Juventus zonder veel moeite langs Monaco H f' FC Groningen heeft een *ebrek aan goede spelers Klucht rond afgeknapt doel Sport DONDERDAG 2 APRIL 1998 chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater. 071-5356463 Schalken enige vaste keuze Schapers BtussELSjeng Schalken is de enige vaste keus van Michiel fchapers, die bij zijn Davis Cup-debuut andermaal geconfron- eerd wordt met tegenslag. Paul Haarhuis vertrok naar huis. De ;anvoerder haakte gistermorgen in Brussel na de training defini- ief af wegens een blessure aan de linkerpols. Jacco Eltingh gsr .vordt zaterdag in het dubbel gekoppeld aan Jan Siemerink. Schapers twijfelt voor de tweede enkelspeler tussen Siemerink en John van Lottum. Italiaanse clubs ontduiken belasting siena» Italiaanse voetbalclubs hebben in totaal ruim 4 miljoen gulden aah belastinggeld ontdoken. Volgens het Openbaar Mi nisterie in Siena (Toscane) hebben zes verenigingen uit de Serie A, Inter Milan, Fiorentina, Parma, Atalanta, Bari en Brescia zich schuldig gemaakt aan belastingfraude. Ook enkele clubs uit de lagere klassen worden verdacht. Een speciale eenheid van cle fi nanciële politie heeft drie jaar aan de zaak gewerkt. Ze zeggen ontdekt te hebben dat de clubs onderling sjoemelden met de transferbedragen. Het zou gaan om tien miljoen gulden aan transacties. Mare Degryse rond met AA Gent Mare Degryse heeft met AA Gent een akkoord be- freikt over een tweejarig contract. Op enkele details na is de over gang van de 32-jarige Bélgische aanvaller van PSV naar Gent ge regeld. „Het zal wel rondkomen", zei de 64-voudig international. De voormalige speler van Club Brugge en Anderlecht verruilde wee jaar geleden met hoge verwachtingen het Engelse Sheffield Vednesday voor PSV. In Eindhoven maakte Degryse zijn naam liet waar en kwam hij al snel op de bank terecht. De West-Vla- ning mag transfervrij vertrekken bij de landskampioen. Bayern laat spelers schaduwen -/münchen Omdat de spelers buiten het veld regelmatig in op- ■spraak komen door hun gedrag, laat Bayern München zijn voet ballers al sinds een jaar schaduwen door een privé-detective. Dat heeft manager Uli Hoeness gisteren toegegeven, na een pu blicatie in het boulevardblad Bild-Zeitung. Daarin stond dat Ma rio Basler al vier maanden wordt achtervolgd door een detective. L)e detective had over de sterspeler ontdekt dat hij regelmatig ten gokje waagt en kaart in de rosse buurt van München. er Verlaat vermoedelijk niet in EC-duel stuttgart Verdediger Frank Verlaat speelt vanavond wegens ■gsfeen ribblessure hoogstwaarschijnlijk niet mee met zijn club VfB jgktuttgart in het duel met Lokomotiv Moskou in de halve finale i PEUGivan de Europacup voor bekerwinnaars. De Nederlander liep zondag in de competitiewedstrijd tegen Hertha BSC een gebro- Ken rib op, zo bleek gisteren. De medische staf wil proberen om de ervaren verdediger met behulp van pijnstillers en een ver bind alsnog speelklaar te krijgen, maar de kans op succes lijkt reparaktein. in alle mditioglijievens wint tweede etappe atarm 'int 'desbalp Jeroen Blijlevens heeft gistereh de tweede etappe T*3 /an de Driedaagse De Panne gewonnen. De Nederlander won 'rf- ia een rit over 230 kilometer van Zottegem naar Sint Idesbald de ten Massasprint. De Italianen Fabio Baldato en Endrio Leoni finish- ien met klein verschil als tweede en derde. Het was de derde sei- voor de sprinter. De Italiaan Dario Pieri behield de lei- —landstra in marathonteam pure Het marathonpeloton krijgt er een schaatsvedette bij. IS Falko Zandstrk tekende een tweejarig contract bij de Wehkamp- [ormatie van ploegleider Jan Wiebe Last. De voormalige wereld- campioen uit Joure besloot begin vorige maand met allround- schaatsen te stoppen. Hij kon de motivatie niet meer opbrengen Dm zich terug te vechten op het hoogste niveau. Het team van Wehkamp bestaat verder uit René Ruitenberg, Haico Bouma, Edward Hagen en nestor Henri Ruitenberg. 9 Diego Poeder zet titel op het spel Rotterdam Bokser Don Diego Poeder zet voor de tweede keer zijr wereldtitel in het cruisergewicht (WBU-versie) op het spel. Opdinsdag 5 mei ontmcTet de Rotterdammer in Mississippi de Amerikaan Robert Daniels, voormalig wereldkampioen van de Wcrld Boxing Association. Robert Daniels staat zesde op de In- ^»-jde)endant World Boxing Rankings (IWBR), de onafhankelijke i* J conputerranglijst die louter afgaat op resultaten en geen onder- icleid maakt in bonden. Poeder is zeventiende op die lijst. Kunstrijder onderuit door sushi minneapolis rtr De Russissche kunstrijder Artoer Dimitriev, met zijn landgenote Oksana Kazakova olympisch kampioen paarrijden, is hij de WK in Minneapolis gevloerd door een Japanse lekkernij. Dimitriev klaag de na het eten van bedorven sushi over hevige buikpijn. In het zie kenhuis werd een voedselvergiftiging vastgesteld. Het favoriete Russische duo moest anderhalf uur voor hun korte kür afzeggen. SCOREBORD 16 ■enhakker doet 'aardige zaken Beter laat dan nooit. Dat dach ten de officials van de UEFA. Dat vonden de bijna 100.000 supporters van Real Madrid ook, want zij werden uiteinde lijk verblijd met de winst van 2- 0 op Europa-Cuphouder Borus- sia Dortmund in de halve finale van de Champions League. „Skandal. Protest", riepen evenwel de Duitsers. Zij doel den op de klucht die voor aan vang van het duel werd opge voerd. Scheidsrechter Mario van der Ende moest vijf kwartier wachten met het geven van het beginsignaal omdat een doel was afgeknapt. Dat stond in ver binding met het hekwerk, waar in de fanatieke Madrileense supporters, de 'ultrasur', waren gevlogen en dat bezweek onder hun gewicht en trekwerk. De terreinknechten vonden een nieuw doel op het trai ningscomplex van de Koninklij ke. Voordat het bij het volle Ber- nabeu-stadion was en door de grootste poort naar binnen ge manoeuvreerd, was er al een uur verstreken. Neerzetten en verankeren duurde ook nog een aantal vermakelijke minuten. Borussia sprak er schande van en diende een klacht in, omdat de UEFA-regels voorschrijven dat er vervangend materiaal ter plaatse moet zijn om lang wachten te voorkomen. Dat zal wel, maar de UEFA- waarnemers durfden niet tot uitstel te besluiten uit angst voor ongeregeldheden. Die ble ven nu achterwege. De Spaanse fans hadden graag geduld en zagen dat beloond met doel punten van Morientes en Karembeu. De zege was ver diend. Real, met de jarige (22) en opnieuw erg actieve Seedorf in een centrale rol op het mid denveld, was zeker in de eerste helft beter. Toch was de eerste kans voor Dortmund. Een schot van Cha- puisat rolde via de keeper voor de voeten van Rieken. Zijn inzet werd door Panucci voor de doellijn weggetrapt. De ope ningstreffer viel in de 25ste mi nuut. Een lage voorzet op maat van Robert Carlos bereikte Mo rientes bij de verste paal. De Spaanse international, vorige week tegen Zweden debuterend met twee doelpunten binnen zes minuten, hoefde slechts een rode schoen tegen de bal te drukken. De ervaren aanvoerder San- chis en de Borussia-spelers Julio Cesar en Herrlich wisten toen al dat ze wegens hun tweede gele kaart de return zouden moeten missen. In het geval van Herr lich zou dat ook om een andere reden dubieus zijn geworden. De aanvaller viel in het begin van de tweede helft geblesseerd uit. Dat betekende de rentree van Harry Decheiver, die al weken wordt gehinderd door een ge broken kleine teen maar met een pijnstillende injectie wel kan spelen. Imponeren kon hij niet. Dat lag niet aan de ex- Utrechter maar aan de kwalitei ten van Real, dat Mijatovic op een brancard het veld zag verla ten. Karembeu zorgde voor de beslissing. De Fransman, vaak goed voor een belangrijk doel- De supporters van Madrid konden er gisteravond niet mee zitten dat het duel tegen Borussia Dortmund met vijf kwartier werd uitgesteld vanwege een kapot doelFOTO AP punt, ontsnapte aan de aan dacht van de Duitse defensie en schoot diagonaal raak. Of het bij 2-0 blijft, is nu aan de UEFA. Die zal zo snel moge lijk vergaderen over de affaire. „We hebben in elk geval onder protest gespeeld", zei Borussia- voorzitter Gerd Niebaum. Van een reguliere wedstrijd kan geen sprake zijn. Ik ben tijdens dat oponthoud in de kleedka mer geweest en moet zeggen dat de fut er bij onze jongens helemaal uitwas." Droomfinale 'Juve-Koninklijkein Arena lonkt 'tterdam marcel van der kraan d-verslaggever er dagen voor de topper tegen lotfe heeft Feyenoord zich in de Kamscigt m0gelijke uitgangspositie manoeuvreerd. In de eigen )ud tip hebben de Rotterdammers ids de winterstop geen doel- 88 90 mt meer hoeven incasseren 1 daar kwam gisteravond te- -Ti FC Groningen geen veran- ring in. De 3-0 zege gaf de jmars van Feyenoord - in 'de /'TZFaripetitie zelfs een beetje -^ms. O »>Ik geloof dat we aardig bezig J\", zei Leo Beenhakker na af- Hij stak, dik tevreden, de and in een flinke sigaar en NDE2lde ^at en*8e opdracht Europees voetbal halen') bin- in handbereik is. „Bij mijn l(r.®i!^ntreden heb ik gezegd dat venoord daarvoor in elk geval pest zorgen. Met drie over- nningen in acht dagen, denk -dat we in deze periode aardig /eg ken doen." .Heel wat moeizamer gaat het FC Groningen. Daar moet i van Dijk als opvolger van ini Rijsbergen weer orde engen in de chaos. De oud- diende, die de komende 2,5 tr de scepter zwaait in het jsterpark, mocht maandag al taken van de ontslagen Rijs- rgen overnemen. Of hij erin agt de club zonder geld, zon- r kwaliteit op het veld en zon gen naat beleid, te behouden voor de jdi visie is een vraag. De spelers van FC Groningen beweren dat er onder Rijsber gen een onwerkbare situatie was ontstaan en dat er daardoor weinig uitzicht op het behoud van hun eredivisiestatus was. Maar de werkelijke reden lijkt het gebrek aan goede spelers bij de noorderlingen te zijn. Tegen Feyenoord leek FC Groningen voor de rust nog aardig mee te kunnen hobbelen, maar dat had meer met het chaotische spel van de thuisclub dan met de kracht van Erwin Koeman en de zijnen te maken. Feyenoord maakte er op bijna alle fronten een potje van. Met uitzondering van Giovanni van Bronckhorst en Jean-Paul van Gastel ging zo ongeveer iedere Feyenoorder om de haverklap in de fout. Hoewel een handvol spelers voor een wissel in aan merking kwam, vond Beenhak ker kennelijk dat Geoffrey Claeys het het bontst had ge maakt. De Belg mocht in de rust in de kleedkamer achterblijven ten faveure van Patricio Graff. Op dat moment leidde Feye noord tegen de verhoudingen in met 1-0. Uit de enige goede en snelle aanval die de Rotterdam mers in het eerste bedrijf pro duceerde, schoot Jean-Paul van Gastel zijn elftal op voorsprong. Om zijn elftal uit de impasse te halen liet Beenhakker een kwartier na rust Rotterdams nieuwe parel Bonaventure Ka- lou opdraven. Kalou was tot verbazing van het legioen, dat Juventus 'va bene'. De 'oude dame' loopt gesmeerd. Be halve de mime winst, gisteravond in de halve finale van de Champions League tegen Monaco (4-1), brak de club met dat duel ook een Europees record. Juve speelde zijn 43ste achtereenvolgende Europese wedstrijd, zonder één speelronde te missen. het hoogste Europese podium eveneens zeventien heeft inge schoten en -gekopt. Del Piero vond dat echter niet genoeg en voegde onder toe ziend oog van oud-Juventus- speler Michel Platini zo'n tien minuten later de achttiende treffer aan zijn erelijst toe. Hij deed dat uit een strafschop, die de Russische arbiter Levnikov uitdeelde omdat doelman Barthez zijn landgenoot Zidane onderuithaalde. Op dat moment was de stand 1 -1Na een corner aan de ande re kant zette de Portugese inval ler Da Costa zijn voet tegen de bal. Tussen enkele spelers door vloog de bal langs doelman Peruzzi het doel in. De Fransen hadden echter slechts een halve minuut plezier van hun succes je. Direct na de aftrap volgde de Italiaanse aanval, die uitmond de in de strafschop. Na rust was het duel aanvan kelijk behoorlijk mat. Slechts enkele malen liet één van beide teams iets zien dat op een aan val leek. Meestal was Juventus gewoon te sterk voor de oppo nent. Pas toen Inzaghi na dik twintig minuten onreglementair 'in de zestien' ten val werd ge bracht, konden de Italiaanse supporters weer juichen. Op nieuw zette Del Piero zich ach ter de "bal, opnieuw schoot hij vanaf elf meter hard en zuiver raak: 3-1. Zijn negentiende in De ploeg zat sinds 1995 altijd in een Europese finale (UEFA-be- ker en Champions League). Daarmee brak Juventus de be staande topreeks van de land genoten van AC Milan. De ploeg waarmee destijds Gullit, Van Basten en Rijkaard successen behaalden, was er in het begin van de jaren negentig 42 maal onafgebroken bij. De tweevoudige winnaar van de belangrijkste Europese beker was tegen Monaco zoals ver wacht de betere ploeg. Deson danks wisten vooral Del Piero, Inzaghi en Zidane de kansen in de eerste helft niet te benutten, Deschamps had na bijna een half uur de kans op 1-0, maar de middenvelder koos voor iets tussen een schot en een voorzet in. Even later kreeg de Frans man geel wegens hands, waar door hij bij de return in Monaco geschorst is. Na 34 minuten viel de ope ningstreffer. Del Piero liet in de 108ste EC I-wedstrijd van zijn club weer eens zien dat hij het nemen van vrije trappen tot in de perfectie beheerst. De aan valler krulde de bal om de muur heen de kruising in. Het was zijn zeventiende doelpunt in de Champions League ooit. Daar mee kwam hij op gelijke hoogte met Ajacied Jari Litmanen, die er voor de Amsterdammers op Edgar Davids, in duel met Monaco-speler Djebril Diawara, speelde onopvallend. totaal en negende in de acht wedstrijden in deze jaargang. Relatief gemakkelijk ging de thuisploeg door de twee penal ty's naar de zege in de wed strijd. Inzaghi kon het zich acht minuten voor tijd tot twee maal toe permitteren een kans te missen. Zidane deed het net voor tijd beter en besliste de strijd definitief met een fraaie schuiver (4-1). Over twee weken moet ook zonder Deschamps met gemak een finaleplaats be haald kunnen worden. De Monegasken missen dan doelpuntenmaker Da Costa, die geel kreeg voor het neerhalen FOTO AP van Davids, die vrij onopvallend speelde. Juventus zal in Frank rijk zijn record in ieder geval met één wedstrijd uitbreiden. Ongetwijfeld zal het bij 44 wed strijden op rij niet blijven. de man uit Ivoorkust tegen Vo- lendam had zien schitteren, buiten de basis gelaten. Bij Feyenoord gaf men de voorkeur aan Robin Nelisse, een ander jong talent in de punt van de aanval. De laatste mocht zich een uur lang een slag in de rondte lopen, maar kreeg op de valreep de beloning voor zijn inzet. Op het moment dat Kalou klaar stond aan de zijlijn om hem te vervangen, kopte Nelis se 2-0 binnen. Met Kalou op de rechterflank, Pablo Sanchez in de spits en de tomeloze Van Bronckhorst als een soort turbomotor daarach ter, kreeg het publiek pas waar voor zijn geld. Wie niet verwend is geweest in de afgelopen jaren, is al gauw geneigd zich gelukkig te voelen met een voetballer die een paar aardige acties in huis heeft. Maar wat Kalou in Rotter dam-Zuid op dit moment te weegbrengt is ongekend. Alle ballen gingen op de rech terspits. Hij gooide de ene na de andere sleepbeweging uit zijn trucendoos. In elke teen zat meer gevoel dan in de hele voet van zijn tegenstander, die ture luurs van hem werd. Het enige wat ontbrak was een doelpunt, al was dat voor het publiek geen drama. De derde goal laeeg men toch wel. Sanchez, 'Vitami- na', die vooraf al had verklaard dat hij de bank zat was, mar keerde zijn rentree in de basis met een puntgave kopbal in de verre hoek: 3-0. Dat Van Robin Nelisse scoorde tegen FC Groningen het tweede doelpunt voor Feyenoord. Bronckhorst de assist leverde was geen toeval, hij was de eni ge speler die voor de ogen van de spionerende Ajax-coaches Bobby Haarms en Heini Otto foutloos acteerde. Feyenoord - FC Groningen 3-0 (1-0). 35. Van C-asiel 1-0, 55. Nelisse 2-0, 80. Sanchez 3-0. Scheidsrechter Van Dijk. Gele kaarl; Rorijc (FC Groningen). Feyenoord: Dudek; Cyan, Van Gastel, Van Gobbel (85. Schuiteman) en Claeys (46. Graff), Bosvelt, Picun en FOTO ANP Van Bronckhorst; Sanchez, Nelisse (59. Kalou) en Vos. FC Groningen: Darwinkel; Veenhof, Koeman (31. Van Gessel, 56. Leonar do), Elshot en Atteveld; Beerens, Hui- zingh, Hugo en Peeper; Rorije en Ro sen (65. Koen).

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25