Dillen OA binnen maand naar De Koudekerkse 'bedelt' voor speelgoed de Bijenkorf Voorwaardelijke straf geëist tegen 'man met bijl' Verbijsterend Rijn Veenstreek Papierverwerker bang voor verlies van banen Roelofarendsveen Alphen "A Rijn Hoogmade FIETSPAD Hoogmade krijgt er een fiets- en voetpad bij. Het pad komt te liggen op de pas aangelegde dam in een sloot en gaat de Van Alcmaerlaan verbinden met het Cornelis Spronghplantsoen. Het pad krijgt lantaarnpalen. Het fiets- en voetpad is een opsteker voor de bewoners van het nieuwbouwwijkje langs de Theo Bos manlaan en de buurt ten noorden van de Van Alcmaerlaan. Om van de ene naar de andere woonwijk te komen, moet een aantal Hoogmadenaars een eind omfietsen. Koudekerk *A Rijn Burgemeester Spros van Boskoop naar Veenendaal Burgemeester J. Spros van Bos koop wordt met ingang van 12 maart de nieuwe burgemeester van Veenendaal. Spros (56), lid van het CDA volgt F. Brink op, die voorzitter is geworden van de NCRV. Samsonite kofferset serie "Oyster", in 5 exclusieve kleuren, hardschalig, met scheidingsblad, pakbanden en cijferslot. Koffer 68 cm. van 209.- voor 139.- Koffer 75 cm. van 229.- voor 159 - Beautycase. van 139.-.voor 99.- Yi 'Reisafdeling' i ïos.-.voor jjjj- PERSBUREAU CERBERUS De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft tegen een 63-jarige antiek handelaar uit Londen een voorwaardelijke celstraf van een jaar en een boete van 2500 gulden geëist. De officier vond poging tot doodslag en mishandeling met een bijl be wezen. Het incident speelde zich 26 augustus 1996 af in Langeraar. Met een bijl maakte hij een slaande beweging naar zijn over buurman. Het liep goed af, omdat de 'buur' hem de bijl afpakte. De escalatie was het gevolg van een sluime rende ruzie. De antiekhandelaar had een huis gekocht op de hoek van de Langeraar- seweg en het Kuiperserf, waar hij af te toe verbleef. Hij wilde het huis opknappen om er na zijn 65ste te gaan wonen. In het verdachtenbankje van de recht bank zei de antiekhandelaar gisteren dat het opknappen van de woning naar de zin van de overbuurman niet snel genoeg ging. ,,Je moetje stinkzooi opruimen", hoorde hij op de dag van de ruzie van over de schut ting. De 63-jarige man bedacht zich geen moment, greep de bijl en rende naar de overkant van de weg. Twee ooggetuigen za gen hoe hij een slaande beweging maakte. Inmiddels heeft de man zijn huis in Lan geraar verkocht. Volgens eigen zeggen is hij na het incident met de bijl weggepest. Vol gens zijn advocaat heeft zijn cliënt nooit de bedoeling gehad de overbuurman van het leven te beroven. Hij wilde slechts een daad stellen om hem duidelijk te maken dat het getreiter afgelopen moest zijn. De rechtbank doet over twee weken uit- 10 FEBRUAR11998 Omroep Alphen mag tot 9 maart in Sint Jorisstraat blijven VEENS CARNAVAL Het Veense carnaval barst vrijdagavond los in het Bloemenhandelscentrum aan de Sotaweg in Roelofarendsveen. Het Veens Brulkopr en de band Rowwen Hèze beloven een spette rende opening van het hele spektakel, dat muziekvereniging 'Liefde voor Harmonie' organiseert. In de voorverkoop zijn al meer dan duizend kaarten verkocht voor het optreden. Zaterdagavond volgt na de klaverjasavond, met 664 deelnemers, het grote carnavalsbal. Vanaf 22.30 uur ontvangen prins Roelof Arend III en zijn raad van elf de feestgangers met open armen. Blaaskapel 'De Serpentines' zorgt voor een vrolijke noot. Het familie-carnaval begint zondag om 13.30 uur. wikkeling van het stadshart. Aanvankelijk was het de bedoe ling, dat de omroep van de Sint Jorisstraat naai- de Aarkade zou verhuizen. „Maar", zegt voorzit ter Hans Jacobs van de stichting waaronder de LOA valt, „we kunnen hier helemaal niets be ginnen. De panden aan de Aar kade zijn niet aangesloten op de kabel. En die hebben wij voor onze uitzendingen nodig. Mis schien kunnen we dit onderko men benutten als opslagmimte, maar zeker niet om er een stu dio in in te richten. Bovendien is het voor de gemeente een stuk goedkoper om de ruimte boven De Dillen aan te sluiten op de kabel." Het is de bedoeling, dat het zwembad aan de Dillenburg straat aan het einde van deze maand definitief dichtgaat. Dan is het nieuwe zwembad De Hoorn (aan de Van Foreestlaan in Alphen) klaar. De kantoor ruimte boven De Dillen staat overigens al enige tijd leeg. Voorzitter Jacobs zegt met smart te wachten op toestem ming van de gemeente om het kantoor als studio te kunnen in richten. „We doen er alles aan om in één keer over te gaan, zonder tussenstation. Een on- overkomenlijke barrière zie ik Meren in Bosnië zijn de dupe van de waanzin van ouderen' de Omroep Alphen (LOA) verhuist binnen afzien- 1 naar de kantoorruimte boven zwembad De Dil- Dmroep hoopt daar binnen een maand zijn intrek nemen, maar de gemeente, die daarvoor toe- moet geven, houdt nog een slag om de arm. WERKDAG NATUURVERENIGING De werkgroep vrijwillig land schapsbeheer Alphen en omgeving organiseert zaterdag 14 februari een werkdag. Deze Valentijnsdag zagen, hakken en snoeien natuur liefhebbers in het Alphense Rietveld langs de Compierekade en de Spijkerboor. Van 9.15-15 uur zijn belangstellenden van harte wel kom. Info bij T. Menken 071-3414992. CURSUSSEN De Driehoorne, aan de Sterrenlaan 112, heeft nog plaatsen bij de cursussen tekenen en schilderen en volksdansen. De 'open tafel' biedt op dinsdag en woensdag goedkope maaltijden van St. Joseph en Avifauna. Informatie bij A. Bruin (0172-445807). BIOSCOOP Bioscoopbezoekers in Alphen maken van donderdag 12 tot en met 14 februari kans op een love-weekend in Amsterdam. Ze moeten dan wel tijdens de filmpauze een Cola Light bestellen. Met het rietje dat daarbij hoort dingen ze mee naar het romantische weekend voor twee, met een overnachting en kaartjes voor een film naar keuze. UDEKERKAAN DEN RIJN» SVAN KUILENBURG Ie één verzamelt postzegels, ander Bosniërs." Ellen Har- bedoelt het als grapje, maar ,jj| zegt er meteen bij dat die op- '^rking de ernst van de situatie it goed weergeeft. De vijftig- ige Koudekerkse spant zich al ;er dan een jaar in om de od in Bosnië te lenigen. De jren van de oorlog in het ormalige Joegoslavië zijn nog ||eds niet uitgewist. ,Ik ben opgegroeid in een )d nest en kan slecht tegen recht", zo motiveert Harkes ar inzet voor de mensen uit snië. Zo was zij vorig jaar be- ikken bij de actie om een tij- lijk in Koudekerk woonachtig inisch gezin voor uitzetting lehoeden. Die actie mislukte, at was even slikken, maar ik niet uit het veld slaan, e mensen hebben hulp nodig, arvoor wil ik me inzetten." Dat de Koudekerkse zo nauw de Bosniërs betrokken raak- v was toeval. „Mijn dochter 301 londe in Koudekerk naast de y nilie Dziko, die op een gege- i moment te horen kreeg dat niet in aanmerking kwam lor de vluchtelingenstatus en land uit moest. Dat wilden ei voorkómen, maar voordat het beseften, waren die insen al over de grens met 1, litsland gezet. Een hard gelag, oral omdat wij met die men- ul ibevriend waren geraakt." [Die betrokkenheid verdween it, toen de familie Dziko weg „Een vriend van de familie, wel een status had, was wit Limburg naar Gouda rhuisd om dichterbij zijn enden te zijn. Vlak voordat naar Gouda kwam, werd de nilie uitgezet en stond hij al- in. Armin, zo heet hij, hebben I opgevangen en ook met mizijn we bevriend geraakt." i| Uiteindelijk gingen Harkes en min Gogic samen hulpacties or Bosnië opzetten. Daarvoor htten zij de stichting Dragi genoemd naar de gestorven oer Armin. Dragi bete nt Liefde en Vriendschap. tkes en Gogic zetten een ac- op om geld bij elkaar te krij- o voor speeltoestellen voor l' n kindertehuis in het dorpje ij. „Dat plaatsje, dat in de irt van de stad Mostar ligt, is grootte betreft vergelijkbaar Koudekerk." Hun inspanningen resulteer den vorig jaar mei in een eerste ilptransport naar het gebied id Mostar. Aan die 'trip' ikt Harkes nog dagelijks te- „Wat je onderweg mee- v aakt, grenst aan het ongeloof- Overal moet je betalen, - int iedereen wil een graantje I |epikken van onze welvaart, de grens tussen Oostenrijk Slovenië moesten we bij- orbeeld plotseling 500 Duitse arken betalen aan de Sloveen- douane. De rest van de reis nesten we dan ook leven van 's en komkommers, want waren door ons geld heen. Ik n veertien dagen in Bosnië weest, maar had een half jaar 'dig om het te verwerken. [0ral ook door de spanning en - uö"i iurt moesten we leven van pinda's en komkommers, want we waren na alle FOTO LOEKZUIJDERDUIN Ellen Harkes: „Op weg naar Bosnië heffingen door ons geld heen." de angst datje wat overkomt." Tijdens die reis kwam Harkes ook in het dorp Blagaj. „Daar bracht ik een bezoek aan het kinderopvanghuis van me vrouw Balalic. Zij verzorgt kin deren van wie de ouders in de oorlog zijn omgekomen. Dat trof me enorm. Vooral ook door de wetenschap dat die kinderen in die oorlog zo veel hadden meegemaakt en nu zelfs geen speelgoed of een speeltuintje bij dat tehuis hadden. De kinderen zijn de dupe van de waanzin van ouderen. Op dat moment ontstond het idee om speeltoe stellen aan te schaffen. Dat valt niet mee. Voor een glijbaan ben je bijvoorbeeld al 8.000 gulden kwijt. Dus heb ik die actie in het dorp opgezet. De verkoop van door dorpsgenoten vervaardig de spullen leverde 400 gulden op. Daarnaast mocht ik bij Al- bert Heijn in het dorp een actie houden om overtollig speelgoed in te leveren. Dat leverde een leuke voorraad op. Ook dat gaat straks naar Blagaj." De Koudekerkse heeft om de speeltuin te kunnen inrichten 32.000 gulden nodig. Inmiddels heeft zij in bijna het hele dojrp brieven bezorgd met daaraan een eenmalige machtigings kaart. „Dat zijn in totaal 1680 hui zen. De organisatie Wilde Gan zen van de omroep IKON ver dubbelt het geld dat wij bij el kaar krijgen. Dus als er 16.000 gulden binnenkomt ben ik een tevreden mens." DISCUSSIEAVOND De informatie-avond van de WLTO op maandag 16 februari staat in het teken van bedrijfsovername. Het ontmoe tingscentrum Honswijc in Koudekerk staat vanaf 20 uur open voor discussie. Ouders die hun bedrijf overdoen aan een opvolger kun nen te maken krijgen met spanningen in de onderlinge verhoudin gen. Hans Verweij, adviseur bedrijfsovername bij de WLTO, spreekt ook over de fiscale en financiële aspecten. Aanmelden kan bij D. de Caluwé 070-4141800. Man slaat collega ziekenhuis in WOUBRUGGE Twee werknemers van een bedrijf aan de Woudsedijk in Woubrug- ge zijn gisteren rond het middaguur slaags geraakt. Een 37-jarige man uit Uithoorn kreeg na een woordenwisseling een klap op zijn neus van een collega. De man reageerde door zijn belager met een stuk hout te slaan. De collega werd in zijn hals geraakt en bloedde hevig. Vanuit Amsterdam vloog de traumahelikopter aan, maar uiteindelijk werd de gewonde met een ambulance naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp gebracht. De verwondingen bleken mee te vallen. Na dat de wond was gehecht, kon de man weer naar huis. De man uit Uithoorn is aangehouden. van de LOA, die is een pand aan de is definitief. De laat echter in het de lokale omroep tijd zijn studio in de kan inrichten, dat hij een huur- krijgt om langer dan de ruimte boven het te gebruiken. Habermehl laat woordvoerster weten, dit moment aan een wordt gewerkt waarin mder wordt geregeld, zo luidt de afspraak, 9 maart van het pand Sint Jorisstraat gebruik- De wethouder en het van de lokale omroep dit overeengekomen. De kan dan nog van hieruit radiodebat van de lijsttrek- op 2 maart (in het kader de gemeenteraadsverkie- ïgen op 4 maart) uitzenden. De LOA moet weg uit de Sint isstraat, omdat de gemeente ruimte waarop het pand iat nodig heeft om 132 tijde- ;e parkeerplaatsen (kosten erg 0.000 gulden) op aan te leg- n. Die zijn nodig voor de ont- LOA-voorzitter Jacobs: 'Ik hoop dat we de komende jaren uitzendingen vanuit De Dillen kunnen verzorgen.' niet. Er is een financieel gaatje waarvoor de gemeente een op lossing zoekt. Daar mag de overstap niet op afketsen." Jacobs spreekt de hoop uit, dat de lokale omroep voor zeker vijf jaar naar De Dillen kan. „Maar ons streven is om op vanuit deze locatie nog langer uitzendingen te kunnen verzor gen. Met de gemeente hebben we de afspraak gemaakt, dat we op dezelfde voet voortgaan. Van actuele programma's neemt de gemeente de kosten voor haar FOTO MARK LAMERS rekening. Verder sprokkelen we wat geld bij elkaar van sporsors. Alles bij elkaar is het net vol doende om het hoofd boven water te houden." ALPHEN AAN DEN RIJN ROBBERT MINKHORST Papierverwerker AVR Rietveld vreest banenverlies in Alphen, als de gemeente vasthoudt aan haar besluit om oud papier el ders te laten verwerken. Het stemt AVR bitter dat de ge meente sinds 1 januari oud pa pier aan het Gemeenschappe lijk Vuilverwerkingsbedrijf (GVB) aanbiedt. Dat schrijft de directeur van het bedrijf in een brief aan het gemeentebestuur. „We kunnen ons niet voor stellen dat het beleid van Al- phen erop gericht is de werkge legenheid af te breken, zeker als er binnen de gemeente een concurrerend alternatief wordt geboden", schrijft directeur J. Vernooij. Daarmee doelt hij op zijn eigen bedrijf, dat per 1 ja nuari Scherpenzeel Papier in Al phen heeft overgenomen. Scherpenzeel verwerkte meer dan vijftien jaar het oud papier van Alphen. Vernooij, die met de overna me de werkgelegenheid in de papierverwerking wilde waar borgen, is onaangenaam verrast door het beleid van Alphen. De gemeente laat om kosten te be sparen het oud papier samen met de andere gemeenten in de Rijnstreek en de gemeenten in Midden Holland door het GVB verwerken. „Een belangrijk mo tief voor de overname vormde het papierafval van de gemeen te", vervolgt Vernooij. „Als de overname niet had plaatsgehad zou het bedrijf uit Alphen zijn weggegaan. De garantie van de werkgelegenheid was ook voor waarde voor de bedrijfsoverna me." Wethouder H.J. Habermehl, die met de brief van Vernooij in zijn maag zit, vermoedt dat AVR Rietveld niet op de hoogte was van de plannen, toen het met Scherpenzeel onderhandelde. Vernooij zegt in een toelichting dat hij wist dat het speelde. „Dit is een probleem. Ik voel ver wantschap met Alphen, met het bedrijfsleven. Aan de andere kant moeten we een scherp prijsbeleid voeren. Ik word ge mangeld door chauvinistische gevoelens aan de ene kant en zaken als efficiency en aanbe stedingsbeleid aan de andere kant. Ik bied laaggeschoolden werk. Het is zonde dat dat uit Alphen weg is gegaan." Habermehl wil de deur voor AVR niet in het slot houden. „Dit jaar kan het niet meer. Maar dit is wel een zaak die we in de politiek elkaar goed voor moeten houden." In maart pra ten raadsleden met de wethou der over de brief van AVR.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17