egitimatie verplicht op boerenbal tussen de koeien om zwart te reizen Rijn Veenstreek X ivocaat verliest voor de I chter van oud-cliënt 'Tijd nog niet rijp voor historische fusie' *1 - euwe bomen Zuidschans Sian weer ter discussie Celstraf geëist voor ontucht en mishandeling SGP/GPV wil in elke dorpskern politiepost ©AG 21 FEBRUAR11998 Oirvieten bang voor nieuwe vechtpartij n. Vi 3 oerenkiel is vanavond niet genoeg om carnaval te sy in Alphen. De carnavalsvereniging De Cascarvie- n mi elt een legitimatiebewijs verplicht voor het boeren- it vanavond om 21.11 uur in het Parkrestaurant van tna begint. De vechtpartij op het feest van de Cas- ktten van vorig jaar, waarbij zeven gewonden vielen politie twee aanhoudingen verrichtte, is aanleiding naatregel van de organisatie. xjwer de koning Cascarvieten, die met afgrijzen terugdenkt aan het feest van vo- j rig jaar. „Louter om die te we- '07 e^en 8een behoefte aan ren, hebben we deze maatregel lelantschoppers", zegt getroffen in overleg met de regi- J jn Kees Kroon van de stratiekamer van de politie. We ich 1 egi( hebben alles goed doorgespro ken, want legitimeren mag je niet zomaar. We maken ook fo tokopieën van de legitimatiebe wijzen, zodat we die bij proble men kunnen doorspelen aan de politie. Je kunt wel stellen dat de politie onze maatregelen toejuicht." Los van de legitimatieplicht huurt de Alphense carnavals vereniging particuliere ordebe wakers in. Kroon: „Die moet zo nodig corrigerend optreden. Maar zo'n ordedienst hadden we vorig jaar ook al. Zij hebben toen het er op aan kwam ade quaat opgetreden. Ik bevond mij op het moment van de vechtpartij in de bovenzaal, maar heb niets gemerkt van wat zich beneden afspeelde. Ach teraf bleek het ook maar te gaan om vier personen." Bij de politie, die vorig jaar na korte tijd een einde maakte aan de vechtpartij, was niemand be reikbaar voor commentaar. Een andere maatregel is de afschaffing van de disco. Om al le carnavalsvierders een preten tieloos feest te garanderen, bie den de Cascarvieten louter car navalsdeuntjes aan. Trekpleister is het Sassenheims dweilorkest Kleintje Pils, dat vandaag net te rug is van de olympische win terspelen in Nagano. „Die disco is voor eens en voor altijd afgeschaft", zegt Kroon met verwijzing naar de disco van vorig jaar. „We gaan terug naar de basis. Hopelijk zijn we daarmee ook af van de verkoop van pilletjes. Want ook dat gebeurde vorig jaar." Kusters Het boerenbal is overigens niet de enige activiteit van de Cas carvieten. Vanmiddag om 14.11 hag/alphen aan den rijn oep tjphenaar, die door advo- ijnkantoor Schut en Gros voor de rechter was ge- ekei i hoeft de geëiste 15.000 aa; en niet te betalen aan het r nis lerdamse kantoor. Dit be- je de Haagse rechtbank- .11 ident gisteren in het kort Ik ig tegen de Alphenaar. ra i advocatenkantoor had ovi\lphenaar eerder in een laak verdedigd toen hij it werd van verduiste- valsheid in geschriften en T ig geven aan een crimine- U ganisatie. De Alphenaar advocatenkantoor nooit voor die verdediging be taald, omdat er zou zijn afge sproken dat zijn oud-werkge ver de advocatenkosten zou vergoeden. Het advocatenkan toor zag het anders: de Alphe naar had zich laten verdedigen en moet dus de rekening beta len. Gisteren oordeelde de recht bankpresident met de afwij zing van de vordering dat Schut en Grosheide onduide lijkheid had laten bestaan om trent de declaraties. Ook had het kantoor niet aangetoond dat de Alphenaar opdrachtge vervoor de verdediging was. df pule week nieuwe brief aan bewoners i er, vu: 'DE» MARCELSMEETS Stij I ners van de Zuidschans in Wetering krijgen volgende weer een brief van de ge- over de plaatsing van bomen in hun straat, een eerdere enquête e wenselijkheid van groen geen uitsluitsel ,wil de gemeente opnieuw mingen peilen. ige zomer ging de bijl in Drie bomen in de Zuids- e. Sommige bewoners had- caarop aangedrongen, om- ij hinder ondervonden van aar hun mening zieke bo- Zij hadden bovendien an genoeg van de rommel alt te bomen opleverden en jkn en dat de kruinen te veel iieé tht wegnamen. De ge- ne ging akkoord met de ondanks een pleidooi van Hu loerders voor het behoud 'Vila lebomen. Volgens hen ver keerden de bomen in prima conditie. Zij eisen nieuwe-bo men om de lege plekken, die dienst doen als parkeerplek, weer op te vullen. Om de impasse te doorbre ken, vroeg de gemeente onlangs de vijftien bewoners naar hun mening over de aanplant van hooggroeiende elzen. De en quête leverde niets op, omdat de stemmen staakten: degene die de doorslag kon geven, bleek met vakantie. Bovendien uitten gemeenteraadsleden kri tiek op de vraagstelling in de eerste brief aan de bewoners. A. Peters, hoofd openbare werken van de gemeente, wil een nieu we enquête. Volgende week gaat weer een brief de deur uit. „Daarin kunnen de bewoners al hun op- en aanmerkingen kwijt en dan kunnen we daarnaar handelen. Dan staan de plan nen zwart op wit." runsaterwoude „De Stichting Oud Leimui- den - Rijnsaterwoude schrijft nieuwe geschie denis." Dat zei burgemeester W. van Beek van Jacobswoude gistermiddag bij de presen tatie van twee nieuwe uitgaven door de stich ting. Hans van der Wereld, voorzitter van de stichting (links op de foto), bood Van Beek het eerste exemplaar van het nieuwe kwar taalblad aan en wethouder Bruins kreeg het nieuwe boekje 'Openbaar vervoer in en om Jacobswoude'. In het nieuwe kwartaalblad zal de stichting niet schuwen uitstapjes te maken naar Woubrugge en Hoogmade, ook al komt zij daarmee op het gebied van de historische vereniging aldaar. Van Beek sneed dit gevoe lige onderwerp weer aan. (Vorig jaar heeft Van der Wereld zijn langdurige poging de twee 'historische genootschappen' in de ge meente te laten fuseren, opgegeven, red.) „Ik hoop toch dat het een keer tot samenwerking komt", aldus Van Beek. Het nieuwe kwartaalblad 'Tijdingen', dat in de plaats komt van 'De Klapwaker', heeft vol gens Van der Wereld 'meer smoel'. Het hoofdartikel over Rechthuizen, secretarieën en gemeentehuizen in Jacobswoude, is meteen grensoverschrijdend. Ook het artikel over de restauratie van de oude kaart van Rijnland, die in het gemeentehuis hangt, is feitelijk vooralle inwoners van Jacobswoude die geïnteresseerd zijn in de historie. foto hielco kuipers den haag/alphen aan den run marun kramp Tegen een 28-jarige Alphenaar is gisteren 30 maanden gevangenisstraf geëist wegens ontucht met en mishandeling van twee jon getjes van 8 en 9 jaar oud. De verdachte ontkende alles. Het waren allemaal leugens. Leugens die de twee jongens moesten ver tellen van zijn schoonfamilie die al jaren lang een hekel aan hem heeft. Het bewijs hiervoor was volgens zijn ad vocaat te vinden in het tweede verhoor dat de jongetjes was afgenomen. In dit gesprek met een gedragstherapeut dat maanden la ter plaatshad waren de ventjes, aldus de ad vocaat, beduidend minder stellig over het seksueel misbruik. Ze legden in deze sessie veel meer de nadruk op de pakken slaag, met stokken, riemen en slippers, die ze van hun stiefvader kregen. Deze aframmelingen ontkende de ver dachte eveneens. Het waren hooguit corri gerende tikken geweest. Hij zou zijn stief- iteur-historicus beschrijft openbaar vervoer in Jacobswoude swoude kees van kuilenburg Een bus van de NAL wringt zich door de dorpskern van Hoogmade. De Ter Aarse onderneming ging in 1980 op in Centraal Nederland. foto pr idee van het boekje over het openbaar vervoer, omdat het 4 december van het afgelopen jaar 75 jaar geleden was dat de busdiensten van de Autobus dienst Woubrugge-Alphen aan den Rijn-Leiden (ADWAL) vanuit Woubrugge haar dien sten begon. De ADWAL ging in 1940 op in de NAL uit Ter Aar. Op 1 februari van dit jaar was het 75 jaar geleden dat Maarse en Kroon zijn busdienst op Leiden begon en Rijnsaterwou de en Leimuiden uit hun isole ment verloste. „Dus voldoende aanleiding om eens terug te kij ken", zegt Van der Wereld. Voor zijn boekje kon hij putten uit zijn eigen archief en andere bronnen. In het zestig pagina's tellende boekje - op A-4 formaat uitge bracht - komt ook rederij Cars- jens aan de orde. Frederik Mar- tijn Carsjens - op 7 mei 1809 in het Duitse Emden geboren - begon rond 1855 met zijn rede rij in zijn woonplaats Alphen. In 1858 verhuisde de rederij naar Oudshoorn. Het kantoor was gevestigd in het pand aan de Hooftstraat, waar nu kapper Daan de Looy in is gevestigd. De rederij verzorgde vracht- en passagiersvervoer in een groot CHEF TIM BROUWER DE KONING. 071 -5356417. PLV.-CHEF MARIETA KROFT. 071 -5356411 kinderen nooit mishandelen. Dat er wel eens een slipper aan te pas kwam had hij bij de politie wel toegegeven maar voor de Haagse rechter F. Quadekker verklaarde hij dat dit ook leugens waren. Officier van Jus titie E. Visser twijfelde echter niet aan de waarheid van de verklaringen van de kinde ren. Medisch onderzoek wees volgens hem onomwonden uit dat de kinderen seksueel waren misbruikt. Zijn eis was tweeënhalf jaar gevangenisstraf. De rechter doet op 6 maart uitspraak in de zaak. Oud Ade uur presenteert circus Kusters in het Parkrestaurant het nieu we kinderprogramma Minigar- de. Morgenmiddag begint om 15.11 uur het famieliecarnaval. Op maandag volgt om 14.11 uur de seniorenmiddag, 's Avonds is dan het gekostumeerde zotten- bal. De afsluiting van het Al phense carnaval is op dinsdag. 's Middags om 17 uur levert prins Cascar XXXIII de sleutel van Castellum in bij burge meester Schoof. Vanaf 21.11 uur gaan de Cascarvieten in grand café Choices 'kraaiverbranden'. KOERSBAL Koersbal vereniging Alkemade organiseert voor de vijfde keer haar tulpen-koersbaltoernooi. Op woensdag 25 februari ko men 32 teams van zes personen in actie in sporthal De Tweesprong in Roelofarendsveen. Burgemeester Meerburg verricht om 9.45 uur de opening. De prijsuitreiking is omstreeks 16.30 uur. Koersbal is vooral populair onder 55-plussers. Inlichtingen: B.M. Faaij (071- 3312280). Roelofarendsveen POLITIEK CAFÉDe Ondernemersvereniging Alkemade (OVA) organi seert donderdag 26 februari een politiek café. De lijstertrekkers krij gen ieder een kwartier de tijd om duidelijk te maken wat hun partij in petto heeft voor de plaatselijke ondernemers en de gemeente. Daarna krijgt het publiek het woord. De bijeenkomst vindt plaats in restaurant De Fransche Brug en begint om 20 uur. VLUCHTELINGENWERK Vluchtelingenwerk Alkemade zoekt vrijwil- lergers die een steentje willen bijdragen aan de begeleiding van vluchtelingen. De plaatselijke werkgroep telt nu vijftien vrijwillige medewerkers en een betaalde coördinator. Een deel van de vrijwil ligers houdt zich bezig met de directe persoonlijke begeleiding van vluchtelingen, anderen zetten zich in voor bestuurlijke werk of spe cialistische taken. De groep zoekt nu vrijwilligers voor de directe begeleiding van nieuwe vluchtelingen. Coördinator FI. Slootbeek verstrekt meer informatie ('s ochtends, 071-3319555). AI p h e n a/d R i j n FEESTMIDDAG De onlangs opgerichte Stichting Horizon, een inti- tiatief van Alphense jongeren van Marokkaanse afkomst, organi seert zondag 22 februari een feest in Madonna. De bestuursleden van de stichting geven tijdens het feest toelichting op de doelstel ling van hun stichting; streven naar een gelijkwaardige plaats van de Marokkaanse jeugd in de Alphense samenleving. Tot 20 uur 's avonds zijn ook diverse artiesten aan het 'woord' zoals DJ Seiko en een Libanees trio. Het feest begint om 15 uur 's middags. DARTTOERNOOI Vanavond om 20 uur organiseert buurthuis Wes terhaven weer een 501 single-darttoernooi. De beste darters kun nen een geldprijs in de wacht slepen. Inschrijven kan vanaf 19 uur vanavond in het buurthuis aan de Emmalaan 45. De deelnemers- kosten bedragen een tientje. BEBE-CLUB Het buurthuis Westerhaven zoekt vrijwilligers om de BeBe-club op te starten. De Bebe-club is een wekelijkse koffie-och- tend voor ouders en verzorgers van peuters van 0 t/m. 3 jaar. Het buurthuis zoekt voor de organisatie van deze bijeenkomst nog eni ge gastvrouwen. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met het buurthuis Westerhaven. Tel. 0172-475744 DELTAPLAN Het deltaplan om achterstallig onderhoud op Alphense basisscholen aan te pakken komt vanmiddag aan de orde in het TV-programma Twee Vandaag. Wethouder F. Dales en de scholen J. P. Sweelinck en De Windroos zijn te zien in de TV-uitzending die om 17.30 uur begint. Leimuiden HULDIGING Jacobswoude zet versierde NZH-bussen in om Leimui- denaren de huldiging van Bob de Jong in het gemeentehuis in Rijnsaterwoude te laten bijwonen. Daar ontvangt burgemeester Van Beek de schaatser uit Leimuiden maandag om 18.30 uur. De bussen vertrekken om 17.30 en 18 uur vanaf de NZH-garage en stopt bij de haltes Grietpolderweg, Beukenlaan en Kerklaan. Na de huldiging op het gemeentehuis toert De Jong om 20 uur in een Ca dillac door Leimuiden. De feestavond eindigt in 't Spant, waai- om 20.45 uur onder meer ijsvereniging Nut en Vermaak haar succes volle schaatser, die tweede op de olympische 10.000 meter in Na gano werd, ontvangt. Hazerswoude-Dorp gedeelte van Zuid- en Noord- Holland. Een tripje uit Wou brugge naar Alphen duurde 4,5 uur. Soms verstopten zuinige passagiers zich tussen de koeien om maar geen kaartje te hoeven kopen. Zwartrijden is dus niet alleen van deze tijd. Later kwa men er aparte schepen voor vracht en passagiers. Het ver voer over het water eindigde in 1915 toen de stoombootmaat schappij Carsjens failliet ging. Het spoorwegstation Leimui den, dat over de brug in de pol der op een flinke afstand van het centrum lag, deed dienst van 1912 tot 1935. Tolgeld Tot na de Tweede Wereldooor- log was het gebruikelijk om op sommige plekken op het traject tolgeld te betalen. Maarse Kroon had nog tot in de jaren vijftig en zestig met twee tollen in Leimuiden te maken. Wou- brugges burgemeester Bau- mann ruziede met het Eerste- Kamerlid baron Wittert van Hoogland als ambachtsheer van Hoogmade en diens rentmees ter mr. Sormani, toen de bus op een proefrit tussen Hoogmade en Leiderdorp de tol niet mocht passeren van de rentmeester. Uiteindelijk betaalde onderne mer Langbroek een gulden tol geld, terwijl het tarief een kwartje was. De plaatselijke veldwachter maakte van het voorval een rapport. Plaatselijke notabelen bevestigden dat het optreden van rentmeester Sor mani provocerend was. Om dit eerste boekje te kun nen uitgeven kreeg Van der We reld steun van het VSB-fonds. De stichting had daaraan geen kosten. Uit de opbrengst van de verkoop financiert de stichting het tweede boekje, over de straatnamen in Jacobswoude. POLDERLOOP Hardlopers kunnen morgen deelnemen aan de pol derloop in Hazerswoude-Dorp. Om 11.15 uur beginnen de halve marathon (21,1 kilometer), 15,2 en 10 kilometer. De 1,5 en 5 kilo meter gaan om 11.20 uur van start. Inschrijven is mogelijk vanaf 10 uur bij voetbalvereniging Hazerswoudse Boys aan de Sport parklaan. Verdere inlichtingen: 0172-589622. PIPPELOENTJE Volgende week zaterdag gaat het nieuwe onderko men van peuterspeelzaal Pippeloentje open. Komende week wordt de omgeving van de speelzaal schoongemaakt en het noodge- bouwtje ingericht. Erik van Mourik, secretaris van de stichting kin derspeelzalen: „Het hele dorp heeft meegeholpen om ons er bo venop te krijgen." De acties waren een groot succes. Ook de ge meente Rijnwoude heeft volgens Van Mourik haar best gedaan. „Ik denk dat de gemeente niet sneller had kunnen handelen. Gesman bouwt aan Scheveningse Pier alphen aan den run» De Alphense aannemer L. Gesman mag van het Van der Valk-con cern de Scheveningse Pier verbouwen. Met de order is een bedrag gemoeid van om en nabij twintig miljoen gulden. Voorjaar 1999 moet de klus zijn geklaard. Gesman is aangetrokken om op het stuk tussen de achterkant van de pier en de boulevard een twee verdiepingen hoge overkap ping te bouwen. In het entreegebouw komen winkels en kiosken. Bij het karwei zijn vijftig werknemers betrokken. Begin jaren negentig verwierf de hotel- en restaurantketen Van der Valk het eigendom van de Pier. De horeca-gigant stelde een grondige renovatie van het bouwwerk in het verschiet. De plannen liepen ernstige vertraging op door technische problemen. De SGP/RPF van Rijnwoude pleit in haar verkiezingspro gramma voor een politiepost in elke dorpskern en meer surveil lances in de straten van Rijn woude. Ten behoeve van de vei ligheid wil de partij ook het doorgaande vrachtverkeer we ren uit de kernen. Vrachtwa gens die nu nog door Hazers woude-Dorp gaan, moeten voortaan omrijden via de Mid delweg. Uitbreiding van het openbaar vervoer staat eveneens hoog op het verlanglijstje van de protes tants-christelijke partijen. En het drukke kruispunt van de Gemeneweg en de Dorpsstraat moet vervangen worden door een tunnel. De scheiding tussen de be- RJIEZINGEN EMEENTERAAD bouwing van Benthuizen en Zoetermeer is voor de SGP/RPF ook een groot goed. Daarom moeten er groenstroken komen tussen deze twee dorpen. Om te voorkomen dat de jeugd verslaafd raakt aan alco hol. drugs en gokken vindt de partij goede voorlichting van scholieren belangrijk. De ge meente is hiervoor verantwoor delijk. Ook juicht de SGP/RPF het toe als gokkasten uit Rijn woude verdwijnen.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17