Juventus vernedert AC Milan Samen Sterk verrast RDC: Den Haan kaapt goud wejt Sport Wereldbeker Wouda en Vlieghuis Tweede zege Hakkinen MAANDAG 30 MAART 1998 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef rob onderwater, 071- Van Lent mag weg bij Werder bremen» Arie van Lent mag op zoek naar een andere werkgever. De 27-jarige aanvaller heeft geen toekomst meer bij Werder Bremen. Trainer Wolfgang Sidka ziet het niet in hem zitten. Van Lent tekende in juni 1997 een driejarig contract bij Werder. Daarvoor was hij al in dienst van de club als betaald amateur. Aan het einde van het vorige seizoen brak hij door in de Bundes- liga met vijf doelpunten in drie wedstrijden. Van Lent voerde kortgeleden onderhandelingen met het Engelse Wat ford, maar die liepen op niets uit. Incident rond Stoitsjkov bij CSKA sofia Hristo Stoitsjkovs debuut bij CSKA Sofia is niet onopge merkt voorbij gegaan. Al in zijn eerste wedstrijd kwam hij in aanvaring met zijn ploeggenoot Trifon Ivanov, de aanvoerder van het Bulgaarse nationale elftal. Ivanov zag tot zijn stomme verbazing de aanvoerdersband naar Stoitsjkov gaan. Toen Stoitsjkov in de 65ste minuut werd gewisseld, rende hij naar Ivanov om hem de band te overhandigen. De rossige verdediger smeet het textiel boos op de grond, tot woede van het publiek. Aanvaller Emil Kostadinov wierp zich op als aanvoerder in het restant van de wedstrijd. Een dag later maakte de inmiddels ge kalmeerde Ivanov zijn excuses. Van Kerckhoven naar Schalke gelsenkirchen* De Belgische internatiónal Nico van Kerckhoven heeft gekozen voor Schalke 04. De 27-jarige middenvelder was zo goed als rond met PSV. Schalke handelde evenwel slagvaardi ger. Van Kerckhoven tekende bij de club van trainer Huub Ste vens een contract tot medio 2002. De Duitse club betaalt zijn huidige werkgever Lierse SK een afkoopsom van ruim 3 miljoen mark. Van Kerckhoven die 15 keer uitkwam voor de Belgische ploeg, wordt de derde Belg bij Schalke. Wilmots en Goossens gingen hem voor. Hij is de tweede aankoop van Stevens voor het nieuwe seizoen na Sven Kmetsch van Hamburger SV. Spartak Moskou start met nederlaag st petersburg Spartak Moskou is de nieuwe Russische voetbal competitie begonnen met een nederlaag. De titelverdediger, in de kwartfinales van de UEFA-cup te sterk voor Ajax, verloor za terdag met 2-1 bij Zerjit St. Petersburg. Tsimbalar bracht Spartak in de zesde minuut aan de leiding. St. Petersburg kwam goed te rug. De Witrus Gerasimets, die in 1995 het Nederlands elftal in Minsk een nederlaag bezorgde, maakte in de 32ste minuut de gelijkmaker. Twintig minuten voor tijd kwam de winnende tref fer ook op naam van een buitenlander. De Moldavische interna tional Curtianu benutte een strafschop. Arsenal trekt bod op Wembley in londen Arsenal ziet af van de aankoop van Wembley. Het be stuur heeft zijn bod van ruim 300 miljoen gulden op het be roemde stadion ingetrokken. De club van Bergkamp en Over- mars maakte 12 maart bekend de arena te willen kopen omdat buurtbewoners uitbreiding van het huidige stadion Highbury (capaciteit 38.000) tegenwerken. Arsenal blijft in het huidige on derkomen, met of zonder uitbreiding. De Engelse voetbalbond reageerde verheugd op het besluit van de Londense club. Vol gens een woordvoerder speelt het stadion een belangrijke rol in de kandidatuur van Engeland voor de organisatie van het WK in 2006. Vier Parijse clubs lonken naar stadion parijs Vier voetbalclubs uit Parijs willen na het WK van komen de zomer het Stade de France als hun thuisbasis. Paris Saint Germain wil voor het stadion met als capaciteit 80.000 toe schouwers het eigen Pare de Prince verlaten. PSG is het enige team van het kwartet dat in de hoogste divisie uitkomt. Red Star (tweede divisie) en Saint Denis-Saint Lieu en Racing club de France (beide derde divisie) zijn de overige gegadigden. Het mi nisterie van Sport in Frankrijk wil graag dat het stadion een vaste bespeler krijgt. Anders zouden de kosten wel eens te hoog kun nen oplopen. Engelse ondernemer sponsor Jamaica londen De Engelse kledingfabrikant Joe Bloggs heeft het natio nale voetbalteam van Jamaica ruim drie miljoen gulden in het vooruitzicht gesteld als de ploeg er in slaagt het WK in Frankrijk te winnen. Bloggs treedt sinds vrijdag op als sponsor van de 'Reggae-boys'. Volgens de voorzitter van de Jamaicaanse bond, Horace Burrell, viel de keus op de Britse firma, omdat alle ande re kandidaat-sponsors niet geloofden dat Jamaica een serieuze kans maakt op de wereldtitel. „Bloggs was de enige die daar ver trouwen in toonde", aldus Burrell. Bergkamp houdt Arsenal in de race om het kampioenschap Juventus vernederde zater dag in eigen stadion AC Milan met 4-1. Del Pierro (2) en Inzaghi (2) maakten de Turijnse doelpunten. Boban scoorde tegen, uit een strafschop. Kluivert keerde na de eerste helft niet meer terug in het veld. De aanvaller en zijn ploeg genoten kunnen nu reke nen op een gedwongen trainingskamp van twaalf dagen. Trainer Capello dreigde met deze 'opslui ting' als zijn team tegen Ju ventus niet haar behoren zou presteren. turun anp/sid/rtr/afp Kluivert ziet hierin niet de op lossing. ,,Ik denk dat het over bodig is. Het probleem is dat we niet als groep functioneren. Niemand heeft iets voor elkaar over. Dat moet veranderen", al dus de international. Het gat tussen Juventus en Inter is na 27 duels minimaal: één punt. Dat Inter in eigen sta dion tegen Vicenza won, was een geluk. Want na een zwak optreden stond het vlak voor tijd nog 1-1. Net als woensdag in de oefeninterland tegen Duitsland was de Braziliaan Ro- naldo in de laatste minuut de maker van de 2-1. Lazio Roma behaalde een be langrijke overwinning (2-0) uit bij Udinese. Mancini en Fuser scoorden. Beide ploegen zijn nog in de race voor Europees voetbal. Lazio maakt zelfs nog kans op de landstitel. Na de winst staat Lazio derde, op slechts twee punten van Juven tus. Engeland Ed de Goey (Chelsea) won giste ren op Wembley de Engelse League Cup. In de finale kreeg Middlesbrough met 2-0 klop. De doelpunten vielen in de ver lenging. In de 95ste minuut scoorde Sinclair, in de 107de Di Matteo. Speler-manager Vialli hield zichzelf aan de zijlijn. Ve teraan Hughes liep in de spits. De Goey hield keurig de nul te gen de club uit de eerste divisie, die begon met Gascoigne op de bank. Pas in de 66ste minuut mocht de international, overge komen van Glasgow Rangers, het veld in. Dennis Bergkamp heeft er za terdag voor gezorgd dat Arsenal de kansen op de landstitel in ei gen hand houdt. Door zijn tref fer won de Londense ploeg thuis met 1-0 van Sheffield Wednesday. De achterstand op Manchester United bleef met drie duels minder gespeeld zes punten. Zijn dertiende competi tiegoal is voor Bergkamp voor lopig oök de laatste. De Engelse Bayern - Karlsruhe 1-1. Dortmuna burg 3-0, M'gladbach - Bielefeld 0 tha BSC - Stuttgart 3-0. Kaisersl Leverkusen 0-3. Schalke'04 - Rost Köln - Bochum 2-1 Stand aan kop: Kaisersl. 27-57 Stuttgart Bayern 28-52 Rostock Leverkusen 27-49 Dortmund Schalke'04 27-45 Bremen £/vakli Arsenal - Sheffield Wednesday 1-0. [x sley - Liverpool 2-3, Bolton - Leicest Coventry - Derby C. 1-0. Crystal ft 11 Tottenham 1-3. Everton - Aston vih ir Man.United - Wimbledon 2-0, Soul ton - Newcastle 2-1. Stand: Man United 32-63 Aston Vil. Arsenal 29-57 Leicester Liverpool 31-54 Sheff Wed. Blackburn 29-48 Wimbledon Chelsea 30-48 Newcastle Leeds 30-48 Tottenham Derby 30-45 Everton West Ham 29-44 Barnsley Coventry 30-43 Bolton Southampt 31-43 Crystal P FRAA "I Auxerre - Strasbourg 1-2, Bastia - Le 2-0, Chat.roux - Nantes 1-2, Bords Ll Toulouse 3-1, Paris SG - Lyon 3-0, to - Montpell. 2-0, Cannes - Marseille.,. Metz - Lens 0-2, Monaco - Guingampr Stand aan kop: Lens 30-58 PSG Metz 30-56 Bordeaux Marseille 30-54 Lyon Brescia - Bari 1-1, Fiorentina - Napo Inter - Vicenza 2-1, Juventus - AC M 1. Lecce - Atalanta 1-1, Piacenza- 0 -0, Roma - Parma 2-2, Sampdoru ogna 2-3, Udinese - Lazio 0-2. Drukte voor het doel van Wimbledon waar de verdedigers, Roberts, Cunningham, Earle en Ardley beletten dat het Manchester-duo May en Berg (rechts bovenaan en op de voorgrond) een hoekschop kunnen inkoppen. foto ap Udinese Parma Fiorentina AC Milan Sampdoria 27-57 Bologna 27-56 Vicenza 27-55 Brescia 27-49 Empoli 27-46 Ban 27-46 Piacenza 27-44 Atalanta 27-39 Lecce 27-37 Napoli voetbalbond heeft de aanvaller drie wedstrijden geschorst we gens zijn rode kaart in de wed strijd tegen West Ham. Koploper Manchester wist zich thuis pas laat los te maken van Wimbledon (2-0). De eerste zege van United sinds 28 febru ari kreeg pas zeven minuten voor tijd gestalte. Verdediger Ronny Johnsen scoorde. In de slotminuut verdubbelde Paul Scholes de marge. Spanje Celta de Vigo heeft gisteren te gen Barcelona (3-1) bewezen een geduchte kandidaat te zijn voor het behalen van Europees voetbal. De ploeg staat na de zege op de gedeelde derde plaats, op tien punten van Bar celona, dat een wedstrijd min der speelde. Voor de Catalanen kwam de ongeslagen reeks van acht wed strijden hard ten einde. Nadat Mostovoi en Karpin de paal naast doelman Hesp al hadden getest, was de inzet van Revivo na twintig minuten in de eerste helft beter geplaatst. Hoewel Luis Enrique tien mi nuten later de gelijkmaker aan tekende, ging Celta met een voorsprong rusten. Mostovoi scoorde. Van Gaal bracht in de rust Reiziger in, om de aanval BUITENLANDSVO ETB AL lende Revivo te stuiten. Het mocht niet baten, aangezien de Braziliaan Mazinho twintig mi nuten voor tijd toesloeg: 3-1. Zo bleef Barcelona zes pun ten los van Real Madrid, dat al vijf maanden wacht op een uit zege. Zaterdag in het uitduel met Valladolid kwam Real weer niet tot winst: 1-1. De Kroaat Suker opende tegen Valladolid in de eerste helft de score voor Real. Vier minuten voor tijd zorgde Sukers landgenoot Pe- ternec voor de gelijkmaker. Frankrijk Paris Saint Germain heeft ein delijk weer eens gewonnen. Za terdag maakte de Parijse top club een einde aan een negatie ve serie van zeven duels zonde zege en slechts twee punten. In Prinsenpark versloeg PSG Olympique Lyon met 3-0. En behield daardoor uitzicht op het UEFA-bekertoernooi. Door de overwinning reduceerde PSG het verschil met koploper Metz, vandaag in actie tegen nummer twee RC Lens, tot zeven punten. Monaco staat vierde op vier punten. Kampioen Monaco won met 1-0 van het laag ge klasseerde Guingamp door een treffer van verdediger Djetou. Schotland Celtic en Hearts hebben elkaar zaterdag in de topper in de Schotse Premier League in evenwicht gehouden: 0-0. Glas gow Rangers, nummer drie in de stand, profiteerde van dat puntenverlies door de zege van 3-2 bij Dunfermline. Ondanks het gelijkspel was coach Wim Jansen niet ontevre den. „Het is belangrijk dat we niet verloren hebben. Af en toe speelden we iets te geforceerd." Zijn assistent Murdo MacLe od heeft er inmiddels bij zijn club op aangedrongen de Ne derlandse oefenmeester te be houden. Jansen zelf heeft al aangegeven te overwegen Celtic te verlaten. MacLeod: „Zijn ver trek zou voor Celtic een enorme klap betekenen. We kunnen hem niet laten gaan." Duitsland Bayern München heeft zaterdag verzuimd het verschil met 1. FC Kaiserslautern tot drie punten terug te brengen. De koploper van de Bundesliga verloor voor eigen publiek met 3-0 van Bayer Leverkusen. Titelverdediger Bayern kwam in het Olympisch Stadion niet verder dan een te leurstellende 1-1 tegen Karls- ruher SC. Leverkusen behield door de zege op Kaiserslautern uitzich ten op hernieuwde deelneming aan de Champions League, vol gend seizoen. Met een duel minder heeft het elftal slechts drie punten minder dan Bayern, dat de tweede plaats inneemt. Bayer Leverkusen zegevierde dank zij een uitgekiende coun tertactiek. Die resulteerde in de tweede helft in treffers van Be- inlich, Rink en Kirsten. Het ge lijkspel van KSC tegen Bayern was een aardig debuut van Ber ger als nieuwe trainer in plaats van Schafer. De gasten kwamen vlak voor rust door Regis op voorsprong. De gelijkmaker kwam van de voet van Eiber, een kwartier voor tijd. VfB Stuttgart verloor met 3-0 van Hertha BSC met Bryan Roy op de linkerflank als een van de uitblinkers. Schalke 04 morste punten in zijn jacht op Euro pees voetbal. Het team van Huub Stevens speelde tegen Hansa Rostock met Peter Bosz in de basis. De Koek, Van Hoog- dalem en Eijkelkamp, die in de eerste helft de 1-0 op de voet had, vormden de Nederlandse inbreng bij Schalke. Benfica - Boavista 1-2, Belenenses 111 bal 1-0, Leca - Rio Ave 2-1, Man ar Chaves 1-0, Porto - Braga 4-0, F GuimaraesO-0. Varzim - Farense l"0 Stand aan kop: Porto 27-62 Maritimo Benfica 27-52 Sporting Guimaraes 27-45 Amadora Boavista 27-43 Salgueiros SCH01U Celtic - Hearts 0-0, Dunfermline - R 2-3, Hibernian - Aberdeen 1-1, Motfc - Dundee U. 1-0, St. Johnstone - nock 1-0. Stand aan kop: Celtic 30-63 Johnstone Hearts 30-61 Dundee U. Rangers 30-60 Motherweh Kilmarnock 30-39 Aberdeen Atletico - Sociedad 2-2, Betis - Valen 0, Valladolid - Real 1-1Bilbao - Sant |p| 4-3, Celta - Barcelona 3-1, Compos.» Salamanca 2-0, Espanyol - Deport» Mérida - Tenerife 1 -1Oviedo - Mallo I 1, Zaragoza - Gijon 0-0. 30-61 Betis 31-55 Bilbao 31-51 Mallorca 31-51 Atl.Madrid New Haven (VSt). Colombia Granada (Spa). Vierlandentoernooi. I C- land - Italie 3-3, NL w.n.s. Spanje- 5-0. Derde plaats: Italiè-Belgie 4-1.11;; Spanje-Nederland3-2. r' parusanp Marcel Wouda, voor de tweede keer op rij, en Kirsten Vlieghuis mogen een jaar het bezit koesteren van een wereldbeker. Beide PSV'ers, pure professio nals, mochten gisteren in Parijs hun bankrekeningnummer op geven voor de cheque ter waar de van 18.000 gulden. Vlieghuis hoefde op de 800 vrij niet hard te gaan om de Costaricaanse Claudia Poll, geen concurrente in het klassement, voor te blij ven. Wouda had als enige op dracht als derde te eindigen op de 100 wissel en de Duitser Christian Keiler voorblijven. Dat laatste was geen enkel pro bleem. Minder ervaren in het wereld bekercircuit, maar des te scher per kwam Pieter van den Hoog- enband aan de start. De 20-jari- ge scholier uit Geldrop werd op de 100 vrij met een formidabel nationaal record van 48,01 (was 48,39) slechts derde achter Bor- ges en Popov. „Tweehonderdste sneller was nog mooier geweest maar ook dit is fantastisch", zei Van den Hoogenband. „Je zwemt toch tegen jongens die al tien jaar aan de wereldtop staan. Het is net dat laatste tikje. Popov voel de dat ik er aan kwam, zei hij. Het had geen vijf meter langer mogen zijn." De opvallendste verrichting kwam op naam van de Brit Ja mes Hickman. Hij scherpte op de 200 vlinder het wereldrecord van de Russische 'duikboot' De- nis Pankratov met bijna een se conde aan tot 1.51,76. Terwijl de 'menselijke dolfijnen' sinds 6 maart nog maar vijftien meter onder water mogen blijven. dammen karin piters medewerker De Rijnsburgse Damclub 1 was als eersteklasser van de landelijke competitie favoriet in het duel met Samen Sterk, uitkomend in de tweede klasse. Na vier wedstrijden was de stand gelijk. Omdat Samen Sterk in de competitie een klasse lager speelt dan RDC had het genoeg aan de 4-4. Op het eerste bord trof Erik Hogewoning de Hazerswoudenaar Jan Commandeur, die Hoge woning in een forcing dwong. Door een zet waar op doorgaans een combinatie volgt, verloor Ho gewoning een schijf en de partij. Op het tweede bord damde Gert Cederhout niet onverdienste lijk, maar hij kwam door tijdnood in de proble men tegen Martin Out en ging uiteindelijk door zijn vlag. Cor van Dusseldorp dwong op het der de bord Louis de Frankrijker een fout af en won voor RDC de eerste punten. Richard Kromhout pakte sterk twee punten tegen Martin de Jong, maar het mocht meer niet baten. In de strijd tussen RDC 2 en RDC 3 startte het derde team goed doordat Arjen Hogewoning r- schijf veroverde op Arno Kooloos, die daaropjL- loor. Piet van Egmond (2e) speelde remise Jan Schijff. Op het derde bord maakte Arje Mooij voor het tweede team de achterstanf gedaan door een overwinning op Arie Sch u veld. Op het vierde bord leken Michiel Kloo ziel (2de) en Cees'van de Bosch lang op een se af te stevenen. Van de Bosch maakte e< een blunder waarvan Kloosterziel dankbaar^ bruik maakte. RDC 2 gaat door de 5-3 over ning door naar de halve finale. De Katwijkse Damclub was geen partij voo ||r voriet Damlust. Alleen Bas Messemaker wis het eerste bord een punt te bemachtigen t< (S Teun van de Krol. De vierde halve finalist is derdorp, eersteklasser uit de provinciale com tie, dat de Alphense Damclub met 5-3 vers ei Theo Uittenboogaard mag dan de tachtig ge seerd zijn, hij kan nog steeds hard uithalen, overwinning was de sleutel tot de victorie Leiderdorp. Reginald Lindemans, Guus van! t Zwam en Wim Vink deelden de punten. sap paulo De Fin Mika Hakkinen heeft gisteren in Sao Paulo de Grand Prix van Brazilië gewonnen. Het was de tweede seizoenszege voor de 29-jarige coureur van McLaren-Mercedes in evenzovele Formule l-races. Drie weken geleden was Hakkinen al de snelste in de GP van Australië. Net als in Melbourne pakte de Schot David Coulthard in Brazilië de tweede plaats, op iets meer dan een seconde. Voor de tweede keer op rij overheersten de McLarens de rest van het veld. Op het circuit van Interlagos eindigde oud-wereldkampioen Michael Schumacher (Ferrari) als derde. In de stand om het WK Formule I na twee races leidt Hakkinen met 20 punten, voor ploegmakker Coulthard met 12 en Heinz-Harald Frentzen (Williams-Mecachrome) met 6 punten. foto ap zwemmen jacco schaap/medewerker Het Leidse Vijf Meibad was zaterdag het strijdto neel voor de zevende Speedo-wedstrijd. De 100 vlinder ('87) werd zoals gebruikelijk een strijd tussen Gideon de Mooy (NZ&PC) en Stefan den Haan (Katwijk). Dit keer was het Den Haan die in 1.33.6 het goud net voor de neus van zijn concur rent wegkaapte. Ook op de 100 vrij was Den Haan de snelste. Hij verbeterde zijn tijd met ruim twee seconden, waardoor hij op de landelijke ranglijs ten flink zal gaan stijgen. Met 1.11.4 was hij Nick Driebergen (Zwetter) en Jan-Wilem Sip (Katwijk) te snel af. Bij de meisjes werden beide afstanden gewon nen door Toesja Klein (LZ). Op de 100 vlinder eindigde zij onder anderen voor haar clubgenote Corinne van Amsterdam die derde werd. De 50 vlinder werd een prooi voor De Zwetter. Met Iris Visser als winnares, Annelotte Hendriksen op de tweede en Tessa Kortekaas op de derde plaats, was er geen plek meer op het podium voor zwemsters van andere verenigingen. Hendriksen en Kortekaas hadden eerder al eremetaal behaald op de 200 wissel.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 16