'Verbetering vaarwegen dupe van grote projecteif JH_ Rechtszaal voor megaprocessen in Rotterdam IJNSBURG atwijks Randstad Overleg over Maastunnel na reeks ongelukken Krakers bezette; kruispunt Utre( 199.- 149.- 49.- DINSDAG 24 MAART 1998 575 975 Ontwerpbestemmingsplan '1e partiële herziening buitengebied' Vanaf 26 maart ligt vier weken ter inzage het ontwerpbestemmingsplan I e par tiële herziening Buitengebied'. Het ontwerpbestemmmingsplan heeft betrek king op de functiewijziging van een voormalig defensiecomplex aan de Voorhouter- weg te Rijnsburg. De functiewijziging betreft de wijziging van de bestemming mili taire doeleinden in de bestemming agrarische doeleinden, klasse D, zoals deze ook in het omringende geldende bestemmingsplan voorkomt. Het ontwerpbestemmingsplan ligt gedurende de openingstijden ter inzage bij afde ling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieu en Economische Zaken, Katwijker weg 7 en in de openbare bibliotheek'De Kloosterhof', Smidstraat 5. Gedurende de inzagetermijn kunt u uw zienswijze over het ontwerpplan schrif telijk kenbaar maken bij de gemeenteraad, postbus 349, 2230 AH Rijnsburg. 24 maart 1998 Burgemeester en wethouders van Rijns burg diet adres voor de regio als het om klassieke damesmode gaat. Onze nieuwe voorjaars- en f I 'j'. 1 j if :;i, zomercollectie is binnen, wij nodigen u daarom uit deze collectie te komen bezichtigen. -dÉmSS&ï 1 1 I i Ij'/ w'ï hebben de volgende topmerken H in onze collectie: DELMOD BODE BELMONDE SPORTING ELS VAN HOUT MARCONA JOBIS MARIANNE PARIS IN A-LIMA MALLANI ERICA ROSSLER FRANKENWALDER EUGEN KLEIN FINK SOMMERMANN Princestraat 23 2225 EX Katwijk 071-4013618 Ma. 13.30-17.30 uur Di./vr. 09.00-17.30 uur Zat. 09.00-17.00 uur Deelnemer Loko-actie Katwijk mal* CHEF ADRIAAN BRANDENBURG, 071 -5356484, PLV. CHEF DICK VAN DER PLAS, 07 ie rotterdam anp Minister Sorgdrager van Justitie heeft gistermiddag in Rotterdam het startsein gegeven voor de uitbreiding van het twee jaar oude ge rechtsgebouw. In de nieuw bouw komt de eerste van drie speciale rechtszalen voor megaprocessen. Meteen na de oplevering in 1996 bleek al dat het nieuwe gerechtsgebouw op de Kop van Zuid te klein is, on danks dat bij de planning van de nieuwbouw al was uitgegaan van 10 procent meer werkplekken. Advoca ten klaagden ondermeer over een gebrek aan spreek kamers. Ook bleek onmiddellijk het gemis van een zittings zaal voor grootschalige pro cessen. Vooral bij grote drugszaken met meer ver dachten moet nu worden geïmproviseerd. Advocaten zijn soms gedwongen om vanaf de publieke tribune het woord te voeren. Ook de beveiliging is een zorgen kindje. Bij risicovolle straf zaken wordt iedereen die de rechtbank bezoekt, ook voor civiele processen, gefouil leerd. Met de uitbreiding moet aan deze toestanden een einde komen. In de nieuw bouw wordt één van de drie megaproceszalen voor za ken als tegen de Hakkelaar ondergebracht. Voor deze speciale zittingszaal zijn twee van de tien verdiepin gen gereserveerd. Onder het gebouw komt een cellencomplex en een parkeergarage. Een loop brug vormt de verbinding met het gerechtsgebouw. De nieuwbouw wordt ook de thuisbasis van het Lan delijk Bureau van het Open baar Ministerie. In de loop van het volgend jaar wordt de nieuwbouw in gebruik genomen. President van de recht bank mr. J. Mendlik pleitte gisteren meteen voor verde re uitbreiding van het ge rechtsgebouw. De recht bankpresident ziet graag op het laatste stuk braaklig gend grond op het terrein nog meer nieuwbouw ver rijzen om ruimtegebrek in de toekomst te voorkomen. De Rijksgebouwendienst beraadt zich op deze plan nen, maar heeft nog geen besluit genomen. Met vereende krachten werd gisteren de eerste paal geslagen van het nieuwe gerechtsgebouw in Rotterdam. rotterdam anp De Rotterdamse Dienst Gemeentewerken en de ver keerspolitie overleggen vanochtend over mogelijke extra verkeersmaatregelen in verband met werk zaamheden aan de Maastunnel. Door die werkzaam heden moet tot eind april 's nachts al het verkeer door de westelijke tunnelbuis (noord-zuid). Daar door zijn de afgelopen twee weken al twee ongeluk ken gebeurd, waarbij in totaal zeven gewonden vie len. Het tweede ongeval, met zes gewonden had in de nacht van zondag op maandag plaats. Twee auto's reden frontaal op elkaar omdat een van de twee op de verkeerde weghelft reed. De werkzaamheden zijn duidelijk aangegeven en er geldt een inhaalverbod. Het eerste ongeluk was twee weken geleden. Toen reed een ambulance uit Dirksland op een aantal an dere auto's. Door beide ongelukken moest de tunnel de rest van de nacht helemaal afgesloten worden. Gisterochtend zagen Gemeentewerken en politie nog geen aanleiding voor aanvullende verkeersmaatrege len. Een van die mogelijkheden is het omleiden van het verkeer via de Maasbruggen. leidschendam gpd De Vereniging van Waterbou wers in bagger,- kust- en oever- werken (VBKO) luidt de nood klok over de achterstand in de verbetering van het vaarwegen- net. Ook de veiligheid tegen overstromingen, het op diepte houden van de vaarwegen en de waterbodemsanering komen in de knel. Voor een serieuze aanpak van deze plannen is vol gens de VBKO ten minste 600 miljoen gulden extra per jaar nodig. Het gaat voor een groot deel om plannen waarvoor al tot uitvoering is besloten. ,,De politiek wordt opgeroepen er voor te zorgen dat de overheid kan doen wat ze beloofd heeft," luidt de dringende boodschap. De helft van de 600 miljoen is nodig voor het wegwerken van onderhoudsachterstand en ver betering van vaarwegen. Bag geren en waterbodemsanering kosten 200 miljoen extra per jaar en een betere veiligheid te gen overstromingen komt te staan op een kostenpost van minimaal honderd miljoen. De ondernemers komen er recht voor uit: „Allen die in dezer sec tor werkzaam zijn, kunnen niet uit de voeten met de grove on duidelijkheden over hun markt perspectieven." De ondernemers maken zich zorgen, omdat de 'natte infra structuur' al tijden te lijden heeft onder de tekorten op de overheidsbegroting wegens an dere grote investeringsprojec ten. Zo leidde de aanleg van de Oosterscheldedam in het verle den ook al tot het schrappen van vaarwegverbeteringen en noodzakelijk onderhoud. Het Meerjarenprogramma In frastructuur en Transport van Verkeer en Waterstaat voedt op nieuw die vrees. Daaruit blijkt dat het jaarlijkse tekort op de begroting van het ministerie oploopt van drie tot zes miljard gulden in het jaar 2005. Beheer en onderhoud zijn daarin nog niet meegeteld, net zo min als de mega-railprojecten. Als dat allemaal wordt meegeteld, blijkt volgens de VBKO dat tot het jaar 2010 voor in totaal 65 mil jard gulden nog geen dekking is gevonden op een totaal van 270 miljard. Wel heeft het kabinet vorig jaar een 'noodpakket' samenge steld met de naam 'Werken aan bereikbaarheid', dat zei miljard kost. Dat is voor een versnelde aanp achterlandverbindingen openbaar vervoerspri „Maar zelfs in dat noo worden de investeringe uitgeschoven, omdat he daarop in vier jaar tijd gi ruim zes miljard. De VBKO maakt zich zorgen over de wijdve misvatting, dat het go gaan met de 'natte in&?r( tuur en droge voeten'. terstand ioopt weer op. gaven aan gebruikelijk, houd voor rijksvaarwej kustverdediging zijn in h ,te lopen jatir met meer d be derde afgenomen. En dal Nederland wordt een inhaEilslaag bezig te; Eigenlijk moet u nu meteen even langskomen. Want anders is onze nieuwe collectie jassen jacks op en weg. De prijzen zijn namelijk niet te geloven. Inbrekersbende richtte voor miljoenen schade aaé haarlem anp De politie in Kennemerland denkt met de aanl is( van negen verdachten 160 misdrijven in de Ha va regio te hebben opgelost. De bende stal veel co bij bedrijfsinbraken. De politie schat de buit twee miljoen gulden. De verdachten zijn tussen de 14 en 27 jaar en uit Haarlem en Overveen. De politie kwam de bi rsc het spoor na de inbraak vorige maand in Bloen ht door Haarlemmers van 14 en 15 jaar. De twee( jaar) worden als hoofdverdachten beschouwd, den respectievelijk 120 en 58 misdrijven hebliat Elf jaar voor moord bij 'Zwarte Markt' haarlem anp De rechtbank in Haarlem heeft gisteren een v; jarige man uit het Brabantse Westerhoven oordeeld tot elf jaar gevangenisstraf weg js moord op zijn echtgenote. De man schoot oj iu september vorig jaar in Beverwijk zijn vuui pen leeg op zijn 32-jarige echtgenote. Te is hem was twaalf jaar geëist. ie De dodelijke schietpartij had plaats in de ravan van het echtpaar op het parkeerteriij van de Beverwijkse Bazaar, voorheen de Zw o Markt. Aanleiding was de aankondiging van u vrouw dat ze wilde scheiden. Zij was als pro rd tuee in een seksclub in Goes verliefd gewon ia< op een klant. De man wilde het huwelijk ed in koste wat kost in stand houden. Na cafébezjisi in Beverwijk vuurde hij in de caravan e zijn slapende echtgenote. De vrouw overleedjld plaatse. Mooi suède jasje. Van 259.- CQ voor Jongensjack. Jack met nylon accenten. In zand of geel. Mt. 92 - 140 Van 89.95/95.-/ 99.95 voor wl/i" Herenjack. Katoen/nylon met coating. In groen of marine. Mt.48-56 QQ Van 149.- voor Comfortabele parka. Micro moss. Met afknoop- bare capuchon. Van 179.- *3 O m voor Meisjesjack. In oranje of groen. Mt. 134 - 176 Van 89.95/95.- £TQ voor Jack goat nappa. In bruin of zwart. Mt. S - XXL Van 299.- Modieus jasje. Waterafstotend. Dubbel geknoopt. Van 179.- QQ voor Parka Micro-kwaliteit. Rafblauw of zand. Mt. 48 - 56 Van 199.- Baby-jasje Francesco. Blauw. Mt. 68 - 86 Van 69.95 utrecht anp Vroom Dreesmann Modieus regenjasje. Van 189.- HQ voor Aanbiedingen geldig zolang de voorraad strekt.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 14