Gebrselassie wil record in Hengelo PSV en Manchester United komen nog niet tot elkaar uby Pennings en Heddy Boers op herhaling Sport Operatie Wennemars (OK is favoriet op louwenrugby-toernooi Couples leidt in US Masters chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater, 071-5356463 SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10 van donderdag 9 april. 7-9-10-12-13-15-18-26-44-46-47-52- 53-56-58-63-69-71-77-78 (onder voorbehoud) VOETBAL Duitsland, competitie: Bochum - Rostock 1-3. Kaisersl. - Dortmund 1-1. Stand aan kop: Kaisersl. 29-59 Schalke'04 28-45 BayernM. 29-55 Stuttgart 29-42 Leverkusen 28-50 Hertha BSC 28-39 Rostock 30-46 Dortmund 29-39 GOLF Augusta (VSt). Masters. Stand na eerste ronde: 1. Couples (VSt) 69 slagen. 2. Hoch (VSt). Olazabal (Spa), Stankowski (VSt) 70. 5. Az.nger (VSt). Blackmar (VSt). Woods (VSt), Zoeller (VSt). Montgomery (GBr). TENNIS Unicum Paas A** HEA, le ronde: M. Fleischeuer - F, Schie- ring 6-4 6-3, J. Heinhuis - S Frerichs 6-1 6-0. 2e ronde: m. Brand - M. Oonk 7-6 6- 4; T. Rompa - S. Aarts (3) 6-4 5-7 6-3; S. van Heijst - E. Ummels 7-5 7-5; J Hein- huis - G. v.d. Broek 6-2 6-1; R. Nagtzaam - D Kockx 6-3 6-0; J. Strik - M. Vanherck 6- 2 6-3; J. Winnink - K. Folkerts 6-3 6-3. DEA. le ronde: S. Hartingsveld - B v.d. Gugten 6-1 7-5. K. Gijsbertse - A. de Bont 6-3 6-2; A. Scholer - F de Boer 6-2 6-0; 0. Kalusnaja (Rus) - M. Hoogland 6-4 6-3; J Boverhof - Ch Ruitenberg 2-6 6-2 6-1; H. Boers - R. Pennings 7-5 4-5 afgebroken wegens onweer; T. Mol - A. Vuyk 6-3 7-5. Hongkong. Mannen, 680.000 gulden. Tweede ronde: Pozzi (lta/7) - Prinosil (Dui) 6-4 7-6, Burrieza (Spa) - Damm (Tsi/6) 6-4 6-4, Carlsen (Den/8) - Grant (VSt) 3-6 7-6 6-4, Godwin (ZAf) - Motomura (Jap) 6-3 4- 6 6-0, Byron Black (Zim) - Vinck (Dui) 6-1 6-2, Lareau (Can) - Nestor (Can) 7-6 6-3. Estoril. Mannen. 1,25 miljoen gulden. Tweede ronde: Mantilla (Spa/1) - Gaudenzi (Ita) 6-1 1-6 7-6, Muster (Oos/6) - Melige- m (Bra) 7-5 6-3, Albert Costa (Spa/4) - No vak (Tsj) 6-1 6-4, Alarm (Mar) - Dosedel (Ts|) 6-4 4-6 7-6. Carlos Costa (Spa) - Vilo- ca (Spa) 6-2 3-6 6-2. Moya (Spa/2) - Goellner (Dui) 6-3 6-2. Madras. Mannen. 810.000 gulden. Tweede ronde: Rafter (Aus/1) - Heuberger (Zwi) 6-2 6-4, Paes (Ina) - Golmard (Fra) 7- 6 2-6 3-1 opgave Golmard, Pavel (Roe/8) - Belobrajdic (Aus) 6-4 6-0, Tillström (Zwe) - Delaitre (Fra) 7-5 6-3, Woodbridge (Aus/2) - Caratti (Ita) 6-0 6-7 6-2, Woodforde WIELRENNEN Vitoria. Ronde van Baskenland. Vierde etappe, Viana - Vitoria: 1. Elli (Ita) 187 km in 5.14,10. 2 Jalabert (Fra). 3 Francesco Casagrande (Ita), 4. Zberg (Zwi). 5. Lanfranchi (Ita), 6. Heras (Spa), 7 Noe (Ita), 8. Belli (Ita), 9. Clavero (Spa), 10. Meier (Zwi); 16 Boogerd, 57. Den Bakker 2.19, 85. Jonker 14.13, 109. Lotz 16.46. Opgegeven: Olano (Spa), Moerenhout en Algemeen klassement: 1 Cuesta (Spa) 20 32.28, 2. Jalabert 0.51. 3. Francesco Casagrande, 4 Belli. 5 Zberg 1,07. 6 Elli 1 09, 7 Clavero, 8 Boogerd, 9 Garmen- dia (Spa), 10. Luttenberger (Oos). 75 Den Bakker 32 06. 100. Jonker 43.21. 126. Lotz 58 01 Mamers Ronde van de Sarthe. Derde etappe, La Ferthe-Bernard - Ma- "Horsipuu (Est) 200,3 km in 5.18.08, 2. Wust (Dui), 3. Ivanov (Rus), 4 Hoste (Bel), 5. Aggiano (Ita), 6. Morelle (Fra), 7. Hunt (GBrTT8. Gouvenou (Fra), 9. Freire-Gomez (Spa), 10 Van Sevenant (Bel) Algemeen Klassement: 1. Kirsipuu.' 2. Wust 0.16, 3 Ivanov, 4. Streel (Bel) 0.30, 5. Paolino (Ita) 0.34. ZEILEN Mallorca. Prinses Sofia Trofee. Europe, na vier races 1 Robertson (GBr) 6. 2 Niemann (Dui) 6, 3. Brouwer (Leiden) 7. 12. Maaike de Koning (Ned) 17, 16. Marcellen de Koning (Ned) 23 dalfsen gpd Erben Wennemars moet alsnog aan zijn schouder geopereerd worden. De schaatser uit Dalf- sen, die tijdens de Olympische Spelen in Nagano op de 500 meter ten val kwam, gaat op 22 april onder het mes bij Dr. Ro bert Bots in het Zwolse zieken huis De Weezenlanden. Volgens Wennemars is de in greep noodzakelijk doordat in de gekwetste schouder een bloeding optrad. 'Het wordt een kijk-operatie waarbij de boel wordt schoongemaakt. En gaan ze kijken naar het bot dat kapot was. Dat is verschoven en mis schien moet er een stukje ver wijderd worden.' Voor Wennemars is het een teleurstelling dat het genezings proces zo langzaam verloopt. Ik ben met de ploeg mee ge weest naar Calgary voor het WK afstanden en daar reed ik als een dolle. Dat zag er goed uit." Voetbalvereniging UDO, uitkomend in de 4e klasse zondag van de KNVB, zoekt voor het komend seizoen 1998/1999 een: Trainer-Coach III als assistent van hoofdtrainer Nico v.d. Salm. Het gaat om het mede verzorgen van de trainingen op dinsdag- en vrij dagavond alsmede de begeleiding van het tweede elftal op wedstrijddagen. Voor uw reacties of nadere informatie kunt u terecht bij: René Louter, secretaris UDO, postbus 1212, 2340 BE Oegstgeest. Tel.: 06-53617755. Haile Gebrselassie probeert tijdens de Adriaan Paulen Memorial op 1 juni in Hengelo het wereldrecord op de 10 km verbeteren. De Ethiopiër wil het record heroveren op de Keniaan Paul Tergat (26.27,85). Als hij slaagt, loopt Gebrselassie voor de tweede maal een mondiale toptijd in Hengelo. In 1995 kwam de 24-jarige atleet tot een tijd van 26.43,53. Dat re cord verbeterde hij zelf vorig jaar tot 26.31,32, voordat Tergat het huidige record vestigde. Ge brselassie is op de 10 km olym pisch kampioen en drievoudig wereldkampioen. Op de 800 meter hebben de organisatoren van de APM Mar- ko Koers en Gert-Jan Liefers ge contracteerd. Bovendien ver schijnen op die afstand de Zuid- Afrikaan Sepeng (zilver tijdens de Olympische Spelen '96) en de Kenianen Malakwen en Chirchir aan de start. Meer deelnemers kon de or ganisatie gisteren nog niet pre senteren. Jos Hermens, die met deelnemers onderhandelt, meldde dat hij eerst even wilde afwachten wie er nu in vorm is. „Het is nog vroeg in het sei zoen. Je kunt wel mensen uit nodigen die vorig seizoen goed presteerden, maar dan loop je het risico dat ze dat net in deze jaargang niet meer doen." De wedstrijden staan overi gens in het teken van Fanny Bl- ankers-Koen, naar wie het sta dion in Hengelo vernoemd is. De Nederlandse atlete won vijf tig jaar geleden tijdens de Olympische Spelen in Londen vier maal goud: op de 100 me ter, de 200 meter, de 80 meter horden en de estafette (4 x 100). Bovendien wordt ze later deze maand tachtig. De organisato ren hebben voor haar enkele verrassingen voorbereid, waar op ze gisteren nog niet vooruit wilden lopen. De atlete zelf keek op een persconferentie in Amsterdam nog eens terug op haar succes in Londen. Blankers-Koen wees vooral op het verschil in bele ving van de atleten van toen en nu. „Vroeger ging het om de prijzen. Nu gaat het om geld, geld, geld. Jammer, maar dat is niet terug te draaien." Gouden schoen voor Loroupe ROTTERDAM ANP Dat de beste atlete veui de wereld in Rotterdam aan de start verschijnt, was al be kend. De Keniaanse Tegla Loroupe prijkt al weken pro minent op het affiche van de 18de marathon van Rotter dam. Nu wordt haar faam ook in een onderscheiding uitgedrukt: de gouden schoen, een prijs die aan geeft dat ze inderdaad de beste is. De prijs is ingesteld door de associatie van internatio nale marathons en wegwed strijden, de AIMS. Loroupe krijgt de prijs op 17 april in Rotterdam, twee dagen voor de marathon. lermars verliest arbitragezaak De arbitragecommissie van de KNVB heeft de vordering Mare Overmars op Ajax afgewezen. Hij eiste van zijn vorige bever 3 miljoen gulden, 20 procent van de door Arsenal be- u transfersom van 15 miljoen. Overmars voerde vorige bd tijdens de behandeling van de zaak aan dat hij recht op bid had gezien een clausule in zijn contract met de Amster- club. Ajax bestrijdt dit: de clausule zou met instemming hermars zijn vervallen. derland loot Ecuador Het Nederlands Davis Cupteam speelt een Uotie/degradatiewedstrijd tegen Ecuador. Het geplaatste rlandse team speelt eind september thuis. De loting was erdagin Londen. In de promotie-/degradatiegroep zitten Jit verliezers van de wereldgroep aangevuld met acht win- i van de zonegroepen I. ipattoni verlaat Bayern en Giovanni Trapattoni verlaat Bayem München aan _ide van het seizoen. Ottmar Hitzfeld, momenteel tech- jdirecteur bij Borussia Dortmund, geldt als een belangrijke jidaat voor de opvolging van Trapattoni. „Hij zou goed bij m passen", aldus voorzitter Beckenbauer. Op de terugkeer upp Heynckes (Real Madrid) is ook al druk gezinspeeld. Jaap Stam: 'Ik ga er absoluut vanuit dat het rond komt' eindhoven mark caldenhoven gpd-verslaggever Voor Jaap( Stam is het zo klaar als een klontje. Als het aan de verdediger van PSV ligt, hult hij zich na het wereld kampioenschap voetbal in Frankrijk - komende zomer - in het rode shirt van Manchestèr United. „Het ziet er heel goed uit. Ik ga er absoluut vanuit dat het rond komt." Manchester United zou gisteren ne gen miljoen pond - een slordige dertig miljoen gulden - hebben geboden voor Stam. PSV-voorzitter Harry van Raaij vraagt tweeëneenhalf miljoen pond - negen miljoen gulden - meer, zodat PSV een eventueel vertrek van de 26- jarige verdediger uit Kampen kan compenseren met het aantrekken van een opvolger. Edwards: „Er is nog een verschil, maar ik weet dat ons nieuwe bod serieus wordt genomen." Manchester United wil vaart maken met de komst van Stam, omdat het in Chelsea opnieuw een concurrent heeft. Drie maanden geleden, toen Ruud Gullit nog de scepter zwaaide in Londen, meldde Chelsea zich al bij de Eindhovenaren. Martin Edwards, de voorzitter van Manchester United.: „Binnen twee weken wil ik duidelijk heid." PSV zit vooralsnog hoog in de boom, daar de elfvoudig international vorig jaar in Eindhoven bijtekende tot 2003. Stam: „Van Raaij zegt dat wel, maar mijn eerste verbintenis liep tot 2002. PSV moet dat gegeven natuurlijk niet te eenzijdig uitleggen." Ton van Dalen, die namens World Soccer Consult al in januari de contac ten legde tussen United en PSV: „Het is niet aan mij bedragen naar buiten te brengen. Duidelijk is wel dat het ver haal van die vijftig miljoen gulden een eigen leven is gaan leiden. Van Raaij noemde dat bedrag vooral om poten tiële kopers af te schrikken. PSV heeft die vraagprijs inmiddels laten zakken. Verder kan ik er geen zinnig woord over zeggen. Van Raaij en Edwards kennen nu eikaars standpunten." Tijdens een eerste onderhoud, giste ren in het Philips-stadion, kwam het duo er niet uit. Volgende week hervat ten Van Raaij en Edwards, die ook spraken over zaken als merchandising en supportersproblematiek, de onder handelingen over een aanstaande overgang van Stam naar Old Trafford. Edwards: „Ik heb heel constructief met Van Raaij gesproken. Ik denk dat op zeer korte termijn zal blijken of het een vruchtbaar gesprek is geweest." Tussen vraag en aanbod, zo verdui delijkte Van Dalen, gaapt vooralsnog een te groot gat. „Het was een oriënte rend gesprek, waarin beide partijen hun standpunten hebben bepaald. Dat United een bod heeft uitgebracht, is een groot woord. Voorlopig liggen ze in elk geval nog te ver uit elkaar." Jaap Stam, die via DOS Kampen, FC Zwolle, Cambuur Leeuwarden en Wil lem II bij PSV belandde, denkt daar nu al anders over. Hij liep gisteravond al vast stiekem vooruit op een naderende verhuizing naar het noordwesten van Engeland. „Het is droom voor iedere voetballer om bij Manchester United te spelen. PSV moet begrijpen dat er sportief en financieel een uitdaging ligt. Daarin zal PSV me niet kunnen remmen. United is absolute top. Ik wil dolgraag naar Engeland en heb ver trouwen dat het snel goed komt. Als de voorbereiding van Oranje op het WK begint, wil ik in elk geval overal vanaf zijn. Ik moet veel dingen, zoals de ver huizing, in korte tijd regelen." Boven dien verwacht Stams vrouw Ellis in au gustus hun eerste kind. „Daarom wil ik zo snel mogelijk duidelijkheid. Dan kan ik me in alle rust op het WK rich ten." Na Pasen, zo beaamde Van Dalen gisteren, is inmiddels een gesprek ge arrangeerd tussen hem, Van Raaij en Stam zelf. „Want Stam is geen onbe langrijke schakel in deze zaak." Stam, die pas met United kan onderhande len als PSV en United overeensteming hebben bereikt, zit voorlopig in de wachtkamer. „Maar, nogmaals, ik heb goede hoop dat het in orde komt." rov komt weg met geldboete n. Tweeduizend gulden boete en een voorwaardelijke ont- mg van de rijbevoegdheid van een halfjaar. Deze straf heeft thter de oud-speler van FC Twente, Joeri Petrov (23) opge- Cvegens het rijden onder invloed. Petrov werd vorig jaar in bede aangehouden toen hij met zijn auto zonder verlich- tondreed. Nader onderzoek leerde dat Petrov zonder rijbe- leed en had gedronken. Hij werd destijds door FC Twente pk geschorst en kreeg een boete van de club. Petrov werd in lari door FC Twente ontslagen, nadat hij zich op een trai- skamp in Kroatië had misdragen, naar verluidt door over ig alcoholgebruik. Petrov voetbalt inmiddels bij RKC. I Madrid tekent beroep aan g. Real Madrid heeft beroep aangetekend teggen de straf Ie Europese voetbalbond UEFA de Madrileense club heeft jlegd naar aanleiding van het 'doelincident'. Real Madrid gvan de UEFA een boete van 1,8 miljoen gulden. Bovendien tde club twee Europese thuiswedstrijden op 300 kilometer ind van Madrid spelen. 1 pieter van der vlietdat de clubs die komen vo (liefhebbers kunnen dit ht oijeekeinde flink aan hun komen. In Leiden en iheim worden ook dit jaar Ie traditionele Paastoer- georganiseerd. Bij intal ampioen DIOK is voor de st op keer het internationaal een i 0i voor vrouwen. Dit jaar Per 122 ploegen deel aan het de 1 te clubrugbytoemooi van rilde L n de vertegenwoordigders uit n w Engeland, Schotland, ontn[ Duitsland, Zweden en ind. Titelverdediger die de afgelopen twee won, maakt wederom kans. De Leidse is in vorm, eindigde als. aan de Smaragdlaan gespeeld. vol doende rugbyniveau hebben om er een mooi toernboi van te maken. Toch zijn we ook al be zig om voor volgend jaar het toernooi te organiseren. Door mijn contacten in Amerika en Canada is de kans groot dat het volgend jaar iets groter wordt dan dat we gewend zijn". De Brits Canadese kwam ooit naar DIOK om op het Paastoer- nooi te spelen, maar keerde vo rig jaar definitief terug in de Sleutelstad om te gaan werken bij Estec in Noordwijk en te rug byen bij DIOK. Vanaf dat mo ment is ze ook betrokken bij de organisatie van het Paasevene- ment. Het Leidse toernooi wordt vanaf zaterdagmiddag erdor.Up in de competitie het Delftse Thor en staat "tnale van de Nederlandse l ;t De tndien blijven dit jaar k H. pteams thuis, omdat het opge kampioenschap vrou- ')y over drie weken in lam van start gaat. Hun ationals kregen geen toe een iiing om in Leiden aan te achth „Jammer", vindt DIOK- ige n sator Kyme Gates. „Maar u reldkampioenschap is nu lal het belangrijkste eve- u ku it. Dat neemt niet weg In Sassenheim wordt de 'he- rerivariant' van het Paastoer- nooi gespeeld. In navolging van DIOK organiseert de Sassen- heimse eerste klasser op zater dag en zondag vanaf twaalf uur een toernooi met twaalf clubs waarvan het merendeel uit En geland en Schotland komt. Ge zelligheid troef bij de The Bas-, sets, want de deelnemers over nachten op het nieuwe complex aan de Vijfmeiweg in tenten. PETER KLEIN edstrijd uit het totale pro- ia van het tweesterren toernooi van Unicum fsteren niet worden afge- Een hevige donderslag daaropvolgende wolk- verdreef Heddy Boers en 'ennings van het center Thuisspeelster Boers be- iddag met setwinst op loordwijkerhoutse Pen- iezit een 5-4 en een break 'rong in de tweede set. De ïlijkste uitslag bij de ;n was de uitschakeling Ie als derde geplaatste Aarts door Tim Rompa. ier ruim drie jaar geleden in Boers en Pennings voor 'ste maal tegenover el- liet in zomaar een toer- maar in de finale van de 11 Masters van 1994. Ui- verspeeld op hetzelfde court van Unicum, dat als decor diende voor ieder geval voor Leiden pier interessantste treffen eerste ronde van het schema bij de vrouwen, jaar geleden was Pen de beste gebleken, maar -M met de Masters-titel d kwam ze in de Leidse tnooien nauwelijks meer Dag! e- Boers liet zich een jaar Dt Master kronen, stootte Uels tot de landelijke A- .p-jtor en kan daardoor in de "hei r^° a^een hjdens haar ititiepartijen voor Uni- ewonderd worden, y Pennings had het duel kwam langszij en ging direct tot 7-5 door. In de tweede set, bij 3- 3, brak Pennings met enkele vol doorgeslagen, snelle returns de het laatste jaar sterk verbeterde opslag („tegenwoordig sla ik echt geen vijftien dubbele fou ten per partij meer, maar hoog uit twee") van Boers. Ander maal kon ze de klus niet direct klaren, leverde meteen haar ser vice weer in, maar brak Boers op 4-4 opnieuw. Aan de laatste vier rake klappen benodigd voor setwinst kwam Pennings niet meer toe. Een enkele felle donderslag op donderdag noopte referee Pim van Doorn toch het restant van het treffen tot vandaag uit te stellen. „Een beetje trainingsachter stand", was de verklaring van Pennings over het niet kunnen binnenhalen van de eerste set. „Vorig jaar heb ik mijn school voorrang gegeven. Trainen en toernooien spelen kwam geheel op het tweede plan. Pas na het behalen van mijn atheneumdi ploma ben ik weer echt gaan tennissen. Dit was mijn eerste toernooi sinds de Kerst. De drie maal winst in de kwalifikatie (tegen Inge de Geest, Unicumse Marjet Groenleer en Alexa de Bont) en het bereiken van het hoofdtoernooi is al een redelijk hoogtepunt voor dit jaar. Het Paas A-toemooi op Uni cum vormt een goede voorbe reiding voor de competitie, waar Pennings dit seizoen in Zandvoort 3 in de eerste klasse uitkomt. Daarmee is de Noord- wijkerhoutse de zoveelste goede speelster, die de regio verlaten heeft. „Ik wilde mijn horizon verleggen. Dan probeer je bij een club te gaan spelen, waar je ook verder kunt. Bij de BI-toer nooien speelde ik in Leiden steeds in schema's met zes speelsters. Dan is de keuze voor de A-toernooien gauw gemaakt, want anders speel je te weinig. Inmiddels sta ik op plaats 94 van de Nederlandse ranglijst en ben ik dus dicht bij mijn doel voor dit jaar, de A-lijst halen. Daarna kijken we wel verder. Satellites of eventueel toernooi en in Frankrijk, ik heb in ieder geval mijn licentie alvast aange vraagd." Net als Pennings verklaarde ook Boers enkele unforced er rors in het toch redelijk hoog staande duel met „weinig ge traind de laatste tijd. Ik loop momenteel stage voor mijn op leiding tot doktersassistente." De motivatie is echter ook wat minder bij de speelster uit het eerste team van Unicum, die de laatste twee jaar alleen in de A-toernooien uitkwam. „Het valt niet mee in die toernooien. Weinig sfeer en vriendschap. Daar moet je dan wel altijd te gen kunnen." Ondanks de jeugdige clan met Hingis, Kournikova, de zus jes Williams en Mirjan Lucic is de gemiddelde leeftijd bij de wouwen in de top-100 van de wereld nog steeds rond de 24 jaar. Het moet voor de 19-jarige Boers en de iets jongere Pen nings voldoende reden zijn er nog eens vol tegenaan te gaan. augusta De Amerikaanse golfer Fred Couples leidt na de eerste ron de van de US Masters in Augusta. Voor de achttien holes had de kam pioen van zes jaar geleden 69 slagen nodig, drie onder par. Zijn land genoten Scoff Hoch en Paul Stankowski en de Spanjaard Jose-Maria Olazabal delen de tweede plaats met 70 slagen. Titelverdediger Tiger Woods uit de Verenigde Staten, die op de foto afslaat op de eerste hole, bezet met 71 slagen de gedeelde vijfde plaats. Tien spelers moesten hun eerste ronde afbreken vanwege in vallende duisternis. Zij speelden vanochtend de resterende holes. De deelnemers aan het prestigieuze golfevenement hebben veel last van de harde wind, die volgens de weersvoorspellingen aan blijft houden. „Als het zo blijft, moeten we na de Masters minstens een maand bij komen", voorzag Olazabal. foto ap Ruby Pennings verzuimde de eerste set tegen Heddy Boers in winst om te zettenfoto taco van der eb tussen twee de in het district Leiden opgegroeide speelsters reeds een voor haar veel posi tievere wending kunnen geven. De Noordwijkerhoutse nam in de eerste set een 4-1 en 5-3 voorsprong, maar verzuimde het karwei af te ronden. Boers

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25