ROAC voelt zich kind van de rekening Rijn Veenstreek Kagers zijn 'langliggers' Keverhaven meer dan beu Een slimme technicus vist .nooit achter het net j§n VVD-fractie roept hulp in van Verhoef in 'zaak-Noordanus' Rijnwoude geeft studenten en bejaarden ook Zalmsnip f oorwaardelijke straf Nieuw ooievaarspaar in Spookverlaat n Uphenaar steelt van baas Rijnwoude: geen verrassing in verdeling portefeuilles (Joor klap met barkruk MERDAG 28 MAART 1998 lij verhuizing van Ripse tennissers chef tim brouwer de koning, 071 -5356417, plv -chef marieta kroft, 071-535641 Kaag-Dorp ZONNEVEER De dorpsraad van Kaag aast op een zonneveer, zoals dat binnenkort ook op het Paddegat gaat varen. Het fïetspontje. dat door zonne-energie wordt aangedreven en wacxmee twaalf fietsers tegelijk kunpen worden overgezet, zou komen te varen tussen liet eind van de Beatrixlaan op het zuidpuntje van Kaag en Zevenhul zen. Of het zover zal komen, hangt af van het succes van het veer op het Paddegat. Dat er belangstelling bestaat voor de oversteek tussen Kaag en Zevenhuizen bleek tijdens de nationale fietsdag, vo rig jaar mei. Toen hebben zich vele fietsers laten overzetten met een pontje dat voor die gelegenheid werd ingezet. Roelofarendsveen uy, PLANTARIS Loopvereniging Plantaris uit Alkemade bestaat tien jaar. Om het jubileum te vieren, organiseert de vereniging, die zetelt in het Treffersgebouw aan de Lucas van Leydenlaan. op zaterdag 4 april een feest voor leden, donateurs en sponsors. Alphen 'A Rijji STADSTOILET Het stadstoilet in Alphen aan den Rijn bestaat weer. Vorig jaar brandde het openbaar toilet tot de grond toe af, met een schade van vele tienduizenden guldens. Deze week kunnen voor bijgangers op de Vest op het Aarplein weer naar de wc. Het toilet is zelfreinigend en uitgerust met handendroger, zeep en een fontein tje. COMPOST Alphenaren kunnen vanaf volgende week twaalf dagen profiteren van goedkope compost. De gemeente begint maandag 30 maart met een actie waarbij inwoners voor een gulden 25 liter compost krijgen bij het kringloopstation aan De Schans. De stunt geldt alleen voor Alphenaren. Er kan om een legitimatie worden ge vraagd. De aanbieding geldt zolang de voorraad strekt, maar uiter lijk tot en met 10 april. Rij n woude LIVE TOUR Zeven horecagelegenheden houden vanavond een Rijn- woudse live tour. In café De Egelantier (Hazerswoude-Dorp), De Dikke Mug (Hazerswoude-Dorp), jongerencentrum Stek (Hazers woude-Dorp). café The Piperbag (Rijndijk), jongerencentrum 't Joch (Rijndijk), jongerencentrum Trouble Tree (Koudekerk) en café De Hoek (Koudekerk) spelen bands live-muziek. Liefhebbers kun nen met de gratis bus de diverse lokalen bezoeken. De eerste bus vertrekt om 22.00 uur vanaf de Ridderhof in Koudekerk. Hazerswoude BABYBEURS Tweedehands babykleding en babyspeelgoed gaan op zaterdag 4 april van de hand op de babybeurs in Hazerswoude- Rijndijk. Particulieren kunnen voor vijf gulden een tafel huren om hun waar uit te stallen. De organisatie is in handen van de stichting Jeugd-, Jongeren- en Buurtwerk (JJB). De beurs in het clubgebouw aan de Rhijnenburchlaan la is van tien tot één kaag» Bewoners van Kaag en gebrui kers van de vaarroutes langs de Keverhaven zijn de 'langliggers' in de haven meer dan zat. De provincie, eigenaar van de pas santenhaven, ziet geen reden paal en perk te stellen. Kagers willen liever dat de passantenhaven, bedoeld voor kortstondig afmeren, door meer watertoeristen kan worden ge bruikt. Nu schromen sommige booteigenaren niet om de enige vrije plekken op de Kagerplas- sen langdurig te bezetten. Vol gens de provincie is daar niets tegen te doen. ,,De passanten haven is nu de enige plek waar mensen zomaar en zolang ze zelf willen mogen liggen", zegt een woordvoerder. Volgens haar laat de provinciale verordening daarvoor alle ruimte- Volgens Kagers ontbreekt het regelmatig aan controle. „Motorboten kun nen er nu gratis het hele jaar liggen", meent een bewoner van de Kaag. De provincie zegt zelf niets te kunnen doen aan de overlast, omdat er geen re gels worden overtreden. „De er gernis betreft niet het handha ven van de orde, maar de veror dening zelf", zegt de provincie- woordvoerder. Met die kritiek gaat de provincie vooralsnog niet aan de slag. „Wij vinden dat het zo goed geregeld is." www.polytechniek.randstad.nl loopbanen voor technici partner voor bedrijven vacatures ons dienstenpakket ■v randstad polytechniek ter aar» De WD-fractie in Ter Aar heeft de hulp ingeroepen van oud burgemeester Verhoef om de 'zaak-Noordanus' op te lossen. De partij diept op aanwijzing van Verhoef notulen op van raadsvergaderingen uit 1987, waaruit moet blijken dat G. Noordanus ten onrechte een recreatiewoning in Langeraar bezit. De Wassenaarder reageert laconiek op het hernieuwde on derzoek naar zijn omstreden woning aan het Kerkpad. „We leven nu in 1998. Die notulen lijken me niet relevant." Noordanus diende onlangs een verzoek in om zijn bouw werkzaamheden aan zijn recre atiewoning te mogen hervatten. Die waren stilgelegd, omdat een Inspecteur voor de Ruimtelijke Ordening de bouw niet over eenkomstig het bestemmings plan achtte. Inmiddels stelt de gemeente op last van de provin ciale planologische commissie een nieuw bestemmingsplan op, waarin wel plaats is voor Noordanus' woning. Het CDA stak hem gister avond een hart onder de riem. Volgens J. Schouten mag Noor danus niet de dupe worden van fouten van de gemeente. De commissie ruimtelijke orde ning, onder leiding van wethou der H. Rui;grok (WD), besloot al eerder om mee te werken aan legalisatie van de woning. De WD-fractie denkt er ech ter anders over. Volgens I. Rie del had Noordanus zijn recrea tiewoning moeten slopen in ruil voor een bouwkop aan het Kerkpad. Die bouwkop heeft Noordanus inmiddels verkocht, maar zijn recreatiewoning staat er nog steeds. „Daarop heeft Noordanus geen recht meer", zegt Riedel. „Als we daarvan geen schriftelijk bewijs vinden, hebben wij altijd nog het woord van oud-burgemeester Verhoef Daaraan hecht de WD veel waarde." 1den caroline van overbeeke 1roline van overbeeke runwoude marijn kramp ndp oetbalvereniging ROAC '79 heeft grote bezwaren tegen i aai lannen van de gemeente Alkemade om het tenniscom- onJ ex in Rijpwetering te verplaatsen en de manier waarop -fm!voetbalvereniging schadeloos wordt gesteld. Volgens club komt de gemeente oude afspraken niet na bij de erdï annen die maandag door de raad worden besproken. de irovii ,ezet ioac wordt onvoldoende ge ile o impenseerd. De gemeente ithoudt ons het hockeyveld ier'ii it destijds is toegezegd", aldus voor iorzitter C. van der Poel. erhi pe gemeente wil de Ripse Na tennisaccommodatie verhuizen naar het 'derde' voetbalveld van ROAC. Voor het terreinverlies kan de voetbalvereniging reke nen op compensatie. In het voorstel van het college van B en W echter blijken eerder ge maakte afspraken maar gedeel telijk te zijn overgenomen. Zo spreekt het gemeentebe stuur met geen woord over de intrek van ROAC op het vrijko mende speelveld van de Ripse hockeyclub Alkemade, die mo gelijk verhuist naar het sport complex Alkemade-Oost. „ROAC betaalt dus het gelag", voorspelt de voetbalvoorzitter. Want alleen als de hockeyver- eniging verhuist naar Alkemade Oost. zoals ook sportkoepel NOC*NSF naar aanleiding van een onderzoek aanbeval, heeft RAOC geen reden meer tot kla gen. Politieke partijen in Alke made zijn vooralsnog geen voorstander van de verhuizing van de hockeyers. „Indien de voorgestelde verplaatsing wel doorgang vindt, is het probleem van de s.v. ROAC goed op te los sen", zo staat in het bezwaar schrift van de voetbalvereni ging. De gemeente wil pas in mei ingaan op het bezwaar van ROAC, omdat wachten met het nemen van een beslissing over het hockeyveld de verplaatsing van de tennisclub zeker met een seizoen uitstelt. De voetbalclub heeft haar oog laten vallen op het hockeyveld als compensatie voor het ter reinverlies aan de tennisclub. Eerder zijn ROAC en de ge meente overeengekomen dat de voetbalvereniging de beschik king zou krijgen over een vol waardig WeTra-veld en een op geknapt hoofdveld. De voetbal club beweert in zijn bewaar schrift bovendien dat de club binnen twee jaar het hockey veld zou kunnen krijgen. „Want ook al zou in het herindelings- voorstel van Alkemade Oost on verhoopt geen invoegingsmoge lijkheid zijn voor een hockey veld aldaar, zo werd gesteld, dan zou hiervoor een alternatie ve locatie worden gezocht bui ten de sportparkenschrijft Van der Poel. De gemeenteraad buigt zich maandag over de stoelendans van de Veense sportverenigin gen. Rijnwoude keert de honderd gulden lastenverlichting die het Rijk voor dit jaar beschikbaar heeft gesteld, ook uit aan be jaarden en studenten. De ge meente gaat de zogenoemde Zalmsnip aan deze groep cash uitbetalen. Bij de overige huis houdens wordt de tegemoetko ming van het Rijk in mindering gebracht op de afvalstoffenhef fing. Inwoners die deze belasting niet hoeven te betalen vanwege een kwijtscheldingsregeling, krijgen honderd gulden op hun rekening gestort. In totaal ver wacht Rijnwoude 7071 snippen uit te betalen, 139 daarvan ko men ten goede aan studenten en ouderen in bejaardenoord en verpleeghuis. De honderd gulden voor deze laatste groep wordt niet bij het inkomen opgeteld, zodat de be jaarden hierover geen 87.5 pro cent hoeven af te dragen aan de AWBZ (Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten). Het minis terie van volksgezondheid be richtte de ziekenfondsraad die belast is met de uitvoering van de AWBZ, onlangs op de onbil lijkheid daarvan, nadat verschil lende gemeenten daarop had den gewezen. hazerswoude In het het Hazerswoudse Spook verlaat zijn ook dit jaar weer twee ooievaars neergestreken. Eén van hen, het vrouwtje, is een oude bekende. Zij nes telde al eerder op de paal in de polder tussen het Dorp en de Rijndijk. Haar terugkomst is voor Gerard van der Hulst, bewoner van één van de nabij gelegen boerderij en, een aangename ver rassing. „We twijfelden of ze weer hier zou komen, omdat haar mannetje vorig jaar is overleden. Dat was tragisch. Hij was altijd op zoek naar eten en gek op vis. Hij ging dus vaak naar de markt op de Rijndijk op zoek naar resten bij de viskraam en bedelen bij de vissertjes aan de Da Costasingel. Toen hij dat een keer bij de vissers langs de Oude Rijn deed, schrok hij ergens van en vloog hij tegen een vrachtwagen. Dood. Maar ze heeft blijkbaar toch weer een nieuwe vent gevonden." Het jonge stel heeft nog geen eieren. Ze zijn nog bezig om een goed nest te bouwen. Van der Hulst beleeft plezier in de ooievaars. „Vorig jaar met die kleintjes was het ook zo mooi. Om te le ren vliegen sprongen ze telkens een halve meter de lucht in om weer in het nest te landen. Tot dat er één lefbek was die over het randje durfde en van de stok af dwar relde, het gras in." Als alles goed gaat met het nest, de eieren en de jonkies verlaat de familie ooievaar het Spookverlaat in juni. De bewoners van het lang- weggetje kunnen de ko mende dus nog volop genieten van de ooie vaars. iderz er and, et ligjei in is t hij 'oor g Hel schi r gen "rainingspakken en schoenen he laandenlang zag hij kans van verh ijn baas uit een Amsterdamse lortzaak dure trainingspakken n sportschoenen te stelen. Die ?rkocht de 27-jarige Alphenaar ?rvolgens door aan een tussen- ersoon voor honderd gulden stuk/paar. Totdat zijn baas in de gaten kreeg, zijn werk- imer tot in een parkeergarage :htervolgde en hem staande ield met vuilniszakken vol ge- olen kleding. Toen was het jel uit. De verdachte kwam gisteren ;t opdagen bij de politierech- in het kantongerecht aan het apenburg. Wel aanwezig was gedupeerde: de Amsterdam- winkeleigenaar eiste 49.000 ilden schadevergoeding. „Ik miste wel meer spullen in die periode. Omdat mijn computer stuk was, heb ik alles met de hand bijgehouden. De offcier van justitie achtte de diefstal bewezen. „Dit is bo vendien een ernstige schendig van vertrouwen tussen werkge ver en werknemer. Ik eis daar om twee maanden gevangenis straf. Maar die 49.000 gulden vordering: daarmee heb ik meer moeite. Het is niet eenvoudig vast te stellen dat dit aan de ver dachte is toe te rekenen. Die eis verklaar ik niet ontvankelijk." De rechter ging akkoord met de eis en veroordeelde de Al phenaar bij verstek tot twee maanden gevangenisstraf. „Omdat de verdachte hier niet aanwezig is, kan de straf niet worden omgezet in dienstverle ning." runwoude herman joustra Rijnwoude heeft, na ruim vijf uur overleggen, een nieuw col lege. De nieuwe CDA-wethou- der F. Uljee krijgt ruimtelijke or dening, volksgezondheid, eco nomische zaken en monumen ten in zijn portefeuille: G. Geen jaar (WD) milieu, openbare werken en verkeer en vervoer en G. van der Lecq (PvdA) wel zijn en volkshuisvesting. Zij is nu ook loco-burgemeester. Bur gemeester M. Boelen houdt de portefeuilles die hij al bezat: al gemene zaken en financiën. Volgens Uljee was het samen stellen van de portefeuilles een heel gepuzzel. Zo kreeg de PvdA volkshuisvesting en de WD ver keer en vervoer. De vorige CDA- wethouder G. Hoogendoorn had die taken in haar porte feuille. De WD had met de vo rige wethouder M. Vorenkamp volksgezondheid. Die taak ver huisde naar het CDA. Hoewel de partijen het nu eens zijn geworden over het collegeprogramma, zijn over de inhoud daarvan nog geen me dedelingen gedaan. De reden daarvan is simpel: het program ma moet eerst nog op papier worden gezet. Het huidige college met het CDA, de WD en de PvdA is een voortzetting van het oude colle ge. ROELOFARENDSVEEN Hij iS Vracht- jj wagenchauffeur. Zij is vrachtwa- genchauffeur. Hij houdt van haar. 1 Zij houdt van hem. Dus arriveer- den Michel Straathof en Diana 'c Dobbe vrijdagmiddag met de I vlam in de pijp voor het gemeen tehuis in een Amerikaanse truck, de Freight Liner, om in het huwe lijk te treden. Michel rijdt fust, stekken en bloemen; Diana ver voert kleding. Maar wel in een kleinere wagen dan die van Mi chel. Ooit hoopt zij geëmanci peerd en wel, in een minstens door middel van de brandende even grote wagen te rijden. Het is vraag: 'Wil je met me trouwen'. niet de eerste stunt die het ludie ke stel uithaalde. Op oude jaarsnacht 1996 zorgde Michel voor extra spektakel. Hij vroeg zijn huidige vrouw ten huwelijk De tekst bestond uit speciaal voor dit doel vervaardigd vuur werk en was gemonteerd op een auto. FOTO ENGEL LAMEIJER had het gedaan om zich te trdedigen. Want de bezoeker Jin de - inmiddels failliete - -ur if' diseothcek Beverly Hills in erdai ieuw^00P 'ia<^ gezegd dat hij 1994!n waPen dij zich droeg. Toen jcj0„ e barkeeper hem vroeg mee oble5ar duiten te komen en de lan hier niet op inging, sloeg stad5 darkeeper, een 29-jarige l ieuwkoper hem met een I irkruk op het hoofd. Voor dit strafbare feit, ernsti- mishandeling, moest de ieuwkoper gisteren voor de t)litierechter in Leiden ver- hijnen. De man verklaarde te bben gehandeld uit angst. „Ik j hst niet wat de man zou doen i dacht dat hij een pistool had. C jen hij nerveus in zjn zakken aaide, heb ik hem met de irkruk geslagen." Het slachtoffer bleek later 'uit dlorigheid' te hebben gezegd hij een pistool had. Maar idat de man de hele avond al stig was, was de spanning in disco opgelopen, verklaarde verdachte. „Ik was bang dat hij een pistool had en dat zou gebruiken." De officier van justitie was niet zo gevoelig voor dat ver haal. ,,U had nooit met die barkruk moeten slaan. U had ook de politie kunnen bellen. Ik vind dit een ernstig incident. In de samenleving wordt veel te snel en te veel geslagen. Daar om eis ik twee weken gevange nisstraf eventueel om te zetten in dienstverlening. De vordering van het slacht offer, 30.000 gulden materiële en immateriële schade, vond de officier extreem. „Ik heb de in druk dat slachtoffer hier een slaatje uit wil slaan. Hij beweert bijvoorbeeld een horloge kwijt te zijn van 4000 gulden, maar daarvan kan hij geen bon over leggen. Ik acht deze vordering niet ontvankelijk. De rechter verhoogde de straf van de officier, maar maakte er wel een voorwaardelijke straf van. „Ik ben er niet van over tuigd dat u iets dergelijks nooit meer zult doen. Daarom leg ik u zes weken voorwaardeljke ge vangenisstraf. op. U krijgt een proeftijd van twee jaar."

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17