Schandelijk verlies Oranje Tranen doen Peter Bosz voor Rostock kiezen Viswanathan Anand de uitdager van Anatoli Karpov Sport Nieuwe gezichten in districtsfinale tennis Straathof op de tandem WOENSDAG 31 DECEMBER 1997 rob onderwater. 071 -5356463 STA Rexach vertrekt bij Barcelona Barcelona De uitgebreide trainersstaf van Louis van Gaal bij Barcelona wordt uitgedund. De Nederlandse oefenmeester raakt twee Spaanse assistenten kwijt. Carlos Rexach en José Ramon Alexanco verhuizen met onmiddellijke ingang naar Japan. Rexach wordt hoofdtrainer van Yokahana Flugels, een club uit de hoogste divisie. Alexanco gaat aan de slag als zijn assistent. Rexach was 38 jaar onafgebroken in dienst van de Catalaanse club. Tyson wellicht worstelaar new vork Bokser Mike Tyson is in onderhandeling met de Amerikaanse worstelfederatie WWF over een optreden in één van de befaamde 'wrestlemania-shows'. Tyson, die in juni van dit jaar in opspraak raakte door Evander Holyfield een stuk uit het oor te bijten, zou moeten optreden in de editie van 29 maart. Wrestlemania kenmerkt zich door het theatrale en sensationale verloop van de partijen. Met veel show en bombarie vechten de deelnemers in de ring waar alles is toegestaan, zelfs bijten. Overgang Karembeu beklonken madrid» Real Madrid heeft Sampdoria 6,6 miljoen betaald voor de Franse international Christian Karembeu. Ook zullen beide teams elkaar één maal vriendschappelijk treffen. Karembeu heeft getekend tot en met het seizoen 2001/2002. Brazilië en Cuba naar halve finales finales van de A-poule door Galil Elyon met 82-80 te verslaan. Elyon kan zich vandaag ten kosten van Estland alsnog bij de laatste vier melden. Nieuw Zeeland knipte het flinterdunne draadje, dat Oranje nog met Haarlem verbond definitief door. Oak Hill Aca demy werd met 70-58 verslagen. De Kiwi's nemen het vandaag op tegen het Italiaanse Verona. Inzet is een plaats in de halve fi nales. Kloosterziel negende op WK katwijk» De 14-jarigeKatwijkseschakerMichielKloosterziel heeft het WK dammen bij de aspiranten afgesloten met een ne gende plaats. Kloosterziel mocht op het laatste moment aan het toernooi deelnemen. De Katwijker maakte zijn debuut tijdens een WK. Desondanks wist hij zich op te werken tot een negende plek die hij met drie spelers moest delen. De titel ging naar de Rus Simonov. DIOK legt Zuid-Afrikaan vast leiden Nog voordat de play-offs om het rugbykampioenschap van Nederland van start gaan heeft DIOK maatregelen getroffen. Met onmiddelijke ingang is Jaco de Klerk aangetrokken. De 22- jarige Zuid-Afrikaan, die vandaag arriveerde, komt als driekwar- ter de Leidse gelederen versterken. Volgens DIOK-woordvoerder Andre van Kruijssen moet de komst van De Klerk gezien worden als een verbreding van de Leidse selectie. De Klerk speelde voor de vermaarde universiteit van Stellenbosch. In Leiden zal hij te vens de jeugdtraining verzorgen. Toernooien bij RVV en Leython De volleybalvereniging RW houdt zater dag de 22ste editie van het Zilveren Tulp-toernooi. In sportzaal Het Waterbos komen maar liefst negen in de tweede divisie spe lende teams in actie. Bij de vrouwen beginnen de wedstrijden om 09.30 uur, om 13.15 uur is de finale. De mannen vangen om 14.00 uur aan en spelen de eindstrijd om 18.00 uur. In Leider dorp staat diezelfde dag de driekamp van Leython op het pro gramma. De mannen van de Leiderdorpse club spelen om 12.30 uur tegen VTC Woerden en om 15.30 uur tegen De Zebra's. De vrouwen van Leython duelleren om 10.30 uur met Inter Rijswijk 2 en Radius 2 (aanvang 13.30 uur). Jordan verovert NBA-record new york De Amerikaans basketballer Michael Jordan heeft het legendarische record van landgenoot Kareem Abdul-Jabbar overgenomen door 788 NBA-duels achtereen meer dan 10 pun ten te scoren. Jordan maakte in de confrontatie met de Minne sota Timberwolves 33 punten. Desondanks verloren de Bulls met 99-95, na acht opeenvolgend^ overwinningen. In de Central Division staan de Bulls aan kop, op de voet gevolgd door de In diana Pacers van de Nederlander Rik Smits. DUIVENTIL warmond peter klein Anouk Sterk en Charlotte Zand bergen bereikten bij de vrou wen de eindstrijd in de BI-afde ling van de Leidse Districts In- door Tennis Kampioenschap pen. De speelster van Zee Duin klopte voor de eerste maal in haar nog jonge loopbaan de favoriete Barbara van der Gug- ten uit Rijnsburg na drie span nende sets. Zandbergen was in twee sets de meerdere van An- nemiekWissink. Met Sterk en Zandbergen krijgt de titelstrijd op Nieuw jaarsdag (13.00 uur) niet alleen een eindstrijd tussen twee frisse nieuwe gezichten aan de top maar ook twee tieners, die voor hun benodigde trainingen in middels het district Leiden heb ben verlaten. Sterk, die bij Leid se Hout begon, traint onder lei ding van de nieuwe Amerikaan se coaches Cliff en Steve Snider al een jaar full-time bij de ten- nisschool van Popeye GS in Amsterdam. Zoeterwoudse Zandbergen verkaste twee jaar geleden naar Den Haag, waar ze voor Leimonias in de competi tie uitkomt. Bij de mannen wordt de eindstrijd op Nieuwjaarsdag (15.00 uur) een duel tussen de winnaars van de partijen in de halve finale van topfavoriet Jas per de Regt tegen routinier Marco Visser en de als tweede geplaatste Martijn van den Berg tegen Albert Robben. Van dit kwartet had Van den Berg een lange driesetter nodig om René van der Wilk te laten capitule ren. Visser kreeg uitstekend weerwerk van junior Torben van der Voorn. In de B2-afdeling drong Rem- co van Oosten volgens de ver wachting tot de finale door. Zijn verrassende tegenstander is daarin de ongeplaatste Hans van Velzen. Bij de vrouwen speelt Nancy Lutz-Toole (eerste geplaatst) tegen Carola Veer kamp die Anne Karine Wilbrink (2) na twee tiebreaks uit de slot- ronde hield. Bart van Delft is winnaar ge worden van het landelijk K2- jeugdtoernooi (hoogste catego rie) in Groningen. De 14-jarige Rijnsburger won in de groep tot en met 16 jaar in twee sets van Marcel Gerards, lid van het na tionale selectieteam. Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl De Belgen zijn de Belgen niet meer. Ze kunnen nu ook al aardig volleyballen. Dat wreven de zuiderburen gisteren in de EK-kwalifica- tiewedstrijd in Den Bosch de kampioenen van Euro pa, weliswaar verre van compleet, onder de neus. Anders kon de 0-3 afstraf fing (7-15, 10-15, 4-15) niet worden uitgelegd. den bosch cpd De Nederlandse internationals druppelden pas na zondag één voor één het provisorisch inge richte kamp van bondscoach Toon Gerbrands binnen. Som migen lusteloos, anderen ge blesseerd. Gerbrands spuwde ook gisteren nog maar eens zijn gal over de planning van inter nationale wedstrijden. Dat deed hij twee weken terug ook volop na de gewonnen kwalificatie wedstrijd tegen Turkije. Richard Schuil had de bonds coach al vanuit Italië op de hoogte gebracht van zijn kwets uur. De Friese libero raakte za terdag in dienst van zijn club Ferrara aan zijn rug gebles seerd. De ernst van het onge mak werd Gerbrands al tijdens dat telefoontje duidelijk. Schuil was vorig seizoen nog de verpersoonlijldng van het succes van Maaseik. Hij maakte de Belgische ploeg groot in Eu ropa. En bij Oranje is de rol van puinruimer hem ook op het lijf geschreven. Aan zo'n eentje had Neder land gisteren dringend behoef te, maar de Friese spillebeen deed zijn trainingspak niet eens uit. De jarige Mark Broere (27) kreeg zo wel een heel aardig presentje toegeworpen. Veel lol beleefde hij er niet aan. De Bel gen waren er op uit om zijn feestje te verstoren en dat ging ze goed af. Na één set (7-15) was de boodschap wel duidelijk, maar de ploeg aan wie hij ge richt was, had niet de wapens om zich in een volle Maaspoort De Leidse voetbalclub Gol Sport heeft drie punten in mindering gekregen naar aan leiding van de gestaakte wed strijd tegen Triomph. Speler H. Cankaya (Gol Sport) is drie jaar geschorst. De gestaakte wed strijd Warmunda-MMO kreeg ook een staartje. MMO-Doel- man Jan van Leeuwen is voor zes wedstrijden uitgesloten en beide clubs zijn een punt kwijt Wielerprof Michael van de Wolf won in Leiden een mountain bike-wedstrijd voor Jaco Tette- laar. Op zaterdag 3 januari is bij Swift de slotwedstrijd van de Zuid-Hollandse cyclo cross- en mountain bike-competitie. Aanvang 12.00 uur. Peter van de Reep (Hillegom) won in Lisse de tweede wedstrijd van de ont moeting tussen De Bollenstreek en Swift Joop Molendijk is bij voetbalclub SW/SMC op non- actief gesteld. De club verloor achtmaal op rij. Guus Haak en Wim Eilander worden genoemd als opvolger. Het bestuur van Docos heeft het contract met haar drie trainers, Wim Visser, Ronald van der Pot en Sjaak van Leeuwen met een jaar verlengd. Albert van de Burg verlaat na een jaar Stompwijk'92. SVOW wordt zijn nieuwe club. Het contract met DOSR-trainer Cor den Daas wordt eveneens niet verlengd. Simon van Vliet stopt bij HMSH. Bert Hendriks wordt de nieuwe trainer van zaterdag- hoofdklasser GVW. Bij die club is Melrik Beukers tot 1 juli 1998 door de tuchtcommissie van de KNVB geschorst. Marcel Hoog- enboom blijft jeugdtrainer bij SJZ. Miel Hollard keert terug bij Quick Steps en Peter Bos gaat een jaar door bij Vredenburch. Ook Job Dragstsma blijft bij AFC'34. Peter Slingerland stopt bij FC Rijnland Wethouder Luuk Beelen opent op 10 janua ri om 15.00 uur het nieuwe clubgebouw van IJsclub Alke made Zondag 4 januari houdt Leiden Aüetiek het eerste deel van een Drieluik-marathon. In schrijven vanaf 11.00 uur. Par cours: de Leidse Hout. In Stompwijk is op de zelfde dag de Meerhorstloop. Aanvang 11.30 uur Begin maart hoopt de stichting Denksport Leiden in de Robijnstraat een denk sportcentrum te openen. Als hoogtepunt staat de vrouwen daminterland Nederland-Let land op de agenda Noordwijk zoekt kandidaten voor de ver kiezing van de sportprijzen 1997. De verkiezing is op vrijdag 13 februari in Brasserie Bon Bon. Kandidaten voor 23 janua ri aanmelden bij de Sportraad Noordwijk De talentendagen bij Ajax zijn van 23 tot 27 febru ari. Het gaat om spelertjes die geboren zijn tussen 1 augustus 1985 en 1 augustus 1990. Aan meldingsformulieren zijn ver krijgbaar bij de filialen van de ABN/AMRO De tweede etap pe van Olympia's Tour 1998 (Rotterdam-Noordwijkerhout) gaat een groot gedeelte door onze regio. Voorschoten, Lei den, Leiderdorp, Alkemade, Buitenkaag, Lisse, Voorhout, Warmond en Noordwijk wor den door het internationale pe loton aangedaan Lisse en Wij- denes (NH) zijn overgebleven als kandidaat voor de organisa tie van het Nederlands kam pioenschap wielrennen (cy- closportieven en veteranen) op zondag 14 juni. De KNWU be slist half januari over de toewij zing Voetbalvereniging Quick Boys speelt oefenwedstrijden tegen Blauw Zwart (13 januari) en Spakenburg (17 januari). WSB heeft Spartaan'20 (10 ja nuari), DEVJO (13 januari) en Vredenburch (18 januari) uitge nodigd Gert Aandewiel (Spar ta) heeft een woning betrokken in Capelle Arnold van der Poel (Roelofarendsveen) won de 500 en 1000 meter bij gewestelijke schaatswedstrijden in Den Haag. Jeroen Straathof schreef de 3000 meter op zijn naam. SPORT OP TV woensdag 13.50-15.15 Did 1: Sportsc springen 14.25-16.20 RAI UNO: Voet Inter-Auxerre vanuit Palermo. 16.30-17.30 EURO: Scl fatsoenlijk te kunnen weren. Niet in de tweede (10-15) en al helemaal niet in de derde set (4- 15). België legde in Den Bosch de vinger op de zere plek, die steeds groter wordt. Van het zestal dat gisteren grotendeels Oranje binnen de lijnen verte genwoordigde, zijn er twee van wereldklasse (Bas van de Goor en Peter Blangé) en vier niet. Net als tegen Turkije had Robert van Es grote moeite met de pas sing. Hoewel de Belgische op slagen hem bekend voorkwa men - Van Es zat vorig seizoen nog een jaartje bij Maaseik op de bank - kon hij er maar wei nig onschadelijk maken. Ook Reinder Nummerdor is in de passing nog kwetsbaar. De vier de 'dissonant' is Albert Cristina, die als middenman eenvoudig weg te klein is voor het hoogste niveau. Gerbrands troost zich 22.00-23.00 EURO: 'b< met de gedachte dat hij Guido Jn"Herh Görtzen (Japan), Mike van de donderdag Goor (pinkblessure) en Schuil nog achter de hand heeft. Met dat stel moet hij het tot en met de Olympische Spelen in Syd ney uitzingen. 21.30-22.00 NBC: Super sports. 12.00-13.00 EURO. Schar Vierschansentoernooi vanuit Gar tenkirchen, kwalificaties. Herh. den op de schaats vanuit Garmisch-Parten- 1700-i9.00 EURO: Schansspringen: h Par- 19.00-19.25 RTL 5: De klapschaats, sportrevolutie van het jaar: documentaire >p de 19.30-20.30 EURO: Voetbal: WK Drez 20.30-21.30 EURO: WK legends: voetb, World magazine. Herh. 20.35-20 40 RAI UNO. Sport 21.30-22.30 EURO: Rally: Dakar-ral 22.30-23.00 EURO: Rally: s Dakar 1998 23.00-00.00 EURO Tennis: Tennis Tribute 1 ÏX: apeldoorn gpd Het ongeloof klinkt nog steeds door in zijn stem. „Ik kon een topsalaris verdienen. Echt een topsalaris, zelfs voor Japanse begrippen", zegt Peter Bosz. Tranen in de ogen van zijn tien jarige dochtertje Bo zetten hem echter aan het denken en vorm den uiteindelijk de reden dat hij een aanbieding van Kyoto Pur ple Sanga afwees. Geen Japan meer voor Bosz, maar Hansa Rostock. De voormalige DDR in plaats van het Land van de Rij zende Zon. Anderhalf jaar voetbalde de 34-jarige Apeldoorner voor JEF United, waar hij gezelschap kreeg van zijn voormalige Feye- noord-maatje Arnold Scholten en trainer Jan Versieyen boven zich had. Bosz keek zijn ogen uit in Japan, verdiende goed en vulde zijn knapzak met levens ervaring. Het was zijn gezin dat hem ertoe deed besluiten om terug te keren. Vanwege het Ne derlandse schooljaar gingen zijn vrouw en kinderen hem al maanden geleden vooruit. On dertussen stak de ex-internatio nal zijn voelsprieten uit, op zoek naar een nieuwe club. Eén ding leek zeker: hij zou in Europa aan de slag gaan. Nadat onderhandelingen met FC Utrecht en MW afketsten, was het Hans Ooft die Bosz echter weer enorm deed twijfelen. De aanbieding van JEF United om nog een half jaar te blijven had hij al afgewimpeld, maar de toe komstige trainer van Kyoto Pur ple Sanga schetste hem een fan tastisch plaatje. „Financieel was het zo mooi dat ik daar niet eens over durfde te onderhan delen", zegt hij. „Ik zei Ooft dat ik eerst wilde overleggen met Annette, mijn vrouw, 's Och tends om zeven uur belde ik haar. Het belangrijkste knelpunt voor haar was dat ze het niet zag zitten om de kinderen zelf les te geven in Japan. Zou dat niet aan de orde zijn, dat was het voor haar oké. Volgens Ooft zou dat worden opgelost. De club ging daarin zelfs zo ver, dat we een woning kregen voor een lerares. Zij zou door de club worden betaald en ook een vor stelijk salaris krijgen. Toen ging ik er vanuit dat ik volgend jaar bij Kyoto Purple Sanga zou spe len." „Tot ik weer een fax kreeg van Annette. Mijn dochtertje Bo moest op school huilen, had ze van een lerares gehoord. Waar om ze huilde, wilde Bo niet zeg gen, maar de lerares wist bijna zeker dat het was omdat ze weer naar Japan moest. En om dat ze nu juist zo'n gelukkige indruk maakt, heb ik de knoop doorgehakt om uit Japan te ver trekken." In die periode had Bosz nog contact met twee clubs uit de Bundesliga. „Via Bob Maaskant was ik in gesprek met l.FC Köln en via trainer Ewald Lienen met zijn club Hansa Rostock. Köln viel af omdat het financieel niet haalbaar was. Afgelopen zondag ben ik naar Rostock gereden en daar wel tot een akkoord geko men. Ik ga er een half jaar spe len. Op 5 januari moet ik me melden en op 31 januari is de eerste wedstrijd, thuis tegen München 1860." In de wetenschap dat het sei zoen al begin mei afloopt van wege het WK in Frankrijk, heeft Bosz de gelegenheid in enkele maanden te beslissen of hij ook volgend seizoen in de Bundesli ga werkzaam wil zijn. Bij de huidige nummer zes van die competitie komt hij terecht bij een ploeg die verzorgd voetbal speelt, maar die nog geen speler heeft die het elftal over een dood punt heen kan helpen. Lienen hoopt met Bosz in die 'vacature' te voorzien. De trai ner heeft voor zijn aanwinst al een plek als verdedigende mid denvelder gereserveerd. De Zoeterwoudse schaatsen rijder Jeroen Straathof is de opvallendste nieuwe voorrij der in het tandemteam van de visueel gehandicapte wielrenner Jan Mulder uit Twello. Mulder maakte in 1996 tijdens de Paralympics in Atalante kennis met Straathof. De 1500 meter specialist uit Gelderswoude was daar met zijn vriendin, die in het nationale rolstoel basketbalteam speelt. Naast Straathof is ook amateurwielrenner Heerco Gorter uit Vierhouten aan het 4U Tandemteam van Mulder toegevoegd. Pascal Schoots en Patrick van Gortel maken al langer deel uit van de ploeg. De groep bereidt zich voor op de Paralympics in Sydney in 2000. De voor bereidingen beginnen met een trainingsstage in Zuid- Afrika. In september wil de groep deelnemen aan het WK op de baan in Colorado Springs. 15-15.55 Did 1. Sportsc ha i 13.30-15.17 Ned 2: Ski nooi skispringen in Garmisch P chen. 14.00-15.00 EURO. WK legends: magazine Herh. 1500-17.00 EURO: Voetbal: v Europa-'de rest van de wereld'. Hei 16.40-18.10 Did 2: Sport extra: 23.15-23.30 RTL 4: Sportnieuw 23.35-00.05 RTL 5: Sportnieuw 1 00-01.30 EURO- Rally 11.30-12.00 EURO: Rally: Paris-Dakar 1998. Herh 12.00-14 00 EURO: Schansspringen vierschansentoernooi vanuit Garmisch Par- tenkirchen (Duitsland) Herh SCOREBORD elk f. 74.90. Derd BILJARTEN Zundert. Driebanden, internationaal invita- tietoernooi. Halve finales: Caudron (Bel) - Jaspers (Ned) 50-50 in 41 beurten (moyennes 1,220), Cauc' ging met 4-1. Sayginer (Dui) 50-49 (24/2,083-2,041). Fin Caudron - Sayginer 50-45 (32/1,562- 1,406). i. Afdaling wer :rer (Oos) 2.0 2.01,62. 3 K|us (Noo) 2.02,10. "os) 2.02.19, 5. Trinl d wereldbeker afda Schifferer 302 pun ermann Maier 259, 3. Kjus 197. Stand ereldbeker algemeen na twaalf races: 1 ermann Maier 639. 2. Eberharter 482, 3. Rudolph BASKETBAL 82 (45-39). Eindstand: 1 Cuba 4-8, 2. Galil Elyon 4-6, 3. Nieuw-Zeeland 4-4, 4. Nederland 4-2, 5. Oak Hill Academy (VSt) 4-0. Nederland uitgeschakeld. Groep B: Brazilië - Estland 82-60 (42-36) Stand gen (2) - A Wissink 6-2 6-2. ronde: 0. Mattheussens (3) - K. Korenhof 6-2 6-1 Kwartfinales: 0 Mattheussens (3) - R. Kleian 7-6 6-2; H. van Velzen - M. Ser- lie 6-7 6-4 6-2. Halve finales: R. van Oos- rink (2) 7-6 7-6. Pro Viswanathan Anand is in een zinderende finale winnaar geworden van het WK-kandidatentoer- nooi schaken in Groningen. De Indiër versloeg in de barrage van de finale in de vijfde partij (sud den death) met versneld tempo de Brit Michael Adams. De eerste vier partijen waren in remise geëindigd, evenals de vier voorgaande duels die volgens het normale speeltempo waren ge speeld. Anand werd daarmee de uitdager van FIDE- wereldkampioen Anatoli Karpov uit Rusland, die was vrijgesteld van het kandidatentoernooi in Groningen. De tweekamp om de wereldtitel over zes partijen begint aanstaande vrijdag in het Olympische Museum van Lausanne. Anand (28) kreeg als toernooiwinnaar een bedrag van 1,2 miljoen gulden, Adams 1.050.000 gulden. „Het heeft me een paar jaar van mijn leven ge kost", mompelde de dodelijk vermoeide Adams nadat hij uiteindelijk toch had moeten zwichten. Volgens Anand hadden de beste twee spelers de finale bereikt. „In meer dan twintig partijen ben ik ongeslagen gebleven en Adams heeft maar één keer verloren. Dat zegt genoeg." Over het voordeel van Karpov, die in alle rust kon afwachten wie zijn uitdager zou worden, verklaarde de grootmeester uit Madras: „Wat kan ik daaraan doen? Ik had natuurlijk kunnen wei geren onder deze voorwaarden tegen Karpov te spelen, maar dan was ik gewoon gediskwalifi ceerd en had ik helemaal niks gehad." Volgens Anand had ook het oude systeem met een lang dradige tweekamp nadelen. „Een duel over twin tig partijen is wat mij betreft een zinloze aange legenheid. Dit knock-out toernooi heeft veel toe schouwers getrokken. Dat is ook wat waard." Anand en Adams-waren in Groningen aan el kaar gewaagd. De Brit toonde zich telkens een uitermate taaie verdediger tegen de groot meester uit India, die bekend staat om zijn vin gervlugheid en vindingrijkheid. In de reguliere partijen liet Anand echter enkele malen in kans rijke posities steekjes vallen waardoor Adams tel kens kon ontsnappen. In de barrage, waarvoor rond 500 toeschou wers naar de Martinihal waren gekomen, was de spanning te snijden. De eerste twee partijen van de 'verlenging', met 25 minuten bedenktijd, ble ven wederom onbeslist, evenals de volgende twee duels waarin de spelers de beschikking hadden over een kwartier. Opnieuw was Anand het slagvaardigst en kreeg hij enkele malen een betere stand. Adams boog wel, maar barstte niet. De beslissing viel in de eerste 'blitz'-partij, waarin wit vier minuten mocht nadenken en zwart een minuut extra had. Anand kreeg van hoofdscheidsrechter Geurt Gijssen de witte stuk ken toebedeeld en sloeg meteen toe. Zijn opstor mende c-pion bleek voor Adams fataal. Na 65 zetten zag de Brit in dat langer verzet nutteloos was geworden. Papendrecht. Eindejaarstoernooi. Die Hag- he - Blauw Wit 29-27 (14-16), PKC - Dee- 3-6, 2. Deetos 3 schappen. Mannen, 1500 m: 1. Wother- spoon 1 50,27, 2 Elm 1.50.62, 3. Kevin Marshall 1.50,85. 4. Overland 1 51,25,5 1 59,70, 2. Overland 2.01,04. 3. Llepa Ehlvest - Ibragimov 0. (Roe) - Tiviakov (Rus) 0.5-0,5, Miles (Eng) - Markowski (Pol) 1-0, Zanka (Lit) - Borge (Den) 0,5-0,5, Thipsay (Ina) - Boermakin (Rus) 0-1, Istratescu (Roe) - Delemarre (Ned) 0.5-0,5 Tseitlin (Isr) - Van den Doel (Ned) 0-1. Kreiman (VSt) - Ernst (Ned) 1- 3 4-6 6-3. HEC2, kwartfin Den Bosch. Kwalificatiewedstrijd EK, man nen. Groep Al: Nederland - België 0-3 (7- 15 10-15 4-15) Almelo. Internationaal toernooi, mannen. Halve finale: Tourcomg (Fra) - Paris Saint Germain (Fra) 15-5 15-4. Zwolle (Ned) - Go Pass Lennik (Bel) 15-10 15-5. Finale: Tourcoing (Fra) - Remote IT/Zwolle (Ned) 3-0(15-12 15-11 15-13). Sydney. Open Australische kam schappen Europe, vrouwen. Stand gen races: 1 Dennison (Aus) 10 pun Brouwer (Ned) 14. 3. Hesson (NZe) I Perth wk 49-er. Stand na negen ra< (VSt) 16. 50 Paardekoper/Groth 73. 64 Havik/Nieuwenhuis97 Peter Bosz, hier in het shirt Feyenoord, desliga. binnenkort actief in de Bun- FOTO ARCHIEF

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23