ÖÖfP blij Singelloop Bezoek de heerlijke Heineken brouwerij f r.Jr/nJTj PI r j r.J rj [YJ-t LeidschmDagblad Leidsch Dagblad DONDERDAG 9 APRIL 1998 VOORDEELTJES EXCLUSIEF VOOR LEZERS. 'De meeste energie stoppen wij in de relatie met u', luidt het motto van Energiebedrijf EWR. In meerdere opzichten een toepasselijke keuze. Zo sponsort het bedrijf in toenemende mate sportevenementen bin nen haar aandachtsgebied. „Om onze klanten te laten zien dat we meer voor de samenleving over hebben", verduidelijken Gé Opdam (teamleider van het Service Centrum) en Bert Kamp (manager spon soring en relatiemarkering). De Leidsch Dagblad Singelloop is één van de jaarlijks terugkerende hap penings in Leiden waarbij EWR nauw betrokken is. Als op 24 april weer vele honderden deelnemers aan de ruim zes kilometer lange Singelloop beginnen, vertrekt het veld voor de vijfde achtereenvolgen de keer vanaf het EWR-terrein aan de Langegracht. Jarenlang vormde de Witte Singel ^^7 het start- en finishdècor. Maar met de verhuizing f van organisator Leidsch Dagblad van de kop van de Witte Singel naar de hoek van de Rooseveltstraat en de Voorschoterweg (juni 1993) ontstond de behoefte aan een nieuwe 'huisvesting' van de Singelloop. „Ze wilden opnieuw een start plaats bij één van de singels en wij beschikten over een schitterend terrein met twee toegangen. Zo zijn wij de derde partij geworden", verklaart Opdam de keuze voor de parkeergelegenheid annex binnenplaats van EWR, die aan de achterzijde aan de Maresingel grenst. Drie-eenheid Het Leidsch Dagblad, de Leidse Politie Sport Vereniging (LPSV) en EWR werken als een drie-eenheid samen om de Singelloop gestroomlijnd te laten verlopen. Kamp: „We beginnen altijd vroeg met de voorbereidingen. De bedrijfs veiligheid mag op de dag zelf niet aangetast worden, de werkzaamheden moeten ongestoord verder gaan en we moeten bereikbaar blijven." EWR zorgt daarom voor de juis te plaatsing van zaken als het startvak, VIP-parkeerruimten, afzethekken, vlaggenmasten, kraampjes voor onder meer inschrijvingen, een toiletwagen, drinkwateraansluitingen en spandoeken. Zo'n dertig vrijwilligers van het bedrijf zijn daar mee gemoeid. Het commerciële EWR wil zich openstellen hele gezift Voor haar klanten. Volgens Kamp ope reerde de onderneming voorheen te afstandelijk en werd het tijd om meer betrokkenheid te tonen. „Nummer één worden staat niet voorop. Wij vinden het juist leuk dat het in hoofdzaak om een familieloop gaat; ouders die met hun kinderen deelnemen. Daarom hebben we bijvoorbeeld ook de EWR Scholenprijs in het leven geroepen, waarbij mensen van het Leidsch Dagblad, de politie en EWR de jury vormen", aldus Opdam. EWR vindt het belangrijk dat aan de Singelloop een goed doel is verbonden. Verguld is het bedrijf mede daarom met het gastheerschap. Dat heeft ervoor gezorgd, dat direct betrokkenen speciale herinneringen heb ben overgehouden aan de afgelopen vier edities. Enkele hebben betrekking op bekende Nederlanders, die (traditio neel) het startschot losten. Opdam: „We hebben eerst Prins Maurits gehad, daarna mevrouw Fanny Blankers-Koen, Joop Zoetemelk op een hoogwerker en vorig jaar Jeroen Straathof, die net als Zoetemelk ook meeliep." Kamp: „Burgemeester Goekoop doet het dit jaar, maar ik weet niet of hij meeloopt." de Singelloop ontvangen een medaille als herinnering aan hun sportieve prestatie. Het inschrijfgeld gaat altijd naar een goed doel. Dit jaar gaat de opbrengst naar twee instellingen. Het verpleeghuis St. Elisabeth Gasthuishof aan de Caeciliastraat heeft dringend behoefte aan een piano en Zorgcentrum Roomburgh wil graag een leeshoek. Loterij De startnummers, gekocht tijdens de voorverkoop, zijn tevens een lot in de loterij. De trekking vindt plaats op vrij dag 24 april om 19.00 uur. De winnaars kunnen op vertoon van hun startnummers - alleen voor de start van de Leidsch Dagblad Singelloop - hun prijs afhalen bij de stand van Sporthuis Wout Bergers op het EWR-terrein. Schoolteams Evenals vorig jaar is er een extra competitie uitgescheven voor schoolteams. Het schoolteam dat het meeste opvalt, wint een waar debon van fl. 1.000,- aan sportar tikelen bij Wout Bergers Sport. Een jury zal de scholieren beoordelen op' originaliteit. De jury zal ergens langs de route zitten. .Schoolteams die het leuk vinden mee te dingen naar de prijs kunnen zich opgeven bij het Leidsch Dagblad bij Jeanette de Haas, telefoonnum mer 071-5356212. Kosten deelname De kosten van deelname aan de Leidse Singelloop bedragen fl. 5,- per persoon. De deelnemers aan Verkooppunten Singelloop Startnummers voor de Singelloop kunnen in de voorverkoop worden gekocht bij: Leidsch Dagblad Rooseveltstraat 82 Leiden Openingstijden maandag t/m vrijdag van 9.30 - 17.00 uur EWR Sporthuis Wout Bergers Fitshoe Sportschoen Adviescentrum Sporthuis De Zwarte Wolf Sporthuis Wijnand Sloos Ruud v.d. Berg Rijwielhandel Langegracht 70 Haarlemmerstraat 40 Haarlemmerstraat 232 Rijnsburgerweg 121 Schoolstraat 35 St. Jorissteeg 8 Lange Mare 104 Kopermolen 19 Stevensbloem 31 5 Meiplein 17 Zijlsingel 91 Leiden Leiden Leiden Leiden Voorschoten Leiden Leiden Leiden Leiden Leiden Leiden Startnummer zijn ook op vrijdag 24 april bij het startpunt aan de Langegracht verkrijgbaar vanaf 17.30 uur. Start finish: terrein EWR Langegracht 70 Leiden info (071) 5 356 356 nodiging met de juiste datum, de j 125 jaar en altijd even helder - Ontvangstenactie (Leidsch Dagblad) tijd en het adres voor uw bezoek. Wanneer u geen bericht ontvangt Graag wil ik deelnemen aan een bezoek aan de Heineken Brouwerij te was het maximale aantal deelne- I Topterwnurip mers helaas al bereikt. Maar dan I niet getreurd want: Naam: 125 jaar heldere I Adres:I Heineken historie j Postcodc: Breng eens een bezoekje aan het nostalgische Heineken Museum I Woonplaats:I te Amsterdam. U kunt daar iedere maandag t/m vrijdag terecht om Telefoon 9.30 en 11.00 uur. Voor fl. 2,- ik kom metpersonen (maximaal 2) koopt u een entreekaartje aan de V/ Stadhouderskade 78. Van 1 juni [>e sluitingsdatum van deze actie is op 17 april a.s. t/m 15 september zijn er boven- J dien extra rondleidingen om woensdag 13 mei woensdag 20 mei 13.00 en om 14.30 uur. Ook voor het Heineken Museum geldt dat I je |<eus de deelnemers niet jonger mogen I I zijn dan 18 jaar 2e keusI I I I1 Het merk Heineken bestaat al 125 jaar en is nog altijd even heerlijk én helder. Maar hoe wordt dat bier toch gebrouwen? En hoe komt het uiteindelijk in een fust, flesje of blik? Het antwoord krijgt u als u het boeiende proces van het bier brouwen eens zelf gaat bekijken, ruiken en proeven. Om de 125-jarige verjaardag van het Heineken merk met velen te vie ren nodigt de brouwmeester lezers van Leidsch Dagblad uit om een kijkje te nemen in zijn keuken in Zoeterwoude. Als u 18 jaar of ouder bent, kunt u gratis deelne men aan de het volgende pro gramma: Ontvangst met koffie of thee Film over het bedrijf Kijkje over het terrein in Engelse Dubbeldeksbus Rondleiding door de brouwerij Bier proeven met hapjes Het programma wordt 's middags gehouden vanaf 14.00 uur op woensdag 13 mei en woensdag 20 mei. Als u de 125-jarige ver jaardag van het Heineken merk actief mee wilt vieren stuur dan snel de bijgesloten bon op. Let op! Het aantal deelnemers is beperkt, dus wie eerst komt, eerst maalt! Per huisadres mag boven dien maar één inzending worden ingestuurd. Deze is geldig voor maximaal twee personen en de sluitingsdatum van deze actie is op 17 april a.s. Knip snel de bon uit en stuur deze naar: Heineken Nederland B.V. Afdeling Ontvangsten Postbus 530 2380 BD Zoeterwoude Als u tot de gelukkigen behoort ontvangt u automatisch een uit-

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22