2098 Ook de volgende 100 jaar midden in de samenleving toekomst SBr Ptplp r Rond 1898 werden de eerste samenwerking en duurzaamheid. Rabobanken gesticht. Door mensen Meer en meer worden mensen zich die het op dat moment moeilijk bewust van hun eigen mogelijkhe- hadden, maar wisten dat ze er met den. Dat alles wat je doet, al is het op elkaar wel uit zouden komen. Die nog zo kleine schaal, invloed heeft, banken waren de voorlopers O Q O Dat beseft c'e Rabobank van de lokale, coöperatieve v al 100 jaar, en dat zal de Rabobanken die we nu, 100 komende 100 jaar ook zo jaar later, nog steeds ken- 4L*\J O blijven. Van een onderne- nen. Banken die met hun kennis van mer die wil starten tot pionierswerk persoonlijke en plaatselijke situaties op het gebied van elektronisch de klant vooropstellen. Banken van betalingsverkeer en de zorg vooreen en voor mensen die willen samen- leefbare samenleving in 2098. werken. Want bij de Rabobank heb ben de leden het voor het zeggen. Over wie er in het bestuur en de raad van toezicht zitten, en over het be leid. Dat beleid richt zich anno 1998 vooral op het helpen van klanten te gen zo goed mogelijke voorwaar den. Dat geldt lokaal even goed als nationaal en internationaal. De Rabo bank is voortdurend geïnteresseerd in dingen waar haar klanten waarde aan hechten. Zoals zelfstandigheid. Als coöperatieve bank vraag je je constant af hoe je je klanten kunt ondersteunen. Zoals bij alle Rabobanken, gaat het dan vooral om klanten uir de directe omgeving. Wie Rotterdam kent, weer dat hier de werkgelegenheid een aandachtspunt is Datis dan ook de kern van een aantal projecten die we hebben lopen. Daarmee stimuleren we startende ondernemers, studenten en bijvoorbeeld een aantal Turkse ondernemers. Want als echte Rotterdamse bank weten we ook dat een kleine 25% van de Rotterdammers allochtoon is. We zijn nu eikaars wensen en mogelijk heden aan het aftasten. En daarvan leren wij natuurlijk net zo veel nis zij. Bij de Rabobank staan de oorc het öog op de toekomst dus ook toekomstige klanten Oftewel de jeugd. Dan kan je die jeugd gaan paaien of jaL En als je ze dan begrijpt, moet je daar wel naar handelen Kijk, er is niks mis met Didam, tenzi) je -zoals lil tussen de 12 cn 19 bent. Deze jongeren vinden dat et hier een clubhuis moet komen. Nou gaan we ze dat niei z< >m at gev :n, ma t ve gaa ze e ij I >en. En terwijl zij leren hoe je dat soort dingen aanpakt, leren wij wat jongeren belangrijk vinden. Rabobank Midden in de samenleving Het 100-jarig bestaan bank wordt vooral aangegrepen de toekomst te kijken. En dan hele jaar door vinden er activiteiten plaats die de ambities maatschappelijke organisaties waarmaken. Of in ieder geval stap dichterbij brengen. Met lokaal landelijk georganiseerde acties festiviteiten. Zo komt er bijvoor vrijwilligerswerk. Maar ook worden drie vooruitstrevende kunstexpo sities georganiseerd. Natuurlijk wordt u gedurende het hele jaar alles op de hoogte gehouden In het kader van het 100-jarig jubileum verleent de Rabobank haar medewerking aan een drietal kunstexposities die eigentijdse Neder landse kunst Voor een breed publiek toegankelijk maken. De exposities vinden plaats in het Van Abbe Museum (Eindhoven, 25/4 - 30/8/'98), het Stedelijk Museum (Amsterdam, 20/6 - 30/8/'98) en het Groninger Museum (Groningen,20/9 - 29/11/'98) In het voorjaar verschijnt een publicatie onder de titel 'lage Landen, Hoge Sprphgepy.ovei varende anger; r-f: afgelopen eeuw in ons land hebben plaatsgevonden. Klanten van de Rabobank krijgen het boek tegen een flinke korting aangeboden. PTT Post geeft op 19 mei a s. ter gelegenheid van het 10C van de Rabobank een postzegel van 80 cent uit. De Rabobank sponsort het WK Hockey in Utrecht van 20 mei t/m 1 juni 1998 en het WK Wielrennen op de weg van 7 t/m 11 oktober 1998 in Valkenburg. Van 27 t/m 29 mei a s. besteedt de Rabobank aandacht aan duurzame ontwikkeling met een groot internationaal congres dat de titel heeft meer dan 24 uur. plaats.Tijdens dit congres staat de vrouwelijke (mede-) ondernemer in de agrarische sector en het MKB centraal. Op vrijdag 12 junt a s. zal een groot aantal Rabobank-medewerkt prominenten uit de politiek, dé media en de sportwereld op de fiets stappen. Met deze actie willen wij een bijdrage leveren aan stimulering van de fiets ais vervoermiddel. In september reiken de Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk, ;jl^ ondersteund door de Rabobank, drie hoofdprijzen uit aan de o.igunisa- toren van een drietal vrijwilügersprajecten, J

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22