ZONDAG OPEN Zijlkwartier woedend op wethouder Niet bestudeerde droom is als ongelezen brief Celstraf geëist voor diefstal met geweld Rechter niet enthousiast over zuinig Oegstgeest temkaart Leiderdorp orgt voor verwarring liroen Links oert door Groene Hart Leiden Regio ÜH A L E X A N D RIU M DU] Circus Renz slaat tent op in Noordwijk Reclamebord kwelt Voorschotenaren Raadzaal met uitstraling INDERDAG 26 FEBRUARI 1998 'erkiezingstest Warmond afgeblazen iRMQNDDe LD-verkiezingstest gaat in Warmond niet door. een Progressief Warmond was bereid aan de test mee te doen. overige twee partijen, WD en CDA, zegden af. n d ure borrel voor Duitse automobilist en,; issenaar De borrels die een 47-jarige man uit Berlijn had ge- onken kwamen hem gisteren duur te staan. De officier van ititie legde de Duitser een boete van 1.650 gulden op en een •ontzegging van zes maanden, nadat hij 's ochtends was aan houden op de Rijksstraatweg in Wassenaar. De politie zag m slingerend over de weg rijden en constateerde na aanhou- erni ng een alcoholopromillage van 1.5. Dat is drie keer de maxi- Bew aal toegestane hoeveelheid. De Duitser kon de rij-ontzegging orkomen door een extra boete van 1.000 gulden te betalen. Ierc Wassenaars jongetje geschept al issenaar Een 7-jarig Wassenaars jongetje is gistermiddag met - 1 ibekende verwondingen naar het Juliana Kinderziekenhuis in e^ei en Haag overgebracht, na een verkeersongeval op de Van Cra- ■nburghlaan in Wassenaar. Het kind fietste over de weg, sloeg otseling linksaf en werd over het hoofd gezien door een 46-ja- ;e automobiliste uit Leiden. ik ii I'm )egj iDERDQRPEen 52-jarige dronken Leiderdorper veroorzaakte 2' Ironken man ramt auto Vq, steren een botsing op een parkeerplaats langs de Persant loepweg in zijn woonplaats. De man ramde de bestelbus van 'n 24-jarige man uit Alphen aan den Rijn. Na de aanrijding 1:ed de Leiderdorper weg. De politie heeft hem op zijn huis- Ires aangehouden en constateerde een alcoholpromillage van 9. Het rijbewijs van de man is ingenomen. inelheidscontrole in Wassenaar assenaar Bij een snelheidscontrole op de Groot Haesebroek- ej weg in Wassenaar werden gisteravond 60 bekeuringen uitge- ;hreven. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 93 kilometer per ur, op een plaats waar 50 kilometer per uur de maximaal toege- ,rbe ane snelheid is. In totaal werden 420 voertuigen gecontroleerd. v' ierdorp erna straatsma oproepingskaart voor de ge- enteraadsverkiezingen in loe cross je het snelst door et Groene Hart, met de ets, de bus of de auto? Dat loet komende zaterdag dui- elijk worden tijdens de qq( ampagnedag van de afde- ïngen van Groen Links uit •iderdorp en Rijnwoude. )e partij organiseert dan een iidieke en informatieve wedstrijd' waarvoor het start schot om 12.00 uur klinkt, •larijke Vos, lid van de 'weede Kamer, stapt bij het tation in Leiden in de bus m het op te nemen tegen >roen Linksers die de fiets of Ie auto pakken. Winnaar van goeie wedstrijd is de delegatie het eerst de Koudekerkse woé irug bereikt. De uitslag en de conclusies 't bl /orden bekendgemaakt tij- ">11 lens een bijeenkomst in het d budekerkse café De Hoek. )aar is ook gelegenheid om jitei ragen te stellen aan Marijke 't n/os. Van 15.30 tot 16.00 uur iet b rijn Vos en een delegatie van "ieSroen Links in de Leider- di lorpse Winkelhof om vragen ie beantwoorden. Om 17.00 verkassen ze naar café loesbrug, waar ze tot 19.00 Dn ïur blijven. den haag/wassenaar persbureau cerberus Officier van justitie M. Beun heeft een ge vangenisstraf van vijftien maanden, waar van vijf voorwaardelijk, geëist tegen een 30- jarige Hagenaar. De man wordt verdacht van diefstal met geweld in een Wassenaarse woning, op 8 oktober vorig jaar. De Hage naar, die nog vastzit voor het vergrijp, ont kende tijdens de zitting bij de Haagse recht bank de diefstal van een video. Volgens de officier van justitie was de verdachte moge lijk zo dronken dat hij niet meer wist de vi deo te hebben gestolen. Een Wassenaarse getuige heeft verklaard dat hij de Hagenaar 's morgens vroeg in zijn woonkamer betrapte. De man zou wakker zijn geworden van glasgerinkel. Hij ging naar beneden en zag de Hagenaar bij zijn videorecorder staan. Er ontstond een vecht partij. Tijdens de vechtpartij kwam een buurman, die een vriend van de Hagenaa is, op het lawaai af. Beide mannen probeer den de Hagenaar vergeefs tot kalmte te ma nen. Uiteindelijk verliet de Hagenaar me de video onder zijn arm het pand. De advo caat van de Hagenaar vroeg, wegens de te genstrijdigheden in de verklaringen, om vrijspraak en onmiddellijke opheffing van de voorlopige hechtenis. Dit verzoek werd van de hand gewezen. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. Leiderdorp heeft voor enige ver warring gezorgd. De kaart viel te laat in de bus om nog een schriftelijke machtiging te kun nen regelen voor een ander stemdistrict. De Leiderdorpers ontvingen de kaart op 18 febru ari. Op de achterzijde staat in formatie over de diverse stern- mogelijkheden. En daarbij staat te lezen dat op" precies dezelfde dag de sluitingstermijn voor het indienen van een schriftelijke machtiging sloot. Toch was de late versturing van de oproepingskaart bewust gepland. De gemeente wilde van een zo actueel mogelijk adressenbestand gebruik ma ken. „Maar van deze ervaring hebben we geleerd dat we de kaart toch beter een paar daag jes eerder kunnen sturen", al dus een woordvoerster. De regels voor het verkrijgen van een schriftelijke machtiging waren wel tijdig in de gemeen teadvertentie in het lokale huis- aan-huisblad gepubliceerd. „Daarin hadden de Leiderdor pers kunnen lezen dat ze voor 18 februari in actie moesten ko men om zo'n schriftelijke .machtiging te krijgen", aldus de ambtenaar. De Leiderdorpers kunnen tot en met 27 februari nog wel een 'kiezerspasbij de gemeente ha len, waarmee de stemgerechtig de zélf in een ander stemdistri.ct terecht kan. „Die kiezerspas moet persoonlijk bij het ge meentehuis worden afgehaald", zegt de gemeentewoordvoer ster. Ook het machtigen van ie mand die op hetzelfde stembu reau stemt, is nog mogelijk. Hiervoor hoeft-alleen de achter zijde van de stemkaart te wor den ingevuld en getekend. chef jan preenen, 071-5356414, plv.-chef erna straatsma, 071 -5356437 Iniïjverbod Spanjaardlaan wekt wrevel Het Leiderdorpse Zijlkwartier is woedend op wethouder A. van Dijk (BBL). Die heeft aangekondigd met een inrij- verbod bij de Spanjaardlaan de verkeersproblemen voor het hele Zijlkwartier te hebben opgelost. De gisteravond opgerichte belangengroep Zijlkwartier beraadt zich nu op juridische stappen tegen deze 'simpele' oplossing van Van Dijk. leiderdorp dimitri walbeek De verontruste burgers besloten gisteren hun krachten te bunde len om zodoende een vuist te maken tegen de gemeente. De belangengroep in oprichting heeft ook plannen om te protes teren op het gemeentehuis. Ook werd tijdens een emotionele bijeenkomst in het ontmoe tingscentrum in het Zijlkwartier gepraat over 'publieksvriendelijke acties in de wijk'. Het hele Zijlkwartier zal hiervoor worden gemobili seerd, dreigt de belangengroep. Overlast De bewoners vrezen enorme overlast van het vrachtverkeer als dat binnenkort niet meer over de Van der Valk Bouman- weg mag rijden. „Het is hier al erg druk met al die vrachtwa gens. Wij zijn bang dat de over last alleen maar toeneemt in de wijk als de gemeente slechts een inrijverbod instelt. Voor de verkeersveiligheid vrezen we veel meer", zegt M. van den Brink, woordvoerder van de groep. In een persbericht schrijft de belangengroep dan ook: „Moet Van Dijk soms eerst geconfronteerd worden met de eerste verkeersdode in het Zijl kwartier voordat hij in overleg met de bewoners komt tot een adequate oplossing van de pro blemen?" Volgens de belangengroep legt Van Dijk een uitspraak van de commissie beroep- en be zwaarschriften naast zich neer. De juristen van deze commissie concludeerden onlangs dat het vrachtwagenverbod op de Van der Valk Boumanweg slecht is overdacht. Wethouder Van Dijk werd toen teruggestuurd om zijn huiswerk nog eens over te doen, omdat de politie en brandweer bezwaar maken te gen het vrachtwagenverbod. Het plan om de vrachtwagens te weren dateert van vorig jaar. Toen schoot dat verbod in het verkeerde keelgat van 120 om wonenden. Zij vonden dat Van Dijk zijn oren heeft laten han gen naar een handvol bewoners van de Van der Valk Bouman weg. Die willen van het drukke vrachtverkeer af. Wethouder Van Dijk snapt de ophef in de belangengroep niet. „Het is jammer. We komen aanstaande maandag juist bij elkaar om tot een compromis te komen. Ik ben ook echt bereid om er samen met de belang hebbenden uit te komen. Maar je moet niet vergeten dat er ook een grote groep is die het inrij verbod wel een goede oplossing vindt." Ouders pleiten voor vergoeding reiskosten dochtertje Kom a.s. zondag gezellig woonshoppen in de WoonMall. U bent van harte welkom tussen twaalf en vijf. Bij ruim vijftig woonspecialisten onder één dak. H22 den haag/oegstgeest afke van der toolen Veertig gulden per dag. Zoveel kost het aangepas te vervoer van het vijfjarig psychiatrisch patiëntje Anne Monster van en naar school. Een bedrag dat haar ouders niet kunnen opbrengen en daar om vroegen zij de gemeente Oegstgeest om dat voor hen te doen. De afwijzing van dat verzoek bracht de ouders gisteren naar de bestuursrech ter. De gemeente wil de vervoerskosten niet beta len, omdat ze als criterium voor zo'n vergoeding hanteert dat de school minstens vier kilometer ver is. Anne bezoekt een speciale school op een afstand van drie kilometer. Rechter T. Claessens plaatste tijdens de zitting vraagtekens bij de afwijzing van de onkostenver goeding. In de wettelijke regeling van de ver- voersvergoeding staat namelijk dat de kosten hoe dan ook moeten worden vergoed als de handicap van de persoon om aangepast vervoer vraagt. Dus ongeacht de afstand. Anne is een kind met een flinke handicap, had advocaat J. Hagendoorn al betoogd; ze is hyperactief en heeft last van aan autisme grenzende problemen. Daarvoor is ze opgenomen in het Curium, het jeugdpsychia trisch centrum in Oegstgeest, en zit ze op een speciale pedologische school in Leiden. Ze wordt met een speciaal busje van Curium van de ene plek naar de andere gebracht. Rechter Claessens vroeg de vertegenwoordigers van Oegstgeest waarom niet is gekeken of in het geval van Anne sprake is van een handicap die om aangepast vervoer vraagt. Juridisch medewer ker M. van den Hoogen van de gemeente Oegst geest antwoordde dat de aanvraag die regeling niet letterlijk noemde en dat de gemeente niet had kunnen weten dat Anne een handicap heeft die om aangepast vervoer vraagt. Claessens was niet enthousiast. „Uit het feit dat ze in het Curium zit, had u toch kunnen afleiden dat het om een kind met een ernstig probleem gaat." En hij wees er fijntjes op dat de gemeente een instrument heeft om te bepalen of een per soon op grond van zijn handicap recht heeft op vergoeding van vervoerskosten: een speciale commissie van onderzoek. Volgende week woensdag doet Claessens uit- W o o n m all DE GROOTSTE W00NBELEVENIS VAN NEDERLAND. Vrijdag koopavond Cc noordwuk. Circus Herman Renz komt volgende week naar Noordwijk. Van vrijdag 6 tot zondag 8 maait tre den de tientallen clowns, acrobaten, jongleurs, dansers en dieren op in hun nieuwe tent - met 1200 zitplaatsen - die wordt opgezet op het Wantveld. Het circus, dat in 1996 zijn voortbe staan bedreigd zag na het overlijden van het di rectie echtpaar Renz, toert dit jaar langs tachtig plaatsen in de Benelux. De voorstellingen zijn op vrijdag om 20.00 uur, zaterdag en zondag om 15.00 uur en zaterdag om 19.30 uur. Toegangsprijzen variëren van 12,50 gulden tot 30 gulden voor kinderen, volwassenen betalen 5 gulden meer. Kaarten zijn te koop bij de Noordwijkse VW en aan de circuskassa vanaf 11.00 uur. 311,1 dordwuk irene nieuwenhuijse n romen zijn nooit bedrog, uisteren' naar de eigen droom liflj in verhelderend zijn. Dromen jn volgens de Zwitserse psy- liater Carl Gustav Jung zelfs de «egels van de ziel. „Een niet estudeerde droom is als een ntvangen brief die men onge- zen laat", is daarom een 3011 ireuk die droomtherapeute larije Groenewoud uit Noord- ijk van harte onderschrijft. 0 Groenewoud geeft droomcur- d nssen. In zes bijeenkomsten an de cursist, hoog boven de rond, op een 'droomzolder' en begin maken met het leren egrijpen van de nachtelijke oodschappen. „Als we die in- irmatie vertalen, dus de droom ntcijferen, gaat er voor velen en andere wereld open", is de rvaring van de therapeute. De Noordwijkse zegt dat zij cursist kan aangeven hoe die 'vertaalslag' moet maken. In de loop van de tijd zijn we sleutel om een droom uit te een beetje vergeten. De ra roomtaal is een symbooltaal, i joewel er universele symbolen persoonlijkheid van de dromer. Zo kan de droom over het ver liezen van een tas betekenen dat het geen kwaad kan de 'vas tigheden' van het leven los te la ten. Ook water is zo'n universeel begrip. Een droom daarover heeft doorgaans met het liefdes leven van de dromer te maken. En iemand die droomt dat hij een trap op loopt, gaat meestal op zoek naar het goddelijke of het spirituele, terwijl een trap afdalen veelal een weg is om dichter bij de al dan niet verbor gen driften en verlangens te ko- De Noordwijkse droomthera peute 'verbiedt' cursisten een gangbaar droomwoordenboek te kopen. „Het is veel leuker en verstandiger een eigen woor denboek samen te stellen. Door als therapeute vragen te stellen, help ik de cursist de eigen droom te verklaren. Ineens merk je dan dat een totaal on begrepen droom stukje bij beetje betekenis krijgt." Naast de uitleg over psychische zaken is een droom volgens de thera peute ook een manier om ons te waarschuwen voor lichame lijke kwalen en ongemakken. Hoewel er altijd en overal al veel belang is gehecht aan dro 'Gevoel van vooropgezet plan men, is eerst in 1952 weten- in een droomfase. Slaaptablet- schappelijk vastgesteld hoe er ten verstoren dit. „Slikkers van wordt gedroomd. Verschillende slaaptabletten zijn, ook al sla keren per nacht komt de slaper pen ze aanvankelijk door de medicijnen acht uur per nacht, gebruik van de slaaptabletten overdag toch moe. Die mensen niet meer in de droomfasen ko- krijgen vaak persoonlijkheids- men. Ook hieruit blijkt dat dro- stoornissen, omdat ze door het men van levensbelang zijn." voorschoten dimitri walbeek Omwonenden en eigenaars van een flat aan het Johannes Ver meerplantsoen in Voorschoten hebben verontrust gereageerd op de komst van een reclame bord dat illegaal is geplaatst voor hun ramen. In brieven aan de gemeente steken ze hun on genoegen daarover niet onder stoelen of banken en vragen ze om de reclame met de tekst 'SE AT Ton de Groot' weer te ver wijderen. Een van de eigenaars van het pand schrijft dat het reclame 'inbreuk doet op het eigen domsrecht' van de bewoners. „Nu blijkt dat alleen nog maar een aanvraag voor een vergun ning is ingediend, meen ik dat hier duidelijk sprake is van on behoorlijk bestuur door de ge meente", schrijft ze namens de Vereniging van Eigenaars. Eerder kwam bij de gemeente al een brief binnen waarin ver slag wordt gedaan van het plaatsen de reclamebak. Die brief is geschreven door ac countant K. Koopmans, die vanuit zijn bedrijf aan het Ge rard Douplantsoen op de bak uitkijkt. Koopmans schrijft hoe hij om half negen 's ochtends twee mannen de reclamebak zag plaatsen. „Toen hebben we ogenblikkelijk uw afdeling inge schakeld", schrijft Koopmans aan B en W. De ambtenaren kwamen 's middags om vier uur pas kijken terwijl de reclame boodschap van autoverkoper Ton de Groot toen al uren over eind stond. „Deze hele opzet vinden wij zeer bedenkelijk en er bekruipt bij ons een gevoel van een voor opgezet plan. Ook van de ge meente", aldus Koopmans. Alle briefschrijvers, onder wie ook aannemer H. van der Wal van de Paganinidreef, eisen dat de gemeente Ton de Groot alsnog dwingt de bak direct weg te ha len. Maar dat zal niet gebeuren, meldt een gemeentewoordvoer der. De bouwaanvraag van het reclamebord kwam volgens hem ongeveer tegelijkertijd met de bezwaren ertegen binnen. Toen was het bord echter al ge plaatst. De gemeente neemt de aanvraag daarom in behande ling, terwijl het bord er voorlo pig blijft staan. leiderdorp 'Een raadzaal met uitstraling'. Dat wilde de gemeente Leiderdorp graag hebben en na-enig onderzoek kreeg binnenhuisarchitecte Caroline Molenaar de opdracht iets moois te maken van de vergaderruimte. De muren zijn inmiddels van rood behang voorzien, de vloer is be dekt in blauw/grijze 'golfjes' en morgen komen er nieuwe, kersenhouten vergadertafels. Maandag moet alles klaar zijn, want dan vergadert de FOTO HENK BOUWMAN

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19