Siemerink koel in Brusselse kou Sport Drtmund trekt protest in Becker gecharmeerd van Kiefer en Haas Duel tegen Belgen kan langer duren )arta juicht te vroeg Buitenlandse speerpunten in Nederlandse ploegen ÏRDAG 4 APRIL 1998 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 are Meijering weg bij ARC —ren aan den rijn Hoewel ARC dit seizoen wellicht de titel in hoofdklasse A voor zich opeist, heeft Mare Meijering aange- jdigd de Racing aan het einde van het seizoen te verlaten. De jarige Meijering, dit jaar geen vaste keus in de basiself van jch Willem Berckenkamp, vertrekt naar zondaghoofdklasser on uit Mijdrecht. Voordat de Vinkevener twee jaar geleden de xstap naar ARC maakte, kwam hij ook al uit voor die club. (schamend verlies Bax jRHQUTDe zaalvoetballers van Bax hebben een beschamend lies geleden tegen Kras Ster: 3-6. In sporthal De Gaasbak ver- g Henny Koet de aan zijn rug geblesseerde Kees van Tonge als vliegende keeper. De kampioen van de eerste divisie eg door slordig balverlies maar liefst vier keer een doelpunt grote afstand om de oren. Voor Bax scoorden Mohamed igrine, Maickel Verver en Hans van Leeuwen. Donald's won in de Vijf Meihal in en open wedstrijd van Lo- rijekers: 6-5. Nico Lakenberg en Hans van Marwijk waren e keer succevol. Sjaak de Boer en Herman van Marwijk doel- itten eenmaal. Lodewijckers schoot een keer in eigen doel. immer naar Sparta fERDAMErik Tammer (28) verruilt komende zomer Go iad Eagles voor Sparta. De veelscorende spits tekende giste- op het Kasteel een contract voor drie jaar. De voormalige yaller van Ajax, AZ, Excelsior en Heerenveen is na dit seizoen isfervrij. Hij scoorde in deze competitie voorlopig zeventien r voor de Eagles. terim-bestuur MW MW krijgt. Vorige week stapte het complete bestuur onder voering van voorzitter Benoit Wesley op omdat het teleurge- i was in de geringe respons van sponsors op het gepresen- de beleidsplan. Het plan bevatte oplossingen voor de finan- problemen waarin de Limburgse club is geraakt. Naar ver- hting heeft MW aan het einde van het seizoen een schuld bijna vijf miljoen gulden. :en amnestie voor doping-coaches pN Rechtbankpresident Hans-Georg Brautigam heeft het loek tot amnestie in het dopingproces in Berlijn voor vier rmalige Oost-Duitse zwemcoaches en twee artsen afgewe- a. Suzanne Kossack, advocate van de arts Dieter Binus, be lde dat alle verdachten in aanmerking kwamen voor een al- lene amnestie. Met uitzondering van oorlogsmisdadigers, jrdenaars en vluchtelingen zou de amnestie volgens Kossack len voor alle andere gevallen die in die periode in overtre- zouden zijn geweest. I gaat onder en komt boven 99 /varden Cambuur had gisteravond de titelkansen in de eer- livisie even in eigen hand. De ploeg van de scheidende trai- Han Berger leidde in de topper tegen AZ zes minuten voor 2i oo no8 met 2-0- De lijstaanvoerder uit Alkmaar leek verslagen. 4 94 ir dankzij twee treffers van Van der Weert hleef het verschil en twee titelkandidaten zes punten. Cambuur moet nog één strijd inhalen. Cambuur scoorde uit de eerste goede aanval. huizen stelde doelman Moens op de proef waarna de bal bij (huis belandde. Uit diens voorzet kopte Van der Laan fraai ^0. Dijkhuizen zette zijn ploeg na een uur op 2-0. der Weert toonde in de slotfase de meeste scherpte. Eerste iteerde hij van een terugspeelbal van De Vries die in een plas Fsteken. Daarna rondde hij een voorzet van Lissenaar Barry am koel af: 2-2. lorwaardelijke straf De Bilde 5el Gilles de Bilde hoeft nu geen gevangenisstraf uit te zit- roor de twee mishandelingen in 1995 en 1996. Een recht- c in Brussel legde de aanvaller van PSV gisteren een voor- „atdelijke celstraf van negen maanden met een looptijd van Itif jaar op alsmede een geldboete van 40.000 frank (2250 gul- Ook moet hij 75 uur dienstverlening verrichten. S maast dient De Bilde een symbolische vergoeding van één k te betalen aan Krist Porte van Eendracht Aalst. In dienst R^jXnderlecht bracht de aanvaller zijn opponent in 1996 een WP%%lag toe waardoor Porte lange tijd was uitgeschakeld. Het mHag kan later hoger uitpakken, omdat de exacte omvang van BÈfr^hade die verdediger van Eendracht heeft opgelopen nog ns vastgesteld. ilfde symbolische vergoeding krijgt ook de verpleger van een Anhuis in de Brusselse deelgemeente Jette. De Bilde ging au- us 1995 met de broeder op de vuist omdat deze hem de toe- '"{weigerde tot het ziekenhuis waar zijn vader kort tevoren opgenomen. sia Dortmund heeft giste- et officiële protest tegen- erloop van het verloren pions League-duel met Madrid (2-0), afgelopen rzelf- idag, ingetrokken. Het et dat was amPer 24 uur oud. wereldkampioen uit and nam het opmerkelij- er Jluit na een grondige be- ieleids- van de reglementen in de jurisprudentie in tndien jelijke zaken. Het bestuur tot de conclusie dat een [t weinig zin had. Een re- aan hei moet zich morgen bij de even- pmmissie van de UEFA s een bijzondere hoorzit- sreidt n Qenève verantwoorden Ie chaotische gang van za- ig in |dens de eerste wedstrijd x lalve finales. Het duel met tiesyste Dortmund werd vijf kwartier vertraagd doordat Madrileense fans, de zogenaamde Ultras Sud, een hek omver hadden ge duwd waardoor de doelpalen afbraken. Door de gewelddadi ge actie moest elders in Madrid een reservedoel opgehaald wor den. Dat bleek later drie centi meter te laag. Mario van der En- de fungeerde als scheidsrechter in Madrid. De verwachting is dat de Spaanse topclub een zware geldboete krijgt en/of een ver bod op één of meer thuiswed strijden in het eigen stadion. Eerder deze jaargang was bij Spaitak Moskou-FC Sion een doel te klein. Toen liet de UEFA het duel wel overspelen. Het bestuur van Real heeft aangekondigd disciplinaire maatregelen te nemen tegen de zeven supporters, die op video beelden zijn herkend. rijswijk* anp Boris Becker, playing captain van het Duitse Davis-Cupteam, is in Bremen zeer gecharmeerd geraakt van Nicolas Kiefer en Tommy Haas. Deze debutanten bezorgden Duitsland in de eer ste ronde van de wereldgroep een comfortabele 2-0 voor sprong op Zuid-Afrika. Becker, die zijn collega's van af de tribune fanatiek aanmoe digde. kan het zaterdag zelf in het dubbelspel afmaken aan de zijde van David Prinosil. ook al een betrekkelijk onbeschreven blad in dit fameuze tennistoer nooi voor landenploegen. Verrassingen waren er meer op de openingsdag. Dominik Hrbaty gaf Slowakije goede hoop tegen titelverdediger Zwe den, gehandicapt door de was lijst geblesseerden, door Mag nus Norman in vijf sets te ver slaan. De partij vergde 3 uur en 36 minuten. Karol Kucera, 12de van de wereld, maakte er 2-0 van door Mikael Tillström te verslaan: 1-6 6-1 6-2 6-4. Gustavo Kuerten begon na mens Brazilië slecht tegen de Spanjaard Carlos Moya (5-7 1- 6) maar herstelde zich formida bel: 6-4 6-4 6-4. Tsjechië kwam in Zürich tegen Zwitserland op 1-0 dank zij Bohdan Ulihrach. Die had alleen in de eerste (ver loren) en derde set moeite met Ivo Heuberger, meestal slechts te bewonderen in Challenger- toernooien. De strijd tussen Australië en Zimbabwe is na de eerste enkel spelen nog volledig open. Jason Stoltenberg won van Wayne Black, diens broer Byron her stelde ondanks betrekkelijk kansloos verlies van de eerste set het evenwicht ten koste van Patrick Rafter. Niet alleen België - Nederland werd getroffen door de regen, in Genua hadden de Italiaanse tennissers er ook last van tegen India. Andrea Gaudenzi was on danks een enkelblessure tegen de onbekende Prahland Srinath, 540ste op de wereldranglijst, nog voor de bui binnen (6-0 6-2 1-6 6-2). Daar slaagde Davide Sanguinetti niet in tegen Ma- hesh Buhpati. Op het moment van' afbreken leidde de Indiër bovendien met 6-4 6-4 2-3. Duitsland is dus het dichtst bij een plaats in de kwartfinale. „Fantastisch. Proficiat", zei Carl-Uwe Steeb. voor het eerst als coach op de bank, tegen zijn onervaren singlespelers. „Beter had het niet kunnen gaan De jarige Haas (20) kon zijn geluk niet op na de zege op de veel Rijnsburger zet Davis Cup-ploeg na lang wachten en in winterse omstandigheden op 1-0 Er zit een man in skipak met een oranje Unox-muts op langs de baan. Geen ijsbaan, maar een tennisbaan. Nie mand lacht hem uit. Iedereen is eerder stikjaloers. Hij zit er tenminste warmpjes bij als Jan Siemerink er drie uur en drie minuten over doet om de Belgen in waterkoud Brussel op een 1-0 achterstand te zetten in het openings duel van de Davis Cup-derby der lage landen. Als Sieme rink bijna klaar is, belt de woordvoerdster van de Neder landse tennisbond naar huis. Blauwe handen op tele- foontoetsen. „Als je morgen komt, neem een ontzettend dikke jas voor me mee. En een plu!" weer en vijftien minuten na de opkomst worden ze weer naar binnen gestuurd. Boven Brussel is het loodgrijs en dat blijft het. Urenlang. Grijs en koud. 13.23 uur: Michiel Schapers, bondscoach, staat buiten in miezelregen verslaggevers te woord. Ontspannen. „De Bel gen hadden een aanbieding om in Charleroi binnen te spelen, ook gravel, 6000 plaatsen, alles op kosten van Charleroi en nog geld toe voor de bond. maar die Belgische jongens zeiden: 'Krajicek komt mee, dus we wil len buiten spelen. Maar ik denk dat Jan op deze baan meer voordeel heeft dan zij zelf. Jans sliceballen komen nooit meer op en Van Herck is absoluut geen wind-tennisser. Ik zie het wel zitten, maar ik ga nu weer klaverjassen. Nee, niet in de kleedkamer, daar is het net een sauna, want de verwarming kan niet uit." Typisch Waals zegt een Belgi sche fotograaf. Altijd een puin hoop als die de Davis Cup of Fed Cup mogen organiseren. Dat mogen de Waals- en de Vlaams-Belgische tennisbonden brussel rene van hattum gpd-verslaggever Dat er op de openingsdag van België-Nederland getennist wordt is een godswonder. 11.00 uur: Johan van Herck, Siemerinks tegenstander, loopt in de pietepeuterige kantine van Prime Rose tennispark Tjerk Bogtstra tegen het lijf, de coach van Siemerink. Hij had al op de baan moeten staan, maar het is pas een paar minuten droog. „Het lijkt verdikke wel of we in Eindhoven spelen, er zijn hier alleen maar Nederlanders", zegt de Belg. 175 Groningse stu denten, hondstrouwe Davis Cup-fans, hebben net zingend het kleine parkje in bezit geno men. Natuurlijk weer getooid met oranje hamers en klompen op hun oranje bepruikte kop pen. Eentje heeft er zelfs een oranje trechter op. Ze hadden beter een Nagano-outfit kun nen meebrengen. 11.57 uur: Het is een klein uur tje droog, de baan speelklaar en Van Herck en Siemerink war men zich op. Maar als ze inser- veren vallen de eerste druppels om beurten. „Maar als de Walen het doen is het altijd chaos. Over twee weken is de Fed Cup tegen Frankrijk. Die doen de Vlamingen, gewoon binnen in Gent natuurlijk. Vorig jaar deden de Walen de Fed Cup, tegen Spanje, met Arantxa Sanchez, in een sporthalletje in een boerengat achter Luik. Mensen moesten op de snelweg parkeren, vijf kilometer van de hal en werden met bussen naar die hal gebracht. En die hal was natuurlijk veel te klein." Even later blijkt dat de foto graaf, Vlaams natuurlijk, toch niet zo heel ver van de waarheid zal zitten. Als het weer even droog is gaan de zeilen van de baan. Dat gaat zo klungelig dat de plassen die op het zeil liggen op de baan lopen. En voor het afwateren moet eerst de boar ding worden weggehaald, „Toe standen zeg", zegt Jan Borger, bestuurslid van de Nederlandse bond. In het VIP-dorp heeft een Ne derlandse uitbater van een standje met tenniskleding het dan al helemaal gehad. „Er is hier één tent voor alle suppor ters, veel te klein, en om het half uur komen ze met vijftig brood jes aanzetten voor 1200 bezoe kers. Die zijn in een halve mi nuut allemaal op en dan duurt het weer een half uur. En moet je zien wat een baggerzooi. De enige die hier goede zaken gaat doen is de schoenmaker." 15.10 uur: Moeder Siemerink vindt het na dik vier uur wach ten welletjes geweest. Achter glas zitten bobo's al urenlang luxe te eten en zij moeten het doen met een stokbroodje en mini kopjes, loeidure koffie. „Mirjam, als je broertje nog moet spelen, doe hem de groe ten", zegt ze tegen haar doch ter. Henk van Hulst, ex-trainer van Eltingh, Haarhuis en Schal ken, is even onverstoorbaar als Schapers. „Voor mijn part staat het dinsdagavond pas 2-0. Dat interesseert me niet, als ze maar 15.27 uur: Lijnrechters op de baan en tweeëntwintig minuten later mag Van Herck zowaar be ginnen met serveren. Het blijft loodgrijs, maar wel droog. De Groningse studenten hebben dan al heel wat meters Belgisch bier naar binnen gewerkt en maken twee keer zoveel lawaai als vier uur eerder. 18.52 uur: Onder nog altijd donkere wolken deelt Jan Sie merink de laatste klap uit: 6-4 6- 3 4-6 en 6-1. Mooie vechtpot, en heel veel lage doorschieters van Siemerinks backhand. Veel punten zoals Schapers voor spelde. Van Herck wilde buiten, Van Herck mocht buiten, maar heeft het meest last van de laat winterse omstandigheden. „Ty pisch een Davis Cup-duel", zegt Michiel Schapers. „Met concen tratieverlies en oplevingen." lijk ver brussel anp Drie dagen staat er voor een Davis Cup-wed strijd op de tenniskalender. België - Nederland kan wel eens langer gaan duren. Niet alleen door de barre weersvoorspellingen, maar ook door de reglementen. Er wordt regen voorspeld in België, tot maan dagavond zelfs. Maar vandaag kan Flip Dewulf spelbreker worden. Als hij tegen Sjeng Schalken meer dan 30 games speelt, hoeft hij reglemen tair niet meer te dubbelen. Die partij wordt in dat geval verschoven naar morgen. Duurt die dubbel ook meer dan 30 games, dan heeft hij het recht zijn enkelspel tegen Sie merink te laten verplaatsen naar maandag. Schapers gaat er niet van uit dat het zo'n vaart zal lopen. „Ik vermoed dat de Belgen in het dubbel Dewulf vervangen door Van Garsse", al dus de bondscoach. „Die twee hebben de afge lopen dagen veel samen getraind." Overigens duurde de langste Davis Cup-wed strijd ooit 113 dagen. In 1976 begonnen Austra lië en Nieuw-Zeeland eind februari in Brisbane aan hun wedstrijd. Na drie dagen stond het 2-1. Half juni maakte Newcombe in Nottingham, Engeland, het derde en beslissende winstpunt voor de Australiërs. ao dam anp i waande zich in het duel 1AC iets te vroeg winnaar, itterdammers letten in de ie even niet op Gudelj. De llavische middenvelder uit een afgeslagen hoek- vernietigend uit van k meter: 1-1. ïerste helft verliep op het vitte Kasteel zonder al te Jogtepunten. Beide ploe- pakten een strijdbare in- inaar het bal- en maatge- - et aanvankelijk te wensen ^as na 25 minuten begon flel een beetje op voetbal *rt kwam in de 34ste mi- ^in scoringspositie. De een te moeilijke hoek. Vlak voor de rust was Dennis de Nooijer dicht bij de openingstreffer. Hij tikte de bal over de lat. NAC was in het eerste kwar tier na rust de gevaarlijkste ploeg. Bogdanovic knalde op de paal, Stewart schoot in de han den van doelman Jansen. Bij Sparta lieten Renfurm en Den nis de Nooijer opnieuw aardige kansen liggen. Met het nodige geluk leek Van der Laan in de 76ste mi nuut de wedstrijd de beslissen. Dennis de Nooijer kreeg een voorzet van invaller Mourad niet onder controle. Dankzij het geknoei van zijn ploeggenoot kon Van der Laan van dichtbij scoren, 1-0. Sparta juichte te vroeg. Gudelj zorgde voor een terechte eindstand. gent» fredsegaar Spartaan Mai- kel Renfurm springt over het uitgesto ken been van Leidenaar Jef frey van As. Het duel tus sen Nac en Sparta eindig de onbeslist: 1-1. De Nederlandse ploegen in de Ronde van Vlaanderen vestigen morgen hun hoop op een bui tenlandse kopman. Bij de Rabo- bankploeg is Rolf Sörensen het speerpunt. Bij TVM is Peter van Petegem de man in vorm. Sörensen verkende gisteren in gezelschap van een aantal ploeggenoten de finale van Vlaanderens Mooiste. Onder hen Leon van Bon, de beste Ne derlander in de vorige uitgave. Van Bon werd een jaar geleden veertiende. De renner uit Apel doorn liet de Driedaagse van de Panne schieten. Hij trainde de voorbije dagen in de Vlaamse heuvelzone. Van Bon neemt in de Rabobankploeg die deelnam aan de Driedaagse van de Pan ne de plaats in van Jans Koerts. Van Bon heeft een vrije rol. Peter van Petegem hoefde het terrein niet te verkennen. De winnaar van de Omloop Het Volk komt uit Brakel, ongeveer tussen de Muur van Ger- aardsbergen en de Bosberg in. De Ronde wordt de laatste jaren op een van die heuvels beslist. Bij TVM krijgt Van Petegem steun van de Nederlanders Ste ven de Jongh, Servais Knaven en Tristan Hoffman. Voor de Rabobank staan de Nederlan ders Leon van Bon, Aart Vier houten, Bert Hiemstra, Max van Heeswijk en Maarten den Bak ker aan het vertrek. hoger aangeslagen Wayne Fer- reira. „Dit was mijn dag. Ik heb zo senstationeel gespeeld dat zelfs ik versteld stond." De verrichting van Kiefer was misschien nog wel opmerkelij ker. Hij moest de eerste twee sets met 4-6 aan Grant Stafford laten maar vertrok geen spier. De Duitser bleef ondanks die te genvaller ijzig koud en stond in het vervolg nog maar vijf games af: 6-1 6-2 6-2. ,,Aan het einde van de tweede set merkte ik dat hij langzamer werd. Ik wist ook dat ik fysiek sterker was. Zaak dus om 'm veel te laten lopen", reageerde Kiefer op die opmer kelijke kentering in de partij. Gyan gevraagd voor nationaal team van Ghana rotterdam gpd De goede prestaties van Chris tian Gyan bij Feyenoord hebben hem een uitnodiging voor het nationale team van Ghana op geleverd. Bondscoach Rinus Is rael heeft Feyenoord laten we ten dat de verdediger officieel is uitgenodigd voor het vierlan- den-toernooi dat van 20 tot en met 22 april in Iran plaats heeft. Behalve het gastland, dat deel nemer is aan het WK in Frank rijk, zijn ook Hongarije en een tweede WK-deelnemer, Jamai ca, van de partij. Naast Gyan is ook Patrick Al- lotey, die bij Feyenoord mo menteel in het tweede elftal speelt, door Israel gevraagd. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 3 april: 4 - 9 - 17 - 20 -23-25-28-31-37-43-46-49-52 -56-57-58-60-65-66-70. (onder voorbehoud) BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Sparta - NAC 1-1 (0-0). 76. Van der Laan 1-0, 83 Gudelj 1-1. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers. 3000. Gele kaart Bogdanovic (NAC) Sparta: Jansen Marilia. Noorlander. Nieu wenburg en Van der Linden (74 Aande- furm en Dennis de Nooi|er. NAC: Karelse, Atmodikoro, Van de Looi, Van As (81Scheepers) en Broers (48. Fes kens). Noh (81 Roelofsen), Stewart, Schreuder en Gudelj; Bogdanovic en Arve- Ajax 26 23 2 1 71 81-12 PSV 27 18 8 1 62 72-30 Feyenoord 27 16 6 5 54 52-28 Heerenveen 26 14 5 7 47 42-34 Vitesse 26 13 7 6 46 60-42 Willem II 28 14 4 10 46 51-43 FortunaS. 27 12 4 11 40 38-43 NAC 28 10 6 12 36 32-35 Sparta 28 8 10 10 34 45-48 FC Twente 27 8 9 10 33 40-34 Graafschap 28 8 8 12 32 37-35 NEC 27 10 1 16 31 30-51 FC Utrecht 27 9 3 15 30 48-58 RodaJC 27 7 7 13 28 34-37 Groningen 28 6 8 14 26 34-51 MW 27 7 4 16 25 26-60 RKC 28 6 6 16 24 36-56 Volendam 28 4 6 18 18 24-75 EERSTE DIVISIE Cambuur - AZ 2-2 (1-0). 31 Van der Laan 1 -0. 58. Dijkhuizen 2-0, 84 Van der Weert 2-1. 87 Van der Weert 2-2. Scheidsrech ter. Uilenberg Toeschouwers 10.000. Ge le kaart. De Roo, Dijkhuizen (Cambuur). Rodnquez(AZ) AZ 29 18 6 5 61 70-29 Cambuur L 28 18 3 7 55 58-33 Emmen 28 16 6 6 54 52-31 Den Bosch 28 13 7 8 46 49-39 GA Eagles 28 14 3 11 45 59-40 TOP 28 14 3 11 45 48-40 Eindhoven 28 14 3 11 45 39-43 ADODenHaag 28 13 5 10 44 54-38 FC Zwolle 28 11 9 8 42 43-35 Veendam 27 9 10 8 37 38-43 VVV 28 8 10 10 34 34-39 Helmond Sp 28 8 10 10 34 33-38 Telstar 28 8 7 13 31 37-49 Heracles 28 7 7 14 28 42-62 Haarlem 28 7 7 14 28 35-61 Dordr.'90 28 4 12 12 24 27-48 Excelsior 28 6 5 17 23 33-55 RBC 28 4 7 17 19 24 52 AZ, ADO Den Haag en Eindhoven periode BUITENLANDS VOETBAL DUITSLAND: Duisburg Kaïsersl. 1-1. Karlsruhe - Hertha BSC 0-2 Belgie: Harelbeke - Standard 2 - 0 BASKETBAL Mannen, promotiedivisie: DAS - Basketiers 72-56 Vrouwen, eredivisie, halve finales play-offs: Lions - Lieshout 58-66 Eerste divisie, degradatiepoule: Hoofddorp - BV Lisse 51-101 PAARDENSPORT Göteborg. Finale wereldbeker dressuur Eerste onderdeel, Grand Prix: 1 Nathhorst (Zv/e) LRF Walk on Top 1881 punten, 2 Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1850, Souveran W 1726, 6. Imke Bartels (Ned) Olympic Barbria 1718, 7. Kyrklund (Fin) Master 1712, 8. Andre (Zwe) Bombay 1670, 9. Ferrer-Salat (Spa) Vital-Robert Brillant 1623, 10. Dallos (Hon) Babolna Aktion 1621 CSI. Springconcours in twee fasen, 1,45 m: 1 Rodngo Pessoa (Bra) Wanda 0-0-28,21, 2 Ludger Beerbaum (Dut) Sprehe It's Me 0- 0-28.68, 3. John Whitaker (GBr) Virtual Village Grannusch 0-0-28,70, 4. Billington (GBr) Virtual Village Solitaire 0-0-29,69, 5 Hansen (VSt) Amerika 0-0-29.95. 8 Van der VleutenA/ink Flower III 0-0-32,73, 10. Lansink/Nissan Interadel Z 0-0-33.86. na eerste fase: 21. o a Raymakers/Jewel's Amethyst 4. 31o.a. Geerink/LBH Damiro TENNIS Davis Cup, wereldgroep, eerste ronde. Brussel: Belgie Nederland 0 1Van Herck - Siemerink 4-6 3-6 6-4 1 -6. Partij Dewulf - Schalken verplaatst naar za terdag. Bratislava: Slowakije Zv/e den 2-0; Kucera - Tillström 1-6 6-1 6-2 6-4, Hrbaty - Nor man 7-6 4-6 6-4 3-6 6-2. Bremen; Duitsland - Zuid-Afrika 2-0; Kie fer - Stafford 4-6 4-6 6 1 6-2 6-2, Haas Wayne Ferreira 7-6 3-6 6-3 6-4. Mildura: Australië Zimbabwe 1-1; Stol tenberg - Wayne Black 6-3 6-4 5-7 7-5, Rafter - Byron Black 6 3 3-6 2-6 6-7. Genua: Italië India 1-0, Gaudenzi - Sri nath 6-0 6-2 1-6 6-2, Sanguinetti - Bah puti 4-6 4-6 3-2 afgebroken wegens regen Porto Alegre: Brazilië Spanie 1-1, Kuer ten - Moya 5-7 1-6 6-4 6-4 6-4, Meligem Corretja 4-6 6-4 6-3 4-6 4 6 Zürich: Zwitserland Tsjechië 0-1; Heuber ger - Ulihrach 7-6 0-6 5-7 2-6. Rosset Vacek 3-6 6-2 7-6 6-0 Hilton Head Vrouwen, 1.9 miljoen gulden. Derde ronde: Serna (Spa) - Novotna Tsj/2) 3-6 6-4 6-2. Coetzer (ZAf/4) - Ruano Pas cual (Spa) 6-0 6-4, Raymond (VSt) - Miller (VSt) 1-6 6-2 6-3. Glass (Dui) - Fusai (Fra) 6-3 7-6. Kwarfinale: Spirlea (Roe) Daven port (VSt/1) 6-7 6 4 7-6, Seles (VSt/3) - Schnyder (Zwi) 4-6 6-3 7-6

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 29