n 'Hard en vuil' Italië klopt Nederland Joris Keizer: de geboorte van een ster Sport Conflict tussen jong en oud' bedreigt LFC eel hoger rijzengeld itch Open Dameoffer kan Piket niet redden [DAG 17 JANUAR11998 jse»" enYfl<™ a5»IÏ icon chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef r08 onderwater. 071-5356463 iderzoek zwarte markt op Internet De internationale voetbalfederatie FIFA gaat een onder doen naar illegale verkoop van entreekaartjes voor het WK bal via Internet. ,,We nemen dit soort zaken zeer serieus", aarde algemeen secretaris Sepp Blatter. Hij heeft de natio- bonden verzocht een lijst van agentschappen te overleggen ich officieel bezighouden met de distributie van toegangs- len voor de wedstrijden. „We gaan die publiceren zodat de weten wat legaal is en wat niet. Een eerste onderzoek wees at een Amerikaanse maatschappij tickets aanbiedt voor [oprijzen. nus Russische medaillewinnaars jEen Russische olympisch kampioen in Nagano kan re- jnop een extra bonus van een ton. Vladimir Loginov, twee- iaii bij het olympisch comité van Rusland, maakte de extra ning gisteren bekend. De premie valt buiten de door de re- ig toegezegde prijzengelden. De Russische overheid betaalt elke titel in Nagano 100.000 gulden. Zilver levert de sporter gulden, brons is nog altijd goed voor 20.000 gulden. le id die drie gouden medailles verovert, krijgt van het Kremlin 300 dollar (300.000 gulden) en van het olympisch comité 'iremie van een ton. ourne De Nederlandse hockeyers hebben in de testserie n Australië de eerste overwinning behaald. De ploeg van ant Oltmans versloeg het gastland gisteren met 2-1Stephan i en Teun de Nooijer verzorgden de Nederlandse treffers, erland had eerder twee maal verloren en één keer gelijk ge- eld. euwenhuizen bondscoach poioërs jiEGEiNDick Nieuwenhuizen volgt per 1 februari Hans van VRIjK and op als bondscoach van de nationale mannen-waterpo- ■AQp. oeg. Momenteel is de 40-jarige Nieuwenhuizen werkzaam '*iainer van hoofdklasser Van Luin/Brandenburg uit Biltho- Nieuwenhuizen kwam vroeger uit voor HZC/De Robben en jde zelf in de periode tussen 1975-1984 zo'n tweehonderd rlands. cDonalds klopt weer topploeg en. McDonalds heeft in de zaalvoetbalcompetitie weer een iloeg verslagen. De Leidse eerstedivisionist was met 6-1 te ivoor Koos Alberts. De tegenstander van de Leidenaars, ge- icht door Koos Alberts zelf. kon tot rust bijblijven. Na rust liep )onalds snel uit naar 3-1. Toen Koos Alberst vervolgens de jer als veldspeler liet optreden, besliste de thuisploeg de strijd. De Leidse doelpunten werden gemaakt door Hans [Marwijk (3x), Herman van Marwijk en Nico Lakenberg (2x) iprofiteerde door met 3-10 van Formido te winnen. Voor de irhoutse ploeg maakten Maickel Verver (3x), Mart Bax (2x), is van Leeuwen (2x), Edwin Toet Kees van Tongeren en Hen- toet de goals. Bax heeft nu een voorsprong van zes punten naaste concurrent Paal 29. er Bontje weg bij Woubrugge. ubrugge Woubrugge gaat op zoek naar een andere trainer, zaterdagvierdeklasser heeft de overeenkomst met trainer Ger jtje niet verlengd. Bontje was drie jaar verbonden aan de ubrugse club link vijfde in vijftiende etappe H niiMiT» Gerard Jimmink is gisteren als vijfde geëindigd in de iende etappe van de monsterrally Parijs - Dakar. De motor ic reur uit Kolhorn had ruim achttien minuten achterstand op Britse winnaar John Deacon. In het algemeen klassement WJimmink vijfde. leiden willem spierdijk Bij LFC is een ernstig conflict ontstaan tussen oudere en jon gere leden. Dat heeft er al toe geleid dat het bestuur de zoge naamde contactcommissie met oudgedienden als Flip Massaar, Peter Moenen, Henk Nieuwen- burg en Henk Heymans heeft opgeheven. Voor de jaarwisse ling - tijdens het jubileumjaar van het 90-jarig LFC - was het al onrustig binnen de club omdat leden aandrongen op een le denvergadering. Die is in 2,5 jaar niet gehouden bij de club aan de Boshuizerkade. Flip Massaar, de 79-jarige 'mister LFC', is woest over de gang van zaken. „In de eerste plaats vanwege de manier waarop dit is gegaan. Op 23 de cember besloot het bestuur de contactcommissie op te heffen. Maar eerst hebben de leden op 28 december nog keihard ge werkt op het zaalvoetbaltoer nooi van LFC. Ik kan me nog herinneren hoe één van hen vol trots liet zien dat hij voor 800 gulden lootjes had verkocht. Een dag later werd de brief in de bus gegooid, waarin stond dat de commissie werd opgedoekt." In die brief werd niet aange geven waarom de contactcom missie moest verdwijnen. Ook nu is nog onduidelijk waarom het LFC-bestuur de oudgedien den aan de kant heeft gescho ven. Sommigen houden het op een 'conflict tussen jong en oud', anderen houden het op 'persoonlijke kwesties'. Het be stuur zou als reden aan de con tactcommissie hebben opgege ven dat 'de rust moet terugke ren in de vereniging." Massaar vertelt ook dat er binnen de club geruchten de ronde doen dat hij 1000 gulden van een sponsor in eigen zak heeft gestoken. „Ik heb meteen gevraagd waar dat vandaan komt. Degene die het in de we reld zou hebben gebracht, ont kent dat hij het ooit heeft ge zegd. M'n dochter heeft al met de politie gebeld. Ik denk eraan een klacht wegens smaad in te dienen." Massaar heeft wel een ver moeden waardoor de geruchten zijn ontstaan. „De jubileum wedstrijd tegen Sheffield Wed nesday trok minder toeschou wers dan verwacht. De club heeft er 8000 gulden aan over gehouden, dat viel tegen." De sfeer binnen de club moet momenteel om te snijden zijn. Op de nieuwjaarsreceptie (Massaar: „Daar ben ik voor het eerst in 40 jaar niet geweest") zouden klappen zijn gevallen. Massaar, die dagelijks op de club te vinden was en de kleed kamers schoonmaakte, kon er niet meer n omdat de sloten waren veranderd. Mister LFC heeft het er moeilijk mee. Vechtend tegen zijn emo ties zegt hij er slapeloze nach ten van te hebben. „Ik ben 65 jaar voor de club in de weer en dan gebeurt er dit. Iedereen die ik tegenkom, spreekt er schande van van. Er zijn mensen die zeggen dat LFC zonder mij al lang failliet was geweest. Maar ik laat mij niet wegjagen. Het bestuur van LFC was niet bereid om commentaar te ge ven op deze zaak. Volgende week wordt wel opening van za ken gegeven. Oranje-waterpolosters grijpen naast gouden medaille Nederland had de beste vrouwenwaterpoloploeg, Italië de beste speelster. Een hecht collectief bleek in de finale van het WK in Perth ontoereikend voor de wereldtitel. Individuele klasse wel. Giusi Malato is de naam, 23 jaar, van Sicilië. Ze scoorde vier keer in de eindstrijd. Ze was El len Bast en Ingrid Leijendekker te slim af. Ze beschikte over een explosieve armbeweging waar op doelvrouw Karla van der Boon, de beste keepster van de wereld, geen reflex had. Malato was het verschil tus sen goud en zilver. Na zeven overwinningen leed Oranje één nederlaag, in de finale tegen Ita lië: 6-7 (2-2 1-2 3-2 0-1). Een wedstrijd waarvan elke speelster van de nationale ploeg over tuigd was dat ze die zouden winnen. „Echt", zei Ellen Bast, „we wisten zeker dat we die Ita lianen gingen pakken." Het badpak van Bast was aan flarden gescheurd. „Ze speelden hard en vuil, maar niet gemener dan anders. We waren er op voorbereid." De nederlaag was verdiend. Italië was beter, speel de gecontroleerder en slimmer. „Dit is een enorme deceptie", gaf coach Van Hardeveld toe. „We zijn er goed ziek van, maar eerlijk is eerlijk: Italië was be ter." Nederland opende goed in het grote vijftig-meterbad. Het Gillian van den Berg schiet voor Nederland, maar deze poging zou geen treffer opleveren. was winderig, kil en akelig leeg (1500 toeschouwers) in het 15.000 stoelen grote stadion. Marjan op den Velde scoorde al na 43 seconden 1-0. „Italië pas te direct de verdediging aan", zag Karla van der Boon. „De Ita liaanse zone werd nog kleiner.aldus aanvoerder Van der Boon. Er was geen doorkomen meer „Karin speelde in dienst van de aan voor Oranje. Karin Kuipers ploeg. Van haar bewaking leverde één schot af, de gelijk- moesten anderen profiteren." maker voor 2-2, en werd daarna Maar die anderen lagen aan de uit de wedstrijd gehouden, ketting bij de bikkelharde Italia- „Daar hadden we op gerekend", nen. En voorin lag altijd Malato, die goed werd aangespeeld. Bast en Leijendekker werden duizelig van de korte felle arm beweging, het trekken, duwen en krabben onder water. Bast kreeg een klap in het gezicht, Van der Boon op een lip. Malato deelde ui:, incasseerde en kwam als winnaar uit de strijd. „Klasse natuurlijk", vond Op den Velde. „Maar bij ons draai de het op de midachter minder dan in de voorgaande wedstrij den. We dekten wel strak, maar de pressing was toch even iets minder." In de voorronde had Oranje de Italiaanse ploeg er nog onder gehouden met 6-5. Die nederlaag was de derde op rij voor Italië. „Daar ligt de pijn", vond Van Hardeveld. „Zij verliezen drie keer, wij één keer en zij hebben goud." Zo ging het ook in Sevilla op het EK in augustus. In de poule werd Italië verslagen, in de hal ve eindstrijd was het andersom. Nederland, de nummer één van de wereld, haalde in Spanje brons, in Perth zilver. De ploeg was ontroostbaar. Caps werden woedend in het water gesme ten. Nieuwenburg en Bast hin gen afwezig in de touwen, Hiemstra dreef moedeloos uit. Kuipers, topscorer met vijftien treffers, hing huilend in dc ar men van een medespeelster. Na Perth gaat de ploeg zich voorbereiden op het olympisch toernooi van Sydney. De opvol ger van Van Hardeveld, die wa- terpolocoördinator (mannen en vrouwen) wordt, gaat vanaf 1 maart met een selectie van twintig speelsters aan de slag. Van der Boon, Bast, Hiemstra en Op den Velde twijfelen nog over hun loopbaan. Malato niet. De Italiaanse gaat absoluut naar Sydney. jaar rammelde promotor lie van Erven Dorens niet een zak vol duiten om in- ationale topgolfers naar het ch Open' golftoernooi te en. „Maar het lijkt wel of ik jaar weg was. Zo enorm de prijzen gestegen", et was dus maar goed dat lAmsterdam een nieuwe ti- lonsor kon annonceren: wstbedrijf TNT, opgericht ustralië, sinds ruim een jaar ndom van PTT Post. De omzet in 1997 bedroeg ne- miljard gulden, n Erven Dorens kan weer biljetten zwaaien en als het is komen Bernhard Lan de beste Spanjaard José ia Olazabal, de Italiaan tantino Rocca, de beste ike Amerikaan Fred Couples rswaï Phil Mickelsen hun kunsten •nen op de golfbaan in het 11,1 fersumse bos. Data: 23-26 Toernooikosten 8,5 miljoen ion. Prijzengeld: 2,6 miljoen ion. Eerste prijs: 450.000 ?em«f den. grootste verdieners zullen 'or de publiekstrekkers zijn. 'ger kost vier ton, Olazabal ongeveer. Couples' prijs foven ton en die van Mickel- in dezelfde orde van groot te promotor is druk doende r 1999 en 2000 de zwarte per Tiger Woods te contrac- n. Voor dit jaar is dat nog Ïoten omdat de nummer 1 i wereldranglijst een se- programma afwerkt dat rast staat. „Als Woods die eer komt, kost ons dat 2,5 uen gulden." Judith Polgar is de enige vrouw in de Grootmeestergroep van het Hoogovenstoernooi. Zij verloor gisteren in de eerste ronde van de Witrus Gelfand. foto anp Hij moet nog negentien wor den, is met 53,37 verreweg de snelste Nederlander op de 100 meter vlinderslag. Hij kwam zo maar uit het niets met stip op nummer vijf van de mondiale hitlijst en hij heet Joris Keizer. „The emperor conquers the world", zei bondscoach René Dekker filmisch. De keizer ver overt de wereld. Daar lijkt geen letter van gelogen. De Nederlandse zwemlief- hebbers hebben gisteren in Perth de geboorte gezien van een ster. De keuzecommissie van de KNZB had vorige maand bij de NK in Drachten groot ge lijk toen ze de gok nam om een gouden ei in de broedmachine te leggen. Keizer mocht mee naar het WK-trainingskamp in Canberra en op snuffelstage in Perth. Waarom Keizer wel en bij voorbeeld Karin Brienesse niet? Omdat de eerste een toekomst heeft en de laatste vooral een verleden, was de redenering. De Denekamper, student techni sche natuurkunde aan de TU Twente, kreeg de aanlokkelijke aanbieding van de zwembond op grond van zijn gestage ont wikkeling. Keizer werd afgelopen zomer in Glasgow Europees jeugd kampioen met 54,84 en verbe terde zich bij de NK tot 54,69. Voor een jong ventje begint dat erop te lijken. Probeer het dus maar eens met 'echt trainen' in een 50-meterbad - zijn club Ar- ke de Dinkel beschikt niet over zo'n accommodatie - met de Nederlandse top. En zie daar wat er vrijdag ge schiedde: via 53,73 naar 53,37; aan de zijde van wereldrecord houder Michael Klim, die met 52,25 zijn derde gouden medail le opdiepte voor Australië. Klims start was fabuleus, onder water vergrootte hij z'n voor sprong. „Met Joris was het ver schil meteen 1,1 seconde. De pure zwemtijd daarna was ge lijk", zei Dekker veelbeteke nend. Keizer zelf kon z'n lol niet op. Hij bekende voor aanvang van de series even nerveus te zijn geweest maar daarna viel alles logisch op de plaats. Hij stond al bijna geroutineerd zijn aan kondiging als nieuwe Neder landse vedette voor de finale af te wachten. „Ik voelde geen spanning, 's Ochtends had ik de race nog ge visualiseerd. In gedachten had ik 'm al tien keer gezwommen. Voor de finale heb ik dat hele maal niet gedaan. Ik heb 's mid dags een lekker dutje gedaan", beschreef Keizer de dag van zijn ontdekking. „En Klim? Nee, daar had ik geen ontzag voor. Hij is ook maar een mens. Wel heel snel. Dat kan Keizer ook worden. Om te beginnen zal hij zich dan ook aan kracht training moeten onderwerpen, maar gedoseerd. In jonger jaren koos het Twentse talent voor ju do en wielrennen om zich op z'n 15de definitief tot zwem men te bekeren. „Hij was door die andere sporten al vroeg fy siek ontwikkeld zei Dekker. „Het is nu de kunst hem sterker te maken zonder dat hij een kle renkast wordt." Probleem is dat er voorlopig geen belangrijk toernooi op het programma staat. Keizer wijdt zich de komende tijd aan de studie en zal eens bekijken of hij naar de TU van Eindhoven en PSV zal verhuizen. En hij gaat genieten van het eerste echte succes. .Ongelooflijk hè. Totale tevredenheid. Voor m'n gevoel zat ik heel dicht bij Klim." wuk aan zee anp Op de openingsdag van het 60ste Hoogovens-schaaktoer nooi heeft Friso Nijboer wereld kampioen Anatoli Karpov remi se. ontfutseld. Jan Timman slaagde erin Viswanathan Anand, in Lausanne verliezend uitdager, op onbeslist te hou den. Nijboer was zeer tevreden na zijn partij. Met wit bereikte hij in een lange variant van het Spaans geen voordeel en toen Karpov na dameruil een pion veroverde, werd voor het Voetbalver. Woubrugge (zaterdagamateurs 4e klasse) Mekt voor het seizoen '98-'99 een enthousiaste gediplomeerde hoofdtrainer voor de Senioren selectie-teams (leen 2e elftal) voor de trainingen op dinsdag en donderdagavonden en de begeleiding van de wedstrijden, jnlichtingen en schriftelijke reacties uiterlijk 24 januari a.s. naar id technische zaken: H. Haak, van Wassenaarstraat 9 2481 XH Woubrugge, telefoon 0172-518463 schaakleven van de Amster damse grootmeester gevreesd. Nijboer verdedigde zich echter goed en Karpov begon lang na te denken. Waarschijnlijk speel de hij het enkele keren niet op zijn sterkst en Nijboer ontsnap te met een blauw oog. „Ik hield mijn adem op een gegeven mo ment toch in", gaf Nijboer na afloop toe. In de analyse von den de spelers overigens geen geforceerde winst voor zwart. Anand is na zijn langdurige jacht op de wereldtitel nog moe. Hij zei weliswaar dat het mee valt, maar wie zag hoe hij zich regelmatig uitstrekte om vervol gens opzichtig te geeuwen, wist dat hij leed. Vier weken schaken op topniveau hebben hem niet onberoerd gelaten. Tegen Jan Timman legde Anand zich al snel (na negentién zetten) neer bij remise. Timman leek op zijn beurt ook tevreden met een kalm begin van dit loodzware toernooi. Vladimir Kramnik is één van de favorieten voor de eindzege. De Rus staat op de ratinglijst van januari tweede achter Kasparov. Tegen Piket volgde Kramnik lange tijd de vijfde matchpartij Karpov-Anand. Pi ket kwam wat gedrongen te staan en hoopte de partij te red den met een dame-offer. Vol gens Kramnik zou Piket bij goed spel goede kansen op een ves ting gehad hebben, maar enkele onnauwkeurigheden leidden de ondergang van de Leiderdorper Loek van Wely was hartgron dig ontevreden na ruim zes uur spelen tegen Salov. „Een bag- gerpartij", was zijn commen taar. Op de 39ste zet had hij een opgelegde winst gemist, die door alle anderen werd gezien. Salov had weinig tijd, maar Van Wely had nog zeven minuten voor zijn laatste twee zetten. Toch vond hij de eenvoudige paardzet niet. In het vervolg moest hij zelfs nog hard werken om de remise veilig te stellen. Het. deed Van Wely naderhand zichtbaar pijn dat alle omstan ders het beter gezien hadden. Paul van der Sterren was de hele partij dicht bij een remise tegen Michael Adams, maar in hevige tijdnood van de groot meester uit Amstelveen bereikte de gehaaide Engelsman alsnog beslissend voordeel in een to reneindspel. 'Trage Kluivert naar sloperij' milaan anp Het bestuur van AC Milaan heeft in een reactie op de supportersacties zijn vertrou wen uitgesproken in Patrick Kluivert. De aanhangers van de Italiaanse club laten voortdurend blijken dat ze het niet meer zien zitten in de voormalige Ajacied. „Trage Kluivert naar de sloperij" stond op één van de spandoeken te lezen. Het be stuur heeft afstand genomen van deze acties. „Wij hebben het volste vertrouwen in Kluivert en kunnen dit hiet goedkeuren. Kluivert is en blijft tenslotte een speler van onze club. We zullen er alles aan doen dit soort acties in de toekomst te voorkomen", aldus het college. Zondag speelde Kluivert in het duel met AS Roma (0-0) wegens een blessure van Sa- vicevic de volle negentig mi nuten. Zelfs de fanatieke aanhang keerde zich toen te gen de spits. Elk balcontact van de Nederlander leidde tot een fluitconcert. Toen niet Kluivert maar Ganz in de tweede helft werd gewisseld, keurde het publiek dit af. SCOREBORD Lucky 10, vrijdag 16 januari. 1 -3-10-16-19-22-33-39-40-43-46-49- 53-54-57-59-60-61-63-69 (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN mo (Noo) 255 punten. 2 Buratti/Lanzarot- ti (Ita) 243, 3 Mahmood/Forrester (Pak/G- Br) 232, 4 Chemla/Perron (Fra) 227. 5. Jansen/Westerhof (Ned) 219 Eindhoven. Vriendschappelijke wedstrijd PSV - TOP Oss 3-2(1-1). Stefanovic 0-1, Nilis 1-1, Cornelisse 1-2, Möller 2-2. Möl- ler 3-2 AUTOSPORT Rally Parijs - Dakar. Vijftiende etappe, Atar - Boutilimit, 490 km. Auto's: 1 Fontenay (Fra) Mitsubishi 4.33.39, 2. Shjnozuka (Jap) Mitsubishi 2.16, 3. Schlesser (Fra) Buggy 7.11. 4 Al- liot (Fra) Nissan 24.29, 5 Kleinschmidt (Dui) Buggy 30.33, 10. Ten Harkei Mitsubishi 1 06.52. Algemeen klassement: 1 Fontenay (Fra) 61.45.32. 2. Shinozuka 2.00.19, 3. Saby (Fra) Mitsubishi 2 09 27, 4. Masuoka (Jap) Mitsubishi 6.05.39, 5. Schlesser 8.19.28. Motoren: 1. Deacon (GBr) KTM 4.15.22, 2. Peterhansel (Fra) Yamaha 14.57, 3 Meom (Ita) KTM 16.48. 4 Haydon (Aus) KTM 16.58. 5 Jimmink (Ned) KTM 18 17. Algemeen klassement: 1 Peterhansel 59.19.34, 2. Meom 34.24, 3 Haydon 1.24.03, 4 Cox (ZAf) KTM 2.21.13. 5 Jimmink 3.27.00. SCHAATSEN Milaan. EK kunstrijden. Vrouwen, stand na korte kür: 1. Szewczen- ko (Dui) 0.5 punt. 2. Bonaly (Fra) 1, 3. Sloetskaia (Rus) 1.5, 4 Czako (Hon) 2, 5 Boetirskaïa (Rus) 2.5, b. Lavrentsjoek (0ek)3, 21. Krijgsman 10.5 IJsdansen, eindstand: 1Gritsjoek/Platov (Rus) 2,6, 2. Krilova/Ovsiannikov (Rus) 3,4, 3. Anissina/Peizerat (Fra) 6, 4. Lo- batsjeva/Averboekh (Rus) 8, 5. Fusar-Poli- /Margaglio (Ita) 10, 6 Drobiazko/Vanagas (Lit) 12,4, 7. Moniotte/Lavanchy (Fra) 13.6. 8 Romanova/Jarosjenko (Oek) 16. 9 Winkler/Lohse (Dui) 18.6. 10 Navka- /Morozov (WRu) 20,4 SCHAKEN Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Grootmeestergroep, eerste ronde: Kramnik (Rus) - Piket (Ned) 1-0, Nijboer (Ned) - Karpov (Rus) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Van der Sterren (Ned) 1-0, Timman (Ned) - Anand (India) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Salov (Rus) 1/2-1/2, Gelfand (WRu) - J. Polgar (Hon) 1-0, Sjirov (Spa) - Topalov (Bul) 1/2-1/2. Auckland. Mannen, 630.000 gulden Halve finales: Rios (Chl/1) - Byron Black (Zim) 6-1 6-3. Fromberg (Aus) - Mantilla (Spa) 6-3 7-6 WATERPOLO Perth. WK vrouwen. Finale: Nederland - Italië 6-7 (2-2 1-2 3-2 0-1). Op den Velde 1-0, Malato 1-1 (sw). Alluci 1-2, Kuipers 2-2, Op den Velde 3-2. Malato 3-3. Malato 3-4, Nieuwenburg 4-4. Lariucci 4-5, Nieuwenburg 5-5, Malato 5- 6. Op den Velde 6-6, Consoli 6-7. Scheids rechters: Turcotte (Can), Rad|enovic (Joe) Toeschouwers: 1500 Man meer Neder land: 3/5, Italië: 1/5. Om derde plaats: Australië - Rusland 8-5 Eindstand:l 1. Italië, 2 Nederland. 3 Australië, 4. Rusland, 5. Griekenland, 6 Canada, 7. Hongarije, 8 Verenigde Staten, 9. Spanie. 10. Brazilië, 11. Nieuw-Zee- land. 12. Kazachstan. ZWEMMEN Caldas da Rainha (Por). Internationaal Eerste ronde: Bruijstens (Ned) - Llopez (Spa) 15-9 15-2 Tweede ronde Fernan- des (Spa) - Bruijstens 15-6 5-15 15-7. SKIËN Wengen. Wereldbeker, afdaling, mannen. BADMINTON 1. Maier (Oos) 1.44,89, 2. Burtin (Fra) 1.45,57, 3. Schifferer(Oos) 1 45,61 Stand WB afdaling na vijf races: 1 Schiffe- rer 362. 2 Maier 359, 3. Eberharter 217, 4 Franz 212, 5. Kjus(Noo) 197 Stand WB algemeen: 1 Maier 1219. 2 Eberharter 693. 3. Schifferer 652. 4 Von Grünigen (Zwi) 536, 5. Aamodt 442 Flachau. Internationale reuzenslalom, te- BASKETBAL s - Hoofddorp s NK. 1. Mitterwallner (Oos) 1.54,91, 2. Parisien (VSt) 1.56,88, 3. Muikern (Vst) 1 57,48, 18. De Quartel (Ned/tevens nationaal kam pioen) 2 01.08. 48. Haks 2.11.07. 53. Ottes2.21,15. Perth. WK, 2 Mannen. 100 m vlinder: 1 Klim (Aus) 52,25, 2. Frolander (Zwe) 52,79, 3. Huegill (Aus) 52.90, 4. Esposito (Fra) 52,94, 5. Keizer (Ned) 53.37 B-finale: 1 Hickman (GBr) 53,85, 2. Aartsen (Ned) 53.95 200 m school: 1 Grote (VSt) 2.13,40, 2. Sarmn (Fra) 2.13,42, 3. Rozsa (Hon) 2.13.59, 4. Cowley (Aus) 2.13,84, 5. Mit chell (Aus) 2.14,43, 6. Kuipers (Ned) 2.15,34, Vrouwen. 200 m wissel: 1 Wu Yanyan (Chn) 2.10,88, 2 Chen Yan (Chn) 2.13,6b. 3 Moravcova(Slw) 2.14,26, 4x100 m wissel: 1 Verenigde Staten (Loveless-Maurer, Kowal, Thiompson. Van Dyken) 4.01,93, 2 Australië 4 05,12, 3 Japan 4.06,27. 4. Duitsland 4.08,90, 5. Hongarije 4 11,41, 6. Nederland (Postma, Baans, De Bruijn, Van Hofwegen) 4.11,73 Schoonspringen Vrouwen. Synchroonspringen, toren: 1 Sjoepina'Ser- bina (Oek) 273,28, 2. Li ChenYuyan Cai (Chn) 276,54. 3 Link/Long (VSt) 265.47

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25