Eerherstel njwilligers ïeatwave Elly Plooij blijft overeind in 'Stressburg' Rijn Veenstreek Iphenaar negeert belastingaanslag vanwege CDA Ter Aar: coffeeshop en referendum zijn taboe lijsttrekkers Jacobswoude net elkaar in discussie )ntevreden Noordwijker •iaat straks wel stemmen ERDAG 17 JANUARI 1998 chef tim brouwer de koning, 071-5356417, plv.-chef marieta kroft, 071 -5356411 ben boos omdat er zo met mij wordt gesold' Alkemade iertminkhorst zijnp Schouten is het zat. De Alphenaar betaalt laairlj december geen gemeentelijke belastingen Uit onvrede over het lakse beleid van de jeente, die naar zijn mening veel te weinig ateöfcmet het onveilige gevoel onder Alphenaren. hen houten schreef in december een brief aan •erd gemeester N. Schoof, waarin hij zijn burgelij- mgehoorzaamheid aankondigde. Hij ergert aan de vuilcontainers naast zijn huis, waar- maar geen nieuwe plek gevonden lijkt te aan.i jen. Hij is verder kwaad op de gemeente, rdd dat die, ondanks zijn herhaaldelijke verzoe- asgo ken, maar niets aan de onveiligheid op het fiets pad Zegerpad doet. Daar kun je niet eens fat soenlijk je hond uitlaten, omdat voortdurend brommers voorbij scheuren, zegt hij. Bovendien is zijn dochter er 's avonds al enkele keren lastig gevallen. „Ik zoek geen sensatie. Ik ben boos om dat er zo met mij wordt gesold. Uiteindelijk moet ik toch betalen. Het is een symbool. Laten ze mijn probleem maar eens oppakken. Ik wil dat ik als bewoner serieus word genomen." Eind vorig jaar werden de banden van zijn be stelbus lekgestoken. Schouten heeft geen enkel bewijs, maar vermoedt een wraakactie uit de buurt, omdat die volgens hem kort daarvoor hoorde van zijn verzet tegen de vuilcontainers. „Uit protest heb ik eerst een maand mijn huur aan de woningbouwvereniging WVA niet betaald. Want waarom betaal ik zo'n hoge huur als mijn auto niet veilig is? Even sloegen bij mij de stop pen door." Inmiddels zijn de WVA en Schouten weer goe de vrienden, maar van de gemeente heeft hij nog niets gehoord. „Dat vind ik nog het ergste." Als Alphen niet voor het eind van de maand reageert, stuurt hij ook een brief naar de minister van bin nenlandse zaken. Woordvoerder I. Siegers van de gemeente ont kent overigens dat Schouten nog geen reactie heeft gehad. „Meneer Schouten heeft een ont vangstbevestiging gehad. Zoals iedere Alphenaar die krijgt als hij of zij een brief stuurt." Ze laat verder weten dat burgemeester Schoof geen commentaar wil geven. „Het is allemaal nog in onderzoek, de brief moet door verschillende af delingen worden behandeld. De gemeente heeft zes weken de tijd om te antwoorden." Als Schouten volhardt in zijn actie niet te beta len, kan hij binnenkort een aanmaning tegemoet zien, laat Siegers nog weten. En nog één, totdat de Alphenaar uiteindelijk voor de rechter moet verschijnen. „Maar dat geldt voor iedere burger die niet betaalt. Dat is een standaard-procedure." „Maar ik kan het wel een jaar volhouden hoor", zegt Schouten. „Misschien nog wel langer. Ik heb een lange adem." NATUURIJS De ijs verenigingen in Oud-Ade, Rijpwetering, Hoogma- de en ijsclub De Kaag houden rekening met een strenge winter. Mocht er natuurijs komen, dan organiseren zij een wedstrijd van honderd kilometer over de Kagerplassen met de start in Rijpwete ring en het keerpunt in Kaagdorp. Gaat het niet vriezen, dan komt de nieuwe schaatsmarathon er volgend jaar. Sponsor is de Rabo bank, die honderd jaar bestaat. Ook andere sportverenigingen kun nen dit jaar met steun van de sponsor evenementen organiseren. Roelofarendsveer» RUILBEURS Verzamelaars van postzegels, munten, telefoonkaarten en andere hebbedingetjes kunnen vrijdag 23 januari hun collectie uitbreiden of ruilen. Ruilvereniging Alkemade organiseert dan haar maandelijkse ruilavond in de Alkeburcht aan de Noordhoek in Roelofarendsveen. De zaal is open vanaf zeven uur 's avonds. Om half negen is er een kleine postzegelveiling. djital benadert ontslagen radiomakers ït du *11* ada radiomaker voor de nieuwe lokale omroep niet üo 7 in Alkemade, hinkt op twee gedachten. Aan de imti e kant wil de producent professioneel te werk gaan, ïesli de andere kant kan hij niet draaien zonder vrijwilli- V001 s. In een vertrouwelijke brief presenteert Didjital een ibitieus zendschema. Daarvoor wil het sommige van nod ontslagen medewerkers van Heatwave FM, de voorlo- lebhjvan Radio 7, weer naar de studio lokken. In het irijven, dat niet naar alle vrijwilligers van Heatwave is tuurd, maakt Didjital korte metten met de cultuur en t beleid van de overgenomen zender. :nse lofarendsveen marcel smeets bbei Ijital heeft grootse plannen stat t de lokale zender van Alke de. Dagelijkse 'sportflitsen', ik, ze irmatieve ochtendprogram- 's, 'business journaals' en shows moeten de zender professioneel tintje geven, zoals Didjital in zijn brief ijft, Radio 7 hoort 'niet in rijtje klaverjas-, sjoel-, m- of videoclubs, maar in rijtje publieke- c.q. com- in ni rciële omroepen en dagblad- and s'. De producent heeft ge- ïgvan het 'ratjetoe van aller- programma's die veelal al- k, ivoor de maker wordt uitge- gro iden'. foorzitter J. van der Pluijm de stichting Streekradio ;gegfcassemermeer (SSB), die de >ijjo idvergunning voor lokale ra- in Alkemade beheert, heeft -ïoolan'oor alle begrip. „Het ging p zij eds minder met de lokale ra- ;ide i. We hebben geprobeerd sa- f,Q inwerkingsverbanden aan te ssai in, maar zonder succes. Ie teen bleef als IJzeren Heinen deh orgaan met zijn plannetjes." nps n der Pluijm vindt het ver- indig dat Didjital met een isnij lone lei wil verdergaan. manier waarop Didjital aanpakt, verdient volgens •enfci echter geen schoonheids- Er js. „Het is een crisis-achtige ij ergang geweest en dat is bij iosit len terecht in het verkeerde keelgat geschoten." Waarom de brief aan de eerder ontslagen medewerkers 'strikt vertrouwe lijk' is, weet de SSB-voorzitter niet. „Het geeft aan dat er meer aan de hand is." Uit de brief blijkt dat niet iedereen die werkzaam is geweest bij Heat wave, op de verzendlijst staat van Didjital. „Dat is begrijpelijk, als je hoort dat er mensen zijn die zich tegen de nieuwe pro grammering verzetten omdat ze hun feigen programma er niet meer in terugvinden", meent Van der Pluijm. Het rommelt al een tijdje in de Veense ether. Vrijwilligers van Heatwave FM werden per 1 december aan de straat gezet. De SBB, die het bestuur vormt van de lokale zender en die in een financieel moeras is gezon ken, heeft de productie en uit zending van programma's moe ten overdragen aan het com merciële Didjital. Dat bedrijf heeft eerder kerkradio en het ouderenprogramma, destijds nog onderdeel van Heatwave, uit de lucht gehaald, omdat ze niet aantrekkelijk zouden zijn voor adverteerders. Na hevig verzet van de medewerkers en op aandringen van de gemeen te, die hecht aan uitzendingen voor alle bevolkingsgroepen, is kerkradio weer in de lucht. Didjital bv was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. Alp hen 7d Rijn KOOPAVONDCONCERT Drie docenten van de streekmuziekschool Alphen aan den Rijn geven vrijdag 23 januari een Koopavondcon cert in de concertzaal van de school. De uitvoering van blokfluitiste Femke Vermaas, tenor lbo van Ingen en organist Henk Gijzen be gint om half acht. Zij spelen werken voor blokfluit van Telemann. een sonate van Couperin, tenorliederen van Senfl en Italiaanse ma drigalen. Meer informatie: 0172-472928 Woubrugge PRIJSVRAAG Leerlingen van de christelijke basisschool in Wou brugge doen verwoede pogingen om een leuke naam te verzinnen voor hun school. Op dinsdag 27 januari horen zij tussen 8.45 en 9.15 uur wie de prijsvraag heeft gewonnen. Hazerswoude BYE-LUST Het verleden van boerderij Bye-Lust aan de Rijndijk in Hazerswoude herleeft tijdens een expositie van de Oudheidkunde- kamer A. Huisman. De expositie met foto's van Huisman van de 300 jaar oude boerderij is te bezichtigen op zaterdag en zondag tussen 14.00 en 17.00 uur. Het adres van de Oudheidkundekamer is Ten Katestraat 6. ter aar marcel smeets hazerswoude-dorpOlaf Kard- olus en Wendy van Brakel mogen zich een jaar lang sportman en sportvrouw van Rijnwoude noe men. Zij kregen gisteravond in het bomvolle dorpshuis van Ha- zerswoude-Dorp de prijzen uitge reikt op grond van hun sportieve verrichtingen in 1997. Schermer Kardolus (midden), die vorig jaar nog de eer moest laten aan zeiler Roy Heiner, is degen- kampioen van Nederland. De jury taxeerde zijn prestatie hoger dan de dertiende plaats van mara thonschaatser Jan Dirk Corts (rechts) in de Elfstedentocht en de judo-successen van Martijn Oosterveen (links). De 15-jarige Van Brakel werd in de B-categorie nationaal kam pioen schoonspringen van de drie-meterplank. Judoka Walter Beukeboom (tweede van links) kreeg de prijs voor het grootste talent. De volleyballers van Orion wonnen voor de tweede keer op de ploegenprijs. Jan Timmermans van tafeltennisvereniging Avanti ontving de vrijwilligersprijs. FOTO ENGEL LAMEIJER Het CDA in Ter Aar voelt niets voor het invoeren van een refe rendum en wijst de komst van een coffeeshop in het dorp af. De christen-democraten schen ken in hun verkiezingsprogram ma wel alle aandacht aan de leefbaarheid in de diverse ker nen van de gemeente. In plaats van een referendum ziet het CDA liever, dat de be volking op tijd en actief wordt betrokken bij het voorbereiden van politieke besluiten. De in spraak moet daarvoor beter worden. Het CDA derikt dat te bereiken door de regels eenvou diger te maken, minder rappor ten en het vermijden van proce dures waarbij veel komt kijken. Criminaliteit en drugs horen voor het CDA bij elkaar. Het ge bruik daarvan alsmede de ver koop van verdovende middelen wijst de partij af. Het CDA wil dan ook geen coffeeshop in Ter Aar. De veiligheid in de ge- RjHEZINGEN EMEENTERAAD meente is alleen gediend met meer politie. Het CDA wil de dorpskernen hoog op de politieke agenda plaatsen. In Aardam en Lange- raar moeten wijk- en winkel centra en sportgelegenheden binnen handbereik liggen. De verkeersveiligheid en speel plaatsen in de kernen Korteraar en Papenveer krijgen een op pepper van het CDA. Alle kernen moeten goed be reikbaar zijn, vindt de partij. „De buurtoproepbus vervult hierbij een belangrijke rol. Sa men met ander openbaar ver voer dient dit voortgezet te wor den", aldus het verkiezingspro gramma. Europarlementariër uit Oude Wetering wil misverstanden opruimen lor het eerst komt er in Jacobswoude een discussieavond met alle ttrekkers van de gemeenteraadsverkiezingen. De gemeente stelt 12 februari de raadzaal in het gemeentehuis in Rijnsaterwoude schikbaar voor deze avond, waar alle vier de partijen die aan de itóezingen in de gemeente deelnemen aan bod komen, p Behalve de lijsttrekkers en de overige 52 verkiezingskandidaten »pt de organisatie ook kiezers naar de raadszaal twe lokken. Als lalhankelijk discussieleider treedt Tim Brouwer de Koning, redac- 07 ur van het Leidsch Dagblad. jordwuk job dekruiff kleuterklasje, slecht parkeerbe leid, geen betaalbare woningen, toerisme krijgt altijd voorrang. Gevraagd naar wat er als eer ste moet of kan veranderen, noemen de Noordwijkers: een parkeeroplossing, beter beleid, rust in de tent, een schoner en veiliger dorp, een groter cul tuuraanbod, woningen voor jong en oud, aandacht voor be drijven en werkgelegenheid, en niet alleen het toerisme als prio riteit. Op de slotvraag Gaat u stem men? durfde maar zes procent van de respondenten nee te antwoorden. Tien procent weet het nog niet, 84 procent gaat wel. Verenigd Noordwijk vindt dat laatste cijfer frappant en be schouwt het als een vooruitgang sinds de enquête van deze krant, eind augustus. Toen wist een kleine zestig procent van de Noprdwijkers nog niet op welke partij zij zou gaan stemmen. straatsburg/oude wetering gerard van der geest „Kijk, dit is nu de badkamer, waarover ze in Brussel zo'n op hef maakten. Is het niet om te gieren?" Europarlementariër El ly Plooij-Van Gorsel schatert. Je kunt er nog net je parlementaire gat in keren. Maar daar is dan alles mee gezegd. De Brusselse cabines waren veel te duur in gekocht. Maar daar kun je de Europese Unie niet de schuld van geven, vindt Plooij. Het zal niet het enige misverstand zijn, dat de Oude-Weteringse Euro parlementariër uit de weg moet ruimen. Sinds juli 1994 maakt ze met vijf andere Nederlanders deel uit van de Liberale en Democra tische Fractie. Ze doet technolo gie en energie en heeft ook ex terne economische betrekkin gen in haar portefeuille. Het midden- en kleinbedrijf mag op haar warme belangstelling reke nen. Het is een hectisch be staan. Een weekje Straatsburg betekent lange werkdagen, ein deloos gepalaver en een feilloze feeling voor wat belangrijk is. Een weekje Straatsburg bete kent een weekje Stressburg. Vraag het aan Europarlementa riër Hedy d'Ancona. Buiten het parlementsgebouw posten voornamelijk Zweedse jonge ren. Ze houden een groot span doek vast en delen flyers uit. 'Stem tegen het voorstel van mevrouw d'Ancona om drugs te legaliseren' staat erop. Binnen de 'rode' gelederen rommelt het ook. De Britse vleugel wil haar moties afzwakken, zodat er wei nig overblijft van haar mooie voorstel. Het is werkelijk van de dolle, moppert d'Ancona in de wandelgangen. Plooij lijkt minder gevoelig voor zulke calamiteiten. Zij kan ook nog eens terugvallen op twee assistentes. De enorme berg aan informatie houdt bo vendien haar hersens scherp. Euro-gymnastiek doet de rest. Voor armen en benen. De vele stemrondes zijn goed voor de armspieren. Wandelingen door de eindeloze labyrinthen in het enorme gebouw zijn goed voor de beenspieren. Plooij's en thousiasme en motivatie doen de rest. Ze wil graag een nieuwe periode meemaken. Plooij denkt te kunnen bijdragen aan een Europse Unie, een organi satie die 'alle Europeanen meer welvaart brengt'. Het liberale gedachtengoed acht zij daar voor bij uitstek geschikt. Om dat uit te dragen holt ze onver moeibaar van de ene spreek beurt naar de andere, bezoekt ze scholen en is ze niet te be roerd om de vaderlandse pers regelmatig te bestoken met in gezonden artikelen van haar hand. Misverstanden en wantrou wen dienen opgeruimd, is Plooij's devies. .Alles wat fout gaat, heeft de EU gedaan. Alles wat goed gaat heeft Nederland gedaan. Maar zo is het niet", zegt ze. Haar tomeloze inzet wordt niet altijd naar waarde geschat, vindt ze ook. De mees te lezingen zijn voor buitenlan ders. „Alleen het Nederlandse bedrijfsleven heeft het belang van de EU in de gaten", aldus Plooij. „Zeker vanwege de euro, de nieuwe munteenheid." Rechter maant Jacobswoude tot actie den haag/leimuiden persbureau cerberus B en W van Jacobswoude moeten voor 15 maart be slissen over maatregelen tegen een illegaal uitge breide jachtwerf aan de Westerdijk in Leimuiden. Dit heeft rechter J. Boll van de Raad van State uit gemaakt op verzoek van de Leimuidenaar C. van Leeuwen die naast de werf woont. Vorige week voerde Van Leeuwen tegen de ge meente een rechtszaak. De buurtbewoner zei dat hij aan de rand van een industrieterrein is komen te wonen sinds de eige naar van de jachtwerf zonder vergunning een terrein voor de opslag van boten in gebruik heeft ge nomen. Van Leeuwen verzocht om maatregelen maar de gemeente deed niets. Het gemeentebestuur wil wachten tot de Alge mene maatregel van be stuur jachthavens in wer king is. Waneer deze alge mene landelijke regeling van kracht wordt, is niet bekend. Deze Amvb ver vangt de vergunning plicht voor jachthavens. Rechter Boll vond de hou ding van de gemeente 'griezelig'. Wachten schept nogal wat rechts onzekerheid, aldus de rechter.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17