'Beeld van een jaar' einde jaarsbijlage iuii. Een ongeluk bij een geluk. Een bruidspaar uit Valkenburg wilde per se in de gelief- eend trouwen, maar werd door de auto in de steek gelaten. Op de boulevard van Kat ie. Dat werd dus duwen voor de bruid. Maar die bleef lachen. n andere bruidsfoto, dankzij de autopech'. foto henk bouwman i. Nee, dit zijn niet de beroemde 'white cliffs' van Dover in Engeland. Deze witte, of ei- tlijk gele 'kliffen' waren in mei te bewonderen bij het Valkenburgse Meer, waar door de dwinning prachtige speelplekken voor kinderen ontstaan. ongewone foto, die erg aanspreekt'. foto loekzuyderduin anuari. Met een herdenkingsdienst in het 'theelichtje van.God' zoals hij zelf de Pieter- k eens omschreef, namen familie en vele honderden vrienden en bekenden afscheid de Leidse wethouder Joop Walenkamp. Hij overleed op 22 januari op zijn 48ste ver dag aan de gevolgen van een herseninfarct r heeft de fotograaf zijn standplaats bijzonder goed gekozen. Geen verdrietige close-up, ir een buitengewoon sfeervol overzicht'foto hielco kuipers 7 juni. Geen fragment uit Twister, de 'orkaanfilm' van Jan de Bont, maar harde werkelijkheid op de Leidse markt. De storm die op die zaterdag over Nederland raasde, was bijzonder hevig. Kramen gingen om en de handel verregende. 'Een bewogen foto met de zeggingskracht van een orkaan. Live meegemaakt door de fotograaf. foto taco van der eb De berichtgeving uit de regio werd in deze krant ook het nu bijna afgelopen jaar weer ge steund door de fotografen van het Leidsch Dagblad met wie de redactie al vele jaren sa menwerkt. Bij het afsluiten van 1997, maakte onze fotoredacteur Wim Dijkman een persoonlijke keuze uit de in deze regio ge maakte foto's die wij dit jaar publiceerden. Daarbij zijn toe lichting waarom hij juist diè opname koos. 9 januari. Hoge ijswallen vingen het zeewater op bij Katwijk. Een uniek verschijnsel. IJsvorming op zee immers, komt hier niet voor. Maar de dunne 'filmpjes' water die het strand bereikten, veranderden wel in ijs. 'De fotograaf moest plat op zijn buik gaan liggen tussen de ijsruggen, om deze foto te maken. Een unieke strandfoto.' foto dick hogewoning 10 juli. Inleiding van de Leidse Lakenfeesten, waarbij de geest van de Italiaanse filmregisseur Fellini over de Leidse Beesten markt waarde. Het Britse Knee high Theatre trad daar op met de voorstelling 'Arabian Nights'. 'Met deze uitdrukkingsvolle foto waan je je in de middeleeuwen'. foto mark lamers lei. Beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de zaterdaghoofdklasse tussen Lisse en Scheveningen. Opperste vreugde bij de Lisse-spelers y Simons (9), Jerrel Linger (11) en Richard Groeneweg (8) na een doelpunt. n massale vleesstapel van op elkaar liggende voetballers, maar een oogstrelende 'pas de trois'. Vandaar'. foto kees van hoogdalem 31 juli. Elf olifanten van het America Circus deden zich op de Leidse Beestenmarkt tegoed aan een smakelijk tussen doortje, waar een mens zo on geveer een week over zou doen. Stuntje van Leidenaar Herman Tetteroo, die daarmee voor een 'beetje leven in de brouwerij' wilde zorgen. 'Gekozen vanwege het ongewo ne beeld. Je ziet niet vaak elf dik huiden tegelijk smullen van een lunch, laat staan op deze plek'. foto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 33