenen. Hoera! Leiden woont bent u ukkig mens. Als u er nog lont, moest u maar eens irhuizen naar de Sleutel- let gaat steeds beter met lezen wij in het bijzon- 'ie programma. „In de 'en jaren is op tal van ter vooruitgang geboekt. De van de stad verbetert •■"Hoera! A, GroenLinks, D66 en reven het uitmuntende ima. Die regeerden de ien vier jaar met veel ple- enthousiasme de stad j allemaal zo trots op gaan zij de komende if nog even mee door. En tzij hun plannen voor de tst ontvouwen, steken zij eerst nog eens een bos- iin het achterste vanwe- wat zij tussen 1994 en re Qor moois hebben ge ilet mis wat PvdA, inks, D66 en CDA voor u bereikt. „Er staan meer in de stad dan vroeger, zijn opgeknapt. Ooit r den bouwprojecten leve- tf dtaten op, waarover cde meeste mensen fteden zijn, zoals bij de liaan." Hoera! imende vijf mannen die en een wethouderszetel zijn ook bijzonder be- 'et het lot van hen die nder verdienen dan zij. kenheid met 'de men sen', lezen wij in 'Op Koers naar 2002', heeft hen tot elkaar ge bracht. „Leiden loopt voorop waar het gaat om sociaal beleid. Verstrekkingen, kwijtschelding en een rechtvaardige belasting mix geven de Leidenaars met de laagste inkomens de broodno dige extra ruimte. Een sociaal pension biedt de allerzwaksten onderdak.Hoera! Dagelijks gaan zij fluitend naar hun werk. „Leiden is een prach tige stad om je als bedrijf of be woner te vestigen en om te be zoeken voor een snufje cultuur of om uit te gaan", vinden zij. „Leiden moet nadrukkelijker op de kaart van Nederland worden gezet. Dat geldt ook voor de uit straling van het beleid, waar wij trots op zijn." Hoera! Als het werk gedaan is gaan on ze wethouders in polonaise door de stad. Met de linkerhand slaan zij zichzelf op de borst en met de rechter elkaar op de schouder. Maar ho eens! Wat lezen wij daar in 'Op koers naar 2002'? „Het mag goed gaan met Lei den, dat is geen reden tot zelf- genoegzaamheid. Oh nee? Echt niet? Ook niet een beetje? Gut. Superburgemeester Is het een fles met een kurken trekker? Is het een rups? Is het een slappe penis? Nee! 't Is su perburgemeester! Gisteren lag er opeens een kleurplaat in de brievenbus. Leiden kiest zijn burgemeester, stond erboven. En dan elf plaat jes van iets met een ketting om wat biertjes drinkt, haring hapt, een oud vrouwtje de straat over helpt en klapsigaren opsteekt. Want behalve raadsleden mo gen ook gewone Leidenaars zeggen wat voor soort burge meester zij na het vertrek van Cees Goekoop graag zien aan treden. Onder elk plaatje staat een rondje. U mag er drie in kleuren. Maar de keuze is beperkt. Wilt u graag een vrouw als burgemees ter? Dat kan de gemeente geen barst schelen. Vindt u dat het tijd wordt dat in de stad van vluchtelingen een allochtoon de ambtsketting mag omhangen? Roep het maar in de toiletpot, want de gemeente wil het niet horen. Ziet u graag eens een PvdA'er, of misschien zelfs'een Groene op de burgemeesters- stoel? Tsja, dat kunt u wel wil len, maar 't kan de gemeente niet bommen. De keuze is beperkt. U mag een burgemeester kiezen die 'dol is op hutspot', eentje die 'van een geintje houdt' en een magi straat die 'oog en oor heeft voor de gewone mensen in de stad'. Zo doe je dat als je het domme volk laat meepraten. Dan stuur je ze een vel papier met elf teke ningen en meldt dat ze bij drie daarvan het rondje mogen in kleuren. Een kind kan de was doen. Ons advies: kleur alle rondjes in, rol deze papieren belediging op, stop hem in een kartonnen ko ker en stuur hem terug naar waar hij vandaan kwam: de ge meente Leiden, Postbus 9100, 2300 PC, Leiden. Een postzegel is niet nodig. AAD RIETVELD Woensdag 29 april is er in de Stadsgehoorzaal voor de tweede maal een Oranjebal. In diverse zalen treden Gordon, Mrs Ein stein, Bill Bakers Big Band, het zigeunerensemble Tipac en de Nederlandstalige Rock 82 Loll band Van Katoen op. Serviceclub Ronde Tafel 150 organiseert het bal. Zij wil de opbrengst ten goede laten ko men aan Interplast Holland, dat medische hulpprogrammas uit voert in ontwikkelingslanden. Plastische chirurgen, anesthe sisten en operatie-assistenten opereren kinderen met brand wonden en lipspleten kosteloos. Kaarten voor dit evenement kosten vijftig gulden. Ze zijn on der meer te verkrijgen aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Het Jongeren Krisisinterventie- centrum Leiden (JKL) moet ui terlijk 4 mei zijn verdwenen uit het pand Oude Vest 181. De ge meente Leiden, de eigenaresse van het gebouw, moet voor elke dag dat zij in gebreke blijft vijf honderd gulden betalen. De Haagse rechtbank heeft met die uitspraak een buurman van het JKL in het gelijkgesteld. De man klaagde over overlast van het crisiscentrum. Tevens ontdekte hij in het bestem mingsplan dat het centrum daar helemaal niet mocht zijn. Daarop stapte hij met een an dere buurtbewoner eerst naar de gemeente. Ter verdediging voerden burgemeester en wet houders destijds aan dat bewust was besloten om de vestiging van het JKL geheim te houden. Ouders van de jongeren hoef den niet te weten waar hun kin deren uithingen. De gemeente verklaarde de klacht van de twee buurtbewo ners ongegrond. Wel besloot het college om een procedure op gang te brengen om de bestem ming van het pand te verande ren, waardoor het JKL uit de 'il legaliteit' zou worden gehaald. Een van de twee klagende bu ren nam daar echter geen ge noegen mee en schakelde de rechter in. Het is nog niet be kend in welk pand het JKL nu wordt ondergebracht. Nieuwbouw RIAGG bij LUMC Tegenover de grote parkeergarage van het Leidse Universitair Me disch Centrum (LUMC) wordt vrijdag 24 april de eerste paal gesla gen voor het nieuwe onderkomen van de RIAGG. In de loop van volgend jaar is het pand klaar. Aanvankelijk was de gedachte, dat dit in 1997 al zou worden betrokken. In het gebouw worden de vol wassenen- en ouderenzorg gevestigd, het Centrum Autisme Noor delijk Zuid-Holland, de Kinder- en Jeugd-GGZ, het Bureau Jeugd zorg Zuid-Holland Noord en de Leidse vestiging van de stichting Jeugdzorg Den Haag/Zuid-Holland Noord. Door de verhuizing is het mogelijk om de samenwerking met het LUMC op het gebied van onderwijs en onderzoek te versterken. DEN HAAG/LEIDEN PERSBUREAU CERBERUS De Haagse rechtbank wil nog diverse getuigen horen, die hel derheid kunnen verschaffen over de schietpartij, die 10 janu ari in de Haarlemmerstraat plaatshad; De 35-jarige ver dachte schutter uit Waddinx- veen stond gisteren terecht. De getuigen, die de rechtbank hoorde, brachten geen klaar heid in de zaak. Integendeel zelfs. Er rezen zoveel vragen, dat de rechtbank besloot om nog meer getuigen op te roe pen. De zaak werd daarom te rugverwezen naar de rechter- -commissaris. De schietpartij was het gevolg van een ruzie in café De Klik spaan waar een feest aan de gang was. Een bezoeker daar van beschuldigde de Waddinx- vener ervan, dat hij zijn vrien din een elleboogstoot in de buik had gegeven waardoor zij een miskraam kreeg. De verdachte zou vervolgens buiten het café in de richting van de vriend van die vrouw hebben geschoten. Er werd niemand geraakt. De Waddinxvener zegt zelf, dat het pistool 'per ongeluk' af ging, toen de politie hem wilde inrekenen. Hij zou niet op ie mand hebben geschoten. Een van de getuigen, die de recht bank nog moet horen, zou te gen betaling van 3500 gulden belastende verklaringen over de verdachte hebben afgelegd. Dat verklaarde een getuige, die gis teren voor de rechtbank ver scheen. De Waddinxvener stond ook nog terecht wegens een bedrei ging met een pistool in Gouda. De zaak wordt over enkele maanden voortgezet. Zondag 12 april, Aanvang 13.30 uur: "Zie, Ik zal genezing schenken en herstel. Ik zal hen genezen en hun een schat van bestendige vrede ontsluiten (Jer. 33:6 Spreker: Martie Haayer Turkooislaan 131, Leiden Info: 8 071-5213414

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 15