eiden Regio Leiden wil asielzoekers op Nieuweroord l£| Ti© SM 90 ^orecaproef begint woensdag ijs voor Leidse student Van Welie it; ««fe-alk; Juffen en leerlingen slaan paal Haarlemmer slaat erop los in Leiden: tachtig uur werkstraf Celstraf na bedreiging van buurman Toeristische Opleidingen npreenen. 071-5356414, plv -chef herman joustra. 071 -5356430 ,jercultureel Vrouwenfeest I. Voor de zevende keer wordt in Leiden het Intercultureel venfeest gehouden, op zondag 5 april in het Da Vincicolle- ii de Kagerstraat 7. Vrouwen die in Leiden wonen laten dan vat zij te bieden hebben aan eten, dans en muziek. Vanaf uur gaat de zaal open. Alle vrouwen zijn welkom. De band lia verzorgt vanaf 13 uur een optreden. Daartussendoor is bruidsshow en zijn overal verschillende hapjes te koop. ganisatie is in handen van vrijwilligsters van verschillende naliteiten en de stichting Arabische vrouwen Narcis. irlichting over vrijmetselaars De Leidse vrijmetselaarsloge La Vertu en de werkgroep n van de Orde der Weefsters houden maandag een voor- j ngsbijeenkomst in hun logegebouw aan de Steenschuur 6. jeenkomst begint om 20 uur en is voor iedereen toeganke- a Vertu is de oudste vereniging van Leiden. De loge is op- tit in 1759 en heeft ongeveer 60 leden. De Orde der Weef- po0 is opgericht in 1947 en kan worden gezien als de vrouwelij- i riant van de vrijmetselarij. itingstijden zijn geen sluitingstijden meer. woensdag worden bezoekers van 79 Leidse in en 18 restaurants niet meer om één, )f drie uur op straat gezet. Wanneer de issie voor algemene en bestuurlijke aange- leden dinsdag akkoord gaat, start de proef Ie vrije sluitingstijden een dag later, op 1 april. er de proef krijgen de horeca-onderne- die nu een 'permanente ontheffing' heb- en jaar lang vrije sluitingstijden. Doorde- na één en in het weekeinde na twee uur klanten alleen nog naar buiten en niet naar binnen. De betrokken ondernemers n met de gemeenten een convenant sluiten or de vrije sluitingstijden in aanmerking te Als blijkt dat de vrije sluitingstijden voor ang van de overlast zorgen, wordt de proef maanden uitgebreid naar alle horeca-on- ners. ibruari zijn bij de gemeente twaalf reacties Gemeente koopt flatgebouw van Rijksuniversiteit Leiden wil jonge asielzoekers huisvesten op het complex Nieuweroord aan de Rijnsburgerweg. Ook wil Leiden daar een project begeleid wonen onderbrengen voor jon geren. Asielzoekers en de jongeren krijgen onderdak in nog te plegen nieuwbouw. De woontoren die er nu nog staat wordt op termijn gesloopt. ,,Maar in elk geval niet binnen de komende collegeperiode", zegt T. van Rij, wet houder ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. overeenstemming bereikt met de Rijksuniversiteit Leiden over leiden eric-jan berendsen De gemeente heeft deze week de koop van de flat. Hoeveel geld er met de overdracht van het gebouw is gemoeid, is niet bekend. Zowel de gemeente als de universiteit doet hierover geen mededelingen. De ge meenteraad moet de transactie overigens nog wel goedkeuren. De reden dat de RUL heeft be sloten Nieuweroord af te stoten is dat die zich niet op de eerste plaats ziet als vastgoedbeheer der. ,,Onze primaire taak is om goed onderwijs te verzorgen en daar richten wij ons dan ook op", aldus een woordvoerder. Personeel van het acade misch ziekenhuis huurt op dit moment een deel van de woon toren, in de volksmond 'hunkerbunker' genoemd. De Stichting Leidse Studentenhuis vesting verhuurt een ander deel van de 315 kamers. Als de plan nen voor de asielzoekers door gaan, heeft dat volgens Van Rij geen gevolgen voor de studen ten en het AZL-personeel. In de nieuwbouw kunnen zij zich bij de asielzoekers en jongeren voegen. Gemengd wonen, noemt Van Rij dat. Hij zegt verder dat de ge meente nog een goede reden heeft gehad om het complex te kopen. Leiden wil op langere termijn de bouwactiviteiten in het gebied onder controle hou den. Van Rij: „De projectont wikkelaars stonden in de rij om op het terrein twee-onder-een- kap woningen te bouwen met binnengekomen op het plan. Op twee punten hebben de reacties tot aanpassingen geleid. Boze reacties van verschillende kroegbazen leidden tot verzachting van het sanctieregime. In de eerste versie van het conventant moest een ondernemer die tot twee keer toe de fout in ging, tot het eind van het proefjaar om twaalf uur de deuren slui ten. Op aandringen van de horecamensen is de straf voor een tweede overtreding nu verlaagd naar een gedwongen sluiting om twaalf uur ge durende maximaal twee weken. Daarnaast is besloten één café zonder perma nente ontheffing tot de proef toe te laten: het stu dentencafé Barrera aan het Rapenburg. Eigenaar W. Ankoné probeert al jarenlang een ontheffing te krijgen. De commissie beroep- en bezwaar schriften wees eerder dit jaar een klacht over de weigering van zo'n vrijstelling af, maar stelde wel dat Barrera nog een half jaar de sluitingstijden Vein vergunninghouders mocht hanteren. Nu bin nen die periode wordt begonnen met de proef, vond burgemeester C. Goekoop het bij nader in zien redelijk om toch ook Barrera toe te laten tot de proef. sa gaat over de groei van de 'zwar- Roosevelt Centre. te' solidariteit in Amerika. Hij De Theodore Roosevelt Asso- idse student amerikanis- ontving gisteren in Middelburg ciation stelt de jaarlijkse prijs ter ik van Welie heeft voor bovendien een trofee, de Theo- beschikking. De organisatie riptie 'A matter of spirit' dore Roosevelt American heeft tot doel de bestudering 'is naar Amerika gewon- History Award, uit handen van van de Amerikaanse geschiede- )e scriptie van Van Welie dr. C. van Minnen van het nis te bevorderen. ,r- - - - alle eventuele gevolgen van dien." Bij het complex Nieuweroord horen ook twee afzonderlijke woningen, een school en grond (zoals het Bos van Bosman) tus sen Wassenaarseweg en Blauwe Vogelweg. Over dat Bos van Bosman hoeft niemand zich zorgen te maken. „Dat is de bij de gemeente in goede handen", zegt van Rij. „Het is een groen strook binnen Leiden en het blijft een stukje groen." leiden De 'juffen' Paulien en Anneke en een paar leer lingen hebben gisteren ge zamenlijk de eerste paal ge slagen voor de uitbreiding van de Vrije School Mare- land. In de uitbreiding aan de Maresingel, die twee verdiepingen hoog wordt, komen lokalen voor een peuter- en kleutergroep. Ook komen er ruimten voor ouders en leerkrachten. Het noodgebouwtje achter de school, waarin een van de vier kleutergroepen tot nu toe is gehuisvest, verdwijnt. Het bouwwerk, dat 750.000 gulden kost, moet voor de kerstvakantie klaar zijn. fOTO MARK LAMERS :ie sfeer er is goed. De gesprekken zijn uctief. Er liggen geen grote proble- iVe komen er wel uit. sprak PvdA-onderhandelaar Ron rand. Die is met collega's van Links, CDA en D66 doende een e wethoudersploeg in elkaar te ;ren. Er is geen vuiltje aan de zegt Hillebrand. De sfeer is goed. ar geleden voltrok zich hetzelfde met dezelfde partijen. Toen was grote winnaar bij de verkiezin- >e democraten mochten voor het ivee wethouders leveren. En dank zeiden ze, kwam de collegevor- ait de gesloten achterkamertjes, ïeid voor alles, zo luidde het de- lenheid leidde ertoe dat de Leidse eek in week uit bijeen werd geroe- )or een heuse persconferentie, dan vier heren achter een fraaie iertafel zaten om te vertellen hoe g erbij hing. „De sfeer is goed zij dan. „De gesprekken zijn ui- onstructief. Er liggen geen grote men. We komen er wel uit." de wethouders waren beëdigd naar buiten, dat de sfeer helemaal d was. CDA, PvdA en Groen- probeerden D66 de zware en on- )are portefeuille financiën in de te splitsen. En vonden het maar at die lafbekken niet toehapten. dA kaapte het 'integraal veilig- beleid', een stokpaardje van D66, oor de neus van de treuzelende de iten. Domoren, vonden ze elkaar, ike haantjes. Maar de sfeer was leeft deze keer dramatisch verloren die zogenaamde openheid is iprake meer. Maar persconferen- niet, het verhaal blijft hetzelfde, ïrlijk zitten de onderhandelaars ïlkaar ongewenste portefeuilles in lag te splitsen en gewenste porte- s afhandig te maken. GroenLinks een Boommarktgarage door de ;eduwd, D66 moet toezien hoe van urlijke vernieuwing niets overblijft CDA mag blij zijn met de belofte op zondag niet wordt onderhan- een paar dagen wordt het ietwat tigde verkiezingsprogramma van dA gepresenteerd als collegepro- na voor de komende vier jaar. Er geen grote problemen, zullen de en zeggen. De gesprekken waren ructief. De sfeer was goed. iere functie shoekje dicht, slagerij O wel ont- t Leiden, watersportwinkel en zeil- rij Troost aan de Haven zoekt een leiden caroline van overbeeke Een uit de hand gelopen ruzie in het verkeer op de Morsstraat in Leiden kwam een 46-jarige man uit Haarlem gisteren op een fikse straf te staan: hij moest zes weken de gevangenis in of 80 uur dienstverlening doen. Als hij binnen twee jaar nog eens een vinger naar ie mand uitsteekt, moet hij alsnog acht weken brommen. De man had op de Morsstraat een andere automobilist een paar klappen in het gezicht ver kocht, terwijl hij zelf degene was die een fout beging: hij reed tegen het verkeer in. Hij ver klaarde haast te hebben gehad, omdat zijn vader ernstig ziek was. „Ik kon niet langs de Mors- poort, er stonden paaltjes en ik heb mijn auto toen gekeerd. Toen kwam een automobilist mij tegemoet die mij er niet langs wilde laten. Hij stopte en er stapte iemand uit de auto. Ik voelde me bedreigd en heb toen inderdaad geslagen. Volgens de verklaringen van het slachtoffer en diens familie bleef het daar niet bij maar dreigde de Haarlemmer ook een pistool uit de auto te pakken. „En dan schiet ik je door je flik ker", zou hij hebben gezegd. De Haarlemmer was vervolgens naar zijn auto gelopen en had zijn brillenkoker vastgepakt. Iets waar de anderen, die niet goed zagen wèt hij pakte, flink van schrokken. Uiteindelijk ont stond er een handgemeen tus sen de verschillende inzitten den. Kleren scheurden en een slachtoffer liep een paar kapotte tanden op. De dader had vervolgens schriftelijk zijn excuses aange boden en toegezegd de schade te willen betalen. Het slachtoffer was daar niet op ingegaan. De officier was streng: „We tillen zwaar aan mishandeling in het verkeer. Automobilisten worden steeds agressiever. U hebt het slachtoffer op een heel ordinai re en gevaarlijke manier be dreigd. Ik eis 14 weken gevan genisstraf waarvan vier weken voorwaardelijk. Bovendien moet u de geleden schade, 1550 gulden, betalen." De rechter achtte de mishan deling en de bedreiging bewe zen. „Ik weet niet zeker of u dit weer zult doen. Darom leg ik u veertien weken op waarvan acht voorwaardelijk." De man koos ervoor zijn straf om te zetten in 80 uur dienstverlening. Parkeerterrein Hoogheemraadschap Vanaf 1 april a.s. is het parkeerterrein van het Hoogheemraadschap aan de Boommarkt op koopavonden en zaterdag onderdeel van het parkcerrestrictiegebied. Op het terrein is een parkeerautomaat geplaatst. Dat betekent dat er op koopavonden van 18.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur alleen tegen betaling geparkeerd kan worden. Op overige dagen is het parkeer- terrein voor het publiek gesloten. I .PlflPYl uur en op zatci nieuw bedrijfspand buiten de stad en bij De Lampenkoning gaat binnenkort voorgoed het licht uit. Over de leegstand aan de Haarlemmerstraat zullen we het vandaag maar niet hebben. Ondernemers trekken weg, gaan hun klanten achterna naar plaatsen die wél met de auto bereikbaar zijn en waar wèl voldoende parkeerplaatsen zijn. Wie nu zou verwachten dat economie wethouder Huib Kruijt in rep en roer is, komt bedrogen uit. De CDA'er, druk be zig om nog vier jaar zijn zetel warm te mogen houden, 'betreurt' de sluiting van de ene winkel, noemt het vertrek van een andere zaak 'een verlies voor de stad' en 'bekijkt' of hij 'iets' voor wéér een andere onderneming kan doen. Dat laatste geldt niet voor 't Kaashoekje. Kruijt vindt het 'jammer' dat die winkel verdwijnt 'maar de functie van de Bees tenmarkt is natuurlijk wèl veranderd', constateert hij. Met andere woorden: Oprotten met een 'gewone' winkel op die plek, leve de horeca. Een broodjès- zaak op de hoek Beestenmarkt/Steen straat is een schot in de roos. Dat had den zijn partijgenoten de winkeliers wel eens mogen vertellen toen een jaartje of vijf geleden de plannen werden gepre senteerd voor de herinrichting van de Beestenmarkt. Dat had een hoop ellende bespaard voor een aantal middenstan ders. TEKENING MAARTEN WOLTERINK Maar goed, als we dan toch op de hore- catoer gaan, hebben we nog wel een paar tips voor Kruijt. Vestig aan de Haar lemmerstraat in het pand van De Lam penkoning een grandcafé. Daar zitten we in Leiden écht op te wachten. In sla gerij Owel zou best een huis van plezier kunnen komen want die zijn er véél te weinig in onze fraaie Sleutelstad en aan de Haven bij Troost is volop plaats voor een coffeeshop. Daar is het echt de buurt voor. Dan weten we tenminste ze ker dat er helemaal niemand ooit nog een bootje afmeert in de voor miljoenen aangelegde passantenhaven aldaar. aad rietveld en eric-jan berendsen leiden niet erg als dat tweeënhalf jaar wordt." Hij moest zich gisteren bij de politierechter Een 37-jarige Leidenaar had vorig jaar op verantwoorden en die was onverbiddelijk: ,,U nieuwsjaarsdag zijn toenmalige buurman be- hebt al meer geweldszaken op uw naam staan, dreigd met de woorden: „Je gaat er gewoon aan. Dit is de derde keer dat u voor de rechter staat. Als het met dit mes niet lukt, pak ik m'n pistool. Nu houdt het een keer op. Ik leg u een gevange ik moet nog negen maanden zitten en vind het nisstrafvan zes weken op." Informatiedag (ronden om 11.00. 12.30 en 14.00 uur) Leidschendam za 4 april Zilvermeeuwlaan 15 2261 E] Leidschendam Telefoon 070-3270670 COLLEGE Het Tio college is het toonaangevende instituut voor 1- of 2 jarige dagopleidingen op het gebied van toerisme en hospitality. Voor functies (m/v) als: (grond)stewardess, reis adviseur. reisbureaumanager, hostess, reisleider, receptionist en hotelmanager. Elke opleiding wordt afgesloten met een stage in binnen- of buitenland. De kort-HBO Vakschool voor Toerisme Internetsite: http://www.tio.nl of bel voor de studiegids: 074 2l\2 11 8l

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 13