Katwijk geeft moed niet op mm JêSÊ- fmfth 1 - m Sport K Greg van Hest debut in marathon Rotterd Kagia - TAW UIT DE DEKKING Ruud Bos topscora Alpheuse Boys doet nog steeds mee om de prijzen Het is aanhaken of afhaken voor Katw [O jl VRIJDAG 13 MAART 1998 982 Van Zeist is leidende figuur geworden Van togenhoge favoriet tot achtervolger van ARC. Het is snel bergafwaarts gegaan met de W Katwijk in de serie A van het zaterdagvoetbal. Carlo van Zeist is duidelijk: „We moeten zes wedstrijden achter elkaar winnen. Zo niet. dan kunnen we het kampioenschap wel vergeten." katwuk rob onderwater Het gat met ARC bedraagt vier punten. Er zijn nog acht duels te gaan. Morgen om 15.00 uur op De Krom: Katwijk-Quick Boys. Een wedstrijd die niet zo maar door 'Oranje' gewonnen gaat worden. De rivaal van Nieuw Zuid staat er immers be ter voor dan de eerste competi tiehelft, toen Katwijk simpel met 4-0 zegevierde. Daarbij is Katwijk-Quick Boys nog altijd een speciale wedstrijd, ook al is het de zestiende uitgave in het achtste seizoen. Van Zeist: „We hebben nog niet gewonnen, Quick Boys doet het goed met jonge gasten, maar willen we nog iets van het seizoen maken, dan moeten we drie punten pakken. Ik klamp me maar vast aan de wedstrijd tegen FC Lisse. We verloren daar wel (4-3), maar het spel was goed. Het zat ons in die partij gewoon niet mee.'' Tegen Veen en ARC blameer de Katwijk zich. De drie opeen volgende nederlagen wierpen de titelkandidaat terug op de ranglijst. Carlo van Zeist wijst de oorzaak aan: „Tegen ARC speel den we gemakzuchtig. We lie pen na de 4-0 winst tegen Noordwijk met het hoofd in de wolken. Dat was de eerste partij na de winterstop en door die zege waanden we ons al kam pioen." Waarmee Van Zeist niets wil afdoen aan de twee overwinnin gen die ARC op Katwijk behaal de. „Ruud Bos (spits van ARC) typeerde het spel van zijn ploeg in jullie krant goed. ARC speelt niet oogstrelend, maar wel ui terst effectief. Dat is ook een verdienste. Wie heeft er dit sei zoen niet op de ineenstorting van ARC gewacht? Ze staan nog steeds bovenaan, daar heb ik respect voor. Maar wij hopen dat ze alsnog een vormcrisis krijgen, anders komt er geen ti tel." Van Zeist gelooft dat Katwijk de zaken weer op de rails heeft staan. „In de periode dat we te gen Veen en ARC speelden, kre gen zaken als het wegvallen van Hans Zwaan en Björn Raven de boventoon. Ongewild speelden dat door de hoofden. We heb ben afgesproken om het daar niet meer over te hebben en ons te concentreren op voetbal." Waarmee niet gezegd is dat Carlo van Zeist (27) niet over zijn eigen toekomst nadenkt. Hoewel hij al 18 jaar in het oranje van Katwijk speelt (als A- junior zondigde hij een seizoen door het blauwwit van Quick Boys om de schouders te han- - I CHEF •WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROBONDERWATr" li rotterdam anp Carlo van Zeist: „Door de zege op Noordwijk waanden we ons al kampioen." Greg van Hest maakt op 19 april in de marathon van Rotterdam zijn debuut op het traject van 42 kilometer en 195 meter. De 24-jarige Tilburger proefde vo rig jaar in Rotterdam voor het eerst van de marathon toen hij gedurende 30 km als haas fun geerde. De organisatie heeft voorts twee sterke Kenianen vastge legd: Eric Kimaiyo en Sammy Korir. In een eerder stadium had de winnaar van het vorig jaar, de Portugees Domingos Castro, zijn komst toegezegd. De winnende tijd van Castro in 1997 was 2.07.51, Kimaiyo heeft 2.07.43 achter zijn naam staan en Korir werd in de vorige editie van Rotterdam derde in 2.08.02. Castro heeft aangekondigd een poging te doen het wereldre cord van de Ethiopiër Getaneh Densimo (2.06.50) aan te vallen. Het debuut van Van Hest op de marathon komt vroeger dan verwacht. Zijn prestaties waren de laatste maanden echter zo goed dat Van Hest in overleg met zijn coach Theo Joosten besloot de gok in R wagen. „Eigenlijk bi daar in septembei aan te denken", ver Hest gisteren. „Ma geen zin het toen al te klok te hangen." Dit jaar eindigdei tweede in de haly van Egmond aan Zr Mexicaan German bracht hij op 15 fi Japanse plaats Ohm ij weersomstandighed I km op zijn naam in Ook Bert van Vlaai weer een poging eei rathon te lopen. Ani landers aan de staiT naai kampioen Lu| Berthold Berger, RoL. Teckey Gebrselassiefüi in het bezit van een me paspoort) en Franijn mariam. Bij de vrïei schijnen in elk gevallan Onna, nationaal tjgnj Mieke Hombergen! Loonen. De Keni Loroupe, vorig jaar^su dinsdag een contrjdo stuurd waarop amp handtekening nog oi gen), is het niet vanzelfsprekend dat Van Zeist ook volgend sei zoen op De Krom is te bewon deren. Van Zeist doet er het liefst het zwijgen toe als het on derwerp 'blijven of weggaan' ter sprake komt. „Over anderhalve maand weet ik meer. Er moeten nog wat dingetjes geregeld wor den." Dingetjes? Wat bedoel je daar mee? Van Zeist: „Nou ja, bepaalde za ken die ik graag geregeld zou willen zien. Maar ik zeg er ver der niets over." Carlo van Zeist is een van de weinigen op De Krom die als 'eigen kweek' het eerste haalde. Zeven jaar geleden posteerde Arie Lagendijk, de toenmalige trainer, hem op de positie van rechtsback. „Als opvolger van Leon Meijs. Toen zei iedereen: jij krijgt het moeilijk. Maar ie dereen is vervangbaar. Op het moment dat Pim Langeveld naar ADO /Den Haag ging, ver wachtte men de ineenstoring van Katwijk. En dan blijken Se- ger Oudshoorn en Toine l'Ami (nu Ter Leede) uitstekende ver vangers te zijn." Het toenmalige broekie is nu in de achterhoede een van de leidinggevende figuren. Van Zeist kan een mannetje uitscha kelen en is voorin met zijn kop- kracht een gevaarlijk wapen. Van Zeist: „Vroeger werd ik ge stuurd en nu stuur ik anderen. Zo snel gaat dat in het voetbal." Met Marco van der Plas, Hans Zwaan en Marco de Ridder vormt hij de oude, succesvolle garde. Die maar wat graag het kampioenschap zou willen be halen. „We willen, nee, we moe ten kampioen worden met deze ploeg." Over het leven daarna foto taco van der eb maakt de advertentieverkoper bij Buijze zich niet echt druk. Hoewel: „Hans Zwaan vervan gen, dat zal niet gemakkelijk zijn. Vooral niet voor zijn opvol ger, want die wordt voortdu rend met Zwaan vergeleken.De wedstrijd tegen Quick Boys zal Van Zeist in veel opzichten wij zer maken, want Zwaan speelt wegens een blessure niet mee. „Niemand hoeft mij te motive ren voor die wedstrijd. Want ook al blijven het drie punten, een 1-0 overwinning op Quick Boys zegt mij veel meer dan een l-Ó zege op Maassluis." Wedstrijd van de Week Als Wedstrijd van de Week is ditmaal gekozen voor hei| derde klasse van het zaterdagvoetbal tussen het Lissetfr gia en TAW uit Ter Aar. Deskundige bij deze confront van Harskamp, trainer van het Sassenheimse Teylingl zijn visie op het duel, beoordeelt de spelers met een 1 en kiest de Man of the Match die met een paar voettj van Sloos Sport wordt beloond. Bij Kagia - TAW wora uur afgetrapt. Naam: Wouter Verheij. Roepnaam: Wouter. Geboren: 14 augustus 1977. te: Leiderdorp. Woonplaats: Zoeterwoude. Clubs: SJZ, Sparta. Ik ben als tweedejaars B naar Sparta ge gaan. Frans Stouten had me zien voetballen en heeft toen een selectiewedstrijd geregeld. Het volgende seizoen mocht ik komen. Ik speelde een jaar in de BI en twee jaar in de Al. Dit is mijn tweede jaar in het twee de. Ik ben bij Sparta op ama teurbasis en heb tot nu toe alle wedstrijden meegedaan. Laatst had ik een gesprek en ze willen me houden, al hebben ze me geen contract aangeboden. Maar er is geen belangstelling van andere clubs, dus ik blijf, want ik heb het naar mijn zin. Broers/zussen: Een jongere broer, Jochem en een oudere zus, Barbara. Beroep: Ik zit sinds een half jaar op de HTS, richting bouw kunde, in Den Haag. Daarvoor heb ik een anderhalf jaar TU gedaan, maar de stof stond me niet aan. Lengte: 1.82 Meter. Gewicht: 71 Kilogram. Positie: Achter de spitsen als aanvallende middenvelder. Ik heb veel mid-mid gestaan, maar ik vind dit best. Als het maar op het middenveld is. Nu ben ik alleen meer afhankelijk van de bal len die ik krijg. Ik scoor niet superveel, doe meer het voor bereidende werk. Links/rechtsbenig: Rechts. Trainers: Aad Andriessen, Dolf Roks, Frank Franken en nu weer Dolf Roks. Hoogtepunt: De gewonnen wedstrijd tegen FC'Utrecht om de Amstel Cup. Ze onderschat ten ons. John van Loen zat op de bank, terwijl hij fit was. Ze wilden hem sparen, maar hij kwam er toch nog in. Dieptepunt: Geen. Sterke punt: Spelinzicht. Zwakke punt: Snelheid, kop pen. Blessures: Alleen kleine, maar niets bijzonders. Vervelendste tegenstander: Eentje die snel is, veel beweegt en mee naar voren gaat, zodat ik ook mee terug moet. Hobby's: Ik moet vier keer in de week trainen en ben veel tijd aan school kwijt. Dus ik ben blij als even niks te doen heb. Krant/tijdschrift: Algemeen Dagblad, Voetbal In ternational. Respect voor: Voet ballers, die er alles voor opzij kun nen zetten. Hekel aan: Spelers die veran deren op het moment dat ze iets bereikt hebben. Ik zou het niet fijn vinden als mij dat zou overkomen. Ik hoop dat ie mand mij op dat moment cor rigeert. Goede eigenschap: Ik ben eer lijk, al kan dat wel eens negatief overkomen. Maar ik zeg wat ik meen. Slechte eigenschap: Ik ben misschien wat introvert. Ik toon niet snel mijn emoties. Politiek: Sinds ik mag stem men, probeer ik het bij te hou den. Bij de gemeenteraadsver kiezingen heb ik WD gestemd, al verschillen in Zoeterwoude de standpunten van de drie partijen niet veel. Ze willen al lemaal de Grote Polder schoon en groen houden. Landelijk weet ik het nog niet, maar ik vind dat je altijd moet stem men. Geloof: Geen. Henk Spaan of Harry Ver- meegen: Harry, ik hou wel van zijn humor. Spaan is toch wat serieuzer. Uitgaan: In Casa of Zoeter- meer. We trainen alleen zater dagochtend en spelen op maandag, dus het kan. Mooiste plekje in Zoeterwou de: De Meester. Mooiste plekje in regio: Ik mag graag hardlopen door de pol der. Het is lekker rustig en De Weipoort is mooi. Bijgeloof: Ik draag niet graag nummer 13. Dat zou ook bete kenen dat ik niet in de basis sta. Voorbeeld: Dennis Bergkamp en op mijn positie natuurlijk Jari Litmanen. Eigenlijk zou ik meer op hem moeten letten als ik naar voetbal kijk. Hoopt ooit nog eens: Profvoet baller te worden. En anders mijn studie afronden en een baan vinden. Ik kan mijn stu die niet opzij zetten, want het risico dat ik het als voetballer niet red, is te groot. Leven zonder voetbal: Ik kan wel leven met minder, maar niet zonder. Het Nederlands elftal op het WK: Ik denk dat we tot de halve finale komen, maar verder niet. Er lopen te veel mooie voetbal lers in en te weinig bikkelaars. tekst gertjan van geen foto hielco kuipers leiden Ruud Bos is topscorer van de wintermaanden gevi in ARC'er schoot er in december, januari en februari negen ii :e< den van Ben van de Ing ontving Bos een paar voetbalschoi98<l foto Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De win naar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ont vangst van de waardebon. De topscorer van de maand ont vangt een paar voetbalschoe nen. Voor de drie topschut ters van het seizoen 1997/98 zijn aantrekkelijke prijzenpa- den van Wim van Iris ketten beschikbaar gesteld, de. Informatie dagj De coördinatie van het top- sen 10.00 en 14.0( P* scorersklassement is in han- 071-5356461 t)pr leiden gerard baas „Natuurlijk doen we nog mee om de prijzen." Paul Bahlmann, technisch coördinator van tweedeklasser Alphense Boys, reageert een beetje verontwaar digd op de openingsvraag. „We staan zowel in de tweede perio de als in de competitie slechts drie punten achter op HMSH en we hebben alle toppers al ge had. Het enige negatieve is dat we het niet in eigen hand heb ben. Voor de rest gaat het vol gens schema, zeker gezien het feit dat we bezig zijn om een to taal nieuwe ploeg op te bou wen." Zondag staat voor de Alphen se ploeg, in twee jaar gedegra deerd van de hoofd- naar de tweede klasse, het uitduel tegen hekkensluiter Foreholte op het programma. „Als we in het res tant van de competitie iets wil len betekenen, moeten we die wedstrijd gewoon winnen. We missen Peter Wubben, Barry Wesselingh, Richard Nieuwen- dijk en verder moeten we af wachten of Dennis Purperhart op tijd terug is uit Suriname, waar hij met het Surinaams elf tal kwalificatiewedstrijden voor de Concacaf-Cup heeft ge speeld. Willen we onze ambities waarmaken dan ben je aan je stand verplicht om met drie punten uit Voorhout te vertrek ken. Dan zit er voor ons nog een prijs in." De voetbaljaargang kan in derdaad nog een aardig einde krijgen voor de Boys, die het eerste seizoen sinds jaren in de tweede klasse kleurloos begon nen, maar na een tussensprint inmiddels weer tot de kansrij ken behoren. Koploper ADO Den Haag is ongenaakbaar, maar de strijd om de tweede plaats en de tweede-periodetitel ligt helemaal open. Niettemin heeft de leiding van Alphense Boys voor vol gend seizoen voor een andere trainer gekozen. Jacques Rijster- borgh wordt al na een jaar inge wisseld voor Kees Oostermeijer, evenals Rijsterborgh een Am sterdammer. Hoewel Ooster meijer, decaan op een HEAO in de hoofdstad, nieuw is in het trainersvak, heeft hij al een goe de reputatie: „Kees heeft een enorme voetbalachtergrond, heeft voor het Nederlands Stu dententeam, voor DOVO en Noordwijk gespeeld en is nu be zig met oefenmeester 1. Hans van der Zee (trainer van Sparta, red.) feliciteerde ons trouwens met de keuze voor Oostermeij er. Bovendien is hij leraar licha melijke oefening en dat is te genwoordig bijna een vereiste voor een voetbaltrainer", grapt Bahlmann, zelf evenals bijvoor beeld Foppe de Haan en Louis van Gaal. ook gymleraar. Van Oostermeijer wordt ver wacht dat hij volgend seizoen de discipline wat strakker gaat aanhalen, al zegt Bahlmann dat niet met zoveel woorden: „Jac ques is een goede trainer, an ders zou hij dit jaar natuurlijk niet mogen afmaken. Hij is al leen iets te sociaal. Deze groep heeft een andere aanpak no- dig." Na jaren van degradatievoet bal draait Alphense Boys weer bovenin mee. De club voelt zich weer senang: „Dat merk je aan allerlei dingen. De teamgeest in de selectie, de reacties van de Katwijk Voor Katwijk trainer Bob Kootwijk liggen de zaken duide lijk. „Het is een kwestie van aanhaken of af haken." In de derby tegen Quick Boys moet Katwijk een zeer belangrijke pion missen: Hans Zwaan. De spits heeft last van een kuitblessure. Dat euvel speelt de Rijnsburger al drie we ken parten. Afgelopen dinsdag in de met 3-2 gewonnen oefen partij tegen SJC stond Albert de Haas in de spits. Ook morgen is De Haas de puntspeler van Kat wijk. FC LISSE Paul Bahlmann: „Eigenlijk is het belangrijker dat Kees Jansma voor de club behouden blijft." archieffoto loekzuyderduin supporters, noem maar op. Er gaat bijvoorbeeld een suppoi;- tersbus mee naar iedere uit wedstrijd en dat is jarenlang niet gebeurd. Ik ben er van overtuigd dat het voornamelijk komt door het voorzitterschap van Kees Jansma. Hij is ver schrikkelijk betrokken bij de groep en hij kan met zijn con necties een hoop regelen. Daar door heeft Alphense Boys een meenvaarde die niet in geld is uit te drukken. Daardoor ook kunnen we wellicht spelers houden, die ergens anders een aardig centje zouden kunnen meepikken. Deze maand gaan we om de tafel met de spelers om in kaart te krijgen wie vol gend jaar bij ons speelt en wie weg wil. Eind maart weten we veel beter waar Alphense Boys staat, maar eigenlijk is het be langrijker dat Kees Jansma voor de club behouden blijft." Quick Boys Quick Boys staat er beter voor dan in de thuiswed strijd tegen Kat wijk. Toen wer den de blauwwit- ten met 4-0 afge droogd. Sindsdien heeft trainer Tempelaar succesvol een ver jongingskuur doorgevoerd. Met overwinningen op Schevenin- gen en Kozakken Boys tot ge volg. Bij Quick Boys leven er re- vanchegevoelens, maar na de met 2-4 verloren oefenpartij te gen ADO afgelopen dinsdag is Tempelaar niet meer zo zeker van zijn zaak. „Ik ben ge- schrokkken van de instelling van een aantal spelers. Dan blijkt gewoon dat het met de kwaliteit matig gesteld is als er niet keihard gewerkt wordt. Ik was bijzonder teleurgesteld." Ronald van Dijk is wegens een hamstringblessure niet van de partij. FC Lisse De aandacht van Lisse gaat in de uitwedstrijd bij Excelsior Maas sluis met name uit naar de aan val. „Ik ben thuis onder de indruk van hun spel geraakt. Excelsior heeft een paar snelle spitsen lo pen. Maar over het algemeen staan we de laatste tijd aardig te verdedigen, dus dat moeten we zien vol te houden", aldus trai ner Ted Immers. Of de waarde ring voor de voorwaartsen te recht is, zal morgen blijken. Feit is wel dat Excelsior eerder dit seizoen tegen Lisse niet tot sco ren kwam. Die partij eindigde in 0-0. In Maassluis kan Immers geen beroep doen op Aldert Faassen die de hele week zièk is geweest. Ter Leede Het is nog onze ker of Ter Leede morgen kan be schikken over Jeffrey Stolk (achillespees blessure) en Ed Borst (griep). „Het zal geen ge makkelijke wedstrijd worden", denkt trainer Arie Lagendijk. Hij prijst de individuele kwaliteiten van Mimoen Tiberkanine, Er- win Hermes, Steven Faber en Martin de Louw. Zij droegen er toe bij dat Rijnsburgse Boys aan goed seizoen bezig is. Intussen gaat het met Ter Leede ook weer wat beter. „We halen wat puntjes, maar het is nog steeds richeltjeswerk. Er is wat bijge spijkerd, maar lang nog niet voldoende." Rijnsburgse Boys Rijnsburgse Boys denkt met plezier terug aan de uit wedstrijd bij Ter Leede. „Die ging ons gemakkelijk af', weet assistent trainer Andries Wendt nog. „Ook omdat wij op een gunstig moment scoorden." De thuis wedstrijd wordt wellicht een lastiger opgave voor de Rijns burgers, die niet van plan zijn hun tegenstander iets cadeau te doen. Wendt: „Wij hopen dat Ter Leede in de hoofdklasse blijft, maar we zijn zelf ook gek op punten." Goed nieuws is er van het blessurefront. Menno Vaartjes maakt morgen zijn ren tree in het tweede elftal, ook de blessure van Martin den Haan herstelt voorspoedig. Beiden komen dit seizoen mogelijk nog in de hoofdmacht in actie. Be halve dit tweetal ontbreek tegen Ter Leede ook Alan Campfens nog. Hij is wel weer met loop training begonnen. ARC Voor het publiek is het te hopen dat het duel Noordwijk ARC hetzelfde spektakelstuk oplevert als de heenwedstijd tussen beiden. Toen kwamen de Alphenaren 2- 0 voor en gingen vervolgens met tien man alsnog met 3-2 de boot in. Voor ARC-trainer Wil lem Berckenkamp mag het morgen best wat minder ener verend als zijn elftal dan maar rijd wel als winnaar uit d Berckenkamp moei et'l zonder Arthur van Marc Meijering die sing uitzitten. Noordwijk Ruud Bröring mist Wim de Jong en Gehrlig Azier door respectievelijk een hamstring- en armblessure. Wim de Jong is ge schorst. „Maar dertfen tiveerd. Ook al doi meer mee voor d i de plaatsen, we gaan z aanj zuur maken. Een slset c drie of vier ploegen >ier dereen het leukste' ring. Noordwijk be kan herinneringen aan oi duel toen het ARC d Is derlaag toebracht t hac „Maar toen stond andere formatie opl zelfd uvs „Tegen AFC'34 spelen we altijd wedstrij-w raf 1 den", zegt hoopvolle UVS- trainer Wim van Zwam. In de laatste drie duels te kkige maarders werd het Ondanks dat AFC': teel de tweede plaa rond UVS slechts enkele de gevarenzone is hoopt Van Zwam de ses in het voordeefmoo wordt onderbroken zonder de geschofdrie Akerboom moeten terwijl het meespel ar he kwakkelende JackH Jelle Korbee onzeker Indi

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22