Leerlingen Mareland gek op Leidsch Dagblad Singelloop Singel Mee/open met de hele klas Leidsch&Dagblad VOORDEELTJES EXCLUSIEF VOOR LEZERS. Bezoek Keukenhof en Kagerplassen in 1 dag Kortingsbon boottocht Kagerplassen 2,50 korting Verkooppunten Singelloop DONDERDAG 2 APRIL 1998 Voorjaar is Keukenhof-tijd. Lekker een dagje ronddwalen tussen de bloemen. Rederij Van Hulst biedt u de kans om uw bezoek aan de Keukenhof te combineren met een ontspannen boottrip over de Kagerplassen. Van 22 maart tot en met 25 mei vertrekt de boot namelijk vanuit Lisse (Kanaalstraat) in plaats van uit Warmond. Dat is genieten van het voorjaar en de rust op het water. De trip voert u in anderhalf uur van Lisse over de Kagerplassen via Warmond weer terug naar Lisse. Onderweg heeft u een prachtig zicht op het pittoreske Kaagdorp en op de vele wind- en watermolens die het gebied rijk is. Zo maakt u er een compleet dagje uit van! Lezers van Leidsch Dagblad krijgen van 5 april tot en met 16 mei, gedurende het Keukenhofseizoen, ƒ2,50 korting op de boottrip. Kinderen t/m 12 jaar betalen ƒ5,50 (normale prijs ƒ8,-). Volwassenen betalen slechts ƒ10,- (normale prijs ƒ12,50). Op drukke dagen kunt u ieder half uur afvaren tussen 9.00 uur en 16.00 uur. Bel voor meer informatie en vertrektijden: 071-3010133. Fax: 071 - 301 35 45. Sweilandstraat47A - 2361 JB Warmond Tegen inlevering van deze bon' bij Rederij Van Hulst krijgen lezers van Leidsch Dagblad voor de boottocht over de Kagerplassen. Maximaal 4 personen per bon.j Coupon geldig van 5 april tot en met 76 mei. 19.3° Startnummers voor de Singelloop kunnen in de voorverkoop vanaf 6 april worden gekocht bij: Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 in Leiden Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.30 - 17.00 uur EWR, Langëgracht 70 in Leiden Fitshoe Sportschoen Adviescentrum, St. Jorissteeg 8 in Leiden Sporthuis Wout Bergers, Haarlemmerstraat 40 in Leiden Haarlemmerstraat 232 in Leiden Rijnsburgerweg 121 in Leiden Schoolstraat 35 in Voorschoten Ruud v.d. Berg Rijwielhandel, Zijlsingel 91 in Leiden Sporthuis Zwarte Wolf, Lange Mare 104 in Leiden Kopermolen 19 in Leiden Stevensbloem 31 in Leiden Sporthuis Wijnand Sloos 5 Meiplein 17 in Leiden Startnummers zijn ook op vrijdag 24 april bij het startpunt aan de Langëgracht verkrijgbaar vanaf 17.30 uur. u Leidsch Dagblad W Toeschouwers langs het parcours van de laatst georganiseerde Singelloop konden de kinderen van de Vrije School Mareland onmogelijk over het hoofd zien. Ze vorm den in de voorbijtrekkende stoet deelne mers immers een opvallende grote groep. Zo'n zestig Marelanders in getal, gekleed in het witte of donkerblauwe schoolshirt met logo-opdruk. Bovendien zonder uitzondering versierd met muzieknoten op gezicht en benen. En stond je als nieuwsgierige even niet op te letten, dan werd je belangstelling wel gewekt door het geluid van de vele ram melaars of de meegebrachte schoolbel. Wekenlang waren ze in het pand aan de Maresingel 19 gemotiveerd met de voor bereidingen bezig. Ideeën werden verge leken, de knoop uiteindelijk doorgehakt en het gekozen thema 'muziek' uitge werkt. „We wisten aanvankelijk hele maal niet wat we moesten doen. Toen we eruit waren, hebben we echter direct de inschrijfnummers voor de Singelloop gereserveerd. Het gaat natuurlijk om lek ker sporten en lol hebben, maar een prij sje winnen maakt het nog leuker", aldus Van de Laar. De gekozen presentatievorm bleek tot grote blijdschap van de leerlingen een gouden keuze. De cheque van duizend gulden - te besteden bij Wout Bergers Sport BV - zou in eerste instantie worden verzilverd in de vorm van een tafeltennis tafel of rackets. „Maar we hebben tot wat anders besloten, omdat een deel van de groep kinderen die mee had gedaan van school ging. We vonden het een beter idee dat iedereen een aandenken kreeg. Daarom hebben we gekozen voor Nike-petjes." De schoolleiding drukte Van de Laar vorige week het deelnameformulier voor dit jaar in de handen. Omdat zij als docente van onder meer de achtste groep dezelfde (doorgestroomde) klas leerlingen lesgeeft, zo was de redenatie. Samen met Weers en haar leerlingen gaat Van de Laar de uitdaging opnieuw aan. De keuze is nog niet definitief, maar als u op 24 april een bruidspaar met heel veel bruidskinderen ziet meehobbelen in de Singelloop, roep dan: He', daar gaat de Vrije School Mareland! Kosten deelname De kosten van deelname aan de Leidse Singelloop bedragen ƒ5,- per persoon. Dit bedrag komt geheel ten. goede aan een goed doel. Dit jaar gaat de opbrengst naar twee instellingen. Het verpleeghuis St. Elisabeth Gasthuishof aan de Caecilia- straat heeft dringen behoeft aan een piano en Zorgcentrum Roomburgh wil graag een leeshoek. Afstand De afstand van de Singelloop is ongeveer 6,8 km. Deze aangename afstand maakt de Singelloop zeer geschikt om met de hele familie mee te doen. De Singelloop is dan ook vooral een hele gezéllige loop. Organisatoren De Leidsch Dagblad Singelloop wordt sinds 1976 georganiseerd door de Leidse Politie Sport Vereniging (LPSV) en het Leidsch Dagblad. Het EWR heeft zich vanaf 1994 bij de organisatie aangeslo ten. De Vrije School Mareland wil zich weer dolgraag presenteren tijdens de Singelloop. Vorig jaar deden de leerlingen uit de zesde en zevende klas dat op zo'n originele wijze, dat ze er een cheque van duizend gulden mee wonnen. Docente Hetty van de Laar en invalkracht Annette Weers zetten ook deze keer gezamenlijk hun schouders onder de uitwerking van de presentatieplannen. Voorverkoop Singelloop Op 6 april a.s. gaat de voorverkoop van startnummers beginnen. Zonder start nummer is deelname aan de Leidsch Dagblad Singelloop niet mogelijk. Op vertoon van het startnummer ontvangt u na afloop een herinneringsmedaille.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 20