Scheidsrechter doet aangifte bij politie Cor Varkevisser schiet als een raket omhoog Sport Henk van Velzen favoriet voor Zilveren Molenloop lONDERDAG 2 APRIL 1998 CHEF WIllfM M'ltKI'IIK Ii'liiviniv: CHt 1 KOU ONPE RWATER O'1-A.^ó-I' Internationaal hockey op De Bloemerd leiderdorp» Het eerste herenteam van Alecto komt morgen om 21.00 uur in actie tegen de Duitse overgangsklasser Rheydter Spielverein uit Mönchengladbach. De ploeg bereidt zich tot en met zondag in de Leidse regio voor op het nieuwe veldhockey- seizoen dat eind april in Duitsland begint. Van de Bilt verder achterop l-eidenDe rentree van atlete Erika van de Bilt, die herstelt van een stressfactuur aan haar rechtervoet, is verder uitgesteld. Vori ge week zaterdag werd de 26-jarige atlete tijdens een alternatie ve fietstraining aangereden door een auto. Daarbij werd haar linkerbovenbeen zwaar gekneusd. Daardoor moet Van de Bilt minstens een week absolute rust houden. De Zijl opent seizoen met zwemloop .eiden Op zaterdagochtend organiseert triatlonvereniging De £ijl/LGB haar traditionele zwemloop om het nieuwe seizoen te Dpenen. Vanaf 10.00 uur kunnen liefhebbers starten voor e'e'n kilometer zwemmen en tien kilometer lopen of 500 meter ïwemmen en vijf kilometer lopen. Korfballer KZ door eigen club voor zes weken geschorst Scheidsrechter Jan Sinke heeft aangifte van mishandeling gedaan na afloop van de gestaakte korfbalwedstrijd tus sen het Haagse GKV en KZ Leiden. Sinke moest zich zon dag in het ziekenhuis onder behandeling laten stellen na een handgemeen met KZ-speler Ronald van Leeuwen. De arbiter zit nu ziek thuis. Van Leeuwen is door het KZ- bestuur voorlopig voor zes weken geschorst. Trainer- /coach Cees Blok van KZ is op non-actief gesteld. commentaar op had. In het korfbal staat daar maar één straf op: een gele kaart. Hij was het daar niet mee eens en begon druk te gebaren. Ik zei hem dat hij daar mee op moest houden anders zou ik hem het veld uit sturen. Toen ging hij helemaal door het lint. Hij omklemde leiden certjan van geen De confrontatie tussen GKV en KZ werd na 42 minuten ge staakt door Sinke, nadat Van Leeuwen verhaal kwam halen na een gele kaart. Sinke: ,,De desbetreffende heer was vanaf het begin de enige die overal mijn nek met één arm. Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt. Iemand van GKV moest mij ontzetten." Sinke staakte het duel en be zocht niet veel later een zieken huis. „Het was voor de zeker heid. Ik bleef maar pijn in mijn nek houden. Het bleek dat de aanhechtingen van twee spie ren in mijn nek gescheurd zijn. Op advies van GKV en het Ko ninklijk Nederlands Korfbal Verbond (KNKV) heb ik aangifte bij de politie gedaan. Ik zit nu arbeidsongeschikt thuis. Niet alleen ik, ook mijn baas is de dupe hiervan", aldus Sinke. Van Leeuwen staat bekend als 'enfant terrible'. De KZ-speler was net teruggekomen van een schorsing. Van Leeuwen stond onlangs drie wedstrijden langs de kant. als gevolg van een te veel behaald aantal gele kaar ten. De zaak is nu onder behan deling van de tuchtcommissie van het district West II van het KNKV. Sinke: „Het schijnt een agressief mannetje te zijn, maar ik heb in het verleden nooit problemen gehad met hem. Ik heb hem ook niet met voorbe dachten rade 'gezocht'. Wij als scheidsrechters weten niet of ie mand geschorst is geweest of niet." KZ-bestuurslid technische za ken Bram Zirkzee wil niet rea geren op de zaak. Hij verwijst naar een perscommuniqué dat is uitgegeven door KZ, maar tot op heden nog niet in het bezit is van het Leidsch Dagblad. Bron nen binnen de club melden echter dat van Leeuwen voor zes weken is geschorst in af wachting van maatregelen door de bond. Ook trainer/coach Cees Blok is op non-actief ge steld naar aanleiding van de ge beurtenissen afgelopen week einde. Hem zou worden verwe ten dat hij het incident niet heeft proberen te voorkomen. Zijn taken worden aanstaande zaterdag waargenomen door Jack van Berkum. Blok was gis teravond niet bereikbaar voor commentaar. Saillant detail aan het geheel is dat Ronald van Leeuwen eveneens bondsscheidsrechter is. Sinke: „I Iet is natuurlijk triest om een collega zo aan te vallen. Ik vind het ook vreemd dat ik van het bestuur van KZ niets ge hoord heb. Een klein bellet ie had ik wel op prijs gesteld. Van GKV kreeg ik een groot bloem stuk." De 40-jarige Sinke peinst er niet over te stoppen met fluiten. „Het liefst had ik aanstaand weekeinde weer gefloten, maar door de nekklachten gaat dat niet. Ik ga sowieso door, want,, dit is voor mij niét de manier om een scheidsrechter uit te schakelen." 'Geen tactiek, gewoon hard weg gaan wedstrijden in één wedstrijd. „Ik ga niet inhouden als mijn directe concurrenten achter mochten blijven", trekt Van Velzen zich daar niets van aan. „Geen tactiek, gewoon hard weg." Van Velzen heeft in ieder ge val het thuisvoordeel: „Kijk, het is natuurlijk mijn wedstrijd en mijn buurt. Bovendien heb ik in kampioenschapswedstrij den altijd iets extra's. Daar re ken ik nu maar weer op." Af gelopen winter pakte dit goed uit voor Van Velzen. Als M45 was hij alle concurrenten te snel af in het NK veldloop ve teranen. Grote afwezige is Aart Stig- ter, de snelste veteraan van Nederland die Rijpwetering niet vond passen in de voorbe reiding op de Rotterdam Ma rathon. Stigter won de hoofd wedstrijd in 1988, vorig jaar trok Jan-Dirk Hazeleger in Rijpwetering aan het langste eind. Grote favorieten voor diens opvolging moeten zich nog aandienen, maar er is een goede kans dat Vener Jan Kor- tekaas de prijs binnen de gele-, deren van Leiden Atletiek kan houden. Het kampioenschap start in Rijpwetering om 13.30, de Zilveren Molenloop zelf om 14.00 uur. Beide vanaf het ter rein bij voetbalvereniging ROAC. .eiden wilmar kortleever n de komende Zilveren Mo- enloop staat de langste af- Itand minder centraal dan in ie voorgaande 35 edities. Tra- iitioneei strijden de atleten rroeg in het voorjaar over wintig kilometer, maar op za- ierdag 4 april staan andere af- itanden meer in de belangstel- Jng. De Zilveren Molenloop is lamelijk door de atletiekunie CNAU aangewezen als natio- taal kampioenschap wegatle- iek voor veteranen. Dat bete- :ent dat binnen deze snel [roeiende groep in de atletiek tnkele honderden mensen ti- els zullen gaan bevechten iver vijftien (voor de mannen) ;n tien kilometer (voor de rouwen). Ze doen dat in vijf- lars-categorieën vanaf 40 mannen) en, 35 jaar (vrou wen). Henk van Velzen van Leiden itletiek is de streekfavoriet in le categorie M45. „Goud vordt moeilijk", zegt de War- nonder. „In de Twintig van dphen zal ik nog anderhalve liinuut achter Ton van Jooren van Haarlem. Toen iad ik er niet zoveel zin in, tiaar het is toch wel veel." Een ace met alleen veteranen le ert echter een heel andere rachtmeting op, met allerlei katwuk gerard baas Zo'n acht jaar geleden, onder weg van huis naar Nieuw Zuid nam de toen 8-jarige Cor Varke- visser een belangrijke beslissing. Het jochie dat als voetballer naar zijn eerste training van de E-junioren van Quick Boys ging, wilde eigenlijk liever op doel. Dat deed-ie op school en op straat met zijn vriendjes ook en dat was eigenlijk veel leuker. Geen slechte ingeving, want de keeperstalenten van Cor Varke- visser hebben hem in korte tijd heel ver gebracht. Op zijn veer tiende zat hij al een keer op de bank bij Quick Boys-één ('Dat was een leuke ervaring, maar ik was ook wel opgelucht dat ik er niet in hoefde') en volgend sei zoen is hij de doelman van het hoogste jeugdteam van Feye- noord. En dat niet alleen. Morgen vertrekt de doelman van Quick Boys BI, als enige speler van een amateurclub, met het Ne derlands elftal onder de zestien jaar naar Noord-Frankrijk voor het WK. „Zondag spelen we te gen België, dan tegen Mexico en de laatste groepswedstrijd is te gen China", vertelt de leerling schilder, die niet verwacht te spelen. „Ik ben tweede doelman achter een jongen van Heeren veen. Mijn enige kans is dat hij nog niet is hersteld van een knieblessure, maar ik vind het allang best. Het gaat allemaal zo snel." Varkevisser is ook snel de hoogte ingegroeid. Zo snel zelfs dat zijn ouders blij zijn dat Feyenoord vanaf nu de kosten van de sportkleding voor zijn rekening neemt. „Een paar jaar geleden zei de dokter dat ik 1.96 meter zou worden en ik zit nu al op twee meter. Toen ik met het Nederlands elftal een oefen wedstrijd speelde hadden ze geen trainingspak op mijn leng te. Die moeten ze voor het WK speciaal bestellen. Zijn lengte geeft hem een groot voordeel. „Alles wat bin nen het doelgebied komt is voor mij. Ik heb ook een goede drop kick en blijf aan de bal rustig. Ik ben eigenlijk altijd wel rustig." Over zijn mindere kanten hoeft hij ook niet lang te denken. „Ik mis snelheid bij het uitkomen. Daar ga ik met de keeperstrai ners van Feyenoord, die onder leiding staan van Pim Does burg, extra op trainen." Vanaf oktober, toen Varkevis- sers team tegen Feyenoord speelde, volgde de stadionclub hem op de voet. Hij twijfelde lang over een uitnodiging voor een training. „Ik moest eigenlijk kiezen tussen de gezelligheid van het dorp en de club en een leven voor het voetbal. Ik heb tegen Feyenoord gezegd dat ik het niet zou doen en toen haal de de trainer, Maup Martens, mij over. 'Kom nou een keer trainen en beslis dan', zei hij. Ik Cor Varkevisser „Ik moest eigenlijk kiezen tussen de gezelligheid van het dorp en de club en een leven voor het voetbal." FOTO DICK HOGE- WONING heb toen met het eerste, met Dudek en Doesburg, meege- traind en dat beviel me erg goed. En ik ga gewoon op mijn vrije dagen met mijn vrienden op stap. Echte vrienden houd je toch wel. Al zal ik het met uit gaan bij hooguit een biertje moeten laten. Maar dat heb ik er voor over. Ik ga nu twee jaar lang alles geven om een con tract bij Feyenoord te verdie nen. Vier keer train ik met de groep en drie keer krijg ik kec perstraining en ik kan in Rottei dam op school. Ik ga leren voor' mijn middenstandsdiploma, met boekhouden en computer kunde. Mijn talen kan ik bij Feyenoord opdoen, want er spelen jongens van verschillen de nationaliteiten in het team. Over een paar weken leren we elkaar al kennen, want we gaan naar een groot toernooi in Saudi-Arabië. Daar spelen we tegen AC Milan, Parma, Paris Saint Germain en landen als Egypte en Saudi-Arabië, dan zijn er misschien wel 20 tol 30.000 toeschouwers. Kun je een beetje wennen aan de druk." Cors meest kritische fan is zijn vader, Willem, sponsor bij Quick Boys en lid van de PK commissie. „Er is niets ergers dan een zoon die keept", vertelt de voormalige spits die het op Nieuw Zuid tot het tweede heelt geschopt, „je bent als vader bang voor ieder tegendoelpunt. Die angst heeft niets met tie kwaliteiten van Cor te maken. Die zie ik ook wel. Dat is gr woon de angst van de vader die wil dal zijn zoon het goed doel. En hij kan er wat van, al leg ik dan thuis de nadruk op de din gen die lout zijn gegaan. Wc la ten hem met een gerust hart naar Feyenoord gaan. Ze heb ben laten merken dat ze hem erg graag willen hebben en nu is het verder aan Cor om te la ten zien hoe ver hij kan komen Hij moet het doen en niemand anders." PORT SPEL Onder redactie van Michel van Gent SPORTAGENDA ;nken/Van Rhijn eft geen kans gezien op de slotdag van nationale trioleague achterstand op Pro- Dp Heiloo te verklei- n. De Leidse forma- speelde daarvoor te wispelturig, want d afgetekende 3-0 overwinning op :re 2000 (1095 om 1017) werd gevolgd or een 0-3 nederlaag tegen Van Nobe- (1063 om 1116). Dat beloofde weinig ids voor de topper tegen Heiloo. Jan met, Marius van Kalkeren en Jan Snik loren dan ook de eerste game met m verschil (509 om 593). Zij toonden h in de tweede game echter veel koel- lediger dan hun tegenstanders. Cor- t wist op het cruciale moment een bbel strike te gooien, waardoor de ga- t met 574 om 481 werd gewonnen, k het seriepunt werd door deze winst tnengehaald (1077 om 1074). In de .y-offs gaat Menken/Van Rhijn met iloo, Vechtse Banen en iben/Kangeroes uitmaken wie lands- npioen wordt. d hoofdklasse nationale trioleague ■n/Van Rhijn 39 pnt, 3. 10 2-1 pnt, 7. Van Dr de regionale bil- :clubs op landelijk eau valt er weinig er te winnen of te liezen. MSG/Cen- al had gehoopt ze- ide of achtste te rden in de eerste divisie van de natio- e driebandencompetitie, waarmee •motie/degradatiewedstrijden waren zekerd. Dat is echter niet gelukt, zo de Oegstgeestenaren na één seizoen 'eer degraderen naar de tweede divi- De Engel heeft nog wedstrijden te- l Novum en Centrum voor de boeg, ar kan zelfs bij twee overwinningen t hoger eindigen dan de tiende plaats, leze afdeling geldt geen degradatiere- ing. bandencompctitic, eerste divisie poule 2: I. Strauss 3. 2. Ockcnburgh 21-33. 3 Goudszwagrd 20-30, 4. kers 20-26. 5 UC Apollo 20-21. 6. Mediterrannee 20- IFsselzicht 20-16. 8 Palais des Sports 20-16 9 MSG praal (Oegstgeest) 21-13. 10. Dieze 20-12, 11 Kras'85 1.12 Sports Vloreca20-10. ompetitie, poule 6: 1 HWA2 20-31.2 Interbiljart- 0-29. 3. Nieuw Rubroek 20-25. 4. Honky Tonk 2 20- J Maasstad 20-22, 6. HWA 20-21. 7 Honkv l onk 1 20- 1 Centrum 20-18. 9 WBD 1 20-18. 10. Engel (Lisse) U WBD2 20-10. 12 Novum 20-9. I Bollenstreek, driebanden-klein: Nortgho I H Sport 2-5. Nortgho 2 - Vuurschip 16-1. Sportrust 1 Ier 2 5-2. Hoofddorp 2 - Sportrust 1 2-5. Travelshop fidorp I 5-2. Vuurschip 2 - Nortgho 1 3-4. Centraal I 'Oi 5-2. Sport 2 - Royal Sport 7-0. Klipper 2 - »t 2 3-4, Klipper 3 - Sport 16-1. Vuurschip I - Klip per 3 5-2. Sport 1 - Sportrust 1 2-5. Sportrust 2 - Hoofd.- dorp 2 3-4. Soldaat|e 1 - Centraal 1 -6, Soldaatje 1 - Klipper 1 7-0, Hoofddorp 1 Welgelegen 5-2, Doofpot - Sport 2 7- 0, Klipper 1 - Roode Leeuw 4-3. Klipper 2 - Nortgho 5-2, Travelshop - Vuurschip 2 0-7 Stand: I Welgelegen 21-92, 2 Sport 3 19-90, 3. Klipper 3 21-89, 4 Sportrust 1 21-89, 5. Sport 1 21-87, 6. Centraal 21-83, 7. Hoofddorp 2 21-79.5, 8. Nortgho 2 21-79, 9. Nortgho 1 21-76, 10. Royal Sport 1 21-75, 11 Doofpol 21 -74, 12. Roode Leeuw 20-72, 13. Sol daatje 21-71, 14. Sport 2 20-68.5, 15. Vuurschip 2 21-66, 16. Vuurschip 1 21-64, 17. Sportrust 2 21-59, 18. Klipper2 21-59, 19. Hoofddorp 1 21-58, 20. Klipper 1 21-54, 21. Travelshop 21-47. l.ibre Cl: Welgelegen'- Soldaatje 1 5-2, Sportrust - Lulo 7- 0, Sportrust - Royal Sport 7-0, Soldaatje 2 - Engel 7-0, Wel gelegen - Luto 7-0 Stand: I Soldaatje 1 18-84, 2. Sol daatje 2 18-80, 3. Sportrust 19-78, 4. Welgelegen 19-68, 5. Engel 19-55, 6. Royal Sport 18-51, 7. Luto 19-39. De Leidenaar Friso Zwerver is met zijn parmer Schelte Wijma uit Delft Nederlands kampioen bij junioren geworden. De jeugdige bridgers behaalden in het titeltoernooi in Utrecht 58.14 pro cent, waarmee zij Rico van Prooijen/Si- mon de Wijs (Schiedam/Rotterdam) en Frank Burghout/Bas Drijver (Rotterdam- /Bergen) met 0.6 en 0.11 procent voor bleven. De andere regionale deelnemers bleven ver achter op het 'koningskop- pel'. Stefan van Bitterswijk (Leiden) met Maarten Strijbos (Venlo) en David Cousins (Oegstgeest) met Sandra de Blé- court (Etten Leur) eindigden op de twaalfde en vijfentwintigste plaats met 51.98 en 42.51 procent. Agenda: 5 april finale ■t Open par De beslissing in de re gionale eredivisie kan morgenavond allicht al vallen. Brandewijn United ontvangt name lijk in zijn thuishonk 't Brandewijntje de enige serieuze rivaal, Jambo's. Beide ploegen hadden een goede generale repetitie voor hun krachtmeting. De leider had weinig tegenstand te duchten van huis genoot Beer 'n Barrels, blijkens de 8-2 eindcijfers. Jambo's deed er tegen Vier kant Dames nog een schepje bovenop en won met 10-0. Het verschil is door deze uitslagen nog altijd behoorlijk .met tien punten. Bullshit ziet zijn derde plaats nog in het gedrang komen, want De Gouwe liep weer twee punten in. Jetstream, Bottespeer, Beer 'n Barrels en Dartco blijven volop bezig met een 'stoelendans' om de onderste vier plaat sen. De nummers 9 en 10 spelen promo tie/degradatiewedstrijden tegen de nummers 2 van de eerste divisies, de nummers 11 en 12 degraderen recht streeks. Het belooft tot op de laatste speeldag spannnend te blijven. Sam De- nis (Brandewijn United) en Arjan van der Mey (Beer 'n Barrels) gooiden drie keer 180 en Ruud van der Bergen Bra- venboer (De Gouwe) was de hoogste finisher met 164. Eredivisie: Cleaners - Bullshit 4-6, Gouwe - Knoeiers 8-2, Jambo's - Vierkant Dames 10-0, Beer 'n Barrels - Brande wijn United 2-8, Jetstream - J.J. en de K. 7-3, Dartco - Bot tespeer 5-5. Stand: 1. Brandewijn United (Ix-ulen) 18-148, 2. Jambo's (Leidenl 18-138, 3. Bullshit fR.a.veenl 18-125, 4 Gouwe (Oegstgeest) 18-118, 5 Knoeiers (N.w.hout) 18- 87, 6. Cleaners (N.w.hout) J8-83, 7 J J. en de K. (Leiden) 18-78, 8. Vierkant Dames (Lisse) 18-71, 9 Jetstream (N.w- hout) 18-60, 10. Bottespeer (R.a.vecn) 18-58. II. Beer 'n Barrels (Leiden) 18-54, 12. Dartco (Alphen) 18-51 Eerste divisie A: Spons - Kanjers 7-3. Black Adders - Punt Uit 7-3. Brandewijntje - Brandewijn Belly's 5-5, Pretcafé Raspoet m 4-6, Buytenbeentje - Eersteling 2-8 Stand: 1 Black Adders 16-131, 2 Raspoetin 17-103, 3 Eersteling 17-97. I. MCN 16-84. 5 Pretcafé 16-83. 6 Brandewijn Bel ly's 17-69, 7. Spons 16-69. 8. Buvtenbeenlje 17-66.9 Punt Uit 16-65, 10 Brandewijntje 16-63. 11. Kanjers 16-56 Eerste divisie b: Vierkant - Puntje d r In 7-3, Commodore Bulls - Jostibende 8-2. Kleine Beurs - Brandcwijni|e 2 5-5, Vem Vidi Vici Hunterbovs 5-5. Downstairs NFDT 7-3 Stand: 1. Downstairs 16-103. 2 Vierkant 17-103, 3 Low Landers 16-99. I Brandewijntje 2 16-96. 5 Commodore Bulls 17-89, 6, Puntje d'r In 17-88. 7. Jostibende 17-71, 8 Hunterboys 16-69. 9 Veni Vidi Vici 16-67. 10 Kleine Beurs 16-61.11 NFDT 16-54. pool» Xavier Karis heeft het achttiende toernooi om de Bollenstreekbokaal gewonnen. Hij deed dit net zoals de voorgaan de twee keren in zijn eigen Pool Station te Hillegom. Tijdens het toernooi toonde Karis een goede wedstrijdmentaliteit en stalen zenuwen, want hij kwam twee keer terug uit geslagen positie. In de de voorronde raakte de Hillegommer 0-3 achter op Erwin van Bakel, om toch nog met 6-3 aan het langste eind te trekken. Dat deed hij in de finale tegen dezelfde tegenstander nog eens dunnetjes over: hij zegevierde met 6-5, nadat het eerst nog 3-5 had gestaan. De finalisten had den in de halve finales Rolf van der Voort en Dennis Bouwman teruggewe zen. De leiders in het tussenklassement lieten in Hillegom verstek gaan, zodat Robert Parlevfiet nog altijd de eerste plaats bezet. The Pocket en Dijkje's Bende van El lende zijn zondag actief in de vierde ron de van het bekertoernooi. De Katwijkers spelen thuis tegen Buiiets (Enschede), Far Out (Leidschendam) en Pool Torna dos (Oss) en de Leidenaars nemen het in Breda op tegen Pompadour (Breda), Sponsorloos (Amsterdam) en Superpool (Den Haag). De beste twee teams van el ke poule gaan door naar de volgende ronde. Stand aan kop in dc Bollcnstrcckbokaal: 1 Robert Parle vfiet 94 pnt 2 Ml-Len Pan 82 pnt. 3. Frits Gijsman 78 pnt, 4 Edwin van Straaten 50 pnt. 5 Gert -Jan Verkerk 45 pnt negentK-nde' uVmoofBd^nsUwkbokL'rl'^h'kie (Lei' den). 9 april huistoemooi Jumbo. Snookerij 0 heeft ein delijk weer eens een overwinning behaald. De Leidenaars zege vierden met 5-4 over mede-tobber Zevenaar. Pascal van Westerop was goed op dreef, want hij zette al zijn partijen in winst om. De overige twee frames kwamen op naam van Adrie Stof fels. Deze opsteker had geen uitwerking op het duel tegen Dieze, want dat ging met 6-3 verloren. Stoffels liet andermaal twee punten aantekenen, terwijl Van Westerop er één op zijn rekening bij schreef. In de eerste divisie gaf het 'ze vende' aan topper Bison goed partij, maar dat leverde niet meer op dan een eervolle 4-5 nederlaag. The Pocket heeft in de titelstrijd in de tweede divisie (Zuid Holland 3) een ge voelige tik gekregen. De Katwijkers ver loren in eigen huis met 2-7 van Pijnac- ker en zakten gelijk naar de derde plaats. Hun overwinnaars namen de eerste plaats over, want eerder hadden zij het inhaalduel tegen Centraal Lisse met 6-3 gewonnen. Hogewoerd zegevierde twee keer op rij tegen de beide Jumbo's (6-3). Jumbo 1 revancheerde zich met dezelfde cijfers tegen The Pocket 2. Snookerij 2 zorgde voor een verrassing door bij BSCZ 2 te winnen (6-3). Centraal Lisse verloor ook van Dekker, maar met mini maal verschil (4-5). Komend weekeinde worden de voor ronden afgewerkt voor het Nederlands kampioenschap. Er hebben zich liefst 900 spelers ingeschreven, wat een nieuw record is. De vrouwen en de veteranen' spelen bij Jumbo in Warmond. Hier zul len in het Paasweekeinde (10-13 april) ook alle finales worden afgewerkt. Stand Rijnlandbokaal: I Parkas Kalicharan 28 pnt, 2 laco van Duijn 23 pnt. 3 lohn van der Zwart 20 pni. 4. lo- han Oomcn 16 pnt. 5. André Hozee 15 pnt, 6. Nico Seis veld 14 pni, 7 Peter Bosman en Ronald Poortman 13 pnt. Eredivisie Zuid: I Blaak (Rotierdam) 18-104, 2 Pom padour (Breda) 18-98,3. Snookercafé (Vlaardingen) 17-97, 4 Loods (Maassluis) 17-80, 5. Dclllandjilein (Delft) 17-79. 6. Spiikenissc 18-77, 7. Dieze (Den Bosch) 18-76, 8. Wil- 17-67, 9. Dijkje Dulnzigt (Den Haag) Breakthrough 16-93,3. Sn. Academy 3 15-81, 4 Strawber ry 16-74, 5. Snookerij 7 (lx-iden) 16-71, 6. Final Touch 15- 66, 7. Heiloo 147 16-66, 8. Spaamehuys 15-65, 9. QS IJmuiden 16-60, 10. Sn Academy 1 15-42, 11 Red Ball 15- BETAALD VOETBAL TWEEDE KLASSE: Gravenzande Ter Leede 2. Vlissingen-Quick Boys. Botlek-Terneuz- Boys, Hoek-Kloetinge, Zwart Wit'28 2- e (Midden Nederland): I Oud Wes EREDIVISIE Vrijdag: Sparta - NAC Zaterdag: MW - SC Heerenveen Zondag: FC Volendam - RKC, FC Twente FC Utrecht, FC Groningen - Roda JC, Vites se - NEC, Feyenoord - Ajax (18.00) EERSTE DIVISIE Zaterdag. Veendam - Haarlem, Heracles - FC Zwolle, Telstar - VVV, Eindhoven FC Den Bosch, Excelsior - RBC, TOP Oss - GA Eagles, Helmond Sport - Emmen Zondag: Dordrecht '90 - ADO Den Haag AMATEURS Zaterdag HOOFDKLASSE A: Quick Boys Hoek (15 00), ARC-Schevemngen (15.001, Noordwijk-Kozakken Boys (14.30). Groote Lindt-Katwijk (14 30). Excelsior M-Rijns- burgse Boys. EERSTE KLASSE B: Kennemerland-KRV, WOR-Heerjansdam. RWH-Rozenburg, De Beursbengels-Zwaluwen Vlaardingen, DEV- JO-DSVP, Excelsior Pernis-DOTO. TWEEDE KLASSE C: KMO s-Gravenzande SV, HVO-Honselersdijk. Xerxes-Delta Sport. Voorschoten'97-Soccer Boys. RCL- Vitesse Delft. Monster-Lyra. DERDE KLASSE A: Lugdunum-SEV. Sleu tels-Kagia, TAW-Hazerswoudse Boys, Val- ken'68-DS0, Oegstgeest-Leiden, Alphia- UVS. VIERDE KLASSE A: Nootdorp-Duinoord, Schipluiden-LFC, Koudekerk-SVÖW, Wou- brugge-LSW'70, MVKV-Abbenes, Blauw Zwart-SV'35. VIJFDE KLASSE A: VCL-KSD, Zoetermeer- GWS, De Jagers-DWO, Marine-SJC, Docos- Foreholte, Roodenburg is vrij. 70. 6 BSC 15-69. 7. Eagle 15-64, 8. Hippo 1 16-63. 9 Hippo 2 15-58. 10. Sn Academy 2 16 46, 11. Chi Snooker 14 45. Tweede divisie (Zuid Holland 3): I Pijnackcr 17-100, 2. Hade Delta 17-99. 3 The Pockei (Katwijk) 17-97. 4 BSCZ 2 17-91. 5. Jumbo I (Warmond) 17-83. 6. Dekker 17-73, 7 Hogewoerd (Leiden) 17-72. 8. Centraal IJsse 17-66, 'i Jumbo 3 (WarmondI 17-65. 10. Snookerij 2 (Leiden) 17 61, 11 Scrumpy's 17-57,12. The Pocket 2 (Katwijk) 17-54 HOOFDKLASSE Ter Leede-Velocitas (14 30) EERSTE KLASSE A: Rijsoord-Ohveo, Ca pelle-RKVCL, Braakhuizen-NOAD. KFC WRW. Herptse Boys-SC't Zand DERDE KLASSE: Zwaluwen-BerM, Rijnsb.Boys-DZB/Zevenkamp (12.00), Zwart Wit 3 RVVH, HBSS-MVV'27, BSC68-WRW 2 Zondag TWEEDE KLASSE: Vredenburch-KFC'71 2, UVS-DEH (12 15), DWO-Alkmania, DONK-Leonidas, Sleutels 2-RVC33 (12.00), Juventas-GDA DERDE KLASSE A: Iduna-GDA 2 (14.00), BEC-SJC 2. Docos-DUNO (14.30), Kic- kers'69-RKAVV (11.30), Bernardus-West- landia (14.00), Schevemngen-UDO DERDE KLASSE B: 3JC Blauw Zwart (11.30), Ammerstol-Gouda, Nieuwkoop Spartaan'20, Cabauw-VEP, Gouderak-WCR Zaterdag 13.30 (start): Zilveren Molenloop (tevens NK weg voor veteranen) start/fi nish Hertogspark v v ROAC (Rijpwetering) BASKETBAL Zondag HOOFDKLASSE A: AFC34-DHC, DWV-To- negido, Holland-Neptunus, De Zwarte Schapen-AFC, SC Feyenoord-Elinkwi|k, VCS-UVS, Hollandia-Argon EERSTE KLASSE B: Umtas-Blauw Zwart, VELO-Nieuwenhoorn, VlOS-Osdorp, SW/SMC-Quick H, Papendrecht-Wilhel- mus, Nijenrodes-Lugdunum. TWEEOE KLASSE C: Alphense Bovs-WSB. ADO Den Haag-RKAW. HMSH-DSO, SJC Westlandia, Foreholte-Verburch. RVC is DERDE KLASSE A: VUC-DOSR, Rooden burg-Voorburg, Docos-Kon HW. Alkmania- DWO. Altior-HBS, Voorschoten'97 is vrij. VIERDE KLASSE A: UDO-SJZ. ROAC79- FC Lisse, UDWS-LFC, Wassenaar-MMO, Warmunda-Alphen, Kickers'69-ASC. VIJFDE KLASSE B: VCL-VNA. Graat Willem 2/VAC-FC Zoetermeer, Bernardus-Teylin- gen, TEDO-Celeritas, Meerburg-FC Rijn land, Juventas-Stompwi|k'92. ZESDE KLASSE B: G0L Sport-Postalia, de Jagers-Marathon, DUNO-Archipel Ornas, Dynamo'67-Oranje Blauw, Triomph-NIVO, Leidse Boys is vrij. JEUGDVOETBAL College, A-junioren EERSTE DIVISIE: Emmen-Quick Boys 14.00 uur TWEEDE DIVISIE A; UVS-DCG 12.00 uur DERDE DIVISIE. I ugdunum- Alphense Boys 14.30 uur VROUWENVOETBAL Mannen EREDIVISIE. Halve finale play-offs: Den Bosch - Den Helder (do.), Den Helder - Den Bosch, Amsterdam - Donar PROMOTIEDIVISIE. IIAS Basketiers (vr Early Bird - De Groene Uilen, Shooters - Springfield, Flyers Unlimited, Orca's - MSV Tzat. 19 45), Wyba Amsterdam 2, Den Helder 2 - Den Bosch 2, Juventus - Akrides, Donar - ASVU, MSV - Early Bird (wo. 21.00) EERSTE DIVISIE, A: Binnenland Attacus, Jumpers - Cady'73, Rotterdam - Deurne, Jumping Crabs - BS Leiden (zo. 14.00) RAYON. Eerste Klasse: Dunckers 2 - BC Markt, Rowic - Springers, Crackeriacks - Alphia (zat. 19.15), Niels Stensen - Argon, SBU - Goba, Voorburg 2 - Red Stars RAYON, Tweede Klasse A BOB Niels Stensen 2, Rebound - BZ'72 RAYON, Tweede Klasse B: Jump'80 - Ar chipel RAYON, Junioren: New Stars Grasshop pers (zat 19.30), Blitz Springers (zat 20.00). Crackerjacks - Red Stars EREDIVISIE. Halve finale play-offs: Den Helder - Orca's (do Landslake Lions - Lieshout (vr.). Orca's - Den Helder, Lies hout - Landslake Lions EERSTE DIVISIE, Degradatiepoule: F(oofd- dorp - BV Lisse (vr. 21.00), Vlissmgen - Binnenland, ZAC - Jahn II, DAS - Dunatos RAYON, Eerste Klasse: Argon Waddmx veen Flyers, Jumpers 2 - Baros, BOB - SVO, LUSV - Rowic (zat 14.45), Westland Stars - Rotterdam 2, Niels Stensen 2 - Juventus, Prisma College 2 - Jump (zo. 16.15) RAYON, Tweede Klasse: lumpers 3 - SBU Junioren, Eredivisie: I ely - Hoofddorp, Vlis singen - Blauw Wit, Grasshoppers Shooters (zat. 14.15), ATC'65 - Prisma Akrides - BV Lisse (zat. 15.15), Den Helder - BV Leiderdorp (zat. 13.30) Junioren, Rayon. New Stars Shooters 2. Jump'80 - Hurricanes, Hurricanes - Oegst geest (zo. 13.00) Mannen EERSTE DIVISIE SstumiK '72 Saturnus. Zaterdag. 20 40 u Ridderkerk, de Fakkel Vrouwen EERSTE DIVISIE: Foreholte- DES'72. 13.10.U., Voorhout, de Gaasbak MANNEN (14.30 uur) HOOFDKLASSE: Zaterdag eerste play tweede serie, zondag tweede play-off two- de serie EERSTE KLASSE A: Asvion Leiden, Kievi ten Alecto, Forescate - Zwart Wit, B: Roomburg Overbos TWEEDE KLASSE B: leidse Studenten VROUWEN (12.45 uur) OVERGANGSKLASSE A: Alecto Push EERSTE KLASSE A: Forescate Kieviten B Bennebroek leiden TWEEDE KLASSE A: Cartouche Rooi DERDE KLASSE A: lempo '34 - Catwijr Krimpen Leidse Studenten. B: Temer Noordwi|k, C: Alphen Weesp VIERDE KLASSE A: Voorhout lt<- IJsse Hisafis - Berkel Rodenrijs OVERGANGSKLASSE D: Achilles Atal. te. Deto - Kinderdijk, LUTO Vlaardingen, Vada'25 - Sporting Trigon EERSTE KLASSE F I0P Pern.x 15.30 uur), G:0ND0(G) Tempo TWEEDE KLASSE E: De Danaïden - Cres cendo (zo 14,30 uur), F: Fiks Altius 15.30 uur) DERDE KLASSE I: KZ Leiden - DOS(W). (za. 15.30 uur). L: ZKC '31 Fluks. Mad joe Rapid (za. 15.30 uur), N: Velocita De Dijkvogels(za. 15.30 uur) RUGBY Beker: DI0K-AAC (Kwartfinale), zo 14,30 TAFELTENNIS EREDIVISIE: Perfection ylla 16.00) FVf - Cosmos (vr. 3 april) EERSTE DIVISIE: 2: Pecos Flits (17.00 TWEEDE DIVISIE 2 1 3: Treffers(A) - Docos 4: Amstelveen P cos 2. Belcrum Rijnsoever DERDE DIIVISIE: 4: TTCV Avanti 6 Ai sterdam'78 - Ri|nsoever 2 7: Pecos 4 i Treffers (R) VIERDE DIVISIE: 13: Play Fair De Kor. beurs 4 14: I0V0 - Scylla 2 (vr.) 16: I'. cos 5 - Shot'65 (vr (15.30), Gemini/K WEA/MEVÓ VROUWEN. TWEEDE DIVISIE C: Uonki 5|0t Gemim (16.30), DERDE DIVISIE E: Zovoe Iy thoridS 30), Nov.ül.iride KVVd O' WATERPOLO Mannen HOOFDKLASSE: Polar Beurs Brandei burg, AZC-AZPC, ZWV/Nereus Raviim HZ/Zian LZ 1886 (20.00 uur), Vivax-Ou Robben (20.00 uur), ZPB-De Ham EERSTE KLASSE TWEEOE KLASSE: WVZ-Sassenheim. KZ' Koudekerk, NVA/HHC Katwijk DERDE KLASSE: A ide(zo. Vrouwen EERSTE KLASSE 'J /A/HHC I Z 1886 TWEEDE KLASSE ZWV/Nerc A -•

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 27