Feyenoord al na half uur verslagen De Rooy op barricaden na massale uitsluiting raf geeft op met jbeenblessure Heiner houdt vast aan doelstellingen Van Miert zet WK-organisatie mes op keel Sport af, dan kan zij rekenen op een forse boete van de Europese Commissie. Van Miert stelt voor 50.000 van de kaartjes die in april op markt zouden komen, te verde len onder de nationale voetbal bonden, uitgezonderd Frank rijk. De overige 110.772 tickets moeten worden verkocht via een directe telefoonlijn, die - wederom - niet voor Frankrijk openstaat. Voor de telefonische verkoop geldt: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Dat supporters uit verschillende landen dan door elkaar op de tribune komen te zitten, kan de veiligheid in het gevaar bren gen. Maar volgens Van Miert zijn dergelijke risico's nu een maal niet geheel uit te sluiten. Het voorstel van de Euro commissaris volgt na verschil lende gesprekken met het CFO over het voortrekken van de Fransen bij de verkoop. Van de in totaal ruim 2,5 miljoen be schikbare WK-kaartjes is door het gehanteerde verkoopsys teem ruim 35 procent bij het Franse publiek terecht geko men. Dat is minder dan Van Miert aanvankelijk vreesde (zestig procent was de eerste schatting) maar toch nog te veel. Het is de Belg - zelf een voet balfan - vooral éen doorn in het oog dat iemand van buiten Frankrijk nauwelijks de kans had via het CFO een kaartje te bemachtigen. Die werden na melijk alleen naar een Frans adres gestuurd. Het gevolg is dat voetbalfans in Nederland, Duitsland en el ders in de wereld zijn aangewe zen op de schaarse kaartjes die aan de nationale voetbalbon den en erkende touroperators zijn toegewezen. Deze beschik ken bij elkaar over 25 procent van het beschikbare aantal. Verder krijgen de officiële sponsors 17 procent van de kaartjes en de VIP's ruim acht procent. De organisatie van het wereld kampioenschap voetbal in Frankrijk moet alle nog be schikbare 160.772 kaartjes aan het buitenland verkopen. Met deze eis probeert Europees commissaris Van Miert (concurrentiebeleid) de huidige bevoordeling van de Fransen bij de kaartverkoop enigszins recht te trekken. Wijst het Co mité Francais d'Organisation (CFO) het plan volgende week IAC 13 MAART 1998 PSV en Ajax ontlopen elkaar in de halve finales lansson noemt Havelange dictator urg» De voorzitter van de Europese voetbalbond TJEFA, jutjohansson, heeft in een interview met het Oostenrijkse lireau APA zijn collega bij de wereldbond FIFA, Joao Have- iieti uitgemaakt voor dictator. Volgens de Zweed, die in de ra- ;sei»m Havelange op te volgen, leidt de Braziliaan de wereld- ronjop ondemocratische wijze. „Hij geeft opdrachten als ware ingèfl dictator. Mijn eerste taak als FIFA-president zou zijn een ?n ijcratisch stelsel in te voeren", sprak de 62-jarige Johansson, netr. 'itnal doet bod op Wembley w. Arsenal heeft de Engelse voetbalwereld gisteren Jckeerd met een bod op het Wembley-stadion. Arsenal, de 1 Dvan Bergkamp en Overmars, heeft het oog laten vallen op bley omdat wijkbewoners de club tegenwerken bij de uit- ïgvan het eigen Highbury-stadion. Het bod van Arsenal de kandidatuur van Engeland voor het WK voetbal in gevaar. In die plannen speelt Wembley een vooraan- 1 neemt Manchester niet serieus Harry van Raaij, voorzitter van PSV, neemt de be- lêlling van Manchester United voor verdediger-Jaap Stam ferieus. „Het leek nergens op. Manchester bood minder dan Kt van het door ons vastgestelde transferbedrag. Wij hou- mverkort vast aan vijftig miljoen. Want wij willen Stam he il niet kwijt", aldus Van Raaij. ithall weg bij Everton Neville Southall heeft na zeventien jaar afscheid geno- ran Everton. De doelman uit Wales verruilt de Engelse club reet voor de functie van trainer-speler bij Stoke City, uitko- w in de eerste divisie. Met Everton veroverde de doelman jr ceer de landstitel (1985 en 1987), een keer de nationale be- 0 984) en een keer de Europa Cup voor bekerwinnaars i Dijk trekt zich terug gHAM» Jeroen van Dijk heeft zich vlak voor het begin van irtij in de kwartfinale moeten terugtrekken van de All Eng- Jadmintonkampioenschappen. De Rotterdammer kampt in zwaar geïrriteerde achillespees. Die blessure hield hij en zijn partij tegen Ardy Wiranata. Van Dijk probeerde het warming up nog wel. Maar door de pijn aan de pees kon jt op zijn voorvoet staan. "i Ws SG in finale league-beker dag 4.0(| Pans Saint-Germain, in 1998 tot dusver allesbehalve suc- kan in het toernooi om de Franse league-beker een Dprijsje pakken. De miljoenenploeg uit de hoofdstad won ivond in de halve finale met 2-1 van Lens. Simone scoorde van de tweede helft binnen drie minuten twee keer ilj is Paris SG. Ziani had Lens voor rust op 0-1 gezet. In de f rijd is Girondins Bordeaux de tegenstander van PSG. ïitd erink in kwartfinale Kopenhagen dpaDe Amerikaan loopt nu het ri sico zijn leidende positie op de iraf heeft het tennistoer- ATP-ranking te verliezen aan in Indian Wells noodge- Petr Korda. De Tsjech wist wel Ie n :n vroegtijdig verlaten, door te dringen tot de kwartfi- do jarige Duitse gaf in haar nales. Indien hij het toernooi d de halve finale tegen de wint, staat hij nummer één. in I aanse Davenport in de Sampras baalde flink van de ne- n s set op, wegens een ver- derlaag. „Ik was mezelf niet. Als gen lier in het linker dijbeen, een ander beter speelt, accep- lte inzeker of Graf volgende teer ik dal. Maar zoals ik nu ver- be kan meedoen aan het loor, dat mag niet gebeuren." li van Key Biscane. Andre Agassi bleek in de der- tweede geplaatste Da- de ronde te sterk voor de als >cht t had de eerste set met 6- derde geplaatste Australiër Pa nd innen. De tweede ging trick Rafter: 6-3 3-6 6-2. De np' telfde cijfers naar de één Amerikaan Jan-Michael Gambill ager ingeschaalde Graf. verraste zijn- landgenoot Jim :rde set stond het op het Courier (6-2 6-4). In de kwartfi- 34 it van Grafs opgave 4-2 nales komen Agassi en Gambill ivenport. Zij treft in de tegen elkaar uit. e winnares van de partij Venus Williams. Voor Jan Siemerink zet ook in Ko- itekent het een nieuwe penhagen zijn zegereeks voort. Jg na een afwezigheid De winnaar van Rotterdam be- 1 maanden wegens een reikte bij het tennistoernooi in tf ddgeknieblessure. de Deense stad gisteren de mannen was de Oos- kwartfinales. In de tweede ron- !r Th°mas Muster in de de klopte de als vierde geplaats- tonde de als eerste ge- te Rijnsburger de Italiaan Diego - Amerikaan Pete Sam- Nargiso met 6-4 4-6 6-4. In de trassend de baas. Muster strijd om een plaats bij de de et 7-5 6-3. Sampras, die laatste vier moet Siemerink het dee mooi in 1994 en 1995 op opnemen tegen Brett Steven, en aam schreef, weet de De Nieuw-Zeelander, zesde ge nt* drie jaar niet te impone- rangschikt, was met 6-3 6-1 te to® Indian Wells. „Ik weet sterk voor de Italiaan Davide spe ar het aan ligt." Sanguinetti. SCOREBORD Ondanks een tweede plaats in de vijfde etappe van de Whit- bread-zeilrace rond de wereld verandert schipper Roy Heiner zijn doelstellingen niet. Zater dag begint hij met het Neder landse jacht BrunelSunergy en de acht andere deelnemers aan de zesde manche over 4750 zee mijlen van Sao Sebastiao naar Fort Lauderdale. „De tweede plaats was uiter aard te gek, maar we moeten realistisch blijven, mét twee be nen op de boot dus", aldus Hei ner, die tussendoor een blik sembezoek bracht aan de Hiswa in Amsterdam. „We weten nu dat we het kunnen. Maar onze doelstellin gen veranderen niet. Stapje voor stapje. Dat betekent dat een vijfde plaats ons doel is. Al zullen we er alles aan doen om hoger te eindigen." De boot en de mast zijn op nieuw uit elkaar gehaald en na gelopen. Een aantal onderdelen moest worden vervangen. De bemanning heeft hier twee we ken aan gewerkt. De laatste da gen voor de start worden ge bruikt voor het bedenken van mogelijkheden om nog meer gewicht te besparen. Het zesde deel van de race wordt een relatief lichte etappe. Het eerste stuk voert langs de Braziliaanse kust richting de evenaar. Daarna volgen de dol drums, met langdurige windstil tes en verraderlijke tropische buien. Het jacht dat daar als eerste uitkomt, maakt goede kans als eerste te arriveren in Fort Lauderdale. PRIJSVRAGEN Lucky Ten, donderdag 12 maart. 1-2 -6-12 - 17-20-25-31 -<13-49- 50 - 53 - 55 - 63 - 64 - 69 - 73- 74 - 79 - 80. (onder voorbehoud) VOETBAL KNVB-beker, kwartfinale: PSV - Feyenoord 4-0 (3-0). 9. Móller 1-0, 22 Ooijer 2-0, 41. Moller 3-0, 50 Khok- hlov 4-0. Scheidsrechter Luinge. Toe schouwers: 25 000. Rode kaart 42. Cruz (Feyenoord) wegens neerhalen doelman Waterreus, 52. Stinga (PSV) 2x geel. Lo ting halve finales: PSV - FC Twente, Ajax - Fortuna Sittard/SC Heerenveen. Speelda- tum: 29 april. Gasselte. Vriendschappelijke wedstrijd. FC Groningen - SV Meppen (Dui) 3-1 1-0) Doelpunten FC Groningen: Koeman. Mat- thijsen Averdijk Oberhausen. Vriendschappelijke wedstrijd onder 18 jaar. Duitsland - Nederland 2-0 (1-0). Italië, beker, halve finale, tweede wed strijd. Parma - AC Milan 2-2. Frankrijk, Coupe de la Ligue, halve finale. Paris SG - Lens 2-1 BASKETBAL NBA: Miami Heat - Cleveland Cavaliers 97- 74, Dallas Mavericks - Chicago Bulls 104- 97 (na verlenging). Houston Rockets - New Jersey Nets 115-104, San Antonio Spurs - Sacramento Kings 97-86, Denver Nuggets - Vancouver Grizzlies 98-93, Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 95-92, LA Clippers - LA Lakers 85-108. Mannen, eredivisie. Amsterdam - Den Hel der 73-74 nv, Donar - BS Weert 78-66, Rotterdam - EBBC 70-62, Zwolle - Dunc- kers 84-83, Prisma - Voorburg 100-54 Vrouwen, beker, finale, tweede wedstrijd. Den HeldeT - Hoofddorp 85-44. (Eerste wedstrijd 85-49, Den Heider wint beker) GOLF Coral Springs. Mannen, 3,6 miljoen gul- Stand na eerste ronde (par -72): 1 Mag- gert (VSt) 67 slagen, 2. Daly (VSt), Cink (VSt) 68, 4 Pate (VSt), Montgomerie (GBr) 69 Agadir. Marokkaans Open, na eerste ronde: 1 Smyth (Ier) 64, 2 Gronberg (Zwe), Lin- hart (Spa) 67, 4 Cejka (Dui), Leaney (Aus), Burns (GBr) 69. SKIËN Crans Montana (Zwi). Wereldbeker alpine ski. Vrouwen, wereldbeker afdaling, eindstand na zes races: 1 Seizinger (Dui) 520 pun ten, 2. Götschl (Oos) 392, 3. Kostner (Ita) 292, 4. Suchet (Fra) 237, 5. Gerg (Dui) 224 TENNIS Kopenhagen. Mannen, 425.000 gulden. Tweede ronde: Siemerink (Ned/4) - Nargiso (Ita) 6-4 4-6 6-4, Prinosil (Dui) - Johans son (Zwe/1) 3-6 6-4 6-4, Delaitre (Fra) - Sinner (Dui) 0-6 6-0 6-2, Carlsen (Den) - Dewulf (Bel/5) 6-4 7-6, Pozzi (Ita) - Arazi (Mar/3) 7-5 6-2. Indian Wells. Vrouwen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Hingis (Zwi/1) - Martinez (Spa/5) 6-1 7-5, Venus Williams (Vst/8) - Kruger (ZAf) 6-1 6-3, Davenport (VSt/2) - Cacic (VSt) 6-1 7-5 halve finale: Daver port (VSt/2) - Graf (Dui/3) 6-4 4-6 4-2 op gave Mannen. 5 miljoen gulden. Tweede ronde: Korda (Tsi/2) - Draper (Aus) 6-3 3-6 6-0, Courier (VSt) - Björkman (Zwe/5) 4-6 6-1 7-6, Haas (Dui) - Dosedel (Tsj) 7-6 6-3, Rusedski (GBr/6) - Spadea (VSt) 4-6 6-3 6-4. Derde ronde: Rios (Chl/7) - Kiefer (Dui) 6-4 6-3, Enqvist (Zwe) - Ulihrach (Tsj) 6-2 7-6, Agassi (VSt) - Rafter (Aus/3) 6-3 3-6 6-2, Rusedski (GBr/6) - Moya (Spa) 6-3 7-5, Korda (Tsj/2) - Haas (Dui) 7-6 6-2, Gambill (VSt) - Courier (VSt) 6-2 6-4, Medvedev (Oek) - Lapentti (Ecu) 6-1 6-4, Muster (Oos) - Sampras (VSt/1) 7-5 6-3 WIELRENNEN Tirreno-Adriatico Tweede etappe, Sorrento-Baia Domizia: 1. Zabel (Dui) 164 km in 4.10 22 (40,500 km/u), 2. Svorada (Slw), 3. De Jongh (Ned), 4 Bertolim (Ita), 5 Manzom (Ita). 6. Pieri (Ita), 7. Spruch (Pol). 8. Balducci (Ita), 9. De Bern (Ita). 10. Sórensen (Den), 27. Knaven (Ned) Algemeen klassement: 1. Balducci 7 38.12. 2 Manzom (Ita) 0.03, 3. Pierdomenico (Ita) 0.04, 4 Só rensen, 5. Spruch, 6. Loda (Ita), 7 Casarotto (Ita), 8 Jarmann (Zwi), 9. Chiap- pucci (Ita). 10. Ballerim (Ita), 17. Knaven, 23. De Jongh 4.51. Parijs-N ice Vijfde etappe, Saint-Just-en-Chevalet- Col de la Republique: 1. Vandenbroucke (Bel) 113 km 2 42 08 (41,817 km/u), 2 Mar- celino Garcia (Spa) 0.02, 3. Zülle (Zwi), 4 Massi (Ita), 5. Heras (Spa), 6. Jalabert (Fra) 0 27. 7. Christophe Moreau (Fra), 8 Luttenberger (Oos). 9 Farazijn (Bel) 0.29. 10. Cuesta (Spa) 0.31, 12 Jonker (Ned) 0.53. Algemeen klassment: 1. Vanden broucke 17 55.37, 2 Jalabert 0 44, 3 Marcelino Garcia 0 46, 4. Zülle 0 57. 5. Moreau 1.12, 6 Massi (Ita) 1.14, 7.Zarra- beitia (Spa) 1.23, 8. Luttenberger 1.27,9. Dufaux (Zwi) 1.28, 10. Heras 1.43, 11 Jonker 1.49. ZEILEN Dubai. wk Laser, mannen, na 16 races: 1 Ainshe (GBr) 60, 2. Blackburn (Aus) 78, 3 Suneson (Zwe) 95. 13. Lantermans 162. 42 Harwijne 260. Laser Radiaal, vrouwen, na 16 races: 1 Roug (Den) 95, 2. Cheimona (Gri) 110. 3. Nevierov (Ita) 122, 4. Brouwer 124, 26 Bes 303, 28. Harwijne 327. 470, mannen: 1 Leskinen/Heinila (Fin) 48, 2 Rocha/Baretto (Por), Petit/Cuzon (Fra) 64. 57 Zijlmans/Olsthoorn 177, 59 Janssen/Janssen 188, 62. Du Prie/Lucas 192. Vrouwen: 1 Taran/Pakholtsjik (Oek) 31.2. Birkner/Buelle (Dui) 46. 3 Cesto/Reinoso (Arg) 47, 23. De Lange/De Goederen 144, 37. Westerhof/Verbeek 234, 38. Kooistra- /Bollweg 237. De finale om de Amstel Cup lijkt dit seizoen een regel rechte klassieker te zullen worden. Beter kunnen de bond en z'n sponsor het niet wensen. De loting speelde Ajax en PSV gisteren in de kaart. Het was in 1971 voor het laatst dat de twee grootmachten elkaar de eindstrijd betwist ten. eindhoven gpd gijsbert spierenburg Op papier moeten Ajax (thuis tegen Heerenveen of Fortuna Sittard) en PSV (op eigen veld tegen FC Twente) het in de hal ve finales, op woensdag 29 april, kunnen redden. De finale is een maand later, op zondag 17 mei, en daarvoor moeten de fans uit Amsterdam en Eindhoven hele maal naar Rotterdam. Ajax dan vermoedelijk al in kampioens stemming. PSV had het gisteravond te gen Feyenoord gemakkelijker dan in de kwartfinales tegen FC Den Bosch. De Brabanders ga ven zich pas in de verlenging over, Feyenoord al binnen een half uur. Coach Leo Beenhakker had er amper een verklaring voor. „We hebben heel even de illusie ge had dat we zouden winnen. Het goede nieuws was dat de eerste kans voor ons was, maar toen hield het ook meteen op. PSV is een stuk verder dan Feyenoord. Dat is geen geheim. We konden hopen op een goede dag en een slechte dag voor PSV. Maar het tegendeel was waar". Beide partijen haalden het einde met tien man. Feye- noord-spits Cruz moest kort voor rust van het toneel, na de hervatting volgde PSV'er Stinga. En dan te bedenken dat het be kerduel al gauw een formaliteit was. De laatste jaren zijn voor Feyenoord in het Philips-sta- dion nooit erg succesvol ge weest. Groot waren de nederla gen eveneens in '96 (7-2) en '91 (6-0). Ontluisterend waren de verliespartijen eerder, zo krach teloos als gisteren echter zel den. Sneller en agressiever was het spel van de Eindhovenaren en van grote invloed de tactiek van trainer Advocaat. Drie verdedi gers (Valckx, Stam, Numan) achtte hij op zeker ogenblik vol doende om de drie Feyenoord- spitsen (Kornejev, Cruz, Vos) te bewaken. Rechtsback Ooijer kon daardoor opschuiven naar het middenveld. De ingreep liet zich uitbetalen in ldinkende munt. De toeschouwers konden na 22 minuten in wezen al naar huis. PSV leidde met 2-0 (door Möller en Ooijer) en had niets meer te duchten. Nog voor rust werd het 3-0 (Möller) en maakte Cruz de afgang voor de Rotter dammers compleet. De Argentijn, die kennelijk hardleers is, haalde z'n gram met een onbetamelijke charge op doelman Waterreus. De on besuisde Zuidamerikaan haalde zich de woede op de hals van de PSV'ers en zowaar ook van scheidsrechter Luinge, voor wie maar één straf mogelijk was. Beenhakker wachtte Cruz, on der een striemend fluitconcert, langs de lijn op en keurde hem geen blik waardig. „Ik zal het hem nog maar eens een keer uitleggen". Het verzet van Feyenoord stelde weinig voor, van meet af aan. De houding was beschei den en gemakzuchtig. Met na me in fysiek opzicht lieten de Rotterdammers zich aftroeven. De manier waarop Bosvelt zich bij de Brabantse openingstreffer door Möller liet aftroeven, was tekenend. Feyenoord riep het onheil gisteravond over zichzelf af in een bekerduel dat geen moment dat predikaat verdien de. Daarvoor was de overmacht van de Brabanders te groot. De inbreng van de Rotterdammers was te verwaarlozen, zowel in aanvallend als in verdedigend opzicht. Dudek keepte ook wel eens overtuigender dan gisteren het geval was. Bij de treffer van Ooijer, een schot met buiten kant wreef, zag z'n optreden er niet vlekkeloos uit. De beste mensen van het veld liepen aan Eindhovense zijde, Numan, Ooijer en Khokhlov. De Rus van Torpedo Moskou demonstreerde een grote aan winst te zijn. Onbevangen en enthousiast etaleerde hij z'n on miskenbare klasse die hem tot één van de steunpilaren van het nieuwe PSV zou kunnen ma ken. Kort na rust bekroonde hij z'n optreden met een fraaie treffer (4-0). Z'n eerste succesje sinds z'n transfer naar PSV, in november vorig jaar. PSV: Waterreus: Ooijer. Stam. Valckx (53. Demo) en Numan; Stinga, lonk (74. Skerla), Khokhlov en Cocu; Nilis (76. Claudio) en Möller. Feyenoord: Dudek; Gyan, Van Gastel, Van Gobbel en Claeys; Bosvelt, Picun en Van Bronckhorst; Kornejev (62. Ka- lou), Cruz en Vos (74. Nelisse). Het was nog lang onrustig in Baia Domizia, het eindpunt van de tweede etappe van de Tirre no-Adriatico. De beslissing van de jury om wegens tijdsover schrijding ruim tweederde deel van het peloton een startverbod op te leggen, zorgde voor veel commotie. Op initiatief van -Theo de Rooy mobiliseerden al le ploegleiders zich. De ploegleider van de Rabo bank zag gisteren zeven van zijn acht renners uit koers geno men. Zijn initiatief leverde ech ter niets op. Uit de bijeenkomst met koersdirecteur Carmine Castellano, die vanuit Milaan naar Baia Domizia reisde, bleek dat de organisatie achter het standpunt van de jury staat. Zonder pardon stuurden de rechtsprekers van de UCI (Internationale Wielren Unie) na afloop van de tweede etappe, gewonnen door de Duitser Erik Zabel, 129 van de 180 donder dagmorgen in Sorrento gestarte renners naar huis. Zij kwamen te' laat binnen door een valpartij op ruim vijftig kilometer van de finish. Het peloton brak daar door in drie stukken. De meer dan honderd achter blijvers drongen onder aanvoe ring van Michele Bartoli en Ma rio Cipollini vergeefs aan op neutralisatie. Uit protest reed de grote groep als een boemeltje naar de eindstreep. Daar kregen ze, bijna een half uur na de aan komst van Zabel, de onprettige tijding dat de Tirreno voor hen voorbij was. Van de acht Neder landers bleven alleen Servais Knaven en Steven de Jongh (beiden TVM) over. De Rooy hield alleen zijn Deense kopman Rolf Sörensen over. De overige zeven renners, de Belg Wauters en de Neder landers Boogerd, Den Bakker, Vierhouten, Moerenhout, Van Heeswijk en Boven, konden hun koffers pakken. Maar als het aan De Rooy ligt, staat het zevental vandaag gewoon aan de start voor de derde etappe. „Met de ploegleiders hebben we een gezamenlijk standpunt ingenomen. Dit kan natuurlijk niet. Het is een impulsieve reac tie van de jury", oordeelde De Rooy. „Ze hebben geen reke ning gehouden met de bijzon dere omstandigheden, zoals de spekgladde wegen en het mas sale van de valpartij. Ik begrijp ook wel dat regels regels zijn. Maar ze zijn gemaakt om de sport te laten functioneren, niet af te remmen." De Rooy erkende dat de actie van de renners om te staken, niet goed te praten is. Bij de maatregel van de jury is volgens hem echter ook niemand ge baat. Hij nam het woord ul timatum niet in zijn mond, maar zijn opmerking dat van daag óf niemand start óf ieder een, leek er wel op. „Deze be slissing kunnen ze niet handha ven", steunde Guido van Cal- ster van TVM zijn collega. „Dat kunnen ze onmogelijk maken. Zo maken ze het wielrennen ka pot. Ik heb echter de indruk dat de organisator de maatregel wil terugdraaien." Bij de bespreking met de ploegleiders bleek dit echter niet het geval. Daar kwam nog bij dat de teamchefs door on derlinge verdeeldheid niet echt een vuist konden vormen. De Rooy en Van Calster besloten Door een valpartij vijftig kilometer voor de finish kwamen 129 renners te laat aan. Zij werden dooT de jury van de Tirreno-Adriatico uit de strijd genomen. foto epa zich bij de beslissing neer te leg gen. „Het heeft geen zin om toch met de uit koers genomen renners aan de start te verschij nen. Ze moeten in Italië maar blijven trainen tot Milaan - San Remo", zei De Rooy na afloop. In alle opwinding werd bijna vergeten dat Erik Zabel met zijn ritzege alle onfortuin (gebroken wiel) en tegenslag (opgave Ull rich) die de Telekom-ploeg woensdag plaagden, naar de achtergrond had verdrongen. De Duitse sprinter had het ge luk wel op zijn hand. Hij wist de massale valpartij te ontwijken. Met vier ploegmakkers kreeg hij aansluiting bij de eerste groep Zabel werd in de bochtige en natgeregende straten keurig naar voren geloodst. Svorada en De Jongh konden niet verhinde ren dat de winnaar van Milaan- SanRemo zijn derde zege dit jaar boekte, drie minder dan een jaar geleden. Leo Beenhak ker gunt Ricar- do Cruz geen blik waardig. De grillige Ar gentijn blijft kaarten scoren. Ditmaal mocht hij met rood van het veld. foto gpd livert schiet Milan naar finale Lu RcL Met zijn tweede doelpunt heeft Patrick Kluivert AC ssiejYn blessuretijd naar de finale van de beker geschoten, eenmee bracht hij de stand op 2-2. Na de 0-0 in de eerste wed- ranin Milaan was dit resultaat in en tegen Parma voldoende vrïe eindstrijd tegen Lazio Roma. Kluivert zou door een bles- evaiten het bovenbeen aanvankelijk niet meedoen. Tijdens de J tpg-up besloot de aanvaller toch te beginnen aan de wed- ;enïvaarin Paolo Maldini (zie foto) verbeten duels uitvocht miafiario Stanic. Kluiverts inbreng bleek van grote waarde. In lartfste helft zette Kluivert zijn ploeg op een 1-0 voorsprong, ontmoelpunten van Chiesa en Stanic leek AC Milan het uit- ajhp de Finale te verspelen. In blessuretijd bracht Kluivert >g oï redding. foto ap

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 23