ARC moet ambitie weer bijstellen Die 'lange' krijgt 'm weer op z'n kop' Eindelijk heeft Ter Leede geluk Rijnsburgse Boys weer sterk op vreemde bodem Amateurvoetbal zaterdag Voordwijk geeft cadeautjes weg aan Excelsior Maassluis KSE PETER VAN DER HULST CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 'eleurgesleld schudde Dave r [raayenbrink zijn hoofd bij het iierlaten van de kleedkamers. ;jjn blik was op FC Lisse-trainer fed Immers gericht. „Krijgt die 2i ange 'in weer op zijn kop", zei iij vervolgens met een zure 2i rlimlach. De doelman van icheveningen wordt bijkans gek van die 'lange', zoals hij Lisse- U rerdediger Stephan Spruyt om- chreef. De mandekker scoorde n zijn loopbaan bij Lisse tot nu oe zes goals, waarvan drie te ren Scheveningen. De mooiste vas ongetwijfeld die in de zin- lerende kampioenswedstrijd, forig jaar mei in Rijnsburg. Des- jjds scoorden ook nog ploegge- ioten, zaterdag kon de gehele core op het conto van Spruyt vorden bijgeschreven, 1-0. Behoudens de goal van ipruyt ging enige vergelijking net de kampioenswedstrijd van ■en ruim een half jaar geleden FC Lisse boekt nipte zege op Scheveningen volledig mank. Met name voor rust speelde Scheveningen zeer plichtmatig en was er van enige bezieling nauwelijks sprake. Normaal gesproken vliegen de vonken in de onderlinge ont moeting er al snel af, maar in de beginfase hoefde scheidsrechter Kamphorst nauwelijks enige vermanende woorden te spre ken, laat staan dat hij met kaar ten stond te wuiven. FC Lisse ging mee in het te trage spel - dat werd gekenmerkt door veel vuldig balverlies - maar creëer de wel de nodige kansen. Zo kopte Maarten Smakman uit een corner van Richard Groeneweg al snel tegen de lat. i tweede verlies op rij 00. IRDWIJK CHRIS HARTMAN foor Noordwijk valt er dit sei- 9i oen weinig eer meer te beha- in. Na de 2-3 nederlaag tegen xcelsior Maassluis zit een ampioenschap er niet meer in. •n omdat de nummer drie van inderen een achterstand van eertien punten heeft op de M loeg van trainer Bröring, lijkt ei iok degradatie niet waarschijn- 5 jk. Dus ligt een kleurloze tweede ompetitiehelft in het verschiet, iröring echter: „Fïet feit dat we ijn weggevallen uit de kop- roep betekent echt niet dat we et seizoen voor gezien hou- :n. Er zijn nog twee prijzen te Klakken, te weten de derde pe- 2 iodetitel en de vierde plaats. )ie laatste positie geeft normaal ile esproken recht op een vervan- ende periodetitel." Over de /edstrijd tegen Excelsior was röring gezien de samenstelling an zijn team niet eens ontevre- en, al had de eerste helft qua izet wel wat beter gekund. W 'Bröring: „Na—rust—was- de m trijdlust er wel en hebben we xcelsior voortdurend in de mg gehad. Voor het moreel an de ploeg was het goed ge- 'eest als we een puntje hadden Aan de andere kant boet ik zeggen dat ik Excelsior iet slecht vond spelen. Het pu ur liek heeft een aantrekkelijke wedstrijd gezien met behoorlijk it kansen voor de beide doe- ;n." Dat laatste had mede te naken met het bepaald niet lekkeloze optreden van de wee defensies. Noordwijk bij- roorbeeld gaf zowel de eerste Is de derde goal cadeau aan h jn tegenstander. Blunders in de Noordwijkse ■erdediging gingen vooraf aan eerste treffer van Excelsior, Hf lie op naam kwam van Tom 1 isser. Tot twee keer toe werd erzuimd de bal weg te werken, raarna de Maassluise midden- elder maar een eind aan het eknoei maakte. Hij bracht met a ijn doelpunt de stand op 1-1, ie trant vier minuten eerder had ju red Bloem de score openge- roken. Bloem ging achter een Ti akballetje van Wim de Jong an, passeerde een tegenstan- ir en schoot droog raak. Ook üi et tweede doelpunt van Excel- nam Visser voor zijn reke- ing. Met een afstandsschot zij erschalkte hij invaller-doelman Iti onald van Kesteren. was het leed niet geleden 'oor Noordwijk. Emanuel Mon- lo iiro, die met een spectaculaire k mhaal al dicht bij een goal was etveest (Arnold Reinders haal- naar RCL De spits van Lisse combineerde zaterdag wel aardig, maar in scorend opzicht schiet hij veel tekort. „Maar ik wil niet zeggen dat Maarten het slecht heeft ge daan. Hij heeft de bal toch een aantal keren goed teruggelegd", nam trainer Ted Immers zijn pupil in bescherming. Niet ge heel onterecht, omdat Smak man niet als enige ervoor ver antwoordelijk kan worden ge houden dat Lisse dit seizoen minder doelpunten maakt. Zo liet René Ras bijvoorbeeld ook een goede mogelijkheid liggen. Nadat hij Hans Tellier omspeel de - opmerkelijk genoeg was de Scheveninger aan Jerrel Linger gekoppeld, waardoor de forma tie van Cock Jol creativiteit op het middenveld miste - hielden Dave Kraayenbrink en René Roeleveld hem van een score af. Tot hèt moment van Spruyt was alleen Wim Bordewijk ge vaarlijk voor Marijn Mokveld opgedoken. Vrij voor de Lisse- doelman raakte hij de bal ver keerd. Het geluk dat hij ont beerde zat Spruyt mee. Een vrije trap van Groeneweg werd door een Schevenings hoofd ver lengd, waardoor de defensie volledig werd verrast. Spruyt liet de bal rustig op zijn hoofd plof fen en op de sierlijke boog die volgde was Kraayenbrink kans loos. „Ik weet niet wat ik heb met Scheveningen", reageerde Spruyt na afloop. „In mijn pe riode bij RCH gebeurde tegen EDO en Stormvogels hetzelfde. Dat terwijl ik voor deze wed strijd net zo gemotiveerd ben als voor een andere, maar de bal valt er toevallig telkens in. Kraayenbrink zei ook dat hij gek van me werd." Na de openings treffer leek het er even op dat Lisse door zou drukken, maar verder dan een vervaarlijk af standsschot van Leon van der Zwet kwam de ploeg niet. „Dat is het verschil met vorig jaar. Toen hadden we de kracht om bij 1-0 ook de tweede treffer te maken. Nu spelen we elke keer met het mes op de keel, omdat het scorend vermogen van de ploeg minder is", meende Spruyt. Dat bleek nog maar eens in de tweede helft, waarin de geest eindelijk uit de fles ontsnapte. In het pittige duel (vier keer geel) dat zich vervolgens ont spon, was het Yurion Girigoria die de gelijkmaker op zijn slof had, maar van dichtbij schoot hij in de handen van Mokveld. Nadat Reggie Martina het zijnet vond, bracht Mokveld opnieuw redding op een schot van Tellier die op rechts goed doorging. Ype Haytema kopte op de paal. Omdat ook Lisse kansen van Smakman (op de vuisten van Kraayenbrink), Linger (kopbal), Barry Dubbeldeman (opnieuw redding Kraayenbrink) en Rem- co van Bemmel (Dennis Roera- de redt op de lijn) niet benutte, bleef het 1-0. Scheveningen liet daarmee een mogelijkheid liggen om dichter in de buurt van de kop lopers ARC en Katwijk te ko men. Mogen de kustbewoners echter nog titelaspiraties koesteren, regerend kampioen FC Lisse moet zich ondanks de winst op een ander doel richten. Immers wil via een periodezege of mogelijk een derde plaats in de competitie proberen een plek in de Amstel Beker veilig te stellen. Hij noemt het een 'reële ambitie'. FC Lisse: Mokveld; Polman, Van der Zwet, Spruyt, Böke; Ras, Faassen (65. Sandell), Groeneweg; Van Bemmel, Smakman (80. Dubbeldeman), Linger. de de bal van de doellijn), knal de raak na een voorzet van ver dediger Paulo Mendonca. Rocky Pitti en Richard Pel had den een belangrijk aandeel in dit doelpunt. De overmoedige Pel verspeelde onnodig de bal en de dromerige Pitti verzuim de zijn directe tegenstander af te stoppen. Van Kesteren on derscheidde zich kort voor rust voor de eerste keer door de bal van de voet van de doorgebro ken Harold Loeve te plukken. Collega Rob Grauwmeijer toon de eerder in deze helft zijn ta lenten bij inzetten van Niels Karremans en Bloem. Na de wisseling van speelhelft probeerde Bröring het met vier spitsen. Hij bracht de grieperige Patrick van der Gronde in het veld voor de bepaald niet over tuigend debuterende Marco van 't Wout. Hoewel Noordwijk zijn tegenstander opsloot op eigen helft, creëerde het na rust wei nig kansen. Een kopbal van Pitti werd door een Maassluise ver dediger van de doellijn gewerkt, een ver schot van Reinders rol de net naast het doel van Grauwmeijer en een spetter van Andre de Ridder werd door de zelfde Grauwmeijer gekeerd. De enige goal die Noordwijk in de tweede helft maakte, was een penalty. In een niet al te ge vaarlijke situatie maakte Mendonca hands, hetgeen voor arbiter Sardjoe aanleiding was naar de stip te wijzen. Reinders voltrok het vonnis namens Noordwijk, dat om uiteenlopen de redenen niet kon beschikken over Edmund Claus, Jeffrey de •Jong, Gehrlig Azier, Jos Smits en Lennert van der Zalm. Het her stel van de langdurig gebles seerde Patrick van Dam schiet ook al niet op. Bröring: „Hij moet weer geopereerd worden. Het is de bedoeling dat een na de botbreuk geplaatst plaatje, waarvan hij veel last heeft, uit zijn been verwijderd wordt." Noordwijk: Van Kesteren; Van Kins, Smit, Van 't Wout (50. Van der Gron de). Pel (73. Brouwer); Wim de Jong, Reinders, De Ridder; Karremans, Bloem, Pitti (78. Van Harskamp). Van der Zwaan ALPHEN AAN DEN RIJN» Paul van der Zwaan wordt de nieuwe trainer van RCL. De hui dige oefenmeester van WSB volgt na dit seizoen Boudewijn de Geer op. Van der Zwaan te kende een contract voor één jaar. 'Voetballen om plek 1 tot en met 5' was in de winterstop nog de doelstelling van de Alphense hoofdklasser ARC. Na de winst op koploper Katwijk kunnen de Alphenaren hun ambitie bijstellen. Met nog tien wedstrijden voor de boeg staat ARC met Katwijk aan kop. 'Op naar het kam pioenschap' is nu het streven op sportpark Zeegersloot. sen genoeg. Tegen Katwijk klopte het tactisch concept van ARC ook nog eens als een bus. Want de ploeg gaf tegen de ge renommeerde Katwijkse voor hoede nauwelijks een kans weg. Eigenlijk was dat verbazing wekkend. ARC moest het in de defensie stellen zonder Henk Langemaat (geblesseerd). Zon der de Leidse voorstopper zou den de Alphenaren niet veel te gen spits Hans Zwaan kunnen beginnen, zo luidde de ver wachting. Maar ook met Mark Jansen centraal in de verdediger kwam Zwaan in het stuk niet voor. „Je moet tegen Zwaan 'onbeslist' spelen, zorgen dat hij niet op doel kan koppen of de bal kan klaar leggen", legde ARC-trainer Willem Bercken- kamp uit. WILLEM SPIERDUK Tot januari geloofde niemand dat het sprookje van ARC langer dan een seizoenshelft zou du ren. Het kon toch niet zo zijn dat de zielige degradatiekandi daat van de vorige voetbaljaar gang nu om de titel zou gaan spelen. Maar inmiddels is ARC weer twee wedstrijden en zes punten verder en heeft het Kat wijk op de ranglijst achterhaald. Het spel van de Alphenaren is veel minder dwingend dan van de kampioensploegen van de laatste jaren Katwijk, Scheve ningen en FC Lisse. Maar ARC speelt degelijk en efficiënt. De verdediging is betrouwbaar en voorin creëren de spitsen kan- Om dat te voorkomen had de Alphense trainer zijn midden velder Wim Westenberg opgeof ferd. Die speelde, vlak voor zijn defensie, op Katwijk-scha duwspits Peter van Duijn. Om dat ook vrije verdediger Mauri ce Balkhoven in de buurt van Zwaan bleef, was er door het centrum geen doorkomen aan voor de Katwijkers. Over de vleugels had de ploeg van Bob Kootwijk evenmin veel succes. Als De Ridder of Raven eens langs hun directe tegen stander kwamen, was de voor zet zelden op maat. Katwijk had het grootse deel van de wed strijd wel een veldoverwicht, maar kan maar terugkijken op één doelrijpe kans. Voor rust rende Marco van der Plas uit een afgeslagen corner vanaf ei gen helft naar het doel van Fred Admiraal, maar hij mikte net naast. Voor Hans Zwaan was de aanvallende onmacht van zijn ploeg onbegrijpelijk. „Voor de winterstop leg ik er 14 in en nu heb ik in twee wedstrijden nog geen kans gehad." ARC kreeg wel een handvol mogelijkheden op een doel punt. Al in de beginfase kopte Seger Oudshoorn te zacht terug op Hugo van Duijn. Remco Blok kon de bal simpel over de kee per heen spelen, maar mikte naast. De Alphense linkerspits was in de eerste helft nog eens dichtbij een doelpunt, toen hij op de doellijn Carlo van Zeist de bal ontfutselde. Blok schoot op de binnenkant van de paal. Vlak voor rust kwam ARC op 1-0. Wim Westenberg benutte een penalty nadat Ruud Bos was neergelegd door Hugo van Duijn. Maar twee minuten later was het gelijk. John van der Meer speelde Marco de Ridder aan, die handig wegdraaide van zijn tegenstander en met rechts in de bovenhoek schoot: 1-1. Ook de tweede helft was Kat wijk het meest in balbezit. Hoe langer het duurde dat de Kat wijkse voorsprong uitbleef, hoe meer de spelers zich aan de lei ding van scheidsrechter Brou wer begonnen te ergeren. De arbiter had best wat strenger mogen optreden tegen Westen berg en Van Orssagen, die wel erg veel overtredingen nodig hadden om Van Duijn en De Ridder in bedwang te houden. Maar het gaat veel te ver om - zoals Katwijk-trainer Kootwijk na afloop deed - de scheids rechter de Zwarte Piet toe te schuiven. Katwijk was niet in vorm en ARC profiteerde daar 12 minu ten voor tijd van. Een verre in gooi van Ard Blok werd door ie dereen gemist, bij de tweede paal stond Mare Meyering om de bal in te koppen: 2-1. ARC: Admiraal; Van Orssagen, Jansen, Balklioven, Koster; Van Meggelen, Westenberg, Ard Blok; Gelderblom (75. Meyering), Bos, Remco Blok 78. Boer). Katwijk: Hugo van Duijn; Robbers, Van Zeist, Van der Meer, Kwestro; Oudshoorn (58. Pronk), Peter van Duijn, Van der Plas; Raven, Zwaan, De Ridder. ZWUI INDRECHT. PETER BLOK Rijnsburgse Boys blijft op vreemde bodem aan de win nende hand. Zaterdagmiddag von de formatie van Henk 'Visman namelijk met 3-0 bij leZwijndrechtse hekkensluiter Groote Lindt. Daarmee boek ten de Rijnsburgers de derde uitzege in successie. Vóór de winterstop wonnen de A geel-zwarten bij zowel FC Lisse 1K2) als Kozakken Boys (1-3). ;ij het nog altijd puntloze Oroote Lindt ging Rijnsburgse 2 Boys op deze - winnende - 'Oet vrolijk verder. In den 'teemde loopt het dit seizoen lijzonder lekker met de 'Boys'. n acht uitoptredens zijn er - ia vier winstpartijen en vier gelijke spelen - zestien punten jepakt. Als thuis net zoveel punten zouden worden gepakt als uit, zou Rijnsburgse Boys op de derde plek op de competielad- der staan in plaats van op de huidige zevende. Positieverbetering voor Rijnsburgse Boys lijkt derhalve op korte termijn goed moge lijk. Trainer Henk Wisman temperde na de zege op Groote Lindt dit optimisme: „Vandaag hebben wij bijvoor beeld de eerste twintig minu ten veel teveel weggegeven om onszelf ook maar één moment op de borst te mogen slaan." Hiermee sloeg de Amster damse trainer de spijker bo venop zijn kop, want de Groote Lindt'ers Jeroen Kok (twee maal), Danny Buijink en Erwin de Ruiter mochten in de begin fase van de wedstrijd stuk voor stuk aan een treffer ruiken. Pas in de tweede helft trok Rijnsburgse Boys het spel lang zaam maar zeker naar zich toe. Na 65 speelminuten sloegen ze voor de eerste keer toe. De vol ledig vrijgelaten verdediger Al- phons de Kort knikte een strakke voorzet van linkeraan- valler Erwin Hermes technisch perfect - tegendraads in de kruising - binnen: 0-1. Daar mee was de wedstrijd onmid dellijk gespeeld. Mimoen Tiberkanine ver dubbelde ruim vijf minuten na de openingsgoal de score door de bal in het lege doel van de Zwijndrechters te koppen: 0-2. Steven Faber maakte er uit een penalty 0-3 van, nadat hijzelf was neergelegd. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest, De Kort. Roodaldcers, Van Lochem; Slin gerland, De Louw, Cadel; Faber. Ti berkanine (72. Van Beelen), Hermes. KATWIJK GERARD BAAS Eindelijk. Eindelijk had Ter Leede het geluk eens aan zijn zijde. De ploeg, die er dit sei zoen een gewoonte van had ge maakt om in de slotfase op knullige wijze de punten uit handen te laten glippen, trok nu eens aan het langste eind. Vijf minuten voor tijd vond hèt mo ment plaats dat voor een men tale ommekeer kan zorgen. Quick-Boysspits Pieter Slootweg schoot, bij een 0-1 stand (doel punt Floor van Duyn), in vogel vrije positie tegen de onderkant van de lat. Ter-Leededoelman Thomas Waasdorp balde een triomfantelijk vuistje, eindelijk! Waasdorp, vervanger voor de aan zijn hamstring geblesseerde Jan Blankespoor, had eerder ge zwijnd bij een poging van Sloot weg die een kwartier na rust de onderkant van de lat leek te doorboren. De bal viel lood recht naar beneden en Waas dorp viel er op zomaar op. Een half uur na de wedstrijd wist hij nog niet hoe hij dat' had geflikt: „Opeens lag dat ding onder mij. Meer geluk dan wijsheid, maar ik heb gelukkig ook nog wat echte reddingen verricht. Zo moest de 19-jarige goalie een aantal keer handelend op treden bij een kopbal van Hans van der Plas en bij schoten van Hendrik van Beelen, die een goede wedstrijd inlijstte met fraaie momenten. Hij was de enige aan Katwijkse zijde met creatieve ideëen, de enige die met zelfvertrouwen speelde. Quick Boys lijdt een beetje aan bloedarmoede, de ploeg mist de echte winnaarsuitstraling. En iemand als Floor van Duyn, die op 'zijn' Nieuw Zuid uitgroeide tot de held van de dag. Hij was het verschil tussen beide teams. Hij gaf, vooral in de slotfase, rust waar rust nodig was en bevond zich in de eerste helft op de plekken waar gevaar dreigde. Na tien minuten rea geerde hij attent op een diepte pass van Toine l'Ami, maar toen stopte Tom van der Niet zijn in zet. Na een half uur was het'wel raak. Jurgen Faerber speelde te zacht terug en Lloyd de Meza pikte de bal op. Van der Niet re ageerde weer goed, maar Van Duyn schoot in de rebound raak: 0-1. In de tweede helft wisselde Lagendijk spits Peter Scheltus voor Luc van der Hoeven. Lloyd de Meza liep aan de rechterkant Van der Plas succesvol in de weg en de grieperige Ed Borst sleurde zichzelf te pletter op de lange ballen vanuit de Ter Leede-defensie, die constant wankelde maar dankzij de on machtige Katwijkers, de attente Waasdorp en het engeltje onder de lat nooit omviel. Ter Leede kreeg zelfs nog het beste uitzicht op een treffer, maar scoorde de 0-2 niet. De Meza was erg dichtbij toen hij een verloren vrije trap oppikte. Van der Niet lag wederom hin derlijk in de weg. Ter Leede kan na de vierde zege immers met wat meer hoop de strijd met ASWH om de twaalfde plaats aangaan. Die twaalfde plek en een aanslui tende promotie/degradatiewed strijd is het maximaal haalbare voor de Sassenheimers. Trainer Arie Lagendijk was de eerste om het beginnende feestje in de kleedkamer de kop in te druk ken. „We hebben geen tijd voor feestjes. We hebben ook geen tijd meer om mooi te voetbal len." Lagendijk walde niets we ten van geluk. „Ik heb het in de voorgaande duels ook nooit ge had over pech, want nederlagen heb je alleen aan jezelf te wij ten. Winst heb je aan jezelf te danken." Quick Boys: Van der Niet; Faerber. Jaap van Duyn, Van Dijk. Van der Plas; De Jonj», Van Hooy. Hendrik van Bee len. Smits (85. Sloo's); Sloorweg. Martin van Beelen (70. Rbii). Ter Leede: Waasdorp; Marcel de Jong. Dijkman, Bloemheuvel, Gijsman; i'Ami, Stolk, Floor van Duyn; Scheltus (46. Van der Hoeven), Borst (r9. Ben- frekane), De Meza. HOOFDKLASSE A Hoek-ASWH 2-1 (2-1). 23. Dimitri Mbuyu 1-0, 39. Edwin Middendorp 1-1, 43. Dimitri Mbuyu 2-1 Scheidsrechter: Paeshuyse Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Angelo Nijskens (Hoek). Quick Boys-Ter Leede 0-1 (0-1) 28. Floor van Duyn 0-1. Scheidsrechter: Van de Weerthof. Toeschouwers: 1200. FC Lisse-Scheveningen 1-0 (1-0) 36. Stephan Spruyt 1-0. Scheidsrechter: Kamphorst. Toeschouwers: 1500 Gele kaarten: Murat Böke, Gerald Sandel (FC Lisse), Dave Kraayenbrink, Dennis Roerade (Scheveningen). Achilles Veen-Kozakken Boys 3-0 (2-0). 30. Joey Mulders 1-0, 34 Robert Versteeg 2-0, 89 Marcel Kamsteeg 3-0. Scheids rechter: Stolze Toeschouwers: 1400. Gele kaarten: Marco van de Broeck, Frans van Helvoirt (Achilles Veen), Gerard den Haan, Iwan den Haan. Patick Vuurens (Kozakken Boys). ARC-Katwijk 2-1 (1-1). 43. Wim Westen berg 1-0 (strafschop), 45. Marco de Rid der 1-1, 78. Mare Meyering 2-1. Scheids rechter: Brouwer. Toeschouwers: 2000. Gele kaarten: Mare Meyering, Wim Westen berg (ARC), Hugo van Duijn, Peter van Duyn, Ronald Pronk, B)orn Raven (Katwijk) Noordwijk-Excelsior M 2-3 (1-3). 13. Fred Bloem 1-0, 17. Tom Visser 1-1, 35. Tom Visser 1-2, 39. Manuel Monteiro 1-3, 60. Arnold Reinders 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Sardjoe. Toeschouwers: 500. Gele kaarten: Patrick van de Gronde (Noordwijk), Manuel Monteiro, Cees Star mans (Excelsior Maassluis). Groote Lindt-Rijnsburgse Boys 0-3 (0-0). 65. Alphons de Kort 0-1, 72. Mimoun Ti berkanine 0-2, 81. Steven Faber 0-3 (strafschop). Scheidsrechter: Sprong. Toe schouwers: 600. Gele kaarten: Raymond Corbeth, Willem Jan Pons, Frank Roeland, Erwin de Ruiter (Groote Lindt), Wesley Slingerland (Rijnsburgse Boys). Katwijk 16 12 1 3 37 46-18 ARC 16 12 1 3 37 29-14 Schevening 16 10 2 4 32 30-15 Excelsior M 16 8 3 5 27 32-26 FC Lisse 16 7 5 4 26 27-18 Noordwijk 16 8 2 6 26 23-23 Rijnsb Boys 16 6 7 3 25 21-17 Hoek 16 6 5 5 23 26-25 Achil Veen 16 7 2 7 23 20-21 Quick Boys 16 6 2 8 20 20-28 Kozak Boys 16 5 4 7 19 25-31 Ter Leede 17 4 0 13 12 18-28 ASWH 15 2 4 9 10 11-23 Groote Lindt 16 0 0 16 0 10-51 Tweede periode Katwijk 8-18 FC Lisse 8-15 Scheveningen 8-16 Rijnsb Boys 8-15 ARC 8-16 Excelsior M 8-15 Programma volgende week: Rijnsburgse Boys-ASWH, Ter Leede-Hoek, Schevenin- gen-Quick Boys. Kozakken Boys-FC Lisse, Katwijk-Achilles Veen. Excelsior M-ARC, Groote Lindt-Noordwijk Topscorers: l)Hans Zwaan (Katwijk) 14 doel punten 2) Manuel Monteiro (Excelsior M), John Verbaan (Kozakken Boys) 11 doelpun ten 4) Ruud Bos (ARC), Robert Visser (Excel sior M) 9 doelpunten 6)Ad Gladdines (Hoek), Jerrel Linger (FC Lisse) 8 doelpunten 8) Mar co de Ridder (Katwijk), Björn Raven (Katwijk) 7 doelpunten 10) John Blok (Scheveningen), Peter van Duyn (Katwijk), Sjaak Hoeke (Achil les V) 6 doelpunten 13)Hendrik van Beelen (Quick Boys), Raymond Bennekers (Rijnsburgse B), John Blok (Scheveningen). Remco Blok (ARC), Marcus Keane (Katwijk), Jacky Lambert (Hoek), Paul Malherbe (Kozakken Boys), Marc Meyering (ARC). Frans Vonk (Achilles V) 5 doelpunten HOOFDKLASSE B Volendam-DOVO Bennekom-Capelle 1-0, Huizen-Zwart Wif28 4-0 SH0+ 17-35 DOVO 16-21 Barendrecht 16-32 Bennekom 17-20 Spakenburg 17-31 Marken 16-19 W0G 15-29 Volendam 16-19 Huizen 16-26 Capelle 17-14 G VVV 16-25 Spijkenisse 16-10 ZwartWit 17-24 Strijen 16-10 Tweede periode Barendrecht 8-19 Bennekom 9-14 SH0+ 9-18 VVOG 7-13 Spakenburg 9-15 ZwartWit 9-13 HOOFDKLASSE C Tweede periode: WHC-Sparta Nijkerk 1-5, Be Quick28-D0S Kampen 3-0, Flevo Boys- -Drachtster Boys afg, SC Genemuiden-ACV 1-2, Harkemase Boys-HZW 1-0, SDC Put- ten-Elburger SC afg. IJsselmeervogels-Urk IJssvogels 16-41 ACV 16-20 Urk 16-36 WHC 17-20 BeQuicR28 17-28 Drach Boys 14-19 Genemuiden 16-26 HZW 16—15 HarkemBoys 16-22 DOS Kampen 17-15 Sparta N 17-22 SDC Putten 15-14 Flevo Boys 16-21 ElburgerSC 15- 9 Tweede periode IJssvogels 8-19 Urk 8-15 ACV 8-16 Be QuicR28 9-14 EERSTE KLASSEB RVVH-WOR 0-2, De Beursbengels-Kenne- merland 1-1, DEVJO-KRV 1-5, DOTO-Heer- jansdam 4-1, DSVP-Rozenburg 0-3, Zwalu wen Vlaardingen-Excelsior Pernis 0-1 Rozenburg 16-34 W0R 16-21 Beursbengels 16-31 KRV 16-20 Heerjansdam 16-29 Excelsior P 16-18 D0T0 16-29 Kennerhland 16-14 RVVH+ 16-26 DSVP 16-12 Zwaluwen VI 16-22 DEVJ0 16- 9 Derde periode VVOR 2- 6 D0T0 2- 6 Rozenburg 2- 6 Excelsior P 2- 6 TWEEDE KLASSE C Xerxes-HVO 2-3, Voorschoteh97-KMD 2-0, RCL-s-Gravenzande SV afg, Lyra-Honselers- dijk 3-1, Vitesse Delft-Delta Sport 1-3, Soccer Boys-Monster 2-8 Delta Sport 16-38 Lyra 16-22 Gravenz SV 15-32 KMD 16-21 Monster 16-25 Honseldijk 16-20 HV0 16-25 RCL 15-15 Xerxes 15-23 Soccer Boys 16-12 Vschoten97 16-23 Vitesse D 15-10 Derde periode Delta Sport 2- 6 Lyra 2- 4 Vschoten97 2- 6 RCL 1-3 DERDE KLASSE A TAW-Sleutels 0-0, Valkeri68-Lugdunum 2-0, Oegstgeest-SEV 1-2, UVS-Kagia afg, Leiden-Hazerswoudse Boys 4-2, DSO-Alphia afg SEV 15-29 TAW 16-21 DS0 15-25 HazerswB 16-20 Leiden 16-25 Lugdunum 15-19 Kagia 15-23 Alphia 15-18 Valkeri68 16-23 Sleutels 16-17 0egstgeest+ 16-22 UVS 15-15 Derde periode SEV 2- 6 TAW 2- 4 Sleutels 2- 4 DSO 1- 3 VIERDE KLASSE A Koudekerk-Schipluiden afg. Woubrugge- -Nootdorp 2-5, MVKV-Duinoord 2-4. SV35-LFC 2-3, Abbenes-SVOW 0-3, LSVV- 70-Blauw Zwart 2-1 Duinoord 16-40 Blauw Zwart 16-19 MVKV 15-31 LSVV70 15-15 LFC 16-27 Woubrugge 16-15 Nootdorp 15-26 Abbenes 16-14 SVOW 15-25 Koudekerk 14-12 SV35 15-22 Schipluiden 13- 7 Derde periode VIJFDE KLASSE A De Jagers-VCL uitgesteld. Marine-KSD 5-0, Foreholte-Roodenburg 5-1. SJC-GWS 4-2, DWO-Docos afg, Zoetermeer is vrij SJC 12-32 Jagers 12-17 DWO 13-27 Foreholte 13-14 Zoetermeer 12-24 GWS 15-14 Marine 14-24 Docos 14-13 VCL 13-22 KSD 15- 2 Roodenburg 15-18 Tweede periode DWO 3- 9 Jagers 2- 6 Marine 4- 9 SJC 2- 6

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 23